'Nieuwe mogelijkheden voor bloembollenvak in Oostblok' LEK HAVEN GEDICHT VRIJDAG 13 APRIL 1990 Ambassadeurs bij bloemencorso bollenstreek Populier LISSE Een groot aantal ambassa deurs zal als speciale gast naar Lisse komen voor het jaarlijkse bloemen corso. De vertegenwoordigers uit onder meer de Scandinavische lan den en het Oostblok worden ont vangen tijdens een feestelijke bij eenkomst. Het is de bedoeling de ambassadeurs dan ook voorlichting te geven over het bloembollenvak. De corso-organisatie hoopt dat van het bezoek een gunstige uitstraling zal uitgaan naar de promotie en af name van de bloembollen. Het bloemencorso van de Bollen streek trekt op 28 april als een kleur rijk lint van Haarlem naar Noord- wijk. Burgemeester G. van der Huismeester weg uit Jacques Urlusplantsoen LEIDEN - De Woningbouwvereni ging Leiden (WBL) heeft met on middellijke ingang de huismeester van het Jacques Urlusplantsoen te ruggetrokken. Een ruime meerder heid van de bewoners is niet bereid maandelijks een bijdrage te betalen voor handhaving van de huismees ter. De functionaris was in functie sinds 1 januari 1989. Eind vorig jaar werd in de buurt een enquête ge houden om de belangstelling voor zijn aanblijven te peilen. Volgens de WBL wilden de meeste mensen de huismeester houden. Vervolgens gingen medewerkers van de WBL onlangs langs de deu ren met een aangepast huurcon tract. Toen bleek dat de animo voor de huismeesters in korte tijd flink was afgenomen. Slechts 25 procent van de huur ders wil betalen voor het aanblij ven, 65 procent verklaarde geen be langstelling te hebben. De resteren de 10 procent is nog niet bereikt. Op basis van deze uitslag heeft het be stuur van de WBL besloten een nieuwe baan te zoeken voor de be trokken huismeester. Vorige week werd duidelijk dat er ook geen huismeester komt in de omgeving van de Turkooislaan. Hier weigerden huurders eveneens een eigen bijdrage te betalen. Overigens benadrukt de woning bouwvereniging dat dit besluit van geen enkele invloed is op de aan stelling van huismeesters in de Slaaghwijk. "Daar heeft een ruime meerderheid van de bewoners voor handhaving getekend", aldus de WBL. Winkel tweedehands sportartikelen LEIDEN - Aan het Levendaal 83 is sinds kort een winkel in tweede hands sportartikelen geopend. De winkel bestaat voor een belangrijk deel uit tennis-, golf- en ski-artike len. Daarnaast worden ook spullen zoals voetbalschoenen, squashrac- kets, krachtsport- en fitnessatrribu- ten, windsurfplanken en tafelten nistafels verkocht. Voor kinderen wordt een aparte afdeling ingericht. Er is in de winkel ook een mogelijkheid om rackets Kroft van Lisse juichte gisteren tij dens een persbijeenkomst in het ge meentehuis de toenemende belang stelling voor het corso toe. "De ex tra aandacht is een goede ontwikke ling. Het bloembollenvak staat on der druk. Er is stagnatie in de groei, daarom is het belangrijk om nieuwe markten aan te boren". De eerste burger van Lisse ver der: "Het is een voorzienende geest geweest die vorig jaar in mei heeft gekozen voor het corso-thema 'Een wereld in beweging'. Wie had toen kunnen vermoeden dat de wereld sindsdien in beweging is gekomen, en dan doel ik met name op Oost- Europa. Daar liggen nieuwe moge lijkheden voor het produkt", aldus Van der Kroft. Televisie Het corso-bestuur heeft voor de week voorafgaande aan de bloe- menoptocht zendtijd gekocht in de ontbijtshow van RTL-Véronique. "In spotjes van dertig seconden ves tigen we de aandacht op het bloe mencorso," lichtte voorlichter H. Westerhof gisteren toe. De Luxemburgs-Nederlandse te levisiezender krijgt op 25 april in Hilversum alvast een voorproefje van de bloemenpracht. Een praal wagen wordt naar 't Gooi gebracht om daar als achtergrond te dienen voor een uitzending van de ontbijt show. De afgelopen dagen heeft een ploeg van Véronique de voorberei dende werkzaamheden voor het op tuigen van de wagen al vastgelegd. "We hopen dat de samenwerking met Véronique ook in de toekomst zal leiden tot meer aandacht voor het bloemencorso", aldus een tevre den Westerhof. Volgens de Noordwijkse WV-di- recteur W. Rovers is de publieke be langstelling uit binnen- en buiten land groot. Er worden rond de één miljoen kijkers verwacht langs de route van het corso, die dit jaar in Hillegom weer door de Hoofdstraat zal rijden. "De laatste jaren spreken we van een corso-zesdaagse", ver telt Rovers. "Er worden arrange menten aangeboden waarbij de za terdag van de bloemenoptocht de wisseldag is. Op die manier kunnen we met onze accommodaties beter aan de toenemende vraag voldoen. In Hillegom. Haarlem en Noord- wijk is bijna alles vol. In Katwijk en Noord wij kerhout is in de eerste pe riode, die voor het corso, nog plaats," zei Rovers. Activiteiten In het kader van het corso worden in de Bollenstreek in verschillende plaatsen extra activiteiten georgani seerd. Zo is er in Lisse een braderie, in Noordwijkerhout een mozaïek- wedstrijd en in Hillegom 'de nacht van Hillegom'. Voor de dertiende maal wordt tijdens de opbouw van de corso-praalwagens in de Ho- baho-hal een groots muziekfestival gehouden. De netto-opbrengst van het festival komt ten goede aan de Dr. Daniel den Hoedkliniek in Rot terdam. Die kliniek wil een familie huis bouwen voor de radio- en che- motherapiepatienten die tijdens de behandelingen niet naar huis kun nen of willen. Vorig jaar werd voor 'Tafeltje dekje' 17.500 gulden opge bracht. Organisator B. van Loo ver wacht dit jaar meer geld binnen te halen. "Alle bands zijn dit keer ge sponsord, dus blijft er meer geld De 19 praalwagens zijn op don derdag 26 en vrijdag 27 april weer te bezichtigen in de Hobaho-hallen. Vanaf Keukenhof is een speciale NZH-pendeldienst ingesteld, die de bezoekers van beide evenementen gratis vervoerd. Na afloop van het corso zijn de praalwagens tot en mei Koninginnedag, 30 april, te bezich tigen op de Koningin Wilhelmina- boulevard in Noordwijk. Brandweerwagen leeggehaald LEIDEN - Uit een brandweerwa gen die bij het Huygens-laboratori- um aan de Niels Bohrweg stond ge parkeerd, zijn woensdagmiddag en kele zaklampen en dolkmessen ge stolen. De spullen werden ontvreemd toen de bemanning van de wagen binnen was om een evaluatie van een oefening bij te wonen. De scha de bedraagt ongeveer 900 gulden. Graag wil ik reageren op het artikel in deze krant van 7 april met betrek king tot de populier in de Thorbec- kestraat. Het gaat mij voornamelijk om de derde kolom. De mensen die, na onjuiste informatie, getekend hadden om de boom te laten kap pen, hebben dit later betreurd toen zij hoorden dat de boom jaarlijks ge-1 keurd werd en geen gevaar voor de omgeving opleverde. Dit hebben zij ook schriftelijk aan de eigenaresse i van de boom laten weten. Inmiddels had ook een boomchi rurg een keuring uitgevoerd en in een rapport gesteld dat de boom na j een aantal kleine ingrepen nog tien tallen jaren mee kon. Ik ben met mevrouw De Smidt boos over het verdwijnen van een stukje natuur uit onze wijk en onderschrijf de door haar genoemde oneigenlijke motieven voor het kappen van deze prachtige Italiaanse populier. Immers, wat is er nu mooier dan het 'fluisteren' van dit type bomen. Natuurlijk weet ook ik dat de boom 1 het eeuwige leven niet heeft, maar dat de heer Van der Veen stelt dat bij hem verhaal wordt gehaald als de boom bij het eerstvolgende zuchtje (na al die zware stormen?) om gaat, dat is naturlijk onzin. Hij is immers de eigenaar niet. Als deze boom werkelijk gevaar voor de om geving had opgeleverd had de eige naresse hem al lang weg laten halen. Inmiddels heb ik van twee andere kenners vernomen dat de boom vol ledig gezond was. Het is in deze tijd vah zorgen om het milieu toch god geklaagd dat een gezond stuk na tuur zo maar vernietigd wordt. A.J.Th, de Vries-van Dijk, Thorbeckestraat 24, Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het lek in de waterke ring van de jachthaven aan de Heimanswetering in Alphen is gistermiddag op provisorische wijze gedicht. Met behulp van een kraan op een ponton werden hou ten palen de bodem van de haven ingeslagen en werd een gat onder de huizen volgestort met grint. Gemeen te, aannemer en ingenieursbedrijf hopen nu dat het gat in de diepwand van de waterkering wordt opge vuld met grond. Na Pasen wordt een extra metalen damwand rondom het gat gebouwd. Het water wordt dan wegge pompt om zodoende in de bodem te kunnen graven. Dan kan het lek definitief worden gedicht. Er is geen sprake van dat de hele haven wordt leeggepompt. Vol gens een werknemer ter plekke is dat te gevaarlijk om dat de wanden van de haven dan kunnen doorzakken. Bewoners van Aqua Alphen werden vorige week ge confronteerd met de gevolgen van het lek. Zij ontdek ten toen dat de kruipruimten onder hun huizen vol wa ter stonden. Vanaf dat moment zijn twee pompen geïn stalleerd om het water onder de huizen weg te zuigen. Tevens zijn alle boten uit de jachthaven verwijderd. (foto Ben de Bruyn) opnieuw te laten bespannen. LEIDEN - Een 21-jarige man uit Oegstgeest is vannacht met zijn auto uit de bocht gevlogen op de Molenwerf (bij molen De Valk) in Leiden. De man zegt dat de auto in de slip raakte, waarschijnlijk als gevolg van nattigheid op het wegdek. De auto ramde een verkeersbord en kwam in de struiken terecht. Het voertuig kwam tot stilstand tegen een hek dat gedeeltelijk werd ontzet. De bestuurder kwam met de schrik vrij. (foto Jan Holvast) Burgerlijke Stand Jacqueline Denise Michelle dr. van F.G. de Grave en C.N.E. Raasveldt, Leo- nie Geertruida Maria dr. van H.W. Rotteveel en G.T. van Kampen, Melanie dr. van P. van der Kraan en T. van Rijn, Oktay zn. van M. Gezici en G. Gezici, Natasha dr. van E.P. Fort en L. Fort, Tijmen Jan Jacobus zn. van A. Pronk en H.H.A. Abma, Roland Bastiaan Michiel Johannes Water er ngh en J.M. Witte- van A.J.I Kraan, Jeffrey Barend Jan zn. van C. Blok en J.H. van Duijn, Ismay dr. van F.A.J. van Keste- ren en J.H.M.C. van Steijn, Jacob zn. van D.A. Spaargaren en H.C. Verloop, Demse dr. van W. Groen en M. Wallaart, Kai zn. van Y. Nina- gawa en J. Ninagawa, Thomas Teunis zn. van A.N. Guijt en A.W.H. van der Meij, Iris dr. van P A.M. Teunissen en A H. van den Eijnden, Stefan Dirk zn. van A D. Bouwman en G.M.G. •Weijers, Daisy Geertruida Adriana dr. van den Broek en G.C.M. Zonneveld. Raoul Rafael zn. van R.A.M. Kallendorf Kemps, Nicolaas Arnoidus zn. van Avondwandeltocht Wandelsportvereniging Zuid-West houdt woensdag 18 april een avondwandel tocht vanaf de kantine van VTL aan de Voorschoterweg. Er kan gekozen wor den uit afstanden van 5,10 en 15 kilome ter. De start is tussen 18.00 en 19.00 uur. Duivensport De Leidse Postduivenvereniging De Vriendenclub nam deel aan een wed vlucht vanuit Roosendaal De uitslag 1 en 3 F. Ladan; 2 en 5 W. Siera jr. Wz.; 4 combinatie S&C Vinkensteyn. Wereldwinkel Met ingang van deze maand is de We reldwinkel Leiden aan de Steenstraat 1b ook op donderdagavonden van 19.00 tot 21.00 uur open. Dat is mogelijk door toe name van het aantal vrijwillige medewer kers. Daarnaast is de Wereldwinkel ge opend op woensdag, donderdag e dag van 14.30 tot 18.00 i van 11.00 tot 17.00 uur. Horus ,n) Op initiatief van de Leidse Folkclub Horus treedt vrijdag 13 april in De Waag aan de Aalmarkt de groep Leylim met der Ceylan Utlu op. De groep bestaat uit vijf S- musici die Turkse instrumenten bespe- len. De liederen die zij brengen zijn v i Saase, Tanje Christina di Beenen en R.L. Beenen, Mare Ja van R.H. ten Brinke en J Regeei Yoah dr. van H.P. Kerkvliet en J.E.F. Steen, Amy dr. van F.G. Schisano en van Echten, Pieter Johannes Arie zn. v afan5re™n',RAEVTaSTeesTëfÈVK0ZnSah;' Maartje dr. van J.W. Kokshoori der Voort, Sjors zn. van H.B.G. M.A. Dijkstra. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Wanbetalers I Leden en oud-leden van de stu dentenvereniging Minerva zijn misschien goed in hun talen, maar lang niet allemaal in beta len. Met z'n allen hebben ze een schuld van zo'n half miljoen gul den bij hun vereniging. Het be stuur van de studentenvereni ging treft thans harde maatrege len om (oud)corpsleden er toe te bewegen hun onbetaalde reke ningen alsnog te voldoen. Minervanen die slecht zijn in betalen kunnen binnenkort een vertegenwoordiger van een incas sobureau aan de deur verwach ten. Het Minervabestuur over weegt namelijk 'zeer serieus' om wanbetalers langs deze 'onsym- patieke' weg tot betaling te dwin gen. In het verenigingsblad Cor- rel wordt aangekondigd dat elk lid of ex-lid dat zijn rekeningen niet heeft betaald met ingang van deze maand aan een incassobu reau wordt opgegeven. Dat neemt de vordering over, vermeerderd met de kosten en provisie. De schuldenlast van de corpsle den is natuurlijk niet plotsklaps uit de hemel komen vallen. Het is een probleem van alle tijden. Ja ren achtereen heeft de debiteu renstand evenwel zo'n 500.000 gulden bedragen. Een kniesoor die daar op let dacht het bestuur toen kennelijk nog. Drie jaar geleden bereikten de wanbetalers evenwel een dubieus record. Het schuldbedrag was op gelopen tot 1,3 miljoen gulden. De gemiddelde schuld, per lid, bedroeg toentertijd zo'n 400 gul den. Dit werd zelfs het bestuur te gortig. Minerva kreeg, als gevolg van de oplppende schuld, te kam pen met een gebrek aan contant geld. De vereniging zou zelfs bij de bank geld hebben moeten le nen om de rekeningen te kunnen voldoen. Wanbetalers (2) De corpsleden werden er in 1987 al door de toenmalige vereni gingsvoorzitter - of in Minervater- men: Praeses Collegii - van ver wittigd dat er het nodige schort aan hun betalingsmoraal. Te ge makkelijk zou gebruik worden gemaakt van de mogelijkheid te consumeren zonder te betalen. U begrijpt het al: niet het niet op tijd betalen van de contibutie is de be langrijkste oorzaak van de schul denlast. Het zijn vooral die rijke lijk vloeiende spiritualiën welke de (bar)schuld hoog doen oplo pen. Geen kruid leek er gewassen te gen de wanbetalers. Er kwam een strenger boetesysteem. Leden die een rekening hadden open staan kregen een boete die kon oplopen tot 45 gulden. Maar dat maakte het alleen maar erger, want daar door werd afbetalen nog moeilij ker. Wie na drie maanden niet had betaald kon ook worden ge schorst en de toegang tot de so ciëteit worden ontzegd, totdat de rekening was voldaan. Ook is er weieens 'gesluisd'. Dat wil zeggen dat een aantal keren per maand een tafel bij de ingang werd gezet met de schuldenlijsten. Minerva nen met een te hoge schuld wer den die avond niet tot de zuip- schuit toegelaten. Er is zelfs over wogen de namen van langdurige wanbetalers in het clubblad Cor- rel te publiceren. De gewezen Minervavoorzitter vroeg zich destijds openlijk af of de kredietmogelijkheden nog wel gehandhaafd konden blijven als de Minervanen slecht van betalen bleven. Elke Leidse kroegbaas weet natuurlijk al lang dat het re kening-drinken tot problemen leidt. Boven menige bar hangt dan ook de lijfspreuk: 'Jan Kre diet woont hier niet'. Die woont aan de Breestraat, weten de stu diosi. Drie jaar geleden werd nog ge vreesd dat het schuldbedrag van de Minervanen in dit jaar zou op lopen tot ruim anderhalf miljoen gulden. Eén ding was toen wel heel duidelijk. Het doorzetten van deze trend zou Minerva in een uiterst moeilijke positie brengen. Wanbetalers (3) We schrijven intussen 1990. En, het universiteitsblad Mare weet te melden dat met name de reke ningen van clubborrels nog al toos hoog oplopen (en vervolgens op een maandelijkse rekening worden bijgeschreven). Het kan niet anders of de corpsleden moe ten de anderhalf miljoengrens hebben overschreden, dachten wij. Commissaris debiteuren J.C. Willemse spreekt dit tegen. "We hebben de afgelopen jaren een flink aantal maatregelen getrof fen om de leden er toe aan te spo ren hun rekeningen te voldoen. Dat heeft goed geholpen. De debi teurenstand bedraagt nu nog en kele tonnen". Volgens Mare zouden deze maand zo'n 300 langdurige wan betalers aan het incassobureau worden opgegeven. Willemse spreekt ook dit tegen. "Het gaat orn een gering aantal ex-leden die Leiden hebben verlaten en reü nisten waarvan het adres onbe kend is. Het incassobureau kan dat wel achterhalen", denkt Wil lemse. De hardnekkigste wanbetalers zouden, volgens de commissaris debiteuren, met elkaar minder dan een ton schuldig zijn. Zij kun nen spoedig een schriftelijke aan maning van het incassobureau te gemoet zien. Wordt er niet gerea- Minervanenhier tijdens de viering vo hun club, maken te gemakkelijk gebruik i meren zonder te betalen. geerd op die aanmaning dan wor den de wanbetalers vereerd met een bezoek van de deurwaarder. Wordt er dan nog niet betaald, och, dan kan Minerva toch ge woon de boot verkopen. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur Spreekuur van 12-12 30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen. G.oep 1 - Baars, Van der Meer, Tan, Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld. de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, tel: 218661, Rosmolen 2. tel: 218661, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur- G.A.E. Nering Bögel, tel: 124403. zo 8 uur tot ma 8 uur: H.J. Klaassen, tel: 213546, Prinsenstraat 5. ma 8 uur tot 24 uur- F.B. Kruis, tel: 126371, Minnebroersgracht 41. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en 10030; ma: Praktijk Hoornweg/Sleeboom, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel: 02522- 11393. ligen huisarts. jrge- i Muijsenbergh- r tot 2 Lely, i zo 8 uur tot ma 8 uur- J. de Bruyne, tel: 125245, Kernstraat 11 ma 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, tel: 134345, de Lt. de Kanterstraat 32. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Be- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, de Kanter en Lodder za 8 uur tot zo 8 uur; J.S. de Kanter, tel: 311414, Ina B. Bakkerplein 3. zo 8 uur tot ma 8 uur: M. Horn, tel: 766123, Zo- cherstraat 1. ma 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, tel: 120347, Zoe- terwoudse Singel 11 Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Witpaard, tel: 217477. zo 8 uur tot ma 8 uur: J. Reinders, tel: 760947, Gerard Brandtstraat 29. ma 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman. tel: 122268, Noordeindeplein 2a. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: S.P. Ouwerkerk, tel. 891037, spreekuur- Florijn 10, tel: 891000; zo: R. van Velzen, tel: 891100, spreekuur: Voorschoten/Wassenaar - vi Vlaskamp16; arts. ma: L. Middendorp, tel: 130189, spreekuur: Peppelschans K14, spreekuren (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot di 7.30 uur: zo: C. Keijer, tel: 140124; ma J.B. Hugenholtz, tel 155666, praktijkadres beide dagen: honinginnelaan z. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdie apotheken in de regio Leiden, woi nomen van vr. 13/4 t/m zo 16 door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel: 071-120552; Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leiderdorp, te 071-894400; Meidoorn Apotheek, Voorstraat 59, Voorscho ten. tel: 01717-3350. van ma 16/4 tot vr 20/4 door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel: DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): G. Roest, Ochenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- H. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, Leiden, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiek Haag, Voorburg, Rijswijk, Leidschendam dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: za B.E. Verlinden. J. ter Haarsingel 2a, Leiderdorp, tel: 071-413366, zo: W. van Riessen, Plantsoen 57, Leiden, tel: 071- 124516; ma: E.M.J. Zeijen, Piet Hemlaan 30. Oegstgeest, tel: 071-175394. spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- -Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. 172521. Voorschoten za: L. Prescott, Bachlaan 1, tel: 2356; Schotanus. Leidseweg 305, tel 2356; n 5i|er, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel 120144, na 17.00 uur en m het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Harl van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoudc: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel- 01720-74951. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel: buiten kantooruren, tel: 06-8212141

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14