^nw 'Niets veranderlijker dan de smaak van de mens' Aangename witte wijnen uit Texas Alphense Boys blijft overeind Met Pasen zorgen niet alleen ae Jackpotautomaten voor een vrolijk geluid. -18 Andere kijk op het ei Ierse week Engelbertha Hoeve Lepelrek met scheppen voor Italiaanse gerechten Viskoekepan APRIL Ton Hogenes, directeur van ae Monagroep: "Op een gegeven moment stel je vast, dat de consument van alles toevoegt aan yoghurt. Suiker natuurlijk, maar ook jam en limonadesiroop. En vruchten. Als die behoefte er is, kunnen we dan niet een kant en klaar produkt leveren?" Zo simpel schetst A. N. (Ton) Hogenes het ontstaan van het Monatoetje, nu twintig jaar geleden. Hogenes beschrijft zichzelf als demissionair directeur van de Monagroep. Hij staat aan het eind van een loopbaan die gemarkeerd wordt door een onoverzienbare verscheidenheid smakelijke desserts. door Alfred van Dijk Mona is een merk van Melkunie Holland die gegroeid is uit fusies van ondernemingen en bedrijven. "Zoekend naar een goede naam voor het nieuwe produkt vlooiden we lijsten met namen en merken door die deze ondernemingen had den gebruikt. Zo kwamen we Mona tegen. Dat was ooit een merk con- Het Produktschap voor Pluimvee en Eieren geeft een boekje uit waar in allerlei wetenswaardigheden staan over het ei. Niet alleen moder ne recepturen, maar ook interessan te achtergrondverhalen werpen een geheel nieuw licht op dit produkt. Nederland is een van de grootste ei- producerende landen ter wereld. Jaarlijks worden in ons land zo'n tien miljard eieren gelegd. Het vlotte boekje, getiteld 'Tik 'n eitje', verschijnt ter gelegenheid van Pasen en is te koop voor nog geen vijf gulden. Het staat vol met tips, anekdotes, korte verhalen, spreekwoorden en recepten. Ook tracht het een antwoord te formule ren op de eeuwig gestelde vraag of het ei dan wel de kip er eerder was. Het boekje wordt verkocht via het levensmiddelenkanaal, de eierhan- del en de boekwinkel. Dubbel succes voor Lommen LEIDEN - Het Open Voscuylpaas- toernooi in het Biljartcentrum Oegstgeest is in het libre (klein) ge wonnen door Gé van der Voort uit Noordwijkerhout. Iq de finale bleek hij te sterk voor Aijan Lommen uit Leiden. De winnaar reikte tevens tot het hoogste toernooimoyenne van 10,68. Lommen kwam tot een gemiddelde van 8,37. Vermeer uit Oegstgeest legde be slag op de derde plaats (moyenne 5,64) na eerder nog het onderspit te hebben gedolven tegen de als veer tiende geplaatste Rooyakkers. In de herkansing herstelde hij zich echter van dit 'slippertje'. De vierde plaats was voor Harry de Jong uit Voor hout (moyenne 5,05) die op zijn beurt Rooyakkers achter zich liet. Aan het evenement deden zestien biljarters mee uit de hoofd- en eer ste klasse. In het driebandentoer- nooi (groot) viel een aantal forse ver rassingen te noteren. De nummers één tot met drie van de plaatsings lijst wisten het niet te bolwerken. Zo werd de plaatselijke favoriet Hein-Jan Salman, die bovenaan de lijst stond, uitgeschakeld. Hier was de eindoverwinning weggelegd voor Arjan Lommen met een moyenne van 0,579. Twee de werd Nol Uittendaal uit Lisse met 0,629, het hoogste moyenne van dit toernooi. Siem de Groot uit Lei den bemachtigde de derde plaats (0,549) voor Louis Bontje uit Voor hout (0,447). Ook aan dit toernooi namen zestien biljarters deel, van wie een aantal buiten het district de Bollenstreek. Tweemaal zesde dan LEIDEN - Jan Barends uit Oegst geest en Rob van den Hoorn uit Noord wijkerhout hebben de zesde dan bereikt in het judo. De bijbeho rende rood-wit geblokte band is aan de twee judoleraren uitgereikt, on der andere vanwege de verdiensten voor de judosport in Nederland. De zesde dan is te vergelijken met een soort 'grootmeesterschap'. In Nederland heeft slechts een be perkt gezelschap deze graad be reikt. Barends heeft sportscholen in Voorhout, Warmond en Rijnsburg. Zijn collega Van den Hoorn bezit een school in Oegstgeest. SieiTieiïnk wint LEIDEN - Mirjam Siemerink heeft gisteren op overtuigende wijze haar zegereeks in het kwalificatietoer nooi van het Noorlander Paas A- toernooi voortgezet. De 16-jarige speelster van de organiserende ver eniging Unicum versloeg Birgit Diemer in twee sets: 6-0, 6-0. Siemerink zag haar laatste kwali ficatieronde waarin ze zich kan „plaatsen voor het hoofdtoernooi - ze heeft nog geen A-ranking - uit gesteld tot vandaag. sumptieijs dat wérd verkocht in de omgeving van Amsterdam. Het leek ons een goede naam, makkelijk te onthouden en zonder negatieve as sociaties. Van Monaijs naar Mona- toetjes, dat is geen grote sprong". Hogenes wijst erop dat hij het merk niet in zijn eentje heeft ont wikkeld. Dat is werk van een heel team. "Dat merk is ons kostbaarste bezit. Er is jaren in geïnvestéerd, in de bekendheid van het merk en de inhoud ervan. Dan zijn er de re venuen en resultaten. Zet daar maar eens een bedrag voor neer. Dat is vrijwel onmogelijk. Vandaar dat het merk niet in guldens op de balans voorkomt". Niet alles wat toetjesmakers be denken, kan met slimme reclameme thodes aan de man worden ge bracht. "Als er niet echt een latente behoefte is, dan hikt het niet of nau welijks," zegt Ton Hogenes. "Met de tv hebben we naam ge maakt. De gekke-bekkencampagne met Ted de Braak gaf ons enorme bekendheid. Doe eens een toetje, vroeg De Braak in die reclamespot. En dan trok de man of vrouw die hij dat vroeg een gek gezicht. Daar heeft heel Nederland om gelachen voor de buis". Mona is in de afgelopen twintig jaar natuurlijk veranderd. "Alleen het logo is nog exact hetzelfde. Je moet ook wel erg goede redenen hebben om daaraan te rommelen. In het begin hadden we tien of twaalf verschillende produkten en verpakkingen. Nu zijn het er een kleine negentig". Golfbeweging "Niet is veranderlijker dan de smaak van de mens", heeft Hogenes ervaren. "In de loop van de jaren is er een soort golfbeweging in de smaakverandering van zoet naar zuur en omgekeerd. Dan weer is yor ghurt het meest in trek en vervol gens raken zoete produkten als vla en toetjes meer in de gunst. Vroeger stelde men zich tevreden als aard beien of kersen waren toegevoegd. Tegenwoordig moeten het combi naties van vruchten zijn. Daarbij ra ken tropische vruchten in zwang. Als grote lijn loopt tussen dat alles door de opvatting over wat gezond is en goed voor het milieu". Behoefte We moeten trouwens niet denken dat alles wat de toetjesmakers be denken met slimme reclamemetho des aan de man of de vrouw kan worden gebracht. "Als er niet echt een latente behoefte is, dan lukt het niet of nauwelijks", waarschuwt Hogenes. Blijft Mona uitsluitend in Neder land of zijn er nog andere Europea nen die wel trek hebben in zo'n toetje? "We proberen voorzichtig wat in België en Frankrijk. In het buitenland ligt het accent op portie- verpakkingen. Dat schept kansen voor sommige van onze gezinsver pakkingen. Je moet het zoeken in wat anderen niet doen. Met me-too- produkten kom je nergens". PAGINA 23 Beschaafd en veilig raspen in de keuken Waar steeds meer mensen steeds nadrukkelijker het elektrisch gemak van de keukenmachine bezingen, vergeten we wel eens dat rasp- en schaafwerk nog steeds prima op handkracht kan. Zaak is dan wel een beetje behoorlij ke keukenschaaf te kopen en niet zo'n blikken geval waarmee je ook je vin gertoppen fijnraspt. Zo'n keukenrasplschaaf van goede kwaliteit wordt onder meer op de markt gebracht door het Duitse merk Rotlw. De schaaf is gemaakt van stevig kunststof, de messen zijn verwisselbaar. De te raspen ui, of een stuk kaas, chocola of wat u ook fijn wilt hebben, krijgt een plaats in een speciale houder zodat u niet bang hoeft te zijn voor bebloede vingers. De adviesprijs van de schaaf inclusief vier messen is f 32,95. (foto GPD) Combibox. Een speciale ont- dooischaal is on misbaar in de keuken. Het is een dubbele schaal waarbij het overtollige water in een lek- bak terecht komt. Rotho, (Tiki-Tra- ding in Zwolle tel. 038-655040), heeft zo'n ont- dooibak die ook nog voorzien is van een stolp. De prijs ƒ39,50. Verdroogde landschappen, cowboys en oliebronnen zijn de begrippen waarmee eigenlijk iedereen Texas associeert. En zo deze staat met dranken in verband wordt gebracht, zijn dat whiskey en bier. Maar wijn? In die zondoorstoofde, stoffige staat? Dat zeker niet. Totdatje plotseling flessen Texaanse wijn in een supermarkt te Houston ziet staan, zoals mij gebeurde enkele jaren geleden. En die wijn zelfs lekker blijkt te zijn. Zo lekker dat het de moeite waard wordt om diverse wijnbedrijven in deze immense staat te bezoeken. Waarbij duidelijk wordt dat Texas hard op weg is om na Californië de tweede wijnstaat van Amerika te worden. Ja, dan ga je als wijnliefhebber Texas ineens met heel andere ogen zien en wordt wijn wèl een begrip datje met de 'lone star state' associeert. door Hubrecht Duijker Dat de wijnbouw in Texas zich momenteel volop ontwikkelt, is te danken aan de techniek. Zo is in de meeste wijngaarden irrigatie absoluut noodzakelijk. Niet alleen om de druivestokken voldoende vocht te geven, maar ook om ze te beschermen tegen de brandende Voorts moeten de druiven in gekoelde tanks worden vergist. Deze en andere aspecten vergen moderne apparatuur en technisch vernuft. Vandaar dat pas in de jaren '80 wijnbouw mogelijk werd. In 1982 produceerde Texas 80.000 liter wijn, maar tegenwoordig is men de miljoen liter al ver voorbij. Irrigatie West-Texas, waar je kilometers kunt rijden zonder een boom te zien. Op een groot plateau 1000 meter boven de zeespiegel plantte één der Texaanse universiteiten maar liefst 450 hectaré druivestokken. Voor de irrigatie daarvan werden 23 putten geslagen naar ondergrondse reservoirs. De vochtbehoefte van de planten wordt per perceel gemeten via apparaatjes die de informatie doorgeven aan een centrale computer. Deze op zijn beurt zendt de gegevens per satelliet naar een Frans landbouwkundig station in Avignon, dat vervolgens de nodige doseringsinstructies aan de computer in Texas geeft. Sappig De wijngaard in West-Texas is in pacht gegeven aan het Bordeaux- huis Cordier. Buiten Amerika brengt dit de wijnen dan ook uit met de naam Domaine Cordier. Het huis is voornemens om de wijnen van dit domein tot Amerika's meest geëxporteerde te maken. Ze zijn dan ook in Nederland en andere Europese landen te koop. Het assortiment bestaat voorlopig uit drie witte wijnen, die stuk voor stuk verbazend fris zijn. Mijn persoonlijke favoriet is de Sauvignon Blanc 1988, waarvan de bloemetjesachtige geur het glas bijna uitstuift. De smaak van deze wijn is sappig en zuiver, met ook een aangename fruitigheid. Hij kost bij de slijter-wijnhandelaar vermoedelijk 16 tot 18 (afhankelijk van de gevolgde calculatie). Ook de Chardonnay 1988 en de Chenin Blanc 1988 zijn aangename witte wijnen (resp. ong. 23 en ong. ƒ16). Voor inlichtingen over verkoopadressen: Cordier Wijn Nederland, Nieuwe Gracht 11.2011 NB Haarlem, tel. 023-319595. Het restaurant Engelbertha Hoeve, haakt in op de Ierse Week van de Leidse theaters. Van 25 t/m 29 april presenteert het restaurant een 'Me nu d'Irlande'. Dit theatermenu wordt tussen 17.00 - 19.45 uur geser veerd. Op deze manier wordt het theaterbezoek een compleet avondje uit in Ierse stijl. In de tijd van onze grootouders was een keuken niet compleet zonder het emaille keukenrek waar, keurig in het gelid schuimspaan, soeplepel, juslepel en bakspaan aan hingen. Tegenwoordig bestaan die rekken nog steeds, maar nu kun je vaak zelf de sa menstelling bepalen. Bovendien zijn de onderdelen niet meer van het kwestbare emaille maar van het nagenoeg onverwoestbare roestvrijstaal. Een erg mooie serie, die het goed zal doen in de modern inge richte keuken, wordt op de markt gebracht door Coppia in Lochem (tel 05730-57233). Behalve de meer traditionele onderdelen bevat deze serie, ook een pizza-schep (die dank zij de scherpe kant ook ge bruikt kan worden om dit Italiaans gerecht te snij den en een spaghettischep. Wie regelmatig vis bakt weet het; de pan blijft 'naar vis' sma ken. Het is dan ook handig een pan speciaal voor vis te reserve ren. Een hele mooie ovale vis koekepan brengt Swedish Cook sindskort op de markt, (impor teur Vogels Agenturen in Waal- re tel. 04904-17105). De pan, die ruimte biedt aan een vis van 36 cm lengte, is van aluminium en heeft aan de buitenkant een ge spikkelde coating en aan de bin nenkant een anti-aanbaklaag. De prijs is 45. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE MW - Volendam 0-1 (0-1). 32. Steur 0-1 Scheidsrechter: Blankenstem. Toeschouwers 3500. Gele kaart: Thai (MW). Berghuis en Ver mes (beiden Volendam). EERSTE DIVISIE NAC - Emmen 1-2 (1-2). 8. Schaap 0-1.15. Cor- nelissen 1-1, 37. Zegerius 1-2. Scheidsrechter: Brekelmans. Toeschouwers: 2266. VRIENDSCHAPPELIJK Alphense Boys - Olympisch elftal 1-4 (1-3). 6. Simons 0-1, 28. Elzinga 0-2, 36. Simons 0-3, 39. Latumanuwy 1-3, 88. Grünholz 1-4. Olympische elftal: Londema (46. Van de Sar); El zinga (46. Dechéiver), Refos, Karnebeeken Frank 1. Van ZONETOERNOOI Achtste ronde: Lautier (Fra) - Van der Wiel 1/2-1/2, Meulders (Bel) - Van der Sterren (Ned) 1/2-1/2, Pi ket (Ned) - Winants (Bel) 1/2-1/2, Kuyf (Ned) - Mi- ralles (Fra) 0-1Brenninkmeijer (Ned) - Koch (Fra) 1-0, Seret (Fra) - Stuhl (Lux) 1-0. Renet (Fra) vrij. Stand na acht ronden: 1Lautier 61/2 punt, 2. Wi nants en Miralles 5 112,4. Van der Wiel 5 (uit 7), 5. Brenninkmeijer 4 1/2 plus 1 afgebroken partij, 6. Van der Sterren 4.7. Renet 3 plus 1 afg. (uit 7), 8. Piket 3 (uit 7), 9. Kuyf 2 en 1 afg (uit 7). 10. Seret 3 (uit 7), 11Meulders 2 1/2,12. Koch 2.13. Stuhl 0 (uit 7). EK LANDENTEAMS Mannen Groep A, vijfde ronde: Nederland - Bulgarije 5-0. Gedetailleerd: Heister - Ormanov 21-11 21-16, Keen - Stjoianov 11-21 26-24 21-16, Haldan - Loekov 21-17 21-23 21-14, Heister - Stjoianov 13- 21 21-15 21-15, Haldan - Ormanov 21-14 21-15. Engeland - Sovjetunie 5-1Bondsrepubliek - Polen 5-0 Eindstand: 1Bondsrepubliek 5-10,2. Engeland 5- 8. 3 Sovjetunie 5-6,4. Nederland 5-4, 5. Polen 5- 2. 6. Bulgarije 5-0. Groep B: Hongarije - Zweden 0-5, Tsjechoslowa- kije - Joegoslavië 5-4, Oostenrijk - Frankrij Eindstand: Zweden 5-10, 2 Joegoslavië Frankrijk 5-6,4. Hongarije'5-4,5. Tsjechoslowakije 5-4, 6. Oostenrijk 5-0. Halve finales: Engeland - Zweden 1-5, Bondsre publiek - Joegoslavië 5-0. om vijfde t/m achtste plaats: Hongarije - Sovjetunie 5-3, Nederland - Frankrijk 2-5. Gedetailleerd: Heister - Chatelain 17-21 21-19 21-19, Keen - Gatien 13-21 16-21, Haldan - Marmurek 21-13 21-18, Heister - Gatien 14-21 15-21, Haldan - Chatelain 20-22 13-21. Keen - Marmurek 21-14 23-2511-21, Haldan - Ga- I tien 19-21 19-21. Vrouwen Groep A: Nederland - Sovjetunie 3-1. Gedetail leerd: Vriesekoop - Popova 22-20 22-20, Kloppen burg - Timina 16-21 14-21, Kloppenburg/Vriese- koop - Timma/Palina 21-18 22-20, Kloppenburg - Popova 21-12 18-21 21-15. Hongarije - Frankrijk 3-0, Polen - Zweden 1-3. Eindstand-1. Hongarije 5-10,2. Nederland 5-8,3. Jimmy Simons (9) krijgt de bal bij Boer (achter) kijken toe. Aanvaardbare 4-1 nederlaag tegen Olympisch team ALPHEN AAN DEN RIJN - Louter tevreden gezichten in Alphen aan den Rijn na het treffen tussen Alphense Boys en het Olympisch elftal. AB-coach Paul Bahlmann was blij met de alleszins aanvaardbare 1-4 nederlaag. Jan Rab, Olympische coach, verklaarde be halve zijn paraplu nog meer zinnige dingen te hebben opgestoken. "Duidelijk is ondertussen dat dit het doel van Marcel Straver maar elftal dringend behoefte heeft aan het grote probleem van alle Oranje- scorende spitsen, ik denk hierbij elftallen, scorend onvermogen, aan de nog geblesseerde Zier Teb- openbaarde zich dus ook in Alphen. benhof en Edwin de Wijs, die de aanvallende arbeid van Brian Roy en Ronald De Boer in doelpunten weten te vertalen". Zijn Alphense collega Paul Bahl mann had vooraf geen hoge ver wachtingen, maar het resultaat viel hem reuze mee: "Zonder Van Raay, Van Capel, Van der Laan en Kees van Vliet (die na de warming-up snel de douche weer opzocht) moet je maar afwachten hoe het loopt". Alphense Boys, gadegeslagen door een duizendkoppig publiek, ging inderdaad niet af en wist zelfs een aantal kansen te creeëren. Dat alleen Wim Latumanuwy bij 'de stand 0-3 de roos trof, was daarbij j van ondergeschikt belang. Al snel bleek hoe de verhoudin gen lagen. Het beweeglijke Oranje had een voortdurend veldover- wicht, waarbij de Alphense defen sie de handen vol had aan rriet name j Jimmy Simons (SVV) en de Ajacie- den Ronald de Boer en Brian Roy. Er ontstonden talloze kansen voor naar Wilfried Elzinga in stelling bracht. Vanaf twintig meter sloeg zijn streep onder Straver in de tou wen: 0-2. Nog geen vijf minuten la ter zette De Boer Koos van Zoest Toch keek Alphense Boys al na aan de achterlijn op het verkeerde vijf minuten tegen een achterstand been, waarna Simons zijn tweede aan toen 'rommelaar' Jimmy Si- treffer binnenschoot: 0-3. Dat de mons een pass van de ijverige uit- Olympische defensie met Refos, blinker Ronald de Boer verzilverde: Karnebeek en Numan potdicht zat 0-1. De verrassende tegenstoot bleef was duidelijk. Bij de kopgoal van niet uit. Regisseur Frank Bakker, Wim Latumanuwy uit een corner die in dit duel knap overeind bleef, van Parinussa bleek men echter zette Pieter van Zoest alleen voor lengte tekort te komen. Alphense keeper Walter Londema. De ver dachte wijze waarop SW'er Errol Refos hem stuitte werd echter weg- ren. gewuifd door de goed leidende arbi- Na de pauze bleek Alphense ter Lammers. Oranje-kandidaat Boys, en met name Peter Gerse en Brian Roy ("Als ik goed blijf spelen, Pieter van Zoest, grote moeite te maak ik me echt geen zorgen over hebben met de hoge handelings- het WK") toonde in die fase met en- snelheid van de gasten. Die ont- kele weergaloze passeerbewegin- beerden het echter aan de noódza- gen en goede voortzettingen zijn kelijke creativiteit om gaten te vin- goede wil. "Dat hij in deze wedstrijd den in de veelkoppige Alphense de niet voluit gaat is natuurlijk lo- fensie. Pas in de slotminuut liet in- gisch", verklaarde Jan Rab de on- valler Grünholz van FC Den Haag zichtbare tweede helft van de Am- van ver de laatste treffer aanteke- sterdammer. Na een half uur was nen: 1-4. "Een leuk ploegje, dat Alp- het weer Ronald de Boer die dit hense Boys", besloot Rab. keer de sterk opkomende Twente- BERTHO SMIT Tijdens de paasdagen zorgen in de Holland Casino's niet alleen de Jackpotautomaten voor een vrolijk geluid. Iedere bezoeker ontvangt ook. zolang de voorraad strekt, een paas-attentie. die er lustig op los piept. Bov.endien staan er in het restaurant verrassende eiergerechten op het menu. Maar uiteraard valt er met Pasen niet alleen aan de tafels van het restaurant van alles te beleven. Ook bij de roulettetafels in de speelzaal kunt u vanaf 14.00 uur uw ogen uitkijken. OLLAND AS IN O'S In de Holland Casino's kom je ogen tekort. frankrijk 5-6, 4. Sovjetunie 5-4, 5. Zweden 5-2, Polen 5-0. Groep B: Joegolavië - Tsjechoslowakije 0-3, Enge land Bondsrepubliek 2-3, Italië - Roemenië 0-3. Eindstand: 1. Tsjechoslowakije 5-10, 2. Joegosla vië 5-8,3. Bondsrepubliek 5-6,4. Roemenië 5-4,5. Engeland 5-2, 6. Italië 5-0. Halve finales: Hongarije - Joegoslavië 3-1Neder land - Tsjechoslowakije 0-3 Gedetailleerd' Klop penburg - Kasalova 12-21 11-21, Vriesekoop - Salarova 16-21 21-1317-21, Kloppenburg/Vr.ese- koop - Kasalova/Hrachova 21-1213-21 19-21. om 5e t/m 8e plaats: Roemenië - Frankrijk 3-2, Sov jetunie - Bondsrepubliek 3-1. BARCELONA 650.000 gulden, eerste ronde: Paloheimo (Fin) - Aguilera (Spa) 7-6 4-6 6-3, Perez Roldan (Arg/10) - Volkov (Sov) 6-4 6-2. Costa (Spa) - Korda (Tsj/9) 6-3 2-6 6-2, Cane (lta/12) - Pistolesi (Ita) 6-2 6-7 6- 3. Davin (Arg) - Bengoechea (Arg) 6-1 6-2, Camporese (Ita) - Riglewskt (BrD) 6-2 6-3, Stich (BrD) - Fromberg (Oos) 4-6 7-6 7-6. Perez (Uru) - Leppen (BrD) 6-4 6-4, Koevermans (Ned) - Ander son (Aus) 6-3 6-3, Schapers (Ned) - Oresar (Joe) 6-2 4-6 7-5. AMELIA ISLAND 700.000 gulden, tweede ronde: Grat (BrD/1) Langrova (Tsj) 6-1 6-0, Temesvari (Hon) - Keller (VSt) 6-4 6-2, Sabatini (Arg) - Kohde-Kilsch (BrD) 6-2 6-1. Ferrando (Ita) - Gooden (VSt) 3-6 6-4 6-2, Zvereva (VSt/5) - Grossman (VSt) 6-2 6-2, Kanellopoulou (Gri) - Leila Meshki (Sov) 0-6 7-6 6-4, Benjamin (VSt) - Magers (VSt/8) 6-1 6-4. Temesvari (Hon) - Keller (VSt) 6-4 6-2, Martinek (BrD) - Collins (VSt) 6-0 7-5. RONDE NEDERSAKSEN Tweede etappe: 1. Wolt (DDR) 139,7 km m 3 18,29, 2 Hechenberger (Oos), 3 Spruch (Pol), 4. Kröner (BrD), 5. Smiewskoj (Sov), 6. Georgiev (Bul). 7, Bastianelli (Fra), 8. Schmied (Oos). 9. Pat- zold (BrD). 10. Hochfetd (DDR) en het complete peloton allen in zeilde tijd als de winnaar. Algemeen klassement 1 Zuiderwijk (Ned) 649.34. 2 Sypytkowski (Pot) op 0,02, 3. Smiewskoj 0,10. 4 Krjazev (Sov) 0,18, 5. Fulst (DDR) 0,20, 6. Tesar (Tsj) z.t., 7. Kastenhbuber (BrD) z.t., 8. Liese (DDR) z.t9. Karlsson (Zwe) 10. Piotek (Pol) z t.. 12 Wolf 1,53, overige Ne- Bax op jacht naar de titel LEIDEN Vanavond kan het zaal voetbalteam van het Voorhoutse Bax voor het tweede achtereenvol-' gende keer de titel in de hoogste klasse in de wacht slepen. Wel zal dan gewonnen moeten worden van THB Boys uit Lisse. Gèen eenvou dige klus voor de mannen van coach Jan Schoen, omdat THB Boys bij winst nog een kans heeft om te promoveren naar de eerste di- Als de wedstrijd, die om 20.00 uur in De Gaasbak begint, in een gelijk-' spel eindigt moet Bax een beslis singswedstrijd spelen tegen FV Snoekie. Wint THB Boys dan is FV Snoekie kampioen en spelen de Lis- senaren een beslissingsreeks met De Maas en Alter Boys. De uitslag van de maandag ge speelde wedstrijd De Maas-Silva Boys was niet 3-3 maar 8-3 voor De Maas.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 23