Troebele reclame voor flessewater Parketlak is zelden milieuvriendelijk T>U I VENTI L Mirjam Siemerink verrast op Unicum Veiligheid van duikplanken moet beter RW poetst even een vlekje weg DINSDAG 10 APRIL 1990 Gewoonleidingwater is vaak beter Mineraalwaterfabrikanten proberen hun waar aan te prijzen als natuurzuiver of kristalhelder. Spa afficheert zijn water als 'het water dat opbouwt' en wil via beelden van zogende vrouwen en blote peuters de indruk wekken dat het jong geboren leven alleen met bronwater veilig groot kan worden. Terwijl een bronwaterporducent als Perrier in februari benzeen in zijn flessen vond, Vittel wegens de aanwezigheid van alkanen uit de handel werd genomen en Katell-Roc zijn bron met bleekwater wilde reinigen. Een blik op de advertenties voor bieden in Nederland waar mineraal- bron- en mineraalwater leert dat fa- water wordt opgepompt gelden brikanten met troebele argumenten minder strenge milieuregels dan angst voor gif aanwakkeren. r gewone waterwingebieden. meldt de Consumentengids van de- De reclames voor bron- - maand. Terwij] waterleidingbe- raalwater suggereren ten onrechte [drijven dag het drinkwater den. Dat gebeurt automatischV ook met behulp van technici en vis sen die gevoelig zijn voor verontrei niging. Bij onraad wordt de inname meteen gestaakt. Er is nauwelijks een produkt dat zc goed wordt bewaakt als leidingwa ter. De normen zijn ook heel streng. Volgens de stichting Consument en Veiligheid is het niet zo best gesteld met de veiligheid van en rondom veel te klein springplanken in zwembaden. Uit Bruggersook een onderzoek van de stichting blijkt dat ieder jaar 250 van de naar schatting 7000 ongevallen in 'zwem baden voor rekening komen van de springplank. daardoor nogal eens voor dat de af stand tussen plank en bassinrand Er moet volgens ?r toezicht komen. Voorlichting van badmeesters moedig gedrag bij het gebruik van de plank daarbij een belangrijke oorzaak vormt. nacht de kwaliteit dat zij gezonder en zuiverder zijn QQg ^an leidingwater. Spa bijvoorbeeld doet in advertenties voorkomen, bij een foto van een vrouw die een kind borstvoeding geeft, dat leidingwa ter te veel zout (natrium) bevat. Bij een onderzoek van de Consumen tenbond in juli 1988 werd echter in geen enkel monster drinkwater een - overschrijding van de norm voor Omdat drinkwater vrij dient te zijn natrium gemeten, hoewel het gehal- van alle ongewenste stofffen hante- te in het westen wel iets omlaag ren waterleidingbedrijven vaak de mag. laagst meetbare waarde van veront- Flessewater drinken reinigende stoffen als grens. Als keer een stof in het water zit Volgens J. Bruggers, medewerk ster aan het onderzoek, zijn er geen duidelijke richtlijnen voor de bouw van springplanken en komt het In het rapport dat Consument en ook veel ellende Veiligheid op het onderzoek baseer- gen dat de gezondheid kunnen voorkomen. de staan onder meer ook aanbeve- sument gevaar loopt. Uit het onderzoek blijkt dat voor- lingen om de situatie rond de duik- Uit het oogpunt van volksgezond- al jongeren tussen 10 en 19 jaar plank veiliger te maken. Zo moeten heid is er ook geen enkele reden om slachtoffer zijn van ongelukken. Ze producenten en importeurs zorgen flessewater te drinken, niet voor ba lopen ernstige schaaf- en snijwon- voor een minder ruwe anti-slip-af- by's, zwangeren, ouderen of zieken, den op aan de benen en soms been- werking aan de planken. Dat kan Voor bron- en mineraalwater gel- of armbreuken als ze op de kant te- vooral het aantal schaafwonden be- den zelfs minder strenge eisen dan recht komen. Het blijkt dat over- perken. voor leidingwater. Ook voor de ge- trouwens dure en ondoeltreffende manier het zoutgebruik te verlagen: een hoeveelheid die hoger is dan minder zout gebruiken bij het ko- toegestaan, dan wil dat nog niet zeg- ken zet veel meer zoden aan de dijk Drinkwater wordt geregeld gecontroleerd op de c fen die er niet in thuishoren. Oplosmiddelen de grote boosdoender alcocholen, ethers, esters nen zijn veelal schadelijk bruiker en milieu. Van Samenstelling Raymond Peil Goede parketlak die het milieu ontziet is slecht te krijgen. In een vergelijkend onderzoek naar parketlakken blijkt slechts één met water verdunbare lak goed tegen slijtage bestand. Er zijn wel meer parketlakken die een goede eindscore halen, maar deze bevatten nogal wat organische oplosmiddelen: die zijn slecht voor het milieu en kunnen de gebruiker een forse iueen, is bekend dat zij bij schilders hoofdpijn bezorgen. ongezonde bijwerkingen kunnen veroorzaken. Aangeraden wordt dan ook goed te luchten tijdens het lakken van het parket of met water Oplosmiddelen verdunbare lak te kopen. De parketlakken werden door de Het probleem met veel parketlak- stichting Vergelijkend Waren On- ken, maar bijvoorbeeld ook veel derzoek (VWO) vooral beoordeeld soorten verf, zit' m in de gebruikte op de weerstand tegen slijtage en teit van de gebruiksaanwijzing. E: Het is dan ook onzinnige reclame praat om zwangere vrouwen te ad viseren Spa Reine te drinken. Dat flessewater en kraanwater niet voor elkaar (mogen) onderdoenblijkt ook uit de Warenwet. Als een fabri kant beweert dat zijn flessewater 'geschikt is voor de breiding van zuigelingen- of babyvoeding' moet hij daaraan toevoegen 'evenals lei dingwater'. De reclame pocht dat Spa Reine 'zuiver' is maar kraanwater is dat ook. Spa Reine mag 'licht verteer baar' zijn, kraanwater ook. En bevat Spa Reine weinig natrium, kraan water doet daar niet voor onder. Overigens bleek uit een onderzoek de Consumentenbond oplosmiddelen. De verzamelde op- krassen. In feite bepaalt dit de le- bleken zich nogal wat verschillen gustus 1989datdeflessewatersTop, losmiddelen als alifaten, aromaten, vensduur van de lak. Van de met te doen wat dit betreft. Overi gens zijn er veel meer parketsonder- keto- water te verdunnen lakken blijkt )r ge- maar één (Trae-Lyx Parketlak) qua houdsmiddelen dan parketlakken toegestane slijtage goed uit de test te komen. Deze blijkt wat het gemak bij het schoonmaken, uiterlijk en licht- Johnson echtheid redelijk tot zeer goed uit de verf te komen. op waterbasis. Drie kwamen uit de test: Bruynzeel, Pallmann Vollpflege. natrium losmiddelen, zoals xyleen en to- OnHprhnilH liippn ic hplfpnrl Hat 7Ü hii Rfhilrfors VllUeillUUU Tips Bij de test geeft VWO ook nog nutti ge tips voor lakken en onderhoud van parket. Zo is het advies om de aangegeven droogtijd voor de lak i uitkwamen.l Overigens verzwijgt Spa daarbij ook nog eens het feit dat hij als fa brikant het milieu nodeloos belast met kunststofflessen van polyethy leen, een fles zonder statiegeld. De fabrikant is zelf bepaald geen bron van zuverheid. VWO onderzocht ook parketonder houdsmiddelen. Daarbij werd voor-| al gelet op het vermogen om slijt plekken en krassen op het parket weg te werken. Voorts is ook geke- pas de volgende dag belopen. Ge- ken naar de glans, de bestendigheid heel opnieuw lakken geeft bij tegen huishoudvloeistoffen, het ge- tijd een beter resultaat dan ov€ mak van aanbrengen en de kwali- oude laklaag lakken. Schoonspoelen acht te nemen, jn het algemeen kan Overigens maken ook andere mer- de pas gelakte vloer het best ken flessewater het bont in de recla- i. Zo zegt Vittel "om opgewassen "Eb ai" te blijven tegen de stress ;er) dynamische maatschappij vervuilende milieu, moeten gen dat we fit van lijf en leden zijn. Daarom komt 's werelds kostbaar ste mineraalwater nu eindelijk ook naar Nederland: Vittel, uit hét hartje van de Vogezen, waar de na tuur nog ongerept is. Kortom Vittel is precies wat we nodig heb ben in ons land om one cellen schoon te spoelen". Hoe verzinnen ze het. Dat vervuiling het milieu en het water bedreigt, valt niet te ontken nen. Maar daar eenzijdig de schijn werper op te zetten resulteert in ui terst twijfelachtige reclames. Het leidingwater komt immer uit het zelfde milieu als het zogenaamd 'zuiverdere' bronwater. Een woordvoerder van het Rijk instituut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne zegt over de vrees voor vervuild water: "Ik kan die angst van de mensen begrijpen en dat is ook wel logisch gezien de be zoedeling van het milieu! maar die angst is onterecht". Het meest ergerlijk is nog het feit dat de fabrikanten goed garen spin nen bij het aanwakkeren van de angst voor gif. De verkoop van wa ter in flessen schoot vorig jaar om hoog in Nederland. Volgens een TNO-enquête drinken veel mensen flessewater om gezond te blijven. De verspreiding van het misver stand dat kraanwater hiervoor niet zou voldoen, stuit bij deskundigen op irritatie. Gemeentewaterleidin gen Amsterdam vindt kreten als 'drink je zuiver' en 'bron van zuiver heid' volkomen misplaatst. Het hoofdstedelijke waterleidingbedrijf trekt dan ook fel van leer tegen bron- en mineraalwaterd. Zijn ad vies: 'water in flessen in huis halen is een overbodige en onnodige luxe. Dus klanten van het waterleiding bedrijf: ophouden met sjouwen'. Medicijnen soms risico op het werk Veel geneesmiddelen die het reac tievermogen beïnvloeden vormen ook een risico op het werk. Gemid deld één op de zes mensen werken de mensen gebruikt zo'n genees middel, zo meldt de folder 'Werken en geneesmiddelen: riskant?' van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid Vooral voor kalmerende midde len, zware pijnstillers, veel midde len tegen allergie, astma en hooi koorts, medicinale drankjes met veel alcohol en hoestdrankjes met codeïne wordt gewaarschuwd. Daarbij zijn dus oqk middelen die men zonder reepte bij apotheek of drogist kan kopen. Het gebruik van alcohol bij deze medicijnen is af te raden. Alcohol versterkt in veel gevallen de versuf fende werking van geneesmidde len. Zelfs één glas bier kan al te veel zijn. Noorlander Paas-toernooi LEIDEN - Het eerste Noorlander Paas-toernooi op de ba nen van Unicum heeft vooral een Leids gezicht. Hoewel re gionale toppers als Jan Siemerink en Heieen van den Berg in hun agenda geen plaats hadden voor het A-toernooi met twee sterren, treden er nog genoeg tennissers op uit Leiden en directe omgeving om het 'experiment' van de hoofdklas ser voor het publiek aantrekkelijk te maken. Zo spelen Jorn Dankaart en Jac- het Haagse Thor. Ook Wim Groene- queline van Wijk in elk geval 'een veld is op het laatste moment aan de thuiswedstrijd aan de Haarlemmer- lijst toegevoegd, trekvaart en krijgt een kwartet an- Katwijker René van der Wilk, dere Unicummers via een wild card Mark Fleischeuer van De Meren- rechtstreeks toegang tot het hoofd- wijk, Patrick Kieboom, uitkomend toernooi. Voor Kees Jan Schuilen- voor Dekker Tennis en Unicum- burg en Erik Bakker een prettig ge- mers Erik Bolten en Wouter van der voel. Voor de andere twee - Martijn Heijde speelden gisteren kwalifica- Krans en Mare Nagelkerken een tie. Geen van hen wist echter de vol- mooie kans om een A-ranking te be- gende ronde te bereiken, werkstelligen. Bionda Zonderop heeft bij de gekregen Bij de vrouwen leidt Titia Wil- wild card mink het deelnemersveld. De num mer 11 van Nederland. Ze wordt ge- De ranglijst bij de mannen wordt volgd door Esmir Hoogendoorn van vanaf morgen, als het hoofdtoer- Zandvoort. Mimoushka Kion, Eva nooi begint, aangevoerd door Fer- Haslinghuis en Yvonne der Kinde non Wibier. Hij bezet op de nationa- fen maken het veld verder tot een le Audi-ranking de 23ste plaats. De sterk geheel. Ook talent Linda Nie- competitiegenoot van Michiel mantsverdriet doet een gooi naar de Schapers (Zandvoort) wordt ge- titel. volgd door Marc van Eekeren (25). In de eerste kwalificatie ronde De regionale inbreng wordt verder haakten regionale B-toppers Natal- verzorgd door Koudekerker Mi- lie van der Voort, Amy van der Lin- chael van den Berg (Dekker) en den, Cindy Berkhout en ex-Uni- VoorschotenaarJos Koemans. Min- cummer Evelyn Podzimek-Buer- der regionaal, maar wel interessant man af. is de komst van de Argentijn Daniel Orsanic. Hij speelt competitie bij Mirjam Sie\ de verrassing van de dag door de pa pieren nummer één in de kwalifica tie, Ming Yu Tjiong te elimineren. De eerste set ging nog zonder pro blemen naar de Haagse, maar toen Siemerink eenmaal aan het hogere tempo gewend was, bleek dat ze niet alleen in staat was om het be kende schepje er bovenop te doen maar vervolgens ook het niveau te kunnen vasthouden. De tweede set werd met 6-3 in de wacht gesleept. Twee matchpoints op 5-3 voor sprong in de derde set waren nog niet voldoende voor de overwin ning, maar op 6-5 bleek 0-40 genoeg. Nog één punt werd verspeeld, maar de rally die toen volgde, afgesloten met een smash, illustreerde dat de speelster, die uitkomt in het tweede team van Unicum, niet bleef wach ten tot Tjiong zich over gaf. Vol ei gen initiatief besloot Siemerink de partij in haar voordeel. IÜD)a[e)(c)fk(ölfcl[l Veel beweging is niet te bespeuren in het klas sement van de zaterdagschutters. Bijna de ge hele top stond weer eens een middagje droog. Alleen Rein Grooters (Oegstgeest) wist van de leiders het doel te vinden. De Koudekerkers Leon Laros en Coen Warnau deden goede za ken in de subtop door respectievelijk twee en vier maal te scoren. In het zondagklassement is Rob Reizevoort van Docos als een komeet omhoog gekomen. In één week tijd trof hij vier keer doel: één keer in de inhaalwedstrijd tegen Kickers en uit tegen Meerburg liefst drie maal. Spannend is het in dit klassement al lang niet meer. Ronald de Rijk (Kickers) liep weer een goaltje uit op zijn concurrenten en staat nu zes treffers voor. ZATERDAG Jacques Keij (ARC)17 Richard Trompert (Kagia)14 Rob Bink (Le.den) 14 Rem Grooters (Oegstgeest) 14 Leon Laros (Hazerswoudse Boys) 12 Johan Jonker (Quick Boys) 11 Marcel van der Blom (RCL)10 Coen Warnau (Hazerswoudse Boys)10 Ron Palmg (Koudekerk) 9 Piet van Duyn(Katw.|k) 9 Mark Ens (FC Lisse)8 Hennie Koet (Rijnsburgse Boys) 8 6 spelers met 7 doelpunten ZONDAG Ronald de Rijk (Kickers) Steel Roodakkers (SVLV) Hans van Marwijk (Docos) Marcel Valk (UVS) Frans Bouckaert (FC Lisse) Stan Uljee (Forehoite) Pieter van Zoest (Alphense Boys) Rob Reizevoort (Docos) Theo Aanhane (VVSB) Rob Retel (SJZ) Marcel van der Burg Marcel Tolsma (UVS, Nico van Rijn (Forehoite) Walter de Kieviet(Stompwijkse Boys) 6 spelers met 7 doelpunten Regionale volleybalcompetitie RIJNSBURG - Kampioen RW liet er zaterdag tegen Aspasia geen twij fel over bestaan wie in de regionale eerste klasse volleybal de sterkste is. De Koudekerkers, die met drie invallers aantraden, vonden R"W tegenover zich in de kampioensop stelling. En wat nog meer zegt, een RW dat de 0-3 nederlaag tegen Ge- mini/ Kangeroes 3 van de vorige za terdag ondubbelzinnig wilde weg poetsen.' Dat gebeurde ook: 15-1, 15-0, 15- 10. In de eerste en tweede set kwam Aspasia nauwelijks aan aanvallen toe. Als de Rijnsburgers na een serie sterke aanvallen de plank eindelijk eens missloegen was dat eerder een prikkel voor hun dan voor Aspasia om de tenen nog eens extra te krom men. Pas bij de stand 13-0 in de eer ste set slaagde Aspasia erin tenmin ste de 0 van het scorebord te krij gen. Maar dat lukte in de tweede set niet al moest RW wel vaker de ser vice inleveren dan in de eerste set. Dat vobral omdat Aspasia beter blokkeerde en RW de variaties de voorkeur gaf boven de simpele af maak. In de derde set was het vuur bij RW wat gedoofd en Aspasia wilde niet volledig afgaan. De vrouwen van RW hoefden niets recht te zetten. Er was maar één opgave en dat was in de race blijven voor de finale krachtmeting met Leython 2. Tegenstandster was LUSV. De nummer 3 van de rang lijst en de ploeg met een goed blok vanwege de lengte en met boven dien een goede aanval. Durf dus wel van RW om in dat treffen spelver- deelster Margreet Meijer aan de kant te houden en ook aanvalster Katinka Ravensbergen. RW won evenwel gewoon met 15-4, 15-7, 15- 6. De reserves van Leython hadden het wat moeilijker tegen Liusna, 15- 6. 1-15, 15-9, 15-9. De service van Hanneke ten Brink baarde de Leid- se ploeg in de tweede set veel zor gen. De pass kwam er niet uit maar ook de aanval verzandde in een fou- tenfestival. Toen spelverdeelster Anouk Weyers in de vierde set weer door haar enkel ging en de strijd moest staken leek Leython in de problemen te komen. Dat viel mee. Aanvoerster Arine van Vliet scoor de niet alleen met haar smashes maar ook met de service. En daar mee bracht ze de Leidse machine weer op toeren. Voor Liusna was er toen weinig eer meer te behalen. LOTTO 14 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 4 win naars. bruto f. 75.000,-; derde prijs: 83 winnaars, bruto f. 2.525,90; vierde prijs: 5.021 winnaats, f. 41,70; vijfde prijs: 67.666 winnaars, f. 5,-. CUFERSPEL 1 winnaar van de hoofdprijs. TOTO Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 18 win naars, f. 751,20, derde prijs: 182 winnaars, f. 185,70. TOTO GELUK Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen win- naar;'derde prijs: 13 winnaars, f. 104,90; vierde prijs: 377 winnaars, f. 5,50 ZONETOERNOOI Zevende ronde: Seret (Fra) - Lautier (Fra) 0-1Mi- ralles (Fra) - Renet (Fra) 1/2-1/2, Koch (Fra) - Meulders (Bel) 1/2-1/2, Winants (Bel) Stuhl (Lux) 1-0, Van der Sterren (Ned) - Kuijf (Ned) 1-0, Van der Wiel (Ned) - Brenninkmeijer (Ned) 1-0, Piket (Ned) vrij Stand na zeven ronden: 1Lautier 6 punten, 2. Wi nants 5, 3. Van der Wiel 4 1/2 (uit 6). 4 Miralles 4 1/2,5. Brenninkmeijer 31/2 en 1 afg. (uit 6). 6. Van der Sterren 3 1/2 (uit 6), 7. Renet 3 1/2, 8. Piket 2 1/2 (uit 6). 9. Kuijf 2 en 1 afg. (uit 6). 10. Seret 2 (uit 6). 11. Meulders. Koch 2,13. Stuhl 0 (uit 6). EK-LANDEN Vrouwen Groep A, derde ronde: Nederland Polen 3-0. Ge detailleerd: Vriesekoop - Djatsjinsk'a 21-14 21-13, Kloppenburg,- Janustjik 21-12 21-13, Kloppen- burgA/riesekoop - Djatsjinska/Mikijan 21-7 21-6. Sovjetunie - Frankrijk 1-3, Zweden - Hongarije 1-3. i ronde: Nederland - Zweden 3-0. Gedetail leerd: Kloppenburg - Asa Svensson 21-14 21-19, Vriesekoop Marie Svensson 21-18 24-22, Klop- penburg/Vriesekoop - Pettersson/Marie Svensson 17-21 21-9 21-14. Sovjetunie - Hongarije 1-3, Frankrijk - Polen 3-0. Stand: 1. Hongarije 4-8, 2. Nederland 4-6, 3. Frankrijk 4-6, 4. Sovjetunie 4-4, 5. Zweden 4-0, 6. Polen 4-0. Groep B: stand: 1Tsjechoslowakije 4-8,2. Joego slavië 4-8, 3. Bondsrepubliek 4-4, 4. Roemenië 4-2,5. Engeland 4-2.6. Italië 4-0. Mannen Groep A, derde ronde: Bondsrepubliek Neder land 5-2. Gedetailleerd: Böhm - Keen 21-16 21-14, Fetzner - Haldan 22-2012-2< 9-21Rosskopf - He ister 21-18 19-21 21-6, Böhm - Haldan 18-21 16- 21, Rosskopf - Keen 21-13 21-16, Fetzner - Heis ter 21-719-21 21-15, Rosskopf-Haldan 14-21 21- 18 21-17. Bulgarije - Sovjetunie 2-5, Engeland - tailleerd: Vardanjan - De Vrind 21-18 20-22 21-16, A. Mazoenon - Keen 21-14 21-19, D. Mazoenov - Boute 21-14 21-11, A. Mazoenov - De Vrind 21-17 21-13, Vardanjan - Boute 19-21 19-21, D. Ma zoenov - Keen 19-21 12-21, A, Mazoenov - Boute I 21-13. Polen - Bulgarije 5-4, Engeland - Sovjetunie 4-6, 4. Nederland 4-2, 5. Polen 4-2, 6. Bulgarije 4-0, Groep B: stand: 1 Zweden 4-8,2. Joegoslavië 4-6, 3. Frankrijk 4-4,4. Hongarije 4-4,5. Tsjechoslowa kije 4-2,6. Oostenrijk 4-0. AMELIA ISLAND 700.000 gulden, eerste ronde: Romano (Ita) - Staf ford (VSt) 6-1 2-6 6-4, Bassett Seguso (Can) Schwartz (VSt) 6-2 6-1, Rinaldi (VSt) - Simpson (Can) 5-7 6-2 6-1, Kanellopoulou (Gri) - MacGre- gor (VSt) 6-3 6-7 6-0, Ferrando (Ita) - Dahlman (Zwe) 6-3 6-3, Grossman (VSt) - Garrone (Ita) 6-3 6-3, Benjamin (VSt) Whitlinger (VSt) 3-6 7-6 6-4, Cueto (BrD) - Tarabini (Arg) 6-4 6-2, Paz (Arg) - Vierira (Bra) 1-6 6-3 6-1Keller (VSt) - Meier (BrD) 7-6 6-4, Caverzasio (Ita) - Bowes (VSt) 2-6 6-1 7-6, Mesjki (Sov) - Sudope (Jap) 6-2 6-2, Gooden (VSt) - Ter Riet (Ned) 6-2 7-6, Temesvari (Hon) - Pampoulova (Bul) 7-5 7-5. Lapi (Ita) - Herr (VSt) 7- 6 6-2, Faber (VSt) - LaFratta (Ita) 6-2 6-1Spadea (VSt) - Leand (VSt) 6-4 6-4, Langrova (Tsj) - Barg- Mager (VSt) 6-0 6-0, Martinek (BrD) Rajchrtova (Tsj) 6-1 6-3, Collins (VSt) - Goles (Joe) 4-6 6-2 7-5, Farley (VSt)- Baranski (POI) 6-2 6-0, Kohde- Kilsch (BrD) - Santrock (VSt) 6-3 4-6 6-3. Bax is nog geen zaalkampioen De zaalvoetballers van Bax moeten nog even wachten. Omdat FV Snoe- kie gisteren de uitwedstrijd bij Her mes DVS won met 1-5, is het kam pioenschap voor de Voorhouters nog geen feit. Dat moet dan morgen gebeuren in de wedstrijd tegen THB Boys. In de landelijke klasse versloeg verder FC Torna De Rozet met 4-3, speelden De Maas en Silva Boys met 3-3 gelijk, won IFC Drechtste- den met 7-3 van Alter Boys en pakte Van der Plas de punten bij SC Ho- genboom: 3-6. Coret versloeg Menken in de hal ve finale voor de beker met 9-4. Te genstander in de finale is Docos dat Boerenburg met 7-0 inpakte. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 19.00 en 20.30 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Het A-junioren-elftal van de voetbalvereniging Leiden brengt op 1 mei een bezoek aan Ajax. De B-l van de Amsterdammse club fungeert als tegenstander Ruud Torken heeft zondag tegen Feye- noord zijn debuut gemaakt in het eerste elftal van FC Den Haag. Tien minuten voor het einde ver ving de ex-UVS-er Edwin Grun- holz. De pas 18-jarige Leidenaar heeft tevens een full profcontract aangeboden gekregen. Torken neemt de aanbieding in beraad Donderdagavond om 18.30 uur wordt de 5e ronde van om dis trictsbeker gespeeld. Tonegido- Noordwijk, Quick Boys-FC Den Haag 2, Lugdunum-Alphense Boys en Soccer Boys-ARC (4e ronde) zijn voor de regio belang rijk. De winnaars spelen op 19 april de kwartfinale. Wint ARC van Soccer Boys dan spelen de Alphenaren thuis tegen WGZ In de eredivisie worden twee wedstrijden vooruit gespeeld. Vanavond speelt MW tegen Vo- lendam en morgenavond gaat RKC bij PSV op bezoek. In de eerste divisie speelt NAC van avond thuis tegen Emmen De wielerbaan van Oudenbosch, is tot grote schrik van de baanren ners, gesloten. Eigenaar Ruud Bakker ligt overhoop met de ge meente Oudenbosch over de ma nier van exploiteren De paarde- liefhebbers kunnen morgenmid dag hun hart ophalen op renbaan Duindigt. Om 14.30 uur is de eer ste start De vrouwenafdeling van de voetbalvereniging Oegst geest bestaat 5 jaar. Dit wordt op tweede Paasdag feestelijk ge vierd om het complex aan De Vo- scuyl Uit de interregionale zaal voetbalcompetitie promoveren Rovedo (Dordrecht), Bakker Sport (Bodegraven), JSB (Dordrecht), COAL (Rotterdam), HMSH (Den Haag) en Van Eg- mond (Leiden) naar de tweede di visie van het landelijke zaalvoet bal. Ook het Katwijkse Van der Plas BMW speelt volgend seizoen ook in die klasse. Het lot van THB Boys hangt af van de morgen avond gespeelde wedstrijd tegen Bax. Bij winst is Bax kampioen Een andere zaalvoetbalploeg, het jeugdige Bram Snackbar, is kam pioen geworden met een doelsal do van 138 voor en 21 tegen Bij de wielervereniging De Bollen streek uit Lisse zijn Jan van Kes- teren en Piet de Koning tot Erelid benoemd. Zij zijn nu toegevoegd aan het rijtje met Arie van Hou- wëlingen en Egbert van 't Oever De clubkampioenschappen van zowel De Bollenstreek als van Swift/Casba zijn op zondag 15 april (eerste Paasdag) Vic Her mans legt zijn functie bij de KN VB (assistent zaalvoetbalcoach) neer en treedt in vaste dienst bij Roda JC Veronica wordt waar schijnlijk de nieuwe shirtsponsor van Volendam. Dit gebeurt als de huidige sponsor, Super, afziet van het optierecht De golfers van Noord wijk wonnen met 18-0 van De Pan. Het tweede team van Noordwijk ging tenonder tegen de Haagsche met 16-2 Donder dag 19 april houdt de v.v. Leiden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan een sponsorloop Eind mei is het bij Randstad Sport groot feest. De vrouwenafdeling van die club bestaat maar liefst 20 jaar. Op 26 april speelt Randstad Sport tegen het Nederlands vrou wenelftal Het Stadhuisplein staat op koninginnedag bol van de sportevenementen. Er zijn de monstraties van voetbal, softbal, korfbal, taekwondo, schermen, gymnastiek en judo. Om half twee komen bekende Leidenaren waaronder rugby-international Eric-Jan Berendsen en de oud- voetbalinternationals Wim Meut- stege en Wim Rijsbergen aan de bak Bij Roodenburg start men een super-loterij ten baten van het te bouwen jeugdhok en be stuurskamer De B-l van voet balclub SVLV promoveert naar de regionale competitie. Nooit eerder slaagde een Voorschoten- se vereniging er in om met een jeugdteam op het regionale vlak te gaan acteren Rugbyclub DIOK houdt op donderdag 19 april een ledenvergadering Het wereldkampioenschap touwtrek ken wordt in september in Neder land (Slagharen) gehouden Dick Tijssen heeft in Rijnegom (Zoeterwoude) de biljartwed strijd om de Eskimo Expres Cup gewonnen "American Sports" is een nieuw sportblad met alles over honkbal, basketbal, football en ijshockey Op tweede Paas dag staat voor de 14e maal de Oegstgeester Haaswijkloop op het programma Bij Randstad Sport vergadert men op maandag 23 april. De statuten dienen aan gepast te worden In Nieuwveen wordt op dinsdag 1 mei een natio nale skeelerwedstrijd gehouden. De landelijke top verschijnt aan de start Op 5 mei speelt het Ne derlands volleybalteam in Den Haag een wedstrijd tegen de Sov jet-Unie. China komt op 3 juni naar Den Haag Zondag zijn de finales van het Unicum-toernooi Aan het jeugdtoernooi van de v.v. Leiden (16 april) om de Mor- schbokaal doen de E-junioren van Ajax, Feyenoord en Volen dam mee

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19