'Zo' n Heister is verkeerd bezig' L& Cees Priem wacht nog steeds op betere tijden SPOo£TV Ik ben een speler die veel diep gaat' Menken van Grieken Jan Vlieg woedend over gestuntel tafeltennisser Vrouwenploeg dicht bij lialve finale DINSDAG 10 APRIL 1990 PAGINA 17 Marcel, de ene Van der Blom Hij lijkt als twee druppels water op zijn broer, toch is hij er een van een twee-eiige tweeling: Marcel van der Blom. Net zo onafscheide lijk als de gebroeders Van de Kerkhof trekt hij met zijn broer van het ene voetbalveld naar het andere. In het tenue van onder meer UVS. Feyenoord en Rijnsburgse Boys. De laatste jaren komt de 29-jarige Marcel, samen met zijn broer uiteraard, uit voor het ooit roemruchte voor RCL dat thans in de derde klasse uitkomt. Het kan verkeren, de tegenstander van vandaag in de LD-Cup, Kat wijk, zit juist in de lift en speelt nu op het niveau waarop de Leider dorpers jaren geleden acteerden. Het programma Behalve Katwijk - RCL staan er vanavond nog vier wedstrijden op het programma voor de acht ste finales van de LD-Cup. Za terdageersteklasser Noord wijk neemt het thuis op tegen zon dagtweedeklasser Roodenburg. terwijl zondageersteklasser UVS aantreedt tegen afdelings club De Sleutels. De overige twee wedstrijden zijn: MMO- Roac en Hazerswoudse Boys- Docos. Alle duels beginnen om 18.30 uur. Donderdag worden gespeeld: Teylingen-Kickers en Stomp- wijkse Boys-Ter Leede. Voor de ontmoeting Rijnsburgse Boys- Alphense Boys moet nog een datum worden vastgesteld. Wat is er aan de hand met RCL? "Zo'n drie, vier jaar gelden had RCL een onwijs goede ploeg. Maai de spelers die toen in het veld ston den waren al vrij oud en moesten natuurlijk een keer worden vervan gen. Geschikte plaatsvervangers waren er niet. ook al omdat de jeugdopleiding bij RCL niet zo ge weldig was. Nu is dat beter. Alleen speelt de jeugd vrij laag. een talent gaat dus snel weg naar een betere vereniging". Je bent een veel hoger niveau ge wend. Waarom voetbal je eigenlijk nog voor RCL "Nou ja. de sfeer is ontzettend goed. ondanks de resultaten. Het spelpeil is inderdaad een stuk min der. Het was ook wel zwaar voor me toen ik kwam. De jongens zijn tac tisch en technisch niet zo sterk als bijvoorbeeld bij Rijnsburgse Boys. Ze hebben het niet altijd in de gaten wat ik wil. Het-is nu eenmaal niet anders. Met een routinier als Bennie Heemskerk gaat dat beter. We voe len elkaar goed aan. hij begrijpt WEMELDINGE/GRONINGEN (GPD) Van de stenen naar de heuvels. Stoempers worden afge lost door types met een soepeler pedaaltred, de zogeheten ronderenners. Zeg maar Gert Jan Theu- nisse in plaats van Kurt van Keirsbulck. De Ardense en Limburgse hellingen vormen traditiege trouw het decor voor de tweede helft van de klassiekermaand april. Nieuwe ronden, nieuwe kansen. Te beginnen morgen (woensdag) in de Waalse Pijl, die, zoals de laatste jaren gebruikelijk is, weer zijn beslag krijgt op de venijnige Muur van Huy. Sommige ploegleiders zullen de den als vroeger vluchters. "Ik ben eigenlijk nog jong. heel sterk, heeft een goede pass". "We stormbal hijsen. Cees Priem bij voorbeeld, directeur-sportief van de TVM-équipe. Zijn renners hebben tot dusver amper potten kunnen breken. Dat moet dus anders. Maar ment dat hoe? Een donderspeech misschien? Priem: "We gaan de zaken eens goed op een rijtje zetten. Ik zal mijn renners erop wijzen dat zij de ver antwoording moeten nemen". Bij de presentatie van het TVM- team 1990 wond directeur Ad Bos van de Drentse hoofdsponsor er geen doekjes om. Er moest maar eens worden afgerekend met het imago van TVM, dat sinds zijn be staan als vierde Nederlandse prof- ploeg te boek staat. Om dit oneer- helemaal niet biedige etiquette al vast los te we- Lock Zuyderduin) ken, werd een kolossale fles cham pagne luidruchtig en met veel bom barie ontkurkt. passen. De opdracht van de sponsor is echter duidelijk. ,We moeten de Tour rijden. Daar ligt dus een duide- met de Zwitser Joho, uitgebreid de lijke verantwoordelijkheid 1 Een reden om weg te gaa een andere club op het oog'? "Ik weet het nog niet. Aan de dere kant is het wel weg wil ik wel deze weken moet be- slissën. Ik bekijk het allemaal nog onzettend jong. entien. Feyenoord had toen nog veel geld. dat ging ten koste van de jeugd. Alles werd in de selectie ge pompt. Als je goed speelde beteken- Hebje de dat nog niet dat je in het eerste kwam. De meeste spelers bleven ge staan. Op die manier waren ze dat als ik gemakkelijker te verkopen. We werden wel drie keer kampioen met de jeugd, maar dat maakte blijkbaar Nu ben je weer bezig op een heel ander niveau. Betekent die LD-Cup nog wat voor jullie? "Normaal gesproken wel, maar ik doe niet mee. Ik heb een spier- scheuring opgelopen in mijn linker bovenbeen. Paul doet wel mee. die Oranjepas komt te vervallen DEN HAAG (GPD) - De KNVB- clubkaart. beter bekend als de Oranjepas. behoort per 1 juli van dit jaar tot het verleden. In een rap portage aan het bondsbestuur advi seert de 'werkgroep evaluatie club- kaart' het experiment met ingang van die datum te beëindigen. Het bondsbestuur is akkoord gegaan met de conclusies van de studie commissie, waardoor in de algeme ne vergadering in mei zal worden besloten een punt te zetten achter de proef, die een jaar heeft geduurd. Door de antipathie bij supporters, clubs en de pers, de hoge produktie- kosten van de pas en het mislukken van het veiligheidsexperiment is het project op een spf uitgedraaid. Eind januari waren er 25.000 kaar ten aan de man gebracht. Dit aantal bleef ver achter bij de verwachtin gen. Het exploitatietekort bedraagt na een jaar 620.000 gulden. Gedu rende de looptijd blijft de clubkaart zijn waarde behouden. Uit een enquête is gebleken dat clubkaart-houders de pas hebben aangeschaft om voorrang te krijgen bij toewijzing van kaarten voor in terlands. Van de door de KNVB voorgespiegelde andere voordelen is nauwelijks gebruik gemaakt. Uit het onderzoek is verder duidelijk geworden dat de koppeling van de voordeelkaart met een veiligheids pas op grote weerstand is gestuit bij aspirant-kopers. Roberto Donadoni blijft geschorst iemaal niet oud in het veld" Je broertje gaat dan mee? J'Als ik ga welja. We kunnen goed met elkaar opschieten. Ook buiten het voetbal gaan we veel met elkaar om. We gaan veel samen uit bijvoor beeld. Maar nogmaals, ik weet nog niet of ik naar een andere club ga". len? "Niet dat ik weet. De len ons ook steeds doorelkaar. Ik weet in elk geval dat ik Marcel ben en dat hij Paul is. Wat het voetbal betreft zijn we beter te onderschei den. Ik ben een diepgaande speler, zoek het doel op. Paul is tactisch gen dat we te vroeg geboren zijn" ADVERTENTIE ZUIVEL NATUURLI|K co-sponsor van de Leidsch Dagblad Cup. Kitserig "We zijn er klaar voor", toastte Priem de genodigden in een kitse rig Brabants feestpaleis toe. Helaas voor de Zeeuw, de wens is de vader van de gedachte gebleken. Ruim is nu dus gemakkelijk te herken- twee maanden na de seizoenope nen". ning staat TVM op zegge en schrijve een zege. die van Johan Capiot in de Wat weet je van Katwijk? overigens niet onbelangrijke "Vorig seizoen hebben we nog Omloop Het Volk. Een wel heel ma- een keer vriendschappelijk tegen ze gere palmares, die ver achterblijft gespeeld. We verloren met 4-1. Dat bij de erelijsten die Panasonic moet nu dus andersom. We missen (Post) en Buckler (Raas) kunnen wel vijf. zes basisspelers. Bennie overhandigen. En ook Gisbers' Heemskerk en André Zonneveld PDM. ofschoon evenmin nog impo- onder anderen. Het zal dus geen on- nerend, heeft meer gescoord, wijze uitslag voor ons worden". Kortom: TVM is nog altijd de vierde Nederlandse wielerploeg. "Natuurlijk is dat een teleurstel ling". erkent Cees Priem ruiterlijk. "Het is, heel simpel, momenteel een foute boel. Daar draai ik niet om heen. En ik heb er zelf de meeste last van. Je voelt je toch verant woordelijk, ook al heeft de sponsor mij nog niet verwijtend aangeke ken. Maar je moet positief blijven. Het heeft geen zin om nu een grafre de te houden. We doen er alles aan om het tij te doen keren. Ik pieker me suf. Maar ik ben er dan ook van overtuigd dat we er een keer goed zullen uitrollen". Na het echec in Gent-Wevelgem, toen zijn collectief volledig de mist inging, waren Priem's renners in HERMAN JOUSTRA de We hebbeh nog vi jf weken de tijd om punten te scoren. Ge beurt dat niet. dan lijkt het me lo gisch dat er een reactie van de spon sors komt". Van der Laan nog drie jaar bij Den Haag DEN HAAG (GPD) - Harry van dei- Laan blijft ook de komende drie sei zoenen verbonden aan FC Den Haag. De middenvelder, met zes tien doelpunten derde op de topsco- rerslijst, kwam gisteren na de over winning op Feyenoord mondeling tot overeenstemming over de ver lenging van zijn contract. Verwacht wordt dat de verbintenis nog deze week wordt ondertekend. De be sprekingen hebben ruim vier maan den in beslag genomen. Van der Laan stond iri de belang stelling van ondermeer'Feyenoord. Fortuna Sittard, het Franse Nimes en het Schotse Celtic. Italiaanse bond wil betaalde scheidsrechters ROME (AP) - De voorzitter van de Italiaanse voetbalbond. Antonio Matarrese, heeft gisteren gezegd er naar te streven met ingang van 1993 betaalde scheidsrechters aan te trekken voor de twee hoogste afde lingen van het Italiaanse voetbal. De meeste huidige scheidsrech ters en enkele clubbesturen hebben zich tegen het plan uitgesproken. Matarrese kan echter rekenen op de steun van de internationale voetbal dunne draad. Dok- federatie FIFA. Secretaris-generaal j„4. nog van dg FIFA, Joseph Blatter, zei het veel idee volledig te ondersteunen, om dat "professioneel voetbal behoefte heeft aan professionele scheids rechters". De Italiaanse voetbalbond wil on geveer 40 beroepsscheidsrechters aantrekken, die een jaarsalaris van tot de 100 miljoen lire (ongeveer 159.000 gulden) zouden kunnen gaan verdienen. Op dit moment krijgt, een Italiaanse scheidsrechter een onkostenvergoeding van 285 gulden per wedstrijd. eerste tv-uitzending. Hun poging had echter meer weg van een wan hoopsoffensief, want op het mo- zoetjes aan de prijzen erden verdeeld, was er geen Priem-renner meer van voren te be kennen. Priem echter: "Het was ze ker geen wanhoopsoffensief, maar puur tactiek. Gewoon initiatief ne men. zodat de beschermde renners Capiot, Hanegraaf en Müller later zouden kunnen profiteren. Maar ja, die zijn te kort geschoten. Ze wer den eraf gereden en ja....dan houdt alles op. Dan kun je als ploegleider niets anders meer doen dan die jon gens in je auto voorbijrijden". Vorm Te veel van Priem's renners missen de noodzakelijke vorm om tot suc cessen te komen. Alleen Johan Ca piot en Peter Pieters brengen de no dige FICP-punten binnen. Priem: "Hanegraaf, Anderson en Mueller zijn tot dusver onder hun niveau ge bleven. Skibby eigenlijk ook, maar die is wel goed in de weer. Die laat zich tenminste nog zien. Schurer had er ook al moeten staan, maar dat is weer een heel ander verhaal. Hij heeft het moeilijk gehad met de dood van Johannes Draaijer en Henk Boorsma, twee vrienden van hem. Dat heeft hem erg aangegre pen. Maar toch zal-ie daar iet te lang meer bij stil moeten staan. Het le ven gaat nu eenmaal verder, al besef ik dat ik misschien wel gemakkelijk praten heb. Ik heb liever dat iemand conditioneel tekort schiet. Daar kun je concreet wat mee doen. Het oplossen van psychische proble men is veel moeilijker". Het uitblijven van resultaten kan verstrekkende gevolgen hebben voor de rest van het seizoen. Op 16 mei wordt aan de hand van het aan tal verzamelde FICP-punten een zeer belangrijke tussenstand van de wereldranglijst voor ploegen opge maakt. Een plaats bij de beste 16 geeft toegang tot het jaarlijkse hoogtepunt van het wielerseizoen. de Tour de France. Volgens TVM's pr-man Rien Dokman balanceert de ploeg op man: "Ik denk wel dat steeds goed staan, maar ei concurrentie. Dus moeten ZURICH (Reuter) - De UEFA houdt vast aan de drie wedstrijden schor sing van Roberto Donadoni. De Ita liaanse international, uitkomend voor AC Milan, zal daardoor dit sei zoen in Europees verband niet meer in actie komen. Donadoni kreeg de straf opgelegd gelijkspel wordt omgezet naar aanleiding van misdragingen glementaire overwinning in het duel tegen KV Mechelen. AC omdat Alemao, Milan kreeg daarnaast ook nog eens door een voorwi een boete van 200.000 gulden als ge- ne op het veld volg van baldadige acties fans. Leandro Cantamessa, die de Itali aanse club vertegenwoordigde, pleitte voor vermindering van de straf van Donadoni. De speler had in Europeês verband nog nooit een boeking gekregen t waren de aanleiding voor zijn actie. "Donadoni liep weg na een harde overtreding van Geert Deferm, maar hij werd door zijn opponent in de rug geduwd", aldus Cantamessa. De commissie van beroep erkende dat Deferm betrokken was geweest, maar wenste niets van de straf af te GOTHENBURG - Tafeltennisprofeet Jan Vlieg is niet ge porteerd van gooi en smijtwerk, maar gisteren op het podi um van het EK-tafeltennis vlogen de aantekeningen door de zaal van het Scandinavium. In het notitieboek stond het scenario geschreven voor de door de Groninger zo begeer de winst op West-Duitsland. maar Danny Heister verstoor de de plannen van zijn coach.Vlieg was des duivels over het gestuntel van vooral Heister en in mindere mate Trinko Keen. Paul Haldan daarentegen hoefde zich de 5-2 neder laag niet aan te rekenen. Hij vocht voor wat hij waard was en scoorde de twee enige Oranje-punten. Nüar^aanleiding van het misbaksel de confrontatie tegen de Sovjet- Unie de B-keus op. Frank Boute en Peter Paul de Vrind kwamen Paul Haldan en Danny Heister aflossen. Dat er vervolgens met 5-2 werd ver loren, was derhalve een logisch ge volg. Haldan werd gespaard voor de voor degradatie beslissende con- NAPELS (Rtr) - Napoli heeft bij de frontatie met Bulgarije, Heister Italiaanse voetbalbond protest aan- moest wegens 'wanprestatie' ver getekend tegen de uitslag van 0-0 in stek laten gaan in Gothenburg, de wedstrijd van zondag tegen Ata- Protest Napoli Vonnis Het berouw lanta Bergamö. Napoli eist dat het in de 18-jarige Didam- de zonde. Vlak nadat geraakt te zijn Vlieg het vonnis had geveld, excu- p dat van de tribu- seerde Heister zich voor zijn daden ?gooid is, niet ver- op het Zweedse strijdtoneel. Het de der kon spelen. moet gezegd: Heister liet zich in te- De Braziliaanse middenvelder genstelling tot zondag niet van zijn werd twaalf minuten voor tijd, ver- beste zijde zien. Daarom werden de moedelijk door een muntstuk, aan winstkansen tegen de heus niet im- het hoofd geraakt. De speler verliet ponerende Westduitsers tot nul ge- daaróp het veld. Manager Moggi reduceerd. van Napoli stelt in zijn protest dat provocaties het noodzakelijke vertrek van Ale- "Die jongen doet zichzelf te kort", mao van invloed is geweest op het kritiseerde Vlieg zijn pupil. "Vooraf resultaat van de wedstrijd. Napoli heeft hij om het hardst geroepen dat bezet de tweede plaats op de rang- hij hier zou vechten. Ik heb het van- lijst. met een punt achterstand op daag niet gezien en dat neem ik hem AC Milan. zeer kwalijk. Heister had kunnen Verwacht wordt dat de beroeps- winnen van Rosskopf, maar hij commissie van de Italiaanse voet- geeft die partij zomaar weg. Dat kun halbond op 18 april een uitspraak je niet maken op een groot toer- zal doen in deze zaak. nooi". Record aantal aanmeldingen voor voetbaltoernooi OS ZURICH (Reuter) - Een record aan tal van 124 landen heeft ingeschre ven voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi van 1992 in Barcelona. Het totaal kan zelfs op 126 landen komen als de inschrijvingen van Papua-Nieuw Guinea en de Solo- moneilanden alsnog worden geac cepteerd. Zij kwamen te laat bin nen. De loting vindt 6 juli plaats. Voor het Olympisch voetbaltoer nooi van Seoul hadden zich 112 lan den aangemeld. PAARDESPORT - David Parnell, een 24-jarige Ierse jockey, is giste ren bij een auto-ongeval om het le ven gekomen. De 24-jarige Ier, zoon van ex-jockey Buster Parnell, be haalde afgelopen se ningen. Danny Heister speelde tegen West-Duitsland ver onder zijn kunnen en gaf volgens coach Jan Vlieg zelfs zijn par- GOTHENBURG (GPD) Met de medewerking van ranglijstaanvoerder Hongarije (dat moet winnen van Frankrijk) kan de Nederlandse damesploeg zich vandaag op het EK-taleltennis zelfs een 3-2 nederlaag tegen de Sovjet-Unie permitteren om zich te kwalificeren voor de halve finale. Kortom, het duo Mirjam Kloppen- burg/Bellme Vriesekoop heeft een goede kans om zich bij het sterkste kwartet van Europa te scharen. Dank zij de ovenvjnningen gisteren op Polen en Zweden (beide 3-0) en de resultaten van de concurrentie rukte Nederland op naar de tweede positie in groep A van de A-categorie. De ranglijst die dus wordt aange voerd door Hongarije, dat met Gabrieila Wirth en Csilla Batorfi twee sterke troeven in handen heeft. Mirjam Hooman-Kloppenburg schatte de kansen gisteren hoog in voor de halve finale. In deze vorm is Kloppenburg in staat de Russinnen de twee noodzakelijke punten afhandig te maken. Bettine Vriesekoop daarentegen is een onzekere factor binnen het team van coach Dusan Tigerman. Gisteren noteerde Vriese koop weliswaar twee overwinningen tegen de Zweedse Marie Svensson en de Poolse Djaczynska, maar kon niet echt overtuigen. "Bettine speelt niet slechter dan twee jaar geleden", oordeelde Kloppenburg, "maar de rest is gewoon beter geworden. Daardoor kan er niet steevast op een punt van Bettine worden gerekend". Vlieg beseft dat zijn jonge tafel tennissers onder druk staan, maar weigert ze geenszins in bescher ming te nemen. "Wij begeleiden die gasten achttien uur per dag. Alles wordt voor ze gedaan. In ruil daar voor eisen we inzet. Verliezen is dan niet erg, als er maar wordt gevoch ten. Ik verlang uitersten. Zo n Heis ter is verkeerd bezig als-ie op een toptoernooi partijen gaat wegge ven. Dat remt hem in z'n ontwikke ling. Daarvoor hebben we toch geen trainingskamp belegd in Italië? Keen heeft tenminste gevochten, maar dat neemt niet weg dat hij kortzichtig heeft gespeeld. Die jon gens missen nog het vermogen om te anticiperen op bepaalde situa ties". Haldan kan dat volgens de bonscoach wel, al verweet Vlieg zijn kopman tegen Engeland 'alibi-tafel- tennis' gespeeld te hebben. "Het leek veel wat Paul deed, maar het lijst. "Het had beter gekund, stelde niets voor. Daarna heeft hij ik ben toch tevreden over mijn spel. zich formidabel hersteld. Een kop- man waardig". De 24-jarige Oranje-klant consta teerde aan de kant dat de tweede keus zich niet volledig liet wegva- Ontlopen Keen en Frank Boute ontfutselden gen Bulgarije. Een wedstrijd die Dimitri Mazunov en Vardanyan. de Oranje moet winnen om degradatie speler van het Leidse Scylla, bleef prestatie met lege handen, zijn jongelingen, keek tevre- stuurt hij tegen Bulgarije Danny r zijn eerste optreden Heister en Trinko Keen, beiden op een groot toernooi. De 21-jarige Leiderdorper had last van planken koorts. "Maar dat speelt mij geen parten. Ik presteer juist goed als de .'orden uiteraard vergezeld door Paul Haldan, in het strijdperk. De beslissende partij tegen het Balkan-land ziet bondscoach i beetje gaat stromen angst en beven tegemoet. "Van de in mijn lijf'. De Vrind moest het af leggen tegen Vardanyan en Andrei Mazunov, de laatste is geposteerd op een zevende plek op de Europese Bulgaren hebben wij nog wonnen", luidde de conclusie na een bewogen dag. ROB ONDERWATER DINSDAG 17.40-18 04 Ned 1 Sport op I. 19.00-20 30 Sportnet Franse Rugby Lea gue Toulouse-Avignon 20 00-00 15 Super Ultra Sport met o a. WK surfen, motorsport en i|sspeedway. 20 25-21.04 Ned 3 Sport Studio 20.30-22.30 Sportnet Spaans Voetbal. 21 00-22.00 TV 5 Sport 21.30-22.00 BBC 1 A Question of Sport quiz. 22,30-00.30 Sportnet: IJshockey. NHL 23.45-00.15 Did 1. Sport Extra. EK tafel wen-teams). 00.30-. Sportnet: Tennis: Volvo Internatio nal. ketbal. 09.30-11 00 Sportnet Rugby League 11.00-12.30 Sportnet: Tennis: Volvo Inter national. 12.30-13.30 Sportnet: Rallycross. 13.30-15.30 Sportnet. IJshockey NHL. 14.50-17.30 Ned 3' Studio Sport extra: wielrennen (Waalse Pijl) 15.15-16 50 BBC 2: Paarderennen in As cot. 15.30-17.15 Sportnet International Show- lumping. 17.00-17.30 BBC 2 Play Better Snooker 17.15-19.00 Sportnet: Spaans Voetbal.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17