Lugdunum nekt zichzelf Kleurloos UVS 'zwijnt Roodenburg speelt niet simpel genoeg Docos schiet flink uit zijn slof Beter Unitas gaat onderuit OPVALLENEN AANWEZIG! Twee uitsluitingen en verlies tegen WSB Blauw Zwart geeft punt weg MAANDAG 9 APRIL 1990 ïHSj LEIDEN - Vincent van Gogh is de meester van het stilleven, maar UVS kan er ook wat van. De kers verse koploper van de eerste klas se schilderde gisteren tegen Uni tas hét zoveelste saaie tafereel van dit seizoen, waarin de opponent in elk geval nog voor een beetje kleur zorgde. De ploeg van Ruud de Groot won echter wel, met 2-1, dank zij een korststondige ople ving in de laatste tien minuten. Weer konden de armen na af loop nadrukkelijk omhoog, net als vorige week tegen HMSH. om dat de concurrenten SVW en Voorburg een steekje lieten val len door gelijk te spelen. Het heeft er alle schijn van dat UVS zich deze competitie begint te ontpoppen als Eenoog in het land der blinden. Niet imponeren en toch bovenaan staan. Dat zegt ge noeg over de kwaliteit in de eerste klasse. Vooral opbouwend gezien ver toont UVS de nodige mankemen ten, is de ploeg te chaotisch, te on rustig. Eerlijk is eerlijk, het ont breken van Marcel Valk die na zijn derde boeking van vorige week één wedstrijd schorsing uit zat, betekende natuurlijk een enorme aderlating. Omdat Hans van Leeuwen, die de laatste we ken opvallend sterk speelt, dit keer de zaken ook niet naar zijn hand wist te zetten, was het ar moe troef in de Leidse gelederen. Wanneer één speler, Valk, zo be langrijk is, is slechts de conclusie gerechtvaardigd dat de basis te smal is. Nu stond Alex Leeflang bij ge brek aan beter vlak achter of naast spits Hans de Kruijs gepos teerd. Hij werkte keihard, scoor de zelfs de openingstreffer, maar kon Valk uiteraard niet doen ver* geten. "Het meest logisch was ge weest om Nico van Dam daar neer te zetten - hij is van origine een spits - Leeflang op het mid denveld en Toon Houtekamer voorstopper. Dat zijn wel drie mutaties, daarom heb ik gekozen voor deze oplossing", aldus De Groot. In dat licht is het ook wel be grijpelijk dat UVS zo voorzichtig te werk ging, met steeds veel mensen achter de bal. Erger was het dat de ploeg niet over hel no dige improvisatievermogen bleek te beschikken om adequaat te re ageren op de aanvallende speel wijze van Unitas. Omdat Van Leeuwen in tegenstelling tot vori ge week, toen hij kort achter de spits acteerde,, weer gewoon links op het middenveld speelde en Houtekamer op zijn vertouwde verdedigende stek in dezelfde li-, nie, viel er een levensgroot gat op rechts. Tussen rechterspits Gerry Jansen en rechtsback Arthur van Orssagen, die beiden leken vast- LEIDEN - Simpel. Met name bij de wedstrijdbesprekingen ha merde de Leidse trainer Wim Rijsbergen steeds weer op de een voud van het 'spelletje'. De eindeloze herhalingen bleken echter evenzovele malen tegen dovemansoren gericht want ook in het duel tegen koploper Tonegido was het simplisme ver te zoeken. De Leidenaars verloren de wedstrijd dan ook door een eenvoudige optelsom van noodzakelijke waarden. Uitkomst: 2-0. Belangrijke wedstrijdaspecten, zoals agressie en geloof in eigen kunnen, waren bij Roodenburg Naam: Rob Reizevoort. Club: Docos. Leeftijd: 26 jaar. Beroep: Kok bij een poelic /traiteur. Evenals het vorige maakt spits Rob Reizevoort met zijn club Docos kans op-de titel. In oktober van 'het vorig jaar kreeg hij echter last van een ge compliceerde dubbelblessure: Enerzijds zat zijn bekken scheef, dat met fysiotherapeuti- sche behandelingen moest wor den rechtgezet, anderzijds kampte hij met een liesblessure. Het leed lijkt nu geleden. Giste ren kwam hij tot drie treffers te gen Meerburg. Ben je weer helemaal her steld? "Ja, ik heb nergens last meer van. In maart ben ik eerst een weekje op wintersport gegaan en ben daarna weer gaan voet ballen. Het gaat nu weer lek ker". Je scoort tegen Meerburg niet alleen drie doelpunten, maar ook je derde boeking. Leg dat eens uit. "Die boeking daar baal ik van. Ik ben iemand die zijn mond niet dicht kan houden. Op een gegeven moment zie ik onze laatste man Ronald van Polanen met een gescheurde wenk brauw bloedend op de grond lig gen. Daarom riep ik naar de scheids of die de wedstrijd niet even af kon fluiten. Deze wist mij te melden dat ik, nadat ik al eerder wegens praten een waar schuwing had gekregen, mij niet met de leiding moest be moeien. Ik heb daarna, in de hoop dat hij het daarbij zou la ten, geen onvertogen woord meer gezegd, maar bleek dus toch geboekt te zijn". En die doelpunten? "Dat ik er in de afgelopen vier wedstrijden maar liefst acht heb gemaakt, is niet alleen een ver dienste van mijzelf, maar zeker ook van de hele ploeg. De goede sfeer, de gezelligheid en de indi viduele klasse van sommige jon gens zorgen ervoor dat wij een wedstrijd kunnen beslissen. Mijn eigen kwaliteit is het kort draaien en dan kaatsen met Hans van Marwijk. Wij voelen elkaar goed aan. Geen ambities om het hogerop te zoeken?' "Nee hoor. Voetbal is een hob by voor me. Als het leuk gaat is het mee genomen. Ooit liep ik nog een keertje proef bij de jeugd van Feyenoord, maar mijn vader zag dat niet zo zitten. Enerzijds vind ik het jammer dat ik die kans niet verder heb aangegrepen, maar anderzijds vind ik het nu ook wel best zo. Ik heb ook geen tijd en geen zin om nog meer te trainen. Ik stop nog liever dan dat ik bij een andere club ga spelen" slechts bij het schijnsel van een ui terst sterk lampje te vinden. Enig lichtpuntje was Ronald Jansen die duidelijk maakte waarom hij hal verwege de competitie was gesmee kt om de aanvalslinie van de hoofd macht weer van initiatieven te voor zien. De puntspeler trok van links en naar rechts en was een moeilijke tegenstander voor opponent John Koole. Hij bevond zich daarmee vrijwel op een eiland en de enige die met hem in de eerste helft ook voor gevaar zorgde, Fred Ouwerkerk, werd in de tweede geheel gene geerd. Vooral opmerkelijk was de anonimiteit waarin spelers als John Verschoor en Marcel van der Burg zich bewogen.,En als deze spelers het zelfs al laten afweten dan kan een gelouterd international als Rijs bergen een vrije val van Rooden burg niet stoppen. Kan Rijsbergen zijn wijze lessen dan niet overbrengen? "Het is ook één van de redenen dat ik niet bij Roodenburg blijf', aldus Rijsber gen. "Het lukt mij gewoon niet. Ik zoek in eerste instantie altijd de schuld bij mqzelf maar ik ben er echter nu wel achter dat het toch niet zo is. Een aantal spelers wil niet of kan het gewoon niet". Hij heeft op een aantal punten ge woon gelijk. Roodenburg zoekt steeds de moeilijkste oplossingen en wordt steeds weer pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt. Opmer kelijk genoeg vond Rijsbergen dat er 'redelijk was gespeeld' en dat Roodenburg voetballend meer aan de bal was. "Tonegido is een ploeg van lange halen en moeten het heb ben van het fysieke". De koploper knalde er vanaf ht beginsignaal vol in en kwam in de 10de minuut op voorsprong nadat de defensie van Roodenburg de bal onvoldoende wegwerkte. De 1-0. kwam tot §tand op een volstrekt overeenkomstige wijze 'als de Voor burgers later betere kansen lieten liggen, namelijk schlemielig. In de scrimmage waagde de gevaarlijke Eduard van der Star een schotpo ging die half werd gestuit door zijn bewaker Rob Pret. De halve stop werd een hele treffer, want volko men van zijn stuk zag de oneven wichtig optredende doelman Mar cel Vink het leder over zich heen ca ramboleren. Nog geen vijf minuten later had Jansen op een pass van Goodway de stand gelijk kunnen trekken maar in plaats van de be paald niet rappe Luuk de Leede simpelweg voorbij te rennen koos hij een serie (mislukte) kapbewe- gingen. Tonegido stelde tegenover de unieke mogelijkheid voor Jansen, bétere van vooral Frank Vader. Tjin Toen Lim en Van der Star. De ploeg stelde pas tien minuten na rust de winst veilig na een hoekschop van Henk van Dorp die door Frank Dob- be werd ingekopt (2-0). De Voorbur- gers gokten daarna op de counter. De pogingen van Richard Gottmer en John Verschoor ten spijt bleef de deur voor Roodenburg. dat nog ont snapte aan een strafschop na hands van Paul Pi kaar. naar succes pot dicht. Roodenburg zal keihard moe ten werken wil in de tweede klasse blijven. "En dan nog", stelde Rijs bergen "Heb ik liever dat we op die manier uit de tweede klasse gaan dan met een droog shirt". Simpel gezegd: 'Geen woorden maar da den". Rijsbergen kent de betekenis van die woorden maar al te goed. RUUD PATTIAPON gebakken aan hun positie. Ge volg: Unitas maakte vooral in de eerste helft dankbaar gebruik van de geboden ruimte, mede omdat de thuisploeg ook nog eens aller lei doorzichtige spelpatronen op de grasmat wilde leggen, wat vaak leidde tot balverlies. De Groot: "Wanneer je achterin merkt dat .het niet loopt, moet je je gewoon beperken tot verdedi gen en je niet te veel met de op bouw bemoeien. Ik heb ze in de rust dan ook op hun donder gege- Dat de Leidenaren desondanks de eerste helft zonder kleerscheu ren doorkwamen, was te danken aan het aarzelende optreden van de Gorkummers voor het doel van Marijn Mokveld. Twee af standsschoten van Ger Oostrom vormden de complete oogst in de ze gezapige periode voor Unitas. UVS rtioest met nog minder ge noegen nemen. Twee ballen die het voorhoofd van De Kruijs schampten (kort voor tijd uitge vallen met een spierscheuring in het rechter dijbeen), dat was alles. Ook de tweede helft verliep aanvankelijk stroef voor UVS. Het was dat Kees Mulder René van de Broek op het beslissende moment in de weg liep, anders was het al vrij snel 0-1 geworden. Het duel kabbelde hierna weer even vrolijk voort. Hoogtepunten vielen er eenvoudigweg niet te Het was dan ook opmerkelijk dat de vlam alsnog in de pan sloeg. Onverwacht werd het 1-0 voor UVS, in de 82ste minuut. Leeflang schoof de bal na een tik- kie-breed van Jansen beheerst in de uiterste hoek. Twee minuten later zorgde Van Leeuwen, op nieuw op aangeven van Jansen, zelfs voor 2-0. Dat was het dan, zo leek het. De paniek sloeg echter toch nog toe, nadat André Bergman, even daarvoor geboekt, fraai raak kopte (2-1). UVS leek in niets op een koploper en leverde bijna de winst nog in toen Peter Odijnen in blessuretijd vrij mocht uitha len. De bal belandde echter bij toeval op een Leids been. Euforie dus na afloop, maar ook realiteitszin bij De Groot die de spijker in drie woorden op zijn kop sloeg: "We hebben ge zwijnd". Hij weet natuurlijk ook drommels goed dat, mochten de Leidenaars slagen in hun poging terug te keren naar de hoofdklas se, versterking vervolgens onont beerlijk is. Die lijkt ook op komst te zijn. Zo heeft Marcel van der Burg van Roodenburg, die vorig seizoen al even flirtte met de club uit de Kikkerpolder, zijn komst al kenbaar gemaakt. Hjj lijkt de eer ste gegadigde om de positie van Valk, die naar FC Den Haag ver trekt, over te nemen. Voorstopper Ton de Rooy van Lugdunum is een andere naam die hoog op het verlanglijstje van De Groot staat, nu de kans groot is dat Fred Filip- po door zijn ernstige blessure niet meer terugkeert op het hoogste plan. HERMAN JOUSTRA Kickers te sterk voor SVLV LEIDEN - In Voorschoten heeft SVLV aan den lijve ondervonden dat tegen Kickers geen kruid ge wassen blijkt te zijn, uitslag: 1-3. Medekoploper Docos schoot tegen Meerburg na een blanco rust stand uit zijn slof: 0-4. Rode-lantaarndrager Stompwijkse Boys staat na het 3-2 verlies tegen SJZ met één been in de afdeling Leiden. van de wijs brengen. Het aantal kan- Vijf minuten na rust keken de be- sen die de thuisploeg in het eerste zoekers tegen een 2-0 achterstand part liet noteren, loog er dan ook aan, toen een subliem schot van Re de niet om. De Leimuidense Ronald né Fleur in de kruising verdween, rust weinig van. Wel had de wissel- Mollers toonde zich echter bij inzet- Een door de bezoekers matig ge- vallig spelende Edwin Klaassen op ten van Sjaak van der Werf en Steef speelde slotfase leverde weinig op. - - - Roodakkers een betrouwbare sluit-1 rust VIERDE KLASSE (zo) i de rust de 0-1 het randje het inglijden, maar faalde jammer- post. Tien minuten lijk. Meerburg toonde zich in het eerste kwartier van de tweede helft van zijn betere zijde. Met name Sjors van de Heiden, en Ron Ver mede dank zij de onder impuls Gerard den Hollander goed geleide goede combinatie tussen John UDO-defensie. Tien minuter der Zijl en Corné Klaassen door het einde illustreerde Theo l lastige vliegen in het dige geluk, toen een hard ingekopte keeper te mikken: 3-0. i de Leidse defensie. Ander- bal van Van der Zijl in de 67ste r zijds werd échter Meerburg-goalie nuut door Carlo van Muiden uit het Marco van Nierop door de de handi- doel werd gekopt. Zeven minuten i hard tijd onderscheidde Van Mu den zich met een vrije trap de 67ste andere zijde, Wim de Hollander blindelings kon ge Dennis Stuifzand met schot op de proef gesteld Toen Rob Reizevoort ii minuut uit een corner van Hans Marwijk de 0-1 had binnengekopt, sloeg de balans in het voordeel van de bezoekers door. Kort daarna leidde zelfs tot 1-3. Uit LDVVS - Alphen 2-0 I Na de voor LDWS dramatisch ii ciu aan uc 'erlopen wedstrijd tegen Docos de bal door stond de Vlietclub tegen Alphen 1op scherp. In de eerste helft worden ingeschoten: 1-2. Een alles stuitte de gastheer op of niets offensief van de thuisclub Alpheuse verdelgers, waardoor de a aktie schoot Reizevoort nog in kansrijke Sander Beuk belandde de bal positie naast. Maar tien minuten vingertoppen voor tijd wist deze met een gerichte de paal vrije trap alsnog het net te vinden:] 0-2. Een minuut later vloog Reize- jvoorts derde treffer in de touw Hannaart tegen de kippen bij UDO - Forcholte 3-0 0 UDO haalde in deze wedstrijd 3. De voor Reizevoort ingevallen twee belangrijke punten binnen, onalro e»ol/lo rto Qinrl .g de geva_ renzone. De gastheer nam in de 20ste minuut de leiding, nadat het leer via slordig uitverdedigen SVLV - Kickers 1-3 Een spannende wedstrijd i SVLV in de vierde minuut via een Heinze Hoek vrije trap van de uitblinkende Carlo Werner Knetsch van Muiden op achterstand gezet Via het been var werd: 0-1. De gastheer liet zich door leerde de bal ove deze vroege openingstreffer niet Verhulst het doel Jtot. de rust in evenwicht bleef. Daarop verscheen de formatie van trainer Cees Vermeulen in het twee- Ronald de Rijk'er als de bedrijf met een andere taktiek op het veld. Dat wierp in de o5ste mi nuut zijn vruchten af. De behendige Joop Tegelaar stuurde het leer door naar Cees de Roode die vervolgens met zijn linkerbeen de kruising van het Alphense doel op de proef stel de: 1-0. Tien minuten later had Al phen-goalie Matthijs van den Doef voor de tweede maal het nakijken. Hij kon de bal na een prima omhaal van Leo van de Wetering slechts uit het net vissen: 2-0. de voeten van .vas verschenen. Hoek carambo- doelman Ralph de gelijkmaker tegen VVSB. Doelman Johan i NOORD WIJKERHOUT - Hennie de Klerk maakte zich de Warmerdam de terugspringende zet het doel schieten: 3-1. het kampioenschap in de derde klasse met zich meebrengt, Lugdunum heeft gisteren in ieder geval laten zien niet op gewassen te zijn tegen de spanningen in de slotfase van de competitie. Het was ontluisterend hoe de Leidenaars tegen VVSB, dat vecht tegen degradatie, zich naarmate de wed strijd vorderde in de problemen werkte. Twee uitsluitingen en een 3-1 nederlaag, de eerste sinds 25 september, waren het dramatische gevolg. .bij te tellen, toen Edwin Verhoogt trap en Johan van der Berg aan het bak- met /aren floot hij veld ruimde af. Het was zo wel genoeg ge- Poel. weest. Dirk Rietmeyer, die daarnci opgerekte knieband hel: or Peter van dei- de kluts bij John Janssen, hij schoot echter over. De Roo, die nu in de spits speelde waar- weimg door Harm de Vos (na rust vervan- de 19e gen door Martin van Kins) het link? In de eerste helft leek Lugdunum alles nog aardig onder controle te hebben, het ging pas eigenlijk mis toen scheidsrechter Jacobsen vijf I minuten na rust VVSB een straf schop toekende, nadat Marcel Prins Paul Warmerdam aan zijn shirt had vastgehouden. Hevig protesterende Lugdunum-spelers omringden de leidsman, en uiteindelijk kwam dit zeker niet met de in de voorste linies was te vinden, was met Theo Nulkes betrokken in een opstootje. Nulkes werd ge- schuiv boekt, maar even later nam Van Tongeren revanche door een slaan de beweging naar achteren te ma ken. Iets wat de scheidsrechter niet ontging. Van Tongeren mocht ver- jtrekken. "Dit mag niet gebeuren, jing dj minuut de leiding genomen. Een Qp het middenveld mocht probe- vrije trap van John Janssen J door de Leidse mi veranderd, precies Paul Warmerdam die kreeg nog een kleine kans toen richting hij in de draai op doel schoot. Het |de voeten echte 'spektakel' werd bewaard e met een Voor de tweede helft. Met WSB als Eradus verschalkte. Vlak grote winnaar. Van der Burg:"Voor- voor de doellijn probeerde Hans afhadden we gehoopt op een stunt, van As (later geboekt) de bal over te We kunnen alleen maar tevreden schieten, hij schoot de bal evenwel zijn". De Klerk droop zwaar teleur- 'oerder Cees van Tongeren op heb", bekende Van Tongeren enige de kruising (1-0). Dr ten na deze tegenvaller kw WSB-doelman Johan van der Berg klasse Lugdunum te hulp. Een hoge gesteld af, met waarschijnlijk het spookbeeld van nog een jaar derde GIJS VAN OOSTEN Roac - LFC 2-1 Op basis van een agressievere in zet had Roac de wedstrijd onder controle. Uit de veelvuldig opgezet te aanvallen ontstonden talrijke kansen. Voor het doel van LFC- doelman Peter van der Wal was het sterke spel van Ripper Per Veilbrief een ware plaag. Wel schoot deze voor de rust eenmaal te wild in het zijnet en volleyde hij de bal uit een voorzet van Gé van der Star over het doel. In de 55ste minuut bediende Van der Star met een goede voorzet Veil brief, die ditmaal wel succesvol was: 1-0. Alle ogen waren even later gericht op Zeff van Ruiten toen hij vanaf de stip de westrijd kon beslis sen, maar Peter van der Wal verhin derde dat. In de 65ste minuut leek Ge van der Star de zege veilig te hebben gesteld (2-0). Sydney van der Pluijm zorgde een kwartier voor tijd evenwel nog voor 2-1. Stompwijkse Boys - SJZ 2-3 Met de wind mee was SJZ in de eerste helft heer en meester. Een af standsschot van Harry Berg in de 30ste minuut illustreerde dat: 0-1. Luttele minuten later lag de 0-2 in het Stompwijkse doel, nadat Gert Jan Berg de niet klemvaste Jan Groeneweg te snel af was. De thuis club liet zich na de rust niet zomaar inpakken en buitte ditmaal het windvoordeel uit. Uit een scrimma ge voor het SJZ-doel prikte Walter de Kieviet in de 65ste minuut de 1-2 binnen. Via een domme overtre ding van Groeneweg (slaande be weging naar Berg) kon Rob Retel de marge weer opvoeren tot 1-3. Een indirecte vrije trap vanaf drie meter voor het doel leidde tot dit succes. Uit een soortgelijke scrimmage was De Kieviet andermaal doeltreffend ter plekke: 2-3. De strijd had zelfs nog onbeslist kunnen eindigen, als de leidsman de bal uit een schot van Jos Oliehoek over de doellijn had Nu keurde hij de treffer echter LEIDEN - Blauw Zwart heeft gis teren in de uitwedstrijd tegen het Rotterdamse Overmaas een 0-2 voorsprong uit handen gegeven. Overmaas kon na rust, mede dank zij een gemakkelijk gegeven straf schop, toch nog op 2-2 komen. De eerste helft werd door de Was- senaarders gedomineerd. Met het windvoordeel werd de tegenstan der constant onder druk gezet. Bij rust had Blauw Zwart eigenlijk een grotere voorsprong moeten nemen dan de 2-0, die tot stand kwam via doelpunten van Roland van der Giessen en Paul Roosen. Gelijk na rust kreeg Overmaas een strafschop te nemen, die door Robert van Ves- sem werd benut (1-2). Blauw.Zwart verloor de greep op de wedstrijd mede door het matige fluiten van de scheidsrechter. Het duel werd steeds harder. Ton Lubbe liep een armbreuk op, en even werd er ge vreesd voor een beenbreuk voor .Rotterdammer Erwin de Pee. Ach teraf bleek dit mee te vallen. Twin tig, minuten voor tijd scoorde Hen nie Dekker de gelijkmaker. een boeking te staan. Robert Marij nen benutte de strafschop en hier door kwam de thuisclub met 2-1 aan de leiding. Op zich was er nog niets aan de hand. Lugdunum was na de strafschop heer en meester en stond VVSB geen enkele kans meer toe. De groen witten speelden weliswaar continu op de helft van de Noord- wijkershouters maar de grote sco- ringsmogelijkheden bleven spaar zaam. De gasten werden steeds on rustiger in hun aanvallende acties en liepen steeds meer tegen zichzelf te voetballen. "Het leek wel of ze angstig aan de wedstrijd begonnen, die angst liep over in frustratie", zei WSB-trainer Theo van der Burg. Kookpunt Nadat André Hoekstra Roo schuld."Maar je moet kijken wat i allemaal aan vooraf gaat. We spelen ze weg, maar het wilde bij ons niet lukken". De Roo, die al wegens pra ten geboekt was, mocht van Ja cobsen zijn aanvoerder vergezellen. "Met schuim op zijn bek kwam hij verhaal halen", verklaarde Ja cobsen zijn beslissing om de ge bruinde .vakantieganger weg te stu ren. De Roo kon het niet geloven. "Ik vraag hem waarom hij Cees er uitstuurt. Goed het mag een beetje bruut over komen, maar ik ben ge- woon fanatiek. Dat moet hij kunnen begrijpen". In de laatste vijf minu ten speelde Lugdunum met negen jman nog voor de gelijkmaker, doel man Wim Eradus ging ook nog mee naar voren, dus het alles-of-niets of- dicht bij koppend niet tot fensief was compleet. Maar bij de konden komen, bereikte vijf eerste de beste counter van VVSB het direct raak. Nadat Paul i Robert de minuten voor tijd de frustratie bij Degradatiekandidaat FC Lisse pakt uit bij Woerden LEIDEN - FC Lisse heeft gisteren voor een verrassing gezorgd door in Woerden met 0-3 te win nen. Olympia en SJC zagen hun wedstrijd in de derde klasse gestaakt, bij een 1-0 stand in het voordeel van de Gouwenaars, Woerden - FC Lisse 0-3 De overwinning van FC Lisse op Woerden, dat schijnbaar nog niét hersteld is van de nederlaag tegen Olympia een week eerder, was volledig verdiend. Boven dien kan Lisse de punten zeer j goed gebruiken in de strijd tegen degradatie. Al na vijf minuten schoot Erwin Hoogendoorn de Lisser ploeg op voorsprong. Deze stand bleeft tot de rust gehand haafd. Tien minuten na de hervatting profiteerde Lisse van slecht uit verdedigen van de thuisclub. Cor Bouckaert speelde Erwin Hoog- t kuitblessure van de scheidsrechter. endoorn aan die eenvoudig Lis- ses en zijn tweede doelpunt 0-2 kon intikken. Hierna beperkte Lisse zich tot verdedigen - doelman Mark van Berkel verrichtte nog enkele goe de reddingen - en kon het naar hartelust counteren. Een kwar tier voor tijd was het weer een voorzet van Cor Bouckaert die de 0-3 inleidde. Clubtopscorer Frans Bouckaert kopte bij de tweede paal het derde doelpunt binnen. .vaalfde tref- Olympia - SJC 1-0 (gestaakt na 27 min.) Olympia en SJC speelden in Gouda slechts 27 minuten. Scheidsrechter Santema liet zich na een kwartier behandelen aan zijn kuit. maar twaalf minuten la ter moest hij de wedstrijd staken omdat zijn blessure alleen maar verergerde. Olympia had na 18 minuten de leiding genomen via Dick Vleg- geert. Eerder in de wedstrijd mis te Jan van de Berg. de voorstop per van de Noordwijkers. vrij voor Olympia-doelman Peter Boele.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15