SW rekent zich al rijk in eredivisie Cijfers en feiten Roda thuis overklast door Den Bosch DIOK verliest in Londen Club Brugge blijft koploper St. Etienne uitgefloten Real Madrid verkeert al in kampioenssteniming Liverpool verrassend uitgeschakeld Glasgow Rangers zit op rozen ©VER =DE GRENZEN5 Bayern houdt ruime marge PAGINA 14 MAANDAG 9 APRIL 1990 SCHIEDAM (GPD) John van Dijk zal competitieleider Jan Huijbregst 'eeuwig' dankbaar zijn als hij SVV volgend seizoen in de eredivisie laat beginnen met een thuiswed strijd tegen Feyenoord. Die innige wens heeft niets met sen timenten te maken, maar alles met commercie. „Als we bij ons eerste optreden in de Kuip Feyenoord als tegenstander krijgen, kan onze begroting al niet meer kapot", zegt de voorzitter/sponsor met vooruitziende blik. „Reken maar uit: 25.000 betalende bezoekers tegen Feyenoord, 15.000 te gen Ajax, 15.000 tegen PSV, 10.000 tegen Sparta, als we die aantallen bij elkaar optellen, hebben we er al 65.000, terwijl onze begroting op een totaal van 80.000 is afgestemd". SW is na het gelijkspel (1-1) tegen gebeuren wil de Rotterdam-Schie- Excelsior terug in de eredivisie. Als damse autohandelaar eenvoudig het begin niet denken. „Ik ben geen man om •ld dat onderaan te bengelen", zegt hij voor wie dat nog niet wist en het is dan ook vanzelfsprekend dat hii in over leg met technisch directeur Win iemand John v i Dijk i had hij zijn doel zo snel al zou bereiken en dat SW zo overtuigend kam pioen van de eerste di den. 2 hij hem voor gek hebben Jansen en trainer Dick Advocaat - - - paar aankopen gaat doen. Na doet hij nog niet, i I, want verzekerde iedere insider hij heeft de bedoeling voor elke li- hem niet dat een winnend elftal en me minstens een versterking aan te een kampioenschap niet te koop trekken. „Het zal moeilijk worden waren? om betere spelers te vinden dan we nu al hebben", voegt hij er onmid dellijk aan toe. John van Dijk is er zich drommels goed van bewust dat het moeilijkste onderdeel van zijn meerjarenplan nu pas gaat komen. Twintig jaar ge leden volgde op de promotie onder leiding van Rinus Gosens onmid dellijk weer een degradatie. Aan een herhaling van dat up-en-down- Advocaat John van Dijk heeft niets dan goed over voor Dick Advocaat en Wim Jansen, zijn beide technisch advi seurs. „Dick Advocaat en Wim Jan- SW-supporters juichen mee met de spelers na de gelijkmaker LONDEN - DIOK is er afgelopen zaterdag net niet in geslaagd om zich te revancheren voor de nederlaag die de ploeg vorig jaar in Leiden leed tegen de Engelse topclub Harlequin FC. Na een opmerkelijke inhaalrace trok de nationale kampioen rugby in Londen tegen het als 'stand-in' voor de hoofdmacht fungerende Harlequins onder de 21 met 32-30 aan het kortste eind. sen zijn twee totaal verschillende lingen types. De een is agressief en de an der erg rustig. Het zijn twee tegen polen. Hun meningen lopen lang hoorljjk wat water niet altijd parallel. Als ze het over spelers hebben, vliegen ze elkaar soms in de haren en dan verlaat ik maar even de kamer. Het is mijn taak om ze op dezelfde golflengte te de publiciteit heeft ge- 500. Feyenoord vraagt 7500 gulden bracht. Daardoor heeft hij het sta- exclusief BTW voor die VIP-plaat- dion wakker geschud. Dat heeft be- sen, Sparta 4000 gulden. Wij gaan op daan". Bordreclame Van Dijk heeft in de eerste plaats commerciële redenen dat lükt me gewoonlijk KuiP gekozen. „Op Harga hebben rei, want ze hebben allebei erg veel verstand van voetbal". „Zonder hun steun had ik dit nooit voor elkaar gekregen. Een ongeveer 700 meter het niveau van Sparta zitten. De e ste dertig plaatsen hebben we al verkocht". Van Dijk heeft ook reke ning gehouden met de voorkeur van de spelers. Die kozen vrijwel unaniem voor de Kuip. Met welke begroting gaat SW de redivisie in? Van Dijk: „Het lopen- Het uitstapje naar de Engelse hoofdstad was een uitvloeisel van de goe de contacten die DIOK als gevolg van zijn jaarlijkse internationale toer nooi inmiddels met een aantal buitenlandse topclubs heeft. Weliswaar stond voor het eerste team van Harlequin het afgelopen weekeinde op de vertrekken. Zijn contract loopt nog drukke jaarkalender (het team speelt meer dan 50 wedstrijden per seizoen) een wedstrijd in en tegen Bristol gepland, maar desondanks brachten de Engelsen een bijzonder sterk vijftiental binnen de lijnen. Het team onder de 21 jaar, de zogenaamde Jaguars, herbergt een handvol spelers die al ver schillende malen in de hoofdmacht speelde en die derhalve stuk voor stuk als talentvol staan aangeschreven. DIOK zelf miste vijf basisspelers, maar vulde de ploeg enerzijds aan met de Haagse internationals Sander Hadinogoro en Marcel Eeman en ander zijds met jonge spelers uit eigen kweek. De gemiddelde leeftijd zakte zo doende met een jaar of acht zodat er in feite niet één, maar twee jonge for maties op het veld in West-Londen stonden. Mede als gevolg hiervan lag wijkt de derde eredivisieploeg SJSSSCBS bordreclame verkocht. Als we op de seizoen zijn we gestart met het Kasteel waren gaan spelen, had begroting van anderhalf miljoen. Die hebben wel al gauw moeten bij- stellen op twee miljoen, want door Een soortgelijke situatie doet zich de successen moet onze penning bij de business-seats. Sparta meester heel wat uitkeren aan wed er maar 150, Feyenoord 400 a strijdpremies". door. Binnenkort gaan we om de tafel zitten en zal ik probe ren om er nog twee jaar aan vast te plakken". Omdat Harga niet aan de veilig heidseisen van de KNVB voldoet bij een risicowedstrijd zou SW niet meer dan pakweg 6000 toeschou wers mogen ontvangen en de bouw' van een nieuw stadion nog wel even op zich zal laten wachten, Willem II - Vitesse 1-1 (0-0). 86. Van den Brom 0-1,90. Feskens 1-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers 7 700. Gele kaart De Roode (Willem II) Volendam - PSV 0-0. Scheidsrechter Bakker. Toeschouwers 8000. Gele kaart: Heintze (PSV). Sparta - Fortuna 4-1 (2-0). 20. Polley 1-0, 41. Polley 2-0. 54. Houtman 3-0.71. Clayton 3-1.83 Sandel 4-1. Scheidsrechter: Kok. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Farrington en Boessen (beiden Fortuna). FC Groningen - Ajax 0-1 (0-0). 53. Vink 0- 1Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 15.500. Gele kaart: Weering en Boekweg (beiden Groningen) en Frank de Boer (Ajax). FC Twente - FC Utrecht 3-1 (2-0). 16 Gaasbeek 1-0, 40. Nielsen 2-0, 58. Schmidt 3-0,86. Moore 3-1. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers; 4000. Gele kaart: Steinmann en Roest (beiden Utrecht). FC Den Haag - Feyenoord 2-0 (1-0). 27. Van der Laan 1-0,55. Lindenaar 2-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers- 14.000. Gele kaart: Van Oosten (Den Haag). Roda JC - BW Den Bosch 0-3 (0-2). 37. De Meijer 0-144. Van de Wiel 0-2,60. Van Duren 0-3. Scheidsrechter Luinge. Toeschouwers: 5000. Rode kaart: Barendse (Den Bosch, twee keer geel). Gele kaart- Fraser (Roda JC), Willems en GoosSens (allen Den Bosch). Zeven wedstrijden. Aantal toeschouwers: 58.200. Na 29 speeldagen: 2.070.084. Best wedstrijd: FC Groningen - Ajax. IBarendse (Den Bosch-2x geel). Na 29 speeldagen- 21. Gele kaarten: 15 Na 29 speeldagen 520. Meeste gele kaarten: Roda JC - BW Den Bosch 5. Aantal doelpunten: 17. Na 29 speeldagen: 704. Hoogste uitslag: Sparta - Fortuna 4-1 Eerste treffer: 20. Polley (Sparta) Topscorer van de dag: Polley (Sparta) 2 Topscorer na 29 speeldagen Romario (PSV) 23. Topscorers 1. Romario (PSV) 23 2 Kieft (PSV) 19 3. Van der Laan (FC Den Haag) 16 4. Van Loen (Roda JC) en Houtman (Sparta) 14 6. Van den Brom (Vitesse) 13 7. Hoekstra (RKC) en Polley (Sparta) 12 9 Van Geel (Willem II). Eykelkamp (Groningen) en Nielsen (FC Twente) 11 12. Van Arum (Vitesse), Loggie (Willem II), Hilgers (Vitesse) en Berghuis Volendam) 10. WV - Eindhoven 1-1 (0-0). 53 Driessen 1-0, 70. Alkemade (strafschop) 1-1. Scheidsrechter. Overkleeft. Toeschouwers- 3846. Gele kaart- Kosten. Roox (WV), Meiier, Alkemade (Eindhoven). Bijzonderheid: Versleeuwen (Eindhoven) mist in de 57e minuut een strafschop. Heerenveen - Helmond Sport 3-2 (1-0). 32. Verbeek 1-0.49. Van Dijk 2-0, 59 Landsbergen 2-1, 83. McDonald 3-1,90. Van der Horst 3-2. Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschouwers: 2200. Gele kaart: Tukker (Heerenveen). Wageningen - Go Ahead Eagles 1-1 (0- 1). 41. Buisman 0-1,61. Van de Pol 1-1. Scheidsrechter Van Riel. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Schreuder (Wageningen), Hulshof, Voskamp (Eagles). DS'79 - Cambuur 0-1 (0-0). 79. Frans Alma 0-1Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 365. Gele kaart: Braaf (DS). Veendam - PEC Zwolle 2-1 (1-0). 12. Gall 1-0, 64. Fuhler 2-0, 67. Timmerman 2-1 Scheidsrechter: Dolstra. Toeschouwers: 2200. Negen wedstrijden. Emmen vrij. Aantal toeschouwers- 23.811. Na 32 speeldagen: 805 437. Best bezochte wedstrijd: Excelsior - SW, 6000. Slechtst bezochte wedstrijd: DS'79 - Cambuur 365. Rode kaarten: 0. Na 32 speeldagen: 28. Gele kaarten: 16. Na 32 speeldagen 547. Meeste gele kaarten VVV - Eindhoven 4 Aantal doelpunten: 18 Na 32 speeldagen: 778. Hoogste uitslag: f Helmond Sp. Eerste treffer: 12. Gall (Veendam) Topscorer van de dag: geen. Topscorer na 32 speeldagen. Van Velzen (SVV) 21. Topscorers 1 Van Velzen (SVV) 21 2. Leeuwerik (De Graafschap) en Johan Molenaar (RBC) 15 4. De Jonge (Emmén) 13 5. Stewart (VVV). Huizingh (Veendam), Vellen (Heracles), Schaap (Emmen) 11 9. Roos (AZ), Kraus (Helmond Sp), Metz (Emmen), Roelofsen (PEC). Luhukay (SVV), Maas (Eindhoven), Van Dijk (Heerenveen) 9. het tempo van de wedstrijd bijzonder hoog en de nadruk vooral op de a val. Dat leverde uiteindelijk die voor rugby toch hoog uitgevallen s Erg sterk verdedigd werd er namelijk niet. het Rijnmondgebied komend sei zoen uit naar Rotterdam. John van Dijk heeft lang geaarzeld tussen de Kuip en het Kasteel. De offerte DEN HAAG (ANP) - Doordat PSV (Gaasbeek, Nielsen en Schmidt) het veel wilskracht en lef stopt een deel van zijn kampioenskansen werk voor -gezien hield, waardoor namelijk vóóruit denkt, Vi- Moore nog kon tegenscoren. Willem voorsprong van II. nog degradatiekandidaat, speel de bekerwinnaars lang geen zeker- de niets minder dan Vitesse, maar heid meer. Ook in de strijd om de werd vijf minuten voor het einde plaatsen in het UEFA-cuptoernooi toch wordt het daardoor dringen. Roda treffer or- driftig Sparta, Roda liet zich op ei- de gen veld aftroeven door degradatie- 2-0 (Van der Laan kandidaat Den Bosch. Sparta was twee treffers van Prince Polley i Met de wind mee en vooral dankzij de bijzonder snelle spelers als David ^et stadion zag er aanvankelijk niet Curry en Paul Challinor straften de Harlequins in de eerste helft een paar erg aanlokkelijk uit John van Dijk onnodige blundere van DIOK af en liepen uit naar een 19-4 ruststand. Na ontkent echter dat 'hij al bindende 1 DIOK af de pauze draaide DIOK de zaken try s van Bos, Wisse, Van Loon, Broers, Hadinogoro en invaller Ab Huis- of bepaalde toezeggingen had ge- plus enkele conversies van Gottfried Bos werd het uiteindelijk 32-30 daan. „Ik begrijp dan ook niet, liepen uit HRHHI ctlira Hl zette een knappe inhaalrace in. Via afspraken met Sparta had gemaakt Den Bosch (0-3), Vitesse (1-1 bij Wil lem II) en Twente zijn daarvoor de de rechtvaardige gelijkmaker eerste kandidaten. Twente werkte Feskens op. zich omhoog ten koste van Utrecht en door de nederlaag van Fortuna Sittard tegen Sparta. i Lindenaar) heel normaal tegen het magere Feyenoord. Pas daarna de eerste helft niet tevreden. Hout man zorgde voor 3-0 en daarmee was, zelfs voor de grootste twijfe laar, het duel beslist. De doelpunten w van Farrington en Sandel waren verde in de blessureseconden nog wacht worden. Den Haag bleef ge- niet belangrijk meer. Roda, zondag vaarlijk in zijn uitvallen, maar ont- met de neus in de wolken begon- dektë dat de tegenpartij toch /olgde er serieus Rotterdams werk, maar van voornamelijk dedigers kan desnoods druk, rr JC, ondanks de nederlaag tegen hoopsoffensief van de Tilburgers le- weinig aanvallend voetbal r de thuisploeg. il I 11 i I BRUSSEL (ANP) - Club Brugge heeft op de 29e speeldag van de Belgische voetbalcompetitie zijn voorsprong op Anderlecht en KV Mechelen behou den. De Brugse koploper versloeg de nummer laatst, Racing Mechelen, overtuigend: 4-0. Anderlecht (2-1 bij AA Gent) en KV Mechelen (3-0 tegen Cercle Brugge) maakten bij de achtervolging geen fout. Club Brugge was voor rust nauwelijks sterker te noemen dan Racing r Mechelen. De bezoekers toonden zich 45 minuten lang gelijkwaardig, maar moesten wel een tegentreffer accepteren. Foeke Booy tekende daar- voor. In de tweede helft hadden de bezoekers geen verweer meer. Ceule- mans, Farina en Christiaens verhoogden de marge tot 4-0. Floor Bouwer onze bedoe- FC Twente dat Het schokeffect van Bengtsson lijkt uitgewerkt bij Feyenoord, dat zich in het Zuiderpark tegen FC Utrecht was gewoon te zwak voor Den Haag verdedigend opstelde. drie treffers Omdat Den Haag in zijn voetbal 3 door Den Bosch keihard op echte international bezit, doelman de aarde teruggezet. De Meijer en H Limburg verkleinde dit weekein de zijn kansen op Europees voetbal. Fortuna werd overspoeld door een Van de Wiel zorgden sprong van 2-0 in de eerste helft, Van Duren profiteerde in de tweede helft nog van één van de vele tekort komingen bij Roda JC. .x'. SAINT-ETIENNE (ANP) - Rob Witschge en zijn ploeggenoten bij St. Etienne werden zaterdag avond tijdens en na de erbarmelij ke thuiswedstrijd (0-0) tegen hek- kesluiter Nice uitgefloten. De 10.000 toeschouwers in het sta dion Geoffroy Guichard lieten hun ongenoegen over de wan prestatie van de dikbetaalde ve detten duidelijk merken. Olympique Marseille lijkt kop loper Girondins Bordeaux in de slotfase van de Franse competitie toch nog te pakken te krijgen. Marseille kwam in een goede wedstrijd weliswaar niet verder dan 2-2 tegen Cannes, maar hoor de met genoegen dat de grote ri vaal voor eigen publiek met 0-1 onderuit ging tegen Auxerre. Het verschil is daardoor terug ge bracht tot één punt. Marseille heeft een wedstrijd minder ge speeld en krijgt Bordeaux nog op bezoek. In de gevarenzone deed Lille goede zaken door mede-degrada tiekandidaat Racing Paris er on der te houden: 2-1. Angioma en Vanderberg zorgden voor 2-0. Pas in de slotfase kon de Marokkaan Bouderbala iets terug doen. i Napoli heeft de hulp van de bekende voetbalrechter Alberto Barbé ingeroepen om op gelijke hoogte te komen met AC Milan in de Italiaanse competitie. Beide topclubs speelden gisteren met 0-0 gelijk, waardoor er aan de kop niets veranderde. Een incident rondom Alemao kan Napoli echter aan een gedeelde eerste plaats helpen. Achttien minuten voor het einde van de wedstrijd tegen Atalante Bergamo werd de Braziliaan, die wilde ingooien, getroffen door een uit het publiek gegooide aanste ker. De Napolitanen begrepen meteen loop van een wedstrijd en dus ook Austria, op 19 april uitspraak laten i de competitie beïnvloeden, doen. geleden boekte Na- AC Milan had grote moeite bij een juridische zege bij Pisa, andere ambitieuze subtopper op de verrassende been te blijven. In het regenachtige welke fraaie kans hen werd gebo- den en voerden een schimmenspel Twee s rond de bloedende middenvelder poli ei op. Tot wanhoop van de Atalanta- hoewel op het veld spelers werd Alemao meteen vangen en naar het ziekenhuis ,L voerd. Hij bleek een hersenschud- geraakt. De Zuiditalianen hebben Basten als^ enige spits eer. zwakke ding te hebben opgelopen. Juris- prudentie in dit soort kwesties is in Italië duidelijk: de uitclub wint met 2-0. Het geen seconde getwijfeld dienen van een klacht bij de straf- (met een recette commissie. De Italiaanse bond zal den) zagen vooral de eigen jurist Alberto Barbé, die op het middelveld, waar Donadoni i niet de eerste keer zijn ook moest rechtspreken in de kwes- als spelverdeler teleurstelde. West- ties Nederland-Cyprus en Ajax- duitser Waas middag. De 42.000 toeschouwers 2,3 miljoen gul- in taktisch duel dat een dergelijk incident het MADRID (GPD) - Officieel heeft Real Madrid met 10 punten Real Madrid nog een punt nodig sprong op Atletico en 11 op Barcelo- gleed Filippo Galli, na en Valencia normaal gesproken vallen door invaller Maronaro, niet te achterhalen. - het kampioenschap, Koninklijke vierde gisteren wel vast een bescheiden feestje. Veel vrolijke gezichten niet te bewonderen sproken 2-0 nederlaag afgelopen goed als veiligstelde. Onder de be- Bologna beste speler en hij had zijn ploeg nog voor de pauze op voorsprong kunnen zetten. Doelman Pazzagli redde knap op de inzet van de West- duitse spits. Het venijn zat in de staart van dit duel. Twintig minuten voor het einde riep de thuisclub om een strafschop toen Maldini een persoonlijke fout herstelde door de vrijgekomen Lupi onderuit te du wen. Vijf minuten voor het einde de rug aange- Alan Pardew bejubelt zijn winnende treffer tegen L voorzet van Waas achter de eigen Ironisch genoeg was het aartsri- doelman. Pazzagli haalde de bal daarna snel achter de doellijn daan, zodat de WK-scheidsrechter Lanese het spel gewoon liet door- de bekerfinale tegen zielende leiding van Ronald Koem- gaan. AC Milan en Napoli hebben maakte Barcelona tegen Valen- met nog drie speeldagen te gaan de eerste helft opgelopen gevi donderdag Barcelona. In het met 80.000 toeschouwers gevulde Santiago Bernarbeu-sta- achterstand (treffer Penev) goed. dion moesten de spelers van Real tegenstander Celta de Vigo in de verde, die eigenlijk invaller eerste helft voor twintig minuten dat Cruijff blijft weigeren interna Val verde scoorde twee keer. Val- thuis tegen Bari, en verder krijgt Milan Sampdoria (aanstaande vrij dag) op bezoek en moet het vaste plaats te ge- traditioneel lastige Verona. Napoli r de kleedkamer terug vanwege tional Milla de aanhoudende hagelbuien, die het veld onbespeelbaar maakten. Degradatiekandidaat Celta werd uiteindelijk met 3-0 verslagen. San- Ronald Koeman donderdag in de transplantati scoorde vorige week tegen speelt nog bij Bologna en op de Gijon ook beide doelpunten. Tien laatste dag thuis te:>en Lazio. - het einde gaf Cruijff Het is mogelijk dat vanwege de chis, Michel (strafschop) en invaller bekerfinale volgens de Spaans^ i de grasmat in het Solana scoorden r Real. pers de absolute uitblinker San Siro-stadion AC Milan zijn laatste thuiswedstrijd in een ander stadion moet spelen (in Genua of in Bologna). Bij een gelijk puntenaan- bij Real Sociedad (0-0) en Barcelona den in het eerste elftal van Barcelo- tal wordt een extra beslissingswed- Omdat stadgenoot Atletico de publiekswissel. Voor hem kwam Madrid zaterdag een punt liet liggen Milla in het veld, diens eerste optre-. met 2-1 thuis Valencia versloeg, i sinds twee maanden, LONDEN (ANP) - De halve finales van het toernooi om de FA-Cup hebben gisteren bekervoetbal op z'n best geboden. Spanning, sensa tie, een keur van doelpunten en enorme verrassingen. Crystal Pala ce schakelde Liverpool uit na een verlenging (4-3), Oldham en Man chester United sloten na twee uur af op 3-3 en gaan woensdag op herha ling. De uitschakeling van bekerhou der Liverpool door het nietige Cry- stral Palace, dat voor aanvang zelfs door de eigen supporters als een hulpeloze opponent werd afgeschil derd, was in de historie van de FA- beker een schok van tien op de schaal van Richter. De Londense club bereikte voor het eerst de fina le dank zij een rake kopstoot van Alan Pardew, voor een prikje bij Yeovil in een verre divisie wegge plukt. Voor Crystal Palace was zelfs de betiteling „underdog" nog een eufe misme. Liverpool Welsh internatio nal Ian Rush benadrukte dat na een kwartier nog eens met zijn 23e sei- zoensdoelpunt. Vlak na rust sloeg Crystal Palace, met degradatie bedreigd in de eer ste divisie, hard terug via Bright. len kan de Rangers de titel vrijwel niet meer ontgaan. Celtic beleefde een nieuw drama. Na de 0-3 van vorige week tegen de Rangers verloor de club van coach Billy McNeill opnieuw met dezelfde cijfers, ditmaal tegen het met degra datie bedreigde St. Mirren. HAMBURG (DPA) - Bayern Mün- chen heeft ondanks de moeilijke uitwedstrijd tegen Uerdingen zijn voorsprong van drie punten op ach tervolger Leverkusen weten te handhaven. Weliswaar verspeelde de ploeg van Heynckes een punt (2- 2), maar de nummer twee van de ranglijst kwam bij VfB Stuttgart ook niet verder, 0-0. Op de 28e speeldag van de Bun- desliga werden twee spelers uit het veld gestuurd. Wohlert van Hom burg moest na herhaaldelijke over tredingen in de wedstrijd tegen Karlsruher SC al na 27 minuten ver trekken. Zijn ploeg, uitzichtsloos laatste, won desondanks met 2-0. Otten van Bremen kreeg rood in de 49e minuut. Mede daardoor verloor zijn ploeg van Eintracht Frankfurt. De Noor Andersen besliste het duel met zijn vijftiende doelpunt van het Bayern München was vier dagen na de slag met AC Milan - nederlaag van 0-1 door een strafschop van Van Basten - duidelijk beter dan Uerdin gen. De thuisclub dankte het gelijke spel aan Wolfgang Funkel, die drie minuten voor het eindsignaal 2-2 maakte. Bij de titelverdediger maakte middenvelder Thon, terug na lang geblesseerd te zijn geweest, een verdienstelijke rentree als ba sisspeler. Tot de ploegen die nog allesbehal ve zeker zijn van klassebehoud, be horen ook twee gevestigde vereni gingen, Hamburger SV en Borussia Mönchengladbach. Mönchenglad- bach schoot niets op. De ploeg van de Sovjet-international Belenov verloor met 0-3 in Köln, waar de thuisclub dit seizoen nog weinig im poneerde. Hamburger SV haalde tenminste nog een punt. In het Volksparkstadion werd het tegen Borussia Dortmund 1-1. Van de degradatie-kandidaten maakte Kaiserslautern een grote sprong voorwaarts. Duor de winst van 1-0 tegen Fortuna Düsseldorf steeg de ploeg van de zestiende naar de elfde plaats. O'Reilly zorgde in de 70e minuut zelfs voor 2-1. Het loodzware kapi taal van Liverpool leek de balans toch in de verwachte richting te doen doorslaan met doelpunten van McMahon en Barnes in de slotfase. Gray sleepte er drie minuten voor tijd evenwel een verlenging uit en daarin stelde hij Pardew in staat van nabij de beslissing te brengen. GLASGOW (RTR) - Glasgow Ran gers heeft gisteren de poging van Aberdeen dichterbij te komen verij deld. Door een gelijkspel zonder doelpunten bleef de marge zes pun ten tot Aberdeen en Heart of Midlo thian, dat niet in actie kwam. Met nog slechts vier wedstrijden te spe-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14