Binnenstad kwijnt weg bij autoverbod Geen extra geld politie D66 lijdt onder haar grote succes Zieke VS-burgers zoeken hier hulp bij euthanasie NMP-plus stelt oppositie teleur Senaat dreigt invoeren ov-jaarkaart të vertragen Kookcursus studenten Onenigheid ministers over tegenvaller wie verscherpt FEESTELIJKE OPENING VRIJDAG 6 APRIL 1990 BINNENLAND Verdeelde reacties verkeersplannen Maij-Weggen LEIDEN/DEN HAAG - De economie van de binnensteden loopt gevaar als de stadscentra worden gesloten voor het autoverkeer. Dat zegt de Leidse hoogleraar milieukunde H. Udo de Haes in reactie op de uitgelekte ontwerp-plannen van minister Maij-Weggen (verkeer) om het autogebruik terug te dringen. Hij wordt bijgevallen door voorzitter Albert Heijn van de Raad voor het Filiaal- en Grootwinkelbedrijf. Heijn zei in de jaren vijftig in de VS auto's betekent -- grotere forensenverkeer op te vangen. Het al te hebben gezien wat er gebeurt stijging van het filepercentage. Als NCW noemt de plannen "niet alleen draconisch maar ook irrealistisch". De Nederlandse Spoorwegen hebben positief-kritisch gereageerd WASHINGTON (ANP) - Veel onge neeslijk zieke Amerikanen die wil len sterven, schrijven naar de Ne derlandse Vereniging voor Vrijwil lige Euthanasie (NVVE) en vragen om hulp. Onder de schrijvers zijn de laatste tijd steeds meer aids-patien- ten. Het aantal brieven is zo groot geworden dat de vereniging een standaard brief heeft opgesteld waarin staat dat de briefschrijvers niet naar Nederland kunnen komen in de hoop dat zij een dokter zullen vinden die een eind aan hun leven zal maken. Ook in de Verenigde Staten is eu thanasie strafbaar. Een toenemend aantal artsen in de Verenigde Sta ten wil echter het voorbeeld van Ne derland volgen en de praktijk van euthanasie aanvaarden, aldus het dagblad "Washington Post" giste ren in een artikel over de praktijk van euthanasie in Nederland en Amerika. De staten New York èn California geval het faillissement van de fami lie met zich meebrengt, kan men zich voorstellen dat de kosten een aanmoedigende factor is om het le ven van een stervend familielid te beëindigen", zegt de Post. Daarom is misbruik in Amerika veel waar schijnlijker dan in Nederland, waar financiële belangen bij de dood zel den een rol spelen. hebbep de legalisering van eutha- steun voor euthanasie in Amerika ii nasie overwogen, maar verworpen, volgens de Post dat, anders dan in De denkbeelden over euthanasie in Nederland, sterven in Amerika de medische wereld in de Verénig- vaak ernstige financiële gevolgen de Staten zijn echter volgens de heeft. In Amerika bestaat geen zie- Post snel aan het veranderen. De kenfonds dat alle medische kosten tiënt op basis van jarenlang opge- American Medical Association dekt. Verzekeringsmaatschappijen bouwd vertrouwen met zijn dokter steunt het beginsel van "passieve hebben meestal een maximumbe- bespreekt en zorgvuldig regelt. Het euthanasie", dat is het staken van drag dat zij uitbetalen. Daarom medische hulp aan stervende pa- moeten chronisch zieken of hun fa- tienten, maar geen actieve euthana- milieleden vaak hun spaarcenten sie. Het invloedrijke "New England opmaken of zelfs hun huis verko- Staten bestaat i Journal of Medicine" heeft vorig pen 01 jaar in voorzichtige bewoordingen ten te kunnen betalen. I euthanasie gesteund. "In de Verenigde Staten, waar het Een verklaring voor toenemende regelmatig voorkomt dat een sterf- Een ander verschil met Amerika s dat in Nederland patiënten hun huisdokter meestal jarenlang ken- Euthanasie is iets wat de pa- 3 ondenkbaar dat een patiënt i dokter gaat om eutha- vragen. In de Verenigde _istaat een dergelijke ver- r hoge medische kos- trouwensband met de huisdokter H nauwelijks en hebben 40 miljoen mensen geen enkele vorm van me- dische verzekering. vinkelcentra staden niet goed zijn het kabinet zich neerlegt bij die stij- iL_ ging zal het aantal files gigantisch de automobilist. Hij weet stijgen. Op dat punt schiet het zeker dat de supermarkten dan uit de centra kullen wegtrekken. "Dat i schrikbeeld g l ik hoop niet dat het bij 'oorgestane beleid te kort, aldus de op het structuurschema. Het spoor- hoogleraar. Hij meent wel dat de digde verhoging komt. Zeker niet als dan het (met vijftig procent in 1995) openbaar vervoer zo slecht is als met een te geringe capaciteit". Heijn pleit in dit verband voor be tere taxivoorzieningen: meer taxi's, sneller bij de'hand en goedkoper. Dan kun je van de rand van de stad bedrijf staat "in beginsel positief' Jngekon- tegenover de voorgenomen verho- de autokosten ging van de kosten van autorijden. De busbedrijven, verenigd in het wegverkeer Streekvervoer Nederland, zijn het 'Het effect zal niet daar mee eens. "Het prijsbeleid van heb- de overheid moet het logisch middel r te ontlasten. M meteen merkbaar zijn, WHI ben tijd nodig voordat zij beslissin- ken dat automobilisten overstap- gen nemen op het gebied van wo nen of andere vormen van vervoer, het centrum worden gebracht Maar uit dat onderzoek is gebleken volgens hem wel een flinke vergro- terug. Maar als de overheid dat er een duidelijke relatie ligt tus- ting van de capaciteit noodzakelijk. sen prijsverhoging van het autorij- den en het zoeken naar alternatie ven daarvoor". rkgevers hebben negatief consequent de binnensteden geheel voor verkeer zóu sluiten dan ont staan daar "de musea voor het jaar 2010". Ook Udo de Haes mÉp^ dat, als gereageerd op de kostenverhoging het verkeer onaantrekke lijk wordt gemaakt om in de b,in- nstad te komen, er. iets moet ge- het autorijden, zoals aangekon- i uitgelekt concept het Tweede structuurschema Ver- beuren om te voorkomen dat te veel keer en Vervoer. Het VNO noemt DEN'HAAG (ANP) - De oppositie partijen in de Tweede Kamer heb ben negatief gereageerd op de giste- uitgelekte concepten rinkelcentra in buitenstedelijke keert 'grote economische schade gebieden, hoewel daar volgens hem De Leidse hoogleraar is teleurge steld in het streefpercentage voor de groei van het aantal auto's met maximaal 35 procent. Elke procent te richten. De ^prijsverhoging NMP-plus en het Structuurschema gaat ten onrechte vooraf aan de uit- Verkeer en Vervoer van de minis ters Alders (milieu) en Maij-Weggen (verkeer). Die gaan er onder meer van uit dat het autoverkeer nog breiding van het openbaar 1 aldus het VNO. De christelijke zusterorgansatie toe dkt de voorge- groeit, terwijl de uitstoot rende stoffen in de komende jare niet valt terug te dringen. SCHIPHOL - Demonstranten vormden gisteren in de vertrekhal van de luchthaven Schiphol een picketline bij het vertreknaar Indonesië van minister Pronk ontwikkelingssamenwerking). De bewindsman zei dat hij bij zijn bezoek de grote zorg ter sprake zal brengen die in de Tweede kamer is geuit ov$r de op handen zijnde executie van DEN HAAG (GPD) - De Eerste Ka mer dreigt de besluitvorming over de invoering van- de ov-kaart voor studenten opnieuw op te schorten. Net als een groot aantal Tweede-Ka merleden voorzien de senatoren chaotische toestanden bij de invoe ring van de ov-kaart op 1 januari. "Wij prefereren uitstel boven cha os", meldden beide colleges giste ren. Tegelijkertijd maakte de NS in een brief aan alle volksvertegen woordigers duidelijk dat er "aan merkelijke onzekerheden" bestaan over invoering per 1 januari vol gend jaar. Een meerderheid van de senato ren-eist garanties voor een 'nette' in voering, alvorens op 23 april 'het groene licht te geven voor de jaar kaart. "En zo niet, dan moet de in voeringsdatum maar een half jaar opgeschoven worden", meldt GDA- senator Grol-Overling. Op verzoek van de senatoren be legde de Tweede Kamer gisteren enkele uren vóór het paasreces spoeddebatje over de ov-kaart. Mi nister Ritzen (onderwijs) en minis ter Maij-Weggen (verkeer en water staat) konden vooralsnog geen smetteloze invoering van de ov- kaart garanderen. Om -chaotische taferelen in de spits te vermijden, is het absoluut noodzakelijk dat de in stellingen "vóór hoger- en middel baar beroepsonderwijs de colleges eri lessen een half uur eerder dan wel een half uur later beginnen. "Tot nu toe is daar in onderwijskrin gen niet met applausop gerea geerd", erkent het ministerie. De inhoud van de brief van de NS bleek voor minister Ritzen een com plete verrassing. Hij noemde de in houd "niet in overeenstemming met de afspraken die ik met de NS heb gemaakt". De bewindslieden benadrukten dat de invoering van de OV-kaart "verantwoord" zal ge beuren. Mocht er onverhoopt een kink in de kabel komen, dan krijgt Binnenland kort VOC-schip Het conflict tussen de vrijwillige bouwers van het VOC-schip "Am sterdam" en het bestuur van de stichting "Amsterdam bouwt Oost- het parlement aangepaste voorstel len aangereikt, aldus minister Rit- ge kabinet zen. .moest vallen' ^et r®g®erak^00rd dreigt het iemand die al vijftien jaar geleden ter dood is veroordeeld NMP-plus de tweede grote domper voor het milieu te worden", aldus de fractie van Groen Links in een be zorgde brief aan de bewindslieden. De WD-fraetie laakt de verdubbe ling van de lasten van de automobi list. Politiek leider Van Mierlo van D66 vindt dat het kabinet "op deze niet waar maakt dat het vori- het milieubeleid Twee doden na neerstorten van Nederlands toestel GLASGOW (AP) - Een in Neder land geregistreerde Cessna-210 is gisteren tijdens een vlucht van Ne derland naar Glasgow neergestort in Schotland. De twee inzittenden van het toestel zijn om het leven ge komen, zo heeft de politie bekend gemaakt. De namen van de beide slachtoffers werden- niet vrijgege- Een helikopter van de RAF loka liseerde het wrak van de Cessna bij Fintry, ongeveer 35 kilometer ten noordoosten van Glasgow. Een RAF-woordvoerder verklaarde dat er een verminkte boodschap was ontvangen waarin de piloot mee deelde problemen te hebben m'et de luchtsnelheidsmeter. "Er werd ook melding gemaakt van een probleem met ijsafzetting, maar daarna ging het radiocontact verloren," aldus de woordvoerder. Op het moment van het ongeluk was het rond Glasgow slecht weer. Omdat het gebied bergachtig is, heeft de reddingshelikopter van de RAF enkele uren naar het wrak moeten zoeken. AMSTERDAM - Een bezoeker aan het nieuwe Gorilla-huis van Artis bracht gisteren een toost uit op de vijfjaar oude gorilla Sindy en haar nieu we onderkomen. De nieuwe behuizing bestaat uit een buiten- en binnenver- blijf. In het binnenverblijf is een zeer ruime speelkooi met klimrek en tou wen geconstrueerd. (f0to anp) NIJMEGEN (GPD - De Katho lieke Universiteit van Nijmegen (KUN) zal de komende eerste jaarsstudenten tijdens de intro ductieperiode een kookcursus, aanbieden. De cursus is bedoeld voor studenten die geen of wei nig kookervaring hebben. De KUN tekent hiermee voor een primeurtje, want geen enkele universiteit of hogeschool kwam eerder op dit praktische idee. De kooklessen /kullen worden verzorgd door de Universitaire Restauratieve Dienst. Dezë dienst gaf gisteren voor een geli miteerd gezelschap lekkerbek ken een demonstratie van de ko mende lessen. Vijf Nijmeegse scholieren, die het volgend jaar op de KUN zullen gaan stude- ren, fungeerden als proefkonijn. Het vijftal erkende zelden of nooit achter het fornuis te heb ben gestaan. Met behulp van de deskundige aanwijzingen van de universitaire chef-kok Wim Bongers werd er een complete, doch simpele, maaltijd bekok stoofd. Een op gembersaus ge baseerde cocktail, linzensoep, salade, preitaart en een kwark- soufflé als toetje. Aan de hand van enkele sim pele gerechten, zoals een gebak ken ei of een preitaart, komen de basistechnieken van het koken aan de orde. Met betrekking tot een gezonde samenstelling van het dagelijks voedselpakket en het bewaren van kliekjes wor den er praktische tips gegeven. Kok Bongers: "Bewaar aange broken appelmoes nooit in het .blik, maar in een glazen schaal tje". Minister: criminaliteit moet wel harder worden aangepakt DEN HAAG (GPD) Minister zal daarover Hirsch Ballin (justitie) meent dat de gepraat, bestrijding van de criminaliteit in Nederland harder moet worden aangepakt. Het door het kabinet daarvoor uitgetrokken geld bete kent "een aanvaardbare mate van inspanning" om dat doel te berei ken. De minister wenste gisteren, tij dens een interpellatie door VVD- fractievoorzitter Voorhoeve', niet te discussiëren over extra geld voor politie en justitife. Ook het pleidooi van Voorhoeve om politie en justi tie te ontzien bij de door minister Kok voorgestelde bezuinigingen wilde hij niet onderschrijven. Eerst het kabinet worden miljoen gulden versneld in te zetten haalde het niet. Dit jaar is er 25 mil-. Volgèns Voorhoeve wordt de be- joen extra beschikbaar en nog strijding van de criminaliteit zwakt doordat het kabinet de zoge- tionaal^Mil: noemde 'efficiency-korting' ook op A politie en justitie wil toepassen. Daarnaast zoekt minister Kok (fi- bat voor "zeven magere jaren" te nanciën) besparingen in het af- hebben gezorgd toen die partij in de schaffen van de prijscompensatie, regering zat. Voorhoeve wees erop waarmee de investeringen jaarlijks dat de criminaliteit in Nederland worden verhoogd. Met deze maatre- tussen 1980 en 1985 met zestig pro- iljoen in het kader van het Na- Beleidsplan (NMP). Pvd A-kamerlid Swildens-Ro- zendaal verweet de WD in het de- magere jaren gelen worden politie en justitie bijna 200 miljoen gulden gekort, al dus de WD'er. Ook een motie van Voorhoeve om het regeerakkoord voor politie cent was toegenomen. Na de i ring van het beleidsplan 'Samenle ving en Criminaliteit', onder verant woordelijkheid van WD-minister Korthals Altes, is die stijging terug- DEN HAAG (GPD) - De onenig- kend zijn als Kok de Voorjaarsnota de stand vaiTdèTcriminaliteitïnN e- De WD'er kapittelde Swildens- Rozendaal door te stellen dat het onderwerp van het debat, de bestrij ding van de criminaliteit, zich niet leent voor "een partijtje zwarte-pie- ten". heid tussen de ministers Kok (fi- r de gang van zaken rond de lo- rianciën) en Andriessen (economi- pende begroting 1990, uitbrengt. sche zaken) over het opvangen een wir-tegenvaller van twee n jard gulden heeft zich verder 1 "Dan zal ik definitief mijn stand punt bepalen", aldus Andriessen. Op zich keerde de minister scherpt. Aanleiding vormden uitla- opnieuw tegen het verhalen t tingen van Andriessen, gisteren de Kamer. De bewindsman sprak openlijk twijfel uit over de hardheid juist van de tegenvaller, die Kok heeft spreken berekend over de periode 1MB 1991.. "We hebben nog geen enkel defi-' meende Andriessen. "Het gaat nitief cijfer", aldus Andriessen. Hij overschrijdingen ten opzichte wèes erop dat er nog onderzoek gaande is. De resultaten daarvan zullen pas de ir-tegenvaller op het bedrijfslef Volgens hem is het ook "on- een tegenvaller te ^^rir is een aftrekpost voor de vennootschapbelasting. Beide zijn hoger uitgekomen", ningen. DEN HAAG - D66 was zonder twij- fel de grote winnaar van de gemeen teraadsverkiezingen, die twee we ken geleden tot een desastreuse ne derlaag voor de PvdA leidden. De euforie was groot bij de partij, zo koft voörhaar 25-jarig bestaan. Ein- l kwart door Henri Kruithof indiëvaarder" is opgelost. Volgens gelijk zouden de volgelingen voorzitter J. de Wildt zijn de vrijwil- Hans, van Mle™ °P 'P*133' ligers vanochtend weer aan het iets kunnen waarmaken werk gegaan. Voor de vrijwilligers staatkundige vernieuwing, di zijn alsnog 93 plaatsen beschikbaar Part,-> al b«na gekomen zodat zij kunnen meeva- PaSeert- ren met de Parade of Sail. Immigratie De immigratie heeft in 1989 een fe- cordniveau van 99.000 gehaald. Te genover deze vestiging stond het| vertrek van 60.00 mensen uit ons land. Gecorrigeerd voor mensen die hun vertrek niet officieel hebben gemeld, bleef een vestigingsover schot over van 27.000. Dit heeft er mede voor gezorgd dat de Neder landse bevolking vorig jaar groeide met 87.000 tot 14,9 miljoen .kend en gevreesd is. Als een bedrijf gezegd, een plotselinge en heel snelle groei doormaakt, ontstaan daardoor gro te problemen. Het bedrijf beschikt vaak over onvoldoende getraind personeel of heeft problemen met het verwerven van financiën om 1 broodnodige investeringen te kun- plegen. Het komt zelfs Rotterdam is het de_colleges worden gekozen. itoraal is het voor, D6i ie ramingen waren de vennootschapsbe ige maanden be- lasting veel te laag". Andriessen stelde verder dat het "een misvatting" is te veronderstel len dat het bedrijfsleven op grote schaal misbruik heeft gemaakt van de in februari 1988 gestaakte WIR, Er is in feite sprake van een na-ijling op basis van de behandeling van be lastingaanslagen voor onderne- "Vanaf februari 1988 zijn de boe- de dergelijke, bedrijven, ondanks de de verkiezingen. De fractie kreeg D66 zag het al> voor zich. Tiental len wethouders van D66 zouden de colleges van B en W gaan bevolken. De partij zou in de praktijk kunnen laten zien wat tot nu toe alleen maar met de mond beleden kon worden. Het zou een klein stukje mooier worden in ons land. Dat lijkt, althans op enkele essen tiële plaatsen in" ons land, tegen-te vallen. Om/verschillende redenen vordt D66 in steden als Rotterdam, die riante vooruitzichten, failliet gaan. daardoor 3i*o- D66 lijdt op het ogenblik aan de- overige partijen niet om besprekin zelfde groeistuipen. Kandidaten op. de plaatselijke verkiezingslijsten die nooit hadden verwacht in de raadszetels plaats te kunnen ne- 1 men, zitten tot hun eigen verwonde- ring ineens in de gemeenteraad. Sterker, sommigen van hen maken, nf maakten, zelfs kans op een wet- houdersstoel. D66 kampt ook in de verschillen- te leggen de gemeenten met een gebrek aan nis. Als e bestuurstraditie. In heel veel plaat sen heeft de partij nog nooit deelge- i het bestuur en slechts niet te willen samenwerken met stuur te staan. Zowel op plaatselijk ken gesloten. Het is normaal fiscaal met de Democraten. Daarmee gaat als op landelijk niveau blijkt dat dat n».n0l. D66 vooral in de oppositie groeit en iÉjfi '°c r"°' lm de regering verliest. Dus vanuit t oogpunt zou D66 niet rouwig hoeven te zijn over de huidige gang Lm zaken. 'Naar zeventien zetels anessen. derland". Ons land neemt wat dat betreft "een twijfelachtige voorhoe de-positie in, terwijl wij niet'voorop lopen in de omvang van het politie apparaat". Cijfers uit 1986 geven aan dat Nederland 228 politie-agen- ten per 100.000 inwoners heeft. In onze buurlanden ligt dat aantal ho ger. Groot-Brittannnië heeft er 245 per 100.000, België 303, de Bondsre publiek 318 en Frankrijk zelfs 395. De minister wiL'zijn beleid voor de komende jaren vastleggen in een eigen plan, dat dit voorjaar aan de Kamer wordt aangeboden. Daarin wordt de hele keten van rechts handhaving, van preventie en op sporing tot en met de cellencapaci teit en reclassering, onder de loupe genomen: Mogelijk status aparte Heijplaat de Rotterdamse PvdA echt te Zo werkt de democratie nu eenmaal niet. D66 was in Rotterdam, net als dat oogpunt overal elders, de grote w Inadien geen na-cal culaties meer plaatsvinden. Dat bestendige gedragslijn overheid zou anders geen betrouw meer zijn", aldus An- rang, waardoor de terug', was de titel over een eerdere opleving i in 1982. Het voorkomen vai I electoraal verval hoort nu boek De bewindsman in D66 op dat het bedrijfsleve ROTTERDAM (ANP) - Het Rotter- De damse dorpje Heijplaat gelegen tus sen de haventerreinen krijgt mis schien een aparte status. Dat is één van de vier mogelijkheden die de gemeente Rotterdam weet te be verder denken nadat een eerdere poging toen de wife Heijplaat op termijn op te heffen, werd gestaakt "volledige" financië- strandde op heftig verzet van de ste de be- le compensatie is toegezegd. "Ik In de democratie bepaalt de kie- Izer wie er in de vertegenwoordigen de organen terecht komt. De kandi daat-vertegenwoordigers van de ene partij hoeven niet" vooraf bij concurrerende partijen examen af bestuurskunst en -ken- zuiver'e uitvoering van de democratie met zich brengt dat onervaren bestuurders tot het ambt van wethouder worden geroepen, mét heel kleine fracties in de raad dient dié consequentie aanvaard te de D66- best de financiële problemen rijksoverheid. Die zijn niet dig. Daar zullen wij veel zorg aan moeten besteden. Het beraad zal wel enige tijd duren. Maar voorals natuurlijk nooit het doel nog zeg ik: woord is woord. Het is de op- geen individueel compensatie- raagstuk voor het bedrijfsleven". Plagiaat De Utrechtse hoofddocent antropo logie. dr. W.E.A. van Beek, heeft Leiden en Almere uit het gemeente- zich teruggetrokken als kandidaat bestuur geweerd. Soms na inhoude- hoogleraar culturele en sociale an- lijk verschil van mening, soms uit (topologie aan de Katholieke Uni- pUre machtspolitieke overwegin- versiteit van Nijmegen. Van Beek gen van andere partijen. Dat laatste wordt ervan beschuldigd in 1984 js natuurlijk altijd moeilijk te ver- plagiaat te hebben gepleegd in een kroppen, maar hoort nu eenmaal bij cursusbijdrage voor cultuurweten- het politiek bedrijf, schappen aan de Open Universiteit D66 zit met een probleem dat in in "Heerlen.' het bedrijfsleven al heel lang be logen 'meepraten. Als dan véle t-ierifalën Democraten be- stuursverantwoordelijkheid moe ten gaan dragen, is dan heel _erg wennen, niet in het minst zelf. Winnaar De vraag is echter of gebrek aan er varing in het bestuur een reden mag zijn voor andere partijen om D66 dan maar uit het college te houden. worden. B Maar dat betekent aan de andere kant weer niet dat de grote winst Ivan D66, automatisch moet leiden D66 tot deelname aan het gemeentebe stuur. Zo werkt de democratie ook weer niet. De meerderheid van de gemeenteraad bepaalt hoe het nieu we college van B en W er komt uit te En niet het feit dat D66 de gro- programmati- sche onderhandelingen bepalen de uiteindelijke uitkomst van de stern- Het wordt weliswaar niet hardop ming op 1 mei aanstaande, Luxe Maar het van een politieke partij positie als getuigenispartij op te tre den. Doel is en moet zijn zoveel mo gelijk invloed op het beleid te kun nen uitoefenen. Dat is een luxe die. D66 nóg niet vaak heeft mogen proeven. Het is om die reden te ho pen dat D66 in een aantal colleges van B en W een of meer wethouders mag leveren. Alleen op die manier kan het verwijt van gebrek aan be- stuurservaring worden weggeno- Het is dan echter ook van belang dat de critici geen gelijk krijgen. Want als D66 werkelijk door gebrek aan kwaliteit in de lokale politiek ten onder gaat, gebeurt met de par tij hetzelfde als met het eerderge noemde bedrijf. Het gaat aan het ei gen succes ten onder. vig gewortelde bewoners. De moge lijkheden staan genoteerd in de no ta "De problematiek van Heijplaat" die gisteren bekend is gemaakt. Di rect na de zomervakantie zal de ge- meenteraad over de toekomst be sluiten. De status aparte zou voor Heijplaat ontheffing inhouden van de landelijk geldende milieu-eisen. ADVERTENTIE trOcaderO A.s. zaterdag 7 april zie pagina 28

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3