GROUCHO'S BEAUTIES 'Ik ben gewend alles in eigen hand te houden' Trump opent zijn 'grootste casino' Van Gogh-film eerst in bios, dan op de buis Pop-06-lijn WOENSDAG 4 APRIL 1990 Toon Hermans in Fantastico LOS ANGELES Groucho Marx, zij het niet meer in eigen persoon, verheugt zich in het gezel schap van Miss Wales (Jane Lloyd), Miss West-Duitsland (Christiane Stocker), Miss Noorwegen (Mo- i Grudt) en Miss Israël (Yvonna Krugliak). De dames maken zich in Californië op voor de Miss Uni- ?rse-verkiczing op 15 april. Dan zal in Los Angeles de opvolgster van onze eigen Angela Visser ge kozen worden. (foto ap> 1 1) 2 2) 3 7) 4 3) 5 (10) 6 6) 7 5) 8 4) 9 (tl) 10 (17) 11 8) 12 (27) 13 9) 14 (16) 15 (18) Nothing compares 2 u - Sinead O'Connor - Chry salis Daar gaat ze - Clouseau - CNR The Power - Snap - Ario- la 3 li- How c ve without you - Michael Bolton - CBS Dub be good to me - Beats International - Phono gram Fortune Fairytales - Lois Lane - Polydor The Healer - John Lee Hooker - Zomba Sacrifice - Elton John - Phonogram Enjoy the Silence - De- peche mode - Indisc Infinity - Guru Josh - RCA Jij daar - Petra Co - Dureco Oh Pretty Woman - Gary Moore - Virgin Oppositie attract - Pau la Abdul - Virgin Advice for the Young at hearts - Tears for Fears - Phonogram Going back to my roots - Fpi Project - CNR Walk on by - Sybil - CNR Dangerous - Roxette - EMI Bovema Rock the nation - Rob 'n' Raz Leila K - Ariola 19 (13) Touch me (sexual Ver sion) - 49 er$ - Ariola 20 (25) Diamante - Zucchero Sugar Fornaciari - Poly dor 21 22 This beat is technotronic - Technotronic - CNR What u waitin' 4? - Jungle Brothers - WEA Records 23 (24) Bakerman - Laid back - Ariola 38 (37) 39 (23) Cry for Freedom - White Lion - WEA Records Escape - Janet Jackson - Polydor Hare i am (come and ta ke me) - Ub 40 - Virgin Vulgaris Magistralis - Normaal - CNR Live Together - Lisa Stansfield - Ariola Put your hands together - D. Mob - Phonogram Black Velvet - Alannah Myles - WEA Records Better World - Rebel mc Polydor That sounds good to me - Jive Bunny - Big Wave School - Supertramp - Arcade Soul to Soul - The Temp tations -RCA King Kong 5 - Mano Ne- gra - Virgin Rode rozen gaf jij aan mij - De Vrijbuiters - Vincent Producties Happenin' all over again - Lonnie Gordon - CNR I don't know anybody el se - Black Box - Polydor 1 wish it woidd rain down - Phil Collins - WEA Records Blue sky mine - Midnight Oil - CBS (Copyright Stichting Ned. Top 40) HILVERSUM (GPD) - "Ik wilde voor één keer wel eens zien wat er van terecht komt als anderen zich met je bezig houden", zegt Toon Hermans (73). "Ik heb tot dusverre nooit iemand anders met z'n vingers aan mijn leven, mijn liedjes en mijn werk laten komen. Ik ben ge wend alles zelf in handen te houden." Toon Hermans legt uit hoe een uniek tv-gesprek met Robert Long in zijn show 'Fantastico', morgenavond bij de VARA, tot stand is gekomen. Hermans: "Ik wimpel doorgaans alle uitnodi gingen om, buiten mijn werk om, op tv te komen af. Zojuist nog werd ik vanuit Engeland door een filmmaatschappij uitgeno digd mee te werken aan een tv- serie van 27 afleveringen. Een se rie over liefde, die overal in. de wereld in de taal van het land zal worden uitgezonden. Ze hebben me gevraagd alle 27 afleveringen in te leiden. En ik denk toch, dat ik 't niet doe." Maar waarom nu wel met Ro bert Long? Hermans: "Ik kan dat zelf ook niet helemaal verklaren. Ik vind hem een bijzondere man, die fan tastische teksten schrijft en mooie dingen doet. Ik heb veel waardering voor mensen, die hun denken en doen durven te veranderen. Een paar jaar gele den was Long nog een .soort we reldverbeteraar, die soms wat ongenuanceerd om zich heen sloeg en zich keihard tegen alles en iedereen keerde. Dat is aan het veranderen. En daar komt bij, dat ik ook wel eens in een modern straatje wil wandelen. Voor één keer wil ik wel eens zien wat dat oplevert." De vragen stonden dus niet vast? Hermans: "Helemaal niets stond vast. Met die camera en mi crofoon stonden ze vorige week 's morgens vroeg bij me aan de deur. Ik deed niet eens zelf open, maar mijn kleindochter van 10 maanden op de arm van mijn schoondochter deed dat. Dat hebben ze ook gefilmd. Ik weet niet of ze dat uitzenden, hoor. Die kleindochter is op 't ogen blik de koningin in huis. We zijn zo al pratend en babbelend het hele huis doorgelopen, in mijn atelier, overal zaten ze achter ons aan met die camera en die micro foon. We zijn wel een uur of twee bezig geweest en misschien ko men er zes, hooguit zeven minu ten van op tv." Toon heeft ook geen hand ge had in de medley van zijn liedjes, die in de afleveringen van 'Fan tastico' door anderen worden ge zongen? Hermans, juist terug van de opvoering van zijn theatershow in Oostende: "Nee, maar ik vind die stijgende belangstelling van de laatste tijd voor mijn liedjes wel erg aardig. Ze komen er nu achter, dat die melodietjes ook erg leuk zijn. En dat ik die mu ziek nog zelf maakte ook, dat weet bijna niemand, daar staan ze van versteld als ze dat horen. Wat ze er van gebakken hebben zal ik ook pas zien als ze het uit zenden". (Morgen, Nederland 1, 20.49) ATLANTIC CITY De Amerikaanse miljardair Donald Trump heeft maandag zijn derde casino geopend in de Verenigde Sta ten. Naar zijn zeggen is het complex, dat de naam Taj Mahal heeft gekregen, het grootste casino ter wereld. Op de openingsdag stonden 's ochtends nieuwsgierigen in lan ge rijen voor de ingang. Vanaf 10 uur kon iedereen zich vergapen aan de honderden kroonluchters in de ruimte, met een totale waarde van zo'n 28 miljoen gulden. Het complex kostte bijna 2 miljard gulden, is 6,8 hectare groot, heeft 1.250 kamers en meer dan 3.000 gokautomaten. Zolang Trump nog geen Officiële vergunning heeft voor zijn casino mag er alleen met namaakgeld worden gespeeld. Op de openingsdag mengden zich 50 medewerkers van het departe ment voor het casinowezen onopvallend onder de gasten. Zij moesten erop letten of de croupiers de spelregels beheersen en of de interne controle en de beveiliging afdoende is. Pas als zij een positief oordeel hebben gegeven kan het departement een vergunning verlenen. Goklustigen zeiden uit het hele land naar Atlantic City te zijn gereisd om de opening van Trumps derde casino bij te kunnen wonen. De meesten leken echter meer geïnteresseerd in de ver schijning van Donald Trump zelf dan in de speeltafels en gokau tomaten. Trump verscheen vijf minuten na de opening met zeker 30 Amerikaanse en buitenlandse verslaggevers in zijn kielzog. Donald Trump is de laatste tijd vooral in het nieuws vanwege zijn opzienbarende scheiding. Toon Hermans: "Ik vind de stijgende belangstelling voor mijn liedjes wel erg aardig". (foto GPD) HILVERSUM (GPD) - De door het Nederlandse produktiebe- drijf gemaakte televisiefilm over de relatie tussen Vincent en Theo van Gogh ?al eerst in een aantal bioscopen te zien zijn, al-, vorens de VARA de serie in okto ber in vier delen uitzendt. De film beleeft op 27 april de wereld première in Amsterdam en zal in zo'n veertien landen in de bio scoop en op tv te zien zijn. De VARA is co-producent van de in opdracht van het Britse ITV, het Franse La Sept, het Westduitse ZDF en het Italiaan se RAI-Uno gemaakte film. De VARA betaalt ongeveer een tien de deel van de produktiekosten (zo'n tien miljoen gulden). Aan vankelijk zou de film al dit voor jaar op de Nederlandse televisie te zien zijn, maar de VARA heeft ingestemd met het verzoek van Belbo om de film eerst enige tijd in bioscopen te mogen draaien. Volgens Belbo zal de door de Amerikaanse regisseur Altman gemaakte film in Nederland, Frankrijk, West-Duitsland, En geland, Italië, Oostenrijk, Zwit serland, de Verenigde Staten en Canada te zien zijn. Met Japan, Scandinavië, Australië en Israël wordt nog onderhandeld. Hoofdrol in de film speelt de Britse acteur Tim Roth. De tv- versie zal tweehonderd minuten duren. De bioscoopversie is zo'n zeventig minuten korter. Vol gens Hungry Eye Productions, het bedrijf dat de film in roulatie brengt, zal de rolprent in ieder geval in Utrecht, Amsterdam en Den Haag in de alternatieve film huizen te zien zijn. DEN HAAG (GPD) - Pop liefhebbers kunnen zich sinds kort op de hoogte stel len van de laatste ontwikke lingen op het concert-front via een speciale 06-lijn. De concertlijn (06-32032170, 50 cent per minuut) is een ini tiatief van Muziekkrant Oor, Mojo Concerts en de Stich ting Nationale Hitparade. Bij het bellen van deze lijn kan men kiezen uit zes ver schillende rubrieken. De ru brieken bevatten onder meer een overzicht van con certen op korte- en lange termijn, de verkoopadres sen, en een overzicht van op tredens en tournees in het buitenland. De afgelopen dagen zijn vele ooievaars teruggekeerd van hun winterverblijf in zuide lijker streken. Deze foto werd gemaakt in het Westduitse plaatsje Bcrgenhusen nabij Kiel. De ooievaar nam daar weer zijn plaatsje in op een nest boven het dak van een villa. In het noordelijk deel van de Bondsrepubliek broeden vele Doodstraf In de Chinese provincie Sichuan zijn twee boeren terechtgesteld nadat zij ter dood waren veroor deeld wegens het verhandelen van huiden van reuzenpanda's. Twee medeplichtigen kregen le venslange gevangenisstraf. In Sichuan en het aangrenzende Ti bet wonen naar schatting nog maar 1:000 reuzenpanda's. De Chinese autoriteiten hebben de jacht op deze dieren verboden en rechtbanken in Sichuan delen forse straffen uit aan personen die panda's doden of verhandelen. Aprilgrap De Noorse politie heeft gisteren de hele dag gezocht naar twee ge vangenen die bij vergissing wa ren vrijgelaten nadat een goedge lovige cipier zich door een april grap had laten misleiden. Des te tragischer voor de cipier was dat hij zelf niet eens het doelwit was van de grap maar er toch het slachtoffer van werd. Een vriend van de twee gedeti neerden belde de bewaker in de gevangenis op met de medede ling dat de twee konden worden vrijgelaten zodra de nodige papie ren waren gearriveerd. „De be doeling was dat zij zouden horen van hun vrijlating en dat deze ver volgens niet doorging", aldus de Naar de zon Oostduitse vakantiegangers, ja renlange gedoemd tot reisjes in oostwaartse richting, proeven de ze week voor het eerst de geneug ten van het Spaanse strandver- tier. Een vliegtuig met 68 zonbe- luste Oostduitsers vertrok giste ren naar Majorca. De vlucht naar het Spaanse ei land wordt verzorgd door Inter- fiug, die de Oostduitsers vrijdag al weer in Dresden terugbrengt. Totaan de omwenteling in de DDR golden zeer strikte reisre- gels. De reis naar Majorca heeft voortaan twee keer per week plaats. Er staan ook vakantie- vluchten naar andere Mediterra ne oorden, het Midden-Oosten en zelfs naar het Verre-Oosten op stapel. ?£6 £t> W£fiK7t>/£ F£AN££M££ST£G- AiT/je>

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 26