i l i Magnetron staat hoog op veel verlanglijstjes Meloen Colombiaanse coach vreest spook-dame Geduld wordt beloond.. WOENSDAG 4 APRIL In veel huishoudens niet meer dan veredelde opwarmer Toegegeven, het gaat, om het in reclametermen te zeggen, booming met de magnetron. Afgelopen jaar werden er 30 procent meer magnetrons ver kocht dan het jaar daarvoor. Nu al heeft 14 procent van de huishoudens zo'n magnetron. Het zijn officiële cijfers, dit maal van de Vereniging van Leveranciers van huishoude lijke apparaten, de VLEHAN. Want zo af en toe zijn er ook wel firma's die ons graag wil len doen geloven dat het goed gaat met een produkt, alleen maar om meer te kunnen ver kopen. door Huub Klompenhouwer Het gaat met de magnetron dus echt goed. In vergelijking met Engeland, Amerika en Japan en zelfs met Duitsland is de verkoop in ons land altijd nog een schijntje, maar we kij ken als Nederlanders nu eenmaal graag de kat uit de boom. Toch zijn de grote fabrikanten nog helemaal niet zo tevreden over die grote belangstelling voor de magnetron. Neem nu algemeen di recteur Cor Dirksen van Ire Neder land, de fabrikant van de meest verkochte magnetron, de Spacecu- be. O ja, die omzetcijfers kan hij fluitend bekijken. Maar als het gaat om het gebruik van de magnetron, zal hij een ander toontje zingen. Want in veel van die 14 procent van de huishoudens wordt de magne tron alleen nog maar gezien als een veredelde opwarmkast. De vele voordelen van het koken in de mag netron zijn veel minder bekend. En juist met het oog op die kwaliteiten hebben de magnetrons zich de laatste jaren zo sterk verbeterd. Dumpgoed Het is nog niet zo lang geleden dat er op de markt grote partijen mag netrons gedumpt werden die voor een paar honderd gulden aangebo den werden. Dat leek leuk, zeker voor de consument. Maar nee. Het waren magnetrons met een vermo gen van nog geen 600 watt. En met zeer beperkte gebruiksmogelijkhe den. Dat vermogen is nu precies een van de meest cruciale gegevens van PERCENTAGE HUISHOUDENS MET EEN MAGNETRON 50% 40 30 20 10 H Nederland 0 Frankrijk West-Duitsland Engeland 1985 1986 de magnetron. Zeker als tijdwinst het belangrijkste argument is voor de aanschaf ervan. Hoe meer ver mogen, des te sneller zullen gerech ten gaar worden, en kan er gekookt worden. Drie jaar geleden nog waren mag netrons met een vermogen van min der dan 600 watt veruit het meest verkocht: 63 procent. Maar op dit moment is al de helft van de magne trons uitgerust met een vermogen van 650 watt en meer. En op het ter rein van dat vermogen is de jetstand en de jetstart de nieuwste toevoe ging. De jetstand geeft de magne tron tijdelijk een extra vermogen van 100 watt meer. Tijdelijk, omdat er een compromis gevonden moet worden tussen dat hogere vermo gen en het geluid dat de koeling maakt. 'Want ook een magnetron heeft wel degelijk een koeling nodig om oververhitting te voorkomen. Andere instelling Koken met een magnetron vraagt een andere instelling dan het koken op een fornuis of in een oven. Trou wens, wat dat laatste betreft consta teren de kookscholen ook een ver waarloosde aandacht bij de consu ment. De oven wordt hooguit voor een cake ingeschakeld, of voor de kalkoen met kerst, maar verder blijft de oven meestal ongebruikt. "Het jammere is", zegt magne tron-expert en kookboekenschrijf ster, mevrouw C. Lamberts, "dat veel mensen na de aanschaf van een magnetron niet eerst goed de hand leiding lezen en meteen aan de slag gaan. Ze realiseren zich niet dat het bijvoorbeeld noodzakelijk is om bij het koken van een gerecht af en toe te roeren. Of het gerecht na de mag netrontij d nog even te laten staan om te laten nagaren. Geen wonderapparaat De magnetron is een fantastisch ap paraat, waarin zeker bij kleine por ties zeer veel mogelijk is. Maar het is geen wonderapparaat. Je moet wel iets van de techniek weten. Voor vis is de magnetron bijvoorbeeld abso luut ideaal. En het maken van een witte saus is een peuleschil. Maar het werkt allemaal wel net even an ders dan op het fornuis of in de ïn. En helaas gebruiken veel nsen de magnetron alleen om het eten op te warmen voor een laat komer. Of om eten uit de diepvries te ontdooien. Een magnetron is geen wonder apparaat. Niet voor alle produkten het apparaat geschikt. Het gaart wel, maar bruint niet, bijvoorbeeld. De magnetron heeft veel meer mogelijkheden dan over het algemeen worden benut Met nog wat meer gemengde ge voelens ziet de culinair-schrijfster de grote vraag naar de combimag netron. "Wat voor de magnetron geldt, gaat zelfs sterker op voor de combimagnetron. Zo'n combi wordt aangeschaft omdat ze dan denken dat alle tekortkomingen van de magnetron ondervangen worden. Maar zo werkt het niet. Ko ken met de combi vraagt nog meer kennis en beheersing van de ver schillende processen. Anders wordt het een flop. Waar een magnetron op zijn best is bij kleine hoeveelhe den, daar komt het voordeel van de combi pas bij grote porties. Een stuk vlees bijvoorbeeld is perfect te bereiden in de combi als het gaat om bijvoorbeeld een kilo of meer". Combi Rob van den Hoogenband, marke ting-manager van Ire Nederland geeft dat laatste toe. De combi is een prachtoplossing voor een nieuwe keuken, waarin ruimtewinst ge boekt moet worden. En zeker de in- bouwcombi, waarmee Ire overigens pas later dit jaar komt, maar die er van andere fabrikanten al langer op de markt is. Een conventionele oven met grill, turbogrill en hete lucht, die op alle mogelijke manie ren te combineren is met de ook in gebouwde magnetron. "Wij doen niets liever dan een ap paraat te verkopen waarmee de con sument optimaal kan werken. Dat is steeds uitgangspunt bij de ontwik keling. Het verkopen van een appa raat dat daarna werkloos op het aan recht staat, is alleen een korte-ter- mijnsucces. Nog steeds is het zo dat de tevredenheid van een consu ment met een aankoop de beste re clame is. Dat is ook de reden dat we bij een combimagnetron een spe ciaal kookboek meeleveren, hele maal toegespitst op dat gecombi neerde gebruik". Dat de combi populair wordt, mag overigens blijken uit het feit dat op de magnetronmarkt de com bi inmiddels van 16 naar 25 procent gestegen is en er voor dit jaar zelfs een aandeel van 33 procent ver wacht wordt. Voor de kookcursus sen met de combimagnetron bre ken gouden tijden aan... Ire Nederland BV is de verkoopmaat schappij van Philips Whirlpool. Philips heeft enkele jaren geleden het segment groot huishoudelijke apparaten verzelf standigd en ondergebracht bij de Ameri kaanse multinational Whirlpool. De ver trouwde Philipsmerken koelkasten, vaatwassers, wasdrogers, diepvriezers en magnetrons hebben nu dan ook alle maal de naam Philips Whirlpool. De ver wachting is dat binnen vijf jaar de naam Philips zelfs van deze produkten verdwe nen zal zijn. VISKOEKEPAN - Een hele mooie ovale viskoekepan brengt Swedish Cook sindskort op de markt, (im porteur Vogels Agenturen in Waal- re tel. 04904-17105). De pan, die ruimte biedt aan een vis van 36 cm lengte, is van aluminium en heeft aan de buitenkant een gespikkelde coating en aan de binnenkant een' anti-aanbaklaag. De prijs is 45. Groente uit blik en diepvries even is goed als vers Dat in groente uit blik en diepvries helemaal niets meer in zit, is een misverstand. Groente wordt in de fabriek snel volgens moderne me thoden verwerkt, waardoor ze wat voedingswaarde betreft niet onder doet voor verse groente. door Patricia Schutte Bij het koken of opwarmen van de groente uit blik, glas of uit de diep vries moet men wel de gebruiksaan wijzing goed volgen om zoveel mo gelijk vitamine C te behouden. Dit betekent: - blik- en glasgroente: kort ver warmen tot het kookpunt; - diepvriesgroente: opzetten met weinig kokend water en kort koken volgens de gebruiksaanwijzing op de verpakking; - verse groente: opzetten met wei nig kokend water en niet langer dan 10 tot 20 minuten koken. Bedenk dat bij zowel verse groen te als groente uit blik, glas of diep vries vitamines verloren gaan als ze worden warmgehouden. Een voordeel bij zelfbereide verse groente is dat men zelf kan bepalen öf en hoeveel zout er wordt toege voegd. Bij groente uit blik en glas wordt dit door de fabrikant gedaan. Wat hij erbij doet, staat op het eti ket, maar niet hoeveel. Aan diep vriesgroente wordt geen zout toege voegd; uitzondering hierop is de 'a la crème' bereide groente. In het algemeen mogen geen an- tioxidanten, kleurstoffen en conser veermiddelen aan groenteconser- ven worden toegevoegd. Voor be paalde produkten bestaan echter uitzonderingen, onder andere voor bietjes in blik of glas. Verder mag om bruin verkleuren te voorkomen L-ascorbinezuur (onwerkzaam vita mine C) worden gebruikt. Meloenen zijn er in vele varia ties. De eerste verdeling, in soor ten, is er tussen de gewone me loen en de watermeloen. Die laatste, het woord zegt het al, be staat voor 95 procent uit water. De smaak is flauwzoet. In tropi sche landen worden waterme loenen gezien als een vervan ging voor drinkwater. Echte dorstlessers zijn het pas als ze ook gekoeld gegeten worden. De gewone meloen kent vier belangrijke varianten, de Cante- loupemeloen, de netmeloen, de wintermeloen en dè o'genme- loen. De Canteloupemeloen is een zeer smakelijke en sappige meloen met meestal oranje-ach- tig vruchtvlees. Vooral de Zuid franse Charentemeloen is een bekende variëteit. Ze zijn, om dat ze rijp geplukt worden, niet 'EXOTISCH FRUIT' meer dan een week houdbaar. De netmeloen heeft een wit tot lichtbruin netwerk over de schil, die meestal glad is. Span je,. Italië en (in de kas) Neder land zijn de landen die de meest bekende variëteit, de Galia, pro duceren. Een meloen met een groene schil en en lichtgroen vruchtvlees. De wintermeloen wordt ook wel gladde, suiker- of honing- meloen genoemd. De vrucht is min of meer langwerpig en glad. De harde dikke schil zorgt er voor dat deze meloen lang, tot een maand bewaard kan wor den. Deze meloen komt vooral in de wintermaanden vanuit Spanje op de markt. De smaak is minder uitgesproken dan bij an dere soorten. De ogenmeloen dankt zijn naam aan de kibboets Ogen in Israël, waar deze variëteit ont wikkeld is. De ogenmeloen is klein, oranjegeel van kleur. Het vruchtvlees is lichtgroen en zeer smakelijk. Gekoeld komt het aroma en de smaak het best tot zijn recht, maar het bewaren moet niet op een temperatuur beneden de acht graden Celsius plaatsheb ben. De witte suikermeloen, in Ne derland geteeld, is een van de smakelijkste meloenen, vooral door het hoge suikergehalte, dat tot 15 procent kan oplopen. Noordwijk wint LEIDEN - Noordwijk is doorge drongen tot de laatste zestien van het toernooi om de districtsbeker. Met een aantal invallers in de gele deren bleef het team van trainer John Eelman gisteravond op eigen terrein Voorburg met *1-0 de baas. Voor 25 toeschouwers scoorde Ti- mo Gerlof in de 63ste minuut het enige doelpunt. Zonder doelman Dick Dort- mundt, de geschorste Andries Wendt en Ted van Berkel beschikte Noordwijk over een andere achter hoede dan afgelopen zaterdag tegen Katwijk. Rob van Dijk hield zijn doel schoon en ook de door Rob Vermeer geleide verdediging liet zondag eersteklasser Voorburg niet tot scoren komen. Fransisco Maturana, de Colombiaanse bondscoach, vreest tijdens de eindronden van het wereldkampioen schap voetbal in Italië lastig te zullen worden gevallen door een rondspokende dame. De Villa Pallavecini in Bologna, waar de Zuidamerikaanse ploeg onderdak heeft geboekt, staat bekend als een spook-oord. Nacht na nacht waart een schone dame door de gangen. Ze heeft het Op grond van zijn aantrekkelijke voorkomen - door Colombiaanse dames bevestigd - vreest Maturana dat hij het eerste slachtoffer van de verleidelijke schoonheid zal zijn'en zijn ziel dientengevolge in het vagevuur terechtkomt. In eerste instantie wilde hij dan ook een ander onderkomen. Stel dat de dame in kwestie er minder goed uitziet dan verondersteld. Maar hotelruimte tijdens het WK is schaars en duur. Vandaar dat Maturana dezer dagen bekend maakte een oplossing te hebben gevonden. Hij heeft een gees ten-bezweerder benoemd. Het is de reserve-doelman Eduardo Nino, die op occult gebied ervaringen schijnt te hebben. Hij was in elk geval degene, die zijn ploeggenoten van Independiente Santa Fe bevrijdde toen zij wegens een klemmende deur niet uit hun kamer konden komen. Toch blijft het oppassen. De spokende dame van Villa Pallavecini is volgens een achttiende eeuwse legen de op zoek naar een man. Ze wil hem laten zien waar de plaatselijke engerd graaf Giudi het vermogen heeft verstopt dat hij uit de schatkist van het Vatikaan ontvreemdde. Maar wee je gebeente als het onderwerp van haar aandacht niet aan de wensen voldoet. Dan slaat ze er op los, Veel pasta's De arts van de Italiaanse ploeg, Vecchiet, heeft vorige week be kend gemaakt welk dieet de spelers in het trainingskamp zullen volgen om in een ideale conditie te blijven gedurende het hele WK: veel pasta, vis en vlees, maar weinig wijn (of bier) en koffie en in zeer beperkte ma te coca cola en sigaretten. Vanaf 6 mei gaan de Italianen in trai ningskamp en zij zullen tot 8 ju li, indien zij de finale halen, slechts vier dagen vrij zijn. Seksuele contacten zijn gedu rende deze periode officieel uit den boze. (GPD) Van overtollige buitenlander tot vaste waarde. Tussen twee uitersten bewoog Foeke Booy zich dit seizoen bij Club Brugge. Na een rampzalig begin heeft de 27-jarige aanvaller zijn draai en vooral het doel van de tegenstander weten te vinden. veg te Belgische kampioenskandidaat. Af- steeds dat doel John Bosman vier weken uitgeschakeld gelopen weekeinde scoorde hij dri< treffers tegen FC Antwerp. - Wat is de verklaring voor zo'n miserabele start? Booy: „Het waren diverse facto- De groep draaide niet. Er moes- i houden. MECHELEN (ANP) - KV Meohelen kan zeker vier weken geen beroep doen op John Bosman. De Neder landse international kw Ik merkte dat mijn conditie beter werd, toen ik eenmaal hersteld was van de blessures. Af en toe mocht ik invallen en tijdens die invalbeurten bleken Farina en ik prima met el kaar samen te kunnen spelen in de -aanval. Frank is over de had ik wat last van kleinere blessir en ging daarbij door zijn enkel. yanaf bet be®in a?n de loPende De spits werd direct naar het zit kenhuis gebracht voor foto's. Bosman is de tweede Nederland se international bij KV Mechelen die voor enige tijd op non-actief komt te staan. Erwin Koeman dient de komende tijd eveneens van de tribune toe te kijken hoe het zijn club vergaat in de strijd om de titel. spelers ingepast worden. Het elf- grond wat sterker en ik compen- tal miste de vorm en ik ook. Daarbij seerde dat met mijn grotere kop- zig geweest. Keihard trainen kracht. Beiden zijn we geen excel lente technici, maar moeten het hebben van hard werken. Dat heeft vruchten afgeworpen. Samen heb ben we thans 29 doelpunten ge- omdat scoord. Hij 18 en ik 11, daarbij moet ik aantekenen dat hij tien wedstrij- buitenlanders had- den meer heeft gespeeld". - Nooit meer heimwee gehad naar Nederland in die slechte periode? Booy: „Geen moment. Ik was aan i ik wilde af het band, dus was het logi dat ik ernaast stond. Te we voor de hoofdmacht ook nog overschot den". - Hoe kom je uit zo'n dal? Booy: „Ik ben maandenlang a leen i Fiorentina op weg naar finale ntensief met mezelf be- die uitdaging begonn Hij dacht slim te zijn. Martin Taylor was achttien, toen hij bij Derby Coünty tweede doelman werd. Achter de 35-jarige Peter Shilton. Dat was dus een kwestie van even geduld hebben, dacht Taylor. Het viel tegen. Shilton werd 36,37,38,39, wenste niet te stoppen, mis te geen wedstrijd. Taylor ondertussen werd 19,20,21,22, wenste niet op tre geven, speelde geen wedstrijd. Tot Engeland vriendschappelijk tegen Brazilië speelde en Shilton zich aan het oog blesseerde. Drie dagen later moest Derby tegen Chel sea spelen, voor Shilton Was de vraag of hij kon spelen niet moeilijk: nee. Taylor geloofde er weinig van. „Ik geloof het pas als jk op het veld sta. Shilton ziet er niet uit als 40 en hij traint als iemand van 20. Vijfjaar heb ik achter hem op de bank gezeten, geen wedstrijd heb ik gespeeld. Zou het nu doorgaan?" Maar Taylor speelde tegen Chelsea, onopvallend. Zijn opmerkelijke debuut ging verloren vanwege prestaties van drie andere keepers: Hodge (Leicester) en Grew (Port Vale) die beiden twee strafschoppen stopten en... Hans Segers van Wimbledon die tegen zijn vorige club, Nottingham Forest, met onwaarschijnlijke reddingen uitpakte. armaken. Er is geen twijfel geweest over de duur van mijn ver blijf bij Brugge. Niet bij mij en niet bij de club. We wisten waar het pro bleem lag en konden gericht aan de slag. Toen ik eenmaal mijn vorm had werd er een buitenlander uit de achterste linie gehaald en ik had mijn basisplaats. Aan een vertrek heb ik echt geen seconde gedacht, daarvoor had ik het veel te veel naar mijn zin". - Schoonvader'Nol de Ruiter komt nog al eens over. Heb je het met hem onlangs nog over Oranje gehad? Booy: „Ik weet precies watje be doelt. Nee, Oranje heb ik uit mijn hoofd gezet. Ik kom uit een veel te sterke lichting. Eriis zoveel concur rentie op mijn positie en zoveel in ternationale klasse, dat het niet rè- eel zou zijn nog hoop te koesteren op een plaats in de Oranje-selectie. Ik heb er vrede mee. Mijn vizier is gericht op Club Brugge". BREMEN (ANP) - Fiorentina is op weg naar de finale van het toernooi om de UEFA Cup. De Italiaanse club haalde in de eerste wedstrijd van de halve finales een gelijk spel (1-1) weg tegen Werder Bremen. De Westduitsers hopen nog op een wonder, zoals de ploeg in de achtste finales van het toernooi op Italiaan se grond bewerkstelligde met een verrassende zege op en in Napoli. Gianluca Vialli heeft zijn ploeg Sampdoria gisteren (bijna) in zijn eentje een voortreffelijke uitgans- positie voor het bereiken van de fi- naje van het Europa-cuptoernooi voor bekerwinnaars bezorgd. De spits van het Italiaanse elftal scoor de in en tegen Monaco twee keer, waarvan een maal uit een straf schop. Monaco kwam ook niet ver der dan twee treffers en moet het ergste vrezen. Aan het einde van de eerste helft leek Monaco de beste vooruitzich ten te hebben. Kort voor het rustsig- naal tekende Weah voor 1-0. De Franse ploeg probeerde in de twee de periode de voorsprong uit te breiden, maar vergat daarbij in Vial li in de gaten te houden. De spits maakte in vijf minuten een einde aan de Franse overheer sing. In de 74ste minuut schoot hij raak uit een strafschop en drie mi nuten later kopte de aanvaller de bal tegen het net. Geschrokken gooide Monaco daarna alles op de aanval. Twee minuten na de tweede treffer van Sampdoria trok Mege de stand weer gelijk, verder kwamen de Fransen niet. Voor het eerst in tien oefen duels heeft wereldkampioen Argen tinië weer gescoord. Het nietige Linfield weigerde echter dinsdag avond voor 6000 kijkers in Belfast als speelbal te fungeren. De Argen tijnen, zonder Diego Maradona, moesten het stellen met één treffer. Na vier minuten scoorde Lorerfzo, die een vrije trap van Calderon afrondde. EREDIVISIE Ajax - Haarlem 5-0 (1-0). 44. Pettersson 1-0, 47. Bergkamp 2-0, 51Bergkamp 3-0, 58. Witschge 4- 0, 76. Willems 5-0. Scheidsrechter: Van der Niet, toeschouwers: 10.000. Gele kaart: Bouwens en Baas (Haarlem) NEC - FC Groningen 1-1 (0-1) 29. Eijkelkamp 0- 1, 59. Arts 1-1 (strafschop) Scheidsrechter Eg- bertzen, toeschouwers: 3.000. Gele kaart: Van Dijk (Groningen). EERSTE DIVISIE: GA Eagles-Emmen 2-1, SVV- HALVE FINALE: Werder Bremen (BrD) - Fio rentina (Ita) 1-1 (0-0). 78 Nappi 0-190 Eilts 1-1 Scheidsrechter: Mikkelsen (Noo). Toeschouwers: HALVE FINALE Monaco (Fra) - Sampdoria (Ita) 2-2 (1-0). 43. Weah 1-0, 74. Vialli (strafschop) 1-1, 77. Viaili 1-2, 79. Mege 2-2. Scheidsrechter Kirschen (DDR). Toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Toure, Puel (beiden Monaco), Mannini, Katanec en Salsano (allen Sampdoria) ENGELAND: Liverpool - Wimbledon 2-1, Southampton - Queens Park Rangers 0-2. VRIENDSCHAPPELIJK Zwitserland - Roemenië 2-1 (1-1). 26 Hagi 0-1 (strafschop), 45. hermann 1-1, 48. Chassot 2-1. Toeschouwers: 4.000 Linfield (Nier) - Argentinië 0-1 (0-1). 4. Lorenzo 0-1 Scheidsrechter Loughms (Nier) Toeschou- AMATEURVOETBAL ZATERDAG, EERSTE KLASSE C: Qr f Dracht. B 3-1, ACV-DETO 0-0 DISTRICTSBEKER, 4e ronde Noordwijk - Voorburg 1 -0 EUROPEES KWALIFICATIETOERNOOI Groep B Nederland - Italië 24-18 (10-6) Doelpun ten Nederland Joop Fiege 6, Robert Fiege 5/1, Schuurs 5, Jacobs 4/1, Van Olphen 2, Boomhou wer en Berpndsen 1Italië: Chionchio 5/4, Massot- toeschouwers: 100. Bulgarije - Finland 18-21 (8-12), Portugal - Luxem burg 17-21 (6-8). 3 3 0 0 6 73-59 3 2 0 1 4 72-62 3 2 0 1 4 70-64 ffifnd 3 0 0 3 0 53-69 Dakadvies. Niet gestart: Duke of Winsser, Dirk Buitenzorg. Toto: winnend 2,70, plaats 1,00 1,00 1,30, koppel 3,30, trio 23,70, kwartet 58,00. Zesde koers, 2000 m: 1. Charme Uithuizen (C. Toonen) 2.38,6 -1.19,3,2. Charitable, 3, Cherubijn K. Toto: winnend 4,70, plaats 2,20 2,901,90, koppel 16,80, trio 84,90. Zevende koers, 2000 m: 1Adola Buitenzorg (B. Crebas) 2.38,6 -1.19,3,2. Crack M, 3 Bnesly Niet gestart: Bliksem V. Toto: winnend 2,10, plaats 1,50 1,40 2,90, koppel 2,50, trio 34,70. Achtste koers, 2900 m: 1. Champ Buitenzorg (B. Crebas) 3.57,6 -1.21,9, 2. Ysbrand C, 3. Champ Hallinck, 4. Björn Pride Toto: winnend 2,40, plaats 1,60 1,60 2,30, koppel 5,70, trio 73,40, kwarlet 93,20. Negende koers, 2000 m:.1. Condor Hendrika (H. Schoonhoven) 2 38,9 - 1.19,5, 2 Calexi N, 3. Bichri Zandhorst. Toto: winnend 2,60, plaats 1,40 1,80 8,80, koppel 4,60, trio 228,70, W5-spel (volgorde: 6-3-6-5-6): 123,40 Omzet tota- ZONETOERNOOI Lautier (Fra) - Piket (Ned) 1-0, Meulders (Bel) - Se- ret (Fra) 0-1Renet (Fra) - Coch (Fra) 1-0, Winants (Bel) - Miralles (Fra) 1/2 - 1/2, Brenmnkmejer (Ned) - Van der Sterren (Ned) 1-0, Stuhl (Lux) - Van der Wiel (Ned) 0-1, Kuijf (Ned) vrij, Tweede Coch - Winants 1/2 -1/2, Lautier - Meulders 1-0, Van der Sterren - Stuhl 1-0, Piket - Kuijf 1/2 - 112, Seret - Renet afg., Miralles - Van der Wiel afg., Brenninkmeijer vrij, Stand na twee ronden: 1. Lautier 2 punten. 2. Seret, Renet, Van der Wiel 1 1 afg, 5. Brennink- meijer 1 (uit 1), 6. Van der Sterren, Winants 1, 8. Miralles 1/2 1,9.Kui|f 1/2 (uit 1), 10 Coch, Piket 1/2,12. Meulders, Stuhl 0. OEFENWEDSTRIJD Nederland - Cuba 3-1 (15-7 15-5 12-15 15-13). Toeschouwers: 1400. Eerste koers, 1609 m: 1. Erica Buitenzorg (B. Cre bas) 2.07,1 - 1.19,0, 2. Exact Kievitshof, 3. Eliot Hanover Niet gestart Damiaan S. Toto- winnend 10,20. plaats 1,20 1,00 1,10, koppel 21,00, trio 246,20. Tweede koers, 2000 m 1Barry Victrix (H. Langeweg) 2.40,4 - 1.20,2, 2. Darling Space, 3. Carolus C. Niet gestart: Donald Wielinga. Toto: winnend 2,50, plaats 1,40 1,70, koppel 8,70, trio 35,80. Derde koers, 2000 m: 1 Carlqvist Haule (J. Pool) 2,41,7 - 1,20,9, 2. Carmen Casindra, 3. Do minant Niet gestart Every Mendel. Toto winnend 31,60, plaats 5,90 2,20 3,90, koppel 68,50, trio 1 121,70. Vierde koers, 2000 nr 1. Dali Robel (D. Lukje) 2.40,9 -1.20,5,2. Bandolero, 3. Angel First. Niet gestart: Bellelinde. Toto: winnend 1.70. plaats 1,50'2,40 2,60, koppel 9,60, trio 98,00. Vijfde koers, 1609 m. 1. Bentley (Mei M Poort) 2.05,4 - 1.17,9, 2. Esmaralda Nuova, 3 Dave Shoeing, 4. RONDE VAN HET BASKENLAND Tweede etappe: 1Gölz (BrD) 192 km in 5.18.18, 2. Cabestany (Spa), 3. Leiarreta (Spa), 4. Roosen (Bel), 5. Roche (Ier), 6. Gaston (Spa), 7. Gorospe (Spa), 8. Cubino (Spa), 9. Cordes (Ned), 10. Hilse (BrD), 13. Adri van der Poel (Ned), 21. Ampler (DDR) allen zelfde tijd als Gölz, overige Nederlan ders: 33. Winnen 0.09, 38. Suykerbuyk 0.20, 41. Breukink 0 25, 55. Van Aert 1.23, 89. Den Bakker 3.09,104. Arntz 5.22,108. Nijboerz.t., 127. Veen- stra 25.51, 129. Hermans z.t134. Jacques van der Poel z.t Algemeen klassement: 1. Cabesta ny 8.37.38, 2. A. van der Poel, 3. Gaston, 4. Marti nez (Spa), 5. Kuum (Noo), 6. Echave (Spa), 7. Gio- vanetti (Zwi), 8. Gölz, 9. Kiefel (VSt), 10. Cordes. 17. Roche, 19. Ampler allen zelfde tijd als Cabe stany, 35. Winnen 0.09, 38. Suykerbuyk 0.20,41. Breukmk 0 41, 53 Van Aert 3.09. 102 Arntz 5.22. 103. Nijboerz.t., 126. Hermans25.51127. Veen- stra z.t135. J. van der Poel z.t. OPEN RONDE VAUCLUSE Romijn (Ned) 1,9 km in 2 minuten en 35 seconden, 2. Verdonk (Ned) 0.01, 3. Hoffman (Ned) 0.02,4. Bouwmans (Ned) z,t,, 5. Haex (Bel) 0.04,22, Ekimov (Sov) 0.09. i. Simioni 2-0,17. Geesink 2-1,21. Orlando 3-1 26. Vecchiarellr 4-127. Collard 4-2, 34. Circelli 5- 2, 37. Circelli 6-2, 43 Pellegnno 7-2, 46 Hereken- rath 7-3, 49 Orlando 8-3. Scheidsrechter Kluqe (DDR). Toeschouwers: 1000. Strafminuten Italië: 10, Nederland 12 DDR - Polen 1-1 (0-0 0-1 1-0), Japan Frankrijk 2- 3(1-01-1 0-2), Oostenrijk - Zwitserland 2-2(1-0 1- 0 0-2). Frankrijk 4-8 Oostenrijk Italië DDR Nederland Japan 4-0

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 23