'Vraag en aanbod beter op elkaar afstemmen' Vraagtekens bij nieuw woonbotenbeleid Oegstgeest 'Niet tornen aan imago orthodoxe vissersplaats' Buro Halt heeft weer meer werk gekregen aan vandalen WOENSDAG 4 APRIL 1990 LEIDEN/REGIO Kwekers en exporteurs gladiolensoort bundelen krachten LISSE "We moeten af van den aangetoond dat het bijzonder belangstelling hebben, dan krijgen dat gejojo met de prijzen. Het nuttig is om de krachten te bunde- de aspirant-leden die op de wacht- dreiede vorie iaar al mis te gaan *en> *ets wat £°ed loopt, wil ieder- lijst staan de mogelijkheid. "Het is S i Oen kweken on Hoé Katalranf onfn. Anlr 7ölrop niai 11 itfioclnlon /-lof ar door vermeende overproduce matjsch dat g van deze gladiolensoort waar- duceerd met als gevolg daan- door de prijzen kelderden. Nu gere prijzen blijkt dat er helemaal geen over- Het heeft produktie is geweest omdat er der dan vier maanden gekost sprake was van extra vraag. Het elf betrokken kwekers op voor ons een signaal krijgen. "Maar ik heb niet i iets te doen. Vandaar dat we on- <*at zij overtuigd zijn ze kwekersvereniging hebben opgericht om in samenspraak ken tijdig sturen". dat betekent auto- ook zeker niet uitgesloten dat te veel wordt gepro- jaarlijks een of twee telers kunnen la- bijkomen. Dat hangt af van de vraag naar de sancerre. Maar gezien de be- in- langstelling en de mogelijkheden de die er zijn, denk ik, is het zeker niet lijn te uitgesloten dat er uitbreiding de indruk komt", merkt Neele op. Het is niet het nut de opzet van de kwekerevereniging om het bij de sancerre alleen te la ten. In de toekomst staat de vereni ging ook open voor toprassen van de vereniging. Datzelfde geldt voor de exporteurs var 'Ook zij zijn belangrijk0...0 met de exporteurs een indicatie niging omdat zij jaarlijks moeten andere veredelaars, te kunnen krijgen van de vraag, opgeven wat zij voor het nieuwe Op die wijze kunnen we de za- plantseizoen nodig denken te heb ben. Aan de hand van deze gege vens wordt bepaald hoeveel er wordt geplant. Ook voor de expor- ^.ïv^fffiw teurs betekent dit dat zij kunnen voorauer nij„„ Dat zeggen CNB-hoofdvertegen- woordiger J. Brouwer e J. Neele rechts) en J. Brouwer: "We moeten af van het gejojo met de prijzen". J. Neele van de kwekersvereniging Sancerre. Brouwer heeft als verte- CNB-man. i vaste prijzen", aldus de genwoordiger van de Coöperatieve -rru Nederlandse Bloembollenveiling Kwekersrecht de Met Konijnenburg Mark, de de Noordwijkse veredelaar, i witte gladiolenbollen (de sancerre) gekomen dat alleen de elf bij de te bundelen. door Kees van Kuilenburg eniging aangesloten kwekers de witte sancerre mogen telen. Die ga rantie kan worden gegeven omdat het gladiolenras zogenaamd kwe- kersrechtelijk is beschermd. "Als blijkt dat ging om ook buiten de vereni- worden ge- een witte gladiool. Het is een ras dat kweekt, komt de rechter een aantal jaren geleden is ge- pas", vertelt Neele. "Vorig jaar ge kweekt door Konijnenburg Mark beurde dat ook nog bij een kweker bv in Noordwijk. "Een topartikel", van een door hetzelfde recht be- zegt kweker Neele uit het Zeeuwse schermde iris-cultivar. Die man lap- Siijansland. "Het soort is voor hon- te het verbod aan zijn laars, derd procent zuiver en het heeft in werd de praktijk aangetoond dat het heel bevel goed bestand is tegen extreme tem- honderdduizenden peraturen. Ik zeg altijd: het doet het boUen vernietigd", in alle klimaten van de Verenigde Staten tot Korea tot Zuid-Afrika". de rechter gedaagd. Op de kantonrechter is voor guldens aan De deelnemers mogen ieder Noorwegen evenveel telen. De niet afgenomen hoeveelheid wordt onder de overige Volgens Brouwer heeft het verle- leden verdeeld. Mochten deze geen Verplaatsingen niet zonder meer goedgekeurd op overleg met die bewoners. Volgens het nieuwe beleid kun- ïn illegale woonboten per 1 janua- worden verwijderd. De ge- die tijd voor de we ligplaats heb ben gevonden of de bewoners scha deloos stellen als dit niet is gelukt. Als alternatieve ligplaats willen B en W de ligplaatsen aan de noordzij de van de Kwaakbrug in de Haar lemmertrekvaart legaliseren. Ze hebben jarenlang oogluikend toe- .-eerpolder aan de gestaan dat daar boten liggen en de Haarlemmertrek- vinden nu dat de boten goed vere- nigbaar met de jachthaven in de buurt. Als de gemeente bewoners van il legale boten schadeloos moet stel len, denkt zij ongeveer 40.000 gul den per boot kwijt te zijn. Van de in totaal 27 woonboten in Oegstgeest. moeten er jnaximaal 16 worden ver plaatst. OEGSTGEEST - Niet alle par tijen in Oegstgeest zijn het eens met het woonbotenbeleid dat B en W willen gaan voeren. Dit méente moet bleek gisteravond in de raads- bewoners commissie openbare werken. B en W willen dat de woonboten een. 'logische eenheid' vormen met hun omgeving. Op enkele plaatsen moe ten woonboten weg omdat ze niet in i. Voorbeeld daar van is de overkant a vaart. Willen B en W meer duidelijk scheppen met hun nieuwe beleid, commissieleden vinden dat er eerst een verordening moet komen die duidelijk maakt welke plichten en rechten woonboot-bewoners heb ben. Ook drongen ze gisteravond Lof voor nieuw bouwplan van Huis ter Duin NOORDWIJK - De bouwplannen voor hotel Huis ter Duin zijn gister avond door de raadscommissie voor ruimtelijke ordening in Noord- wijk met instemming ontvangen. De Noordwijkse raadsleden uitten unaniem hun lof voor het ontwerp van architect A.C. Korbee. De ge meente Noordwijk moet overigens nog een ambtelijk advies uitbren gen over de plannen. Wethouder V. Salman verwacht echter nog deze maand met een voorbereidingsbe- sluit in de gemeenteraad te kunnen komen. Korbee presenteerde voor de commissie met een maquette en bouwtekeningen de plannen voor de nieuwbouw van het in januari af gebrande middengedeelte van Huis ter Duin. Directeur G. Noorlander van Duin Holdings, de moeder maatschappij van het hotel- en ap partementencomplex, bekende dat hij het ontwerp nog drie etages ho ger had willen zien. "Korbee heeft me daar van afgehouden". Noorlan der hoopt tijdig over de voor de bouw geplande Franse kalksteen, die het hotel een zandkleur moet ge ven, te kunnen beschikken. "Dat is T rmPM momenteel mijn eerste zorg". Toen LEIDEN-Hetaantaljongerendat s de commissieleden daarop even de naar het Bur° Halt 1 wenkbrauwen fronsten, wilde n Noorlander wel kwijt dat 'goedkeu- re toename VJ ÏÏS we"/6 g6meente Zijn tW6ede datieve straf Icregem 'nujesten^de werkers bij dit bureau een overmaat CD A-raadslid J. Willms vroeg van overuren maken die niet Noorlander of het grote vergader- op te nemen zijn. Met en congrescentrum, dat voor de ho- de periode waarin ve teltoren wordt gebouwd, ook niet vandalisme wordt gepleegd, is et gebruikt kan worden als accommo- uitbreiding van het bureau nodig datie voor uitvoeringen en bijzon- Dit blijkt uit een evaluatierapport slechts Twee jaar cel voor Alphense overvaller DEN HAAG - De 23-jarige Alphe- naar die een gewapende overval! pleegde op de benzinepomp van Het Motorhuis In Leiden moet een celstraf van twee jaar uitzitten. De Haagse rechter sprak gisteren de veroordeling uit: drie jaar gevange nisstraf waarvan één jaar voorwaar delijk. De eis van de officier van jus titie luidde drie jaar onvoorwaarde lijke celstraf. De man, een verslaafde aan heroï ne, pleegde de overval op 2 januari van dit jaar. Vermomd met base- ball-pet en sjaal en gewapend met een alarmpistool met uitgeboorde loop bedreigde de Alphenaar het 1 meisje achter de kassa. Zijn buit be droeg uiteindelijk twaalfhonderd gulden. Veel bonnen bij verkeerscontrole LEIDEN - Bij een subregionale verkeerscontrole zijn gisteren 95 bonnen uitgedeeld. Het grootste aantal (76) was voor automobilisten die geen autogordel droegen. Voorts werden 19 bromfietsers 1 bekeurd omdat hun voertuig niet in goede technische staat verkeerde. KATWIJK - Er is geen reden om het landelijke beeld van Katwijk als 'orthodoxe vissersplaats' recht te trekken. Katwijk moet zich juist als zodanig profileren om een publiek te trekken dat zich herkent in de opvattingen en de levensstijl van de Katwijkse bevolking. Met dat pleidooi oe fende C. Oskam (SGP) gisteren tijdens een commissievergade ring kritiek uit op de gemeentelij ke public relations. Oskam had zich gestoord aan een opmerking in een nota van de afdeling voorlichting, waarin wordt vermeld dat Katwijk in de media ten onrechte wordt afge schilderd als een orthodoxe vis sersplaats. De doorsnee Neder lander zou onvoldoende op de hoogte zijn van het werkelijke Katwijk en de veranderingen die zich daar voltrekken. Oskam: "We moeten ervoor op- SGP uit kritiek op pr-beleid Katwijk passen om onszelf niet met een bepaald pr-beleid in de vingers te snijden. We hoeven echt niet ie dereen uit te nodigen om te zien dat Katwijk geen orthodoxe plaats is. Katwijk is het namelijk wel degelijk". RPF-voorman J.H. ten Hove onderstreepte zijn woorden. Burgemeester G.W. van Mont- frans-Hartman en voorlichtster H. Gerritse brachten daar tegenin dat het niet de bedoeling is om een geforceerd beeld van Katwijk naar buiten te brengen. "Het gaat er gewoon om dat er feitelijk juis te informatie wordt verstrekt", al dus de burgemeester, die het mis verstand wegnam als zou het ge meentebestuur met kleurenfol- ders en reclamevliegtuigjes Kat wijk oppeppen tot iets wat het niet is. Oskam stelde zich uitein delijk tevreden met deze uitleg van het pr-beleid. J.H. Telkamp pleitte voor meer voorlichting via de plaatselijke radio en tv. Hij deed het voorstel om de gemeenteraadsvergaderin gen voortaan rechtstreeks op de VLOK-radio uit te zenden. Vol gens hem kan de burger beter worden betrokken bij de plaatse lijke politiek via radio en tv dan vta de schrijvende media. De bur gemeester stelde hem voor dit on derwerp in een later stadium te bespreken. Na enige discussie ging de com missie algemeen bestuurlijke za ken unaniem akkoord met een voorstel om de afdeling voorlich ting uit'te breiden met een admi nistratieve kracht voor 25 uur per week. De kosten daarvoor bedra gen op jaarbasis 27.000 gulden. Dat geld is beschikbaar van het salarisverschil tussen de huidige en de vorige gemeentevoorlicht ster. Lezers schrijven Steeds Het valt mij op dat de redacteur v toegenomen. Door maar ontkomen ze wel aan justitiële de rubriek Steeds zich vaak en bijna het aantal jongeren vervolging met strafregistratie 18 jaar die een alter- boete. 'steeds' beneden het r dat wij als Leidenaars Uit de evalutie blijkt dat de helft krant mogen verwachten, van de doorverwezen jongeren zich In de krant van 15 maart jongstle- schuldig hebben gemaakt aan vuur- den werd over.een putdeksel met tijdens werkvandalisme. Een kwart van de het opschrift Shell op het Stadhuis- veel vuurwerk- jeugdigen blijkt vernielingen op plein geschreven op een wijze die zijn geweten te hebben en elf pro- een nabootsing lijkt van de stijl van cent heeft muren met verf onderge- de grote columnisten in de landelij- kalkt. Opvallend is dat in twee jaar ke bladen. Als men de capaciteiten dere evenementen voor de Noord- van het Buro Halt, dat jeugdige wijkse gemeenschap. De gemeente dalen een alternatieve straf geeft moet nog met een accommodatie- Het bureau dat in Leiden in 1986 Ouderen Halt-bureau zijn doorverwezen. het niet bezit deze satire i ontspanningsmid- ïl'^r daq voor mensen boven de 55 jaar. UUUI 7/.nlnmr/M iHa wnr. Drumfanfare Vios uit Zoeterwoude ver- zelf belandt op het peil dat meer m^t uitbreken over een^o- deS°^q wJ™ te toneelzaal of een auditorium. jongeren toegewezen gekregen. In <jen houdt 8 aP"' Willms zag kansen bij Huis ter 1988 verwees de politie "°nr Duin. Noorlander wilde zich niet naar dit bureau. vastleggen, maar deed wel de toe- Wanneer de veroorzaakte schade ^or9l, zegging dat de grote zaal in voorko- niet groter is dan 1500 gulden krij mende gevallen door de Noordwijk- gen de jongeren de kans se gemeenschap kan worden benut, doen aan het Halt-projet WD-leider J. Smit beloofde Noor- die betrapt is op het maken lander op die toezegging terug te graffiti, wordt bij voorbeeld zullen komen. werk gezet de lezers aanvaardbaar te ken, gebruike men honing in plaats venijn. Anders bestaat het ge- door leden van het col lege van B en W te vergelijken met putjesschepper, pietlut en putbaas, optreden in het verzorgings huis Rijn en Vliet. De middag duurt van I1 V 14.30 tot 16.30 uur. De toegangsprijs be- der deze benamingen ligt. Ook de niet te stuiten stroom van kleinzielige kritiek op studenten die lid zijn van Minerva is opvallend deze rubriek. Onder die studen- ondergekladderde stencenVuo, Zuid-West. Tel. 768711 bellen met het Dien- ten zullen ook wel 'kwallen' zitten, PAS Automatiseren gaat niet altijd van een leien dakje. Dat blijkt maar weer eens uit een verhaal in QQ, het personeelsblaadje van de gemeente Leiden. Tien jaar gele den werden de eerste plannetjes voor het automatiseren van de personeelsadministratie bij de di rectie Personeel en Organisatie op papier gezet. Het systeem werkt inmiddels een maandje of drie. Vol enthousiasme werden in september 1980 de eerste plannen gemaakt. De salarissen werden al via de computer uitbetaald, dat functioneerde ook prima. Maar met een computer kun je veel meer te weten komen over je per soneel. Dus werd er besloten een eigen systeem op te zetten dat als naam PAS kreeg, het Personeels- AdministratieSysteem. Tijdens de discussies groeide de wensenlijst. De computer moet bijhouden wie er wanneer en hoe lang ziek is, moest helpen bij het werven en selecteren van personeel en kon nog veel meer taken op het gebied van perso neelsadministratie krijgen, be dachten de computerfreaks. Het moest allemaal in de computer. "De hoeveelheid programmatuur werd steeds groter en onoverzich- telijker", schrijft F. de Jong van Personeel en Organisatie dan ook in QQ. Jaren verstreken, eind 1985 wa ren er veel plannen geweest maar niets kon worden ingevoerd, laat staan ook functioneren. De Jong: "Al driejaar was de invoeringsda tum van 1 januari genoemd. Het oorspronkelijke budget was on dertussen tienvoudig overschre den. Door de betrokkenen werd steeds meer betwijfeld of er nog ooit een eerste januari zou komen waarop het systeem operationeel zou zijn". REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 De verantwoordelijke wethouders tepersoneel misschien volgende maand al hoe de zaak is afgelopen. PIS De twijfels werden bewaarheid. PAS, inmiddels om onduidelijke redenen PIS geheten (Perso neelsinformatiesysteem) werd 'afgeblazen'. "Zelfbouw van zo'n complex systeem bleek met de beschikbare middelen niet haal baar". Wat doet een gemeente als ze er zelf zo'n zooitje van heeft ge maakt dat ze er niet meer uit komt? Jawel, er worden externe adviseurs aangetrokken. Deskundigen van buiten be gonnen de discussie weer van vo ren af aan. Er werden 'vooronder zoeken gedaan', 'analyses ge maakt', er werd eens uitgezocht wat de gemeente precies nodig had en de conclusie was onthuts end. Wat Leiden wil, kan gewoon worden gekocht. Bouw dus geen eigen systeem. Het was wel nodig wat i te schrappen van het lijstje, maar na een 'uitgebreid marktonder zoek' - we hebben het dan inmid dels over eind 1987 - werd geko zen voor een Amerikaans sys teem, dat de naam Cheers kreeg toebedeeld. Natuurlijk moest Cheers nog wel even worden aan gepast, maar dat leverde niet zo veel problemen op. De invoe ringsdatum werd bepaald op 1 ju ni 1989. Hoe snel gaat de automatise ring toch. Zes dagen voordat Cheers zou beginnen, kwam er een brief van de leverancier bin nen. Hij was opgekocht door een door een concurrent die nu vier computersystemen voor perso neelsadministratie had. Om nu al die systemen aan te passen aan het nieuwe belastingstelsel dat professor Oort had bedacht, dat ging de nieuwe eigenaar wat al te ver. Hij besloot Cheers uit de han del te nemen. Cheers kon nog wel via een aan- passinkje in gebruik worden ge nomen, maar van aanpassingen had men de buik inmiddels vol. Bovendien werden (nieuwe) de len voor Cheers in de toekomst niet meer geleverd. Kortom, het vierde systeem deed z'n intrede: Gemal geheten. "Met forse tegenzin is besloten om dan maar in zee te gaan met dat nieuwe salarissysteem en te gelijkertijd het bijbehorende PIS aan te schaffen". Het verhaal krijgt een redelijk gelukkig slot. Binnen drie maan den functioneerden Gemal en het bijbehorende PIS. Sinds 1 januari wordt er daadwerkelijk mee ge werkt. PAS/PIS en Cheers heb ben dat punt nooit gehaald. Maar het 'eind goed, al goed' gaat in deze zaak niet helemaal op. Van alle wensen die de direc tie Personeel en Organisatie be gin jaren '80 heeft geformuleerd, is maar een heel klein deel gerea liseerd. De Jong: "Maar dat kleine gedeelte werkt wel". Schouwburg 'Wat is er toch aan de hand met de schouwburg? Deze veelbeloven de titel staat boven een stukje in QQ, het personeelsblad van de ge meente Leiden. Het is geschreven door Otto Scheepbouwer, de plaatsvervangend gemeentese cretaris van de gemeente Leiden en nauw betrokken bij de Schouwburgaffaire. Wie zou die vraag beter kunnen beantwoor den dan hij? Snel lezen dus, maar het blijkt tegen te vallen. Het verhaal ver telt uitgebreid over de moeilijke jaren waarin iedereen hard werk te aan het verbeteren van de ad ministratie, roemt de kwaliteiten van directeur Frans Boelen en kabbelt rustig voort. Geen woord over de politieke verantwoorde lijkheden, geen woord over het fa len van de ambtelijke organisatie zoals werd vastgesteld in een rap port van de Commissie voor de Rekeningen, geen woord over het vertrek van WD-wethouder Kuijers. In het blad dat gisteren ver scheen, schrijft Scheepbouwer dat hij een volgende keer bericht over het rapport van de commis sie, dat op 9 maart verscheen en verslag doet van de extra raads vergadering, die op 16 maart bij-, eenkwam om over de kwestie te spreken. Het blad QQ reageert dus net zo snel op de actuele gebeurtenissen als de verantwoordelijke wethou ders in de Schouwburgaffaire... HENNY VAN EGMOND zoals je die aantreft onder burge meesters, loodgieters en buschauf feurs. Hoewel mij niet helemaal duide lijk is wat precies onder het huidige begrip discriminatie moet worden verstaan, meen ik dat hieronder valt het generaliserend spreken of schrijven over een bepaalde groep van de bevolking op een wijze zoals Burgerlijke Stand LEIDEN - Overleden: G. Krol geb. 8 sept. 1893 gehuwd geweest met: A. Eigenbrood, H. Hulswitgeb. 26okt. 1914 gehuwd geweest met J.F. Pietersz, P.E. Brugsman geb. 6 maart 1901 gehuwd geweest met W.F. Kloots, P. Plokker geb. 4 sept. 1920 man, C. Groeneveld geb. 1 sept. 1910 man, D. van Deelen geb. 31 okt. 1909 man, J.W. van Bemmelen geb. 10 juli 1916 man, M. Keijzer geb. 14 juli 1915 man, J.M. van Straten geb. 2 febr. 1919 man, J.A.J. Niese geb. 3 nov. 1921 man, L.N. Bal geb. 27 aug. 1898 man, J.H.A. Persoon geb. 1 jan. 1962 vrouw, J. Voorzaat geb. 12 juni 1891 man, W. Korlekaas geb. 19 jan. 1914 man. K.C.J. Liebke geb. 19 april 1938 man, S. Nauta geb. 27 juni 1921 echtgenote van: H.G.W. Blaauw, J. van den Burgh geb. 21 nov. 1912 man. K. Kuijt geb. 4 dec. 1907 man, A. de Mooij geb. 31 dec. 1923 man, O.P. Rijsdijk geb. 10 aug. 1914 man, C.H. Meijers geb. 6 mei 1922 echtgenote van: W. Flippo, L.F.A.C. Meses geb. 21 okt. 1883 vrouw. A.V.J. Martin geb. 24 nov. 1920 man, A. van der Mark geb. 17 april 1939 man, H. Molenaar geb. 3 maart 1903 ge huwd geweest met: W.A.F. Marijt. M.A. Yntema, geb. 8 april 1932, geh. gew. met P. Jansen; I.C. Feskens, geb. 12 aug. 1966, vrouw; J.W. Schoenmaker, geb. 10 maart 1895, geh. gew. met A.H. Winkelmolen; T. van Steeg, geb. 1 nov. 1927, man; G. Momberg, geb. 2 nov. 1901, geh. gew. met J.C. van Schravendijk; H.A. Koppens, geb. 20 juni 1921man; T.W. van Leijden. geb. 31 juli 1922, man; J.A. de Jong, geb. 3 mei 1938, man; G.F. Voorzaat, geb. 26 juli 1917, vrouw; P. van Loef, n.H.J. Looman; I.J. an; J.G. van Breda, t; E. Rietbergen, geb. 19 nov. 1916", man. - Gehuwd: R.J.T. Smeenk en C.A.M. van der Schaal. A.J.E. Zoet en G. Kok, P. Wijnnobel en A. Oosterom, O.R.K. Ganga en A.M. van Ginkel. D. Noordervliet en E.M. van Es, F.J. van der Swart en H. Homberg, G.C.P.M. van Houten en C. Holster, W. Osei en S.C. Cavé, S. gelik en A. Keijzer. H.B. Hof stee en A. Mol. LEIDEN - Geboren: Suzanne dr. van J.P. van Teijlingen en I.E. Verboom, Rutger Alexander Maria zn. van A.M.M. de Bruijn en A.E. Maters, Gabriölle dr. van J.W. Heshusius en J.C. de Jong. Jan Dirk zn. van J. de Vries en M.C. Koeleman, Melanie dr. van D.J. Ouwe hand en P.A.J. Dekker, Kevin Pieter zn. van P. Siera en C.E. du Prie, Nasira dr. van E.M. Mou- chih en M. Mouchih, Abel zn. van A. Desta Be- lai en A. Kahssay, Stephania Catharina Wilhel- mina Maria dr. van A.G. Warmerdam en C.A.M.J. Buts, Jan Albert zn. van E.A. Heijnis en R.C. Schuite. dit over Minervaleden in Steeds ge schiedt. Het lijkt erop of hen de druiven te zuur zijn. Ter verduidelijking, ik heb geen enkele binding met de universiteit of met Minervaleden, Ik verdedig de leden van dit gezelschap dan ook niet, want als zy daar zelf niet toe in staat zijn, zouden zij deze laatdun kende bejegening verdienen. Ik heb dit alleen geschreven om het peil van onze krant ver boven die van een streekblaadje te houden. E. de Vos, Coornhertstraat 2, 2332 AR Leiden. Brand Stevenshof Naar afloop van de brand afgelopen zondag in de Stevenshof zei de brandweer verontrust te zijn ge weest over de toeloop van de be langstellenden. Daardoor was vol gens hen de brand moeilijk te berei ken. Het is dan maar weer te hopen dat tijdens de spitsuren de komende vier jaar in de Stevenshof geen gro tere moeilijkheden zich gaan voor doen. Tijdens het spitsuur is er al fi le vanaf de dr. Lelylaan. Dus brandweer, ...u had gewoon eerder moeten reageren en moeten protesteren tegen de sluiting van de spoorwegovergang De Vink. Ge woon een noodweg aanleggen zoals daar nu ook een fietspad is aange legd. Dan had de Stevenshof ook vanaf de kant van Voorschoten be reikbaar gebleven. Dan maar wat moeilijkheden bij de bouw van de viaduct en verbreding van het spoor. Dan krijgen niet de 'belang stellenden' de zwarte piet toege speeld. A.J. Verbrugge, Nellie van Kolstraat 61 Leiden RPF in Katwijk stoort zich aan gedrag vrouwen bij ambtsgebed KATWIJK - Dat er tijdens het uit spreken van het ambtsgebed bij ge meenteraadsvergaderingen in Kat wijk zowel vrouwen staan als zitten, is RPF-fractieleider J.H. ten Hove een doorn in het oog. Gisteren tij dens de vergadering van de com missie algemeen bestuurlijke zaken drong hij er op aan dat beter te rege len. Bij het uitspreken van het ambts gebed is al enige tijd sprake van een verwarrende situatie. De vrouwelij ke raadsleden blijven volgens voor schrift zitten, terwijl de mannen gaan staan. Een gebruik dat ook in een aantal orthodoxe kerken nog voorkomt. Het probleem bij de Katwijkse gemeenteraad is dat de voorzitter van de gemeenteraad, die het ambtsgebed uitspreekt, een vrouw is. Burgemeester G.W. van Mont- frans-Hartman staat terwijl ze het ambtsgebed uitspreekt. Op de pu blieke tribune staan de vrouwen met haar mee, volgens Ten Hove om daarmee te kennen te geven dat ze niet willen meedoen aan het ambts gebed. De burgemeester beloofde dat voor de installatie van de nieu we raad op 1 mei afspraken worden gemaakt over dit Katwijkse ge bruik.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16