Rel om terras, vogelpoep en reclamezuil Texaco verwijdert olievervuiling onder pompen Leiderdorp AUTO'S MOETEN UIT BOLLENVELDJE Verbouwing raadhuis houdt gesprekken op Wcissenaarse wethouder moet gemoederen sussen in Langstraat Oud-gemeentesecretaris Warmond leidt tijdelijk ambtenaren Koudekerk Nieuw clubhuis honk en softbalvereniging 800IÜSS DINSDAG 3 APRIL 1990 Ook grondwater verontreinigd LEIDERDORP - De met olie vervuilde grond onder benzinesta tion Texaco aan de Persant Snoepweg in Leiderdorp wordt afge graven. Het bedrijf heeft vorige week de oude pompen gesloopt en gaat nu beginnen met het verwijderen van de verontreinigde grond. Warmondse garage moet stiller worden DEN HAAG/WARMOND - Het garagebedrijf \V. van Dijk in Warmond, met werkplaat sen aan de Herenweg en Van Duvenvoordestraat. is door de Raad van State strengere ge- luidseisen opgelegd. Omwonenden hadden be zwaar gemaakt tegen de hin derwetvergunning die door de gemeente aan het bedrijf is verleend. Zij ondervinden hin der van geluid en trillingen, maar in het algemeen acht staatsraad B. Veldkamp die hinder niet onaanvaardbaar. Toch heeft hij het aantal toe gestane decibellen iets ver minderd. Hij ziet geen aanlei ding de garagehouder te ver plichten ramen en deuren ge sloten te houden, wanneer met motoren wordt proefgedraaid. De klacht dat een van de be drijfsruimten niet geschikt is als garagebedrijf, is door de staatsraad afgewezen. De bodem onder het pompstation is onder meer vervuild met benzeen en tolueen. Ook het grondwater is verontreinigd en wordt zo veel mo gelijk weggehaald. Texaco zal ver der een koolwaterfilter en drainage in de grond aanbrengen om het res terende grondwater te zuiveren. Bij de bouw van het nieuwe pompstation zal een speciale vloer worden aangelegd die het doorsij pelen van olie in de grond moet voorkomen. Veel bewoners in de omgeving van het Texaco-station hebben geklaagd ovei bouwplannen. De raadscommissie beroep- en bezwaarschriften heeft hun bezwaren verworpen. Aan de westkant wordt nieuwd benzinestation neergezet en aan de oostzijde van de weg wordt een auto-wasstraat gebouwd. De omwonenden van de westelijk gele gen Brunelkamp vrezen dat zij .gro te schade zullen lijden door de plan nen. De Brunelkampers extra geluidsoverlast, meer verkeer, milieu-verontreiniging door lekka ges en waardevermindering van hun huizen. Een auto-wasstraat met honder den klanten per dag zou het leefmil ieu verder aantasten. De Persant Snoepweg zou onveiliger worden doordat automobilisten op de rij weg gaan staan wanneer de opstel plaatsen vol zijn. Tussen CDA en Progressief Zoeterwoude Met herindeling in zicht ZOETERWOUDE - Het CDA en Progressief Zoeterwoude (PZ) zijn er nog niet in geslaagd een nieuw college te vormen. Het grote knel punt blijft de bouw van een nieuw gemeentehuis. Het CDA heeft be loofd de alternatieven in overwe ging te nemen die PZ voor nieuw bouw heeft. Maar omdat de bereke ningen en tekeningen van de pro gressieve partij nog niet klaar zijn. zijn de college-onderhandelingen tijdelijk afgebroken. CDA-woordvoerder R. Hogenelst gelooft overigens niet direct in de alternatieven van PZ. Ze zouden moeten leiden tot een kleiner en goedkoper gemeentehuis dan voor zien in het drie miljoen gulden kos ten nieuwbouwplan van B en W. Volgende week maandag worden de besprekingen tussen beide par tijen voortgezet. PZ hoopt dan van het CDA te vernemen dat die partij het door de gemeenteraad goedge keurde nieuwbouwplan nog niet als zekerheid beschouwt. Die toezeg ging is nog niet gedaan. VOORSCHOTEN Binnen twee weken moet garagehouder Baak auto's en betonplaten weghalen uit een voor malig bollenveldje aan de Veurseweg in Voorschoten. Volgens het bestemmingsplan moet de grond, tegenover de Karei Doormanlaan, een agrarische bestemming houden of kunnen er woningen worden gebouwd. Een parkeer plaats in de open lucht behoort hier niet tot de mogelijkheden. Garagehouder Baak heeft bezwaar aangetekend tegen het besluit van de gemeente en verwijst in zijn brief naai de onderhandelingen over een bouwvergunning. Hij wil op het veldje een reparatieruimte en een showroom bou- Het veldje grenst aan een industrieterrein en de activiteiten zouden hier meer overlast veroorzaken dan aan de overkant van Veurseweg. waar Baak zijn bedrijfsvestiging wil sluiten. Over de inrichting van het grasveld merkt hij in zijn brief op dat er sprake is van een tijdelijke situatie. De gemeente heeft echter klachten binnen gekregen over de auto's en een omwonende heeft alvast geprotesteerd tegen het vestigen van bedrijfsgebouwen op het veldje. Ondanks de eis tot ontruiming, wil de gemeente toch praten over een wijziging van het bestemmingsplan. Ook B en W vinden dat Baak aan de westkant van de Veurseweg voor veel overlast'zorgt en staan 'niet onwelwillend' tegenover een bedrijfsverplaatsing. Baak wilde gisteren geen commentaar geven omdat het zijn bedrijf eventueel zou kunnen schaden en hij 'in het stadium van onderhandeling zit'. Hij hield het daarom bij zijn bezwaarschift. WASSENAAR - De ene week vraag je de gemeente of je je terras mag uitbreiden en een hinderlijke boom mag kap pen, de week erop onderzoe ken ambtenaren op welk stuk van het terras een reclamezuil kan komen en doen ze en thousiast over een plekje naast de voordeur. Het lijkt Bananasplit. maar is werke lijkheid in Wassenaar. En de man in kwestie, de eigenaar van café Neuf aan de Lang straat, ziet er de humor niet van in. Volgens wethouder Ch.B. Ap- troot heeft het opmeten niets te maken met de aanvraag om uit breiding en moet cafébaas H.A.J. Eisen niet zo klagen. Het staat nog allerminst vast waar in de winkelstraat reclamezuilen ko men en over de uitbreiding van het terras aan de overkant van de Langstraat wil hij best praten. Probleem is dat er winkels zijn gedacht op het braakliggende ter- reintje naast het terras en de boom niet zo maar tegen de vlak te kan. hoezeer de vogels de ter- rasgangers ook zouden bevuilen. Huren "Het kappen van een boom gaat ten koste van de groenvoor ziening en ik kan me voorstellen dat collega-winkeliers er niet zo veel voor voelen", zegt de wet houder. Hij liep donderdagavond toevallig langs toen de overbuur man, B. Voorham, een menubord Wassenaarder H.A.J. Eisen voor zijn café-restaurant in de plaatselijke Langstraat. Rechts, c van de Langstraat, zijn omstreden terras. Rechtsachter het pand van de boze overbuurman ei keersbord de veelbesproken boom. verplaatste en Eisen daarover in woede ontstak. Ter plaatse be sloot hij tot een lijmpoging en no digde hij de kemphanen uit een gesprek. Voorham is deze week niet commentaar bereikbaar, maar de cafébaas verwacht weinig van het gesprek. "Ze zitten op het vinken touw om mijn terras weg te krij gen", zegt hij somber. "Ik krijg van de gemeente altijd maar een huurcontract van een jaar en als ik een keertje te laat ben met de verlenging, kan ik het wel schud den". Bovendien zou de over buurman sterke banden hebben met de gemeente. Geheimzinnig heeft Eisen het over heilige huis jes, zonder in details te willen tre den: "Ze kunnen hier makkelij ker nee dan ja tegen je zeggen en ik heb een groter terras nodig om rendabel te kunnen draaien". Voorham-junior geeft toe dat zijn vader zich vijf jaar geleden heeft verzet tegen de komst van het terras bij zijn winkel en Neuf het liefst zou 'verbannen' naar de meters rond het café. "Ieder jaar komen er bij ons drie tafeltjes bij en schuift hij verder op naar onze winkel", klaagt de overbuurman. "Probleem is ook dat Eisen steeds voorwerpen plaatst op het trottoir. Officieel moet er langs de rijbaan een meter loopruimte overblijven, maar keer op keer wordt invaliden, gehandicapten en mensen met kinderwagens de doorgang belemmerd. Dan weer zijn het borden, dan weer is het een fietsenrek". Voor het kappen van de boom en het verwijderen van planten bakken heeft Voorham-junior geen goed woord over: "Het zou doodzonde zijn en is nergens voor nodig. De takken hangen niet bo ven de tafeltjes en als er een keer iets uit de lucht valt, moetje maar bedenken dat dat altijd kan ge beuren ih de buitenlucht". WARMOND/KOUDEKERK AAN DEN RIJN - De oud-ge meentesecretaris van War mond, de 67-jarige C. Zoete melk, wordt voor een half jaar gemeentesecretaris van Koude kerk aan den Rijn. Half juni neemt Zoetemelk, sinds enige jaren gepensioneerd en nog steeds woonachtig in War mond, de plaats in van de in Valburg benoemde B. Marinus- sen. Marinussen, die drieëneenhalf jaar in Koudekerk heeft gewerkt als ge meentesecretaris, liet gisteravond weten opgelucht te zijn dat de door zijn vertrek ontstane vacature is op gevuld: "Zoetemelk kan zich in elk geval full-time inzetten voor Kou dekerk. Zeker in de tweede helft van dit jaar, met de herindeling in zicht, is een gemeentesecretaris on misbaar om de belangen van Kou dekerk en het gemeentepersoneel te behartigen. We stonden voor de keuze om een interim-manager te nemen of te gaan zoeken naar een gepensioneerde gemeentesecreta ris". Zoetemelk behoort duidelijk tot de laatste categorie. Marinussen ziet het als een voor deel dat de oud-gemeentesecretaris van Warmond gewend is om te wer ken in een gemeente die ongeveer even groot is als Koudekerk. Kou dekerk heeft 4500 inwoners, 500 burgers minder dan Warmond. De oud-gemeentesecretaris van Warmond. C. Zoetemelk, gaat tijde lijk naar Koudekerk. (foto wim HSV Adegeest op eigen benen in Voorschoten VOORSCHOTEN - De honk- en softbalvereniging Adegeest in Voorschoten opent zondag haar nieuwe clubhuis. Het gebouw ligt aan de Van Beethovenlaan, op het tracé waar rijksweg 11- west zou moeten komen. De vereniging heeft rond de 250 le den en behoort tot de grotere in Nederland. HSV Adegeest bestaat vier jaar en maakte vroeger gebruik van de kan tine van voetbalvereniging Rand stad Sport. De groeiende vereni ging wilde al snel een eigen club huis en kreeg van de gemeente vo rig jaar juni 25.000 gulden voor de bouw van een clubhuis, een dug-out en de aanleg van een veld. De ge meente verstrekte tevens een ge meentegarantie van 25.000 gulden voor de bouw van het clubhuis. Adegeest speelde in het begin van haar bestaan op een veld dat zij moest delen met voetbalvereniging SV Voorschoten. Dat gaf proble men wanneer beide verenigingen op hetzelfde moment van het veld gebruik wilden maken. Verder moest het veld jaarlijks voor de aan vang van het nieuwe voetbalseizoen worden opgeknapt. Daardoor was het veld, in de top van het honk- en softbalseizoen, een aantal weken niet beschikbaar. Ledenstop Vorig jaar werd Adegeest de enige gebruiker van het veld en voerde de vereniging het onderhoud in eigen beheer uit. Omdat de vereniging bleef groeien werd het veld te klein en moest een ledenstop worden in gesteld. Na langdurig overleg met de gemeente heeft Adegeest het naast het honkbalveld gelegen fiets- crossterrein veranderd* in een offi cieel softbalveld. Beide velden zijn gedurende de winterstop onder handen genomen. Er is gravel aangebracht op de loop paden, rond de honken en rondom de pitcherplaat. Oude bushaltes zijn geverfd in de verenigingskleuren geel en blauw en zijn omgebouwd tot dug-outs voor de honk- en soft- Vrouw op motor breekt been in Oegstgeest OEGSTGEEST - Een 24-jarige mo torrijdster uit Oegstgeest heeft gis teravond haar been gebroken na een val op de Frans Halslaan in haar woonplaats. De vrouw reed om streeks zeven uur op de Lange Voort, sloeg linksaf de Frans Hals laan in en ging daarbij onderuit. Ze raakte een boom langs de rechter kant van de weg. balteams. Het hekwerk rond de vel den is vernieuwd en het clubhuis is verrezen aan de rand van het Ade- geestterrein. Zondag om 17.00 uur wordt het nieuwe clubhuis geopend door het H.F. Dijkstal, Tweede Kamerlid en tijdelijk raadslid in Wassenaar. Voorafgaand aan de opening is er een honk- en softbaltoernooi. De honkbalwedstrijden beginnen om 10.00, 12.00 en 14.00 uur, de softbal- wedstrijden beginnen om 11.00, 12.30 en 14.00 uur. Kledingbeurs In de Scheppingskerk aan de Leider- dorpse Van Poelgeestlaan verkoopt de UW vanavond van zeven tot negen uur en morgenochtend tussen negen en elf uur zomer- en sportkleding. Veiligheid De veiligheid in en om huis staat donder dagavond centraal'op een voorlichtings avond in het wijkgebouw aan de Leider- dorpse Berkenkade 7. De avond begint om half acht. Open huis De Welfare-afdeling van het Voorscho- tense Rode Kruis organiseert tot en met 11 april op werkdagen een open huis in het Rode Kruisgebouw aan de Anthonie van Leeuwenhoekkade. De deur staat in die periode tussen half tien en vier uur open en er kunnen paashaasjes, kuiken tjes en andere toepasselijke artikelen worden aangeschaft. Passion In de Wassenaarse Dorpskerk aan het Plein wordt vanavond de Johannes Pas sion ten gehore gebracht. De uitvoeren den zijn: het Wassenaars Vocaliter, het Randstedelijk Begeleidingsorkest, orga nist Tijn van Eijk, sopraan Eka Witte- veen, alt Lia Ligthart. tenor Marten Sme ding en bas-bariton Pierre Mak. Ad de Groot dirigeert het geheel. De uitvoering begint om acht uur. Poppentheater Het poppentheater Wellus-Nietus brengt morgenmiddag om half drie de voorstel ling 'Wie niet blauw is is gezien' in het theater aan de Voorschotense Prinses Marijkelaan. Woonoverleg Het woonoverleg Zoeterwoude houdt morgen een overlegavond in het ge meentehuis. De avond begint om acht uur en als het een beetje meezit wordt dan de kopersvereniging Bloemenweide opgericht. DINSDAG 3 APRIL Alphen voordracht over antroposo fische geneeskunst en homeopa thie door G. Maissan, aanvang 20.15 uur in De Bron. Leiden oecumenisch avondgebed in de Oud-Katholieke Kerk, Zoeter- woudse Singel, van 19.00 tot voorstelling d 'Reflex', aanvang 20.15 Leidse Schouwburg UW. zomer- en sportkledi koop van 19.00 tot 21.00 u Scheppingskerk. 'uitstervingsbeleid van r, aanvang 19.30 uur in net gemeentehuis. dia-lezing over 'Toegepaste tuimdeeen en bijzondere tuinen in Nederland', door Arend Jan van der Horst, aanvang 20.15 uur in het Gemeentecentrum, Lijtweg Warmond aanvang 20.00 u Wassenaar vergadering zijn. aanvang 19.30 uur in het ge- uitvoering Johannes Passion van Bach, door Wassenaars Vo caliter. Randstedelijk Begelei- dingsorkest en solisten olv Ad de Groot, 20.00 uur in de Dorpskerk. zijn, aanvang 20.00 uur in het ge meentehuis. WOENSDAG 4 APRIL Alphen spreekuur 55-plussers in OSO- kantoor, Kwartelstraat 66a, van 10.00 tot 12.00 uur. jeugdinstuif volleyball, gym nastieklokaal Zonnebloemschool, Jongkindt Coninckstraat 36, van familieklaverjassen in L 'urt- huis Westerhaven, aanvang 20.00 uur. 'Aura's en Chakra's', door Tina Hiddema, aanvang 20.00 uur in het Leidse Volkshuis, Apothekers- dijk informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wo nen, Gerestraat 20, tel: 121554. voorstelling: 'Frederik van Homburg', door Toneelgroep de Appel, aanvang 20. Leidse Schouwbur Ankerh, Meyerhold', door Toneelschuur productie, 20.30 uur in het LAK- Theater, Cleveringaplaats. Leiderdorp dames- en kinderkledingbeurs UW, zomer- en sportkleding, van 9 00 tot 11.00 uur in de. Schep pingskerk bridgen in Bridgecentrum Lei derdorp, Bernhardstraat, aanvang 13.30 uur. Oegstgeest bridgen bij DDS. aanvang 19.45 uur ,n hotel Het Witte Huis. open huis Rode Kruisgebouw met Paasverkoop, Ant. van Leeu wenhoekkade, 9.30-16,00 uur. kindervoorstelling 'Wie niet blauw is. is gezien', door Poppen theater Wellus Nietus, aanvang 14.30 uur. Prinses Marijkelaan 4. Zoeterwoude vergadering Woon-Overleg, aanvang 20.00 uur in het gemeen tehuis. concert 'Soli Deo Gloria mily Band' met Ierse folkmuziek en dans, aanvang 20.15 uur in de kleine zaal van het Parktheater Patrick Hopper (piano), werk van Beethoven en Chopin, 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest spreekuur PvdA, Kerckhoffs 19.00 tot 21.00 u Vlies, Breestraat. Bart in Het Gulden

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16