QCP CrcrissartiterH Leidse Studs te groot voor vierde klasse Promotie De Zijl naar hoogste Idasse DE FRANSE BROODJESBAKKER HA£ Oxford met 'zware acht' ongenaakbaar WZK lijdt grote nederlaag Leidse roeiers op tweede plan bij Head of the River Bijna 10 jaar geleden opende de eerste croissanterie van Leiden de deuren: Croissanterie Christian. Voor liefhebber een écht stukje Frankrijk in Leiden! Croissants en ook belegd stokbrood in vele soorten en smaken en allemaal even lekker! Maar na 10 jaar was de Croissanterie wel aan een verfje toe. Daarom is Christian even gesloten geweest. FEESTELIJKE HEROPENING 1 Op maandag 2 april 1990 heropent Croissanterie Christian feestelijk de deuren. Er is méér ruimte om even te zitten. Het assortiment belegde croissants en belegd stokbrood is nog méér uitgebreid! LEIDEN De hockeysters van Leidse Studs zijn gister middag al vroegtijdig kampioen geworden in de vierde klasse B door Spire met 8-0 te verslaan. In de eerste klasse wonnen de vrouwen van LMHC van Voordaan (2-1) en in de tweede klasse zegevierden de Noordwijksen met 1-0 over Asvion. Voor deze beide onderaanstaande ploegen blijft er daardoor nog een kleine kans zich te handhaven in hun klasse. het 1-1 door een strafbal, waarna vroeg in de tweede helft de 2-1 eind- Een sterke eerste helft van LMHC stand v.-erci bereikt, leverde geen treffers op tegen de £en beetje tegen de spelverhou- thuisspelende koploper Forward. ding jn nam de bezoekende vrou- Een uitval en een snelle vrije slag na wenploeg van Rijswijk een 0-2 voor- 25 minuten bezorgde Forward het Spr0ng tegen Roomburg. Inge Oud- eerste doelpunt, dat op dat moment kerk p00j en Manon van Ette trok- tegen de verhouding in was. Jeroen ken uk strafcorners echter de stand ALPHEN AAN DEN RIJN De zwemploeg van De Zijl/LGB promoveerde het afgelopen weekeinde in de competitie, na een spannende slotronde, naar de hoogste zwemafdeling van de KN- ZB. Na LZ 1886, dat dit seizoen debuteerde in de hoogste afdeling en op een respectabele achtste plaats eindigde, zal Leiden volgend seizoen met twee verenigingen in de zwemkroniek-afdeling verte genwoordigd zijn. Dubbeld had pech met zijn afge keurde goal. De Tilburgers bouw den in de tweede helft een over wicht op tegen het toen onzorgvul dig optredende LMHC. Beide doel- verrichtten goede weer vlot gelijk. Daarna drukten de (2) en Eric Cornelissen. Een tegen- Leidsen nog stevig door en liepen ze treffer zorgde voor een 3-1 rust- nog Veerle Kuypers, Femke Hohman en een 'flipperkastgoal', waarna de Ha- Joske Kijne. In de rommelige twee- genaars een strafbal benutten: 4-2. de helft troffen Kuypers en de Rijs- Cornelissen scoorde nog twee keer, spectaculaire reddingen. Allaart wijkse oppponent nog doel: 6-3. onder andere met een lobje. VCL van Blankensteijn moest tien minu- Bezoeker Groen Geel verdedigde verzilverde ondertussen nog een ten voor tijd toch nog een keer bui- één helft met succes tegen het aan- strafbal. gen: 2-0. vallende Alecto. Tien minuten in de De vrouwen van Cartouche won- De vrouwen van LMHC houden, tweede helft rondde Hugo Kranen- nen in de tweede klasse B met 4-1 door de 2-1 zege op het op de tweede hurg een sterke actie van Eric Bra- van het op de tweede plaats staande plaats genoteerde Voordaan, de bander af: 1-0. Jeroen Quagebeur Forescate en werden daardoor spanning onderaan de eerste klasse verdiende twee straballen, maar overtuigend en vroegtijdig kam- B er nog in. Coach Maurits Eiken- kreeg er maar één, die ook nog eens pioen. Cartouche onderscheidde hout vond dat de scheidsrechters door Michiel Blans werd gemist, zich door sterk verdedigen en een zeker niet tegen waren. Hij doelde Groen Geel benutte in de laatste mi- goede counter. Een strafcomer, een onder meer op een afgekeurde nuut de kans om uit een strafcomer strafbal (de keepster ging te snel lig- Voordaanse treffer. Leiden domi- langszij te komen: 1-1. gen) en een veldgoal zorgden voor 3- neerde in het eerste deel, maar sloeg Qok de vrouwen van Alecto 0 in de pauze. Nog een Voorburgse bij vijf strafcorners onnauwkeurig speelden 1-1 tegen hun opponent, strafcomer en een strafbal van Da- aan. Na ruim tien minuten in de jonge Gooische, dat nog niet nielle Engelen waren de wapenfei- tweede helft kwam Voordaan op 0-1 veilig staat in de eerste klasse B, ten in het tweede deel. uit een strafcomer, waar Cathelijne maakte halverwege de tweede helft Nadat thuisploeg Noordwijk Kranendonk met een reboundgoal de j.q voorsprong (strafcomer Pau- op antwoordde: 1-1. Eiske Dorres- ijen Huygens) ongedaan. Dat ge beurde door een benutte korte cor- De hockeyvrouwen van Leidse Studs promoveren via het vier de-klaskampioenschap naar de derde klasse. Staand v.l.n.r. trainerlcoach Duco Wildeboer, Cecile van Dijk, Hilke de Wit, Marieke van Zanten, Nicole Vogelen zang (voor), Marie-Jeanne Vrancken Peters, Ninette Kokke, Hester Wattendorff en voorzitter Victor Schut. Zit tend v.l.n.r.- Josien van der Feltz, Anneke Verheul, Tessel Neyzen, Loes Stultiens en Florien Bausch. (foto Loek Zuyderduin) met dit verschil dat Hisalis niet kon afmaken en de thuisploeg nog uit liep naar een geflatteerde 5-0 over winning. De Lissese vrouwen won- i Saxenburg (4-0). Helen i r de pauze uit naar 5-2 door stand. Wouter van Paassen maakte degradatiekandidaat Asvion. Over teijn verzorgde de belangrijke nende treffer voor de thuisploeg. Alfons Woudstra leidde na een kwartier de enige treffer voor Roomburg in, die door Rutger van Schaik werd afgerond in het duel te- twaalf minuten een achterstand van 0-2 had opgelopen tegen Xenios, moest het ook nog spitsspeler Erno Lokhorst missen die een rode kaart Forescate slaagde maar ten dele kreeg wegens duwen. Sjoerd Brou- in zijn opzet het doelsaldo flink op wer bracht in de tweede helft nog te krikken. Het werd 6-3 tegen het hoop met zijn 1-2. Noordwijk maak- zwakke VCL. Strafcorners vorm- te vervolgens het spel, maar Xenios i strafcomer als winnende Laarhoven opende met een veld- (maar door Asvion als te hoog ge kenmerkte) treffer in het Schiedam- se doel. Vierde klasse De Leidse Studs zijn de vierde klas se duidelijk ontgroeid. De vrouwen zijn al kampioen met 96 doelpunten voor en 3 tegen. Anneke Verheul (4), Marie-Jeanne Vrancken Peters, Loes Stultiens, Marieke van Zanten en Ninette Kokke verzorgden de 8-0 zege in het duel met Spire uit Op meer. De mannen moeten het kam pioensvoorbeeld nog volgen, maar dat kan niet lang meer duren, getui ge de 0-6 overwinning in en tegen Reeuwijk. doelpunt, waarna Anoesjka Leven dig volgde met 2-0 uit een strafcor- ner. Miëtta Groeneveld onder scheidde zich in het tweede deel met twee doelpunten. NIEK FAAS Zilveren plak voor Marcetti Martina De beste 1 april-grap kwam van de waterpoloërs in de zwemploeg De Zijl/LGB. Zij hadden zich de dag van de laatste zwem- competitie-ronde laten inschrijven voor een waterpolo-toernooi in Rot terdam. Een pendeldienst tussen Rotterdam en Alphen aan den Rijn moest de promotitie-plaats van De Zijl alsnog realiseren. De jongens voor de estafetteploeg arriveerden op het allerlaatste moment voor hun programma-onderdeel in het zwembad De Thermen om zodoen de de derde plaats, die recht geeft op promotitie, veilig te stellen. Mar co van Brummelen lijkt juist op tijd hersteld van zijn lange blessure-pe riode, want driemaal viel hij in de prijzen. Winnaar werd hij op de 100 meter schoolslag in 1.06,6 en tweede plaatsen veroverde hij op de 100 en 400 meter vrije slag. Marco Blok- poel won de 400 meter vrije slag in 4.18,9. Joachim de Ruysscher won, na eerst in Rotterdam te hebben ge- polood, de 100 meter schoolslag in 1.21,8. LEIDEN Marcetti Martina is met een zilveren medaille teruggekeerd van de open Westduiste kampioen schappen taekwondo. In de finale van de gewichtsklasse tot 51 kilo- Catwijck stuurde Berkel Roden- gram verloor de pupil van Gerard rijs met een 3-1 nederlaag r huis. i den i Ntirnberg i i de de vijf strafcorners werden Westduitse Yvonne Thielman. Jaap benut. De Katwijkse broers Hanne, Winius (tot 76 kilogram) werd in Oss Bij de vrouwen geboren 1977 ze gevierde Davina Juffermans op de 200 meter wisselslag in 2,50,3. Han- neke Koopmans was de snelste op de 200 meter vrije slag met 2.13,7. Marten van der Meyden won deze afstand bij de jongens in 2.24,4. Stan Spijker viel tweemaal in de prijzen. Een tweede plaats op de 200 meter rugslag in 2.43,2 en derde op de 100 meter vlinder in 1.12,5. Danny Dub- beldeman kwam met de winnende tijd van 1.15,0 op de 100 meter vlin derslag uit het water. Ook Robin Sprinkhuizen leverde zijn deel aan de promotitie door een rappe 100 meter vrije slag te 0.54,4. gen Were Di: 0-1. Daarna kwamen den telkens de inleiding voor de 3-0 benutte de kansen beter en eindig de Leidenaars er niet pas. Were Di was veel feller en voor al daardoor sterker. Voor rust werd voorsprong door Eric Kruysmulder de op 1-5. LONDEN (AFP) - Voor de vier de keer in successie hebben de roeiers van Oxford zaterdag Cambridge verslagen. De 'acht' van Oxford was op het zeven ki lometer lange traject op de Theems zeven seconden sneller dan Cambridge. Oxford liet de 66ste overwinning noteren sinds 1829 toen de roeirace tus sen de universiteiten voor het eerst werd gehouden. Cambrid ge zegevierde tot nu 69 keer. In de afgelopen vijftien jaar moest Oxford alleen in 1986 de bemanning van Cambridge voorrang verlenen. Oxford zette een 'zwaarwichtige' ploeg in om de 66ste overwinning te beha len. Het gemiddelde gewicht was 95 kilogram, twaalf en een halve kilogram zwaarder da* de verliezers. Christopher Heathcote was de zwaarste deelnemer uit de ge schiedenis van de roeirace. Hij weegt schoon aan de haak 110,2 kilogram. De stuurman van de winnaars, Martin Watts, komt nauwelijks tot 48,5, 400 gram minder dan de stuurvrouw van Cambridge, Lisa Ross-Magenty. LEIDEN - Katwijk en WZK leden het afgelopen weekeinde een neder laag. Katwijk verloor bij SVH met 9- 6 en WZK kon het in Waddinxveen niet redden tegen De Gouwe (12-3). De vrouwen van De Zijl/LGB verlo ren opnieuw. Runner up Rapido was met 6-3 te sterk. Katwijk speelde tegen SVH geen slechte wedstrijd, maar de ploeg van Jan Middendorp heeft te veel kansen nodig om tot scoren te ko men. Vooral de man-meer situatie liep zaterdagavond niet. SVH had het vizier wel op scherp staan, waar door de Rotterdammers in de slotfa se toch nog gemakkelijk naar 9-6 konden weglopen. Doelpunten: Ro nald Heemrood 3, Martin Jonker 2 en Arie de Mol. WZK kreeg een grote teleurstel ling te verwerken. De ploeg was niet in goede doen en tegen een ontke tend De Gouwe is dat vragen om moeilijkheden. Tot halverwege bleef de schade nog binnen de per ken (4-2), hierna was het met de lijst aanvoerder in de tweede klasse ge daan. Vooral in de laatste periode ging het hard. Bij 12-3 vond De Gou we het genoeg. WZK houdt nu nog één punt voorsprong op De Gouwe en twee op SVH. lijst alle hoeken van het zwembad degraven. Daarna ging het gelijk op. zien. In Vlissingen kon Stormvo gels pas na 0-7 tegenscoren, waarna de Oegstgeestenaren weer verder gingen waar ze gebleven waren: 2- 11. Doelpunten: Hans Trijsburg 4 en Serge Dietz 3. In de derde klasse viel voor DKD zo goed als zeker het doek. De Lei derdorpers verloren het vier-pun- tenduel tegen BZC met 10-9. Zes punten achter met nog vier duels te gaan lijkt niet meer in te halen. DKD kan overigens de schuld voor de nederlaag geheel bij zichzelf zoe ken. Halverwege was het nog 3-7 in Leiderdorps voordeel. Sassenheim speelde een goede wedstrijd tegen Raket. De 7-6 uit slag doet een spannend wedstrijd verloop vermoeden, maar niets was minder waar. Onder leiding van de met scherp schietende Remco Kerkvliet (vier treffers) had Raket eigenlijk geen kans. Omdat de ove rige Sassenheimers aanzienlijk minder trefzeker waren kon Raket de score een draaglijk Albert Onderwater heeft Boks vereniging Leiden weer een Zuid- Nicole Verkade, Petra hollands kampioenschap bezorgd. Auketien Dijkstra In de gewichtsklasse tot 91 kilo van een gram won de zwaargewicht-C zater dag in Den Haag op punten van Van Eek uit Gouda. Eerder dit behaalde Mustafa Kus de titel i categorie boven 91 kilogram. wonnen met 1-3. Dit de den zijn tegen Heerlijkheid Schoorl. Doelen smaakten het genoegen doelpunt. In het eerste kwartier kwam Hi salis al op 3-0 achterstand tegen Bo Toch was De Zijl bij de geboren in 1973 niet op zijn sterkst vertegenwoordigd. Wegens onenig heid met haar trainer liet Suzette de Kier verstek gaan. Zodoende kwam Brenda Ligtvoet nu in aanmerking voor de derde prijs op de 100 meter rugslag met een tijd van 1.17,9. LZ 1886 wist in de laatste compe titie-ronde de achtste positie op de ranglijst te consolideren. In Heem stede kwam de Leidse ploeg tot een puntenscore van 5399,1. In deze matte wedstrijd, waarin voor zowel AZ&PC, HPC als LZ niets meer op het spel stond, vielen er toch nog enkele goede prestaties op. Mark Schouten vlinderde naar een prima eerste plaats op de 100 meter af stand, 1.02,9. Hij zag zijn clubgenoot Christian de Groot zegevieren op de 200 meter rugslag met 2.17,8. Saskia de Keyzer won de 200 meter wissel slag in een nieuwe beste tijd van 2.34,1, met Fleur Bakker als tweede in 2.34,4. Bij de 100 meter vrije slag waren de rollen net omgedraaid. Bakker won in 1.05,1 en De Keyzer werd nu tweede in 1.06,7. Bakker viel eerder nog de derde prijs ten deel op de 400 meter vrije slag met voor haar op de tweede plaats Bian- ca Hocks die aantikte in 4.38,9. Richard van Duyvenbode nam twee keer een tweede prijs in ont vangst. Op de 200 meter vrije slag tikte hij aan in 2.17,5 en op de 100 meter schoolslag realiseerde hij een tijd van 1.22,9. Dennis Schouten kon de derde prijs ophalen voor zijn tijd van 1.11,7 op de 100 meter schoolslag. Noordwijkerhout keert na een tweejarig verblijf in de landelijke C- competitie weer terug naar de dis- tricts-afdeling. Het wist in de laatste ronde niet meer te scoren dan 5064,7, waarmee het degradatie niet meer kon ontlopen. LZ 1886 2 behield zijn plaats in de middenmoot met de puntenscore van 4853,4. LZ nam wel afscheid van de gebroeders Van der Zeeuw, die na vijftien jaar competitie het zwemmen voor gezien houden. De Columbiaan uit Voorhout kwam in de districtscompetitie op de negende plaats uit. Het verover de in deze laatste ronde de meeste ereplaatsen en kwam tot een score van 3964,0. Sassenheim eindigde op.de veer tiende plaats in deze afdeling met de dagscore van 4073,4. Katwijk staat één plaats lager dan zijn streekgenoot. Een vijftien de klassering was de hoogst haalba re na de score in de laatste ronde van 4057,4. Vivax gaat gewoon door met len. De kampioen in de derde klas- kansloos e liet de nummer twee op de rang- Bij de vrouwen ziet De Zijl/LGB de in de reguliere competitie opge bouwde vijf punten voorsprong als sneeuw voor de zon verdwijnen. Na de nederlaag tegen LZ was nu naas te concurrent Rapido met 6-3 te sterk. LZ 1886 verloor van Alliance 2 met 4-3. De Leidse vrouwen zijn het kampioenschap. DIRK KLOOS AMSTERDAM - Leidse i hebben geen hoofdrol gespeeld tijdens de 58ste Head of the River. Op de Amstel tussen Ouderkerk en Amsterdam, een traject van acht kilometer, wonnen de man nen van RIC uit Amsterdam gis teren de opening van het roeisei- zoen met grote overmacht. Zij verbeterden het baanrecord met maar liefst veertig seconden. Het oude baanrecord stond sinds 1983 op naam van een com binatieploeg van onder andere Njord en Die Leythe. Tweede op bijna twintig seconden werd de ploeg van Okeanos, met aan boord de Leidse roeiers in deze divisie, Ronald Florijn en Jaap Krijtenburg. De veelbelovende verenigingsploeg van Nereus viel na een snelle start terug en werd derde. De Delftse ploegen van Proteus Eretes en Laga kwamen nauwelijks aan de strijd te pas. Deze winst van RIC, die ook al vorige week de roeivierkamp won, is vooral te danken aan het goede roeien van de Amsterdam mers, die zich hebben versterkt met enkele talentvolle ex-jeugd- roeiers. Daarnaast kunnen nog enkele factoren worden genoemd die een rol hebben gespeeld. De Roeibond heeft zich sterk ge maakt voor het zoveel mogelijk roeien in verenigingsploegen, zo dat de wedstrijden overzichtelij ker worden voor het publiek en het formeren van zogenaamde su percombinaties, de beste roeiers in één boot, aan banden gelegd. Dat RIC nu de beste is, is opmer kelijk omdat het een burgervere niging betreft, die in het alge meen minder traditie in boordroeien heeft dan studenten- roeiverenigingen. Ook de weersomstandigheden legden RIC geen windeieren. Het mooie weer van dit weekeinde stond in groot contrast met wat gebruikelijk is bij deze wedstrijd. Meestal verandert het weiland in Ouderkerk, waar dit weekend 343 ploegen hun boot hadden liggen, in één grote modderpoel en is de wind op de bochtige Amstel ver raderlijk, hard, en vooral tegen. Dit jaar hadden de ploegen wind mee, een voordeel voor RIC, dat voor een groot deel bestaat uit lichte toproeiers, die in het alge meen wat minder kracht en wat meer techniek in huis hebben. Bij de mannen in de tweede di visie behaalde de zware acht van Njord een zevende plaats. Net als vorige week eiste een combinatie- ploeg met Elzard Schipper (Njord) een derde plaats voor zich op bij de lichte achten. De lichte eerstejaars acht van Nj.ord werd vierde. Bij de vrouwen, die 5,5 kilome ter roeiden, ging de winst bij de achten wel naar Okeanos, net voor Nereus en een combinatie- ploeg met Irene Eijs (Njord), die derde werd. In de de eerste divi sie vrouwen dubbelvieren werd de combinatieploeg met Anne- chien Schipper (Njord) net als vo rige week tweede. Nu echter niet achter de ploeg van Willem III, die toen juist imponeerde op de lange afstand, maar nu een teleur stellende laatste plaats behaalde, maar achter een ploeg routiniers van de Hunze (Groningen). In de tweede divisie kon de vier van As- opos de Vliet het succes van vori ge week niet completeren. As- opos werd tweede achter de ploeg van Argo (Wageningen), die vori ge week ook al de sterkste was op de lange afstand. De meisjes 17-18 dubbelvier werd gewonnen door Jacobijn Bruyning (Die Leythe) in combi natie met Viking (Utrecht) en de Maas (Rotterdam). Bij de jongens 15-16 werd de dubbelvier van Die Leythe derde, achter Het Spaar- ne, dat met overmacht won, en een combinatieploeg met daarin Wouter Bruyning (Die Leythe). Voor de zogenaamde 'Club'- ploegen, enigzins vergelijkbaar met de amateurs bij andere spor ten, is de Head vaak het hoogte punt van het seizoen. Weinig Leidse ploegen konden hierbij echter imponeren. Van Asopos de Vliet werd vier derde, zevende. Bij de de de ploeg van Die Leythe met een vijfde plaats in het klasse ment aan erbij te horen in dit veld van ex-internationals. HARM GIJSMAN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18