Katwijk gelukkig met misère bij Noordwij k lisse met punt weg bij Vogels' Marti ten Kate weer klasse apart Strafbank wordt ijshockeyers fataal Oostenrijk in halve finale Hans Spaan opnieuw sterk Nijland completeert selectie MAANDAG 2 APRIL 1990 PAGINA 17 KATWIJK - Bijna vlogen twee routiniers van Noordwijk elkaar in de spaarzame haren. Ted van Berkel kon het zaterdagmiddag nauwelijks verkroppen dat zijn ploeg door toedoen van doelman Dick Dortmundt geen punt aan de uitwedstrijd tegen Katwijk (3-2) overhield. Niet eens zozeer de nederlaag alswel de manier waarop die tot stand kwam, deed het humeur van de gasten tot onder zeeniveau dalen. Eén kleedkamer verder vierde de thuisclub de overwinning alsof het om het kampioenschap in de eerste klasse ging. "Dit zou wel eens één van de laatste wedstrijden van Dortmundt kun nen zijn geweest", zei elftalbegelei der Jan Vieveen van Noordwijk na afloop van de attractieve 'kleine derby' niet zonder gevoel voor dra matiek. De 38-jarige Santpoorter blunderde weliswaar meer dan in de rest van zijn lange loopbaan bij elkaar, maar de blamerende neder laag van de titelkandidaat kon toch moeilijk alleen op het conto van Dortmundt worden geschreven. Bovendien zal trainer John Eelman - collega, vriend en bijna-leeftijdge- noot van de kalende sluitpost - zijn protégé niet snel laten vallen. Dortmundt bracht zijn medespe lers afgelopen zaterdag voor de ogen van 1200 toeschouwers wel in een lastig parket. Na een mislukt één-tweetje tussen Dortmundt en de al evenmin op dreef zijnde Rob Vermeer kon de uiterst gretige Mar co van der Plas al in de achttiende minuut de score openen (1-0). Daar na liep Noordwijk, zoals Eelman in zijn nabeschouwing berustend vaststelde, in feite voortdurend ach ter de feiten aan. In de eerste helft waren er overi gens maar twee Noordwijkers die de achtervolging op de frank en vrij voetballende Katwijkers daadwer kelijk inzetten: de als rechtshalf ge posteerde Leonard van Utrecht en de eenzame spits Geert Jan Bakker. Zij brachten vijf minuten na het weggevertje van Dortmundt de ge lijkmaker tot stand. Van Utrecht schudde op snelheid Fred Eijsberg van zich af en verzond een loepzui vere, voorzet die Bakker stijlvol in het doel gleed: 1-1. Noordwijk putte moed uit die treffer. Het zette de thuisclub een tijd lang met de rug tegen de muur. Maar uit één ,van de schaarse Kat- wijkse uitvallen passeerde (alweer) Marco van der Plas (alweer) rechts back Rob Vermeer, die zich op de positie van de geschorste Andries Wendt als een vis op het droge voortbewoog. Piet van Duyn be kroonde de Katwijkse aanval in de dertigste minuut met een prachtige halve omhaal: 2-1. Tuur heeft geen acht ronden nodig ATLANTIC CITY (GPD) - Prof bokser Regilio Tuur zal nog even moeten wachten op zijn eerste par tij over acht ronden. Het gevecht van zaterdag tegen John Alvaredo, in het Trump Castle casino-hotel van Atlantic City, was weliswaar af gesloten op dat aantal, maar eindig de al in de vierde ronde toen de scheidsrechter de Portoricaan in bescherming nam tegen het geweld van 'TNT' Tuur. Even eerder was Alvaredo voor acht tellen neergegaan op een door een bodypunch ingeleide linkse hoek. Tuur, voorzichtig begonnen omdat Alvaredo wél en hij geen er varing had met boksen over een dergelijke 'afstand', had in die vier de ronde het tempo opgevoerd en was onder het motto 'Hit the body,, kill the legs' nadrukkelijker op het lichaam van zijn tegenstander gaan werken. ,,Hij bewoog eerst nogal veel, maar dat werd toen snel min der", stelde de superveder tevreden vast. DEN HAAG (ANP) - Marti ten Ka- te laat zijn tegenstanders graag kreunen. Ook zaterdag in de vijf tiende editie van de City-Pier-City- loop in Den Haag was de Twent weer een klasse apart. Meer dan een minuut voor zijn naaste concurrent Peter Daenes uit België kon Ten Kate op het Lange Voorhout de ova ties van de duizenden toeschou wers in ontvangst nemen. Net zo su perieur als Nederlandse beste mara thonloper van dit moment triom feerde, regeerde Carla Beurskens het veld bij de vrouwen. De Lim burgse had bijna een minuut voor sprong op de Westduitse Iris Biba. Ten Kate behoort tot de besten op de halve marathon. Over drie we ken wil hij in de marathon van Rot terdam bewijzen ook met de aller- besten mee te kunnen op de dubbe le afstand. "Ik denk dat ik momen teel in staat ben onder de 2 uur en 9 minuten te lopen", vertelde hij nau welijks getekend na de strafexpedi tie, die hij onder een sterk interna tionaal lopersveld hield. Na zijn overwinning in de Twin tig van Alphen, de openingsklassie- ker van het Nederlandse wegsei- zoen begin maart, en zijn zestiende plaats in de strijd om de wereldtitel veldloop een week geleden in Aix> les Bains lijkt Ten Kate inderdaad op weg naar de grote vorm, die in Rotterdam moet leiden tot verbete ring van het officieuze Nederlandse Hoewel Noordwijk daarna nog re gelmatig kans kreeg om profijt te trekken uit de aanvallende spelwij ze van Katwijk - met libero Kees Guyt voortdurend vóór zijn verde diging - waren de gasten rijp voor de sloop. Slordig verdedigen van met name Ted van Berkel leverde Van Duyn twee droomkansen op. De eerste benutte hij, maar scheids rechter Heil keurde de treffer we gens een duwfout van Guyt af. Drie minuten voor de pauze schoot Van Duyn de bal van dichtbij naast het doel van Dortmundt. Eelmans peptalk tussen de twee bedrijven bleek na de pauze enig ef fect te sorteren. Veel gretiger dan in de eerste helft probeerde Noord wijk, met Van Berkel steeds vaker vooruitgeschoven op het midden veld, te laten zien dat het voor zijn laatste titelkansen streed. Al na ne gen minuten was het raak. Timo Gerlof kopte de bal uit een voorzet van Bakker achter Teun van Duy- venbode (2-2). Net als in de eerste helft inspireer de de gelijkmaker de Noordwijkers. Katwijk overschreed de middenlijn nauwelijks meer. Kees Guyt en de zijnen hadden handen en voeten no dig om de roodwitte aanvalsgolf in te dammen. De kleine Eijsberg, die in het geweld ten onder dreigde te gaan, moest zijn plaats afstaan aan Cees van Duyvenbode. Rugbyers vallen buiten de prijzen HONGKONG (ANP) - Het Neder lands rugbyteam is ditmaal bij het internationaal"toernooi van Hong kong niet in de prijzen gevallen. Het team, dat vorig jaar de bowl ver overde (als winnaar van de verlie zersronde) begon met een overwin ning van 18-0 op Malaysia, maar ver-, loor vervolgens met 0-42 van Australië en met 6-22 van Honkong. Het evenement werd gewonnen door de ploeg van de Fiji-eilanden, die in de finale met 22-10 verrassend zegevierde over de tweevoudige winnaar Nieuw-Zeeland. record op de marathon, dat sedert 26 april 1980 met 2.09.01 op naam van Gerard Nijboer staat. "In Rot terdam ga ik aan het front strijden. Ik zie wel waar ik uitkom. Ik behoef mij geen zorgen te maken om een plaats in de Nederlandse ploeg voor de Europese titelstrijd in Split. Ik kan dus risico's nemen". Marti ten Kate maakte daags na zijn overwinning in Den Haag zijn trainingspensum van ruim 200 kilo meter per week vol. "Ik doe nog een lekkere ontspannen duurloop en dan komt de zwaarste week in de voorbereiding op Rotterdam". Ten Kate was zaterdag weer di rect voor in het veld te vinden. Met John Vermeule mede aan kop ging de eerste vijf kilometer in 14 minu ten en 33 seconden. De groep was toen nog redelijk gesloten maar op een klim op de grens van Wassenaar kwam er al tekening. De Belg Dae- nens, de Hongaar Borka en Vermeule bleken uiteindelijk de enigen die konden volgen. "Ik kon zelf volledig het tempo bepalen", al dus Ten Kate. Vermeule viel als eerste af en ver volgens moesten ook Daenens en Borka los laten. Ten Kate passeerde het 15 km punt in 44.02 en kwam op 20 kilometer in 59.20 door. Op dat moment was zijn voorsprong al tot enkele honderden meters gegroeid. "Er was toen allang geen druk meer. De tweede wissel van de technische staf van Katwijk (Lagendijk/Du Prie) pakte uiteindelijk nog geluk kiger uit. Jaap Guyt, een kwartier voor tijd in het veld gekomen voor de moegestreden Van Duyn, mani festeerde zich in de slotfase als een duveltje-uit-een-doosje. Guyt ("Ik zag de bal al aankomen") pikte vlak voor tijd een verre uittrap van Teun van Duyvenbode op en prikte de bal van dichtbij achter Dortmundt, die met zijn derde gang naar het net weer pijnlijk werd herinnerd aan zijn eerste misser: 3-2. Door de drie dure tegendoelpun ten kreeg de doelman van Noord wijk dus het predikaat zondebok opgespeld. Maar merkwaardig ge noeg verspeelde de formatie van John Eelman met de onnodige ne derlaag niet eens alle kansen op de titel. Immers, ook Quick Boys en Rijnsburgse Boys, die zaterdag slechts één punt op Noordwijk uit liepen, moeten nog naar sportpark De Krom in Katwijk. Met ongecom pliceerd voetbal kan de brigade van Lagendijk en Du Prie als reuzendo- der straks uitmaken wie titelkandi daat blijft. "Met 24 punten hebben we ons doel bereikt", aldus woordvoerder Cees du Prie. "Dat is waarschijnlijk wel genoeg voor handhaving in de BRISBANE (AFP) - Gisteravond laat waren drie van de vier halve fi nalisten in de wereldgroep van het tennistoernooi om de Davis Cup be kend. Oostenrijk kwam voor het eerst in de historie zo ver. In Wenen had de ploeg geen enkele moeite met Italië (5-0). De Verenigde Sta ten won in Praag met 4-1 van Tsjechoslowakije, Australië liet het in Brisbane bij 3-2 tegen Nieuw- Zeeland. Alleen het duel tussen Ar gentinië en de bekerhouder de Bondsrepubliek, net als tegen Ne derland zonder Boris Becker, werd in Buenos Aires gerekt. De beslissing moest vallen in het slotduel tussen Alberto Mancini en Carl Uwe Steeb, die zaterdag in vier sets van Jaite had gewonnen. Man cini begon goed en won de eerste Ik heb lekker ontspannen kunnen lopen". Een bijzonder sterke indruk maakte Aart Stigter, één van de fa vorieten voor de nationale titelstrijd marathon komende zaterdag in Maassluis. De politie-sportinstruc- teur uit Wijk bij Duurstede eindigde als derde Nederlander op de zesde plaats. Traag Daarmee bleef Stigter zijn haas voor komende zaterdag, Huub Pragt, elf plaatsen voor. De Leidse atleet van V&LTC eindigde wel weer als 'beste Hagenaar' in 1.05.31. Pragt startte relatief traag, waar door hij in de slotkilometers over veel meer reserves beschikte dan menig concurrent. Jan Dirk Hazele- ger moest er halverwege aan gelo ven. De snel gestarte Katwijker ein digde uiteindelijk op ruim twee mi nuten van zijn Leidse rivaal op de 41ste plaats. Bataven-atleet Luuk Steenber gen eindigde het dichtst in de buurt van Hazeleger, met een tijd van 1.08,52 werd hij 46ste. Clubgenoten Peter Veldhuizen en Jo Ferket be zetten respectievelijk de 51ste en 58ste plaats. In de categorie vetera nen III zegevierde Willem Ravens- bergen met een fraaie tijd van 1.16,29 waarmee hij de winnaar van de categorie veteranen I voorbleef. Voor Carla Beurskens was de vierde zege in de CPC-loop, die zij Jaap Guyt: winnende tref fer. (foto archief) eerste klasse. Maar nu we zo ver zijn, willen we natuurlijk meer. Zo'n derby als tegen Quick Boys leeft bovendien altijd, ongeacht de stand op de ranglijst". Collega Eelman had daarentegen twee sets (7-6 6-3). De tiebreak be sliste de Argentijn met 8-6. In de derde set moest de partij echter worden onderbroken bij de stand 3- 3. De invallende duisternis maakte' verder spelen onmogelijk. Oostenrijk kende de minste pro blemen. De beslissing viel op het gravel in een hal in Wenen zaterdag al nadat Thomas Muster en Alex Antonitsch het dubbelspel tegen Paolo Cane en Diego Nargiso had den geWonnen. Door de winst van Horst Skoff en Muster in de eerste enkelspelen op respectievelijk Nar- eerder in 1984. 1985 en 1986 won, een geruststelling. "Ik was de laatste twee weken erg moe tijdens de training. Ik kwam ook niet aan de richttijden die ik moest lopen. Met deze winst ben ik heel tevre den". Beurskens wil in de marathon van Rotterdam een aanval doen op haar nationale record van 2.26.34. Haar tijd van 1.10.04 van Den Haag, waar veel deelnemers hinder onder vonden van de plotselinge tempera tuurstijging, lijkt een solide basis. De 38-jarige Beurskens bleef de zes tien jaar jongere Westduitse belofte Iris Biba, die zij ook in Rotterdam weer tegenkomt, ruim voor. "Zij was na het uitvallen van de Finse Paivi Tikkanen mijn grootste con currente", aldus Beurskens. "Biba alleen maar oog voor de actuele stand van zaken: "Hoe jammer het ook is dat wij hier geen punt hebben gepakt, Katwijk - Noordwijk is niet bepalend voor de competitie". TIM BROUWER DE KONING giso en Cane werd het daardoor 5-0. De Verenigde Staten had in Praag de zege op het verzwakte Tsjechos lowakije voor een groot deel te dan ken aan Aaron Krickstein. Hij won beide enkelspelen, eerst van Milan Srejber en vervolgens van Petr Kor- da, die voor de geblesseerde Miloslav Mecir was ingevallen. Het vermaarde dubbel Leach/Pugh zorgde met drie keer 6-4 tegen Srej ber en Korda (op het laatste mo ment gekozen boven Smid/Nova- cek) voor de rest. Brad Gilbert was de minste schakel. De winnaar van Rotterdam verloor-op de eerste dag van Korda en won het laatste, onbe langrijk geworden enkelspel, van Novacek. Bij de Amerikanen ont brak André Agassi wegens een ru zie met captain Tom Gorman. LYON (GPD) Een eigenwijze, nerveuze official en een niet goed functionerend houten deurtje heb ben de Nederlandse ijshockeyers de eerste winst in de B-poule ge kost. Dat was althans de mening van bondscoach Larry van Wieren over het incident, dat zich bij een 1- 1 stand rond de negende minuut af speelde. De concentratie van het team was, volgens Van Wieren, ge durende het restant van de eerste periode dermate verstoord, dat te genstander Frankrijk simpel naar 3- 1 uitliep. Die achterstand bleek voor het moeilijk scorende Oranje onoverbrugbaar. Uiteindelijk moest Nederland met 4-2 zijn meer dere erkennen in de organisator van het WK. Bij de gelijke stand kreeg de straf bank bezoek van drie Nederlandse spelers: Gerard van Hunen, Tonny Collard en Fred Homburg. Toen heeft een grote basissnelheid en dat kan op een halve marathon gevaar lijk zijn". Joke Kleijweg, die vanwege een knieblessure in Den Haag verstek moest laten gaan, neemt ook niet deel aan de marathon van Rotter dam. De Leidse atlete, die overigens bijna is hersteld, heeft inmiddels een te grote trainingsachterstand opgelopen. Jos Hermens is zaterdag het we reldrecord op de 20 kilometer kwijt geraakt. Bij een internationale wed strijd in de Westfranse plaats La Fleche liep de Portugese atleet Dio- nisio Castro de afstand in 57 minu ten en 18,4 seconden. Het oude re cord stond al veertien jaar met 57.24,2 op naam van Hermens. De Nederlander behield als troost wel het werelduurrecord, dat hij op 5 mei 1976 bracht op 20 kilometer en 944 meter. Castro, die na zijn record tijd op de 20 km iets aan snelheid in boette, kwam een meter tekort: 20,943. SPAKENBURG - "En de man van de wedstrijd is Jaan de Graaf', schreeuwde de speaker na afloop van IJsselmeervogels-FC Lisse in de microfoon. Echt verkeerd was de nogal voor de hand liggende uitver kiezing niet. Van de 25 acteurs die zaterdag hun gezicht lieten zien tij dens de wedstrijd bezit De Graaf ongetwijfeld de meeste techniek en voetbalintelligentie. Niet voor niets had hij een groot aandeel in de twee treffers van zijn team, dat bij een 0-2 achterstand nog rijp leek voor de slachtbank. Een door De Graaf ver sierde strafschop leidde echter het herstel in voor de Spakenburgers, die met de 2-2 eindstand dik tevre- "We hebben in ieder geval de ne gatieve spiraal van vijf nederlagen doorbroken", oordeelde Vogels- trainer Van der Zee. "Vanwege de slechte resultaten en het feit dat ik een aantal basisspelers miste heb ik .een beroep gedaan op drie oudge dienden: Jaan de Graaf, Henk Koe- lewijn en Jan Muys. Daar schaam ik me niet voor. Er moest gewoon iets gebeuren. Niet eens omdat we zo slecht voetballen, maar omdat we geen doelpunten maken. En dan zie je toch dat Jaan de Graaf een grote aanwinst is, iemand die we ook vól gende week in de belangrijke wed strijd tegen Kozakken Boys keihard nodig hebben". Wat de penningmeester van IJs- selmeervogels betreft mag Jaan de Graaf in ieder geval blijven. Mede aangelokt door het fraaie lenteweer kwamen bijna drieduizend toe schouwers op dè rentree van de oud-speler van AZ en Go Ahead af. Maar wat een feestje voor De Graaf en consorten moest worden leek in eerste instantie uit te draaien op een drama. FC Lisse, gesterkt door de 3- 0 overwinning op Spakenburg van een week eerder, wenste namelijk niet mee te werken. Het startte brutaal met drie spitsen en nam al in de vijftiende minuut de leiding. De doorgebroken Mark Ens werd na een combinatie van Ron Kuil- boer vastgehouden door Erik An gel, hetgeen de Lissenaren een strafschop opleverde. Aanvoerder Edward van der Putten verzilverde de penalty onberispelijk. Visitekaartje Voor deze goal had Jaan de Graaf al zijn visitekaartje afgegeven met een doelpunt. De goal werd echter te recht afgekeurd omdat de Spaken- burgse marktkoopman de bal even daarvoor met de hand had meege nomen. Hoewel IJsselmeervogels overduidelijk kampte met een ge brek aan zelfvertrouwen, kreeg het in de eerste helft drie scoringskan sen, die door Muys (twee keer) en functioneerde het deurtje in de hou ten afscheiding nog prima. Het ding weigerde echter dienst op het mo ment dat de straf van Van Hunen voorbij was. Aanvankelijk weigerde de officië le functonaris de Amsterdammer weer toegang tot het ijs te verlenen. De man moet echter door de vele straffen tegelijkertijd in verwarring zijn geraakt. Pas na enige seconden drong het tot de Fransman door dat hij de spelregels foutief interpre teerde en daarmee onjuist handel de. Het fel agerende trio gestraften probeerde daarop hoofdscheids- rechter Lynch te attenderen op de omissie van de functionaris. Tever geefs. Daarop raakte de portier zo in paniek dat hij in zijn overijver de grendel niet meer los kon krijgen. Toen dat wel lukte bleek de deur in eens te klemmen. Ramp Tot overmaat van ramp dacht Van Hunen, die de straf in de plaats van doelman Jan Bruijsten uitzat, dat hij direct naar de spelersbank dien de te schaatsen om gewisseld te worden. Dat bleek niet het geval. Daardoor raakten ook zijn ploegge noten in verwarring. Gebruik ma kend van de consternatie bij hun opponent scoorden de 'goudhaan tjes' de tweede treffer. Frankrijks derde treffer in die eerste periode was daarvan het logische gevolg. Helemaal ongelijk had de enthou siaste bonscoach niet. De gebeurte nissen aan de boarding hadden ze ker gevolgen voor het scoreverloop, maar hadden dat niet mogen heb ben op de uiteindelijke score. Daar voor miste de mat spelende Neder landse equipe eenvoudig te veel kansen. Bovendien geeft de ploeg te simpel doelpunten weg. Net als vrij dag tegen Zwitserland hadden Ber- teling c.s. maar kort plezier van de door Tonny Collard na anderhalve minuut verkregen voorsprong. Am per eep zestig tellen later lag de ge lijkmaker al weer achter Bruijsten. De Rotterdam-goalie liet een simpel schot uit de handschoen vallen en wachtte met zijn handschoen op de puck te leggen. Vooral na de eerste dweilpauze hadden de oranjehemden een aan tal goede vooruitzichten op een tref fer. Gerard van Hunen miste het leeuwedeel ervan. Tony Collard scoorde ten slotte toch zijn tweede treffer uit een overtal-situatie. Dat betekende een klein jubileum, want het was de eerste van de in totaal vijftien Nederlandse powerplay's tijdens dit evenement, die in een treffer werd omgezet. Maar de schuiver van Collard kwam te laat. Want toen was de score door de tweede treffer van Sylvain Beau- schamp al tot 4-1 opgelopen. Rut Bos niet in goals omgezet kon den worden. FC Lisse, zeker niet de mindere van de thuisclub, verzuim de uit te lopen naar 0-2 omdat Ar nold Vermeulen in vrije positie op de paal schoot. Direct na de pauze zou de ploeg van trainer Eilander ("Natuurlijk degraderen we niet, we horen gewoon thuis in de eerste klasse") alsnog een marge van twee goals bewerkstelligen. Aad van Rooden leek zich in de linkerhoek vastgelopen te hebben tussen twee tegenstanders, maar slaagde er onverwacht toch in de bal voor het door Raymond Koop man verdedigde doel te brengen. De sluitpost had daar al lang niet meer op gerekend, maar Mark Ens wel: 0-2. "Zo'n voorsprong mag je natuurlijk niet meer uit handen ge ven", vond Eilander. "Bovendien was de penalty waaruit IJsselmeer vogels zijn eerste goal scoorde een cadeautje. Misschien is De Graaf over een grasspriet gestruikeld, ik weet het niet, het was in ieder geval geen been van een Lissenaar". De betrokkene zou later melden dat wel degelijk het been van Van der Putten in de weg had gestaan, al ontkende hij niet daarbij enige me dewerking te hebben verleend. Hoe dan ook, scheidsrechter Wijnholds zag er een strafschop in. die door Henk de Graaf benut werd. Het Spakenburgse publiek, tot dan toe muisstil in de tweede helft, ging vanaf dat moment achter zijn favo rieten staan. En ineens was de beer los. FC Lisse moest terug en zou zich in de resterende 28 minuten tot verdedigen moeten beperken. Een vrije trap van Leon van der Zwet en een piepklein kansje voor Kuilboer waren de enige wapenfeiten van Lisse in de tweede helft. IJsselmeervogels stormde. Verre uittrappen van doelman Koopman stichtten herhaaldelijk gevaar en leidden tot een reeks van corners. Tot de 76ste minuut hielden de Lis senaren stand. Toen bracht Jaan de Graaf na de zoveelste hoge bal Bos in stelling, die voor 2-2 tekende. Omdat het de bal niet meer uit de verdediging kon krijgen volgden nog enkele moeilijke momenten voor FC Lisse, dat er niettemin met kunst- en vliegwerk in slaagde een derde goal te voorkomen. In de tweede helft werden bij FC Lisse Ens en Arnold Vermeulen vervan gen door respectievelijk Rob Vermeulen en John Vermeulen. De Spakenburger Koelewijn liep tegen een boeking op. CHRIS HARTMAN ASSEN (ANP) - Hans Spaan en Wil- co Zeelenberg hebben in de ope ningsraces om de nationale titel wegrace de verwachtingen ingelost. Spaan won in Assen de 125cc-klas- se, Zeelenberg was de beste bij de kwartliters. Beiden presteerden vorige week uitstekend tijdens de openingswed strijden om de wereldtitel in Suzu- ka. Spaan won toen, Zeelenberg werd derde. Omdat ze dit weekein de niet in actie behoefden te komen voor het belangrijkste kampioen schap, waren ze in Assen voor 4.000 kijkers de publiekstrekkers. Het is zeker, dat de twee ook de volgende twee van de in totaal zes wedstrij den om het nationale kampioen schap meedoen. Overigens niet op hun dure fabrieksmateriaal, maar op de „gewone" standaardmachine. Zowel Castricummer Spaan als Bleiswijker Zeelenberg had redelij ke tegenstand van de nummer twee. Spaan Finishte met bijna negen se conden voorsprong op Arie Moole- naar, Zeelenberg hield ruim zeven tellen over op Leon van der Heyden. De Amerikaanse motorcrosser Billy Liles heeft op het Eurocircuit van Valkenswaard de eerste Grand Prix 500 cc voor de wereldtitel ge wonnen. Voor 25.000 toeschouwers was hij de beste in beide manches. De Nederlandse coureur Kees van der Ven werd derde. Twee potentië le wereldkampioenen, David Thor pe en Jeff Leisk, vielen uit. Van der Ven, sinds juli 1989 onop houdelijk geplaagd door blessures, was tevreden. „Ik heb mijn eigen tempo gereden, ik had niet de be hoefte mij met de strijd om de over winning in de laatste manche te be moeien. De derde plaats was het doel waarnaar ik streefde. Vooraf had ik geen idee hoe hoog het tem po in de eerste Grand Prix zou lig gen. Mijn enige wedstrijden van dit seizoen waren de nationale kam pioensraces en daarin heb ik alleen met Combee af te rekenen." Liles pakte meteen veertig pun ten door zijn twee overwinningen. De Amerikaan woont in België en traint veelvuldig op zandcircuits, waardoor een goede basis voor „Valkenswaard" was gelegd. Het grootste assortiment TUINMEUBELEN met toebehoren tussen Den Helder en Breda in elke prijsklasse faap^KgoySg ^TUINDORP/ -LISSE- Heereweg 350 (N208) Lisse telefoon 02521-19037 voor de Oeur sloppen de bussen 50. 51. 92en 94 LYON (GPD) - Zaterdag ver huisde de Nederlandse ijshoc- keyselectie van wintersportoord Mégève naar het tweehonderd ki lometer vetderop gelegen Lyon. Ook vanuit een wintersportoord voegde zich Marcel Nijland als laatste speler bij de selectie. In het Italiaanse Val Gardena had de jeugdige Heerenveen-doelman deelgenomen aan het EK voor B- junioren, dat vrijdag zijn laatste dag kende. Nederland eindigde in die B-poule uiteindelijk op de z vende, niet fatale, plaats. Samen met fysiotherapeut Rien-Jan de Bruin overbrugde de 17-jarige per auto de afstand van zevenhon derd kilometer. Zij arriveerden, evenals de nationale selectie, terdag. „Na de eerste twee wedstrijden wisten we al dat we niet zouden degraderen", blikt het talent te rug op Italië. De Fransman Antoine Richer (links) wordt omringd door drie Oranje-spelers. (foto epa>

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17