Opnieuw geen feestje. Koploper KRV buigt nog niet Foreholte is weer kansloos tegen intelligent Aalsmeer Handballers gaan af tegen Finland Volleyballers bezorgd over toekomst VOORHOUT - Noorlander/Fore- holte heeft gisteren ook de return wedstrijd tegen Aalsmeer verlo ren met 17-22 (rust 10-10). In Aals meer werd het in de eerste con frontatie tussen beide ploegen al 24-17. ZAALHANDBAL Het schortte gisteren bij Forehol te vooral in de defensie. In de 5-1 opstelling met Ellen Warmerdam als bewaakster van de gangmaak ster bij Aalsmeer, Georgina van Iersel, vielen van meet af aan ga ten maar die konden nog redelijk op tijd worden gedicht. En dan stond achter de verre van zeker acterende Voorhoutse defensie gelukkig Diana van Dam. De tweede keepster die de wedstrijd voor Foreholte mocht openen voor de geroutineerde Karina Teuben deed het goed. Zij stopte zelfs twee strafworpen. Een in de eerste helft van Marielle Spekreij- se en een in de tweede helft van international Monique Tijster- Viel er gisteren op het defensie ve werk van Foreholte veel aan te merken, in aanvallend opzicht werd evenmin oogstrelend werk afgeleverd. Maar doorzettingsver mogen bracht wel een gelijke stand op het scorebord, 10-10. Het was Foreholte dat de eerste tref fer na rust produceerde door Mir jam Collart, 11-10. Onnodig en ge haast afspelen van de bal kwam in dezelfde minuut op de gelijk maker te staan door een razend snelle breakout van Sandra van Iersel, 11-11. Die combinatie van'slecht af spelen, moeilijk aannemen bij Fo reholte en snelle breakouts van Sandra van Iersel, Ellen Vermeu len en Carolien de Zeeuw waren bepalend voor de wedstrijd, die naarmate de tweede helft vorder de door een intelligent spelend Aalsmeer werd gedomineerd. Steeds duidelijker legde Aals meer de zwakte van de Voorhout- se defensie bloot. De balbezitster werd niet aangevallen voor de ne gen-meter, maar neergelegd of onreglementair opgevangen op de cirkel. Ingrepen die niet an ders dan met een strafworp kon den worden gecorrigeerd. Het waren ook, en dat is triest om te constateren, niet de onervaren krachten in het centrum van de Voorhoutse defensie die gisteren faalden maar zij van wie toch mag worden verwacht dat zij de ele mentaire fouten van niet tijdig uitstappen niet maken: Christine Knigge en Miijam Collart. Toch had een steeds nerveuzer spelend Foreholte de nederlaag misschien nog kunnen ontlopen als de kansen beter zouden zijn benut. Elly van Leeuwen miste drie volledig vrije breakouts, An- ja van der Ploeg schoot in vrije positie op de cirkel laag in plaats van hoog en Claudia de Jong had met twee schoten geen geluk. Wat niet wegneemt dat na afloop van de wedstrijd Kecskemethy eer lijk toegaf dat Aalsmeer beter had gespeeld en de winst verdiende. De gedreven 'handbalprofes sor' zei verder over zijn verblijf bij Foreholte: "Mijn contract loopt tot 1 juli 1991 en dat contract maak ik af. Daarnaast zal ik vanaf volgend seizoen ook de mannen van Quintus gaan trainen al zal ik onder zekere voorwaarden wel bij Foreholte blijven en ook Forehol te blijven coachen. De coaching van Quintus zal dan waarschijn lijk door Leo van Velzen (de hui dige trainer/coach van Quintus, red.) worden gedaan". Wat die voorwaarden zijn wilde Kecske methy ook nog wel kwijt. "Er moeten speelsters bijkomen. Jon ge talenten uit de Leidse regio waar ik nog wat mee kan berei ken. Als dat niet gebeurt stop ik hier". VELDHANDBAL De mannen van Saturnus verlo ren aan de Boshuizerlaan met 19- 29 van DES '72. Dat kostte de Lei- denaars hun eerste plaats óp de ranglijst. De Papendrechters spe len tegen Saturnus altijd hun bes te wedstrijden. In de zaalhandbal competitie die Saturnus met een vierde plaats op de ranglijst van de tweede divisie afsloot verloren zij ook tweemaal van DES '72. De Leidenaars verdienden gis teren de winst niet. Vooral niet omdat zij te kort schoten in het benutten van kansen. Dat deden de Papendrechters veel beter. De vrouwen van HW '70 verlo ren in Voorschoten van WIK, rust 2-7, eindstand 7-11. Het niet heb ben van afstandschutters, op Mo nica Zeeuw - van der Laan na, breekt de Voorschotense ploeg op. In de regionale tweede klasse handhaafde Olympia'72 zich door een 11-15 winst op Westlandia op de eerste plaats van de ranglijst. Oase - Hellas vond geen door gang vanwege zaalverplichtingen van Hellas. FRANK BONTE ESPOO (ANP) - Het totaal van dik duizend interlandwedstrijden is het Nederlands handbalteam niet aan te zien. De ploeg van bondscoach Guus Cantelberg brengt een duizelingwekkende hoeveelheid ervaring op het plan kier, wisselvalligheid is echter nog steeds het voornaamste kern- merk van het vertoonde spel. In het eerste weekeinde van het Europees kwalificatietoernooi in Finland lieten de handballers een zege op Portugal(24-17) volgen op de nederlaag tegen Finland (22- 29) van de dag tevoren. De ver richting tegen het gastland weegt zwaarder dan een triomf op een van de handbalontwikkelingslan den waarvan Nederland zich defi nitief wil distantiëren. Cantelberg was het daar niet mee eens. Voor de coach tellen slechts de punten. Toch moest de Limburger tenenkrommend toe zien dat het povere Portugal na negen minuten in de tweede helft de achterstand (bij rust 8-12) had genivelleerd: 12-12. Schuurs, re cordinternational met 192 caps, besefte dat het Nederlands team zich een tweede blamage in een weekeinde niet kon permitteren. Met vijf treffers in de laatste twin tig minuten zette hij de Zuideuro peanen op afstand. Als amateurs waren de hand balprofs van Cantelberg op de eerste dag van het toernooi in Espoo door Finland terzijde ge schoven. Onvoorstelbaar tam ac teerde de Nederlandse ploeg die zich als nimmer tevoren had kun nen voorbereiden. Vrijwel alle 2500 Finse handballers - in Neder land zijn er ondanks de afkalving nog steeds 78.000 - maken deel uit van de in het zuidwesten van het land wonende Zweedse minder heid. Zo ook topscorer Mikael Kallman, die onlangs werd uitge roepen tot de beste buitenlander in de duurbetaalde Westduitse competitie. Die gegevens duiden geenszins op een professional aanpak, zoals die sinds enige maanden in Nederland wordt ge hanteerd. Door de tegenvaller op de ope ningsdag zal Cantelberg zijn plan nen moeten bijstellen. Hoewel de derde plek in de groep voldoende is een startplaats in het kwalifica tietoernooi om de wereldtitel (Oostenrijk, 1992) af te dwingen, had hij gedacht het Finse evene ment met een finaleplaats te be kronen. Om dat voornemen te re aliseren dient Nederland de reste rende ontmoetingen met Italië, Luxemburg en Bulgarije foutloos af te werken en moet het sterke gastland nog een misstap (een grote nederlaag) begaan. Daar ge looft Cantelberg niet meer in. "Wij mikken nu op de derde plaats. Als Finland en Nederland hun beste dag hebben, zijn de Finnen sterker; zeker op eigen grond". Al in de eerste helft werd de Cantëlberg-expres op een zij spoor gerangeerd. De negatieve marge van 9-14 kon tot stand ko men doordat de opbouwers Ro bert Fiege en Groener onvoldoen de pressie uitoefenden. Daar naast hadden de doellieden Bassa en Josten geen kijk op de door Kallman en Rönnberg, de tweede Finse prof, genomen strafwor pen. In feite viel het doek al in de achtste minuut van de tweede helft (15-19) toen Robert Fiege vrij van zeven meter faalde. Speciale bewaking van de twee in het bui tenland spelende Finnen haalde niets uit. Met Kallman en Rönnberg aan de ketting, bleken hoekspeler Eklund en de pas ze ventienjarige Westerlund uit te groeien tot amateurs van interna tionale klasse. Uit een mini-incident daags voor het toernooi, bleek dat Can- telbergs aanpak toch zeker een amateuristisch of liever gezegd kinderachtig trekje vertoont. De hostess van het Nederlands team, een verdienstelijk speelster bij een van de betere clubs in de Fin se eredivisie, werd door Cantel berg tot de orde geroepen. Haar vergrijp: Zij zou als" een spionne aantekeningen hebben gemaakt en hebben doorgespeeld naar haar landgenoten. LEIDEN - Voor KRV vangen hoge bomen veel wind. De koploper buigt nog net niet onder het heftige verzet van de tegenstanders maar soms scheelt het niet veel. Tegen LSW behaalden de Kat- wijkers het afgelopen weekeinde een moeizame 2-1 zege. Nummer twee, TAVV, had het eveneens bepaald niet makkelijk. Abbenes bleef met 3-4 net aan de verkeerde kant van de score. AFD. LEIDEN (za) LSW - KRV 1-2 Met de koploper op bezoek wil er door de Studenten best wel eens een dubbele portie energie tegen aan worden gegooid.'Nu hielp het wel dat KRV last heeft van het 'lei- derssyndroom'. Het is nu eenmaal makkelijker om de top te bereiken dan om daar te blijven en dat speel de de Katwijkers afgelopen zater dag duidelijk parten. De bezoekers mochten zich dan ook gelukkig prij zen dat Peter de Bakker in een korte draai het doel van de tegenstander vond maar kregen weer last van de zenuwen toen Mike Willemse het na weken weer goed spelende LSW op 1-1 zette. Het tweede en beslis sende dankwoord van de Katwij kers was gericht tot een Noordwij- ker. Barry Lumoindong schoot van af twintig meter een vrije trap kei hard in de Leidse linkerbeneden hoek. Abbenes - TAW 3-4 In dit doelpuntrijke duel speelde de Abbenesser doelman Rob van de Berg een negatieve hoofdrol. Na een half uur spelen ging Van de Berg binnen tien minuten twee maal in de fout op inzetten van Jo- han Vaneman en Dick Hoogenes en werd hij bovendien gepasseerd door medespeler Marco Zwetsloot. Dat betekende dus een vrij onover komelijke 3-0. En alsof dat niet ge noeg was raakte Van de Berg direct na rust oók nog betrokken bij een botsing met tegenstander William Bakker die naar het Leidse Acade- Ter Leede laat het lelijk liggen LEIDEN - Ter Leede zag in het afge lopen weekeinde de kans om in de vierde klasse B kampioen te wor den als zand door de vingers glip pen. Tegen de vrijwel zekere degra dant Reeuwijk liep de ploeg van trainer Jan Kroese zware averij op. De Sassenheimers werden met 1-0 in de wachtkamer gezet en kunnen nu alleen hopen dat Xerxes een steekje zal laten vallen. Nu lijkt de nederlaag klein uitge vallen maar Ter Leede, dat dan wel startte zonder Jeroen Désar, Ronald Vonk en Eric Grosman, heeft geen aanspraak kunnen maken op meer. Elftal-begeleider Johan Verloop: "Het liep van geen kant en we kwa men dan ook geen moment in de wedstrijd. De zege van Reeuwijk was dik verdiend want we hebben echt kansloos verloren". Inderdaad mochten de Sassen heimers blij zijn dat het bij 1-0 bleef omdat Jan Willem Edelman, Mike Binken en Ronald Spee het vizier niet voldoende hadden bijgesteld. Laatstgenoemde claimde wel de enige en daarom ook winnende tref fer. In de 30ste minuut ging de Reeuwijker met ploeggenoot Ri chard vanm Leeuwen een combina tie aan die door Spee doeltreffend werd afgerond. Ter Leede kon daar niet veel te genover stellen en gaf weer eens te kennen dat het tegen de laaggeklas seerde ploegen niet de gewenste motivatie kan opbrengen. Ook te gen Koudekerk werd namelijk al eens verloren zodat de vrees van Kroese weer eens werd bevestigd. Het enige gevaar waren enkele af standsschoten en een kopstoot van Hans Verkuylen maar meer viel niet te melden. Het enige lichtpuntje bij Ter Leede was het optreden van Adrian Carter. Het zwoegen van de Britse middenvelder werd echter niet door zijn ploeggenoten overge- misch Ziekenhuis moest worden af gevoerd. Daar werd geconstateerd dat de ongelukkige TAW'er ge sprongen longblaasjes aan de bot sing had overgehouden. Onder de warrige leiding van arbiter Siebert liep de ploeg van Carel Caron nog uit naar 0-4 via Frans de Boer, waar na Harm Kattenberg, Arie van de Berg en Marco Troost (3-4) tever geefs een inhaalpoging waagden. Valken'68 - Meerburg 4-0 Met name op conditioneel gebied moest Meerburg het afleggen tegen Valken dat zonder Vincent Zand bergen in de basis startte. De minie me 1-0 voorsprong door Robert Bin nendijk was zeer tegen de zin van de de Valkenburgse oefenmeester Daaf Brandt die zijn ploeg in de rust moest wakker schudden. Dat lever de in elk geval de benodigde treffers op. Nadat Zandbergen zijn plaats in het team weer had ingenomen ga ven Nico van der Plas (voorzet van Kees van de Bosch), Ton Gruyters (snoeihard afstandsschot) en weer Blikman (lob) Brandt reden om weer wat ruimer adem te halen. Woubrugge - MVKV 1-2 Voor rust hielden de ploegen el kaar in evenwicht maar vlak na rust bracht een onoverzichtelijke situa tie daarin verandering. Na een hoekschop van Gijsbert Oudshoorn tikte Martin Oudshoorn de 0-1 bin nen. Woubrugge kwam op gelijke hoogte toen Martin Dijkshoorn de Katwijkse doelman Peter Plug met de 1-1 verraste. Dat leek een terech te eindstand te worden maar een vrijwel identieke situatie als bij het eerste Katwijkse doelpunt liet voor stopper Aad van Duin de beslissen de 1-2 scoren. Alphia - GWS 5-1 In de eerste helft kon GWS het ambitieuze Alphia nog aardig partij bieden en kwam het zelfs op voor sprong door een treffer van Wim van der Meij. Met de komst van Mei-, le Kleisma in de tweede helft wer den de bordjes echter verhangen. Kleisma controleerde de Alphense defensie waardoor de thuisclub in eens frank en vrij richting het Sas- senheimse doel kon opstomen. Daar onstonden aardige kansen uit waarvan er vijf werden benut. Ro nald van Wieringen, Leen Baay, Pe ter Verheul (2x) en Erwin van As waren de makers. ZLC - De Sleutels 2-3 In dit rommelige duel, waarin ar biter Swart zwak floot, gaf ZLC de Vlietbewoners behoorlijk partij. Eerst zag de leidsman een duidelij ke buitenspelsituatie over het hoofd waardoor Ronald Gulde- meester 0-1 kon scoren. Daarna mocht Ton Kamphuès vanaf de elf- meterstip ZLC op gelijke hoogte brengen nadat niemand behalve Swart hands van Peter Boot had ge constateerd. Bij de 1-2 van Gulde- meester had Swart dan geen aan deel maar mocht de blunderende ZLC-libero Ad van Kaam zich het doelpunt aantrekken. Swart maak te zijn 'fout' echter ruimschoots goed door Leo Compeer vrije door gang te geven na een overtreding op ZLC'er Frits Rijsbergen v en even later een ingooi van Vlietbe- woner Hans van Eijgen wegens aar zeling aan de tegenstander te geven waaruit Kamphues de 2-3 binnen kopte. SVOW - Lugdunum 4-0 Voor de Kikkers gaat de competi tie toch wat te lang duren en wordt er een behoorlijke aanslag gedaan op de fysieke weerbaarheid van de routiniers. SVOW kreeg daardoor een fiks aantal mogelijkheden in de schoot geworpen maar kon pas na rust echt uitlopen. Bert de Vries (3x waarvan éénmaal uit een straf schop) en Leo Verhaar legden de Leidenaars het verschil uit. Leidsehe Boys laat Randstad Sport niet promoveren LEIDEN - In de eerste klasse van de zondagafdeling heeft Randstad Sport voor de tweede maal dit seizoen een feestje misgelopen. Was het eerder Alkmania dat de Voorschotena ren van de periodetitel afhield, nu was het Leidsehe Boys dat een gepland feestje verstoorde door met 2-1 de winst te grijpen. De ploeg van trainer Cor Pennenburg moet nu een weekje wachten om een hernieuwd KNVB-schap te kun nen vieren. Alkmania, dat ook nog aan de race voor een plaatsje in de vierde klasse meedoet, won met 2-0 van Oran je Groen. chard Riethoven en Peter Kooien (Leidsehe Boys) kwam er een eind Leidsehe Boys-Randstad Sport 2-1 k—i^ weds^ Een wedstrijd die niet om aan te week tc8en WA een herkansing, zien was. Vooral Randstad Sport, dat bij winst promotie naar de KN VB kon vieren, speelde een matte wedstrijd. De slaapverwekende ver- toning werd in de twintigste minuut bij Warmunda de grote man. Door onderbroken doordat Marcel enkele prachtige reddingen hield Groenendijk de ruim opgekomen Voortschotense aanhang liet jui chen. E?n vrije trap van Ronald _i de slotfase de 3-1 voorsprong r zijn ploeg vast. Anders dan de uitslag doet vermoeden werd bijna Alkmania - Oranje Groen 2-0 De eerste helft bleef dubbelblank omdat een doelpunt van Ed Muller, wegens buitenspel, werd afge keurd. De tweede helft was 15 mi nuten oud toen Henk Heemskerk uit een combinatie tussen John van Veen en Rob Roos scoorde (1-0). Joop Broesterhuizen zorgde voor de tweede Alkmania-treffer door een voorzet van Ron Hoogenboom af te ronden (2-0). ZLC - Teylingen 1-1 In een aardige wedstrijd werden de punten broedelijk verdeeld. Gé Tegelaar opende de score voor ZLC en tien minuten voor tijd schoot Robbert van Leeuwen, ondanks ap pèl voor buitenspel, voor Teylingen de gelijkmaker in. Driekus van der Linden kreeg nog een kans om ZLC wederom op voorsprong te zetten, maar faalde alleen voor de Sassen- heimse doelman. ASC - MMO 5-1 Eindelijk lijkt ASC het goed rit me weer terug gevonden te hebben. Het bezoekende MMO werd met ruim verschil terug gewezen. Bart Laurijssen (2), Mark Roest, Robert de Groot en Oscar Massee scoorden voor de 'Good Old'. Hans Dis seldorp redde voor MMO de eer. Unitas L - VNA 1-1 Na lange tijd pakte VNA weer eens een punt. Doordat dit juist te gen hekkesluiter Unitas gebeurde werd dit herstel niet als echt be schouwd. John Jansen schoot Uni tas van elf meter op voorsprong. Cor Zandvliet (VNA) schoot de partijen weer op gelijke hoogte. Vrouwen Scylla zitten fnet kater LEIDEN - Het vrouwenteam van Comtcst/Scylla kon zichzelf na af loop van de wedstrijd tegen Bruns/Shot niets verwijten. Toch hielden de dames een stevige kater over aan het afgelopen weekeinde: concurrent Hotak '68 schoot uit de slof door met 10-0 te winnen van ATC. Gevolg: het team uit Hooger- heide kwam triomfantelijk en on verwacht gelijk met de Leidse ploeg. Vorige week leek het erop dat Scyl la geen enkele reden had tot onge rustheid. De vijf punten voorsprong op achtervolgers Hotak '68 en Shot- /Wageningen waren luxueus te noe men. Ook het gelijke spel tegen Shot, afgelopen zaterdag was voor niemand echt teleurstellend. De schrik sloeg er pas in toen bekend werd dat Hötak'68 middels een ver rassende 10-0 overwinning de vijf punten achterstand in één klap had weggewerkt. Sophia Vaalburg speelde, tegen haar gewoonte in, mee in deze uit wedstrijd. Niet geheel voor niets, want ze sleepte eenmaal winst in de wacht (tegen De Mon). Judith Lepe laar deed exact hetzelfde. Heidi de Haas liet zien zo langzamerhand de eerste divisie volledig te zijn ont groeid. Ook nu won zij al haar partij en, waarmee zij haar winstpercenta ge bracht op 17 uit 18! Het vrouwenteam van Docos ging voor de eerste maal in deze competitie onderuit. Tegen Treffers '70 uit Klazienaveen werd met 6-4 verloren. Met name de Tessa Bröc- ker speelde wisselvallig en verloor al haar partijen. Marijn Olden deed het beter: zij zorgde vóór twee winstpunten. Petra Buitelaar won eveneens tweemaal. Gevolgen voor de koppositie heeft dit verlies overi gens niet. Nog steeds blijft Dócos bijna ongrijpbaar de ranglijst aan- afdeling van de Leid se vereniging deed het iets beter dan hun vrouwelijke collega's: winst was weliswaar'net niet Weg gelegd voor het trio Van der Kooij, Van Weeren en Hulst, maar ook het gelijke spel (5-5) werd positief be oordeeld. Voor het eerst leek het er- op of de Docos-ploeg weer lekker op dreef was. Vaker bleken de spe lers nu ook in de beslissende laatste fase te kunnen presteren. Iets wat in het verleden nogal eens misging. Michel van der Kooij en Edward Hulst moesten alleen in Michielsen hun meerdere erkennen. Sascha van Weeren haalde één winstpunt binnen. Met de hakken over de sloot overigens. In de derde game wist hij een 19-16 achterstand nog net om te buigen in een 21-19 winst. WOUTER LANGEVELD VOETBAL De bondscoach van Brazilië, Sebastiao Lazaroni, zal na het WK voor twee jaar in dienst tre den van de Italiaanse club Fiorenti- na voor een salaris van 800.000 gul den netto per jaar. De huidige voor zitter van de club, Pontello, heeft de nieuwe trainer beloofd dat zijn op volger, Cecchi Gori, aan de eisen van de coach zal voldoen. Dat bete kent dat de club de Braziliaan Dun- ga probeert te behouden en vier spelers koopt. Hendrikse werd door hem prima de gehele wedstrijd op de helft v; met het hoofd verlengd (1-0). Rand- Warmunda gespeeld. Drie minuten stad Sport leek de eerste helft rustig te kunnen uitspelen, n Riethoven dacht daar che Boys duidelijk anders Goed op'snelheid liet hij de Rand stad Sport-verdediging zijn hielen zien en schoof de bal tussen de be nen van doelman Marcel Delmeer door (1-1). Ook in de tweede helft een mat begin dat veel weg had van zomer avondvoetbal. Marcel Groenendijk en Frank Hogewoning kregen enke le kleine kansjes maar de. Leidsehe Boys-verdediging was nooit echt in paniek. Een kwartier voor het einde kwam er weer een kleine opwelling. Dit keer van Leidsehe Boys-kant. Richard Riethoven zette goed voor en invaller Marcel van Zijp kopte de bal achter doelman Delmeer (2-1). Met nog wat kansjes voor Martin Kerkman (Randstad Sport), Ri- het verstrijken van de eerste Richard helft had Geko de Winter counte- Leids- rend succes (0-1). In de tweede helft het zelfde spel- beeld en nu had Rob van Duin voor Warmunda al na drie minuten de stand op 0-2 bepaald. John van Ber- kel zorgde bij VTL voor een ople ving door van ruim 30 meter de bal achter doelman Van der Zwet te je- gen. Terwijl VTL op jacht was naar de gelijkmaker, counterde Rob van Duin Warmunda naar een 3-1 over winning. Bernardus - VNL 3-0 In een matige partij voetbal wa ren beide partijen in de eerste helft aan elkaar gewaagd. Daarna zette Bernardus tegenstander VNL goed onder druk, wat resulteerde in doel punten van Erwin Franssen, John Mos en invaller Edwin Vruchten- HAARLEM (GPD) - Het aange kondigde vertrek van Ronald Zoodsma en Teun Buys heeft de spelers van het Nederlands vol leybalteam zichtbaar meer aange grepen dan zij aan de buiten wacht laten blijken. Na de op nieuw hoogstaande finale van de Haarlemse Volley bal week was de toekomst van Oranje in de uitver kochte Kennemer Sporthal een groter onderwerp van gesprek dan de tweede nederlaag op rij te gen Cuba (3-1). Begin februari heeft bonds coach Harrie Brokking een be leidsplan ontvouwd, waarin hij aangeeft welke middelen er be schikbaar moeten komen om de route naar de Olympische Spelen met succes af te leggen en te vol tooien. De Amstelvener stelt zich daarbij terecht op het standpunt dat het ideaal van de groep (goud in '92) alleen met de kern van de huidige selectie kan worden ver wezenlijkt. En omdat de dreiging blijft dat er na Jan Posthuma, die na het EK in Zweden al voor Italië zwichtte, en het aangekondigde afscheid van Zoodsma en Buys, nog meer internationals voor het grote geld zullen kiezen, is haast geboden. Brokking, die de spelers met het bondsbestuur onderhandelt, wil dat er buiten een beter salaris ook meer op het terrein van de maatschappelijke begeleiding voor zijn 'jongens' worden gerealiseerd. Sinds het eerste gesprek zes weken geleden hebben de internationals echter niets meer gehoord. Afgelopen zaterdag gaven ten minste steeds meer internatio nals uiting aan hun onvrede over het uitblijven van enig resultaat. Harrie Brokking gaat er voorals nog van uit dat de onrust snel wordt ingedamd. De technisch leider kijkt in dat opzicht minder somber vooruit dan zijn volgelin gen. "Zelfs al zou er nog iemand weggaan, dan is-het minder moei lijk een vervanger voor hem te vinden dan destijds voor Jan Posthuma". In sportieve zin kon Brokking na Haarlem ook alleen maar te vreden zijn. Weliswaar was Cuba, net als twee weken eerder in San tiago (3-0 en 3-1), tweemaal te sterk (3-1) en leverde de herkan sing minder spektakel op dan vrijdag, de marge bleef toch klein (16-14, 9-15, 7-15, 11-15).

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16