Docos blijft overeind Nuttige middag voor UVS Lugdunum komt goed weg bij SJC Vrouwen van Ter Leede 2 degraderen Peiiodetitel en koppositie na 4-1 winst op HMSH FC Lisse en WSB nog in cle problemen MAANDAG 2 APRIL 1990 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - In de jacht op het kam pioenschap in de zondagvierde- klasse A bleef zowel koploper Kickers als Docos keurig over eind tegen respectievelijk Fore- holte (4-2) en SJZ (2-4). Indien beide ploegen verder geen mis stap meer maken, dan zal de strijd om de titel op de laatste speeldag beslist worden, want dan treffen beide ploegen elkaar in Leimui- den. VIERDE KLASSE ZO. Kickers - Foreholte 4-2 De thuisclub speelde in de eer ste helft te behoudend om ook maar enigszins gevaarlijk te wor den. Het betere spel kwam van Foreholte. dat dan ook zicht had op een voorsprong. Kickers doel man Ronald Mollers reageerde halverwege de eerste helft onder meer attent op een schot van Ton Arroyo. Tien minuten na de pauze was echter een kopbal van Arroyo de door de zon gehinderde Mol lers te machtig, hetgeen 0-1 bete kende. De voorsprong was echtei van korte duur. omdat pinch-hit- ter Ronald de Rijk hét binnen tien minuten op zijn heupen kreeg. De aansluitingstreffer schoot hij bij de tweede paal binnen (1-1) om kort daarop het leder via het been van Heinze Hoek in het net te plaatsen: 2-1. De voor Sandei Beuk in het veld gekomen Dann\ Maliepaard zette in de 75ste mi nuut vier man. inclusief doelman Ralph Verhulst voor schut: 3-1. Goalgetter De Rijk voerde de marge via een penalty zelfs nog op tot 4-1. waarna Stan Uljee de stand vlak voor tijd alsnog een draaglijker aanzien gaf: 4-2. SJZ - Docos 2-4 De Zoeterwoudse ploeg speel de als in de betere tijden en kon de Morschclub in de eerste helft dan ook goed tegenstand bieden. In de 30ste minuut schoof Leide- naar Cock van Bohemen de bal uit een vrije trap voor de voeten van Hans van Marwijk, die met een gericht schot SJZ-goalie Pe ter Niek Plooy volkomen verras te: 0-1. Een drietal minuten later strafte Harry Berg een onacht zaamheid in de Leidse Defensie gewillig af. Met een prima lobje verdween de bal in het Leidse doel: 1-1. Zes minuten na de thee zette andermaal Hans van Mar wijk zijn ploeg op voorsprong door het leder uit een vrije trap langs Niek Plooy te krullen: 1-2. Docos kreeg het nog even be nauwd toen een door Michel Pie- terse genomen cornerbal ineens op de schoen belandde van Harry Berg en via de onderkant lat van de doellijn werd geschopt. De voor Edwin Klaassen ingevallen John Verhaar bevestigde met een doeltreffende kopbal het klasse- verschil: 1-3. Dat verschil werd al leen maar groter toen kort daarop een handig hakballetje van Reize- voort de voeten van Van Marwijk bereikte. Deze tekende voor zi.jn derde en daarmee Docos' vierde treffer: 4-1. Dat Sjaak de Boer de stand middels een omstreden strafschop naar 4-2 tilde leek op een vriendendienst van de overi gens goed leidende arbiter. UDO - Meerburg 1-1 De formatie van UDO-trainer Hans Braat bood in navolging van de vorige week ingezette stijgen de lijn ook tegen Meerburg goed weerstand. De bezoekers, zonder de geschorste Fred Hagenaars en de geblesseerde Hans Boom, wis ten het betere spel van voor de rust evenwel niet met doelpunten te bevestigen. Wel was Sjors van der Heiden dichtbij met een schot dat maar net voorlangs ging. Na dat Werner Knetsch de gastheer uit een vrije trap van Hans Suzan op voorsprong had gezet (1-0). kreeg de wedstrijd in de 60ste mi nuut een ander aanzien. De veel vuldig opgezette aanvallen van de bezoekers leidden tien minuten voor tijd tot de gelijkmaker, die Meerburger Bas van Heek op zijn naam mocht schrijven: 1-1. LFC - Alphen i-1 Alphen dat voor de rust het be tere spel etaleerde, bleek daarbij niet in staat om de Kanaries op achterstand te zetten. Slechts een kopbal van Raoel Valpoort ver dween net naast het doel van doelman Peter van der Wal. Aan de andere kant verrichtte Mat- thijs van de Doef goed keepers werk door een vrije trap van Mar co Moenen te keren. Mogelijk be ter ingesteld op de warmte, ver scheen LFC na de rust met een andere aanpak in het veld. Na een kwartier spelen stuurde Sydney van der Pluijm het leder door naar Peter Gijsman die met een droge knal de 1-0 aantekende: 1-0. Omdat Van der Pluijm in de slot fase drie dotten van kansen liet liggen wist Alphen via René van Engelen (op een dieptepass van John Willemse) alsnog langszij te komen: 1-1. Stompwi.jkse Boys - LDWS 2- De Stom pw ij kers moesten in de eerste helft het fellere spel van de bezoekers bekopen met een fraai afstandsschot van Richard van Polanen. Sluitpost Jan Groe- neweg had daar in de 14de mi nuut geen zicht op. 0-1. De Vliet- club kwam direkt na de pauze goed weg toen Jos Oliehoek zijn schot op de paal zag ketsen. De gelijkmaker in de 17de minuut van Walter de Kieviet uit een voorzet van Rob Doelman gaf de gastheer weer de nodige lucht: 1- 1. Nadat Van Polanen zijn ploeg behoed had voor een achterstand, door een loeihard schot van Doel man uit het doel te koppen, zorg de LDWS weer voor het nodige leven in de brouwerij. Acht minu ten voor tijd leken de Stompwijk- se druiven zuur, toen Joop Tege laar de thuisclub weer op achter stand had gezet: 1-2. Doch in de 88ste minuut kogelde Dick de Bruijn op aangeven van Chris Duivestein het leer in de verste hoek: 2-2. Waardoor de Boys toch nog een belangrijk puntje in de wacht sleepte. Noordwijkse jeugd krijgt slaag LEIDEN - RVC heeft Elinkwijk aan het kampioenschap in de Eer ste Klasse A van de Landelijke Jeugd geholpen. De Rijswijkers versloegen Noordwijk zeer ver rassend met 4-0 terwijl Elinkwijk met moeite bij Quick Boys een 2-2 wegsleepte. Roodenburg en UVS deden het ook niet best. De ploeg uit Leiden Noord werd door AFC met 5-3 teruggewezen terwijl UVS het Utrechtse UW met een 0-3 zege naar huis zag gaan. LANDELIJKE JEUGD Quick Boys - Elinkwijk 2-2 Door dat ene puntje en het ver rassende verlies van Noordwijk kon bij Elinkwijk de kampioens- vlag worden gehesen. Voor Quick Boys betekende het debacle van Noordwijk ook dat het punt nog niet voldoende is om zich veilig te wanen. Tot tien minuten voor tijd had het er overigens alle schijn van dat de treffers van Marcus Herri inger en Jaco Heeringa vol doende waren voor een 2-1 winst. Vijf minuten later kon Elinkwijk echter feest vieren. RVC - Noordwi jk 4-0 Zonder Bram Marbus en met een geblesseerd spelende Patrick Scheurwater in de basis kon Noordwijk een fel RVC niet van het lijf houden. Met name de eer ste vijfenveertig minuten speelde de Noordwijkers erbarmelijk slecht. In de rust probeerde trai ner Ruud Broring zijn manschap pen nog tot grootse daden de in spireren maar dat lukte maar ten dele. De inzet werd beter maar het spel liet zoveel te wensen over dat het 4-0 verlies zeer verklaar baar was. AFC - Roodenburg 5-3 Beide ploegen zochten de aan val waarbij AFC aan het langste eind trok. Daarbij moet wel wor den gezegd dat de bezoekers twee strafschoppen werden onthou den wat het nodige ongenoegen opwekte. Drie Roodenburgers verdwenen daarom in het arbitra le bonboekje. Voor Roodenburg scoorden B-junior Peter Kruyt (2x) en Peter van Wanrooy. UVS - UW 0-3 Trainer Fred Filippo liet zijn ploeg met vier aanvallers (Gaby Kroet. Richard Onstenk, Edgar van Tol en Tuan Nguyen) aantre den. Bovendien schoof laatste man Onno Laman door naar het middenveld waardoor achterin één op éen werd gespeeld. De zet van Filippo werkte niet en UW profiteerde daar dankbaar van. LEIDEN - Nog lang werd in het SJC-kamp nagepraat over de overtreding van Lugdunum-voorstopper Ton de Rooy op uitblin ker Marco de Ridder. De levensgevaarlijke spits moest 22 minuten voor tijd met een zwaar gekneusde enkel per brancard het veld af gedragen worden. Gevolg waren verhitte toestanden tussen pu bliek en spelers onderling met als absoluut dieptepunt een ordi naire ruzie tussen de trainers Loerts en De Klerk na afloop van het duel. dat overigens in een 1-1 gelijkspel eindigde. Het incident in beeld. Marcel Valk (14) ligt gestrekt na de kopstoot van Witteke Günther Mohr. Die ligt op zijn beurt te kermen van de pijn na de trap van de Leidenaar. Hans van Leeuwen (links) en arbiter Louis Wagner proberen de gemoederen tot bedaren te brengen. (foto Loek Zuyderduim Voorlopig kan Lugdunum geen goed meer doen bij de club uit Noordwijk. "Puur intimidatie", wist SJC-trainer Harry Loerts na af loop. "We pakken een punt. dat is mooi. het hadden er eigenlijk twee moeten zijn. maar het feit dat Marco de Ridder morgen niet kan werken vind ik veel erger". Loerts stelde dat indien een speler van zijn elftal een dermate zware overtreding zou be gaan. hij hem direct zou wisselen. De Klerk moest daar om lachen- ."Tonny de Rooy is een goede voet baller., waarom zou ik hem dan wis selen? Ik vind dat er aan die overtre ding te veel aandacht wordt ge schonken, ik zie het als een inci dent. zoiets kan in een duel altijd ge beuren". De overtreding van De Rooy is op geen enkele manier goed te praten. Maar om de blonde voorstopper di rekt aan de schandpaal te nagelen gaat te ver. De Rooy is een correcte verdediger die echter gisteren éen enkele keer op onverklaarbare wij ze over de schreef ging. De Ridder zette de Leidenaar met een fraaie schaarbeweging op het verkeerde been waarna hij op snelheid er langs ging. Van achter, met geen enkele mogelijkheid om de bal te spelen, zette De Rooy een harde tackle in met als gevolg de zware blessure voor De Ridder (vervangen door Gerard Scheurwater). De boeking voor De Rooy was zeker op zijn plaats, daar kwam hij er eigenlijk nog genadig mee af. Triest Triest voor SJC is dat de gevaarlijk ste aanvaller, met Jan van de Berg de beste speler van het veld. het strijdperk moest verlaten en tevens de komende wedstrijden niet van de partij zal zijn. Juist in deze perio de moet handhaving in de derde klasse veilig gesteld worden. Zon der De Ridder zal dit vanzelfspre kend een nog zwaardere opgave worden. De Ridder drukte duidelijk zijn stempel op deze wedstrijd. In de dertiende minuut haalde hij van dertig meter verwoestend uit. doel man Wim Eradus verstijfd achterla tend: 1-0. Met twee kopballen was hij nog dicht bij een tweede treffer. Voor rust raakte hij de paal en in de 52ste minuut tikte Eradus zijn kop bal uit de kruising. Voor rust had de thuisclub eigen lijk afstand moeten nemen van Lugdunum. dat veel moeite had de tegenstander van het doel te hou den. Behalve De Ridder, waren Pe ter Alkemade (kopbal over) en Ruud Alkemade met een schot op de paal ook gevaarlijk. Het enige wat de Leidenaars hier tegenover stelden was een kopbal in de 19de minuut van Albert Siera. die hier mee de gelijkmaker aantekende. Het voorbereidende werk was van Cees Schouten, wegens een blessu re later vervangen door Peter van Tongeren, die eerst de bal opeiste, zich vrij speelde en een perfekte voorzet afleverde. Frappant Frappant was dat de gasten pas in de slotfase nog enkele kansen kre gen via Siera en Edwin Verhoogt, dit was na het incident met De Rid der. SJC. dat zeven minuten voor tijd Wim de Ridder nog in het veld bracht voor de moegestreden Ruud Alkemade. kon na rust het goede spel van de eerste helft niet door trekken. zodat beide ploegen ge noegen namen met een puntende- ling. SJC deed dat evenwel met een wrange bijsmaak. Na de winst van Olympia op Woerden, dat de tweede periodeti- tel opeiste dank zij het puntverlies van Lugdunum. ziet het voor de Leidenaars steeds minder zonnig uit. Leek het kampioenschap enke le weken geleden nog binnen hand bereik. nu. na vier gelijke spelen, staat Olympia er beter voor. De Klerk:'We hebben het niet meer in eigen hand. Bovenin spelen vraagt veel kracht, het zal nog lastig wor den". Vorige week hoopte De Klerk in uitwedstrijden meer ruimte te krijgen, en op die manier meer kan sen te creeren. Maar ook gisteren bleek Lugdunum. zonder de vakan tie vierende Robert de Roo en Mar tin van Kins, niet inventief genoeg om de winst te grijpen. Eigenlijk moeten de resterende vier wedstrij den gewonnen worden, en dat kan volgens De Klerk geestelijk mis schien te veel gevraagd zijn. GIJS VAN OOSTEN LEIDEN - Hij had al een keer trefzeker uitgehaald voor UVS en even later deed hij dat opnieuw. Na zijn net te gelijkmaker (1-1) schoffel de Marcel Valk met een rake trap Witteke Günther Mohr van HMSH halverwege de eerste helft onderuit. Die uit haal was. hoewel niet zo be doeld. minstens even doel treffend als de eerste, zo bleek. Het slachtoffer nam wraak met een kopstoot en kon vertrekken, terwijl Valk er met een boeking goed van afkwam. UVS won met een man meer 'dus' met 4-1 en werd periodekampioen en nog eens koploper ook om dat de concurrenten Voor burg en Nieuwenhoorn ver loren. Het was me dus wel een middagje vol meeval voor UVS. Met name door de onbedoelde medewerking van arbiter Louis Wagner, want hij was het natuurlijk die de Leidse spits spaarde. "Kijk eens. Zo'n wed strijd wordt gespeeld in een enorm spanningsveld. De éen speelt om kampioen te worden, de ander vecht tegen degradatie. Die UVS'er werd geblokt en haalde daarna zijn tegenstander neer met de bal nog in de buurt. Niet iets om hem er uit te sturen, maar gewoon ruw. onbe suisd spel. Heel iets anders dan die kopstoot. Dat was echt een wraak actie. Daarop staat maar een straf: een uitsluiting". Dat klinkt aardig, maar het was natuurlijk duidelijk dat de beslis sing van Wagner de spanning alleen nog maar opvoerde en het verdere verloop van de wedstrijd bepaalde. Meten met twee maten, dat wordt door geen voetballer geaccepteerd. Want de schop van de Leidenaar vloeide eveneens voort uit wraak. Dat gaf de spits na afloop ook zon der blikken of blozen toe. "Een stomme actie, dat is waar. Maar ik had al een paar keer een klap in mijn gezicht gekregen. Dan is het een keer genoeg". Na deze wandaad - die hem overi gens zijn derde boeking en dus au tomatisch schorsing opleverde - bleef de voetballer die onlangs voor twee jaar tekende bij FC Den Haag verder onzichtbaar. "Maar echt niet omdat ik nog steeds met die actie bezig was. En ook niet omdat ik met Den Haag in mijn hoofd zat. Nadat ik had getekend is er juist een last van me afgevallen. In deze wed strijd zat ik gewoon vast. Dat is toch al iets van na de winterstop. Het loopt nu eenmaal op dit moment wat minder met mij". Hij kwam in elk geval wel onge schonden uit de strijd omdat de Ha genaars hun ongenoegen niet op zijn ledematen botvierden. Anders zou het ook compleet uit de hand zijn gelopen in de Kikkerpolder. Een opgeluchte Valk: "Die jongens hielden zich gelukkig rustig". Misschien besefte HMSH ook wel dat het op een goedkope manier, na een kwartier spelen, aan de leiding was gekomen. Wagner, die op de no minatie staat om volgens seizoen betaald voetbal te fluiten, ging op dat moment ook al op een ver schrikkelijke manier de mist in, dit LEIDEN - In de hoofdklasse de gradeert Ter Leede 2. maar Oegst- geest maakt nog kans op promo tie in de inhaalwedstrijd volgen de week. In de interregionale klasse was er winst voor Ter Leede tegen HBSS: 0-2. Valken ging opnieuw tenonder tegen Zwart Wit '28: 3-1. VROUWENVOETBAL Ter Leede 2-Oegstgeest: 1-2 Een geconcentreerd Oegst- geest hield de kansen op promo tie in eigen hand, door de 1-0 ach terstand na een treffer van Gorba Eikerbout, om te buigen in een 1- 2 overwinning. Oegstgeest kwam terug via Joke Kwestroo. die een door Annelies Oskam doorgekop- te corner, binnenschoof. Simone Karcher hield het hoofd koel in een scrimmage voor het Ter Leede doel en wist het leer bin nen te werken. HBSS-Ter Leede: 0-2 Ter Leede veroverde een veld- overwicht. maar HBSS was toch wel gevaarlijk met enkele tegen stoten. Onder toeziend oog van de keer ten gunste van de bezoekers. Uit een indirecte vrije trap schoot het latere slachtoffer Günther Mohr in een keer raak. Zonder de muur te raken. Normaal gesproken geen geldig doelpunt. Wagner, die vooraf te kennen had gegeven dat de 'pupil van de week' niet in de dug-out mocht plaatsnemen, componeerde hier zijn eerste valse stuk door de treffer goed te keuren.."Ik zag wel niet dat de bal de muur raakte, maar ik hoorde het wel. Dat is voor mij genoeg". Zwak Voor oud-rapporteur Hofstra was dat met het 'incident-Valk' reden om na afloop op te merken dat Wag ner vooral in de eerste helft "ont stellend zwak" had gefloten. Wag ner: "Rapporteurs interesseren me niet. Ik fluit en zij geven de punten. Zo simpel ligt dat". In de tweede helft was de arbiter in elk geval wat beter in vorm. Kort na rust stond het gelukkig voor UVS al 2-1 door een doelpunt toekomstige trainer Lagrand, werden deze door Ter Leede met succes afgeslagen. Halverwege de eerste helft was het Anette Beerendonk, die rendement put te uit het veldoverwicht:'0-2. Het duurde tot'ver in de tweede helft eer opnieuw na goed werk van Anette Beerendonk. Nathalie Geeris Ter Leede definitief naar de overwinning kopte. Zwart Wit '28-Valken: 3-1 Met maar negen vrouwen aan getreden was Valken al bij voor baat kansloos. Judith Kroon bracht Zwart Wit zoals verwacht aan de leiding, maar Valken bleef in de wedstrijd door de gelijkma ker van Marlies Egmond. In de tweede helft ging het extra loop werk Valken echter opbreken en het ging alsnog tenonder door treffers van Tina Birchal en San dra de Tol. In de eerste klasse leed SVLV een kleine 0-1 nederlaag tegen Monster. Het gelijk opgaande du el werd in de tweede helft beslist door Mariska Heppe, die een lan ge pass door het midden van Mir jam Klein, onhoudbaar binnen- van Arthur van Orssagen. En eerlijk is eerlijk, dat kwam mede door de scheidsrechter. De doorgebroken Nico van Dam werd door Keus on deruitgelopen, maar Wagner paste de voordeelregel toe. Van Orssagen profiteerde en UVS kon daarna ge woon de wedstrijd uitspelen. In de eerste helft had de ploeg van Ruud de Groot verzuimd gebruik te maken van het numerieke over wicht. De opbouv^' vanaf de flanken was ver ondermaats, het tempo lag laag. Niet bepaald de manier om de statische verdediging van de Hage naars te ontrafelen. Kansen kwa men er dan ook nauwelijks. Pas na de bevrijdende 2-1 leek het er even op. Twee fraaie steekballen van Van Leeuwen werden even fraai door Marcel Tolsma afgerond. Van Leeuwen zelf. kreeg niet het doelpunt dat hij verdiende. In de slotminuut schoot hij vrij voor Keus rakelings naast. Niemand die er om maalde. Het had toch al flink meegezeten. HERMAN JOUSTRA schoot. Katwijk en Leiden deel den de punten (1-1). Leiden sloot een betere eerste helft af met een 0-1 voorsprong, door een af standsschot van Miriam Mulder. Katwijk had de overhand na de pauze en kwam verdiend aan de gelijkmaker door Jaqueline Vlas in de zondag hoofdklasse een flinke nederlaag voor SJC tegen Donk: 5-2. Voor rust kwam Donk al met 3-0 voor. door drie doel punten van de uitblinkende Pau la Nagel. Annelies Schaap bracht met een mooie omhaal uit een corner SJC nog even in de wed strijd. maar Belinda van Baan en Lia Deeteman maakte daarna snel een eind aan de Noordwijkse illusies. De tegentreffer van Wen dy Smit vlak voor tijd was alleen nog voor de eer. UDO ging met 0- 4 kansloos tenonder tegen KFC. Ook SJZ verloor met 4-1 tegen Stolwijk. De Sleutels overklaste Leonidas met 5-0. Elvera Dole maakte na een kwartier spelen ge bruik van een keepstersfout en schoot over de te ver uitgelopen doelvrouwe Sleutels naar de lei- LEIDEN - In de derde klasse ver keren FC Lisse en WSB nog steeds in degradatiegevaar. De ploegen, die vorige week nog de winst pak ten, verloren met dezelfde cijfers (2- 1) van respectievelijk WSE en Soccer Boys. WSE - FC' Lisse 2-1 In een gelijkopgaande wedstrijd, die werd gekarakteriseerd door een enorme inzet van beide elftallen, ging Lisse door twee aan WSE toe gekende penalty's ten onder. Met name de tweede strafschop werd door Lisse aangevochten. Nadat Lisse-doelman Mark van Berkel eerder bij de bal was dan een aan valler van WSE liet deze zich vallen, voldoende reden voor de arbiter om de bal op de stip te leggen. Patrick Rijnbeek kweel zich evenals vlak voor de rust uitstekend van zijn taak en tekende de beslissende 2-1 (een kwartier voor tijd) aan. Een te leurstelling voor FC Lisse, dat in de 38ste minuut uit een vrije trap van Patrick Bon nog op 0-1 was geko- Soccer Boys - WSB 2-1 WSB domineerde het spel gedu rende de eerste twintig minuten. In die openingsfase scoorde Theo Aanhane reeds in de vijfde de mi nuut 0-1. Aanhane had zelfs enkele minuten later de tweede treffer op zijn voet nadat de doelman van Soccer Boys een schot van Robert Marijnen moest lossen. De rech terspits schoot echter over. Na 25 minuten kwam het keerpunt. Soccer Boys nam toen het heft in handen en scoorde ook verdiend de gelijkmaker via Ruud van Ruler. Na de rust trachtte WSB greep op het spel te krijgen, het ging ook beter, maar de gastheren bleven met name op het middenveld de betere. Met een schitterende individuele actie scoorde Bart van Dijk sr. 2-1. Doel man Johan van de Berg had daar voor nog enkele goede reddingen verricht, maar ditmaal was hij kans loos. Het schot van Van Dijk werd van richting werd veranderd. Aan hane leek' nog de gelijkmaker aan.te tekenen, maar zijn doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. Karl-Heinz Riedle naar Lazio Roma MILAAN (GPD) - Karl-Heinz Riedle speelt vanaf het komende seizoen bij Lazio Roma. De spits van Werder Bremen bereikte zater dag overeenstemming over een driejarig contact met de Romeinse club. Twee maanden geleden was Riedle al akkoord gegaan met AC Milan, voor het geval dat Gullit niet meer zou terugkeren bij de Milane se club. Het feit dat voorzitter Ber lusconi van de transfermogelijk heid van Riedle afziet, zegt veel over het vertrouwen van de club in het herstel van Gullit. ding. Waarna Marielle Bavelaar in een echte one-woman-show de andere treffers voor haar reke ning nam. In de eerste klasse een ruime 5- 1 overwinning voor Iduna 2 op FC lisse. Aanvankelijk ging de strijd nog gelijk op. FC Lisse be antwoordde de openingstreffer van Iduna met de gelijkmaker van Gabrielle Mosk. Daarna trok Iduna de wedstrijd definitief naar zich toe met twee treffers van zo wel Belinda Koopman als Jolan- da de Geus. WSB verloor met 1-4 van UVS. Toch was het WSB dat meteen al goed startte en door een schot van Anita Schenk aan de leiding kwam. UVS had een half uur nodig om de zaak uit een penalty weer recht te trekken. Daarna kwam WSB er niet meer aan te pas en liep UVS uit naar 1-4 door Heieen van Dongen en twee maal Tanja de Jong. Randstad Sport won weliswaar met 4-0 van Foreholte. door doelpunten van Ria Berger en Lia Piket, maar zag Ingrid Buist met een gebroken borstbeen voor langere tijd uitge schakeld. OPVALLEND aanwezig! Naam: Jaan de Graaf. Club: IJsselmeervogels. Leeftijd: 34 jaar. Beroep: marktkoopman. Na een afwezigheid van drie jaar maakte Jaan de Graaf zijn rentree in het eerste team van IJs selmeervogels. Trainer Hans van der Zee miste vijf basisspelers en zat bovendien door vijf achter eenvolgende nederlagen met een team dat geen greyitje zelfver trouwen bezat. Er moest dus iets gebeuren bij de roemruchte club uit Spakenburg, die zaterdag FC Lisse op bezoek kreeg. Wanneer werd je voor het eerst benaderd? De donderdag voor de wed strijd tegen Quick Boys heb ik voor het eerst serieus met de club over een rentree gesproken. We hebben afgesproken dat ik me bij een nederlaag in Katwijk bij de ploeg zou voegen. En is het meegevallen? Laat ik het zo zeggen: de wed strijd is me niet tegengevallen. Kijk. ik hoef natuurlijk niet meer te voetballen als vroeger. Ik mag mijn momenten afwachten. Als mijn verdediger opkomt hoef ik hem niet af te stoppen. Dat moe ten de middenvelders maar op knappen. Niet bang voor spierpijn? Hou op. vrijdag en ook zater dagmorgen was ik nergens. Ik barstte van de spierpijn. Je moet niet vergeten dat ik drie jaar op wat zaalvoetbal na niets gedaan heb. Het bleek dat ik in de week voorafgaand aan de wedstrijd te veel hooi op mijn vork had geno men. Maandag heb ik een half uurtje getraind. Vervolgens heb ik op dinsdag meegespeeld in een oefenwedstrijd en op donderdag de groepstraining gevolgd. Die laatste training was eigenlijk veel te zwaar voor mij. Vrijdag zaten mijn spieren helemaal vasK* Ik heb geprobeerd ze via massage los te laten maken, maar dat lukte niet best. Daarom ben ik zater dagochtend nog een keer terug gegaan naar de masseur. Op zijn advies heb ik ook nog eens kort voor de wedstrijd een half uur in een warm bad'gelegen. tn hielp dat? Volgens mij wel. want tijdens de wedstrijd had ik merkwaardig genoeg nauwelijks last van spier pijn. Dus nu weer snel in bad? Ben je gek. een keer per dag is wel genoeg. Ik ben er net uit. Niet bang geweest af te gaan? Eerlijk gezegd wel een beetje, je steekt je hoofd toch in een strop. Maar dat moest dan maar voor een keer. Dat heb ik wel voor de club over.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15