Van Breukelen mist beleving Mechelen deelt dreun uit SW nog drie punten van promotie Manchester C helpt Liverpool een handje Italië komt eindelijk weer tot scoren PAGINA 14 ft f MAANDAG 2 APRIL 1990 ARNHEM Je hoeft niet al tijd vrienden te zijn om toch te kunnen presteren. Het be wijs daarvoor leverde PSV gistermiddag bij Vitesse, dat kansloos met 0-2 aan de kant werd geschoven. Het bete kende voor de verrassende debutant uit Arnhem pas de derde thuisnederlaag van dit seizoen, nadat eerder FC Groningen en FC Twente met de volle winst naar huis waren gegaan. Op 25 april, wanneer PSV en Vitesse in de vaderlandse bekerfinale weer tegenover elkaar staan, mag de Arnhemse club op nieuw verliezen om toch ver zekerd te zijn van Europa Cup-voetbal. Mits PSV ten minste de landstitel prolon geert. En daar is Hans van Breukelen niet op voorhand van overtuigd. „Of PSV landskampioen wordt", stelde de doelman van Oranje op de och tend na de interland in Kiev nuchter vast, „is nog maar zeer de vraag. Daarvoor laten we de laatste weken gewoon te weinig zien. Ik mis bij PSV de beleving, de teamgeest, kortom de bereidheid om voor el kaar te werken. De ploeg is niet sta biel genoeg. We hebben enorme uit schieters naar boven, maar we ge ven dit seizoen gewoon te veel pun ten weg. De pieken en dalen waren de laatste jaren nooit zo groot". Het heeft alles te maken met de sfeer in de ploeg. Het zou de spelers volgens Van Breukelen sieren als zij daarvoor de hand op de eerste plaats in eigen boezem steken. „Het eigenbelang staat dit seizoen te veel voorop. In het jaar dat we alles won nen, was de sfeer optimaal. Wat we toen aan energie over hadden, stop ten we in de ploeg, nu stopt ieder een dat in zichzelf. Dat werkt door in het elftal". Andere negatieve fac toren zijn volgens de doelman het grote aantal blessures en een te gro te selectie. „Daar komt bovendien bij dat het verwachtingspatroon van een aantal jongens niet is uitge komen. Dat werkt door op de bank. Daar zitten dan weer spelers die het eigenbelang laten prevaleren boven het collectief'. „Ik had gehoopt", kijkt Van Breu kelen terug, „dat we in de winter stop sterker uit Portugal vandaan zouden komen. Dat is niet gebeurd, daarna is de zaak geëscaleerd. Toen ik dat voelde aankomen, heb ik alarm geslagen en zijn we met ieder een die daarbij betrokken was om tafel gaan zitten. Maar het is abso luut onwaar dat ik achter de rug van <r »V X.+±.ê" dittlKl», «H* Haarlem - NEC 1-1 (0-0). 64. Van der Gaag 0-1, 85. Echteld 1-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 500. Rode kaart' Van Roon (Haarlem) Gele kaart: Bouwens (Haarlem) FC Groni Ja JC 1-1 (0-1). 10. Verhagen 0-167. Eijkelkamp 1 -1Scheids rechter' Bakker Toeschouwers: 9000. Ge le kaart' Veenhol (Groningen), Van de Luer (Roda JC). BW Den Bosch - Willem I11-1 (1-1). 38. Van Geel 0-1, 41. Gösgens 1-1 Scheids rechter: Van Swieten. Toeschouwers: 6400. FC Utrecht - Sparta 2-1 (1-1). 17 Hout man 0-1, 36. Moore 1-1, 74. Boogers 2-1. Scheidsrechter: Lammers. Toeschouwers: 6000. Fortuna - FC Den Haag (0-1). 5. Lems 0-1 (strafschop), 49 Reijners 1-1, 86. Clayton 2-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschou wers' 3500. Gele kaart: Hoekman en Adam (FC Den Haag), Custers (Fortuna). RKC - MW 1-1 (0-1). 23. Verbeek 0-169 Hoekstra 1-1. Scheidsrechter Blom. Toe schouwers: 2500. Gele kaart: Joore en Ja- link (beiden RKC), Lanckohr en Arts (bei den MW). Vitesse - PSV 0-2 (0-1). 33. Ellerman 0-1, 52. Kieft 0-2. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 13.000 (uitverkocht). Gele kaart: Sturing (Vitesse), Ellerman en Povl- sen (PSV). Feyenoord - Ajax 0-1 (0-0). 47. Berg kamp 0-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 50.000 (uitverkocht). Gele kaart: Lokhoff en Keur (Feyenoord), Lars- son en Witschge (Ajax). Volendam - FC Twente 2-1 (1-1). 1. Ver mes 1-0,31. Ter Avest 1-1,47. Berghuis 2- 1Scheidsrechter Houben. Toeschouwers: 3.500. Gele kaart: Van Loon (Volendam) en Steflensen (FC Twente). Negen wedstrijden. Aantal toeschouwers: 94.400. Na 28 speel dagen: 2.011.884. lest bezochte wedstrijd: Feyenoord Ajax, NEC, 500 Rode kaarten: 1, Van Roon (Haarlem). Na 28 speeldagen: 20. Gele kaarten: 19. Na 28 speeldagen: 505. Meeste gele kaarten: RKC - MW, Feye noord - A|ax, 4. Aantal doelpunten: 20. Na 28 speeldagen: 687. EERSTE DIVISIE 1-2. Scheidsrechter: Janssen, Toeschou wers: 2500. Gele kaart: Kerstens (RBC). NAC - De Graafschap 1-1 (1-0) 6. Saam- an 1-0, 67. Slagboom 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers 3275. Gele kaart: Slagboom en Trentelman (beiden Graafschap). Bijzonderheid: Tom Carton, nog trainer van afdelmgsclub Carton de a oefenmeester Cor Pot. Heracles - Wageningen 1-1 (1-0) 34. Van Schijndel 1-0, 90. Oosterhuis 1-1 (straf schop). Gele kaart Corte en Brilhuis (Hera cles), Oosterhuis (Wageningen). Rode kaart Van der Weerd (Wageningen) 2xgeel, 82e minuut. GA Eagles - Heerenveen 2-1 (2-0) 29 Van den Brink 1 -0,32. Heering 2-0,65. Ver beek 2-1 Sdlieidsrechter: Luijten. Toe schouwers 1800. Gele kaart. Ensink (Eagles), Huizmga en Richardson (Heeren veen) Rode kaart: Griffith (Heerenveen) 58e minuut wegens onenigheid met Veld kamp. Helmond Sport - VW 0-0. Scheidsrech ter: Egbertzen. Toeschouwers: 4000, Gele kaart: Kreekels (Helm. Sport). Eindhoven - Emmen 1-1 (0-1)36. De Jon ge 0-1, 50. Maas 1-1. Scheidsrechter: Meyer. Toeschouwers 1650 Gele kaart. Bos (Emmen). Rode kaart: Carlo de Leeuw (Eindhoven) 74e minuut wegens slaan te- Cambuur - Excelsior 1-2 (0-1) 37. Van Bremen 0-1, 47. Van Bremen 0-2, 57. Kut- tert 1-2. Scheidsrechter: Wegereel. Toe schouwers: 3300. SW - Telstar 3-1 (2-0) 34 Cooke 1-0, 38 Roosa 2-0, 54. Ridderhof 3-0, 87. Otte 3-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 2200. Gele kaart: Verkaik (SVV). Negen wedstrijden, Veendam vrij. Aantal toeschouwers: 22.975. Na 31 speel dagen: 781.626. Best bezochte wedstrijd: Helmond Sport - VVV, 4000. Slechtst bezochte wedstrijd. Eindhoven - Emmen, 1650. Rode kaarlen: 3, De Leeuw (Eindhoven), Van der Weerd (Wageningen), Griffith (Heerenveen). Na 31 speeldagen: 28. Gele kaarten: 9 Na 31 speeldagen: 531. Meeste gele kaarten: Heracles - Wagenin gen, GA Eagles - Heerenveen, 3. Aantal doelpunten: 20. Na 31 speeldagen: 760. Terwijl Rick Hilgers over de Tsjech Chovanec heenhuitelt, kopt John van den Brom de bal richting PSV-doel. Van Breukelen bleek daarin niet te passeren. (foto anp> anderen iets heb bekokstoofd". De sfeer is na alle akkefietjes zozeer vertroebeld dat er geen sprake meer is van een eenheid. Van Breukelen beaamt dat: „Dat merk je aan alles, dat kan iedereen in het veld consta teren. Het laatste extraatje, spelen met je hart, dat is verdwenen. Alles is daardoor minder geworden". Er zijn volgens Van Breukelen dingen gebeurd, die het noodzake lijk maken om op het eind van dit seizoen het mes in de selectie te zet ten. „Er zullen veranderingen door gevoerd moeten worden, dat staat nu al vast. Maar dat ligt puur aan Guus Hiddink en het bestuur. Het is aan Hiddink of hij doorgaat of niet en of hij de beslissende stem heeft welke spelersgroep er volgend jaar staaf'. Dit seizoen wil Hiddink af maken op een puur zakelijke basis. Van Breukelen steunt hem daarin en ziet die manier van werken als enige mogelijkheid om de landstitel opnieuw naar Eindhoven te halen. „Het extraatje is weg, maar door de kwaliteit die PSV heeft moeten we dat redelijk kunnen compenseren". Subliem Vitesse ondervond het aan den lij ve. Behoudens een kwartier in de eerste helft, toen Koolhof, tot drie keer toe, en Van de Brom strandden op een geprikkelde en subliem rea gerende Van Breukelen, kon het counterende Vitesse amper potten breken. Hoe fel en agressief Vitesse ook aan de wedstrijd begon. Stu ring overdreef daarbij en beging drie forse overtredingen op Eller man, die zich vervolgens niet onbe tuigd liet en revanche nam. Beide spelers zagen geel. Vanenburg hield aan het Arnhemse geweld al in de tweede minuut een pijnlijke enkel over en voegde zich een kwartier voor de rust bij de geblesseerde PS- V'ers Lerby, Romario, Nielsen en Koot. Twaalf minuten keek Vitesse al tegen de nederlaag aan, toen Eller man op het eind stond van de aan voerlijn Boerebach-Kieft. Zeven minuten na de pauze was het defini tief gedaan met Vitesse én de wed strijd. Uit een perfecte voorzet van Boerebach zorgde Kieft met het hoofd voor 0-2 en legde Vitesse meteen het hoofd in de schoot. PSV domineerde het restant van de wed strijd en had in Van Aerle een prima verdediger en in Valckx zijn absolu te uitblinker. Hiddink: „Gelet op de constante prestatie die Valckx de laatste weken levert, moet het sei zoen voor hem langer duren dan 8 mei". Hij verdient volgens de PSV- trainer een plaats in de Oranje-se lectie voor het WK. Matheid „Na dat tweede doelpunt zat de ploeg er helemaal doorheen", blikte Vitesse-trainer Bert Jacobs terug. „Ik had vanmiddag van de spelers iets extra's verwacht, maar doordat een doelpunt uitbleef, lag er een ze kere geestelijke matheid over de ploeg. Aan de andere kant is duide lijk dat Vitesse nog lang niet zo ver is om PSV te kunnen verslaan. Al leen als ze alle elf in topvorm zijn, is zo'n stunt haalbaar". Zoals eerder in Eindhoven, waar Vitesse met 0-1 won. Een Arnhemse bouwonderne mer kon z'n centen daardoor op zak houden. Voor de wedstrijd loofde hij bij winst van Vitesse een premie van 25 mille uit, in de rust verhoog de hij dat bod tot 75.000 gulden. Kieft had er geen boodschap aan en zette Vitesse terug op de plaats. ALBERT GEESING DEN HAAG (ANP) - Met nog zes wedstrijden te gaan kan SW het kampioenschap van de eerste divi sie en promotie naar de eredivisie niet meer ontgaan. De Schiedamse ploeg, die volgend jaar zijn 'thuis wedstrijden' in De Kuip speelt, won thuis met 3-1 van Telstar. Het ver grootte de voorsprong op NAC tot twaalf punten en heeft uit de ko mende zes duels nog maar drie pun ten nodig om de officieuze titel offi cieel te maken. Cooke, Roosa en Ridderhof waren de doelpuntenma kers. De eerste twee van die drie punten kunnen dinsdag in eigen huis tegen AZ al binnen worden ge haald. De Bredase ploeg, die de achter volging heeft opgegeven, speelde onder leiding van Tom Carton thuis tegen De Graafschap gelijk (1-1). Carton, nu nog trainer van de afde lingsclub Sprangcapelle, verving de ontslagen Hans Verel op de bank. Volgend seizoen wordt Carton de assistent van de nieuwe NAC-oe- fenmeester Cor Pot. FC Groningen en Roda JC heb ben de 9.000 toeschouwers in het Oosterpark weinig vermaak gebo den en de punten gedeeld: 1-1. De Guus Hiddink wil duidelijkheid ARNHEM (GPD) PSV en het trainersduo Hiddink-Dorjee willen nog deze week weten waar ze met elkaar aan toe zijn. Mogelijk vandaag al laat het bestuur van de landskampioen weten of zij ingaat op het eisenpakket dat Guus Hiddink vorige week op tafel heeft gelegd. „Het gaat om een duidelijke afbakening van een aantal zaken", legde Hiddink gistermiddag na afloop van het duel met Vitesse uit. „Het hoeft niet notarieel bekrachtigd te worden, maar ik wil wel duidelijkheid heb ben. Zo dient er bij een club gewerkt te worden en zo is het bij PSV ook al tijd geweest". Hiddink wilde gistermiddag niet ingaan op de inhoudelijke kant van de zaak. Het is echter niet zo moeilijk te raden waarop de Achterhoeker doelt. De nu ontstane impasse is immers voor een groot deel terug te voeren op het geslonken vertrouwen bij het bestuur en de achterdocht die de laatste maanden in de spelersgroep de kop heeft opgestoken. Dat is ook de reden waarom Hiddink (en Dorjee) het nieuwe, tweejarig contract nog steeds niet heeft ondertekend. d«or schorsingen van Boekweg en Wilson en een blessure van Olde Riekerink behoorlijk gehandicapte thuisclub had tenminste nog de in tentie om aan te vallen, maar de ver dediging van Roda was betrouw baar. De zonder de geschorste Hof man spelende Limburgers preste ren in aanvallend opzicht echter vrijwel niets. Roda kwam al vroeg op voor sprong. Na een harde vrije trap van Groenendijk kreeg Lodewijks de bal niet onder controle en scoorde Verhagen met een kopstoot: 0-1. Vanaf dat moment was het spitsuur op de helft van de Limburgers, maar het lukte FC Groningen niet om een bres te slaan in de versterkte afweerlinie van Roda. Alleen Veen- hof was kansrijk en Bolesta ver richtte een prima redding na een vrije trap van Eijkelkamp. Na rust hetzelfde beeld. Een machteloos aanvallende thuisclub en een voortdurend op een counter loerend Roda. Eerst kopte Eijkel kamp in vrije positie rakelings naast en korte tijd later liet Van Loen zich in vrije positie op de val reep aftroeven door Veenhof. Hal verwege de tweede helft zorgde Eij kelkamp via een vrije trap vanaf 20 meter toch voor de gelijkmaker 1-1. Bolesta was kansloos op de door de muur van richting veranderde bal. BRUSSEL (GPD) Aad de Mos redeneerde de afgang fier weg. „Twee persoonlijke fouten, de wedstrijd was gauw ge speeld. Twee-nul achter tegen KV Mechelen, dat halen An- derlecht en AC Milan samen niet eens meer op". De uiteindelijke 0-3, thuis in een uit verkocht stadion, was voor De Mos echter een klap in het gezicht. De score was zelfs nog coulant voor An- derlecht, dat van een formidabel KV Mechelen alle hoeken van het veld te zien kreeg. De Mos moet nu vrezen dit seizoen buiten alle prij zen te vallen. Afgelopen zomer stapte de Ne derlander ineens over van Meche len naar Anderlecht. De statige club uit de hoofdstad was zo'n beetje klaar met de verbouwingen aan het stadion, die enkele seizoenen de voorrang hadden gekregen boven de sportieve gang van zaken. Vanaf dit seizoen wenste Anderlecht zich weer in de top van het (internationa le) klassement te roeren. De Mos werd verleid met de toezegging dat hij kon halen wie hij wou, als de in vesteringen tot tien miljoen gulden beperkt bleven. Zaterdag leek de Nederlander zich niettemin vertild te hebben aan Anderlecht. Bij de grandeur van de club past mooi, technisch voetbal. Zelfs achterin hebben in het voor malige Astrid-park nooit de beulen gevoetbald die andere topclubs hadden. Adri van Tiggelen is mo menteel de enige, maar ook voor hem was er tegen KV Mechelen geen houden aan. Toen de spijker harde verdediger even voor rust ge blesseerd uitviel, was het al 0-2. De Mos weet dat allemaal. Voor de wedstrijd zei hij nog: „An derlecht heeft meer spelers die doelpunten maken, KV Mechelen heeft er meer die dat kunnen voor komen". In echte topwedstrijden valt Anderlecht dus door de mand. Dit seizoen slaagde de ploeg van De Mos er niet één keer in van een con current te winnen. Niettemin stond Anderlecht tot zaterdag bovenaan de ranglijst. Internationaal zit er voor De Mos nog een prijs in. Woensdag speelt Anderlecht thuis tegen Dinamo Bu- karest, de eerste halve finale in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Tegen de lepe Roe menen zweet De Mos ongetwijfeld weer peentjes, zeker nu Van Tigge len niet van de partij is. Door de winst van Club Brugge op Antwerp is zijn ploeg nationaal zelfs voorlo pig nipt meer dan een outsider. Net als KV Mechelen, dat zater dag het hart van elke liefhebber stal. Na de opvallende vertoningen te gen AC Milan perste de ploeg er op nieuw een schitterende wedstrijd uit. „We hebben niets aan het toeval overgelaten", analyseerde de maker van het tweede doelpunt, John Bos man, „we hebben ons voorbereid als op een grote Europa Cup wed strijd". Mechelen kwam zaterdag alleen voor de volle winst en het geluk v in dit geval met de dapperste. Na rust stormde Anderlecht, maar toen pakte Mechelen uit met een demon stratie verdedigen en counteren. De onmacht van Anderlecht (ook con ditioneel) tegen de allrounders uit Mechelen was meer dan pikant. In Brussel is het nog altijd de in middels 75-jarige Constant van den Stock die de toon van de muziek be paalt. De deftige voorn Belgische voetbal-instituut kan nog altijd intens verdrietig worden als zijn spelers klagen of zich anders zins onaangepast gedragen. De flirt van Van Tiggelen met PSV ervaart Van den Stock als een gebrek dankbaarheid. „Wij hebben van Van Tiggelen een speler met inter nationale allure gemaakt, want toen wij hem bij Groningen weg koch ten, stelde hij in Nederland niet zo veel voor". Met drie miljoen op zak mag PSV van Van den Stock eens komen pra ten, een absurd bedrag voor een ver dediger van 33. De Mos wil Van Tig gelen dus niet kwijt. De trainer weet als geen ander dat Anderlecht niet alleen een target-man als Bosman kan gebruiken, maar vooral behoef te heeft aan defensieve kracht. Mi i De Zwitser Hottiger krijgt te maken met BASEL (SID) - Luigi de Agostino heeft zaterdag een einde gemaakt aan een doelpuntloze periode van het Italiaans elftal. Zijn treffer in de vriendschappelijke interland tegen Zwitserland in Basel was de eerste Drie goals voor topscorer Papin PARIJS (AFP) - Jean-Pierre Papin heeft Olympique Marseille, vier da gen voor het eerste Europa Cuptreffen tegen Benfica, een opsteker be zorgd met een hattrick tegen Lille (4-1). Voor het vierde doelpunt zorg de de Engelse international Chris Waddie. Papin, die veertien dagen geleden bij Toulon ook al drie keer scoorde, bracht daarmee zijn sei zoentotaal op 27; tweemaal zoveel als dat van zijn naaste rivalen op de Franse topscorerslijst. Door de overwinning liep Marseille een punt in op Girondins uit Bor deaux, dat zaterdag op de 31ste speeldag tegen Mulhouse niet verder kwam dan een doelpuntloos gelijkspel. Het verschil is nog slechts twee punten, waarbij Marseille een wedstrijd minder heeft gespeeld. De rivalen spelen nog twee keer tegen elkaar: de normale wedstrijd op 14 april en op 25 april de uitgestelde wedstrijd in St-Etienne. na 354 minuten voetbal. ge Siciliaan. De laatste overwinning behaal- Invaller De Agostino had meer den de Italianen vorig jaar novem- geluk. In de 68ste minuut had hij ber. Toen werd Algerije met 1-0 ver- van achttien meter een vrije trap on- slagen. Tegen Engeland, Argentinië houdbaar voor Brunner in de lin en Nederland kwam de wereldkam- kerhoek geschoten, pioen van 1982 niet verder dan doel puntloze gelijke spelen. De overwinning van Italië was verdiend. Carnevale scoorde in de 35ste minuut in buitenspelpositie en Donadoni, die vrijdag door de UEFA voor drie EC-duels werd ge schorst, trof de lat. De beste kansen had echter debutant Schillaci van Juventus. Na 52 minuten werd hij na een schitterende solo vanaf de midden lijn gestopt door de Zwitserse doel- verdediger Brunner, zeven minuten later schoot hij van vier meter de bal over het lege doel. Negen minuten voor het slot moest de Zwitserse li bero Fischer op de lijn redding brengen na een inzet van de 25-jari- LONDEN (Reuter) - Manchester Ci ty heeft gistermiddag Liverpool stuk verder op weg gehol pen in de herovering van de Engelse voetbaltitel. De degradatiekandi daat zorgde voor een surprise door kampioenspretendent Aston Villa in Birmingham met 2-1 te verslaan. Doordat Liverpool, weliswaar met grote moeite, Southampton op Anfield Road met 3-2 versloeg, heeft de ploeg van Kenny Dalglish nu zes verliespunten minder dan de naaste concurrent. Landskarnpioèn Arsenal behield kansje op prolongatie van de ti tel door de overwinning van 1-0 op Everton. Manchester United won weliswaar met 3-0 van Coventry. de het gevaar voor degradatie is nog niet geweken. Voor de Man cunians scoorde Hughes twee keer. Robins maakte het derde doelpunt. Toen Barnes zaterdag in de 14e minuut Liverpool op 1-0 bracht leek het erop dat de kampioenskandi daat op weg ging om revanche te ne- de nederlaag van 1-4 die vorig jaar oktober in Southampton werd geleden. De club uit de mid denmoot liet zich niet ontmoedigen en boog de achterstand zelfs om in een voorsprong door doelpunten Rideout en Case. Het zag ei uit dat Liverpool belangrijke punten zou verspelen in de race mei Aston Villa. De hulp van Osman was nodig om Liverpool twaalf mi nuten voor tijd op gelijke hoogte te brengen. Vier minuten voor tijd maakte Rush tegen alle verhouding in de winnende treffer. Aston Villa leek op weg naar een eenvoudige triomf op Manchester City. Na elf minuten zette Cowans de thuisploeg op voorsprong. Maar City sloeg snel terug. Na 25 minuten scoorde Ward. Voor 25.000 toe schouwers had Aston, dat de laatste weken aan een slechte serie bezig is, wel het beste van het spel maar sco ren deed de ploeg niet. Tien minu ten voor tijd lukte City's Peter Reid dat wel. De Maradona van Oosteuropa BELGRADO (Reuter) - Dragan Stojkovic moet zijn plaats in het natio nale elftal van Joegslavië voor de eindronde om het wereldkampioen schap verdienen. Dat vindt bondscoach Ivica Osim. „Hij gedraagt zich in het veld als de Maradona van Oosteuropa. Hij moet het spel bepalen van mijn ploeg en niet denken dat hij een supervedette is", bekritiseer de de trainer de sterspeler na het gelijkspel van 0-0 tegen Polen afgelo pen woensdag. Stojkovic, nu nog uitkomend voor Rode Ster Belgrado, speelt vol gend seizoen voor Olympique Marseille. De Franse club van de steenr- rijke Bernard Tapie heeft vijftien miljoen gulden betaald voor de mid denvelder. Aanvankelijk was er sprake van Stojkovic naar Barcelona zou gaan. De 27ste speeldag in de Bundesliga heeft het laagterecord van een week geleden, toen in negen wedstrijden slechts elf doelpunten werd ge maakt, weer goeddeels doen verge ten. Nu werd twee keer zoveel ge scoord en werden 215.000 toeschou wers naar de stadions gelokt, waar mee het bezoekerstotaal dit seizoen de vijf miljoen is overschreden. Een veelvoud daarvan zal dins dag en woensdag voor de televisie zitten om Bayern Miinchen, Lever- kusen en Werder Bremen op Euro pees niveau aan het werk te zien te gen de Italiaanse clubs AC Milan. Juventus en Fiorentina. De West- duitse hoop voor de halve finales steeg door de goede generale van za terdag. Niet alleen won het EC-drie- tal, het gebeurde ook nog overtui gend stelden de aandachtige Itali aanse afgevaardigden vast. Bayern München verdedigde de voorsprong van drie punten op Le- verkusen door in het Olympia-sta- dion oefenmeester Willi Enten- mann diens eerste nederlaag te be zorgen als verantwoordelijke man bij VfB Stuttgart. Het ontslag van Arie Haan had nog geen half uur ef fect. Stuttgart kwam met 1-0 voor door Walter, maar werd minuten la ter alweer bijgehaald dankzij Wo- hlfahrt. In de tweede helft heerste Bayern en werd het verschil vol doende uitgedrukt met treffers van uitblinker Pflugler en Kohier. Spanje Real Madrid en Barcelona hebben zich in het weekeinde gespaard voor de confrontatie van donder dagavond te Valencia in de bekerfi nale. Cruijff liet Barcelona bij Gijon beginnen zonder Koeman, Alesan- co, Bakero, Roberto en Beguiris- tain. Real, al lang vrijwel zeker van de titel, deed voor de uitwedstrijd in Zaragoza geen beroep op Cordillo, Butragueno, Michel en Martin Vas- quez. Zowel Barcelona (2-0), als Re- al (1-0) won. Met het oog op de bekerfinale, waar de superioriteit ten opzichte van Barecelona nog eens kan wor den aangetoond, heeft Real zater dagavond even de begeerte naar een aantal records opzij gezet. De Koninklijke kan namelijk vrijwel alles verbeteren, zes titels op rij, waar het eigen nationale record op vijf staat (61 tot 65). Met nog zes speeldagen tegoed en met 91 tref fers in handen kan de topprestatie van Barcelona uit 1959 (96) gebro ken worden. Hugo Sanchez. 33 tref fers, is op weg een nieuw top te be klimmen en hoger uit te komen dan de 36 doelpunten van Zarro in het begin van de jaren vijftig.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14