Aandewiel bevrijdt Quick Boys uit crisis Klassieker kan nauwelijks boeien SpooTTV MAANDAG 2 APRIL 1990 PAGINA 13 'Spelers konden druk niet aan' 'Italiaans' Ajax schudt Feyenoord van zich af Golfer zonder rijbewijs sleept auto in de wacht Weer operatie Huug Aandewiel LEIDEN - Voor Huug Aandewiel is het seizoen alweer voorbij. De voet baller van Rijnsburgse Boys moet hoogstwaarschijnlijk voor de twee de maal een operatie aan de rechte- renkel ondergaan. Dat is de uit komst van een bezoek aan het Rot terdamse Sint Franciscus-zieken- huis, waar het pijnlijke gewricht van Aandewiel met de hulp scanner aan een onderzoek werd onderworpen. Zekerheid over een operatie krijgt de Rijnsburgse Kat- wijker vandaag van chirurg Van de Bos. Door dezelfde chirurg opereerde Aandewiel enkele maanden gele den voor de eerste keer aan de be wuste enkel, die in het duel met ARC werd 'geraakt' door Arno Lan- cel. De medische staf van de zater dageersteklasser dacht aanvanke lijk aan een 'normale' blessure. Aan dewiel bleef evenwel last houden, waarna hij zich op voorspraak van trainer Kurver meldde in het Sint Franciscus-ziekenhuis. Maar na de eerste ingreep van Van de Bos bleef de pijn in de enkel opspelen. Aandewiel probeerde het nog in de wedstrijden tegen Lisse, Noordwijk en Kozakken Boys. "Maar in de dagen na de wedstrijd kon ik nauwelijks Kozakken Boys werd de pijn draaglijk", aldus Aandewiel. Het onderzoek werd de scanner afgelo pen woensdag leerde dat de enkel een aantal "donkere plekken" ver toonde. Aandewiel vermoedt dat het gaat om een "verkleving", die moet worden verwijderd. "Maar wat de uitslag ook is, ik word er onderhand moedeloos", is Aandewiel de wanhoop nabij. "Het is elk seizoen wat. Deze blessure houdt me weer een halfjaar aan de kant. Ik heb hooguit acht wedstrij den gespeeld dit seizoen. Ik ben blij dat ik door de opening van mijn sportzaak in Rijnsburg wat aflei ding heb, anders was ik echt gek ge worden". Transfer geld Tliom verdween in kas Stasi BONN (Reuter) - De voormalige Oostduitse geheime politie, Stasi, heeft ruim 3,5 miljoen gulden van Andreas Thorns transfer van Dyna mo Berlin naar Leverkusen in de zak gestoken. Dat staat in het West- duitse boulevardblad Bild am Sonntag. De 24-jarige Thom, de beste voet baller van de DDR, werd in decem ber verkocht aan Leverkusen. Vol gens Bild am Sonntag eiste de com munistische voorzitter van Dynamo dat het geld op een harde valuta bankrekening werd gezet. Het blad zegt dat het gaat om een rekening van de gehate, inmiddels ontbon den geheime politie Stasi. De club, die nu FC Berlin heet, werd financieel gesteund door de Stasi. De vroegere voorzitter Erich Mielke van de Stasi was een grote supporter. Na de omwenteling in de DDR van november vorig jaar zijn de banden tussen de club en de Sta si doorgesneden. Volgens Bild am Sonntag kan niemand bij de club het geld traceren. Zurbriggen zwaait af BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD KATWIJK - Het is een belediging voor de eerste klasse van het zaterdagvoetbal als er een ploeg op kop komt die het hele seizoen al uit vorm is. Waarschijnlijk is dat de reden ge weest dat Rijnsburgse Boys zaterdag niet mocht winnen van Quick Boys. Een andere fat soenlijke verklaring is moeilijk te vinden voor het onterechte gelijkspel (1-1) dat in de der by werd bereikt. Want Rijnsburg verdiende natuur lijk gewoon een onverwinning op Nieuw Zuid. Maar winst zou ook meteen een koppositie (samen met werken dan de beste therapie van Quick Boys maakt gezien de pres- een zieleknijper. Dat bleek zater- taties van dit seizoen het meest aan- dagmiddag rond de klok van vijf spraak op de titel. Hoewel Katwijk Mentaal gebroken zaten vele Quick Boys) hebben betekend. En Quick Boys-getrouwen de slotfase Ron Carli heft het vingertje na de doeltreffende afstandsknal van de niet zichtbare Hennie Koet. Links stormt lopen. Na Hans Zivaan in de richting van de doelpuntenmaker. Leonard Pluimgraaff (r) denkt er het zijne van. (foto Loek dat verdienden de Rijnsburgers weer net niet. Want de ploeg Arie Kurver zoekt al de hele competitie naar de juiste balans, terwijl Quick Boys vaak als een geoliede machine over de velden jaagde. De rake kopbal van Gert Aandewiel in de laatste tien secon den van de wedstrijd bij de stand 0- 1 krijgt in dat opzicht al een veel rechtvaardiger karakter. Een simpele kopstoot tegen een bal kan voor psychisch in het nauw zittende Katwijkers soms heilzamer KATWIJK - De gelijkmaker bracht het schaamrood op de ka ken van Gert Aandewiel. De Kat- wijker was zich bewust dat de 1-1 tien seconden voor tijd de krachtsverhouding van Quick Boys-Rijnsburgse Boys geweld aan deed, maar had Aandewiel zich het buitenkansje dan moeten laten ontnemen? Dat ging hem net een tikketje te ver, vandaar de jongste telg van het illustere voet balgeslacht de hoekschop van Leen van der Plas met een gerich te kopbal tot doelpunt promo veerde. "Een treffer trouwens die in de zelden zo vol als zaterdag middag gevulde duinpan (5000) een kampioenseuforie teweeg bracht. En in het Rijsburgse kamp heerste doffe berusting. Daar had de daad van Aandewiel de uitwerking van een "moker slag", aldus oefenmeester Arie Kurver. Kampioen. De Katwijker die zich verbonden voelt met Quick Boys is er vol van, maar op het veld begint de 'opdracht' langza- merhand een verlammende uit werking te krijgen. In het zicht van de haven raakt Quick Boys steeds meer verwijderd van de voor de winterstop geëtaleerde vorm. Tegen rivaal openbaarde zich wederom het probleem van de laatste weken. Met nog zes ron den te gaan houdt 'Katwijk' zijn hart vast. De supportersschare wordt immers niet graag herin nerd aan de gemiste kampioens- boten. "Dit is een nieuwe situatie, de ploeg staat onder druk en heeft moeite daar aan te wennen", wees Melbi Raboen aan als oorzaak van het tegenvallende spel. "En elke wedstrijd is een finale. Vandaag konden de meesten de druk niet aan. Dit was niet het Quick Boys van een paar weken geleden. De ploeg speelde verkrampt, niets lukte. We mogen de handen dichtknijpen met het punt". Raboen kon zich heel goed ver plaatsen naar de bedrukte stem ming in de Rijnsburgse kleedka mer. Maar medelijden voelde de Haagse oefenmeester niet. "Rijnsburgse Boys heeft vandaag een koekje van eigen deeg gekre gen. Hoeveel wedstrijden hebben zij niet in de laatste minuut ge wonnen? Kijk, zonder geluk word je geen kampioen en tegen Rijnsburg hadden wij nu eens de medewerking van boven". De gemiste winst kwam hard aan in het Rijnsburgse kamp, maar Arie Kurver maakte nader hand geenszins een aangeslagen indruk. De trainer putte moed uit de prestatie van zaterdagmiddag. "De competitie is nog lang niet beslist", toonde Kurver zich strijdvaardig. "Wij raken steeds beter in vorm en met Quick Boys gaat het steeds minder", vulde Hennie Koet, maker van het schitterende Rijnsburgse doel punt aan. "Als wij de laatste zes potten winnen, worden we kam pioen. We verkeren nu in een ide ale situatie. Quick Boys speelt als koploper onder druk. Dat we van daag een punt hebben verloren is lullig, want we hadden natuurlijk gelijk kunnen komen, maar we zijn nog lang niet uitgeschakeld". Wat Richard Hoogervorst be treft, komt Rijnsburgse Boys er bij het verdelen van de prijzen straks bekaaid af. Ondanks de slechte beurt, heeft de Haarlemse voorstopper rotsvast vertrouwen in Quick Boys. "De wedstrijd te gen Rijnsburg neem ik niet als maatstaf. Dat is een incident. De helft van de ploeg speelde ver on der zijn normale niveau en dat ge beurt niet iedere wedstrijd". ROB ONDERWATER de derby uit. Schrikbeelden over een opnieuw gemist kam pioenschap spookten reeds door de blauwwit gekleurde achterhoofden. In korte tijd was Quick Boys erin geslaagd om een voorsprong van vijf punten te verspelen aan de naaste belager uit het bloemendorp. Na de laatste corner van Leen van der Plas en de kopstoot van Aande wiel wisten de twijfelkonten het weer: Quick Boys wordt kampioen. De marge op de ranglijst was nog steeds twee punten en het doelpunt van de spits telde dus eigenlijk ook voor twee. Het veld werd door hon derden uitzinnigen in bezit geno men en de voetballers van de thuis club werden geëerd als helden, ter wijl ze negentig minuten lang am per iets fatsoenlijks hadden laten zien. Wat kan voetbal soms toch mooi zijn. Een nietsvermoedende voorbijganger van sportpark Nieuw Zuid zal wel op zijn voorhoofd heb ben gewezen, maar die heeft het dan niet goed begrepen. Bij een eventuele titel gaat het ui teraard nog veel verder met de emo ties en Nieuw Zuid is straks wel licht te klein. Toch zal na het belab berde duel tegen Rijnsburg de reali teit in het Katwijkse kamp niet ver te zoeken zijn. Want Quick Boys moet het niveau van afgelopen za- ROTTERDAM (GPD) Soms hebben trainers wel eens een gelukkige hand van wisselen. Het overkwam Leo Been hakker gistermiddag in de bijna geheel gevulde Rotterdam se Kuip. In de rust van Feyenoord-Ajax besloot hij Wim Jonk in de kleedkamer te laten en te vervangen door Den nis Bergkamp. Het eerste balcontact van de Amsterdamse schaduwspits betekende direct een schot in de roos. Het was de enige treffer in de deze competitie verbleekte top per. die onder de maat bleef. De 1-0 zege hield Ajax in de ra ce met PSV om het landskampioenschap, terwijl Feye noord na de winterstop voor de eerste keer met lege handen stond. CRANS MONTANA (SID) - Zesdui- „Over het resultaat, dat natuurlijk zend toeschouwers, 180 journalis- nooit los te koppelen valt van een ten en tien televisiestations hebben wedstrijd, kan ik alleen ma; zaterdag scheid van Pirmin Zurbriggen ge volgd. De laatste wedstijd van de 27- uiterst Crans Montana het af- tevreden zijn. Maar kijk ik als objec tieve voetballiefhebber dan moet ik teleurgesteld zijn", beschouwde stuitte de Zwitser op Olympisch der Bengtsson, had, zoals te doen i Alberto Tomba. gebruikelijk, weinig te melden. Hij 'ment afweten. weliswaar iets meer niveau dan er voor, Verheffend was het ook toen allerminst. Al hadden de Amster dammers in de tweede helft wel meer afstand van hun Rotterdamse rivalen moeten nemen. Bergkamp, Pettersson en Witschge kregen daarvoor de mogelijkheden, maar lieten het op het beslissende mo- leverde het duel niet noemde de eerste helft 'oké'. En op. Voor de eindstreep stapte Zur- vond dat zich r briggen van de ski's. Tomba volgde pillen stressve het voorbeeld. Schouder aan schou- geopenbaard. „Wij gaven toen te der gingen de twee voormalige len onder het finishdoek door. Het afscheidsfeest werd enigszins dien speelde Aj; overschaduwd doordat parcours- heel goed", verkenner Erwin Strieker ten val Die laatste constatering i kwam. De Zuidtiroler brak daarbij zijden de waarheid. Het voetbal dat eel lange ballen en de aanvallers kregen te weinig kansen. Boven- de tweede helft dijbeen. Aja a de pauze voorschotelde had MONTPELLIER (ANP/Reuter) - De Australische golfer Wayne Riley moest zaterdag bij het internationale golftocrnooi in Mont- pellier de hulp inroepen van een chauffeur. Riley won een auto ter waarde van ruim 60.000 gulden door op de 138 meter lange 16e hole de bal in één slag in het gaatje te deponeren, een zogeheten liole-in- one dus. De 27-jarige Australiër riep na deze 'perfecte drive' meteen om een 'driver'. Hij raakte namelijk twee weken geleden in zijn Britse woonplaats Camberlcy zijn rijbewijs voor twaalf maanden kwijt omdat hij met een slok op achter het stuur werd aangetroffen. „Ik was met vrienden uit eten geweest en had daarbij een biertje teveel gedronken", zei Riley nuchter. Hij onthulde tevens, terwijl de door hem gewonnen wagen door een helper werd weggereden, dat hij het aan een chauffeuf van de organisatie dankte dat hij za terdag ucberhaupt aanwezig was. „Op de tweede dag werd ik bijna gediskwalificeerd wegens te laat komen. Ik werd acht minuten voordat ik de baan op moest pas wakker. Met de broek nog op de en kels ben ik het hotel uitgerend. Dankzij de chauffeur van het spe- lersbusjc heb ik het net gered. Die vent reed als Alain Prost". Een enkele uitschieter daargela ten, goed is het spel van de Amster dammers dit seizoen toch al niet. En de afgelopen weken is voorzichtig heid helemaal het parool. De laatste vier wedstrijden leverden stuk voor stuk 'Italiaanse' uitslagen op. Twee daarvan, Ajax-Volendam en FC Utrecht-Ajax, eindigden zonder doelpunten en evenals Feyenoord- Ajax werd Fortuna-Ajax ook met een 1-0 Amsterdamse overwinning afgesloten. Spektakelstuk De wil om er tegen Feyenoord een spektakelstuk van te maken, lav Griga in hun achterzak, waar door Danny Blind als libero nim mer in moeilijkheden kwam. Eer der, in de bekerwedstrijd tegen PSV, fungeerde Blind ook al op die hem tamelijk vreemde positie, zijn inzet evenwel gekeerd door de paal. In de slotfase moest Menzo nog een zoevend schot van Gerrit Plomp wegboksen- en ook nog een keer handelend optreden bij een kopbal van Griga. Maar veel i bij zijn ploeg wel aanwezig geweest, die meestal wordt ingenomen door had het tegenvallende Feyenoord liet Beenhakker naderhand weten. Marciano Vink of Jan Wouters. „Maar tussen willen en kunnen zit Beenhakker: „Vink sukkelt al enige wel eens een verschil". Wim Jonk tijd met een liesblessure (zonder initiatief), Bryan Roy dische staf kon mij niet garanderen Johnny van 't Schip (haalde slechts dat hij de hele wedstrijd zou kun- spelen. Dat risico wilde ik niet nemen. En Jan Wouters wilde ik te- gen Feyenoord per sé op het mid- ïinder sterke dag eïToök Aron Win- denveld hebben, want ik wist dat daar de slag beslist zou worden". keer de achterlijn) konden gis termiddag in ieder geval niks. Stefan Pettersson had e ter draaide niet soepel. Beste bij Ajax was met afstand Jan Wou ters, die met een ragfijne dieptepass VOOFSpFOFlg niet te bieden. Op 17 december van het vorige jaar (3-0 in Waalwijk tegen RKC) hadden de Rotterdammers voor het laatst verloren. Met Gunder Bengts- Twaalf arrestaties niét alleen aan de basis 1 ge doelpunt stond, maar nagenoeg in zijn eentje de lakens op het mid denveld uitdeelde. Richard Witschge liet af en toe schitterende technische staaltjes zien, maar voor een international was hij te weinig dwingend aanwe zig. In verdedigend opzicht had Ajax van de hulpeloze Rotterdam mers weinig te duchten. Peter Lars- son en Mark Verkuyl staken Pieter Keur en de Tsjechoslowaak Stanis- ROTTERDAM (ANP) - Voor, tij dens en na de wedstrijd Feyenoord- Ajax in Rotterdam zijn vijf suppor- Ex-Ajacied Arnold Scholten trof ters van Ajax en zeven van Feye- het niet dat uitgerekend hij Jan noord aangehouden. Een woord- Wouters als directe tegenstander voerder van de politie heeft dat na had. De man die in de week vooraf- de wedstrijd meegedeeld. Al voor gaande aan de kraker, die geen kra- de wedstrijd werden twee Amster- ker werd, het meest werd geinter- dammers aangehouden viewd, bleef bleek als zijn noten. Al had Scholten. met beetje geluk, Feyenoord na krap een half uur bijna wel op voor sprong gezet. Met een slim passje het plegen van vernielingen in de trein op weg naar het stadion. Drie mensen zijn gearresteerd op het plein voor het stadion en in het stadion zelf en nog eens zeven sup- bediend door Ton Lokhoff zae hii porters na de wedstrijd. belangrijke sleutelrol de laatste wedstrijden - de ploeg krijgt in negen dagen tijd beide top pers thuis te verwerken - ligt de fa- vorietenrol nog steeds overduide lijk bij de Raboen-elf. De blauwwitten mogen dan een steekje laten vallen links en rechts, het morsen bij Rijnsburg en vooral Noordwijk gaat verder. Katwijk moet, ondanks de voortreffelijke prestaties, toch worden gerang schikt als louter outsider, zo lijkt het. Droog Tot aan de miraculeuze slotfase kre gen de vijfduizend toeschouwers zaterdag niet zo erg veel te zien. Op het droge veld vlotten de combina ties bij beide partijen niet echt. Bij de bezoekers nog het best, dat wel. Martin de Louw gaf in de beginfase blijk van zijn goede vorm door zijn bewaker Hans van der Plas een paar keer soepel voorbij te lopen. De voorzetten van de sinds kort tot ech te rechtsbuiten omgeturnde Rijns- burger waren aan zijn ploegmaats niet besteed. In de tweede minuut al miste Hans Zwaan bijvoorbeeld op volkomen onbegrijpelijke wijze een haarscherpe voorzet van De Louw. Een grótere kans zou Rijnsburg niet meer krijgen, maar kansen op zich wel. De Louw zelf, Nico Ooster- lee en Hennie Koet kwamen telkens net iets te kort bij reële mogelijkhe- terdag heel snel verlaten, om niet den. De Katwijkers mochten be- alsnog in grote problemen te raken, paald niet klagen dat ze met 0-0 kon- Er wordt door de verantwoorde- den gaan rusten. Ze hadden weinig lijken altijd gevlucht in excuses als te bieden in de eerste drie kwartier, 'dit zijn speciale wedstrijden' en 'je Alleen Floor van Duyn was dicht bij wordt geen kampioen in dit soort een treffer geweest, maar de aan- wedstrijden'. Maar volgende week voerder mikte in het zijnet. Zonder zelf tot grote hoogte te reiken had den de hard werkende Rijnsburgers de koploper volledig in de achter zak. Opwindend De tempoloze en niet bijster opwin dende eerste helft kreeg qua snel heid een vervolg na de pauze. Maar er waren in de tweede ronde wel een hele hoop opwindende momenten. Eerst had libero Hennie Koet na mens de gasten net over gemikt met een hard schot. En kort daarop stond Quick Boys zelfs op 1-0, vol gens arbiter Pen althans. Hij wees naar het midden toen Floor van Duyn de bal binnenduwde nadat Fred Kanbier de bal met de hand had gespeeld. De Rijnsburgers waren terecht furieus en molesteerden Pen bijna. Grensrechter Vondelen op zijn beurt kreeg met een heetgebakerde RB-supporter te maken. Of hij juist daarom de scheidsrechter op ande re gedachten bracht, werd onduide lijk. In elk geval zegevierde de rechtvaardigheid, het bleef 0-0. Omdat Rijnsburg voortdurend een overwicht bleef houden, was de treffer van Hennie Koet na onge veer 25 minuten volledig verdiend. De uithaal vanaf dertig meter in de bovenhoek was van een schoonheid die niet eens paste in de lelijke wed strijd, maar daar maalde geen Rijns burger om. De strijd werd er wat grimmiger door. Pen slingerde Oosterlee, Dick Heemskerk (beiden RB), Leonard Pluimgraaff en de voor Kanbier in gevallen Leen van der Plas namens Quick Boys op de bon voor overtre dingen. Hoewel Theo van Rijn de voorste linie nog kwam versterken leken de gastheren alleen maar te gen de bierkaai te vechten. Van Rijn tikte de bal uit een scrimmage net over met de punt van de schoen en dat was het zo leek het. Maar Gert Aandewiel, 89 minuten en 50 seconden vrijwel onzichtbaar, dacht er anders over. De kopsterko spits heeft er zijn ploeg wel eens va ker doorgesleept op onverwachte en beslissende momenten. De 'psy- son, het nieuwe technische opper- chiater van Nieuw Zuid' bevrijdde hoofd, op de bank, hadden de duizenden 'patiënten' in één ruk uit laatste negen wedstrijden na de een crisis, winterstop twaalf punten opgele verd (zes gelijke spelen, drie over winningen). Het degradatiegevaar werd daarmee afgewend, maar een rooskleurige toekomst is voor dit elftal niet weggelegd. De vier gele kaarten die scheids rechter Blankenstein meende te moeten uitdelen, zou de indruk kunnen wekken dat de voetballers van Feyenoord en Ajax gistermid dag regelmatig over de schreef gin gen. Maar niets was minder waar. Drie keer (Lokhoff, Keur en Witsch ge) slingerde Blankenstein een spe ler op de bon voor aanmerkingen op zijn leiding; een keer deed hij dat na een overtreding, nadat Larsson hardhandig Blinker de doorgang had versperd. In totaal legde Blan kenstein de wedstrijd slechts 25 keer voor een overtreding stil en dat zou best eens een laagterecord in de roemruchte historie van Feye noord-Ajax kunnen zijn. De klassie ker, vaak meeslepend en een bot sing waar de vonken afspatten, trok gistermiddag emotieloos en in alle rust aan het netvlies voorbij. ROB VAN DER ZANDEN MAANDAG 17.30-19.00 Sportnet: Wide World ol Sport. 19 00-19.25 Ned 2: Sportpanorama. 19.00-20.30 Sportnet: Amerikaans bas ketbal. 19.25-20.00 Ned 2: Ciao Italia: quiz. 20.30-22.15 Sporlnet. Spaans voetbal. 22.15-23.45 Sportnet: Boksen voor profs. 23.45-00.30 Sportnet: Skién: The Ply- 00.30-. Sportnet: ional Showjum- DINSDAG 08.00-09.45 Sportnet: Spaans Voetbal. 09.45-11.00 Sportnet: Bowlen. 11 00-12.30 Sportnet: Boksen voor prols. 12.30-14.30 Sporlnet: IJshockey: NHL. 14.30-15.00 Sportnet: US Pro Ski Tour,

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13