'Ui herken oude theatergevoeF Teveel flauwiteiten in absurdistische humor Aantekeningen Hemingway leveren compleet verhaal Van Vlijmen in de race voor opvolging Mortier KIJKUIT Exposities Concerten Theaters 'Valentin. Veldman Co' door Stichting Noordwijk Theater De Voorziening. Tekst: Jan Veldman, Karl Valentin Regie- Pol De- hert. Gezien op 29 maart in de Leidse schouwburg. LEIDEN - Een aquarium bestaat uit glas en een vogelkooi uit dun ne spijlen. Omgekeerd zou niet gaan, want dan zou het water uit het aquarium stromen. Zulke ge- dachtenspinsels worden in alle ernst door een man en een vrouw naar voren gebracht. Ze zien er uit als meneer en mevrouw De Bok van André van Duin. Toch is dit geen revue, maar toneel. Het is één van de tien losse sketches die samen de voorstelling "Valentin, Veldman Co' vormen. Een andere scène: een man meldt zich bij een dame van de advertentieafdeling van een krant. Hij wil iets weten over een of andere huwelijksadvertentie die zij echter onmogelijk in de stapel kranten van vijf weken kan terugvinden. Wat blijkt na het no dige gepraat over en weer? - de advertentie stond in een andere krant! Met veel goede wil kun je dit droogkomieke absurdistische humor noemen. Kun je daarmee echter een avondvullende voor stelling opbouwen? Neen! 'De Voorziening' uit Groningen on derneemt een vergeefse poging om door middel van een omvang rijke theatermachinerie dit flin terdunne materiaal op toneel tot leven te brengen. Allereerst is het achter elkaar plakken van tien losse scènes al een zwaktebod. Zoiets levert geen voorstelling op. De teksten zijn ontleend aan of geïnspireerd door het oeuvre van de Duitse ko miek Karl Valentin (1882 - 1948). Een bekende naam van een hu morist uit het Munchen van de ja ren twintig, die Bertolt Brecht als één van zijn grote voorbeelden heeft genoemd. Eigenlijk heeft de Groningse tekstschrijver Jan Veldman dus beroemd historisch cabaretmateriaal gebruikt. Toch blijkt dat geen garantie voor een geslaagde avond. De acteurs doen wat ze kunnen: het materiaal heeft echter grote beperkingen. Misschien is deze humor te zeer persoonsgebonden en te nadrukkelijk bepaald door de historische context. Ondanks aardige decorvondsten blijft het een erg doorzichtig soort absurdi teit die veelal op gênante wijze als superflauw overkomt - alle ge leerde beschouwingen ("Binnen de nonsensicale dialectiek wordt rationaliteit iets onzinnigs") van het programmaboekje ten spijt! WIJNAND ZEILSTRA. Minder deelnemers vioolconcours Scheveningen SCHEVENINGEN (GPD) - Het aan de viool gewijde Internationale Muziek Concours in Scheveningen heeft een fikse teleurstelling te verwerken gekregen: van de 82 kandidaten die zich hadden aangemeld zijn er slechts 48 komen opdagen. Tot degenen die verstek i (moeten) laten gaan behoren o.a. de Rus Aleksandr Ai- zenberg. de Fransman Laurent Korcia en de Engels man Abigail Young die eerder belangrijke prijzen op 1 internationale concoursen wonnen. Voor de concoursleiding is het wegblijven van zo veel deelnemers een behoorlijke tegenvaller waar niet op gerekend was. Een dergelijk groot aantal 'afvallers' kwam tijdens de vorige conoursen niet voor. "Maar i dat kan wellicht worden toegeschreven aan het feit dat J de andere concoursen in het teken van fluit en cello i stonden", aldus woordvoerder Claire Cannegieter. 1 "Dat zijn instrumenten die veel minder dan de viool J een hoofdrol spelen op internationale krachtmetin- i gen. Het aantal vioolconcoursen dat jaarlijks in de we- 1 reld wordt gehouden is aanzienlijk. De keus is dus veel groter. Ik denk dat het zó gaat: voor de zekerheid laat men zich inschrijven - in dit geval ook voor 'Scheve ningen' - en op het laatste moment besluit men toch voor een ander evenement te kiezen'. De kwaliteit van de prestaties van de deelnemers is volgens Cannegie ter echter 'indrukwekkend'", zo heeft zij van juryle den onder leiding van Manus Willemsen vernomen. De Japanner Joji Hattori die prijzen op het Yehudi Menuhin-concours heeft gewonnen en de bekende Poolse violist Robert Kabar hebben zich overigens wél gemeld, zoals ook de 16-jarige Rus Nicolay Mado- jan die de jongste deelnemer is. Inmiddels zijn de voorronden achter de rug: 18 deel nemers (uit 13 landen) hebben de halve finales bereikt die op 31 maart en 1 en 2 april in het Circustheater wor den gehouden. Onder hen twee Nederlanders: de 22- jarige Marleen Asberg uit Nijmegen (won tweemaal de Iordens Viooldagen) en de 28-jarige Jeroen de Groot uit Bergen op Zoom (in 1985 winaar Oscar Back-con cours). AMHERST (AP) - Een manuscript van de Amerikaanse auteur Ernest Hemingway dat wemelt van de doorhalingen en aantekeningen, blijkt een compleet kort verhaal te bevatten, vermoedelijk het laatste dat Hemingway heeft geschreven voordat hij in 1961 met een jachtge weer een einde aan zijn leven maak te. Donald Junkins, docent Engels aan de universiteit van Massachu setts, zei dat hij twee jaar geleden een onderzoek was begonnen naar twee handschriften uit Heming ways literaire nalatenschap die in 1980 aan de John F. Kennedybiblio- theek in Boston is geschonken. Het ene manuscript bevatte het begin van een roman die Heming way nooit heeft voltooid. Het twee de, dat kennelijk was aangezien voor een eerdere versie van de on voltooide roman, bleek na moeiza me ontcijfering tot Junkins' verras sing een kort verhaal op basis van hetzelfde gegeven te bevatten. De onderzoeker heeft het verhaal geti teld naar de eerste woorden van het manuscript, 'Philip Haines was een schrijver'. De hoofdpersoon heeft zijn huwelijk verruild voor een uit zichtloze relatie. Terwijl zijn vrien din in de Verenigde Staten de uit spraak van de scheiding afwacht, kampt Haines in Parijs met een schrijfblokkade. De novelle wordt in april afge drukt in 'The Hemingway Review', een uitgave van de Engelse afdeling van de Ohio Northern University. Hoofdredacteur Charles Oliver zei dat hij van het verhaal had genoten, al rekende hij het niet tot het beste van Hemingways oeuvre. Naast 'Philip Haines was een schrijver' zal het tijdschrift nog een ander niet- geplubliceerd verhaal van Heming way bevatten. Het onvoltooide 'A Lack of Passion' (Een Gebrek aan Hartstocht), is door de onafhanke lijke literatuuronderzoekster Susan Beegel opgespoord, en gaat over een stierenvechter die kampt met angst.en machteloosheid. Beegel zei dat het verhaal opmerkelijk is omdat de andere verhalen van He mingway worden bevolkt door ma cho-types. AMSTERDAM (GPD) - De Nederlandse componist en muziekdocent Jan van Vlijmen is een van de twee kandidaten om Gerard Mortier op te volgen als di recteur van de Koninklijke Muntschouwburg in Brus sel. De andere kandidaat is de Belgische organist Ber nard Foccroulle. Van Vlij men, in het verleden inten dant van de Nederlandse Opera, is gevraagd te sollici teren. De Munt is een van de belangrijkste operahui zen ter wereld. Mortier ver trekt om de vorig jaar over leden Herbert von Karajan op te volgen als directeur le. Volgens Belgische kran ten maakt Van Vlijmen geen schijn van kans, om dat na de Vlaming Mortier de beurt i de Salzburger Festspie- Franstalige Belg. Mortier zelf heeft zijn voorkeur uit gesproken voor Foccroulle. Van Vlijmen bevestigde vanmorgen zijn kandida tuur, maar wilde in dit sta dium liever geen uitspra ken doen. Cox Habbema gelooft in de mogelijkheden van Forum ENSCHEDE Cox Habbema omschrijft haar nieuwe functie bij Forum nog het liefst als die van praatpaal. "Ik sta aan de zijlijn en lever van daaruit commentaar. Óp de keuze van regisseurs, de ontwerpers, de decors. Kortom het hele artistieke gedeelte reken ik tot mijn verantwoordelijkheid". Zelf regisseren is er voorlopig echter niet bij. "Dan moet ik me minstens zes weken vrij kunnen maken. Die tijd heb ik helaas niet." Woensdag was de kersverse advi seur van Opera Forum voor het eerst in Enschede. Voor een nadere kennismaking met het operabedrijf aan de Perikweg. Voorlopig voor een periode van vijf jaar gaat Cox Habbema Forum bijstaan op artis tiek gebied. Met een proeftijd van een jaar en, zoals ze verzekert, met de mogelijkheid daarna of tussen tijds een meer permanente verbin tenis aan te gaan. "Het eerste jaar ga ik ervan uit dat ik éen dag per week in Enschede ben. Gevoegd bij telefonische contacten moet dat voldoende zijn. Mijn baan als directeur van de Stadsschouw burg in Amsterdam loopt tot medio volgend jaar. Wat er daarna gebeurt is nog een open boek. Wel zeg ik op dit moment: ik wil me in Amster dam wat minder nadrukkelijk op de voorgrond plaatsen dan voorheen. door Herman Haverkate Die uithangvlag-Habbema kan best wat omlaag. De tijd die ik daarmee win, stop ik in Forum". Zelf komt ze uit de toneelhoek. Ze studeerde aan de toneelschool, ac teerde en werkte bij diverse thea ters in Nederland en Oost-Duits- land. "Ik ben niet van de opera. Mijn vak is het theater". Van die kennis hoopt Forum straks te profi teren. "Wat me opvalt is dat opera zangers altijd zo slecht acteren. In dat opzicht kan er nog heel wat wor den verbeterd". "Ooit heb ik in Oost-Duitsland eens twee premières van de Meis- tersanger gezien. Heel verschillen de uitvoeringen, vanuit volstrekt verschillende opvattingen. Dat heeft me de ogen geopend voor het opera vak. Ik kreeg zelfs een uitno diging een opera te regisseren, maar dat ging op het laatste moment niet door. Maar de interesse voor de ope ra is steeds gebleven". Forum kende Cox Habbema tot dusverre slechts oppervlakkig. Di recteur Peter Westerhoud wist haar met zijn Amsterdamse contacten te strikken. "Ik was altijd al adviseur van een theater in Oost-Duitsland, nu dus wat dichterbij. Wat mij bij zonder aanspreekt bij Forum, is dat gezellige, dat familiale. Het werken hier geeft me nog niets van dat oude theatergevoel". "Ik heb bespeurd dat de saamho righeid groot is. Je merkt dat ook aan mensen die bij Forum begin nen, elders naam maken, maar toch later vanuit datzelfde familiegevoel naar hun oude honk terugkeren. Die sfeer spreekt mij enorm aan". Harmonie Volgens Cox Habbema is het En- schedese operagezelschap nog veel te bescheiden over haar kwalitei ten. "Forum heeft wel degelijk ni veau. Dat besef begint langzamer hand ook in de Randstad door te dringen. Ik merk dat bijvoorbeeld aan de kaartverkoop voor voorstel lingen van Forum in de Stads schouwburg in Amsterdam, mijn eigen theater. Een paar jaar geleden moesten we de prijzen van de kaart jes verlagen omdat de zaal niet vol liep. 'Dat stel u:c de provincie, moe ten we daar zoveel voor betalen', hoorde je dan. Nu is dat heel anders. De zaal is harstikke vol en de prijs van de kaarten is weer terug op het oude niveau. Een bewijs van die veranderende waardering." Bang voor conflicten, bijvoor beeld met August Haltmayer, de ei genlijke artistieke leider van Fo rum. is ze niet. "Alles gaat in harmo nie. We vullen elkaar prima aan". Gezamenlijk is het duo onderge schikt aan Westerhoud, die. zoals gisteren nog eens werd benadrukt, in alle opzichten de eindverant woordelijkheid houdt. "Wat er artis tiek allemaal gaat gebeuren, wordt in laatste instantie door hem beoor deeld. Hij heeft de eindverantwoor delijkheid, moet het geheel over- "We hebben een jaar om aan el kaar te wennen. In dat jaar moeten we bewijzen dat de samenwerking functioneert. Afgaande op wat ik hier tot dusverre heb gezien, ben ik daar niet bang voor". Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: Holtzhey Zoon. een 18e eeuwse pennmgfabriek. t/m 10/6 en 'Geld van het Koninkrijk'. Nederlands geld van 1814-1990. t/m jan '91; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Rapenburg 28, 'Mozaïek de Antieken; oog in .oog met Grieken, Etrusken en Romeinen', t/m 2/9; di t/m za 10-17 uur, zo 12-17 uur. Rijksmuseum van Volkenkunde - Steen straat 1. fototentoonstelling 'India, heimwee naar Benares', van Marijke Bres- ser en 'Senegal, houtjes van God', van Steef Meyknecht. van 31/3 t/m 4/6; di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27, Milieu-ten- toonstelling EEG, van 1/4 tot eind sepl; ma t/m vr 10-17 uur, zo 14-17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel, 'J. Le Francq van Berkheij', prenten, te keningen en boeken, t/m 14/4; di t/m za 10- 17 uur. zo 13-17 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, 'Vorstelijke Pijpen', vier eeuwen Oranjevorsten op pij pen verbeeld, t/m 6/5; zo 13-17 uur. De Waag - Aalmarkt 21, expositie van 24 Leidse kunstenaars, t/m 15/4; wo t/m vr 12- 17 uur, za en zo 11-16 uur. Openbare Bibliotheek - Nieuwstraat 4, ten toonstelling: 'Voorkeursliteratuur van Leid se Gemeenteraadsleden', t/m 31/3. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur Signaal, Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel' 146024. Sociëteit Ouintus - Korte Mare 34, tentoon- stelling van leden van Quintus in de vorm j van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. I ij Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, I Fiank Borst. Robin Akkerman en Jean Ma- -• Mersmans. verschillende technieken, el- eerste zondag van de maand open. LAK-Galerie - Cleveringaplaats 1. lino's en schilderijen van Marije Mommers en teke ningen en schilderijen van Coenraad J. van Leeuwen, t/m 21/4; ma t/m vr 10-22 uur, zo 14-17 uur. Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresingel 3, Anne Bakker mei een collectie schilderijen vanuit het thema (ber glandschappen, t/m 12/4; geopend tijdens kantooruren. Koffie-eethuisje 'Piggelmee' - Jan Vossen- steeg 59. Wil Edelenbos' acrylverf en colla- ges. t/m 31/3; ma t/m vr 9.30-20 uur, za 9.30 -18 uur. Reformwinkel en restaurant 'Zaailing' - Hooigracht, symbolische pentekeningen en olieverf schilderijen van J.D. Bakhuizen van den Brink, t/m 31/3; ma t/m za 9-18 uur. Galerie 'Time is Art' - Nieuwstraat 10, schil derijen en werk op papier van Ada de Ko- ning, van 1 t/m 29/4wo. do. vr, za van 14-18 Holiday Inn. Haagse Schouwweg 10. Anne- Marie van den Brink-Dekkers, aquarellen, t/m eind maart. Galerie Amber - Hooglandsekerkgracht 8, 'Goden en Natuur in Inkt', Oude Japanse schilderingen in Leiden, t/m 21/5; wo t/m zo 11-17 uur. Timmerman Timmerman - Botermarkt 9. Irene Olivier-de Niet met aquarellen, t/m 7/5; geopend di t/m za. Galerie AZL - Gebouw 1Academisch Zie kenhuis Leiden, werk van Dick Donker, t/m 29/4, dag. 10-17 uur. Coup d'Art - Nieuwe Rijn 27, open dag met thema 'Met de muziek mee', werk van div. kunstenaars, t/m 21/4, woe, vr, 10-18 uur, za 10-17 uur, do 10-21 uur. Galerie Propitia - Levendaal 119, 'Het paard in de wei'. Marcelle Wolff met keramische sculpturen. Sally Schlebaum, bronzen sculpturen, Ibrahim Ehrari, etsen, tot 27/4, do 13-16 en 19-21 uur, vr za zo 13-18 uur. Galerie Bleiienberg - Breestraat 113, aqua rellen van Ursula Dierks, van 31/3 t/m 28/4, di t/m za 9-18 uur, do tot 21 uur. Hoofddorp Openbare bibliotheek Marktplein 88, foto tentoonstelling. 'Dames in Dada', met Nellie van Doesburg als sleutelfiguur, t/m 31/3, ma, do 14-17.30 uur en 18.30-21 uur. di wo 10-17 uur. vr za 10-13 uur. Leiderdorp Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hooqmadese- weg 55, olieverfschilderijen van Jo Janssen Jan Janssen, t/m 5/4; dag. 10-20 uur. Gemeentehuis - Statendaalder 1, 'The Spirit in music and color'. Simone Plaat met 'zijde en papier', t/m 26/4; ma t/m vr 8-17 uur. wo ook van 18.30-20 uur. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Noorden Hotel-Restaurent 'De Watergeus' - Simon van Capelweg 10. wandkleden van Anneke v.d. Molen, aquarellen van Coby Hensen en etsen van Jan Groenewegen, van 2/4 t/m 4/6; dag. vanaf 10.00 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling- 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, traditionele Paasexpositie met werk van o.a. Lia van Willigenburg, Nella Elgeti, Joop van de Poll en vele andere kunstenaars, van 31/3 t/m 19/4,1e en 2e Paasdag 14-16 uur. di 19-21 uur, wo 10-12 en 14-16 uur, do, za en zo 14- 16 uur Vereniging het Oude Raadhuis - Dorps straat 36, Paasexpositie i.s.m. Galerie De Pomp (zie boven); wo, do, zo 14-16 uur, za 11-16 uur. Wassenaar Raadhuis 'De Paauw' - Raadhuislaan 22. 'Ik reis kilometers en kilometers op mijn ate lier', Willem van Schijndel, olieverfschilderij en, t/m 1 6/4; di t/m vr 10-16 uur, za en zo 13- Galerie Bianca - Gravestraat 1, beelden in brons van Ula van Ophuijsen en schilderijen en tekeningen van Barbara Hoyng, t/m 8/4;, do, vr. zo 14-17 uur, za 12-17 uur. Klassiek Alwin Bër vervolgt vanavond de serie ro mantische pianomuziek bij K&O Leiden. Van Robert Schumann zal de Arabesque opus 18 en het Carnaval opus 9 worden uit gevoerd en van Franz Schubert de Sonate 'in Bes gr.t. Aanvang 20.15 uur. Het Segovia Guitar Quartet geeft vanavond een concert in het Groene Kerkje in Oegst- geesl. Het viertal zal werken uitvoeren van Vivaldi, Brahms, Ravel, Turina, De Fala en Brouwer. Aanvang 20.15 uur. De violiste Vera Beths en de pianist Stanley Het Segovia Guitar Quartet, bestaande u Saskia Spinder, geeft vanavond een conce Hooglands verzorgen zondagochtend het koffieconcert van K&O in de Stadsgehoor zaal. Het tweetal zal sonates van Beetho ven vertolken. Voor de pauze zijn de sona tes nr. 4 en 5 te beluisteren, daarna wordt de sonate nr. 1 verklankt. Aanvang 11.30 uur. Jasper van Eersel bespeelt zondagavond het orgel van de Waalse Kerk aan de Bree straat. Hij zal een barok- en renaissance- programma ten gehore brengen. Aanvang 19.00 uur. De celliste Mayke Rademakers en de pia nist Leon Bak geven zondagmiddag een re cital in de Leiderdorpse Muzenhof. Het duo zal composities vertolken van o.a. Beetho ven, Strawinsky en Fauré. Aanvang 14.30 Het Groninger Gitaarduo treedt zondagmid dag in de Lokhorstkerk in Leiden op. Het programma vermeldt voor de pauze, beken de namen als Granados, Rodrigo, Albeniz en De Falla, Daarna zal flamencomuziek ten gehore worden gebracht. Aanvang 15.00 uur. Het studentenmuziekgezelschap Crescen do geeft donderdagavond een madrigaal- concert in de Lakenhal. Het madrigaalkoor zal werken zingen van Attwood, Hindemith, Seiber en Sweelinck. Daarnaast zal er een blasskwintet spelen. Aanvang 20.15 uur. De pianist Patrick Hopper verzorgt donder dagmiddag het wekelijkse lunchconcert bij K&O. fHij zal van Beethoven de Apassiona- ta-sonaie vertolken en van Chopin de Bar carolle opus 60. Aanvang 12.45 uur. Pop De Amsterdams-Haarlemse band Crippled Inside is vanavond te zien op de zolder van het LVC. De band speelt een gedreven it Ed Westerik, Frank Meyer, Joop Koek en rt in het Groene Kerkje. (fotopr) soort rock. Aanvang 23.30 uur, Breestraat 66. Leiden. In de schaduw van Urban Dance Squad werkt het Eindhovense hip-hop duo D.A.M.N. De groep, die onlangs het eerste Nederlandse volwassen hip-hop album uit bracht, is morgenavond te horen in het LVC. Aanvang 22.00 uur, Breestraat 66, Leiden. Leiden Leidse Schouwburg vr 30, 20.15 uur; voorstelling; 'Vrijdag', van Hugo Claus, door Toneelgroep Amsterdam, za 3120 15 uur; 'Up on the Roof, meesle pende musical over mensen, met o.a. Mar- mx Kappers, Peter Broekaerl en Maeve van der Steen. zo 1, 14.30 uur; familiematinee: 'Scapino Ballel', met balletten van Christe en Wubbe. di 3, 20.15 uur; voorstelling door Dansgezel schap van Noord Nederland 'Reflex' wo 4. 20.15 uur; Toneelgroep De Appel: 'Frederik van Homburg', met Eric Schnei der, Aus Greidanus en Christine Ewert. do 15, 20.15 uur; Folkloristisch Danstheater 'Mare Nostrum', met dansen uit de kustlan den rond de Middelandse Zee. LAK-theater vr 30, za 31. 20.30 uur; De Nieuwe Dans groep. 'Slips and Streams', zo 1, 15.00 uur, kindervoorstelling: 'Addio Addio Adieu', door Theatergroep Balloen. wo 4, 20.30 uur, Toneelschuur; 'De linker hand van Meyerhold'. do 5, 20.30 uur; Kas en De Wolf: 'Naar de Natuur'. Micro-theater vr 30. za 31. 20.30 uur; 'Verre Vrienden', van Alan Ayckbourn, door Theatergroep lm- Alpheri aan den Rijn Parktheater vr 30, 20 30 uur; concert met thema 'Slag werk in Kleur', door Slagwerkgroep Den Haag. za 31, 20.30 uur; voorstelling: 'De Emigran ten', met Huub Stapel en Sjoerd Pleijsier Leiderdorp Muzenhof zo 1, 14.30 uur; koffieconcert met Mayke Rademakers (cello) en Léon Bak (piano). Den Haag Appeltheater vr 30, za 31, 20.15 uur; Toneelgroep De Ap pel: 'Prins van Homburg', met o.a. Aus Grei danus en Christine Ewert. Diligentia vr 30, za 3120.15 uur; Jules Deelder: 'Kie zen ol Deelder'. Dr. Anton Philipszaal vr 30, 20.15 uur; Het Concertgebouworkest olv Mariss Jansons. werken van Berlioz en Prokovjev. za 31, 20.15 uur; Het Residentie-Orkest olv Gilbert Varga, mmv het Glinda Kwartet en het Nederlands Kamerkoor olv Uwe Grono- stay, werken van Franck, D'lndy, Duparc, Jolivet en Verese. Koninklijke Schouwburg dag. (beh ma), 20.15 uur; Jasperina de Jong: Tour de Chant'. ma 2, 20.15 uur; Theater van het Oosten: 'Ernst'. Nederlands Congresgebouw za 31. 14.00 uur; Musical Fantasia. Amsterdam Carré vr 30, za 31, 20.15 uur; Paul van Vliet: 'Een gat in de lucht'. zo 1 t/m do 5, 20.15 uur; Freek de Jonge: 'De Vorige'. Concertgebouw vr 30, Rotterdams Philharmonisch Orkest olv Valerie Gergjev, mmv Christian Blacks- haw (piano), werken van Schumann en Schubert. za 31, 15.00 uur; Radio Kamerorkest olv Hans Zender, mmv Boris Pergamen- schikow (cello), werken van Schumann en Beethoven. za 31, di 3, 20.15 uur, Nederlands Philhar monisch Orkest olv Anton Kersjens. mmv Theo Olof (viool) en Daniël Wayenberg (pia no), werken van Saint-Saéns, Rach- manmow en Dvorék. zo 1, 14.15 uur; Koninklijk Concertgebouw orkest olv Mariss Jansons, mmv Viktor Libe- rman (viool), werken van Berlioz, Webern en Prokofiev. zo 2. 20.15 uur; Symphonie Orkest Con Brio olv Iman Soeteman, mmv Theodora Ge- raets (viool) en Koki Sasano (contrafagot). werken van Prokofiev, Soeteman, Chaus- son en Glazounow. C.C. Amstelveen vr 30, 20.15 uur; wereldberoemd clownsduo 'I Colombaioni'. 'Highlights'. di 3,20 15 uur. 'Een nacht ijs', met Peter Fa- ber en Olga Zuiderhoek. wo 4, 20 15 uur; familievoorstelling door Scapino Ballet Rotterdam: 'Nisi dominus en 'Piccolo mondo' en een nieuw ballet van Rosso. do 5, 20.15 uur; Herman Finkers: 'De zon gaat zinloos onder morgen moet ze toch weer op'. Muziektheater vr 30. za 31. di 3 t/m do 5, 20.15 uur, zo 1, 14.00 uur; Het Nationale Ballet 'Brahms- Schönberg Kwartet'. 'Aartsengelen slach ten den hemel rood' en 'Voorbij gegaan', mmv Het Nederlands Balletorkest olv Roelof van Driesten. Nieuwe de la Martheater vr 30, za 31, 20.15 uur; 'Een nacht ijs', met Peter Faber en Olga Zuiderhoek. di 3, wo 4, do 5, 20.15 uur; muzikale kome die: 'Onze kreek', met Sjoukje Hooymaayer en André van den Heuvel. Stadsschouwburg vr 30. za 31. 20.15 uur; try-outs van Toneel groep Amsterdam- 'Ballet' naar Orpheus en Euridice. zo 1. ma 2. di 3 (try-outs). wo 4 (premiere), do 5, 20.15 uur. Toneelgroep Amsterdam 'Ballet' naar 'Orpheus en Euridice met Hayo Bruins. Margot Dames, Ann Hase- kamp, Hugo Koolschijn e.a. Rotterdam De Doelen za 31, zo 1, 20.15 uur; Rotterdams Philhar monisch Orkest olv Valerie Giergjev, mmv Gegam Grigorian jtenor) en Marien van Staalen (cello) Promenadeconcert met werken van Donizetti, Verdi. Mascagni. fiespighi, Puccini en Leoncavallo, zo 111.00 uur; zondagochtendconcert met Marco Bakker en Laurens van Royen, mmv The Weavers Choir. di 3. wo 4, do 5, 20.15 uur; Rotterdams Phil harmonisch Orkest olv Roland Kieft, mmv Michel Roche (cello), werk van Pijper, Haydn en Tsjaikovsky, Luxor Theater vr 30, za 31di 3. wo 4, do 5.20.15 uur; Mar- tine Bijl- 'Mevrouw Bijl', mmv combo olv Pierre Biersma Rotterdamse Schouwburg za 31. 20.15 uur. zo 1. 14.30 uur; Toneel groep Amsterdam 'Vrijdag', van Hugo Claus. wo 4 (try-ouy), do 5 (première), 20.15 uur; toneelcantate: Aquarius', door FAct. Theater Zuidplein vr 30, 20.15 uur; cabaret van Karin Bloe men 'Bosje Bloemen', mmv Ellen van Her- melen, Marjolijn Touw, Paulette Willemse en Theaterband olv Willem Ennes. za 31. 20.15 uur; 'Jeans II'. wervelende show met muziek uit de jaren '50 en '60, met o.a. Aga de Wit. Ronny Gorré e.a. Cox Habbema: 'Ik heb bespeurd dat de saamhorigheid groot i

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21