'Oranje redmiddel voor handbalsport' Ijshockeyers gaan meteen onderuit SP™JTV Katwijk klaagt niet over dubbele derby Volleyballers sparen zich voor Cubanen Nijboer wint 'De Panne' Hoekspeler Boomliouwer stopt na C-WK V KI JU AG 30 MAART 1990 PAGINA 17 DE PANNE (ANP) - Erwin Ni.jboer heeft gisteren met succes zi.jn lei derspositie in de Driedaagse van de Panne verdedigd. Tijdens de laatste etappe, gewonnen door de Italiaan Mario Cipollini. kwam de eerste plaats van de Denekamper geen moment in gevaar. De eindoverwinning in de Belgi sche wedstrijd is de eerste belang- de nge renner sinds hij vijf jaar geleden professional werd. ..In het verleden ben ik wel eens als tweede of derde geëindigd. Een eerste plaats was al die ti id niet voor me weggelegd", re ageerde Nijboer gisteren in De Pan ne. ..Ik heb gemakkelijk de witte trui kunnen verdedigen. De concur rentie drong niet echt serieus aan. Ik denk dat de meeste renners met hun gedachte al bij de Ronde van Vlaanderen van zondag waren." In die Vlaamse klassieker, de tweede wedstrijd meetellend voor de wereldbeker, ontbreekt de ploeg van Nijboer. De Twentenaar maakt sinds begin dit jaar deel uit van de Westduitse wielerformatie "Stuttg art", waarvan Hennie Kuiper ploeg leider is. Wijnands De equipe kwam voor 'Vlaanderen' enkele FICP-punten tekort. Door de twee overwinningen van Ad Wijnands en de goede prestaties van andere renners was de ploeg ge staag op de wereldranglijst geklom men. De eindzege van Nijboer le vert het team van Kuiper weer 70 punten op. „Jammer dat we niet aan de Ron de van Vlaanderen kunnen deelne men, want ik ben ervan overtuigd dat Nijboer in die wedstrijd ook van zich had doen spreken", meende Kuiper, van origine ook Denekam per. ..Parijs-Roubaix en de Amstel Goldrace rijden we in ieder geval. Wellicht ook Luik-Bastenaken- Luik." „Ik had Nijboer vorig jaar nadat hij met Stofberg had gebroken, meteen willen inlijven. Op dat mo ment had ik echter niet voldoende financien. De komst van een nieu we sponsor maakte de weg vrij voor Erwin. Hij heeft te lang in de scha duw van Hermans gereden. Hij kan veel meer dan hij tot nu neeft laten Cowboy Peeper vandaag onder het mes ENSCHEDE (GPD) - Marcel Peeper wordt vanmorgen in En schede geopereerd door de clubarts van FC Twente. Chi rurg Pieter Vierhout stond er min of meer op dat de onfortuin lijke Oranje-debutant werd overgebracht naar het Medisch Spectrum Twente, nadat een chirurg in het Amsterdamse VU-ziekenhuis gistermiddag bij terugkeer van Oranje uit de Sov jetunie geen bezwaren zag hem naar Enschede te vervoeren. Peeper zal vier tot vijf dagen in het ziekenhuis moeten blijven en keert daarna voor revalidatie terug naar Amsterdam, waar z'n De.speler van FC Twente brak woensdagavond in Kiev het lin ker scheenbeen op twee plaat sen alsmede het kuitbeen door een onbesuisde overtreding van Gorloekovitsj. De Enschedese chirurg schat de revalidatie op zo'n vier maanden, waardoor Peeper net voor het begin van het nieuwe seizoen de training zou kunnen hervatten. FC Twente zal de rest van dit sei zoen vermoedelijk ook André Paus moeten missen. De verde diger wordt dinsdag opnieuw geopereerd aan de linkerknie. AALSMEER Nu het nationale handbalteam aan de vooravond staat van de eerste sprong richting wereldtop, is het voor Kees Boomhouwer bijna tijd om af te haken. Na tien jaar lang te zijn opgeroe pen voor een traditioneel stuntelend Oranje, staat de 30-jarige hoekspeler de komende weken in Fin land voor het eerst in een WK-toernooi met een representatief sterk team. „Ik denk dat Nederland de aansluiting met de wereldtop snel vindt. Maar voor mij is het te laat. Ik maak dat niet meer mee". door Rob van der Zanden Boomhouwer stopt ermee na Hel sinki, maar is blij dat hij ten minste nog aan de basis van de nieuwe rou te mag staan. Het compleet geres- Kees Boomhouwer: "Oranje heeft het beste team sinds tijden". taureerde nationale team moet van af morgen de sprong naar de B- groep maken, waarna in 1992 het echte werk begint. In Oostenrijk - tijdens het WK-kwalificatietoer- nooi, in de volksmond de B-WK - moet Nederland over twee jaar be wijzen dat alle inspanningen en fi nanciële injecties niet voor niets Dat laatste zijn geweest. Daar kan de ploeg zich plaatsen voor het WK een jaar later in Zweden. De vedette van eredivisionist Aal smeer vindt het jammer dat nu pas door het Nederlands Handbal Ver bond (NHVj is gekozen voor een professionele koers. „Maar mis schien moet ik niet zeuren. Ik heb er ook steeds moeilijker wegblij ven. En de situatie rond Oranje wordt steeds professioneler. In de voorbereiding was ik ook al eens wekenlang weg. Daarbij heb ik nog een vrouw en drie kinderen". De traditie van de laatste jaren dat de slotrit van 'De Panne' in een mas sasprint eindigt, werd in stand ge houden. Evenals vorig jaar ging de winst naar een Italiaan. 'Cowboy' Cipollini volgde in de straten van De Panne Baffi op. Mario Cipollini, de 23-jarige ploeggenoot van Maurizio Fon- driest, werd drie weken geleden in de Tirreno-Adriatico gediskwalifi ceerd toen hij onder andere Van- deraerden in de eindsprint in de hekken duwde. Vorig jaar veroor zaakte de brokkenmaker in de Ron de van Italië, die ook achter het stuur van snelle bolides regelmatig van het rechte pad afwijkt, een valpartij. Dit keer hield de Italiaan wel de goede koers. De renners van de ploeg Post probeerden weliswaar Edd\ Planckaert te lanceren, maar Cipollini liet zich niet verrassen en behaalde op reglementaire wijze zijn eerste overwinning dit seizoen. Wereldkampioen Greg LeMond heeft gisteren afgezegd voor de zon dag te rijden Ronde van Vlaande ren. De 27-jarige Amerikaan, die vo rig jaar ook de Ronde van Frankrijk op zijn naam schreef, liet dat zijn ploegleider Roger Legeay weten na dat hij zich medisch had laten on derzoeken. Het afschrijven van LeMond komt absoluut niet als een verras sing. De Amerikaan heeft dit sei zoen nog nauwelijks een koers uit gereden. Hij kampt niet alleen met overgewicht, maar klaagt ook over grote vermoeidheid. Waarschijnlijk wordt die veroorzaakt door een vi- In het afgelopen weekqinde stap te LeMond af in het Criterium Inter national en woensdag hield hij het in de tweede etappe van de Drie daagse van de Panne ook al voor ge zien. Legeay maakte van het afzeg gen van zijn dure kopman weinig problemen. „Het is belangrijker dat Greg fit is voor de Ronden van Italië en Frankrijk. Daar liggen zijn en on ze prioriteiten." LEIDEN - Terwijl alle ogen mor gen zijn gericht op sportpark Nieuw Zuid, wordt er aan de andere kant van Katwijk ook nog een derby ge speeld. Het zal qua publieke belang stelling voor Katwijk-Noordwijk moeilijk opboksen zijn tegen de ab solute kraker Quick Boys-Rijns- burgse Boys. Een vetpot wordt het daarom niet voor de penningmees ter op sportpark De Krom. Maar de schatbewaarder van de debutant verkeert al het hele sei zoen in de zevende hemel en laat het daarom uit zijn hoofd om te klagen over dit ongelukkige weekeinde dat door de KNVB is gearrangeerd. Toch was er met enige creativiteit wel een oplossing denkbaar voor deze overlapping van twee smake lijke voetbaltoppers in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Want al blinkt de voetbalbond niet altijd uit in dit soort zaken, hier was een mouw aan te passen. De voetbalmaffe Kat wij kers hadden morgen helemaal niet hoeven kie zen tussen de topper op Nieuw Zuid en de subtopper op De Krom. De KNVB had met graagte een van bei de duels verplaatst naar een iets eer der of later tijdstip, zodat de twee el kaar niet in de wielen zouden rijden. In de laatste drie wedstrijden van het seizoen werkt de bond niet mee aan gesjoemel met wedstrijden (competitievervalsing), maar nu wordt nog toestemming verleend aan clubs die zich in hun kuif - of portemonnee - gepikt vo len. Maar competitieleider an Rem merden heeft geen enke formeel verzoek van de betrokken clubs ontvangen. Wat Quick Boys betreft begrijpelijk. De lijstaanvoerder is terecht zp arrogant om te vermoe den dat het gros van de toeschou wers tóch wel naar Nieuw Zuid komt. "Bovendien", zegt secretaris Huig Ouwehand, "zitten we met ra dio-uitzendingen en raakt ons pu bliek al van slag als we een half uur tje vroeger of later beginnen". Toestemming Merkwaardiger is dat ook de vv Kat wijk het erbij liet zitten. "De clubs hadden bij ons ongetwijfeld toe stemming gekregen als ze hadden gevraagd om één van de wedstrij den te verplaatsen", zegt Van Rem merden. "Maar niemand heeft offi cieel een verzoek ingediend. Kijk, wij proberen een gelijktijdig thuis- spelen van Quick Boys en Katwijk zoveel mogelijk te verkomen. Maar Noordwijk en Rijnsburg hebben ook hun wensen en er is nooit een perfect weekeinde te regelen. In dit stadium van de competitie mogen de clubs daarentegen best zelf het initiatief nemen en uitwijken naar een ander tijdstip. Katwijk of Quick Boys zou bijvoorbeeld om 17.00 uur kunnen beginnen". De vv Katwijk heeft gekozen voor een inkomstenderving en liet de klaagzang varen. "Wij zijn al zo blij dat we dit seizoen met zes clubs uit de regio in één klasse zijn ingedeeld dat we verder weinig wensen heb ben", zegt Kees Haasnoot, de man die de penningen na elke thuiswed strijd nauwkeurig telt. Hij beseft dat-ie morgen snel klaar zal zijn met tellen, maar heeft er vrede mee. "We zitten al op een fantastisch gemid delde dit seizoen. Daarbij komt nog eens dat de thuiswedstrijd tegen Rijnsburgse Boys al een paar keer is afgelast. Die viel toen samen met een thuiswedstrijd van Quick Boys. Nu spelen we die op Paasmaandag als Quick Boys uitspeelt. Als Rijns burg nog een beetje in de race is, slaan we opnieuw een leuke slag". Dolgelukkig Enkele jaren geleden speelde Kat wijk in de derde klasse voor gemid deld 300 toeschouwers. In de twee de klasse was dat aantal vorig jaar opgetrokken tot 800. Dit jaar kwa men er gemiddeld al 1200 mensen naar De Krom. "Dat aantal zal mor gen niet worden gehaald, maar wat dan nog? We zijn dolgelukkig met die resultaten", zegt Haasnoot. Hij schat het 'verlies' morgen op zo'n 600 toeschouwers. Dat betekent zo'n 2500 gulden aan gemiste recet te, waarbij het natje en droogje van de toeschouwers niet is meegere kend. "Dat weegt niet op tegen de winst die we dit seizoen maken. Ons hoor je niet mekkeren". ROB VAN DER ZANDEN Jaan de Graaf moet 'Vogels' redden SPAKENBURG (ANP) - Drie ja na zijn afscheid maakt Jaan de Graaf morgen zijn come-back bij IJsselmeervogels. De trainer van de zaterdagamateurs. Hans van der Zee, heeft een beroep op de 37-jarige ex-voetballer gedaan om de dreigende degradatie uit de eerste klasse B af te wenden. IJsselmeervogels heeft de laatste vijf duels verloren. De club speelt morgen tegen mede degradatiekandidaat FC Lisse. Van der Zee mist zes basisspelers. De Graaf, die in zijn actieve pe riode door veel betaalde clubs werd begeerd, maar slechts op aanbiedingen van AZ en Go Ahead Eagles inging, omdat hij niet op zondag wilde voetballen, stond de afgelopen jaren op non- actief. heel Europa gezien via een sport die eigenlijk alleen maar een hobby is geweest in al die jaren". In het decennium dat Boomhou wer opdraafde, kon er op financieel gebied bijna niets. Oranje slingerde ergens tussen de B- en C-groep. Op dit moment is Nederland op papier nog steeds niet veel meer dan een kabouter, zij het een ambitieuze. Professioneel De omstandigheden zijn in het laatste halfjaar drastisch verbeterd. Het NHV trok tonnen uit voor de mannenselectie en zorgde ervoor dat tien spelers uit de nationale se lectie volledig of gedeeltelijk pro fessioneel konden handballen ge durende de voorbereiding op Fin land. Verantwoordelijk voor de omme zwaai is bondscoach Guus Cantel- berg. Er zijn nog sporten waar de bondscoach op handen wordt ge dragen en louter vrijbrieven krijgt in plaats van brandbrieven. Boom houwer staat vierkant achter de in handballand revolutionaire ideeën van de Limburgse trainer, maar heeft toch besloten er niet langer in mee te gaan. Daarom zal de teller voor de om zijn techniek geroemde schutter straks op 81 interlands blij ven steken. „Het is voor mij niet langer te combineren. Mijn baan als inkoper van potplanten op de bloemenvei ling slokt steeds meer tijd op. Ik kan Belemmering Boomhouwer eerder al eens een belemmering voor een optreden in het Neder landse zevental. Zijn pri vele ven wenste hij niet ondergeschikt te maken aan de sport. De geboren en getogen Aalsmeerder die nooit van club veranderde in twintig jaar ("Mooi hë") zegde daarom wel eens de nationale selectie. Soms MEGEVE (GPD) Met Larry van Wieren heeft de Nederlandse IJshockey Bond een pro feet in huis gehaald. Na de ochtendtraining voorafgaande aan het eerste duel om het WK in de B-poule, blikte de bondscoach al enigszins ongerust vooruit: "De scheidsrechters zul len strenger fluiten dan we in Nederland gewend zijn en fouten in de verdediging worden sneller afgestraft dan de spelers in eigen land gewend zijn". Enkele uren later werden de woor den van Van Wieren feilloos beves tigd. De rentree van zijn equipe op het een na hoogste mondiale ni veau, werd er niet een om in te lijs ten. Met 7-1 werd kansloos van Po len verloren. Verliezen van de vorig jaar uit de A-poule gedegradeerde Oosteuro peanen is op zich geen schande. Wel als de eerste twee tegentreffers vol gens het angstige scenario van de bondscoach verlopen, zolas giste- Na een straf van Johan de Vries ging verdediger Antoine Geesink zo opzichtig op de puck liggen, dat de Finse scheidsrechter Jokela niets anders restte dan de Utrecht-speler ook een twee minuten-straf te ge ven. Dit tijdrekken zou in eigen land niet eens bestraft worden. Met twee man meer op het ijs sloegen de Polen de eerste bres in de Neder landse verdediging, 1-0 via Janusz Syposz. Op het moment dat Oranje greep op de wedstrijd leek te krijgen, volgde de tweede fatale fout. De Run op kaartjes fern - AC Milan Baye MÜNCHEN (SID) - De aantrek kingskracht van AC Milan is ook in Zuid-Duitsland groot. De beschik bare kaartjes voor de halve finale van het Europa Cup-toernooi voor landskampioen tussen Bayern München en de bekerhouder raak ten in een mum van tijd uitverkocht De kassa's werden gisteren bele gerd. Twee uur nadat ze waren opengegaan moest men al 'nee' ver kopen. De run op de beschikbare 68.000 plaatsbewijzen begon al om drie uur in de vroege ochtend, toen de eerste supporters zich al voor dë hokjes installeerden. Hoewel iedere klant maar twee kaartjes kon krijgen en Italianen uit veiligheidsoverwegingen door de UEFA waren uitgesloten van de vrije verkoop, was de toeloop zo groot, dat alleen de liefhebbers die voor 8.00 uur in de rij stonden aan bod kwamen. kort achter de aanval opererende verdedigers zagen de bij de blauwe lijn vrijstaande Marek Stebnicki over het hoofd. De handige aanval ler had geen probleem met doelman Jan Bruijsten, 2-0. Daarmee was in feite het duel al beslist. De wereldkampioen C-pou- le 1989 moest in die eerste periode al zijn krachten aanspreken om de Po len in ieder geval schaatsend bij te houden. Door een treffer van Mari- 'usz Puzio, 23 seconden voor de eer ste dweilpauze, stond de winnaar definitief vast. "We vergaten weer eens dat een wedstrijd zestig minu ten duurt. Bij ons in Nederland is niet alleen de competitie zwakker en worden fouten minder snel afge straft, maar ligt ook het tempo be duidend lager. Daar moetje tijdens zo'n toernooi in groeien", hield Van Wieren zijn gehoor voor. Moreel Het wordt voor de bondscoach in ie der geval zaak het moreel van zijn ploeg hoog te houden. Dat zal na de ze nederlaag nog wel in tact blijven. Anders ligt het waarschijnlijk wan neer Nederland de vier titelkandi daten op rij tegenover zich heeft ge had. En vier nederlagen op rij heeft geincasseerd. Na Polen volgen Zwitserland (vandaag). Frankrijk (zondag) en Italië (dinsdag). Het is de vraag of de drie zwakkere lan den, Oostenrijk, Oost-Duitsland en Japan, dan nog wel op tijd komen. Nog meer nederlagen met grote cij fers lijken daarom niet gewenst. Daarmee komt tevens de positie van de goalies Jan Bruijsten en Guido Walenciak ter sprake. De Rotterdam-doelman ging gisteren opzichtig in de fout bij de vierde, vijfde en zesde treffer van de Polen. Dat was na een goede tweede perio de van Nederland, waarin het geen treffers incasseerde, maar zelf ook niet scoorde. Zelfs een numerieke meerderheid van twee spelers le verde geen resultaat op. Bruijsten: "Die goals waren inderdaad fouten, maar als je ze er niet inschiet, tikken die missers wel erg hard aan. Wat Larry met Guido en mij van plan is, hoor ik vanavond wel". Van een keepersprobleem maakte Van Wie ren al ruim een halfjaar geleden ge wag. Dat was nog voor de nationale competite van start ging. In eigen land maken de Fransen het gezegde 'iets met de Franse slag doen' moeiteloos waar. Hoewel het Wereldkampioenschap de ijshoc- keysport in eigen land moet promo ten, is het evenement tevens een kleine testcase voor de Olympische winterspelen die in 1992 in Albert- ville worden gehouden. Met nog twee jaar te gaan zijn de vooruit zichten op een vlot verloop daarvan allerminst gunstig. Het toernooi, dat met acht deel- nemnde ploegen toch allerminst grootschalig te noemen is, wordt af gewerkt in Megeve en Lyon. De bei de plaatsen liggen zo'n tweehon derd kilometer van elkaar verwij derd. Dat de keus met gevallen is op Megeve en Albertville (afstand der tig kilometer) heeft voornamelijk een financiële reden. De hoogst bie dende steden hebben het evene ment binnen hun poorten gekre gen. Daardoor is de organisatie voor een sluitende begroting niet afhan kelijk van de recettes. De tribunes in de welhaast uitgestorven winter sportplaats (slechts sneeuw op meer dan 1500 meter) boden vooral op de eerste speeldag een trooste loos lege aanblik. Om toch voor een aardig decor te zorgen, werden bus ladingen scholieren aangevoerd. De tribunes leken daardoor weliswaar voller, maar door het geroezemoes waande de ijshockey-liefhebber zich eerder in een bioscoop tijdens een woensdagmiddagmatinee. De wedstrijd Nederland-Polen begon ruim een kwartier later dan aangekondigd. De reden: twee li nesmen arriveerden te laat. De twee assistent-arbiters misten een af- spreekpunt in Lyon. Met een super snelle auto werden beiden alsnog aangevoerd. Dat deed Larry van Wieren berustend verzuchten: "C'est la vie". Qok een aantal officials van de Nederlandse IJshockey Bond kan over het organisatietalent van hun Franse collega's meepraten. Hoe wel hun komst ruim tevoren per fax was gemeld, bleken de 'haantjes' nergens vanaf te weten. Het kostte Pim van Halem, de pr-man van de bond, bijna twee dagen om de beno digde pasjes te bemachtigen. HAARLEM (GPD) Met de confrontatie tegen wereldtopper Cuba in het vooruitzicht wenste het Nederlands volleybalteam gisteravond niet al te veel extra energie te besteden aan de DDR. Binnen het uur zat de Oostduit- se formatie met een 3-0 nederlaag al weer in de kleedkamer. Op die manier bespaarde de nationale ploeg zich een buitensporige krachtinspanning, zoals in de ouverture van de Haarlemse Volleybalweek tegen Tsjechoslo- wakije. Die extra rust heeft de nationale ploeg hard nodig voor het cruciale tref fen van vanavond tegen de Caribiërs, die op hun beurt twee uur eerder snel korte metten hadden gemaakt met Tsjechoslowakije (3-0). „Want," reali seerde bondscoach Harrie Brokking zich na afloop, „dat duel zal hard te gen hard gaan. Dat is onlangs tijdens het toernooi in en tegen Cuba wel ge bleken. Toen hebben we ruim tweeëneenhalf uur tegenover elkaar gestaan in een uiterst spectaculaire en spannende wedstrijd. Tegen de DDR zijn we nu geen overdreven veel energie kwijtgeraakt. Zo behoor je ook in poule wedstrijden te spelen. Aan het einde van een evenement moet je voldoen de over hebben om nog eens voluit te kunnen gaan". De technisch leider blikte in dat opzicht vooruit naar het B-WK half april in Tokyo, waar de Oostduitse formatie in dezelfde poule is ingedeeld als Nederland. „We wilden even duidelijk laten zien hoe de verhoudingen lig gen. Het is prima dat die jongens straks onze tejgenstanders zijn, maar het mag niet zo zijn dat ze zich tegen ons veel illusies koesteren". In die zin nam Nederland twee weken geleden in Santiago de Cuba al een voorschot op die situatie door China, ook present in Japan en tevens opponent in de World League, de les te lezen (3-0). had dat ook te maken met het ka rakter en de zienswijze van de vroe gere keuzeheren Jan Kecskeméthy en Ton van Linder. In elk geval had hij weinig moeite om het bedrijven van topsport te re lativeren. „Misschien had ik wel meer uit mijn kwaliteiten moeten halen. Nu zie je jongens als Fiege naar het buitenland gaan om geld te verdienen. Ik was in Nederland al tijd een speler die qua techniek tot de absolute top behoorde. Maar er kwam nooit een serieuze aanbie ding. Daarbij waren de omstandig heden ook altijd een blokkade. Op mijn 20ste trouwde ik al en vier jaar later had ik een kleine". In Oranje zal het vertrek van de linkshandige speler in de rechter hoek makkelijk opgevuld worden. Daar is hij niet bevreesd voor. Toch plaatst hij enkele kanttekeningen bij de huidige selectie. „Het team dat er nu staat is het beste sinds tij den. Iedereen is beschikbaar en de besten zijn geselecteerd. Dat is wel eens anders geweest. Maar de ge middelde leeftijd is wel erg hoog. De jongens die nu de kar trekken, stoppen er over niet al te lange tijd ook mee. Nu staat er nog geen jeugd klaar. Over twee jaar wel. Dat is geen probleem als de vaste krach ten er tenminste niet net zoals ik na Finland de brui aan geven". Het toernooi in Finland geldt offi cieel als een Europees kwalificatie toernooi. maar vanwege de herken baarheid wordt altijd nog de bena ming C-WK gebruikt. In elk geval plaatsen de beste zes zich voor 1992, de WK-kwalificatie. Oranje, dat za terdag tegen het thuisland begint, wordt geacht dat karwei te klaren. Met tegenstanders als Portugal. Ita lië en Luxemburg moet Nederland kunnen afrekenen. Maar dan nog is er een lange weg te gaan naar het WK in '93. „Eigenlijk begint het na Finland pas goed", zegt Boomhouwer. „Maar door de komende weken goed te presteren kan de handbalsport weer wat goodwill kweken. Want het ledental gaat hard achteruit. Oranje zie ik als een redmiddel voor het handballen in Nederland. Misschien slaat de vonk via Oranje weer een beetje over op de jeugd". En op de sponsors. Want het NHV moet snel op zoek naar nieuwe geld schieters als op de ingeslagen weg wordt voortgegaan. Tenzij de huidi ge sponsor Kwantum het contract verlengt en de portemonnee veel verder opentrekt dan nu het geval is. Dat zal allemaal afhangen van de prestaties in de komende veertien dagen. Het is daarom vanaf morgen in meerdere opzichten 'erop of er onder' voor de handballerij. Coach Egypte terug CAIRO (DPA) - Mahmud El Gohari, bondscoach van het Egyptische na tionale elftal, blijft toch tot na de eindronde van het wereldkam pioenschap voetbal in Italië de ver antwoordelijkheid dragen voor zijn team. Eerder had El Gohari ge dreigd zich terug te trekken. Tij dens het wereldkampioenschap is Egypte ingedeeld in de groep van Nederland. „El Gohari was na het verlies (1-3) tegen Roemenië zeer teleurgesteld over de houding van het publiek", verklaarde Samir Adli, technisch directeur van het Egyptische elftal de te impulsieve reactie. 19 00-20.30 Sportnet Wide World Sport t Special. 20.30-22.30 Sportnet Update en IJshoc key. 22.30-22.55 Ned 2: Sport. 22.30-23 00 Sportnet Sport en France 22.50-23.15 Did 2: Die Sport-Reportage I met Bundesligavoetbal en Davis Cup Ten nis (Argentinie-West-Duitsland) I 23 00-01 00 Sportnet Spaans voetbal. 23.25-23.50 Did 1 Sportschau. 23.35-00.20 Ned 3 Studio Sport i|Shoc- key (WK voor B-landen in Frankrijk), 01.00-02 00 Sportnet: Top Rank Boxing. 02.00-03 30 Sportnet: Wide World of sport special. WK Skiën voor gehandicapten 03.30-05.00 Sportnet: Rugby league: Wi- gan-Wid ZATERDAG 07.00-09.00 Sportnet: IJshockey: NHL. I 09 00-10.00 Sportnet: Motor racen: Ind 500 hoogtepunten van 1989.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17