Debuut bekomt Peeper slecht spooRrrv Kopbal Lineker nekt Brazilië Oostenrijk verrast Spanje in eigen huis Nijboer bezorgt Kuiper mooie momenten Dubbele beenbreuk en nederlaag tegen Sovjetunie Twente gedeeltelijk schadeloos gesteld 29 MAART 1990 SPORT "PAÖiNA'ïl Schotland verslaat Argentinië LONDEN (DPA/Reuter) Gary Lineker heeft zich in het met 80.000 toeschouwers gevulde Wem- bley-stadion als held laten huldigen bij Engeland - Brazilië, het met belangstelling tegemoet geziene duel der wereldkampioenen. De topschutter van het laatste titeltoemooi maakte na 36 minuten het enige doelpunt. Hij kopte raak na een door John Barnes verlengde hoekschop van Peter Beardsley. Hij handhaafde daarmee de Engel- De bezoekers van het uitverkoch- landse scheidsrechter Houben te, gerenoveerde Wembley hadden r het eerst allemaal een zitplaats. schap van 1988, die nu al vijftien Zij zagen behalve een goede wed- wedstrijden duurt. De aanvaller, strijd de Engelse record-internatio- de s Barcelona af- nal Peter Shilton al r gelopen weekeinde nog zo hard rie- ten uitvallen met t pen, maakte teve de het oog. De doelman Derby County werd vervangen door Chris Woods. Die handhaafde de nul, in de eerste helft zonder en in de twee de met enige moeite. Engeland beheerste het duel. De wat tegenvallende en maar spora disch samba-voetballende Zuidamerikanen oefenden met in vallers Muller en Alemao in de tweede helft wel meer druk uit. Stu art Pearce moest in de 65ste minuut redding brengen op de lijn na een inzet van Muller. Het Braziliaanse elftal reclameerde zonder veel suc ces bij de Oostduitse scheidsrecl het WK de leiding krijgt over het Klaus Peschel dat de Engelse Nederlands elftal. In de wekelijkse dediger daarbij de handen zou heb- Gullit wil Cruijff tijdens WK niet als bondscoach talkshow van Sampdoria-speler Gianluca Vialli voor het tv-station Italia 1 liet de non-playing captain schel af van Oranje dit verkapt blijken: "Jo- han is niet geschikt om het Neder lands elftal te leiden. Hij wil alle touwtjes in handen krijgen en wei gert te luisteren naar anderen. Hij is een unieke voetbalpersoonlijkheid, maar het is knap lastig om met hem te werken. Hij moet altijd gelijk hebben. Hij is zo eigenwijs dat als ik met een sinaasappel aan kom lopen hij mij ervan wil overtuigen dat die zwart is, terwijl iedereen weet dat een sinaasappel oranje is. Met Cruijff kom je vroeg of laat in de problemen en dat moeten we juist voorkomen". Vialli, die zelf ook geblesseerd is, had Gullit eerder gevraagd naar zijn rol in de val van Libregts. Gullit ont kende enige betrokkenheid: "Daar heb ik niets mee te maken. De spe lers zijn zondag bijeen gekomen omdat de voetbalbond ons wilde polsen over een eventueel ontslag. Maar de spelers zijn zeker niet ver antwoordelijk voor het feit dat Lib regts niet naar het WK gaat. Ik heb er weinig mee te maken gehad, om dat ik al een jaar nauwelijks speel. Ik had wel andere zorgen aan mijn hoofd. Ik weet echt niet of ik het WK mee zal maken, dan lijkt het me ook niet juist dat ik me met dit soort zaken bemoei. Ik weet wel dat ik ze ker zal terugkeren en dat ik nog een paar jaar voor AC Milan zal uitko- ben gebruikt. Na zijn grensrechter te hebben geraadpleegd zag Pe- strafschop. Schotland Wereldkampioen Argentinië heeft zijn vedette Diego Maradona node gemist in de voorbereidingswed strijd op het WK tegen Schotland. De 50.000 toeschouwers Op Hamp den Park in Glasgow wreven zich bij de gedachte aan mogelijk succes in Italië al in de handen. De Schot- het door de Neder- leide duel met 1-0 door een doel punt van verdediger Stuart McKin- ney na ruim een half uur. De ploeg van bondscoach Carlos Bilardo speelde 72 dagen voor het begin van de eindronde in Italië zonder Maradona bepaald niet als een wereldkampioen. De Schotten veroverden vooral door hard wer ken een groot overwicht en stelden de Argentijnse doelman Pumpido verscheidene keren op de proef. De in de Bondsrepubliek actieve Alan Mclnally en Murdo MacLeod tra den daarbij echter nauwelijks op de voorgrond. Voor de wedstrijd onderstreepte de Schotse trainer Andy Roxburgh zijn gezag. Hij gooide Steve Nicoll en Gary Gillespie, beiden van Liver pool, uit de selectie, omdat het tweetal een inspectiereis naar Ge nua en Turijn niet wil meemaken. In die Italiaanse steden speelt Schotland in de voorronde tegen Brazilië, Zweden en Costa Rica. Ierland >to EPA) Bernie Slaven heeft zijn debuut het Ierse nationale elftal, straks Italië groepstegenstander van Ne- pen bij om de terugstuitende bal De Braziliaan Mauro Calvao torent uit boven Terry Butcher (nummer bj van Engeland. publiek van zijn gekozen vaderland scherpte en een instinct voor tref fers. Hij voorkwam vier minuten voor tijd een frusterend gelijkspel zonder goals. De aanvaller van de Engelse tweededivisionist Middlesbrough hielp Ierland in die slotfase van het duel eerst aan een strafschop. Kevin Sheedy zag zijn inzet van elf meter echter gekeerd door doelman Nevil- MALAGA (SID/Reuter) De Oostenrijkse nationale voetbal ploeg heeft gisteren in Malaga Spanje verrassend verslagen met 3- 2. De Oostenrijkers bogen een achterstand van twee doelpunten na de pauze om in een overwinning. Ruim 50 jaar geleden, in 1936, zegevierde Oostenrijk voor het laatst over de Spanjaarden. Het werd toen 5-4. Het zag er voor de Oostenrijkers na Een half uur voor tijd brak de drie kwartier somber uit. Al in de Hongaarse weerstand, toen Kovacs eerste minuut werd doelman Lin- en een andere Franse legionair, denberger gepasseerd door Manoio. Bognar van Toulon, werden gewis- De doelverdediger gleed uit en gaf seld. Eerst kopte Catona raak uit de aanvaller van Atletico Madrid een voorzet van de na twee jaar door een niet te missen kans, 1-0. Platini teruggehaalde middenvel- Na ruim een half uur spelen der Fernandez, vervolgens zag Sau- scoorde Butragueno 2-0 uit een zee, perfect aangespeeld door Pe- hoekschop van Gonzalez. Vijf mi- rez. een volley inslaan. Beiden wa- nuten later moest de sterspeler van ren in de eerste helft al dichtbij Real Madrid met een verstuikte en- meer succes geweest. Cantona kei het veld verlaten. Volgens club- schoot tegen de lat en Brockhauser trainer John Toshack moet Butra- kreeg nog net een hand achter een maakte gueno zaterdag de competitiewed- inzet van Sauzee. tegen Real Zaragoza missen, Joegoslavië heeft gisteravond in hij zou wel weer fit zijn i Glasgow geboren, geen deel uit van Andy Roxburghs strijd tegen Real Zaragoza plannen met Schotland voor het maar hij zou wel weer fit z wereldkampioenschap. Charlton de bekerfinale tegen Barcelona vol- nodigde de spits i al te graag gende week woensdag. uit, toen hij ontdekte dat Slave.. Iers bloed had. Zijn grootvader dens de pauze stamt namelijk uit Donegal, een provincie in het noorden van de Ier se republiek. De debuterende Schotse Ier liet le Southall. Slaven v als de kip- niet als enige nadrukkelijk zijn t derland, kracht bij gezet met het het net te schieten. Hij zorgde i de oe- voor, dat Ierland voor de achttien _2noude achtereenvolgende keer onges._ bekende van Oranje in de kwalifica- gen bleef in het stadion aan Lans- der. Ook de teruggehaalde John Rodax Oostenrijk nlaaan na twee jaar afwe- Spaanse doelman Zubizarreta ^voortzetten, maakte in- afstand, 2-P tip. Slaven, die pas op zijn 29ste bondscoach Jack Charlton kans kreeg op WK-ervaring, toonde het downe Road. De laatste nederlaag dateert uit 1986, tegen Wales. Matchwinner Slaven werd zicht zien. John Byrne, die zijn terlandloo] zigheid druk als onverzettelijke middenvel- Sheridan overtuigde tegen Wales e lijkt een belangrijke gegadigde aanwinst voor de Ierse selectie. De Oostenrijkse coach greep tij- Hij wisselde een aantal spelers en had daarmee suc ces. Al na twee minuten maakte Hoertnagl 2-1. Toni Polster maakte in de 66ste minuut de gelijkmaker. De Oostenrijker, die voor Sevilla speelt en veel scoort, verraste de Een minuut Bondscoach Thijs Libregts Jieeft zich gisteren weer op het KNVB- sportcentrum in Zeist gemeld. De Rotterdammer kreeg dinsdag toe stemming van de controlerend ge neesheer van het Gemeentelijk Ad ministratie Kantoor i het werk te gaan. Libregts werd op 1 februari in het St. Franciscusziekenhuis in zijn woonplaats Rotterdam geopereerd aan een hernia. De technisch-direc- teur van de bond miste daardoor de oefeninterland tegen Italië en het duel van woensdag 28 maart in Kiev tegen de Sovjetunie. Conditietesten scheidsrechters baren FIFA zorg ZURICH (AP/Reuter) Enige van de 36 scheidsrechters die zijn aan gewezen voor het Wereldkampioen schap Voetbal in Italië worden wel licht van de lijst afgevoerd, als zij niet voor het toernooi conditiever betering kunnen aantonen. De alge meen secretaris van de FIFA, Jo seph Blatter, heeft dit gisteren te kennen gegeven aan het slot van een driedaags trainingskamp voor de WK-scheidsrechters in Tirrenia, Italië. Blatter zei dat conditieproeven die de geselecteerden moesten af leggen, in enkele gevallen tot be zorgdheid hadden geleid. Hij wees erop dat het een maand durende toernooi, dat op 8 juni aanvangt, het uiterste van de geestijke en licha melijke veerkracht van de scheids rechters zal vergen. De betrokkenen hebben tot de openfngsdag de tijd gekregen hun conditie bij te spijkeren. Namen zijn niet genoemd en óok is niet ge zegd om hoeveel fluitisten het gaat. De werkzaamheden in drie van de twaalf stadions, waarin de eindron de van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal wordt ge houden, lopen achter op het, sche ma. Volgens Luca di Montezemolo, de voorzitter van het organisatieco mité, zijn er bij de verbouwing van de accommodaties in Florence, Ro me en Napels problemen gerezen. "De achterstand in Rome en Flo rence lopen we wel in. Daar ben ik zeker van. Napels ligt moeilijker. Vooral het werk in het gebied rond het stadion is vertraagd", zei Di Montezemolo. "We moeten twaalf stadions aanpassen. Het is net als met atleten. Je kunt niet verwach ten, dat ze alle twaalf op dit moment al even fit zijn en even ver in de voorbereiding". OOSTDUINKERKE (GPD) - Net toen Eric Vanderaerden zat te dommelen in een tweede waaier, sloeg Erwin Nijboer toe. De num mer twee in het klassement van de Driedaagse van de Panne joeg in zijn eentje naar een zojuist ge formeerde kopgroep van veer tien, en liet zich, toen de aanslui ting was verkregen, comfortabel meevoeren naar de streep in Oost- duinkerke. De Belg Johan Mu seeuw won de tweede etappe van 'De Panne', Nijboer mocht zich hijsen in de leiderstrui. Een mooiere afsluiting van de dag had ploegleider Hennie Kui per zich niet kunnen bedenken. De 'baas', Winfried Holtmann, naast hem in de wagen, en dan aan de leiding komen in een zeer sterk bezette meerdaagse. Een voorbereidingskoers op de april- klassiekers weliswaar, maar ook hier zijn veel punten te verdienen voor de FICP-stand. En het is op dat klassement, dat de aandacht van Kuiper/Holtmann zich richt. Immers, 'Stuttgart' wil aanslui ting bij de 'eredivisie' van de wie lersport. En alles wat dit tweede jaar al wordt gerealiseerd loopt op de driejaars planning vooruit. Nijboer dus in een kopgroep van vijftien, ontstaan na heel wat schermutselingen door de Vlaamse Ardennen en de W^st- vlaamse heuvels, vooral bekend van 'de Ronde' en Gent-Wevelg- em. Niet-starters (Van Hooy- donck, diarree), verbrokkelingen, afstappers (opnieuw Greg Le- Mond), hergroeperingen, succes volle stuiptrekkingen in de finale. Bij die vijftien zaten Adri van der Poel, Johan Lammerts (bei den werkend naar een topvorm voor 'Vlaanderen'), Van den Ak ker, Anderson, Ludwig toch ook, Museeuw en de Denekamper ex- buurtgenoot van Kuiper, Nijboer. Hij genoot van de voorsprong, die werd genomen; al slonken de vijf minuten op het eind nog naar ruim twee. Genoeg evenwel voor de leiderstrui. Uiteindelijk bracht Kuiper uit komst. Diens Team Stuttgart had ervaring nodig en die had de 26- jarige, vijfdejaars prof Nijboer in middels te over. Hij dook meteen de zesdaagse van Stuttgart in, reed al een zeer opmerkelijke tijd rit in de Middellandse Zee (10e), mocht daarna een griep laten uit zieken, en kwam sterk terug. Toen hij dinsdagmiddag vierde werd in de tijdrit van De Panne keek iedereen daar van op, maar Nijboer zelf weet wel beter. "Ik kan veel meer dan ik in Spanje heb kunnen laten zien." Na de overwinningen van Ad Wijnands, en het goede presteren van andere renners uit zijn ploeg, klimt Kuipers formatie gestaag op de FICP-ladder. Nog net niet genoeg om zondag al te mogen starten in de Ronde van Vlaande ren (het Italiaanse Diana, met de Polen, heeft reglementair voor rang), maar de organisaties van Parijs-Roubaix, de Amstel Gold Race en mogelijk ook Luikl-Bas- tenaken-Luik hebben het licht al wel op groen gezet. Uiteindelijk doel: de Tour in 1991 (directeur Leblanc wil graag een Duitse ploeg), en met Duitse renners 'in eigen beheer' schitteren op het WK 1992, in Stuttgart. Lodz tegen Polen dank zij doelman Tomislav Ivkovic een gelijkspel be haald: 0-0. De 29-jarige doelverdedi ger van Sporting Lissabon verricht te een aantal uitstekende reddin gen. De prachtigste toonde hij voor 10.000 toeschouwers in 72ste mi nuut toen hij met een reflex een schot van dichtbij van Dzieka- nowski uit het doel sloeg. De speler van Celtic dribbelde de Joegoslavi sche verdediging dol. maar stuitte op het laatste moment op de excel- tijd schoot lerende Ivkovic. histori- Tien minuten voor het einde ont glipte de Joegoslaven zelfs nog de overwinning. Na een prachtige combinatie met Vujovic schoot de uitblinkende spelbepaler Stojkovic tegen de lat. Drie treffers van Ulf Kirsten heb ben de DDR gisteravond een over winning van 3-2 op de voetballers uit de Verenigde Staten bezorgd. In het met slechts 4500 mensen gevul- sche zege. De topscorer van de Oos tenrijkse competitie, 32 doelpun ten, speelde de complete Spaanse verdediging uit. Hij blameerde de Spaanse doelman door de bal tus sen diens benen in het doel te schui- De Franse bondscoach Michel Platini heeft in Budapest, waar zijn ploeg met 3-1 van Hongarije won, weer hoop gekregen op een zonnige de Jahn-Sportpark in Oost-Berlijn toekomst. Het vriendschappelijke scoorde Kirsten twee keer voor de duel tussen giganten van weleer gaf rust en één keer na het wisselen van vooral Frankrijk met doelpunten speelhelft. van Eric Cantona (2) en Franck Sau- De Verenigde Staten, deze zomer zee weer enige moed. Voor de deelnemer aan de eindronde om het Hongaren, bij wie Ajacied Pal Fi- wereldkampioenschap in Italië, scher in de 52ste minuut inviel, kwam door Volendammer Peter scoorde Attila Pinter tegen uit een Vermes op 2-1, maar in de tweede strafschop. helft vergrootte Kirsten de voor- Frankrijk nam na een half uur de sprong weer tot twee doelpunten, leiding door een prachtig lobje van Drie minuten voor tijd verkleinde Sauzee. Het ontregelde de buiten- Murray de achterstand: 3-2. spelval. De Fransman pikte de bal De Amerikanen schoten tegen de op, ontweek een vliegende tackle Oostduitsers op het technische vlak van keeper Brockhauser en schoof tekort. Dit manco compenseerden de bal beheerst in het lege doel. ze met een grote dosis inzet. Tot de Hongarije kwam nog voor rust op laatste minuut probeerden de Ame- gelijke hoogte. De Franse doelman rikanen, die tijdens het WK in een Martini legde Kovacs, spelend bij groep met Italië, Tsjechoslowakije Auxerre en dus een bekende uit de en Oostenrijk zijn ingedeeld, op zijn competitie, neer. Pinter had geen minst een gelijkspel te behalen, moeite hem van elf meter te ver slaan. KIEV De blunders van de routiniers Hans van Breukelen en Ronald Koeman zonken volledig in het niet bij het trieste Oranje-debuut van Marcel Peeper. "Die twee doelpunten kunnen me eigenlijk heel weinig schelen", meende Nol de Ruiter na afloop van de verloren interland (1-2) tegen de Sovjetunie uit de grond van zijn hart. De bondscoach ad in terim noemde het een ramp 'wat er vanavond met Peeper is gebeurd'. Net als Richard Witschge. "Ik zag zijn ogen hele maal wit worden. Vreselijk voor hem. Het liep net zo goed tussen ons". Dat duurde welgeteld negentien minuten. Op links werd het nieuw ste idool van FC Twente aange speeld door Witschge. Maar net op het moment dat Peeper wilde aan leggen voor een voorzet kwam Gor- loekovic met een gestrekt been tus senbeide en landde zijn voet op het schietbeen van de linksbenige Am sterdammer. "Dat gaat dan met dubbele kracht, het is net een fron- in de race naar Europa Cup-voetbal node missen. De trieste botsing wierp een scha duw over de prestatie van een sinds tijden weer eens spraakmakend Ne derlands elftal. Er stcnd eindelijk weer een elftal in het veld met de in stelling van een winnaar. Met moed en wilskracht. Eén van de absolute uitblinkers was Richard Witschge. De Ruiter was vol lof over de jeugdi- tale botsing", haalde De Ruiter zich ge Ajacied. "Hij speelde als een gro- het beeld anderhalf uur later de geest. De wedstrijd werd deson danks met een ingooi hervat. Het was al de vierde (en de derde forse) overtreding van Gorloekovic tegen Peeper, die met veel durf en flair aan zijn eerste interland was begonnen. De import-Twentenaar kan worden had zich heilig voorgenomen in het haalde te kerel en verdiende een doel punt", refereerde de bondscoach aan de gave knal tegen de paal een kwartier voor afloop. Witschge, die in de vorm van gis teravond een geduchte concurrent /oor Erwin Koeman, er buiten het straf- kolossale Êentral-stadion van Kiev schopgebied zo verwoestend uit dat de kans met beide handen aan te Dassajev de bal alleen maar hoorde, grijpen om zich in de kijker te spe- De stand was op dat moment acht bij stond, heeft gezien dat ik mijn Fraser (links) en Rutjes moeten toezien hoe de Russische doelman Dassajev met zijn vuisten redding brengt. de WK-selectie. De woeste minuten in evenwicht. Dank zij de bij het Duitse Schalke twee strafschoppen. De eerste ont- stond al na tien minuten en had op nieuw Van Breukelen op zijn gewe- dubbele beenbreuk ten. Net als twee jaar geleden in de EK-finale tegen de Russen, toen hij Belanov volstrekt onnodig tegen de trap '04 spelende verdediger maakte snel en wreed einde aan die illusies. Peeper liep Tsjidiatoelin. Ronald Koeman Van Loen. "Ik heb er rekening r handen terugtrok en dat ik hem niet schoot vanaf elf meter koel raak, gehouden dat Bosman wat De Kuip staat klaar voor SVV ROTTERDAM (ANP) - Slechts één ding kan nog voorkomen dat SW volgend jaar zijn wedstrijden in de eredivisie speelt in het stadion van Feyenoord, De Kuip: dat de Schiedammers niet promoveren. Maar aangezien zelfs de grootste zwartkijker daar niet eens meer nachtmerries van heeft, is het eigen lijk zeker dat de club van voorzitter John van Dijk volgend seizoen zijn 'thuiswedstrijden' in De Kuip gaat spelen. "In feite is alles rond", verklaarde Van Dijk gistermiddag. "Ik heb van alle instanties die hierover mee kunnen praten, toestemming gekre gen. Maar alles staat nog niet zwart - op-wit, daarom is er in feite nog sprake van een officieuze overeen komst tussen het stadion en SW. Maar iedereen is enthousiast. De politie in Rotterdam is akkoord ge gaan en zal volgend seizoen gaan sa menwerken met de collegae in Schiedam bij de opvang en begelei ding van de supporters. Ook burge meester Peper is akkoord. En met de KNVB heb ik woensdagmorgen ook contact gehad. Rob de Bakker, veiligheidsfunctionaris van de bond, zag geen problemen. Op pa pier staat dat nog niet, daar gaat meestal enige tijd over heen". SW moet uitwijken naar een an dere stadion omdat de eigen accom modatie in Schiedam in geen enkel geval voldoet aan de minimum ei sen die gesteld kunnen worden aan een eredivisie-vereniging van stand. Plannen om een nieuw, mo dern stadion te bouwen zijn er wel, maar de uitvoering laat nog even op zich wachtel}. heb geraakt". Scheidsrechter Puhl dacht daar anders Maar of er nou sprake was v ze opzet? De Ruiter durfde die con- grasmat werkte. clusie niet voor zijn rekening te men. "Je mag het eigenlijk niet zeg gen, maar in feite handelt elke Zelf zag de PSV-doelman dat to taal anders en wrong hij zich nader hand in allerlei bochten om zijn Protassov vanaf elf meter de kans om de sluitpost van Oranje de ver keerde hoek in te sturen. Zoetjesaan wordt de vraag actu eel of Van Breukelen nog wel de on betwiste nummer één in Nederland i schonk beginneling in de fout. ging acht minuten later als een moeid is en dat Mechelen nog i race is voor het kampioenschap". Ronduit verguld was De Ruiter met het spel van Fraser ('hij heeft goed en beheerst gespeeld'), een kritische kanttekening plaatste hij 'Zoiets mag natuurlijk nooit ge beuren. Het was de fout van een klein kind zei de rossige libero aanleiding waarop hij zich de bal liet ontfutse- bij de derde interland van Sturing. len door Ljuti. De invaller greep het Ook bij PSV maakt hij de laatste buitenkansje met beide handen aan dediger zo". Met wat meer interna- blunder goed te praten. "Ik dacht tionale ervaring zou Peeper daarop eerste instantie dat ik die bal kon misschien hebben kunnen anticipe- hebben, daarom kwam ik z r het tijd een weinig solide indruk draagt hij zich als een nerveus en opgejaagd dier. Vooral bij vrije trap pen. Zoals ook weer gisteravond bezorgde Oranje daarmee onverdiende nederlaag. "Met uit zondering van de eerste tien minu- ia de rust", zei Koeman, "heb- 'Net als de ploeg heeft hij het goed gedaan, alleen zijn voorzetten zul len beter moeten worden. Je moet daarbij echter ook een beetje maz zel hebben. Het moet allemaal in hoog tempo, terwijl er bove Nu eindigde zijn Oranje-de- doel uit". Of dat nog niet erg genoeg toen hij als een dolleman door zijn ben wij de wedstrijd volledig onder dien scherp gedekt wordt". Lichte geteisterde FC Twente zal hem streed die v "Iedereen die vlak- KIEV (GPD) Marcel Peeper keert vandaag met het Neder lands elftal terug naar Nederland. FC Twente zal de rest van het sei zoen niet meer over hem kunnen beschikken, maar wordt voor een deel financieel schadeloos ge steld. De KNVB sluit voor inter lands een collectieve verzekering voor de spelers af. Die houdt in dat FC Twente voor elke wed strijd die Peeper mist 5.000 gul- den krijgt uitgekeerd. Ook voor Peeper geldt een Fi nanciële regeling. Tot het mo ment dat hij weer voor de Ensche- dese club in actie kan komen, be taalt de verzekering alle premies uit die hij anders eventueel bij FC Twente zou mislopen. Ook het sa laris wordt tot honderd procent aangevuld. Peeper zal in Enschede worden geopereerd door chirurg Vier hout, de clubarts van FC Twente. In het ziekenhuis van Kiev heb ben de chirurgen het been zoda nig gespalkt dat hij per vliegtuig naar Nederland kan worden over gebracht. doel rende bij een vrije schop dertig meter. "Die drukte is heel normaal", verweerde hij zich, "elke keeper doet het zo. Voor mij zijn vrije trappen geen obsessie, dat ma ken jullie ervan. Als de muur tegen Bayern net zo goed had gestaan als vanavond, zou die bal er toen niet in zijn gegaan". De strafschop voor Oranje zag Van Breukelen als een bewijs bij uitstek dat de beslissing marchandeur op een fout berustte. Een goedmakertje dus? "Ik wilde als de Russen. Dat hebben we het niet zeggen, maar je legt mij de Peeper gezien en aan het fikse woorden in de mond". De interven- tal overtredingen (20) tie van Puhl aanfluiting. Uit een karjsloze actie Eykelkamp. de vervanger controle gehad. In de afgelopen pe riode waren de resultaten steeds goed, maar was de uitvoering heel matig. Daarbij vergeleken was dit een verademing". Toch vergat Oranje andermaal te winnen. Ondanks een andere speel wijze, waarbij de spitsen (Bosman, Kieft) niet meer achter elkaar maar naast elkaar speelden. De Ruiter: "Op dit niveau krijg je maar een de Hongaarse paar kansen. Zeker als een tegen stander zo meedogenloos verdedigt de rust. De tegenvallers i zwakke plekken v. en Kieft, die niet z i ploeg zond _*r iren Van 't Schip i uit de verf kwa- "We hebben vanavond laten zien", oordeelde Koeman, "dat het Nederlands elftal ook in de breedte een goede ploeg heeft". Want zon der Gullit. Van Basten, Rijkaard, Van Aerle en Van Tiggelen stak de Euroees kampioen de Russen dui delijk de loef af. De Russische ploeg is geen schim meer uit de gouden periode van Dynamo Kiev. Het Rus sische elftal van nu is een counter- ploeg die de kwaliteit mist c Dat v Peeper, sprong de bal tegen de hand rust werd de spits vervangen door n kopbal als die spraak te kunnen maken op de we- natuurlijk wel in. reldtitel. Wat dat betreft staat Ne- vrije kans". Kort na de derland e 13.00-14.30 Sportnet: American Basket ball. 17.00-19.00 Sportnet: Spaans voetbal Real Madrid-Tenerile. 19.00-20.30 Sportnet: Rugby League Wi- gan-Widness. 20.30-21 30 Sportnet: Argentijns voetbal. 21.30-22.30 Sportnet: Motorraces. 22.15-22.20 Super Goll. 22.30-23.45 Sportnet: Bowlen, 22.45-22.55 BRT 1: Sport extra: wielren nen (Driedaagse van De Panne, slotrit). 23.45-01.15 Sportnet' American Basket ball 01.15-02.00 Sportnet: US Pro Ski Super Speen 09.30-11.00 Sportnet: Rugby League. 11.00-12.45 Sportnet Spaans voetbal 15-15.30 Sportnet Bowlen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21