Kookwedstrijden prikkelen koks tot creatiever koken Kaas heeft recht op eigen bord Aardappelprodukten populair Cherimoya ©VER DE GRENZEN5 Super Cup voor Boca Juniors yg rr De rug van Bryan Robson Ernstige blessure voor Braziliaan Cerezo WOENSDAG 28 MAART 1990 ié=ui=ui>]:ii:i:<=hi De opmars van de instellingenkeuken Wie bij sommige mensen op het aanrecht kijkt, heeft vaak het idee dat hij in de hobbyschuur bij een werkbank staat. Het is een kwaal waar waarschijnlijk weinig kruid tegen gewassen is want veel van die apparaten zijn echt wel handig. Een van de mogelijkheden om de chaos in de hand te houden is om alle losse onderdelen netjes op te bergen. De consequentie is dan wel dat kastjes en laden snel vol zitten. Moulinex (tel 01820-23033) heeft dit probleem onderkend en levert bij de compacte keukenmachine MasterChef 35 een opbergbox die aan de wand boven het aanrecht een plaatsje kan vin den. Behalve voor snijdenhakken en mengen kan deze kleine keuken machine ook worden gebruikt als ci- truspers. De adviesprijs van dit keukengereedschap is 199. Er was eens een aan lager wal geraakt, ooit fervent restaurantbezoeker, die door een ongeval in een ziekenhuis was beland, maar niet aan een snelle genezing wilde meewerken. Pas toen de specialisten de man onder vuur namen, kwam de aap uit de mouw. Het ziekenhuis had een keuzemenu, waarbij iedere patiënt zelf uit verschillende gerechten een eigen menu kon samenstellen. De man had het nog nooit zo goed gehad. door Huub Klompenhouwer Maar is ook een andere kant van de medaille: trieste berichten over slachtoffers in een bejaardentehuis ten gevolge van voedselvergifti ging. Of, iets minder fataal, de tehui zen waar de familie van de bewo ners vriendelijk maar beslist het meeëten van de warme maaltijd af wijzen. De drijvende witlof is van een doorstoomdheid, waarmee zelfs het vuilste witgoed nog sneeuwwit zou worden. Eten doen we het liefst in een ver trouwde omgeving. Thuis, of in een restaurant. Zodra de keuze van de tafel echter niet meer in eigen hand is, het ziekenhuis, het bejaarden huis of het verzorgingshuis (en niet te vergeten de dienstkeuken) zijn we afhankelijk van wat een ander maakt, zonder dat we er invloed op kunnen hebben. De instellingenkeuken. Meestal gaat het dan om grote keukens, waar, anders dan in restaurants, in enorme porties wordt gekookt. In het verleden hadden die keukens bepaald geen beste naam, een enke le uitgezonderd. Maar daar is de laatste jaren snel verandering in ge komen. Zo zijn er ziekenhuizen die de pa tiënten de mogelijkheden hebben gegeven iedere dag zelf een menu samen te stellen uit het aanbod van, die dag. En die keuzemogelijkhe den zijn beslist ruim. En wat te den ken van het Groot Zieken Gasthuis in Den Bosch, waarvan twee koks tot de beste drie instellingenkoks behoorden tijdens de laatste wed strijd om het Zilveren Koksmes... Wedstrijden Wil de kwaliteit verbeteren, dan zal Nederland mag dan een kaasland zijn, dat betekent nog niet dat wij de kaas zo waarderen als Fransen of Italianen doen. Een boterham met kaas of kaas uit het vuistje, daar zijn we voor te porren maar het kaasplateau aan het eind van een maaltijd dat geloven we wel. Dat is jammer want ook met de produkten van de Nederlandse kaasmakers is een prima plateau samen te stellen. Wie het echt feestelijk wil doen, die gebruikt voor dit onderdeel van de maaltijd zelfs een speciaal kaasservies. Het Franse porseleinnmerk Pillivuyt, in Nederland vertegenwoordigd door Van Leeuwen Agenturen in Bergen op Zoom (tel01640-51997) heefteen erg aardig kaasstel. De set bestaat uit zes bordjes die elk de naam dragen van een bekende Franse kaassoort. Bovendien staat er een dame op in de klederdracht van de desbetreffende streek. De set kost 59,-. de instellingen-kok kok meer aar digheid in zijn (of haar) werk moe ten krijgen.- Kookwedstrijden, ge richt op die instellingen-koks, win nen aan populariteit. Jury-voorzit- ter A. Severijnen van de belangrijk ste wedstrijd, de strijd om het Zilve ren Koksmes van Nestlé, tijdens de Horecava in Amsterdam kan datue- amen. Zelf is hij hoofd voedings- dienst van het Canisius-Wilhelmina Ziekenhuis in Nijmegen. Kent dus uit de praktijk de problematiek van de instellingenkeuken. "Het belangrijkste verschil met een restaurantkeuken is wel de budgettering. En in die budgette ring ook de tijd. Wat we afgeleerd hebben is om de budgettering de schuld te geven van een eventuele slechte kwaliteit. Ook met een min der royaal budget moet je de goede kwaliteit ingrediënten kunnen ko pen. Daar begint het succes van een kok. Met die wedstrijden inspireren we koks om wat creatiever met de ingrediënten om te gaan". Vak beheersen Van de buitenwacht komt nogal eens de kritiek dat de eisen voor de wedstrijd nauwelijks gebaseerd zijn op het low budget-werken in de in stellingenkeuken. Een hoofdge recht van eendeborst, gevuld met maiskipfilet, zoals vorig jaar, of de zalmforel en heilbot zoals de laatste keer, staan veraf van de praktijk van alledag. Maar daar is Severijnen het niet mee eens. "Het gaat er niet om dat een in stellingenkok zo'n menu iedere dag moet kunnen maken. Want dan klopt het wel. Daar is absoluut geen tijd voor. Het gaat er bij de wedstrij den om dat die koks laten zien het métier in alle gradaties te beheer sen: inkoop en receptuur, dieet-in- terpretatie, techniek, creativiteit en vooral smaak". Het verhaal wordt aangehaald van een finaliste, die tijdens de wed strijd hoge ogen gooide, maar in het bejaardenhuis waar zij werkte al leen maar kritiek kreeg. De wat be houdende ouderen beliefden haar nieuwigheden niet. Stamppot en doorgekookte bloemkool. Dan was het goed. Severijnen: "Dat zegt me niet zo veel. Je zult als kok rekening moe ten houden met de wensen van de bewoners. Maar vergeet niet dat ook bij de bewoners van een bejaar denhuis steeds meer ouderen ko men uit een andere generatie. Kriti scher, mondiger. De komende ge neratie ouderen zal een veel bredere eetcultuur meenemen". We zijn en blijven een volk van aardappeleters. Denk maar eens aan de aardappelprodukten die er tegenwoordig ingaan als koek: pa tat, chips, aardappelpuree, rösti... De industriële verwerking van de aardappel is nog jong. Pas in 1958 kwam de eerste chip uit de fabriek en in 1960 volgde de eerste voorge bakken friet. Van die tijd af is de aardappelverwerkende industrie van een ambachtelijke nijverheid uitgegroeid tot een moderne indus trie. door Ineke Volkers Geschilde aardappelen zijn ge voelig voor verkleuring en bederf. Inwerking van zuurstof veroorzaakt de vorming van een bruin-zwarte kleurstof. Om dit te voorkomen mag men er een zekere hoeveelheid sulfiet aan toevoegen. Hierdoor gaat echter wel vitamine BI verlo ren. Daarom worden aardappelen tegenwoordig ook wel vacuum ver pakt, zonder gebruik te maken van sulfiet. Of ze worden geconserveerd door de combinatie van een lichte hittebehandeling en gasverpak- king. Aardappelen met sulfiet dient men voor gebruik af te spoelen. Behalve de voorgebakken patat die nog maar een paar minuten in hete olie nagebakken hoeft te wor den, bestaat er ook ovenfriet. Deze is in de fabriek zodanig gebakken, dat zij thuis in de oven nagebakken kan worden. Ze is daardoor aan zienlijk minder vet (bevat 6 tot 8% vet) dan de in olie nagebakken friet (12 tot 16% vet). Chips maakt men van in dunne plakjes gesneden aardappelen. De schijven worden in hete lucht ge droogd en daarna in hete olie gebak ken. Vervolgens worden er zout en smaakstoffen aan toegevoegd. De chips gaan in een lucht- en licht dichte verpakking om de houdbaar heid te verlengen. Chips zijn heel wat vetter dan patat (ze bevatten ong.30% vet). Wel kan het vetgehal te door nieuwe technieken verlaagd worden tot 22%. Door zorgvuldig doseren van zout is eveneens een la ger zoutgehalte te bereiken. Gedroogde of instant aardappel puree wordt gemaakt door aardap pelschijven te verhitten en vervol gens te pureren. Men voegt sulfiet, antioxidanten en emulgatoren toe om het produkt houdbaar en goed verwerkbaar te maken. Daarna wordt de puree gedroogd en ver brokkeld tot pureevlokken of ge- méden tot pureepoeder. Hiervan kunnen weer aardappelcroquetten, (geperste) friet en aardappelpuree gemaakt worden. Ook snacks als wokkels worden van aardappelpu- reepoeder gemaakt. Rösti is een van oorsprong Zwits- sers gerecht. Het bestaat uit aardap pelsnippers waarvan een koek ge bakken wordt. De snippers worden gemaakt door afgekoelde, gekookte aardappelschijven te raspen en te bakken. Rostisnippers zijn te koop in diepgevroren of gedroogde vorm of in blik. Er zijn ook kant-en-klare róstischijven te koop. Aardappelprodukten bevatten net als verse aardappelen koolhy draten, vitamines (BI, B2, B6 en C), mineralen (ijzer) en voedingsvezel. Afhankelijk van de bereidingswijze gaan er in meer of mindere mate voedingsstoffen verloren. Een belangrijk nadeel van ge frituurde aardappelprodukten is dat ze tijdens de bereiding veel vet opnemen. Het Voorlichtingsbureau voor de Voeding raadt dan ook aan deze produkten niet te vaak te eten. Ineke Volkers Is diëtist bij het Voor lichtingsbureau voor de Voeding. EXOTISCH FRUIT DEen oprecht exotische lek kernij is de cherimoya, een vrucht die nog het meest een grote noot lijkt. Groen van kleur, met een smaak die veel weg heeft van aardbeien met slagroom. De vrucht komt van oorsprong uit Peru. Tegen woordig zijn vooral Colombia. Thailand. Brazilië en Israël de landen waar deze vrucht wordt geteeld. De cherimoya is familie van -soorten. Een ande- -telg is de zuurzak, vooral in Suriname een beken de vrucht. De cherimoya wordt geplukt als hij bijna rijp is en dat maakt hem erg kwetsbaar. De koelkast is taboe voor de vrucht. Na aankoop is hij en kele dagen te bewaren op de fruitschaal en zal dan nog wat verder rijpen. Vanwege die delicate smaak wordt de cherimoya vooral puur gegeten. De vrucht wordt daarbij doormidden gesneden, waarna met een lepeltje de zwarte en niet eetbare pitten eruit gehaald worden. Een grapefruitmesje is handig om het vruchtvlees van" de leer achtige schil te snijden. Aardbeien met slagroom zijn nogal energiek. Dat is op vallend genoeg de cherimoya ook. De vrucht bevat een hoog gehalte koolhydraten. Komt de vrucht puur het best tot zijn recht, de smaak is duidelijk genoeg om de cheri moya ook toe te voegen aan een vruchtensalade. Kenners zeggen dat een cocktail van de moes van cherimoya met witte wijn en sinaasappelsap een delicatesse is. Schijfjes cheri moya, besprenkeld met Grand Marnier is een eenvoudig maar verrassend dessert. Ook de combinatie met ijs slaagt. Wie een wat frissere smaak op prijs stelt kan wat citroensap over het vruchtvlees sprenke len. BECEL - Wie wel eens smeerkaas op het brood wil eten, maar ook een heilig ontzag heeft voor zaken als cholesterol en verzadigde vetten, die zal weinig vreugde aan zijn bo terhammetje beleven. Becel komt deze groep te hulp. Het Broodbeleg van dit merk oogt als smeerkaas maar is bereid met plantaardige olie waardoor het 45 procent linolzuur bevat en maar heel weinig dierlijk vet. Vanwege deze samenstelling mag dit kaasachtige broodbeleg niet als kaas worden verkocht, ook al is het met kaas bereid. Fabrikant Van den Berg en Jurgens heeft daarom maar gekozen voor de wat anonieme naam Becel Broodbeleg. Een kuipje (200 gram) kost 2.99. ;GPD) - John Lammers wordt bij SC Toulon al lang niet meer op handen gedragen. Ooit, in de zomer van 1988, di rect na zijn komst, gebeurde dat wel. De ex-aanvaller van Willem II, RKC en VW voelde zich toen God in Frankrijk en dacht niet kapot te kunnen. Maar in krap twee jaar tijd kan veel veranderen. - Denk je nog in het eerste elftal te- BETAALD VOETBAL EERSTE DIVISIE Heerenveen - RBC 2-1 (1-1). 13. Johan Mole naar 0-1, 27. Bijl 1-1, 89. Verbeek 2-1. Scheids rechter: Van Riel. Toeschouwers: 2300. Gele kaart: Van Oeveren (RBC), Veendam - Helmond Sporl 0-0. Scheidsrechter: Brekelmans. Toeschouwers 2000. Gele kaart: Fühler (Veendam), Van der Horst (Helmond Sport). Lammers (26) trapt tegenwoordig alle anonimiteit in het tweede elftal rug te komen'. van Toulon tegen een balletje. En het uitzicht op de Middellandse Zee mag nog zo adembenemend zijn en het salaris nog zo riant, dat bevalt komt. We hem slecht. "Mijn contract loopt nog twee jaar door, maar ik wil vol gend seizoen weer voetballen. Is het niet bij Toulon, dan ergens anders". Lammers: "Ik zal af moeten wachten totdat er een plaatsje vrij niet veel, dus heb ik hoop". Lammers: "In de eerste plaats omdat ik lange tijd geblesseerd ben geweest; een gescheurd spiertje achter in m'n bovenbeen, waardoor ik bijna drie maanden niet heb kun nen spelen. Bovendien zit ik met het buitenlanders-probleem. Bij ons lopen momenteel vijf buiten landers (behalve Lammers ook de Nederlander Peter Bosz, de Hon gaar Gyorgy Bognar, de Joegoslaaf Milosz Bursac en de uit Kameroen afkomstige keeper Songa-red.), waarvan er maar drie mogen spe len". (GPD) Boca Juniors, de oude club van Diego Maradona en tevens de populairste club van Buenps Ai res, heeft weer beslag gelegd op een internationale trofee: de Zuidameri- kaanse Super Cup. Boca versloeg Copa Libertadores-winnaar Nacio- nal Medellin met 1-0. De wedstrijd werd in het Ameri kaanse Miami gespeeld, omdat Bo ca zich in Medellin niet veilig voel de. Boca Juniors was in 1978 we reldkampioen, won twee keer de Copa Libertadores en in december de Trofeo Havelange. De club wil nu graag om een „internationale Su per Cup" uitkomen tegen AC Milan. Diego Maradona is weer in oude vorm. Een dag na zijn sterke wed strijd tegen Juventus, reisde hij met zijn gezin naar Japan om een recla mecampagne voor een privëspon- sor kracht bij te zetten. De sterspe ler mist zodoende het oefenduel van Argentinië tegen Schotland. Zater dag zal Maradona weer in Napels zijn, zo heeft hij zijn werkgever be loofd. Lammers: "Twee keer. Eén keer in het tweede en één keer in het eer ste, tegen Sochaux, toen ik de win nende goal maakte". - Hoe doet Peter Bosz het overi gens Lammers: "Peter doet het goed. Hij heeft veel wedstrijden laatste man gestaan, maar speelt nu op het middenveld. Maar Peter wil weg, want er zijn problemen bij de club". - Wat voor problemen? Lammers: "Financiële proble men. Er is oorlog tussen Rolland Courbis, onze technisch directeur, en de de burgemeester van Toulon. De gemeente heeft een nieuw sta dion voor ons laten bouwen, maar daar hebben we maar een wedstrijd of tien gespeeld. Dat veld beviel he lemaal niet, het was klein, er was weinig sfeer en we hebben er maar twee keer kunnen winnen. Daarom zijn we teruggegaan naar ons oude stadion, dat we delen met de rugby club Toulon. Die hele zaak is een beetje uit de hand gelopen en heeft de gemeente heel veel geld gekost. Het tweede elftal speelt tegenwoor dig zijn wedstrijden in dat nieuwe stadion. En we trainen er ook". La chend: "Dus we hebben nu een heel goed trainingsveld". Lammers: "In Nederland zou zo iets ondenkbaar zijn, maar hier kan het blijkbaar wel. Hoe het precies zit weet ik niet, maar ik weet wel dat Courbis veel te zeggen heeft". - Het salaris over februari hebben jullie nog altijd niet ontvangen. Lammers: "Daar zitten we al een dag of twintig op te wachten, maar we maken ons er nog niet druk om. Ze hebben beloofd dat ze het deze week zouden betalen". De selectie van Oranje trainde gisteren in het fraaie stadion van Kiev. Op de achtergrond de imposante sculptuur van voetballers in actie, (foto anp> (GPD) In Nederland zijn alle ogen gericht op de rechterknie van Ruud Gullit, in Engeland leeft men maandenlang mee met de rug van Bryan Robson. De middenvelder van Manchester United is al tijden uitgeschakeld vanwege een hernia. Robson, tevens aanvoerder van het Ehgelse nationale elftal, is geruime tijd geleden geopereerd, maar zijn herstel vordert niet echt. Afgelopen week zou Robson voor het eerst sinds september een wedstrijdje spelen, maar zag daar op de valreep toch vanaf. Bondscoach Bobby Robson heeft inmiddels al laten doorschemeren Ray Wilkins als vervanger van Bryan Robson op te nemen in de En gelse selectie. Voormalig AC Milan- speler Wilkins, net als Bryan Robson 33 jaar alweer, behoort de laatste tijd bij Queen's Park Rangers weke lijks tot de betere spelers. Mocht Wilkins inderdaad worden geselecteerd, dan keert hij bijna vier jaar terug in de Engelse ploeg. Op het WK van 1986 in Mexico nam de middenvelder ietwat dramatisch afscheid van het nationale elftal. In de eerste ronde van het WK werd Wilkins in de wedstrijd tegen Marokko van het veld gestuurd, waarna hij nooit meer werd opge roepen voor de beste Engelse elf. BUITENL. VOETBAL Sovjetunie - Nederland 2-0 (0-0) 66. Salenko (strafschop) 1-0, 85. Raditsienko 2-0. Scheids rechter: Vargo (Hon). Toeschouwers: 1000. Sovjetunie: Stautsje; Moror, Nikivorov, Asodov en Gradilenko; Kasimov, Koslov, Onopko en Timos- jenko; Salenko en Raditsjenko. Nederland: Karelse (NAC); Refos (SW), Roest (Utrecht), Sas (Sparta) en Frank de Boer (Ajax); Decheiver (GA Eagles, 74. Elzmga, FC Twente). De Wijs (RKC) en Numan (Haarlem); Lanckohr (MVV, 74. Scheepers, PSV), Ronald de Boer WEDSTRIJDEN MANAUS 100 meter1Williams (VSt) 10,40,2, Simon (Cub) 10.49, 3. Mair (Jam) 10.59. 200 meter: 1. Williams (VSt) 0 20,57, 2 Robson da Silva (Bra) 20,83, 3. Brivilatti (Bra) 21,33. 400 meter: 1. Fernandez (Cub) 46,07, 2. Marinez (Cub) 46,33, 3. Bortoloto (Bra) 46,43. 110 meter horden: 1 Sala (Spa) 13,98, 2 Alvarez (Cub) 14,04, 3. Quintero (Cub) 14,25. 3000 meter steeplechase 1. Brahmi (Alg) 1.48,38, 2. Goncalves (Bra) 1.48,81, 3 De Assis (Bra) 1.48.95. Mijt 1Cruz (Bra) 4.01.00.2 Lachal (Mar) 4.02,33. 3 Goncalves (Bra) 4.02,70.10.000 meter 1. Doval Carneiro da Silva (Bra) 30.49,93. Hinkstapspringerv 1Silva (Bra) 16,30 m, 2. Albino (Bra) 15,99 m, 3. Rodrigues (Bra) 15,78 m. Discus werpen- 1Martinez (Cub) 62,00 m, 2. Delis (Cub) 60,82 m. 3. Schuit (DDR) 58,80 m. Polstokhoog 1 Kruplski (VSt) 5,30 m. Hoogspringen 1 Cody (VSt) 2,15 m. 100 meter: 1. Allen (Cub) 11,40, 2. Carabal. (Col) (GPD) De Braziliaanse sterspeler Cerezo van Sampdoria lijkt vanwege een ernstige knieblessure, die hij afgelopen zondag opliep in de competitiewedstrijd bij Bologna, zijn loopbaan te moeten beëindigen. De spe ler, die vorige week na een andere blessure aan dezelfde rechterknie zijn rentree vierde bij Grasshoppers met een treffer, had al een naar voorgevoel voor de fatale wedstrijd. Hij zei zaterdag tegen journalisten: „Het liefste speel ik deze wedstrijd niet, want als er nu iets misgaat, kan ik de rest van het seizoen wel vergeten". Trainer Boskov stelde hem desondanks op, omdat er meer spelers waren geblesseerd. International Roberto Mancini vroeg na afloop voorzitter Mantovani om een contractverlenging van Cere zo, die zeer geliefd is bij zijn medespelers, ondanks zijn leeftijd van 35 jaar: „Toninho is voor ons van funda menteel belang. Hij is in geen ander dan ons shirt geblesseerd geraakt, terwijl hij ons daarvoor had gewaar schuwd". Waarschijnlijk begint de Braziliaan een eigen voetbalschool aan de Italiaanse Rivièra. Cereso speelde eer der bij Atletico Mineiro, AS Roma en twee WK's met de nationale ploeg. ter: 1. Di Figueiredo (Bra) 51,33, 2. Quirot (Cub) 52,42, 3. Conté (Arg) 53,44. 3000 meter: 1Furta- do (Bra) 9.19,70, 2 Manneide dos Santos (Bra) 9.36,04, 3. Karwowski (Bra) 9.44,86. Speerwer pen 1Felke (DDR) 73,08 m. 2. Margarita Garc.a (Cub) 60.08. Hoogspringen 1. lommet Garcia (Cub) 1,92 m. 2. Maria del Carmen Garcia (Cub) 1,83 m. 3. Orlane dos Santos (Bra) 1,83 m. HILVERSUM Eerste koers, 2000 m: 1 Scurry lobell (L. Dooper) 2 39.7 -1.19.9. 2 Silver Day, 3 Expo Buitenzorg. Niet gestart: Eres van Barke Toto winnend 4.40, plaats 6,00 2.00, koppel 13.80, trio 87.90. Tweede koers. 2000 m 1 Drieske M (A. Suykerbuyk) 2.40,7 -1.20.4.2 Daa S. 3. Carmen Casindra. To to winnend 4,40, plaats 2,60 2,10 4,00, koppel 29,50, trio 341.30. Derde koers. 1609 m 1 Bent- ley (M Poort) 2.05,1 - 1.17,8, 2. Charme Uithui zen, 3. Ditske. Niet gestart: Dorien Windspiel. To to: winnend 10,60, plaats 2,90 1,40, koppel 13,30. trio 120,30. Vierde koers. 2440 m 1 All Cotton (H Langeweg) 3.14,4 -1.19,7,2. Cinderella Crown. 3. Bernard d'lvens. 4 Comrade. Toto winnend 5.70, plaats 1,30 1,10 1,90. koppel 9,80, trio 74.50, kwartet 172.10 Vijfde koers, 2000 m; 1 Dawdie Meadow (J. Batist) 2.40,5 -1.20,3,2. Crista Ruim- zicht, 3. Darling Space. Toto: winnend 19,20, 'plaats 3,40 2,50 4,70, koppel 102,60, trio 2.834.80. Zesde koers, 2000 m 1. Baiazet W (Ao. de Wrede) 2.39,4 -1.19,7,2. Celest Greenacre, 3. Björn Pnde Niet gestart: Anna Baker Toto: win nend 2.40. plaats 1 24.70. Zevende koers. I (C Baas) 2.35.9 -1 18.0. 2. Amor Geert. 3. Annfi- ne Mountain. 4. Yorky. Toto. winnend 2,70, plaats I,20 1,50 3,10, koppel 6,30, trio 392,40, kwartet 2.540,80. Achtste koers, 2000 m: 1Brown Beauty (A. van der Wal) 2.38,1 - 1.19.1, 2. Arjan G, 3. Crack M. Niet gestart: Ydeltuit K en Bliksem V. To to winnend 5,60, plaats 1,10 1,00 1,00, koppel II,60. tno 94,80. W5-spel 1-5-1-10-7 niet geraden. Omzet totahsa- tor: 216.524,-. DRIEDAAGSE PANNEN (Bel) 0.01, 5. Pieters (Ned) z.t., 6. Rolf Sórensen (Den) 0.02, 7. Museeuw (Bel), 8. Bontempi (Ita), 9. Dhaenens (Bel). 10. Fondriest (Ita), Nederlanders 11. Adri van der Poel. 15. Wijnands, 18. Ni|boer, 23. Nijdam, 25. Verhoeven. 38. Van Orsouw. 41 Lammerts, 47 Rakers. 54. Hanegraaf. 61 Jacq van der Poel, 72 Solleveld, 76. Dorgelo allen zelf de tijd als Sórensen. 83 Fignon (Fra) 1 48.89 Pi- rard. 94. Kools, 101Van den Akker, 110. De Vries. 116. Bol allen zelfde tijd als Fignon. 129. Jacobs 2.43, 151. Vos, 152. Moorman, 155. Hopmans, 161. Talen, 165. Maassen, 172. LeMond(VSt) al len zelfde tijd als Jacobs. Tweede gedeelte: tijdrit over zeventien kilometer 1 Vanderaerden (Bel) 23!18, 2. Jasulka (Pol) 0 09,3 Mane (Fra) z.t.. 4 Maassen (Ned) 0.13,5. Nijboer (Ned) z.t., 6. Nijdam (Ned) 0.19, 7. Fignon (Fra) 0 21. 8. Museeuw (Bel) 0.27, 9. Verhoeven (Ned) z t10. Halupczok (Pol) 0.35. Nederlanders 11. Solleveld 0.36,15 De Vries z.t., 24 Wijnands 0 56, 34. Talen 1.06, 35. Van den Akker 1.07.. 41 Adri van der Poel 1.22,60. Hanegraaf z.t., 74. Ja cobs 1.37, 81. Pieters z.t., 84. Van Orsouw 1 47, 98. Lammerts 2.01, 104. leMond (VSt) 2.08,112. Kools 2.13, 128 Bol 2.31, 129. Pirard 2 33, 138 Hopmans z.t., 139. Moorman 2.42,150. Vos 2 50. 159. Rókers 2.58. 171 Jac van der Poel z.t. Algemeen klassement 1Vanderaerden 3 uur 11 minuten en 56 secon den. 2 Nijboer 0 13. 3 Nijdam 0.19. 4. Museeuw 0.27,5 Verhoeven z.t., 6. Halupczok 0.35, 7. Sol leveld 0.36, 8. Peiper z.t., 9. Bauer 0.37,10. Rolf Sórensen 0.38, 16. Wijnands 0.56, 25. Adr. van der Poel 1.12, 32. Hanegraaf 1.25, 42. Pieters 1.43, 44. Van Orsouw 1.47, 50. Lammerts 2.01, 53. Fignon (Fra) 2.06,77. Dorgelo 2.43,82. Maas sen 2 53. 84 Rakers 2.58, 94 Jac van der Poel 3.22, 124. Jacobs 4.17,125. Kools 4.20. 133. Bol 4.38. 134. Pirard 4 40. 137. LeMond 4.48. 152. Hopmans 5.19, 153. Moorman 5.22. 157. Vos Ellis wint 'Warmond' WARMOND - De finale van de drieëntwintigste ronde van het open snooker kampioenschap van Warmond is gisteravond gewonnen door de Leidenaar Jimmie Ellis. Hij bleef in het Jumbo Snooker Center Hirran Perreira uit Den Haag met 2- 0 de baas. In de halve finale had El- lis Leidenaar Frans Breddels met 2- 1 verslagen. Perreira was met 2-0 te sterk voor Vladimir Roedoe. De Warmonder Ene Duinkerken won in de finale van de verliezersronde met 2-1 van Marco Luca. Forehoite - OSC LEIDEN - Noorlander/Foreholte speelt in de kwartfinale van de na tionale handbalbeker thuis tegen OSC. De wedstrijd wordt gespeeld op 26 april. Vier dagen eerder ont moet de Voorhoutse eredivisionist de Amsterdamse ploeg in een uit wedstrijd voor de competitie.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15