spo0Rrrv III OH !WI RUK Peeper soleert nu door Oranje Vanderaerden piekt weer in 'De Panne' Eervol verlies voor BV Lisse Sterk veld op 'Melkhuisje' Twente-aanvaller denkt al aan WK in Italië BOEKHOUDER ZOEKT fl.8.000 Romario weer weken met enkel in het gips Quick Boys bekert verder WOENSDAG 28 MAART 1990 SPORT PAGINA 13 HERZELE (GPD) Eric Vanderaerden lijkt getrouwd met de Driedaagse van De Panne, voor de veertiende maal de traditionele Vlaamse voorbereiding op de grote aprilklassiekers. Gisteren won Vanderaerden voor de dertiende keer in zijn carrière een rit in de Driedaagse. Een absoluut record, en: hij mocht er meteen de lei derstrui mee aantrekken. Vanderaerden zette in 1984 voor het eerst aan in 'De Panne', met giste ren mee startte hij in 26 etappes; zijn trefzekerheid loopt derhalve 1 op 2. De Belgisch Limburger won voor de vierde maal (op 7 starts) de tijdrit over 17 km in Herzele. Hij nam wederom een optie op de eind zege, morgen na rit 4; het kan zijn vijfde eerste podiumplaats op rij worden. Vanderaerden onttroonde in de tijdrit de Oostduitser Olaf Ludwig LISSE - De vrouwen van BV Lisse zorgden gisteravond bijna voor een stunt door in de eerste wedstijd van de bekerfinale pas in de laatste mi nuten te verliezen van eredivisio- nist Rotterdam Zuid: 84-94. RZ, dat eerder driemaal achter elkaar de basketbalfinale verloor van Hoofd dorp, verschafte zich met deze over winning een goede uitgangspositie voor de return volgende week in Rotterdam. Doordat Ljsse een klasse lager speelt dan RZ konden zij de wed strijd beginnen met een voorsprong van tien punten. Tegen alle ver wachtingen in slaagde Lisse erin om deze voorsprong lange tijd vast te houden. Pas na tien minuten spe len lukte het RZ, dat met liefst vijf (ex-)internationals speelde, om op gelijke hoogte te komen. Een aantal snelle breaks en het aantrekken van de verdediging, vijf minuten lang scoorde Lisse geen punt, zorgden er vervolgens voor dat er een voor sprong van tien punten werd geno men (27-37). Coach Peter Lapidaire zag zich genoodzaakt een time-out te nemen, die gelijk zijn vruchten afwierp. Onder aanvoering van de goed spelende Marjolijn Ketelaars (22 punten) organiseerde Lisse een gedurfde zóne-press zodat de snel heid uit de Rotterdamse aanval werd gehaald. RZ slaagde er zo doende niet in om verder uit te lo pen en beide teams konden gaan rusten bij de stand 41-48. In de tweede helft kwamen de Lissenaren furieus uit de startblok ken. Binnen vijf minuten was de achterstand omgebogen in een 57- 54 voorsprong. Tegen de vijf drie punters van Lisse konden de drie punter specialisten Lia van Reemst en Simone Klaverdijk er slechts éen tegenover stellen. RZ-coach Michel van der Meer vluchtte in een time out en het in grote getalen opgeko men publiek besefte dat er een seh- satie dreigde. Joke van der Heuvel (24 punten) voelde het sfeertje pri ma aan en zorgde er middels een aantal spectaculaire afstandsscho ten voor dat RZ niet opnieuw uit kon lopen. Gevolg waS een span nende nek-aan-nek-race. Vier minu ten voor tijd stond Lisse nog slechts drie punten achter (74-76), maar daarna was de brandstoftank leeg. Petra Weeda en Simone Klaverdijk (respectievelijk 26 en 21 punten) lie ten nog even zien dat zij niet voor niets in het Nederlands basketbal team zitten en schoten RZ uiteinde lijk nog naar een geflatteerde 84-94 overwinning. HAROLD VAN BIEMEN ADVERTENTIE (beiden met triathlonstuur), die het ochtendritje had gewonnen in een sprint met 78 renners. De 'Meister' van de Vredeskoers liet voor de vijf de maal dit seizoen de gevestigde sprintorde zijn achterwiel zien. Na Andalusië (3x) en Sicilië (lx) toonde hij zich nu ook de rapste op Belgi sche bodem. In de middagtijdrit kwam hij echter veel te kort. Voor de komende WB-klassiekers wordt Ludwig nog even in reserve gehou den; nog te weinig ervaring in het gedrang naar de hellingen. Maar het is onmiskenbaar, dat Post voorlo pig meer aan de Oostduitser heeft dan aan Van Poppel. Ludwigs overwinning was 's och tends de dertiende seizoenzege voor Panasonic. De ploeg-Post kwam daarmee op gelijke hoogte met het Buckler-team van Jan Raas. Maar die nam 's middags weer een voorsprong dank zij Vanderaerden met jaarzege nummer 14. De rivaliteit tussen de twee ploe gen lijkt overigens weer opgelaaid. Belgische kranten stonden de laatste dagen bol van een nieuwe vete tussen de ploegen Post en Raas. Verwijt: telkens als er een Panasonic 'koers' wil maken, springt er een Buckler op diens wiel, om vervolgens de benen stil te houden. Aanleiding was een incident in Dwars door België, vorige week. Toen Van Hooydonck (Raas) in de afdaling van de Kluisberg een gaat je liet vallen voor zijn ontsnapte ploegmaat Nijdam, moest Planckaert (Post) schielijk in de remmen. Planckaert trok daarop Van Hooydonck van de fiets af, die zich zo boos maakte, dat hij later de wedstrijd won. Hoewel Planckaert na afloop zijn excuses aanbood voor Van Hooydoncks val, kreeg hij za terdag in de E3 Prijs bij iedere tem poversnelling een Raas-renner in zijn wiel. Ook Vanderaerden mengde zich in d-ie cipiers-arbeid. Planckaert schold zijn ex-ploegmaat daarna uit voor 'nepventje'. Vanderaerden ver weerde zich, dat Planckaert mo menteel te sterk reed, dat hij de man was die moest worden geklopt, en hij niet werd betaald om Planckaert te doen redactie Rob Onderwater Rob van der Zanden Volgens het modemagazine Vogue krijgt Steffi Graf een steeds vrouwelij ker imago. Om dat te illustreren heeft het blad een foto-reportage van de tennisvedette afgedrukt in het meest recente nummer. Als haar inkomsten uit de tennissport straks teruglopen, kan 'Fraulein Forehand' met een ge rust hart aan de slag als fotomodel. (foto afp) HILVERSUM (GPD) - Het gemop per dat nog wel eens aan de voor avond van de open Nederlandse tenniskampioenschappen uit de mond van Piet van Eijsden klonk, zal dit jaar waarschijnlijk achterwe ge blijven. De net uit Key Biscayne teruggekeerde toernooi-directeur klaagde in het verleden herhaalde lijk over de moeite die hij moest doen om een redelijk spelersveld bij elkaar te krijgen. Ditmaal ging het echter „gemakkelijker dan ooit" en kan de Hilversummer in de laatste week van juli het „sterkst bezette Melkhuisje-toernooi sinds jaren" presenteren. Voorlopig voeren de Argentijnse gravelspecialisten Martin Jaite, voor het evenement in Key Biscay ne dertiende op de wereldranking, en Alberto Mancini (veertiende) de plaatsingslijst aan. Verder liet Van Eijsden gisteren weten dat Andres Gomez (vijftiende), Emilio Sanchez (achttiende) en Horst Skoff (21e) naar Hilversum komen. Wuckel overleden MAGDEBURG (SID) - De topsco rer van de Oostduitse Oberliga Mar cus Wuckel is bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. De interna tional van l.FC Magdeburg botste in de buurt van Dodendorf tegen een vrachtauto. Volgens de politie zat hij onder invloed van alcohol achter het stuur. Er werd een promi- lage van 1,8 genoemd. Vaderliefde Carlos Montpellier is ten einde raad. De in de Leidse Merenwijk woonachtige Surinamer wil dol graag voetballen bij FC Den Haag, maar de doelman is nog steeds niet speelgerechtigd. De eredivisionist weigert namelijk een vergoedingssom van 10.000 gulden te bepalen aan zijn voor malige club Boxel. Het feit dat de Surinaamse vereniging sowieso geld eist in ruil voor de benodigde handtekening, stemt Montpellier verdrietig en boos. "Dat heb ik niet verdiend. Ik heb me jarenlang als amateur in gezet en als dank daarvoor wil de club nog geld voor me hebben. Ik ben daar behoorlijk kwaad over". Om de boosdoeners hoogstper soonlijk in zijn geboorteland de les de lezen, gaat Montpellier wat te ver. Dat kost teveel geld en moeite. Zijn energie bewaart de doelman liever voor FC Den Haag, waar hij dolgraag aan de slag wil. In Suriname heeft Carlos Mont pellier een naam hoog te houden. Al 24 keer verdedigde hij het doel van het nationale team. Met Transvaal en Boxel, voor die clubs was Montpellier actief, kwam bij 54 keer uit in Concacaf- verband, zeg maar de UEFA van het midden-Amerikaans gebied. Via zijn in Leiden woonachtige vader werd Carlos afgelopen zo mer naar Nederland gelokt. De eerste 'visite' bij FC Den Haag liep echter op niets uit. Montpellier beviel weliswaar in de trainersogen van Co Adriaan- se, maar de oefenmeester verkoos een goedkopere Engelse kracht boven de poortwachter uit Suri- Montpellier liep vervolgens sta ge bij Telstar. Hij speelde er zelfs een oefenwedstrijd, maar voordat hij in Velsen plaatsnam achter de onderhandelingstafel, meldde zich FC Den Haag weer. Of Mont pellier nog interesse had. De En gelse doelman was spoorslags huiswaarts vertrokken. Wegens heimwee, vandaar. Montpellier pakte hals over kop zijn koffer en verschanste zich op het Zuider park. Alles leek in kannen en kruiken, tot bleek dat zijn voor malige club nog een rekening wil de 'vereffenen'. Daartoe heeft Boxel overigens het recht, alleen kan Montpellier weinig waarde ring opbrengen voor de hoogte van het bedrag. Omdat een directe oplossing niet voorhanden is, heeft de fami lie de handen ineen geslagen. Va der Montpellier is begaan met het lot van zijn zoon en heeft zich be reid verklaard de benodigde 10.000 gulden op te hoesten. Dat is wat je noemt vaderliefde. Car los: "Mijn familie weet dat ik van het voetballen houd. Ze zijn er trots op dat ik bij FC Den Haag kan komen spelen. Als het niet an ders kan, moet het maar op deze Gezellig Bij voetbalclub Meerburg heeft de zaterdagtak nooit veel voor rang gehad. Sinds kort vertrok bij het eerste team ook al de trainer, een bewijs dat het allesbehalve floreert op zaterdag. Frans Bremerkamp houdt het voor ge zien als coach. Over de oorzaak van zijn vroegtijdige vertrek lo pen de meningen een beetje uit- Bremerkamp zelf zegt dat hij de neuzen, ondanks herhaald pogin gen, niet één kant op kon krijgen. En omdat hij zijn eigen reukor gaan niet langer wilde stoten, trok hij zijn plan. "Ik had bij Meerburg voor een aantal nieuwe spelers gezorgd. Vervolgens wilde ik gaan selecte ren en dat zou betekenen dat er enkele oude spelers van het eerste zouden moeten afhaken. Maar er bestond weinig begrip voor mij handelwijze. Als spelers van 35 jaar niet zien dat de tijd een keer is gekomen voor ze, dan houdt het op. Er ontstond een patstelling, we kwamen er niet uit. Ik wil niet na trappen, maar het bestuur is er erg laat ingedoken. Ze hebben de zaak waarschijnlijk onderschat. Ik vind het jammer. Bij veel clubs is het al behelpen met de zaterdag- tak, dit is de zoveelste aderlating. De jonge jongens zagen het best zitten met me. Ze vonden dat ik goede ideeën had. Maar de oude ren waren een beetje kortzichtig en weigerden de realiteit onder ogen te zien", aldus Bremerkamp. Voorzitter Jos Silverentand heeft het ook over een verschil van inzicht. "Op een gegeven moment kwa men er spelers naar mij toe. Ze vonden dat de trainer te ambi tieus bezig was. Kijk, wij zijn een zondagvereniginglaat dat dui delijk zijn. Op zaterdag is het vooral gezellig. Begrijp me goed, ze mogen best kampioen worden hoor. daar gaat het niet om. De spelers vonden het allemaal een beetje te fanatiek gaan de laatste tijd. Ze willen voetballen op een niet al te hoog pitje". Volgens de praeses zijn beide partijen zonder scheve ogen uit elkaar gegaan. "We hebben Frans keurig een bedankbriefje gestuurd. Er is ook geen sprake van ruzie of wat dan ook. Frans blijft ook gewoon in ons derde spelen op zaterdag". "Volgens mij ligt alles zon beetje op zijn gat nu. Na mij is ook de elftalleider vertrokken en een aantal spelers. Bij mijn weten is er niet eens een tweede en derde meer. Zelf ben ik als speler in elk geval gestopt". Silverentand ontkent dat het zaterdaggebeuren aan de Laan de Goede Herder in Zoeterwoude- Rijndijk kwakkelende is. Die ene herder die zijn kudde verliet, is gewoon vervangen. Dolende is men dus niet bij Meerburg. "We zitten heus niet in de pro blemen. We gaan gewoon verder. Voor het lopende seizoen hebben we Jaap Duindam bereid gevon den om het eerste te trainen. Voor het volgende seizoen moeten de ge sprekken nog worden gevoerd. De tijd is dus helemaal niet ge komen, zoals Bremerkamp be weert. Gezelligheid kent boven dien geen tijd... KIEV (GPD) Aan het interlanddebuut van Marcel Peeper (24) vanavond in Kiev tegen de Sovjetunie ging voor het Ned.erlands elftal een lange weg vooraf. Meteen na het EK'88 moest Thijs Libregts op zoek naar een alternatief op links voor Arnold Mühren, die in München definitief afscheid nam van Oranje. De speurtocht naar een adequate vervanger begon in de herfst van 1988 bij Pieter Huistra en zou wel eens kunnen eindigen bij een teamgenoot van hem. Marcel Peeper. Tussendoor experimenteerde Libregts aan de lin kerkant nog met zeven andere spelers. Bovendien heeft hij dat bedrag heel snel nodig. Hij meteen even naar de Gemeentelijke Kredietbank Leiden. Hèt vertrouwde adres voor persoonlijke leningen tot f. 30.000,-. Maar ook voor een doorlopend krediet om steeds wat extra geld achter de hand te hebben. Dat wordt vlot in orde gemaakt. Daarnaast is de rente laag bij de GKB en worden de aflossingen soepel op de persoonlijke situatie afgestemd. Wilt u daar ook wel meer over weten? Kom maar langs. Op werkdagen van 9.00 -12.30 uur en donderdagavond van 17.30-19.30 uur. Of bel voor nadere informatie. fNK GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300,2301 EH Leiden tel. 071-254145 De volbloed Amsterdammer, die FC Twente vorig jaar voor een prik je (275.000 gulden) overnam van Haarlem, spiegelt zich aan het op merkelijke debuut van Huistra in Rome tegen de Italianen. „Ik speel met betere spelers en moet mij kun nen' optrekken aan het spel van het Nederlands elftal", keek Peeper na de ochtendtralning vooruit. „Dit is mijn kans om de 22 voor Italië te ha len. Aan de linkerkant zijn toch rela tief weinig wegblijvers, als je dat tenminste vergelijkt met de as van het elftal". Anderhalf jaar geleden in Rome was Huistra voor menigeen een openbaring. De Fries werd bedol ven onder de publiciteit en trok meteen de aandacht van PSV. Om zich in te dekken tegen een moge lijk vertrek van de linksbuiten, zocht FC Twente al heel vroeg con tact met Peeper die vorig jaar febru ari een driejarig contract signeerde. Doordat de flirt van Huistra met PSV echter afketste op de vraag prijs van circa drie miljoen gulden en Peeper zich in Enschede razend snel ontwikkelde tot een potentiële Oranje-kandidaat, is het tweetal nu in feite eikaars concurrent voor een plaats in het Nederlands elftal. Sierlijk De snelheid waarmee Peeper met de bal aan de voet zijn tegenstan ders sierlijk de hakken laat zien, is zijn grootste wapen. Zijn wapperen de haardos past daar uitmuntend bij. Wat hij mist, of in elk geval nog onvoldoende heeft ontwikkeld, is overzicht. Hij wekt daardoor de in druk aan een solo te beginnen zon der nu precies te weten waar die eindigt. Het Twentse publiek her kende in de zestiende Oranje-debu tant sinds het EK echter bliksem snel een nieuw idool, die inmiddels is uitgegroeid tot de aanjager van de Twentse sub-topper. „Het publiek", zo liet Peeper zich eerder ontvallen, „komt niet naar het stadion voor de Elzinga's en de Kamebeeks. Goede verdedigers, daar niet van, maar daar komen de niet voor. Die willen acties Maar met elf Huistra's of EINDHOVEN (ANP) - De Brazi liaanse aanvaller Romario is gis teren in Eindhoven opnieuw ge opereerd en lijkt de rest van het seizoen definitief uitgeschakeld. In de wedstrijd tegen FC Den Haag brak de spits van PSV een kuitbeen. „Bij de controle dins dag bleek dat er iets mis is ge gaan", zei trainer Guus Hiddink. „Het ging voor zover ik weet om een kleine ingreep aan de enkel. Romario is vervolgens weer voor vier of vijf weken in het gips ge- zet. Dat betekent een flinke terug slag in zijn herstel." De Europese Voetbal Unie heeft de Britse minister van sportzaken, Colin Moynihan, uit genodigd voor de vergadering van 19-april op Malta. Daar zullen de eerste gesprekken gevoerd worden over de terugkeer van de Engelse clubs in de Europese be kertoernooien. Werder Bremen heeft gister avond de finale van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker bereikt. Bremen won met 2-0 van Eintracht Braunschweig. De bij na 18.000 toeschouwers zagen doelpunten van Dieter Eilts (12e) en Karlheinz Riedle (89e). De eindstrijd wordt op 19 mei in West-Berlijn gehouden. De tegen stander van Bremen, vorig jaar verliezend finalist tegen Borussia Dortmund (1-4), is nog niet be kend. Het scoren gaat de nationale selecties de laatste tijd steeds moeizamer af. Het Olympisch elf tal trok gisteravond in Kiev die lijn door en verloor met 2-0 van de Sovjetunie. „Dat euvel zie je bij de UEFA's en Jong Oranje, maar in feite ook bij het A-elftal", legde trainer Jan Rab na afloop in het Dinamo-stadion de zwakke plek bloot in het huidige Nederlandse voetbal. Peepers in de ploeg lukt het natuur lijk ook niet. In verdedigend op-- zicht ben ik ook nog niet sterk ge noeg. Maar onder Vonk en Spelbos leer ik snel bij". Handelsmerk Aanvankelijk zwierf Peeper door het hele elftal, nu heeft hij een vaste stek links in de zóne. Het maakt hem allemaal weinig uit, zegt-ie. „Links in de zóne, kort achter de spitsen, linkshalf, de trainer zegt het maar. Ik zie mij ook niet als de vervanger van Huistra. De enige overeenkomst tussen ons is de indi viduele actie". Het is zijn handels merk geworden. Op weg naar zijn debuut in Oranje heeft Peeper de traditionele route afgelegd via de UEFA's, Jong Oran je en het bondselftal. „Zelf had ik eerlijk gezegd al verwacht dat ik er tegen Brazilië bij zou zijn. Het gons de toen ook van de geruchten, al heb ik daar toen weinig waarde aan gehecht". Als voetballer opgegroeid bij AFC en gevormd bij Ajax is Peeper nu bezig aan z'n vijfde sei zoen in de eredivisie. Het eerste sei zoen als amateur speelde hij vier jaar bij Haarlem. Toen vond-ie het welletjes. „Ik kon vorig jaar ook naar Aberdeen, maar dat voetbal ligt me niet zo. Lange halen, gauw thuis, daar hou ik niet van". Vriendin Sinds het fatale ongeluk van zijn vriendin begin dit jaar in de Velser- tunnel traint Peeper de eerste da gen van de week bij Haarlem en komt hij op donderdag naar En schede. Hij is die klap nog lang niet te boven en heeft het vooral na af loop van wedstrijden vaak te kwaad met zichzelf. Op het veld schudt de zachtaardige Amsterdammer ech ter alles van zich af. Tegen MW raakte Nol de Ruiter dusdanig on der de indruk van zijn wervelende acties, dat Marcel Peeper vanavond in Kiev mag bewijzen of hij de druk op het hoogste niveau aankan. Aan zijn kwaliteiten hoeft het niet te lig gen. De bondscoach-ad-interim weet dat en verwacht van Peeper dat hij een paar keer de achterlijn haalt. „De bezetting van de vleugels is niet alleen een probleem van het Neder lands elftal maar van het hele inter nationale voetbal. Als de flankbal- len ook nog goed zijn, is het met zes keer in een wedstrijd bekeken dat een speler de achterlijn haalt". De LEIDEN - Quick Boys heeft zich gisteravond bij de laatste 16 van de districtsbeker gespeeld. De Katwij- kers kwamen in Den Haag tegen VCS niet verder dan een gelijkspel (2-2), maar namen de strafschoppen beter (4-3). Tegen de derdeklasser kwam Quick Boys twee keer op voor sprong door doelpunten van Gert Aandewiel en Martin Rog. De Hage naars kwamen even zo vaak terug. Noordwijk verloor gisteravond met 0-3 tegen het Russische Loko- motiva Moskou, dat uitkomt in de hoogste divisie. Gallak Berov, Sa- meatov en Tchugjnov voltrokken het vonnis over de Noordwijkers die zelf een penalty misten (Leo nard van Utrecht). Marijt trainer van FC Rijnland LEIDEN - Ton Marijt wordt met ingang van volgend seizoen de trai ner van FC Rijnland, de nieuwe club die is ontstaan uit ZLC en Oranje Groen. Marijt is nu nog werkzaam bij het Leimuidense Kic kers dat de ranglijst aanvoert in de vierde klasse. De coach heeft dis pensatie om de vierdeklasser te trai nen, maar zou volgend seizoen niet bevoegd zijn. De Noordwijker speelde als prof bij Roda JC, Sparta en Telstar. Marcel Peeper volgt zijn ploegmaat Pieter Huistra op. Ruiter wil in de spits van de aanval van de twee zich terug laten vallen". Bosman en Kieft naast elkaar laten Opstelling: Van Breukelen; spelen en stapt daarmee af van het Koeman; Sturing, Rutjes, Fraser; systeem dat de een achter de ander Van 't Schip, Wouters, Witschge; opereert. „Alleen in het geval een Bosman, Kieft, Peeper. middenvelder doorkomt, mag een ALBERT GEESING WOENSDAG 17.55-18.50 RTL V Voetbal verslag van i eerste helft van de voetbalwedstrijd Sovjetunie-Nederland 18.55-19.50 RTL V: Voetbal verslag van veede helft van de voetbalwedstrijd Sovjetunie-Nederland. 19.00-19.30 TV 5 Montagne bergsport magazine. 19.00-20.30 Sportnet Boksen voor profs. 20.00-23.00 BRT 2 Sportavond: met o.a. aandacht voor de vriendschappelijke voetbalwedstrijd Spanje-Oostennjk en jlrennen (tweede rit van de Driedaagse n De Panne). 20.15-22.05 Did 1: Sport extra: voetbal, halve finale om de Duitse Beker tussen Kickers en Offenbach. 20.30-22.30 Sportnet Update en Golf. 22.30-00.30 Sportnet Boksen: lichtge- 22.50-23.20 Ned 3: Studio Sport. 23.20-01.20 BBC 1 Sporlsnight: met o.a. cricket (Engeland-Westindie). 00.30-01.00 Sportnet: Sport en France. 01.00-02.00 Sportnet: Powersports Inter- itional. 4.30-15.00 Sportnet: US Pro Ski Tour. 15.00-17.00 Sportnet: IJshockey: NHL. 13.00-14.30 Sportnet: American Basket-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13