'Ons Doel moet isolatie Valeriusstraat betalen' 'Gemeente en het AZL hebben elkaar nodig' BOA ontvangt alsnog subidie voor dit jaar J. Bewoners na bekend worden nieuwe feiten: -EIDEN/REGIO LEIDEN - Woningbouwvere niging Ons Doel moet maatre gelen tegen vochtoverlast in 120 woningen aan de Valeriusstraat en omgeving zelf betalen. Met die boodschap gaat de bewo nerscommissie naar de directie van Ons Doel. De bewonerscommissie Valerius straat en Omstreken kreeg deze op dracht gisteravond tijdens een buurtvergadering in verzorgingte huis Rijn en Vliet. De betrokken huurders kregen hier van onafhan kelijke deskundigen voorlichting Explosieve groei wachtlijsten kinderopvang LEIDEN - De wachtlijsten voor kin deropvang groeien explosief. Om alle kinderen aan een plaats te hel pen is zo'n zes miljoen gulden over het voorgenomen groot onder houd aan hun woningen. Van deze plannen maakt de omstreden gevel isolatie deel uit. Tot aan het begin van de vergade ring dacht iedereen dat er drie keu zemogelijkheden waren. De eerste is om alleen het groot onderhoud uit te voeren. Dit betekent dat kozij daarin enkel glas. De huidige ramen in de woningen tochten flink, waardoor sprake is van een natuurlijke ventilatie. In dien ze bij het groot onderhoud worden vervangen door nieuwe tochtvrije kozijnen, valt de ventila tie weg. Dit betekent geringere ver damping en daardoor vochtover last. Technisch bewoners-adviseur F. i euiiiuai.il ucwuncia-auviscui i oil" aanêebracht me' de Munk van Stichting Welzijn vindt het daarom logisch dat Ons van-velM'^jeX'mo" er zeliTooTzorgt dïl dT™d£ f n'jdkhbbd :lVg°TeDen liatle °twtie ™o™ zijn g^riefsverbetehn hnurvheethgoTncbXee»eot dat.er.ef dan moeten betalen om die proble- MSSTSSr^Jnten weer te verhelpen". het uiterste geval bedraagt die maandelijks 30 gulden. Veel bewoners vroegen zich af of het ook mogelijk is om alleen dub bel glas te kiezen. Die oplossing wees Ons Doel enige tijd geleden al van de hand, omdat daardoor vocht- problemen in de woningen kunnen ron kan v®l„„a ontstaan. Die lezing werd gisteravond be vestigd door W. Vijfwinkel van het Rotterdamse onderzoeksbureau Energie Effectief. Hij voorspelde dan de gemeente ooit dat het vocht zich in dat geval op de heeft gedacht, zo vertelde wethou der Van Dongen (PvdA) desge vraagd. Zij gaf gistermiddag het startsein voor de campagne koude wanden afzet, waardoor plekken en schimmel ontstaan. Maar bewonerscommissielid van Velzen had een verrassing bedrijven worden aangemoedigd petto. Hij haalde een gistermiddag kinderopvangplaatsen te kopen in gepresenteerd rapportj eenmalige aanmoedigingspremie wordt gemeld dat vochtproblemen i 1000 gulden op de 8500 gulden die een plaats in een kinderdagver blijf per jaar kost. Non-profitorgani- saties krijgen een vaste korting van 1000 gulden. De PvdA had in haar verkiezings programma 2,7 miljoen gulden ex tra opgenomen voor kinderopvang. Met het geld van het rijk (1,6 mil joen) zou het voldoende zijn om de wachtlijsten weg te werken. Nu blijkt echter dat er veel meer nodig is, ruim 6 miljoen in totaal. "Tijdens de collegeonderhandelingen zal ik proberen zoveel mogelijk geld vrij te maken voor kinderopvang. Maar als de vraag zo explosief blijft groei en, zit het er in dat je de wachtlijst niet helemaal kunt weg werken", al dus Van Dongen. In de komende vier jaar wil de ge meente in elk geval 214 nieuwe plaatsen realiseren. Zo'n 70 plaat sen zijn bestemd voor bedrijven die ze kunnen kopen. Behalve de 8500 gulden per plaats per jaar betalen de ouders dan nog een eigen bijdrage die ligt tussen 70 en 800 gulden per maand. De eigen bijdrage is afhan kelijk van het inkomen. Er komt een tijdelijk kinderdag verblijf aan de Sumatrastraat, maar er wordt gewerkt aan nieuwbouw. Het is de bedoeling, vertelde "Van Dongen, dat er op een centrale plek in de stad een groot dagverblijf wordt gerealiseerd. Daarbij is wel eens het voormalige Elisabethzie- kenhuis aan de Hooigracht ge noemd. Verder wil de gemeente een kleiner verblijf in de Stevenshof re aliseren, waarschijnlijk ook ontstaan indien alleen nieuwe kozijnen worden ge plaatst. De Munk ziet twee mogelijkhe den om vochtontwikkeling tegen te gaan. De ene is gevelisolatie, de an dere betere ventilatie in de wonin gen zelf. Vijfwinkel van Energie Ef fectief merkte hierbij op dat die de papie- kan lopen. Volgens hem moeten ventilators worden aangelegd die zijn aangesloten op een aan- en af- voernet van lucht. De vraag is nu wat Ons Doel doet met de nieuwe gegevens. Oorspron kelijk wilde de woningbouwvereni ging deze week nog beginnen met een enquête onder alle huurders. Hierin moesten zij zich onder meer uitspreken over de vraag of ze wel of geen gevelisolatie willen. Van Velzen verwacht dat Ons Doel zich eerst intern wil beraden over de ont stane situatie. De bewonerscom missie brengt de buurt binnenkort verslag uit van het overleg met de woningbouwvereniging. RIJNSBURG Bij de Rijnsburgse bloemenveiling Flora wordt vrijwel continu gewerkt aan de verdere uitbreiding van het enorme veilingcomplex. Het stre ven is om tot de eeuwwisseling te groeien tot een opper vlakte van ongeveer 325.000 vierkante meter, waarmee Flora bijna tweeënhalf keer zo groot wordt als op het moment dat de ambitieuze plannen in 1988 werden ge presenteerd. De bouwactiviteiten concentreren zich momenteel zowel aan de noord- als aan de zuidzijde van het complex. Aan de zuidkant wordt gewerkt aan een uitbreiding van het distributiegebied waar de geveilde partijen onder de kopers worden verdeeld en het vergroten van de emballagehal. Aan die ruimte is sinds 1980 niets meer gebeurd, hoewel de omzet van de Flora sinds die tijd explosief is gestegen. Verder komen er in dit deel van het veilingcomplex nieuwe laadperrons bij. Een belangrijk onderdeel van de nieuwbouwactivi- teiten vormt het vergroten van het kopersgebied, waar voor in totaal 150.000 vierkante meter aan nieuwbouw is gereserveerd. Dat betekent niet alleen een uitbrei ding van de Flora-gebouwen in noordelijke richting, maar ook een verbreding van het nieuwe complex. Aan de noordkant wordt momenteel gewerkt aan de eerste onderdelen van dit enorme uitbreidingsplan. Ook de wegen op het veilingterrein worden momen teel onder handen genomen. Het stratenpatroon moet voortdurend worden verlegd om de nieuwe complexen bereikbaar te maken en de route voor het verkeer zo doelmatig mogelijk te houden. (foto Loek zuijderduin) Wethouder Van der Molen: onderhandelingen verharden zich LEIDEN - Wethouder Van der Molen (PvdAyruimtelijke orde ning) houdt het AZL aan zijn toezegging dat het zal meewer- "De gemeente wil meewerken aan Van der Molen, "dat wij als gemeen de plannen van het AZL, bij voor- te bijdragen in de parkeergarage, beeld voor het MediPark, als het Wij dragen niet eens bij in de kosten AZL wil meewerken aan een aantal van een garage die voor het publiek Bovendien, onderzoekt welke tunnelvariant verkeerstechnisch en financieel het best is - is het convenant misschien overbodig, zo denkt Van der Molen. "Ik wil dat nog eens bespreken en zal daarover de raad dan inlichten". roezeggmg 'c zaken die de gemeente wil", aldus beschikbaar ken aan de realisatie van de Ter- ,je wethouder, die er ook nog steeds AZL staat toch helemaal geen weetunnel en de ontsluiting van van ujtgaat dat het ziekenhuis bij- grond af. De grond wordt gebruikt tx,,: het MediPark via de Leeuwen- draagt in de kosten van de ontslui- voor het eigen MediPark". UUiaeilJKneiU hoekdreef. "Het AZL en de ge- ting en de Terweetunnel die voor De Leidse wethouder bevestigt Volgens de wethouder zal er over meente hebben elkaar nodig", het busverkeer onder de spoorbaan dat de onderhandelingen met het enkele maanden duidelijkheid zijn zo zegt Van der Molen in een re- wordt aangelegd. "Het is in het be- AZL zich de laatste tijd verharden, over de gewenste tunnel. Daarna actie od de uitspraken van voor- lang van het AZL dat het goed met "Dat kun je wel zeggen", aldus Van gaan de plannen naar het ministerie zitter Peters van de Raad van het openbaar vervoer bereikbaar is. der Molen, die zich verbaasd over Bestuur van het AZL. niet plezierig. Dat het lang zal duren en niet van een leien dakje gaat, is duidelijk. Dat zal ik ook niet ont kennen. Maar het is natuurlijk wel een unieke kans om het openbaar te stimuleren". Voortzetting stedenbanden met Nicaragua LEIDEN/UTRECHT (ANP) - Ni derlandse gemeenten die een sti denband hebben met gemeenten i Nicaragua zetten dit contact voorlj pig voort. Vertegenwoordigers v^ acht Nederlandse gemeenten, dj samenwerken in het Landelijk B| raad Stedenbanden Nederland-N caragua (LBSNN), hebben dit Utrecht afgesproken. Al dan niet voortzetting van de o ficiéle stedenbanden is momente| actueel, na de recente verkiezing! overwinning van de UNO. Die hee| in veel steden een meerderheid ij- de gemeenteraad behaald. De Nederlandse gemeenten, ver( nigd in het LBSNN, zijn wel va} mening dat 'een pas op de plaat) gemaakt moet worden tot in Nicarj gua de overdracht van de gemeenty besturen is afgerond. Vervolgen? zal overleg worden gevoerd met ei nieuwe gemeentebesturen. De Nederlandse gemeenten zei gen bereid te zijn - in het kader val, hun ontwikkelingssamenwerking met de Nicaraguaanse steden - eei- bijdrage te blijven leveren aan pro. ces van (lokale) democratisering ii Nicaragua. De eerste berichtei, vanuit dit land (na de verkiezingen wijzen erop dat zowel de UNO al. de FSLN (Sandinisten) voorstands zijn van verlenging van de steden banden. Boekenbeurs Pieterskerk LEIDEN - In de Pieterskerk word) in het weekeinde van 6, 7 en 8 apri voor de derde keer een antiquari sche boekenbeurs gehouden. Di beurs wordt georganiseerd door d|. Bond van Handelaren in Oude Boe ken. Tijdens de beurs is een tentoon! stelling te zien met als naam '125 j Alice'. De tentoonstelling gaat ovei het boek Alice in Wonderland dal 125 jaar geleden verscheen. Op d| tentoonstelling zijn allerlei voor. werpen te zien die met het boek t« maken hebben. Bovendien zijn ei ruim 125 bijzondere Alice-in-Wonj derlanduitgaven te bekijken. Ook parodieën, zoals 'Adolf in Blunderland' uit 1939 en 'Malice in Kulturland' uit de Eerste Wereld| oorlog worden tentoongesteld. Be halve de expositie is er zaterdags een demonstratie perkament mai ken. De beurs is geopend op vrijdag van 16.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Over een bijdrage moet nog worden de krachtige taal van Peters. "Ik onderhandeld, maar ik heb nog dergelijke termen niet snel gebrui- Kat sterft na mishandeling geen gehoord". verkeer en waterstaat met het verzoek subsidies te verlenen. Er moet ook op korte termijn duide- ken". Ze heeft overigens wel begrip lijkheid zijn, want 'de NS gaat door'. r situ- We moeten voorkomen dat aties ontstaan waardoor we voor ho gere kosten komen te staan", aldus LEIDEN - Een kater is zondag avond door onbekenden zodanig mishandeld dat het het beest later aan zijn erwondingen is bezweken. Gistermiddag, tijdens de start De poes kwam die avond ernstig ge- aantal zaken waarmee het Peters zei gisteren tijdens een AZL zit, zoals het feit dat het zie- persconferentie dat het AZL niet kenhuis nog niet in het bezit is van wil bijdragen in de kosten voor de de gronden waarop het staat. Het Van der Molen, die de werkzaamhe- tunnels: "Daar voelen wij geen rijk moet die grond nog steeds over- den rond het nieuwe station j dragen. Van der Molen gelooft niet dat het ten samenvallen, onderzoek naar het MediPark, dat r voor". Hij zei zelfs dat de ge meente zou moeten bijdragen in de kosten van nieuwe parkeergarages, Die zijn nodig omdat, er geen par keerplaatsen kunnen worden aan gelegd. Het beschikbare terrein nodig voor kantoren LEIDEN - De in Leiden gevestigde maar landelijk opererende stichting Boycot Outspan Actie (BOA) krijgt voor dit jaar alsnog ruim 97.000 gul den subsidie. De BOA moet wel vol- Angst dat projectontwikkelaar doen aan enkele voorwaarden om het AZL nu laat verrichten, vertra- Mabon door alle perikelen tussen 00 in to?komst °P een bijdrage partners (AZL, NS, NZH f twee tunnels zoveel mogelijk wil la- gend werkt. Wel denkt ze dat de v tevoren afgesproken procedure gemeente) afhaakt, is zij niet. Van de Na- eventuee. der Molen: "HeUs heel lang gèiedên ,e Voting Woningbouwvereniging Leiden operatie bij de dienstdoende die een contract voor 1,5 plaats in een renarts wees uit dat het beest door kinderdagverblijf. Het contract een scherp ijzeren voorwerp was ge werd gesloten met de Stichting spietst, waarbij met name de longen Centrale Organisatie Kinderopvang werden geraakt. Wie de dader is en Leiden, het overkoepelend orgaan. r het is gebeurd is onduidelijk. woningen. Tot de aanleg van de du- Zou begin van dit jaar re garages wordt het AZL eigenlijk nant worden afgesloten tussen ge- gedwongen. "Je mag verwachten meente, AZL, NZH dat de anderen participeren in de overeenkomst zou e kosten", stelde Peters. klaring zijn en leiden tot allerlei stu- wel met Mabon gesproken dies over het stationsgebied. Nu het zaak uitgelegd. En begrip gev Garages AZL zelf een studie laat verrichten "Er kan geen sprake van zijn", zegt naar het MediPark - de gemeente dat ik persoonlijk contact heb had met Mabon. Maar dè NS. Die adviseur (het adviesbureau Me- intentiever- trum, red.) heeft eind vorig jaar nog agd REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Laaienlichter? (I) Eén van de aardigste dingen in de politiek is altijd om politici over hun eigen inkomen te horen pra ten. Dat gaat uiterst terughou dend, om de hete brij heen draai end, bijna bang. Want, politici durven er eigenlijk niet voor uit te komen als ze van mening zijn dat ze te weinig verdienen. Natuur lijk allemaal uit angst om door de kiezer voor een laaienlichter te worden aangezien. Vorige maand speelde zich het nodige geschutter af rond de be taling van Tweede Kamerleden. Zij krijgen een schadeloosstelling plus een niet onaardige onkosten vergoeding. En die laatste moet omhoog, vinden ze. Na veel vij ven en zessen is dat ook besloten. Op de schadeloosstelling zelf wordt nog gestudeerd, u weet wel: commissie-zus en rapportje- Vermoedelijk heeft de discus sie in de Tweede Kamer het Leid se VVD-raadslid Gerard Bakker op ideeën gebracht. Bakker vindt namelijk dat de lokale politici te weinig verdienen. Maar ja, hoe zeg je dat zonder door de kiezer voor een uitvreter te worden aan gezien? Juist, ja: in een besloten vergadering. Dan heeft niemand er weet van. Even voor de goede orde: raadsleden vangen per maand een vergoeding (zo heet dat in de politiek) van 1572 gulden bruto plus een tegemoetkoming in de onkosten van 239 zilverlingen. De maximaal mogelijke vergoedin gen, vastgesteld door het ministe rie van binnenlandse zaken, lig gen overigens hoger. Dat Leiden daar onder zit komt doordat de vergoedingen in 1982, in het ka der van een bezuinigingsoperatie, door de gemeente zijn gekort. Laaienlichter? (2) In een besloten vergadering van de commissie financiën verklaar de de heer Bakker vorige maand dat hij graag een wijziging in de raadsledenvergoeding zou willen zien. De huidige regeling is vol gens hem fiscaal onaantrekkelijk. Daar valt wel wat aan te doen, weet het WD-raadslid. Als het om de centjes gaat en de vraag of je ergens beter van kunt worden weten ze in liberale kring altijd precies hoe het moet, dus we ver trouwen Bakker op zijn woord. Toch vragen we de WD-frac- tievoorzitter nog om een nadere toelichting op zijn voorstel. "Dat heb ik toch gezegd in een beslo ten vergadering", reageert hij ge schrokken. "Dan weet ik er dus eigenlijk niks van. Ik kan geen toelichting geven op een voorstel dat in beslotenheid naar voren is gebracht. Dat levert problemen op". Is het dan de uitdrukkelijke be doeling van Bakker om deze kwestie alleen in beslotenheid aan de orde te stellen? "Nee, nee", schuttert het raadslid. "Ik heb dit onderwerp in een besloten verga dering aan de orde gesteld, tij dens de rondvraag, omdat het toe vallig aansloot bij het vorige on derwerp". Het hoeft niet geheim te blijven, wil Bakker ons doen geloven. Dan hoeft het ook niet bezwaarlijk te zijn een toelichting te geven, dunkt ons. Het VVD-raadslid gaat over stag en legt uit dat de huidige on kostenvergoeding te weinig is voor wat een raadslid nodig heeft. Een verhoging zou evenwel een extra last voor de gemeen te bete kenen. "En dat wil ik niet", zegt Bakker. Maar het WD-raadslid zou geen WD-raadslid zijn als hij daar niet iets op verzonnen had. Door een verschuiving van een salarisdeel naar het onkostendeel zouden raadsleden er ook op Wethouder Bordewijk van financiën: ons ben zuunig. vooruit kunnen gaan. Daar zou wel de fiscus, maar niet de ge meente arm^r van worden. Maar, is die hogere onkosten vergoeding nu echt nodig, willen wij weten? Raadsleden die op pad moeten maken onkosten, dat snappen wij best. Dat ze niet rijk worden van die 239 gulden begrij pen we ook wel. Maar, komt Bak ker er nu echt aan te kort? "Nou, nou, te kort? Dat zeg ik niet", rea geert het raadslid. Heeft de WD-leider dan mis schien bij zijn collegaatjes in de fractie geïnformeerd of ze tekort komen. "Nee, dat ook niet", ant woordt Bakker. Hij blijft van me ning dat er aanleiding is te den ken dat het onkostenpatroon van raadsleden zich in negatieve zin heeft ontwikkeld ook al lijkt het er verdacht veel op dat het hem slechtst te doen is om de raadsle den een financieel voordeeltje te bezorgen. Laaienlichter? (3) Wij gaan te rade bij PvdA-wet- houder Bordewijk van financiën. Die man heeft namelijk verstand van tekorten. De wethouder ons ben zuunigwil niet te hard van stapel lopen. "We zullen eerst maar eens afwachten wat de ge volgen zijn van Oort. Daardoor zijn dit soort vergoedingen ook al onder vuur komen te liggen. Ik heb er nu nog geen zicht op hoe dat doorwerkt". De wethouder zegt er overigens geen moeite mee te hebben om, door een verschuiving tussen het vergoeding en onkosten, de fis cus een beetje lichter te maken. "Zolang dat zich afspeelt binnen de bestaande regelgeving is dat geoorloofd", aldus Bordewijk. Of raadsleden al dan niet ge noeg hebben aan hun huidige on kostenvergoeding daar heeft Bor dewijk, met zijn wethouderssala ris en bijpassende vergoeding, geen zicht op. Hij heeft raadsle den nimmer horen klagen. Wel is het de wethouder bekend dat raadsleden incidenteel hogere kosten hebben gemaakt en gede clareerd. "Dat behoort ook tot de mogelijkheden maar vergt wel een hele administratie", aldus de wethouder. Duidelijk is dat het lidmaat schap van de raad een serieus raadslid, en dat zijn de meeste, veel tijd en energie kost. Sommi gen kiezen bewust voor een deel tijdbaan en de PvdA eist zelfs van haar raadsleden dat ze een dag minder gaan werken om het raadswerk goed te kunnen doen. Rijk worden ze er dus niet van. Menig (bij)baantje levert meer poen en minder kritiek op. Een hogere vergoeding voor het raadswerk valt dus best te verde digen: zelfs in het openbaar en zonder om de hete brei heen te lo pen. Bewustwording Ontwikkelingssa- pxterne menwerking (NCO) heeft dit beslo ten op basis van een rapport van de bezwaarschriftencommissie van de NCO. Die instantie behandelde het beroep van de BOA tegen de aan vankelijke beslissing van de NCO om de subsidie met onmiddellijke ingang in te trekken. Coördinator Esau du Plessis van de BOA is blij dat alsnog een subsi die voor dit jaar wordt verstrekt. Hij maakt zich alleen zorgen over de toekomst. "Er bèstaat een grote kans dat we volgend jaar in hetzelf de schuitje zitten". Daarom overweegt de BOA de zaak aanhangig te maken bij de af deling rechtspraak van de Raad van State. De stichting is met name kwaad omdat het dagelijks bestuur grotendeels is voorbij gegaan aan de aanbevelingen van de beroeps commissie. Die verweet het NCO-bestuur dat ze het besluit om de subsidie in te trekken niet voldoende heeft bear gumenteerd. Tevens zet het be roepslichaam vraagtekens bij de vrees van de NCO dat het werk van de BOA wel eens dubbelop kan Lijk Zegerplas is van vrouw ALPHEN AAN DEN RIJN - De li chaamsdelen die baggeraar Boska lis maandag vond in de Alphense Zegerplas zijn afkomstig van een vrouw. Dat heeft sectie-onderzoek van het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk uitgewezen. De Alphen se politie sluit niet uit dat de li chaamsdelen toebehoren aan het Woubrugse meisje dat in 1982 ver dronk bij een ongeval met een speedboot. Verder onderzoek aan de hand van botten en de resterende kleding moet de lengte en de leef tijd uitwijzen van de vrouw. In eerste instantie ging de politie er vanuit dat het hoofd, de romp en de benen zonder voeten afkomstig waren van twee personen. "We we ten nu dat het delen van een lijk van een vrouw zijn die al geruime tijd in het water ligt", aldus een woord voerder. "Dat kan twee jaar zijn maar ook acht jaar. De lichaamsde len kunnen van het meisje zijn dat bij dat ongeval in 1982 omkwam. We sluiten het niet uit maar we geven er ook geen zekerheid over. We zitten nog met heel veel vragen en willen eerst het verdere onderzoek af wachten". worden, omdat tal van andere or- gansisaties zich eveneens met heti Zuidafrikaanse vraagstuk bezig-' houden. Het NCO-argument dat de subsi die-aanvraag van de BOA relatief] hoog is, mag volgens de commissie! evenmin aanleiding zijn voor stop zetting van de geldstroom. "Anderel jaren is dat nooit een probleem ge weest", aldus de opstellers van het rapport. Desondanks heeft het dagelijks i bestuur de BOA meegedeeld dat volgend jaar aan een aantal voor waarden moet zijn voldaan om op nieuw een bijdrage te kunnen krij gen. Een daarvan is dat de projecten die de BOA uitvoert een duidelijke einddatum moeten hebben. De BOA aanvaardt dit niet. De stichting vindt het bezwaarlijk dat een subsidiegever zich bemoeit met het beleid van de ontvanger. Voorts beroept de stichting zich er op dat al sinds lange tijd een subsidie wordt gegeven. Ecocontainer bij opknappen flats Jacques Urlusplantsoen LEIDEN - Bij het groot onderhoud' van de 336 flatwoningen in het Jac-! ques Urlusplantsoen wordt voor, het eerst klein chemisch afval datl bij de bouw vrijkomt, gescheiden] ingezameld. Bij de directiekeet wordt een zogeheten ecotainer neergezet waarin stoffen als verfres-j ten, verfverdunners, voegkitten, lij men en afgewerkte oliën worden gestort. Wethouder Van der Molen, van ruimtelijk ordening gaf hier-' voor gistermiddag het startsein. Normaal verdwijnt al het che misch afval in de grote container die naar een vuilstortplaats gaat en] waarbij de inhoud dus in het milieu terecht komt. Naar schatting komt op die manier jaarlijks 1 miljoen ki lo van dat soort afval op vuilstort-' plaatsen terecht. Nu wordt een deel van de ecocon^ tainer opnieuw gebruikt en de rest' vervoerd naar een speciale verbran dingsoven voor chemisch afval. Ook bewoners mogen gebruik ma ken van de eoctainer die van 7.00 tot 16.00 toegankelijk is. De kosten ko-! men voor rekening van de bouwer. Bij het groot onderhoudsplan van de Woningbouwvereniging Leiden krijgen de entreepartijen van de trappenhuizen een face-lift, worden, de kopgevels vrolijk gekleurd, de liften vervangen en de straatgevels van de twee flatblokken geschil derd. Daarnaast wordt het straat- i werk en het openbaar groen op nieuw ingericht.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 10