De droom van Timman is uit SpoorTV Haan mag raden naar reden ontslag Oefeninterland moet Oranje zaak-Libregts doen vergeten Analyse van de negende partij NOC kiest Huibregtsen voorzitter als 'Natuurlijk probeer ik het in de volgende cyclus weer' TQlffiiSH AN DINSDAG 27 MAART 1990 SPORT PAGINA 17 'Stuttgart stond beter dan vorig jaar' GRONINGEN (GPD) De spelers en het bestuur van VfB Stuttg art kwamen in februari nog superlatieven tekort wanneer het trai ningskamp in Costa Rica ter sprake kwam. Het woordje 'super' was dan niet van de lucht. Arie Haan had het uitstapje naar het Ca- raïbisch gebied ook al als uitermate geslaagd en verfrissend erva ren. Hij had weer plezier in zijn werk, liet hij in het sportweekblad Kicker optekenen. "Ik zou me kunnen voorstellen dat ik hier straks een langlopend contract teken". KIEV (GPD) Alsof er geen vuiltje aan de lucht was, paradeerde Nol de Ruiter gisteren met opgehe ven hoofd door de vertrekhal op Schiphol. Met de assistent-bondscoach voorop leek het Nederlands elftal, of wat daar althans in Kiev voor door moet gaan, nauwelijks begaan met het lot van Thijs Lib- regts. Eerder i sprake van opluch- feld fikse schadeclaim die Libregts zijn advocaat bij de KNVB zal /at op brengt lastig par- Zover is het niet gekomen. Gister morgen om even na negen uur werd 'Herr Haan' door het bestuur van de Verein für Bewegungsspiele (VfB) Stuttgart 1893, dat in een crisiszit ting bijeen was gekomen, bij het grof vuil gezet. De weggestuurde trainer wenste zijn voormalige as sistent en Voorlopige opvolger Willy Entenmann succes, nam afscheid van de spelers en keerde het Neckar-stadion de rug toe. "Waar vandaag nog euforie heerst kan het morgen al donderen", oordeelde ter steekt, 1986 en 1987 met Anderlecht kam pioen van België werd. Zijn plotselinge ontslag noemt Haan, van 16 november 1948, 'ver rassend'. De reden zegt hij niet te kennen "Die heeft het bestuur mij niet verteld. We waren snel klaar. Ze zeiden dat het 'schluss' was en ik ben vertrokken. Op zondagavond was ik overigens al door iemand ge beld dat ik eruit zou vliegen en dat Entenmann mij op zou volgen. Ik vermoed natuurlijk wel wat er ach- Volgens een journalist v het c moeilijk". Haan: "Als Mayer-Vorfel- ting dat de kogel nu eindelijk door de kerk is en Oranje zich in alle rust deponeren, kan nog heel kan gaan voorbereiden op het snel schudding veroorzaken naderende WK. De blamerende het sectiebestuur in een poppekast rond de hevig omstre den bondscoach heeft Ruud Gullit c.s. al veel te lang geduurd. Op weg naar Kiev, waar het Ne derlands elftal morgenavond toch een heuse interland speelt, hielden spelers en officials aanvankelijk de den om helemaal geen spelers mee beschikbaar te stellen. We willen e zo veel mogelijk e< strijd van maken". Turbulent blad de Stuttgarter Nachrichten der kritiek heeft hoort hij die bin- kaken stijf op elkaar. Conform de hebben de giftige pijlen die Haan nenskamers te ventileren". Ook de verre van optimale resul taten van VfB Stuttgart hebben een rol gespeeld bij het ontslag van Haan. Vooral buiten het eigen Neckar-stadion laten de Schwaben het regelmatig afweten. En na de 1-0 Haan ooit met vooruitziende blik i een filosofische bui. Het contract van de vroegere Winschoter. die in de zomer van 1987 op advies van Franz Becken- bauer door VfB Stuttgart werd aan getrokken, liep door tot 1 juli 1991. Omdat de club uit de hoofdstad van de deelstaat Baden-Wurttemberg hem de laan heeft uitgestuurd, heeft Haan tot die datum financieel geen centje pijn. "Ze zullen me tot zo lang moeten betalen, dat lijkt me lo gisch", aldus de 35-voudige interna tional. die zijn trainersloopbaan in 1984 begon bii FC Antwerp en in zondag afvuurde op president Ger hard Mayer-Vorfelder, met wie hij al geruime tijd op gespannen voet leefde, hem de das om gedaan. "In de stadiongids zaterdag voor de wedstrijd tegen Kaïserslautern, uit- 0 te Mayer-Vorfelder kritiek op de thuis-nederlaag tegen 1. FC Ka. mijn vermoedens spelers en ook op de trainer. Haan serslautern is kwalificatie voor Eu- uit ik nu nog niet. Eerst wil ik wel heeft daar zondag in zijn gebruike- ropees voetbal twijfelachtig gewor- de reden van het bestuur horen lijke persconferentie na een Bun- den. Haan: "Wij hebben 26 punten k weg moest. Daarna kan desliga-wedstrijd op gereageerd en uit 29 wedstrijden, zo slecht is dat gezegd dat hij alleen optimaal kan nog niet. Het is zelfs beter dan vorig functioneren als hij door de hele jaar rond deze tijd. We staan nog club gesteund wordt. En, zei hij steeds vijfde en die positie is vol- ook, als het in het binnenste van een doende voor deelname aan Euro club verrot is, dan wordt het heel pees voetbal volgend jaar". afspraak die werd gemaakt dat tij dens de vierdaagse trip niemand met een woord zou reppen over wat zich zondagnacht achter gesloten deuren in het Hilton-hotel heeft af gespeeld. "Ik zou dat best willen vertellen", beet Ronald Koeman De schemerige poging om de Gelet op de turbulente taferelen die Zwarte Piet naar de internationals zich in de voorbije dagen hebben te schuiven, wijzen de spelers ver- voorgedaan, is dat gemakkelijker ontwaardigd van de hand. Net zo gezegd dan gedaan De Ruiter ziet min als zij bereid zijn mee te betalen dat niet anders. "We hebben ons de aan de afvloeiingsregeling. "Het be- laatste dagen overal mee bezigge- stuur had een half jaar geleden al houden, behalve met deze wed- moeten ingrijpen", verwijt Ronald strijd. Daarop willen we ons vanaf zich op de lippen. Koeman voorzitter Martin Rooijen en de zijnen. "Toen al was bekend hoe de spelersgroep over Libregts dacht. Nu heeft het be stuur die zaak een half jaar laten ik altijd nog reageren. Of ik denk dat de komst van Dieter Hoeness (de broer van Bayern Munchens Uli, red.) van invloed is geweest? Ik weet het niet". DEN HAAG (GPD) - Het Neder lands Olympisch Comité heeft per 1 april een nieuwe voorzitter. Giste ren werd tijdens een buitengewone ledenvergadering Walter Huibregt sen als nieuwe praeses gekozen. Verrassend was zijn verkiezing niet, omdat hij de enige kandidaat was. Huibregtsen is niet afkomstig uit de sportwereld, is niet door een sport bond kandidaat gesteld, maar werd door het NOC-bestuur naar voren geschoven. Hij is werkzaam bij het organisatiebureau McKinsey. Met de komst van de nieuwe voorzitter, die de plaats inneemt van ad interim-voorzitter Koos Idenburg, is er voorlopig een einde gekomen aan een periode van grote onrust binnen de Nederlandse Olympische beweging. Nadat het bestuur onder leiding van Henk Vonhoff het veld had moeten Wouters gaat alsnog in beroep DEN HAAG (GPD) Jan Wouters is alsnog in beroep gegaan tegen de straf die de tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB hem vorige week had opgelegd. Dit college schorste de Ajax-aanvoerder voor zes wedstrijden, gaf hem een boete van 750,- en ontnam hem het recht tot 1 januari 1991 aanvoerder te zijn, omdat hij in de competitiewedstrijd tegen Volendam zijn opponent Pastoor een elleboogstoot had gegeven. Door deie schorsing miste Wouters afgelopen zondag de thuiswed strijd tegen Fortuna Sittard. Aanvankeljk wilde zowel Wouters als Ajax geen beroep aantekenen. Beide partijen meenden dat de bewijslast, duidelijk aangedragen door TV-beelden, te evident was. Ajax en Wouters handelen conform de re glementen van de KNVB die stellen dat tot twee weken na officiële pu- blikatie nog beroep kan worden aangetekend. De commissie van beroep zal de zaak op maandag 2 april mondeling behandelen. Volgens een woordvoerder van de KNVB ligt het in de verwachting dat de straf die Wouters is opgelegd voorlopig wordt op geschort. Dit zou inhouden dat de Ajax-aanvoerder zondag tegen Feye- noord kan spelen. Onlangs werd Haan in verband gebracht met KV Mechelen en het Deense nationale elftal. En zijn naam viel ook bij PSV, waar Guus Hiddink onder vuur ligt. Maar spe culeren over zijn voetbal-toekomst heeft volgens Haan geen enkele zin, al laat hij wel fijntjes weten PSV als een Europese topclub te beschou wen. "En werken bij een Europese topclub is altijd aantrekkelijk. Hoe wel ik geen diploma heb sluit ik niet uit dat ik in Nederland aan de slag vertrek ga. Uitsluiten moet je nooit iets. Maar ik wil niet op dingen vooruit lopen". slot op de mond gekregen" Dat slot bleek echter net zo ge makkelijk te forceren als de deur van een vooroorlogs kippenhok. De lekkage vanuit de Oranje-raad was zo groot, dat Libregts 's morgens al uit de krant moest vernemen dat de 15 stemgerechtigde internationals unaniem achter zijn vertrek ston den. Inclusief Van Aerle en Vanen burg, die zonder met de ogen te knipperen in de vooravond een ne gatief stemadvies uitbrachten wij hebben doorsudderen en dat is vooral 1 volledig concentreren. Dat zal een hele klus worden, maar dat is dan een leuke taak voor mij". In zijn achterhoofd zweeft nog de laatste ontmoeting met de Sovjetunie, een paar maanden na de EK-finale tus sen beide landen in Munchen. "Qua voetbal", erkent De Ruiter, "was dags voor Nederland-Italie, spraken dat de beste wedstrijd die we na het de spelers zich op dezelfde manier EK hebben gespeeld. Toen leefde uit als zondagnacht. Het sectiebe- bij beide ploegen de revanchege- stuur werd daarvan op de hoogte dachte nog. Die is nu verdwenen", gesteld, maar deed vervolgens nig tot niets. De Ruiter, bijna twee jaar de as sistent van Libregts, noemde het vervelend wat er gebeurd is, maar hij wekte niet de indruk daar erg ballerij blijft heim, dat is nu we. Dat mag de PSV'i meer verbazen. erkelijk niets ge- rel weer gebleken", inmiddels niet "Hoe ik r goed. Ontslag is in ons beroep wat meer ingeburgerd dan in de rest van de maatschappij. Ik hoef me niets kwalijk te nemen. Ik heb bij Stuttg art gedaan wat ik moest doen, maar als andere mensen dat niet zien". PSV geldt voor Hans Dorjee, zal ook in geen geval sprake zijn. De Ruiter: "In Eindhoven ligt het iets anders. Ik was niet alleen de assis tent van Libregts, maar ik heb ook nog andere taken bij de KNVB". Zijn eerste taak is nu om ervoor-te zorgen dat de Europees kampioen tegen de Russen niet al te veel ge zichtsverlies lijdt. De Ruiter wil in elk geval een herhaling van de jubi leumwedstrijd in december tegen Brazilië voorkomen, toen het na de rust een gaan en komen was van spelers. "Zo veel wissels als er toen waren zijn uitgesloten. Als we daar weer aan zouden beginnen, speel ik land wrevel gewekt. De ongetwij- de clubvoorzitters een troef in han- Onelegant Voor het sectiebestuur krijgt het n Libregts zonder twijfel vervelende nasleep. De clubs, toch al wantrouwig door de voorlopige WK-begroting, zullen opheldering vragen over de kron- oel? Redelijk keiwegen die het nog maar net aan getreden college heeft bewandeld om Libregts aan de dijk te zetten. Vooral de onelegante manier waar op wekenlang met de bondscoach is omgesprongen, heeft alom KUALA LUMPUR (ANP) Om negen minuten voor tien plaatselijke tijd kwam gisteren in Kuala Lumpur een defi- ten zijn opvolging de Binnen het NOC wilden de diver 'bloedgroepen' hun eigen kandi-. passeerden diverse kandida- nitief einde aan de droom van Jan Timman. Hij zette zijn klok stil en drukte Anatoli Karpov de hand. De tweekamp was voorbij. Karpov behaalde in de negende partij zijn vier- daat naar voren schuiven" IOC-lid de overwinning. Timman gaf na 56 zetten op. Moegestre- Anton Geesink speelde in dat pro- den, ontgoocheld. Andermaal had hij een prachtige stelling ces een zeer actieve rol. De ex-judo- door een foutieve taxatie om zeep geholpen, ka stelde zichzelf zelfs kandidaat. r toen bleek dat er op een bepaald moment maar éen man jRahusen) De eindcijfers (2^1/2-6 1/2) zijn was voor de belangrijke bestuurs- nietigend post. De situatie escaleerde, waarop mer drie het NOC een nieuwe kandidaat uit flatteus de hoge hoed toverde: Walter Huib- twee va regtsen. niet Timman, de de wereld. De sc oor Karpov, de de wereld. "Karpov heeft deelde Timman. "Ik heb 38 zetten heel-goed gespeeld. Met de sterkste zetten een veelbelovende stelling opgebouwd en Karpov overspeeld. Maar in de kritieke fase bleek ik _omij gewonnen", stelde toch weer kwetsbaar" Met de komst van Huibregtsen Timman na afloop vast. "Ik heb me- ring had hij er niet heeft het NOC een belangrijke stap zelf verslagen". De droom op het ning? Misschien. Dit w gedaan de Olympische beweging uitdagerschap van een zakelijker gezicht te geven, pioen Kasparov gaat Openheid en contact met het be- de kast in. "Natuurlijk probeer ik drijfsleven spelen daarin een zeer belangrijke rol. Tijdens de ledenvergadering ïid ook bekend gemaakt dat het de volgende cyclus de stijgende lijn zich doortrekt, ben ik over drie jaar de uitdager". Met zijn nederlaag verspeelde NOC en de NSF, de Nederlandse Timman veel. Twintig Elo-punten, vorming van het Nederlands Olym- tieve fiasco. "Ik heb vrij ongelukkig pisch fonds. Afgesproken is, dat verloren. Er zijn in de hele match van de eerste vijf miljoen gulden die momenten aan te wijzen wereldkam- leerzame ervaring. Ik zal deze twee drie jaar kamp thuis grondig analyseren". Het gevoel dat hij Karpov had kunnen verslaar), had hij ook weer niet. "Verslaan is een groot woord. Ik had wel één of twee partijen moe ten winnen. Maar daarmee is Kar pov nog niet verslagen. Het had de match natuurlijk een stuk aantrek kelijker gemaakt". Een kater van je welste zoals na de nederlaag in Til burg tegen Joesoepov hield hij niet Lumpur de grote aan dit verlies over. "Toen was ik jammer", volledig gedemotiveerd na afloop. Met afgewend gezicht feliciteert Jan Timman Anatoli Karpov met zijn eindoverwinning i recht geeft wereldkampioen Gary Kasparov uit de dagen. de tweekamp, die (foto AP) beoefening (via het NOC) gebruikt speeld, maar door een onfortuinlij- zullen worden en dat de overgeble- ke finesse niet kunnen De negende partij was daarvan opnieuw een interessant voorbeeld. In Timmans vijfde partij met wit kwam voor de vierde keer het zelf aan sponsorwerving te Spaans op het bord. "Dit was de le vendigste partij uit de match", oor- tien procent via de NSF breedtesport besteed zullen den. De NSF heeft komst afgezien van de mogelijk heid i doen. Dat is altijd \vijt dat ik het zelf had moeten doen". zijn secondanten was hij >n u Nu zeker niet. Ik wil niet zeggen dat Kuala Lumpur niet tevreden. Het -DTGGKpunt prettig voel, maar ik hebjn verlies in de tweede zitting van de In zijn ogen was dat verlies, zijn tweede nederlaag, het breekpunt in de tweekamp. Karpov deelde die zeker geen "Achteraf bleek dat de Russen alle zienswijze niet. "De vierde partij waarop mogelijke wendingen twintig zet- was cruciaal, zeker, maar het verlies is wel enigszins teleurstellend, ten diep geanalyseerd hadden, in de eerste nog crucialer. Jan Vooral met het oog op mijn goede Daaraan waren mijn helpers niet moest direct in de achtervolging. In voorbereiding. Ik miste in Kuala toegekomen. Ik maak me het ver- zo'n korte tweekamp Wit: Timman, zwart: Karpov Negende matchpartij, Kuala Lumpur 1990 Spaanse Partij 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Lb5 a6 4. La4 P/6 5. 0-0 Le7 6. Tel b5 7. Lb3 d6 8. c3 0-0 9. h3 Lb7 10. d4 Te8 U.Pbd2 Lf8 12. a4 h6 Hij keert tot zijn oude liefde te rug. In de 7e partij leidde 12...Dd7 niet tot het gewenste resultaat. 13. Lc2 exd4 14. cxd4 Pb4 15. Lbl c5 In de eerste en vijfde partij ging Karpov met 15...bxa4 verder. De thans ontstane positie is uit de match Kasparov - Karpov, 1986, bekend en is door de wereldkam pioen in het matchboek diep gaand geanalyseerd. 16. d5 Pd7 17. Ta3f5 Dit zal Timman verrast hebben. Meestal wordt hier 17...c4 ge speeld, waarna wit zijn paard naar d4 kan brengen, al dan niet voor afgegaan door de ruil op b5. Er is ook nog een partij bekend waarin wit na 17...g6 18. h4! in het voor deel kwam. 18. Tae3 Na lang nadenken gespeeld. Een analyse van Kasparov, die Timman wellicht niet kende, gaat verder met 18. e5! Pxe5 19„ Pxe5 Txe5 20. Txe5 dxe5 21. Lxf5 en als zwart op d5 neemt heeft wit goe de aanvalskansen op de konings- De val 21...Lxd5 22. g4 Lf7 is niet 2 makkelijk door te voeren. Overi gens is Timmans oplossing niet de ideale. 18...f4! Met 18...fxe4 kon zwart op pion winst spelen. Commentator Piket gaf een aantal fantastische varian ten, die evenwel verre van over tuigend waren. Met zijn opmars sluit zwart de positie af en hij ver krijgt daarmee een duidelijk posi tioneel overwicht. 19. T3e2 Peb 20. Pfl Na 20. Pxe5 dxe5 21. Pf3 Ld6 staat zwart uitstekend, maar nu wordt de witte koningsvleugel zwak. 20...PxJ3+ 21. gxf3 Dh4 22. Ph2 Te5( Heeft Karpov zijn tegenstander onderschat of heeft hij misschien een rekenfout gemaakt? Heel sterk lijkt 22...Lc8 bij voorbeeld. 23/ Pg4 Dxh3 24. Lxf4 Dxf3 en wint. of 23. Dd2 g5 24. Pg4 Dxh3 25. Pf6 Kf7 26. Pxe8 Dxf3 en de dreiging 27...Dg4+ gevolgd door 28...f3 is nauwelijks te pareren. 23. Dd2 Dxh3 Hier nam Karpov veel tijd voor. Hij zal zich hebben gerealiseerd dat zijn aanval na 23...Tg5 24. Pg4 h5 25. Dxf4 Le7 26. Dh2 of na 23...g5 24. Kg2 Lc8 25. Pg4 h5 26. Thl! niet doorslaat. 24. Dxf4 bxa4 25. Dg4 Dxg4 26. Pxg4 Wint een plezierig tempo, maar 26. fxg4 kwam eveneens in aan merking. 26...Tee8 27. f4 a5 28. f3 La6 29. Tg2 KP Verhindert het nemen op h6 en dreigt 30...Pxd5. Overigens staat de koning nu kwetsbaar; te over wegen was 30...Kh8. 30. Tdl Lc4 31. Pe3 Lb3 32. Tel c4 De tijdnoodfase is ingegaan en de partij wordt zeer spannend. Karpov tracht zijn tegenstander te verleiden tot een dubieuze kwaliteitswinst en brengt tevens de mogelijkheid ...Pd3 in de stel ling. 33. e5 dxe5 34. Lg6+ Kg8 Met de bedoeling 35. Lxe8 Txe8 36. Pg4 Pd3 met krachtig tegen spel voor de kwaliteit. 35. Pg4! Timman vecht in elk geval zo haid mogelijk terug. In tijdnood is een dergelijke positie uiterst moeilijk te behandelen, maar Karpov houdt het hoofd erbij. 35...Pd3! Het enige antwoord. Na 35...Pxd5 36. Lxe8 Txe8 37. Txe5 is wit in het voordeel. 36. Pxh6+ gxh6 Vooral niet 36...Kh8? 37. Pf7 Kg8 38. Th2 Lc5+ 39. Le3 Lxe3 40. Txe3 Kf8 41. d6 en mat op de volgende zet. 37. Lxd3+ Kh8 38. Lg6 Ted8 Karpov gebruikt zijn laatste mi nuten met zorg en laat zich niet verleiden tot tussenzetten als 38...Lc5+ of 38,..Lb4. 39. Ld2 Dit pakt verkeerd uit. Wit had 39. fxe5 Txd5 40. f4 moeten probe- 39...Lb4 40. Lc3 Lxc3 41. bxc3 De kruitdamp is opgetrokken en de spelers hadden weer tijd om de bhlans op te maken. De stel ling lijkt niet slecht voor wit, want zowel 41...exf4 42. Te7! als 41...Txd5 42. Le4! ziet er goed voor hem uit. Karpov dacht lange tijd na. 41...a3! Zeer juist. Nu is Tel gebonden aan de onderste rij. Met 42. Txe5 a2 43. Te7 alD 44. Kh2 Dfl! komt wit te laat. 42. fxe5 Txd5 43. e6 Tdl Als de torens verdwijnen zijn de zwarte vrijpionnen onhoud baar. 44. Txdl Lxdl 45. e7 Ook 45. Ta2 Lxf3 46. Txa3 Kg7 is op de duur onvoldoende. 45...La4 46. Lf7 Nu verdwijnt ook de andere to ren van het bord en daarna is de witte loper machteloos. Het eind spel na 46. Ta2 Kg7 47. Txa3 Lc6 48. e8D Lxe8 49. Lxe8 Txe8 50. Txa5 Te3 51. Kg2 bood nog kan sen op redding. 46...Tb8! 47. Te2 Tbl+ 48. Kf2 Tb2 49. Lxc4 Kg 7 50. Kei Txe2+ 51. Kxe2 h5 52. Lb3 Ld7 53. Ke3 Kf6 54. Kf4 Lc6 55. c4 Kxe7 56. c5 Le8 Wit geeft het op. Een zenuwslo pende strijd, waarin Karpov weer de sterkste was. De ex-wereld kampioen heeft de tweekamp zeer overtuigend gewonnen, al kreeg men soms de indruk dat hij niet in topvorm was. Dat Timman de finale van het kandidatentoer nooi heeft gehaald was op zichzelf al een indrukwekkende prestatie. Hij treft het slecht dat er in de we reld nog twee spelers zijn van een geheel aparte klasse. HANS BOUWMEESTER partijen is dat een zware opgave". Door de overwinning in de ope ningspartij verscheen de oud-we reldkampioen alle dagen in hetzelf de verkreukelde grijze flanel. Een vorm van praktisch bijgeloof. "Na een winstpartij blijf ik het pak dra gen totdat ik er in verlies. Dat gaat het voor altijd de kast in." Karpov vond de match interes sant. "We hebben beiden kansen la- twaalf ten liggen. Het niveau van de twee kamp was heel behoorlijk. Ik was beter in vorm dan in mijn match te gen Joesoepov in Londen. Beter voorbereid ook. Omdat er nu geen verrader rondliep in mijn kamp". De oud-wereldkampioen doelde op Beljavski. De grootmeester uit Lvov werkte samen met Karpov, maar liep volgens de Moskoviet kort voor het begin over naar het kamp van Joesoepov. "Interessant was deze tweekamp natuurlijk niet", gaf Timman als zijn mening. "Daarvoor hebben we beiden teveel grove fouten ge maakt. Het belangwekkendste nieuwtje was de weerlegging van Karpov in de derde partij van de Malanjoek-variant. Die was mo dieus geworden door Kasparov, Ivantsjoek en Ehlvest. Karpov heeft die variant in feite weer in de verge telheid gedrukt". Karpov, die met zijn overwinning een kwart miljoen gulden verdien de tegenover Timman anderhalve ton, wilde zich niet uitlaten over zijn kansen tegen Kasparov. "Ik zal pro beren tijd te vinden om me bijzon der grondig voor te bereiden", zei hij diplomatiek. Die tweekamp be gint 7 oktober in New York om na de helft (twaalf duels) te verhuizen naar Lyon. Het wordt de vijfde tweekamp tussen de twee K's, die al 131 partijen elkaar in de ogen kon den kijken. Eerst gaat Karpov nog met zijn vrouw toeren door Malay sia. Net als Timman, wiens vrouw en kinderen vandaag aankomen. Precies op tijd voor de sluitingsce remonie. Die ontmoeting was een van de drie interlands (van de twaalf) waar in Gullit voor Oranje binnen de lij nen kwam. In de twee andere duels (tegen Wales en Finland) baande de nu al bijna een jaar geblesseerde sterspeler de weg naar het WK. In die twaalf wedstrijden, waarvan die tegen Italië en Brazilië verloren gin gen, verbruikte Libregts 39 spelers en debuteerden onder hem 15 spe lers in het Nederlands elftal. De Ruiter maakt morgenavond de 16 vol met Marcel Peeper. De Amsterdammer, die aan het begin van dit seizoen overstapte van Haarlem naar FC Twente, be hoorde aanvankelijk niet eens tot de 26 spelers voor wie de KNVB een visum had aangevraagd. Peeper krijgt van De Ruiter de kans om zijn goede spel van de laatste weken bij FC Twente een voortzetting te ge ven in Oranje. Hij is daarmee de zo veelste in de rij van spelers (o.a. Huistra. Roy, Ellerman en de broers Witschge) die een gooi mag doen naar de vakante positie op links. De Ruiter: "Maar dat wil niet zeggen dat we Roy en Huistra al hebben af geschreven. Huistra heeft de laatste maanden te veel hinder van blessu res om hem serieus te kunnen be oordelen. Met Roy gaat het nu ken nelijk iets beter, dus wie weet". De bondscoach-ad-interim is wat minder op de hoogte met de huidige kracht van de tegenstander. "De laatste maanden heeft niemand van ons de Russen aan het werk gezien. Toch heb ik niet de indruk dat die ploeg over het hoogtepunt heen is. Sinds het WK in Mexico heeft Loba- novski het elftal geleidelijk ver jongd en heeft hij het niveau daar door redelijk weten te behouden. Die ploeg heeft in elk geval een pri ma mentaliteit. Ze hebben een goe de conditie en discipline en zijn heel beweeglijk. Als het bij de Russen een beetje loopt, zijn ze heel erg sterk". ALBERT GEESING Ondernemingsraad KNVB bezorgd over positie bondscoach ZEIST (ANP) - De ondernemings raad van de KNVB heeft gisteren in een brief aan de bond grote bezorg- heid uitgesproken over de gang van zaken rond de positie en de persoon van bondscoach Thijs Libregts. Het schrijven werd na een bijeenkomst van de negen man tellende raad in Zeist gericht aan de leden van het bondsbestuur van de KNVB en het sectiebestuur betaald voetbal. In de brief benadrukt de onderne mingsraad, dat medewerkers, dus ook Libregts, recht hebben op maximale steun van het bondsbe stuur, 'tot uiting komend in vertrou welijke, zorgvuldige en snelle be sluiten, ter vermijding van persoon lijk leed en onnodige schade.' ellmaga- 16.00-17.00 Sportnet World Rally Champs 1990 Portugese ally. 17.00-19 00 Sportnet IJshockey NHL. 17.40-18.04 Ned 1 Sport op I. 19.00-19.30 Sportnet Sport en France. 19.30-20.30 Sportnet Powersports Inter national. 20.00-00.15 Super: Ultra Sport: met o.a. WK gewichtheHen voor vrouwen. 20.10-22.10 Did 2' Duits Bekervoetbal Werder Bremen-Eintracht Braunschweig, halve finale (live). 20.25-21.03 Ned 3 Sport Studio. 20.30-22.30 Sportnet. Spaans voetbal: Real Madrid-Tenerife 21.00-22.00 TV 5 Sport. 21.30-22.00 BBC 1: A question of Sport quiz. 22.30-00.00 Sportnet: Wide World of Sport. 22.45-22.55 BRT 1: Sport extra: wielren nen (Driedaagse van De Panne, eerste rit). 00.00-01.30 Sportnet' College Basketball ACC Champs. 01.05-01 35 BBC 1 Cricket: Engeland- Westindié 01.30-??.?? Sportnet: US Pro Ski Tour. 11.00-13 00 Sportnet IJshockey NHL 13.00-14.30 Sportnet College Basketball ACC Champs. 1430-16.00 Sportnet: Wide World of Sport.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17