CDA Leiderdorp dreigt uit de boot te vallen «art Provincie zet licht op groen voor uitbreiding raadhuis WD Wassenaar wenst een breed gesteund college Bomen geknot op eiland in Kagerplassen RONDLEIDING DOOR WARMONDS BOS VAN KRANTZ Geld, sieraden, video en tv weg WARMOND Net als vorig jaar zijn afgelopen zaterdag elzen en wil- gen geknot op de dijk van de War- mondse Tuinder- of Kogjespolder in de Kagerplassen. Dertien vrijwil ligers en zes begeleiders van de Werkgroep Voor Kampbegeleiders (WVK) hebben ongeveer vijftig bo- men kunnen doen. De 'knotters' uit Leiden en omstreken zijn van ne- gen tot drie uur bezig geweest. De WVK en Staatsbosbeheer or- ganiseren jaarlijks een knotdag op een eiland in de Kagerplassen. Ook andere plassen in Zuid-Holland worden bezocht, zoals de Reeuwijk- se Plassen. Volgens Van Stek zijn de vrijwilligers enthousiast over de knotdag: "Sommige deelnemers zie je vaak terug. Er zijn acht knotda- gen in het jaar en zaterdag was de oudste deelnemer zestig jaar". De bomen worden met beugelza- 0 gen en bijlen ingekort. De vrijwilli- gers krijgen uitleg over het gereed- schap voor ze aan het werk gaan. De 1 werkgroep voor kampbegeleiders krijgt van Staatsbosbeheer een ver- 't goeding voor het knotten. Van Stek: "We krijgen zeven gulden per i deelnemer, ongeacht het aantal ge- knotte bomen. Hiervan worden de reiskosten van begeleiders en koffie en soep voor de vrijwilligers be- taald". Nieuw onderzoek woningbehoefte W assenaarders WASSENAAR - Het zal nog wel even duren voordat duidelijk is hoe het woningbouwbeleid in Wasse naar er de komende jaren moet gaan uitzien. B en W Wassenaar hadden een dezer dagen aanbevelingen wil len doen, maar vinden een aanvul lend onderzoek noodzakelijk. Het woningbehoefte-onderzoek van het bureau Stogo zou geen goed inzicht geven in de behoefte naar sociale huurwoningen. Ook zou on duidelijk zijn gebleven welke woonwensen Wassenaarders heb ben en hoe graag zij willen blijven. In mei krijgt de gemeenteraad het voorstel voorgelegd om geld opzij te leggen voor een uitgebreid onder zoek. Rugklachten na botsing Warmond WARMOND - Een 20-jarige War- mondse automobiliste is gistermid dag bij een verkeerslicht op de He renweg in haar woonplaats tegen een 70-jarige automobilist uit Oegstgeest gebotst. De bejaarde man stopte voor het rode licht, maar de vrouw in de wagen achter hem had dat te laat door. De Oegstgees- tenaar had rug- en bekkenklachten. De politie kon niet zeggen of de man naar een ziekenhuis is overge bracht. LEIDERDORP - Het Leider- dorpse CDA zou wel eens bui ten de boot kunnen vallen in de onderhandelingen over de vorming van een nieuw colle ge. VVD en D66 zullen probe ren de partij buiten het colle ge te houden en kunnen met PvdA en/of Groen Links een meerderheid in de raad vor men. door Erna Straatsma VVD en PvdA hebben welis waar verklaard geen partijen' en/of personen uit te willen slui ten. maar de verhouding tussen beide verliezers en het CDA is, na de 'affaire Den Boeft', slecht. Het winnende D66 heeft een voorbe houd gemaakt over deelname van het CDA. en met name de wegge stuurde wethouder J. den Boeft, aan een nieuw college. Het is een publiek geheim dat PvdA en VVD al ruim voor het vertrek van Den Boeft besprekin gen hebben gevoerd over een col lege zonder het CDA. Door het enorme verlies van de PvdA en grote winst van D66 (die nu groter is dan de PvdA) is er echter een kink in die kabel gekomen: PvdA en WD hebben samen niet lan ger een meerderheid in de raad. Den Boeft stapte begin februari op als wethouder ruimtelijke or dening, verkeer en milieu nadat een meerderheid van de raad een motie van wantrouwen tegen hem steunde. De fracties van de VVD. D66 en PvdA verweten Den Boeft dat hij een stedebouwkun dig rapport over de verbreding van de rijksweg A4 niet ter kennis aan de raad had gesteld. De CDA-fractie steunde de mo tie niet. mevouw C. Langendorff (PvdA) en de twee overige wet houders. G.H.J. Keijzers (PvdA) en mevrouw C.A. Huigen (WD), evenmin. Het enige raadslid van de PPR/PSP (nu Groen Links), H.A.A.M. van der Zande, bracht wegens afwezigheid geen stem uit. maar werkte wel mee aan de voorbereiding van de motie. PvdA-wethouders Keijzers kon digde tijdens de bewuste raads vergadering van 5 februari aan dat hij zou opstappen, uit protest tegen de aangenomen motie. A4 De verbreding van de A4 is een van de belangrijkste onderhande lingspunten bij de vorming van een nieuw college. CDA, WD en PvdA achten verbreding van de snelweg tussen Den Haag en Am sterdam onontkoombaar. D66 is het daarmee eens, maar wil niet verder gaan dan verbreding tot twee maal drie rijbanen. Van de voorgestelde reservebanen wil de partij niets weten. Groen Links is absoluut tegen verbreding van de A4. De politieke partijen die ver breding van de rijksweg niet af wijzen hebben geen winst ge boekt tijdens de gemeenteraads verkiezingen. De twee winnende partijen, D66 en Groen Links, hebben hun aanhang verdub beld. D66 ging van twee naar vier zetels en Groen Links van een naar twee. Die uitslag moét wel gevolgen hebben voor de komen de college-onderhandelingen. De PvdA is bijna gehalveerd (van vijf naar drie zetels) en de WD verloor een zetel. Het CDA bleef gelijk met vijf zetels en is nu even groot als de WD. Uit de verkiezingsuitslag blijkt dat veel bewoners in het 'oude dorp' rond de A4 voor Groen Links hebben gestemd, en dus te gen verbreding van de rijksweg. In gebouw Irene kreeg Groen Links op het CDA na de meeste stemmen. In het gebouw van het Waterschap aan de Hoofdstraat eindigde Groen Links als derde. De PvdA kreeg op beide plaatsen minder stemmen dan Groen Links. A4-karwei Den Boeft heeft al gezegd dat hij door deze uitslag niet langer aan spraak wil maken op een wethou derschap met de A4 in zijn porte feuille^ De voormalige CDA-be- stuurder, die na zijn vertrek steeds liet weten het A4-karwei te willen afmaken, beschouwt de verkiezingsuitslag als een protest tegen het door hem gevoerde be leid. De PvdA lijkt geen conclusies te willen trekken uit het dramati sche zetelverlies. Lijsttrekkér V.J.H. Molkenboer heeft al ge zegd de schade vooral te wijten aan de landelijke trend. De lokale politiek zou volgens hem slechts een 'marginale rol' hebben ge speeld. HHI WARMOND - Het Instituut Voor Natuurbeschermingsedu catie (IVN) heeft gistermiddag een rondleiding verzorgd door het Bos van Krantz aan de War- mondse Herenweg. Gidsen ver telden belangstellenden hoe het bos de winter is doorgekomen en gaven informatie over voor- jaarsbloeiers en de ontwikkeling van boomknoppen. "De schade die door de winter stormen is aangericht, valt mee", zegt S. van Rijn, die de rondleidingen heeft gecoördi neerd. "Een aantal heel oude bo men is omgewaaid en oude tak ken zijn afgebroken". De eige naar van het bos, de stichting Het Zuidhollands Landschap laat een deel van het oude hout liggen. Dit bevordert een na tuurlijke kringloop en vormt een voedingsbodem voor insecten en paddestoelen. Het IVN verzorgt elke seizoen een excursie door het Bos van Krantz. De excursie duurt an derhalf uur. Het IVN organi seert verder elke zondag rondlei dingen door andere parkbossen in de regio, zoals de Leidse Hout. De Horsten (Wassenaar) en Oud Poelgeest (Oegstgeest). (foto d. ZOETERWOUDE - De provin cie heeft het licht op groen gezet voor een ingrijpende uitbrei ding van het Zoeterwoudse ge meentehuis. Ze verklaart de in gekomen bezwaren 'niet ge grond', is het eens met de ma nier waarop het gemeentebe stuur die bezwaren heeft afge handeld en heeft onlangs een 'verklaring van geen bezwaar' afgegeven. In zijn vergadering van 29 maart kan de gemeenteraad een volgende stap zetten door vrijstelling verle nen van de bepalingen van het be stemmingsplan. De bouwplannen zijn in strijd met dit bestemmings plan, maar via een bepaalde proce dure kan de raad aangeven dat de plannen wèl passen binnen een nieuw bestemmingsplan. Volgens de plannen moet het ou de gedeelte aan de Noortbuurtse- weg worden afgebroken, ongeveer dezelfde plaats gebouw dient te verrijzen. De voor gevel van dit nieuwe gebouw komt 2,50 meter dichter bij de straat te lig gen en schuift aan de linkerkant een meter op. Bovendien krijgt die zij gevel veel meer ramen dan nu. Omwonenden hebben geprotes teerd tegen de aantasting van hun privacy, vrezen voor meer schaduw en vinden dat het nieuwe, bakste nen voorstuk niet in het dorpsbeeld past. Volgens de voorstanders, CDA en WD, kan het ruimtege brek alleen door nieuwbouw wor den weggewerkt. Progressief Zoe- terwoude verzette zich voor de ver kiezingen tegen de drie miljoen gul den kostende plannen, maar kwam vrijdag met een compromis. Wan neer de bouw voor anderhalf mil joen gulden gerealiseerd kan wor den, laat PZ de bezwaren varen. VOORSCHOTEN Uit een woning aan de Brahmslaan in Voorschoten zijn zaterdag een televisietoestel, een videorecorder, sieraden en geld ge stolen. De inbraak is tussen vijf uur en elf uur 's avonds gepleegd. De dader kwam binnen door aan de achterzijde van de woning een ruit te forceren. Alle partijen uitgenodigd ZOETERWOUDE - Het grafische bedrijf Grafisch Scan Techniek bv begint 1 mei in Zoeterwoude. Het bedrijf is gespecialiseerd in het ver vaardigen van hoogwaardig litho- werk. Volgens direkteur M. Belt is er een groeiende behoefte aan per fecte litho's voor een redelijke prijs. Het bedrijf vestigt zich aan de Pro- duktieweg. Uitzendbureau VOORSCHOTEN- Het uitzendbu reau Randstad heeft zich gevestigd aan de Schoolstraat 95 in Voorscho ten. Randstad heeft gekozen voor een Voorschotense vestiging omdat de bemiddelaars hierdoor makkelij ker contact kunnen leggen met Voorschotense bedrijven en uit zendkrachten. Het bureau is op werktijden open. C. Bakker en S. Görtz zullen het bureau bemannen. Half mei wordt de vestiging offi cieel geopend, maar vanaf maandag worden bedrijven benaderd. Nieuwe dierenarts OEGSTGEEST - De burgemeester van Oegstgeest, Sj.H. Scheenstra, heeft zaterdag de praktijkruimte ge opend van de nieuwe dierenarts B.G. Heemskerk. Meneer en me vrouw Heemskerk hebben zich ge vestigd aan de De Kempenaerstraat en de spreekuren zijn doordeweeks van half negen tot half tien 's mor gens, van een tot twee uur 's mid dags en van half zeven tot half acht 's avonds. Op zaterdagen kunnen mensen tussen tien en elf uur 's och tends terecht. Vlak voor de verkiezingen leek Molkenboer nog verzekerd van een wethouderschap. Toen partij genoot G.H.J. Keijzers opstapte volgde Molkenboer hem op. De 'kroonprins van de PvdA' zou na de verkiezingen op die post blij ven, heette het toen nog. Nu, een paar weken later, is dat wat min der zeker geworden. WASSENAAR - De Wassenaarse VVD heeft vandaag CDA. PvdA èn D66 uitgenodigd voor de college-onderhandelingen. Volgens de leider van de onderhandelingen, VVD-lijsttrekker Ch.B. Ap- troot, geeft zijn partij hiermee een duidelijk signaal: "We willen een breed gesteund college". Grafisch bedrijf Lastig parket Waar de voorkeur van het CDA naar uitgaat is nog onduidelijk. De christen-democraten zitten in een lastig parket. De partij, die woensdag de meeste stemmen trok, mag de college-onderhande lingen leiden, maar PvdA, WD en D66 willen liever niet met het CDA in zee. De voorkeur van het CDA lijkt uit te gaan naar een col lege met de PvdA: Den Boeft sprak vorige week woensdag over het gebrek aan bestuurlijke erva ring bij D66 en de ruime bestuur lijke ervaring van de PvdA. Bij de A4-problematiek zitten CDA en PvdA (en WD) bovendien op een lijn. De vraag is nu of ook Groen Links het CDA buiten het college wil houden. De kleine linkse par tij, die met een PPR-man (C. Bos) en een PSP-man (J.W.A.M. Jans sen) in de raad komt, is niet door het verleden belast. Bos zei vorige maand nog, als burgerlid in de raadscommissie ruimtelijke orde ning, nooit problemen met Den Boeft gehad te hebben. Boven dien lijkt' het niet waarschijnijk dat Janssen, als voormalig PS- P'er, tot het uiterste zal gaan om het college-programma te onder schrijven. Zal de partij dat wel proberen dan kan Groen Links wel eens een speelbal van de gro te partijen worden. Een historische foto. gemaakt op de avond van de gemeenteraadsver kiezingen in Leiderdorp. Links de weggestuurde wethouder J. den Boeft (CDA) en rechts PvdA-leiderV. Molkenboer. (foto Eiien Mariens» Vrijdag is de eerste onderhande lingsronde tussen alle in de raad vertegenwoordigde partijeen, maar Aptroot wil er weinig over loslaten. "Zowel voor het opstellen van het programma als voor de zetelverde ling zullen we een voorstel voorleg gen", zegt hij slechts. "We hopën dat de onderhandelingen binnen twee tot drie weken rond zijn en we ruim voor I mei een nieuw college hebben gevormd". Het huidige college van B en W bestaat uit twee WD-wethouders, een CDA-wethouder en een PvdA- wethouder die door de eenmans fractie D66 wordt gesteund. Bij de verkiezingen trokken zowel CDA als WD eén procent meer stem men, maar bleef hun zeteltal gelijk: tien voor de WD en zeven voor het CDA. D66 kwam op twee zetels en de PvdA ging terug van drie naar twee zetels. De D66-fractie bestaat uit oudge dienden: het zittende raadslid A.J.F. de Vries en R. Nieuwenho- ven. die van 1978 tot 1 november 1985 raadslid is geweest. De PvdA moet het, na het vertrek van wet houder J.C.M. Greep en fractielei der H. J. Goulooze, doen met betrek kelijke nieuwelingen. Ervaring Lijsttrekker J. van Noort, kwam een klein jaar geleden in de raad en de nummer twee, voorzitter J.M. Hupkes, ontbeert raadservaring. Het is dan ook niet toevallig dat de vertrekkende PvdA-wethouder Greep voor de verkiezingen Nieu- wenhoven naar voren schoof als een 'goede wethöuderskandidaat'. Volgens ingewijden heeft de WD altijd moeilijk gedaan over wethouderskandidaten die geen of nauwelijks raadservaring hebben. Volgens Aptroot valt dat wel mee. "Het zou best een voordeel kunnen zijn", zegt hij. "Maar het gaat er meer om wat mensen kunnen". Het CDA stelt de huidige wethou der. V.J.W. Wensveen, kandidaat en bij de VVD maakt het leidende drie tal een kans op een wethouder schap: Aptroot, A. Pruijs en E. Tam- boezer. Aptroot is enkele maanden geleden de overleden wethouder A.F. Cocheret de la Morinière opge volgd. De tweede WD-wethouder, C.P.M. Barning verlaat de gemeen teraad na twaalf jaar. VVD-leiderCh.B. Aptroot. d Uol> Voorschotense partijen beginnen met zetelverdeling VOORSCHOTEN - Alle politieke partijen met zetels in de nieuwe Voorschotense raad zullen woens dagavond aangeven hoe het college er moet gaan uitzien. Ze moeten be palen welke partijen hoeveel wet houders moeten leveren. Om te ko men tot een nieuw college hebben zaterdag de vertegenwoordigers van de partijen voor het eerst over leg gevoerd met elkaar. In een volgend stadium zullen de portefeuilleverdeling en het colle geprogramma aan de orde komen. Volgens CDA-fractievoorzitter F.J.M. ten Have. leider van de on derhandelingen, zijn de college-on derhandelingen niet openbaar. De partijen hebben afgesproken burge meester P. Cannegieter regelmatig om advies te vragen en over de on derhandelingen te informeren. MAANDAG 26 MAART Leiden voorstelling. 'Noodlot', door To neelgroep De Appel, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. concert 'Oude Muziek in de Ka pelzaal'. door Hans Dekker op for tepiano. aanvang 20 15 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. Oegstgeest bridgen voor met-rokers, aan vang 19.45 uur in hotel Het Witte Warmond algemene ledenvergadering VW-Warmond, aanvang 20.00 uur in Het Wapen van Warmond. Wassenaar vergadering van de gemeente raad. aanvang 19.30 uur in raad- DINSDAG 27 MAART Alphen kinderkledingbeurs in buurt centrum Elckerlyc. van 20.00 tot tingformulieren door het CNV. van 13.00 tot 16.00 uur en van 19.15 tot 21.00 uur in de kantine EWR, Prins Bernhardlaan. Katwijk sporten voor mensen met CA RA olv een fysiotherapeute, van 15.30 tot 16.30 uur in sportzaal Boorsma, Zwanenburg. Leiden telefonisch spreekuur Belan- genburo Gezondheidszorg, voor advies en informatie, van 10.00 tot 12.00 uur, tel: 071-254654. informatiemiddag over 'erf recht' door een notaris, aanvang 14.00 uur in dienstencentrum Bin nenstad, Hogewoerd 65. concert Heidelberger Kammer- orchester, met werken van Vival di, Bach, Mozart en Telemann, 20.00 uur in de Hartebrugkerk. vergadering Leidsche Verepni- ging van Postzegelverzamelaars, tevens in- en verkoop en ruilen, aanvang 20.00 uur in restaurant De Zijl. WOENSDAG 28 MAART Alphen jeugdinstyuif volleybal in gym 18.30 tot 19.30 uitvoering van 'Blanco Strafre gister', door Toneelvereniging Kunst na Arbeid, aanvang 19.30 uur in dienstencentrum De Wiele- scrabbelen in De Ridder, Con- certweg 3, aanvang 20.00 uur. Leiden kindervoorstelling- 'Addio Ad- dio Adieu', door Tonneelgroep Balloen, aanvang 14.30 uur in de Leidse Schouwburg informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wo nen, Gerestraat 20, tel: 121554. lezing over 'Kreta en Malta', door reisleidster Karin Schaedtler, aanvang 20.15 uur in de Kapel zaal van K&O, Oude Vest. Leiderdorp bridgen in Bridgecentrum Lei derdorp. Bernhardstraat, aanvang 13.30 uur. bingo bij carnavalsvereniging De Rijnschutmers, aanvang 20.00 uur in de Muzenhof. Oegstgeest bridgen bij DDS, aanvang 19.45 uur in hotel Het Witte Huis. lezing over Oost-Europa door J. ter Laak, aanvang 19.15 uur in bibliotheek De Aarlezer. Woubrugge schrijfavond Amnesty Interna tional. van 20.00 tot 22 00 uur in de openbare basisschool, Emma- laan. DONDERDAG 29 MAART lunchconcert Axel Schoenlein (contrabas) en Miriam Jaurena Y Calderon (piano), van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. voorstelling door Valentin, Veldman Co met een Komisch Labyrinth, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. derde lezing Tuinen en tuinge- schiedenis: 'China, moeder der tuinen', door dr Leslie Tjon Sie Fat, aanvang 20.15 uur, Kapel zaak van K&O, Oude Vest.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 9