Van Schie op volle toeren Leiderdorp stopt BVO Grasshoppers wint van Flash Foreholte: loon naar werken Ekimov excelleert op zijn specialiteit Wereldrecord voor speerwerper Boden Nederland wisselvallig Agassi op het juiste spoor Bakker wint Molenloop i MAANDAG 26 MAART 1990 'DO/STA SPORT PAGINA 19 LEIDEN Het door degradatiezorgen gekwelde BVO Alphen heeft zijn opmars in de eer ste divisie A niet kunnen doorzetten. Leiderdorp riep de Alphenaren. die de laatste twee wedstrijden wonnen, zaterdagavond in eigen hal een halt toe: 77-79. De ploeg van coach Bert Samson hield daardoor goede vooruitzichten op de derde plaats, die nog mogelijkhe den biedt op promotie. BVO staat voor de taak in de laatste vier wedstrijden de fatale laatste positie te ontlopen. Hoewel BVO en Leiderdorp in de regel niet veel voor elkaar onder doen. liep de Alphense ploeg toch tegen zijn derde nederlaag in de on derlinge confrontaties op. Met na me de met tussenpozen gelanceer de fast-break van Leiderdorp is ie dere keer weer dodelijk voor BVO. In de openingsminuten kwam de thuisploeg reeds in moeilijkheden toen Martin Hoogendoorn onder de basket vrij spel kreeg van Robert Gerritsma. Daardoor kwamen de kien startende bezoekers simpel aan een 13-23 voorsprong na acht minuten. Na een time-out van coach Ben Ponsioen kreeg BVO wat meer vat op het Leiderdorpse spel. Zeven minuten later gingen de Alphena ren aan de leiding: 29-25. Bij rust stond BVO op winst: 38-35. In de tweede helft kreeg Hoogen doorn (26 punten) weer de geest. BVO leek te bezwijken, zeker toen de marge in de dertigste minuut tot veertien punten was uitgegroeid: 51-65. Maar de degradatiekandidaat herstelde zich door in defensief op zicht de touwtjes strakker aan te trekken: 70-71. De slotfase moest de beslissing brengen. Daarin bleek Leiderdorp beter bij de les. Toen Peter de Boer (18) bij 75-76 al te snel voor een tweede driepunter koos, gooide Jeroen van Veen met een score en een bonus de zaak op slot: 75-79. Ro bert Gerritsma (17) mocht dan nog twee vrije worpen benutten. Leider dorp eenmaal de bal verspelen, in de laatste zeven seconden slaagde Raoul Oudejans er niet in een ver lenging uit het vuur te slepen. Zijn ultieme lay-up ging niet door de ring. De vrouwen van Grasshoppers behaalden de eerste overwinning in de kampioenspoule. De slotfase van de competitie leek voor Grasshop pers uit te gaan als een nachtkaars. De door blessures geplaagde ploeg verloor tot nog toe alles in de kam pioenspoule. De overwinning van afgelopen zaterdag tegen Flash (69- 64) vierden de Katwijksen dan ook alsof er een kampioenschap werd behaald. Grasshoppers speelde zon der Petra van de Oever, die als ge volg een dubbele neusbreuk voorlo pig is uitgeschakeld, maar met de herstelde Esther van de Bosch. Zoals gebruikelijk had de Kat- wijkse formatie een goede start: 11- 2. De Bossche ploeg, met klinkende namen als Miriam Delmee en Marja van Heivoort, herstelde zich (21-20), maar moest Grasshoppers voor rust toch weer laten gaan: 33-21. In de tweede helft wist de thuisploeg de voorsprong niet vast te houden. Coach Han Wallaart kon die terug val wel verklaren. „We hadden de laatste tijd vaak problemen in de tweede helft. Dat komt omdat je met het oog op de toekomst ieder een zoveel mogelijk laat spelen". In de slotfase slaagde Grasshop pers er, bij 60-58 en een halve mi nuut voor tijd, niet in balbezit te houden. Flash profiteerde en sleep te er nog een verlenging uit: 60-60. Daarin pakte de thuisploeg gelijk een voorsprong en gaf die niet meer weg: 69-64. De vrouwen van Lisse waren er afgelopen zaterdag tegen BOB maar half bij. Tegen de hekkesluiter van de promotiedivisie was niet veel eer te behalen en de speelsters leken zo nu en dan meer met hun gedachten bij de wedstrijd van mor gen. Dan speelt Lisse namelijk thuis de eerste van de twee wedstrij den van de bekerfinale tegen het in de eredivisie uitkomende Rotter dam Zuid. Tegen BOB gaf Lisse als gevolg van een licht concentratie verlies een 21-6 voorsprong uit han den. Ook na de rust (38-36) bleef het Lissense spel onder de maat, maar halverwege de tweede helft stelde de ploeg van coaqh Peter Lapidaire eindelijk orde op zaken. Via 51-54 werd het 70-56 en was de buit bin nen: 74-63. In IJmuiden kregen de van MSV de zoveelste dreun te ver werken. Akrides, sinds vorige week al-kampioen van de promotiedivi sie, had aan de Noordwijksen een prima sparringpartner: 100-44. Na rust (53-14) kon MSV door hard wer ken en een verslappende thuisploeg voorkomen dat de blamage nog gro ter werd. De Noordwijksen hebben weinig tijd om hun wonden te lik ken. Het verlies tegen Akrides was ingecalculeerd, maar de komende wedstrijden zijn van groot belang voor de ploeg van coach Frans Ne- lissen. Dan staan namelijk de degra datie-duels tegen respectievelijk Landslake Lions en DAS op het programma. Woordenwisseling Luba Leiden trad afgelopen zater dag zonder Ben de Jong aan tegen Virtus. De oorzaak lag volgens spe ler Erik Huybens in een woorden wisseling tussen hem en de Jong af gelopen week op de training. Huy bens: „Hij is toen kwaad weggelo pen van de training. De coach, Rudi van Eyk, zei daarna dat hij niet mee zou mogen doen tegen Virtus. Later kwam hij hier toch op terug en mocht Ben de Jong toch mee spe- leh. Die zei toen dat hij al andere plannen had en dus niet mee ging", aldus een verontwaardigde Huy bens. Ondanks alle strubbelingen ging Leiden in Werkendam zeer voortva rend uit de startblokken. De acht tien punten voorsprong was bij de rust echter al flink geslonken (39- 44). In de tweede helft stootte de thuisploeg eenvoudig door naar een voorsprong en behield die tot het eind: 91-87. Tom Gussen brak in de ze wedstrijd een vinger. In Utrecht zorgde Lisse bijna voor een verrassing tegen OSG, de koploper van de eerste divisie B: 84- 78. In een door de scheidsrechters Benjamins en Berkhout uitstekend geleide wedstrijd had Lisse lang het beste van het spel. Lisse bouwde via een 42-43 ruststand zelfs een voor sprong van tien punten op (47-57). In de vierde minuut kwam echter het keerpunt in de wedstrijd. Om te beginnen kwam bij OSG Peter Bak ker op dat moment voor het eerst in het veld. Deze bleek enigszins opge fokt door het lange zitten en en deel de wat klappen uit aan achtereen volgens Jeroen Koot en Jurgen Goudswaard. De eerste hield daar een gekneuse pols en vrije worpen aan over. Goudswaard werd in het gezicht geraakt en was even van de wereld, maar ditmaal hadden de scheidsrechter het niet gezien. Lisse raakte van slaag, kon niet goed uit de voeten tegen de zone waarop de thuisploeg was overge schakeld en verloor de voorsprong (61-61). Eenmaal op gelijke hoogte hielden de ploegen elkaar tot vlak voor tijd in evenwicht (80-78). Toen miste Lisse een aantal eenvoudige kansen en trok toch aan het kortste eind: 84-78. i de Belg Johan de Bevere en de Belgische LEIDEN Noorlander-Fore holte kreeg gisteren in Wognum loon naar werken. SEW leidde met de rust met 7-4. Het werd IS IS. Een goede prestatie van de Voorhoutse eredivisioniste. ZAALHANDBAL Net als vorige week in Voorhout tegen V. en L. toonde Foreholte ook gisteren in Wognum tegen SEW twee gezichten. Voor de rust werd het initiatief aan de landskampioene gelaten. Die respectvolle opening werd door de internationals van de ploeg uit Wognum dankbaar benut. Van 2-0 en toch nog 2-4 werd het 7-4 met treffers van Wendy Kerssens, Sylvia Overpelt en Lydia van der Velden. Opmerkelijk was dat Forehol te aanvallend weinig vanuit de tweede lijn scoorde. Nederlands beste keepster, Laura Robben, boezemde de afstandschutters van de Kecskemethy-equipe kennelijk groot ontzag in. Bij Foreholte acteerde overigens Karina Teuben-Bruins in die pe riode zeker niet minder overtui gend. De ruststand zou een voordelige Voorhoutse marge hebben opgeleverd als de helft van de break-out kansen zou zijn benut. Niettemin kwam SEW na rust op 10-5. Toen pas zette Forehol te alle schroom van zich af en bleek ook dat SEW niet meer zo onaantastbaar is als vorig jaar toen zowel de nationale titel als de beker naar Wognum gingen. Het werd 11-10 en SEW wankel de. Jammer dat in die fase Kari na Bruins een inzinking kreeg. 13-10 voor SEW met nog een kwartier te spelen. Kecskemethy durfde toen Diana van Dam. Jong-Oranje, in te zetten. En Diana van Dam hield haar Voorhoutse doel schoon voor verdere Wognumse doorboringen. Daar slaagde Laura Robben niet in. Anja van der Ploeg scoorde van de cirkel op een stuitpass van Mirjam Collart 13-13. De arbiters Brus sel en Efting gaven Ellen War merdam nog een gele kaart, haar derde, hetgeen dus rood bete kende. Zelfs met vijf tegen zes bleek de Voorhoutse defensie voor SEW ondoordringbaar. Het bleef 13-13. Bij Foreholte waren Mirjam Collart en Claudia de Jong topscoorsters met ieder drie treffers. In de tweede divisie C won HVS met 15-9. rust 8-2, van Quintus 2. Het leek een gelopen koers HVS, maar door niet at tent verdedigen kon een fel te gen degradatie knokkend Quin tus 2 nog heel dichtbij komen, 10-8. Explosies van Ank en voor al Irma van der Bosch, 6 treffers, deed de Wateringse hoop op misschien een puntje, snel in rook opgaan, 15-9. Westlandia won met 17-7 van EMM, waar door het kampioenschap veilig werd gesteld. In de derde divisie G pakte de mengeling van gouden oudjes en .jonge beloften van Foreholte de tweede plaats van de eindrangschikking. De Treffers uit Krimpen scoorde weliswaar de eerste treffer, 0-1, en daarna 1-2, maar toen waren de spieren bij Foreholte warm gelopen. Rust 8-4, eindstand 23-12. De tweede plaats geeft Foreholte de kans om via promotiewedstrij den toch de tweede divisie te be reiken. Olympia'72 speelde met in valsters voor keepster Hermien Goekoop, Ingrid Mittendorf en Anita van Bellekom. gebles seerd, en Angelique Schonk in Poeldijk tegen Verburch en ver loor na een ruststand van 12-7 met 22-16. HVV'70 uit Voorschoten tobt nog steeds met de aanval. De fensief doet de ploeg het steeds beter getuige de eindstand van 9-5 voor Vires et Celeritas. In de tweede divisie C werk ten de mannen van Saturnus een sterke eindsprint die hun de vierde plaats op de ranglijst op leverde, sterk af door in Zeven bergen met 14-16, rust 8-10, te winnen van Groene Ster. Thuis verloor een nog niet geacclima tiseerd Saturnus nog met 21-22. De ploeg uit Zevenbergen die de laatste kans kreeg om zich veilig te stellen voor degradatie kwam in de tweede helft nog op een voorsprong, 14-13, maar redde het niet. Don Olsen nivelleerde, 14-14, en Andre van Leeuwen benutte twee strafworpen, 14-15 en 14-16. FRANK BONTE TILBURG (ANP) - De Nederland se mannenhandbalploeg heeft de voorbereidingsperiode op het Eu ropese kwalificatietoernooi voor de wereldtitel in Finland op karakte ristieke wijze afgesloten. De ten dens van overwegend goede resul taten afgewisseld door een misser werd voortgezet. In de dubbel-in- terland tegen België maakte de ploeg zaterdag nog een matte en overtrainde indruk, resulterend in verlies (17-19). Zondag liet de Ne derlandse selectie wel weer zijn wa re gezicht zien en waren de Belgen kansloos: 25-18. Trainer-coach Cantelberg wil de misstappen van zijn selectie niet goedpraten. „We zijn tijdens de oe fenfase enkele keren door de mand gevallen door concentratie-verlies. Eerder was het wel eens zo dat het Nederlands team een uitstekende indruk maakte in de voorbereiding, maar dat tijdens het eindtoernooi niet waar kon maken. Dat hoop ik nu te voorkomen", verklaart Can telberg, ;die de gehele voorberei- dings-periode toch als redelijk suc cesvol wenst te beschouwen. In de tweede helft van de laatste oefeninterland had Cantelberg zelfs de mogelijkheid te experimenteren. Met Schuurs, de uitblinker van de eerste helft, en opbouwer Robert Fiege op de bank kon Nederland de wedstrijd simpel afwikkelen naar een ruime overwinning. Met Dick Mastenbroek als uitstekende ver vanger voor Peter Bassa zag de ploeg de voorsprong van vijf (rust 14-9) naar zeven doelpunten uitge bouwd: 25-18. KEY BISCAYNE (DPA/RTR/AFP) Andre Agassi heeft zondag het grootste succes uit zijn loopbaan behaald. De Amerikaan won het toernooi van Key Biscayne. In de fi nale versloeg Agassi de Zweed Stefan Edberg: 6-1 6-4 0-6 6-2. Agassi, die in de halve finales van zijn landgenoot Jay Berger won (Edberg versloeg de Spaanse Lendl-bedwinger Emilio Sanchez) nam revanche voor de nederlaag van twee weken geleden in de finale van Indian Wells tegen dezelfde op ponent. Monica Seles, zestien jaar inmid dels en als teenager-attractie van het vrouwentennis al goeddeels verdrongen door Capriati, won de titel in Key Biscayne. De als derde geplaatste Joegoslavische was in de eindstrijd veel te sterk voor de acht jaar oudere Oostenrijkse outsider Judith Wiesner: 6-1 6-2. RIJP WETERING Aart Bakker heeft de organisatie van de Zilveren Molenloop weer een aansprekende winnaar be zorgd. De atleet van V&LTC, die behoort tot de Nederland se subtop, past met zijn onder moeilijke omstandigheden gerealiseerde winnende tijd van 1.04.34 goed in het rijtje Aart Stigter-Bert van Vlaanderen, de sterksten van de afge lopen twee jaar. Als de 28-jarige Roermonder zaterdagoch tend niet om 9.00 uur de trein naar Leiden had genomen, hadden De Bataven 's middags in Rijpwetering waarschijn lijk hun eigen Sjaak van Schie de hoofdprijs van de 28ste editie van de 20 kilometer lange wegwedstrijd in de maag moeten splitsen. Nu leverde zijn glansrol de snelste Bataaf (1.05.24) een uiterst eervolle tweede plaats op en het predi kaat 'verrassing van de dag'. Van Schie vond het maar beter zo. Nog nooit eerder had hij boven zijn clubgenoten uitgestoken. Uitgere kend tijdens één van de winderigste edities van de Zilveren Molenloop nam hij onaangekondigd de rol van 'lijsttrekker' over van Harry Ver- steegen, die na ruim zeventien kilo meter gedesillusioneerd opgaf en met dikke benen een gereed staan de fiets beklom. Van Schie, volop in training voor de marathon van Rot terdam: "Moetje nagaan, vorig jaar eindigde ik hier als zevende. De be zetting in de breedte was toen be paald niet beter dan nu. Ik kan wel stellen dat ik ook mijzelf heb ver baasd. Ook al weet ik dat de laatste kilometers in mijn voordeel waren. Ik kan namelijk goed versnellen met de wind in de rug". Dat kon Theo van der Veer van dichtbij aanschouwen. De lang zaam maar zeker weer op krachten komende Leiderdorper had na de door de wind gedragen eerste vijf kilometer (15.15) nog niet de macht om een versnelling van Aart Bakker te beantwoorden. Daarmee was de kans op de hoofdprijs voor de atleet van AV Holland en de hem omrin gende Bataven al in een vroeg stadi- Hier gaat het de koplopers van de Zilveren Molenloop nog i (nummer 20), wordt omringd door Paul Barnhoorn (9), Kees v Sjaak van Schie (78) en Harry Ver steegen (47). um verkeken. Maar dat Van der dan doorkruist Van Schie de plan- Veer in de slotfase opnieuw het ant- nen van de 35-jarige onderwijzer woord schuldig moest blijven op wel. Bovendien voelde Van der een demarrage van een concurrent, Veer zaterdagmiddag, ondanks de in dit geval van outsider Van Schie, frisse wind, de hete adem van Van moet hem ongetwijfeld aan het den- Klink, Ravensbergen, Duivenvoor- ken hebben gezet. de en Barnhoorn in de nek. Deze Immers, Van der Veer, jarenlang Bataven legden beslag op de plaat- de ongekroonde koning van de sen vier tot en met zeven. Leidse wegatletiek, krijgt dit jaar Met hun sterke collectieve optre- herhaaldelijk klop van willekeurige den toonden de volgelingen van Bataven. Is het niet Harry Ver- Bram Wassenaar aan dat zij op re- steegen (Langs de Gouwe-loop), gionaal niveau de top naderen. AUSTIN (Reuter) De Zweed se atleet Patrick Boden heeft za terdag tijdens studentenwed strijden in Austin in de Ameri kaanse staat Texas het wereld record speerwerpen verbeterd. Boden kwam bij zijn eerste po ging tot een afstand van 89,10 meter. Het oude record stond met 87,66 meter op naam van de Tsjechoslowaak Jan Zelezny (31 mei 1987, Nitra, Tsj). Boden was nagenoeg onbe kend. Op de ranglijst aller tijden nam de Zweed met 82,28 meter slechts de 29e plaats in. Hij ver beterde dus zijn persoonlijk re cord met bijna zeven meter. In tegensteling tot de meeste ande re topwerpers laat hij'de speer een minder hoge boog beschrij ven. Boden wordt getraind door de vroegere Zweedse record houder, Raimo Pihl. „Ik had het gevoel dat er iets zou gebeuren". verklaarde bondscoach Anders Borgström. „Een maand geleden wierp hij bij harde tegenwind 84 meter. Hij is een buitengewoon talent, maar dit had ik niet verwacht". Boden is de eerste Zweeds wereldrecordhouder speerwer pen sinds Erik Lundqvist in 1928. De naam van Lundqvist werd destijds in de recordboe ken genoteerd als de eerste man.' die verder dan zeventig meter wierp. Dat was met de ouder wetse speer. Nadat de Oostduit ser Uwe Hohn het record met het orthodoxe materiaal op 104,80 meter had gebracht, werd besloten tot een zodanige wijzi ging dat dergelijke afstanden (voorlopig) niet meer zouden kunnen worden bereikt. De Marokkaan Khalid Skah is in Aix-les-Bains (Fra) verras send wereldkampioen veldlo pen geworden. Hij versloeg na ruim twaalf kilometer de Ke- nyanen Moses Tanui en Julius Korir in de eindsprint. Marti ten Kate was met de zestiende plaats de beste Nederlander. Ten Kate leverde een uitste kende prestatie. De Hengeloer, volop in voorbereiding voor de marathon van Rotterdam op 22 april, behaalde de hoogste Ne derlandse klassering ooit. De overige Nederlanders presteer den zeer matig. Bij de vrouwen, die zes kilo meter aflegden, zegevierde de Amerikaanse Lynn Jennings voor de Portugese Albertina Di- .as en Elena Romanova uit de Sovjetunie. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) zal dit na jaar de eerste nationale sport bond zijn met een bezoldigd voorzitter. De unieraad, het hoogste orgaan van unie, gaf za terdag in de voorjaarsvergade ring in Nieuwegein het bestuur de opdracht op korte termijn een voorstel te formuleren waar door het statutair en reglemen tair mogelijk wordt de functie van directeur van het bondsbu- reau en voorzitter te combine ren. Wanneer de Unieraad in de najaarsvergadering met het be stuursvoorstel akkoord gaat, zal de reeds bestaande situatie vast liggen. Sedert een jaar neemt ir. Wim de Beer, voorzitter van de KNAU, na het vertrek van direc teur Wim Ripmeester diens functie waar. Presteren op het niveau van Aart Bakker is maar voor één Bataaf weggelegd. Han Kulker, die de bos- bouw-coördinator uit Roermond tij dens baanwedstrijden regelmatig ontmoette, beperkte zich in Rijpw- tetering tot het lossen van diverse startschoten. De kans dat Kulker en Bakker nog eens naast elkaar aan de start zullen staan wordt wel kleiner, omdat laatstgenoemde de weg nu helemaal heeft ontdekt. "Ik ben niet alleen naar de Zilve ren Molenloop gekomen om met mijn trainer Bram Wassenaar te spreken", verklaarde Bakker tij dens het uitlopen. "Het idee om ook eens aan deze wedstrijd deel te ne men was een reden voor mijn vroe ge vertrek uit Roermond. Ik ben aan het overschakelen op de lange af stand. In de tweede helft van het jaar wil ik een marathon lopen. Dat moet mij goed kunnen afgaan. Als voorbereiding daarop zijn wedstrij den als deze heel geschikt". Een andere atleet die zijn zinnen had gezet op de Zilveren Molenloop was Willem Ravensbergen. De zes tigjarige Leidenaar leeft, sinds hij is gestopt met werken, als een monnik voor zijn sport. Met een 35ste klas sering in 1.13.19 leverde Ravensber gen bij de veteranen 3 zijn zoveelste prestatie van formaat. Slechts drie veel jongere 40+-ers moest de Ba taaf laten voorgaan. Janny Vissers (NSL) was bij de vrouwen de snel ste veteraan (1.21.32). Michel Jonk man won bij de rolstoel-atleten in 1.08.32. TIM BROUWER DE KONING AVIGNON (ANP) - Laurent Fig- non mag dan winnaar zijn gewor den van het Criterium Internatio nal, de aandacht richtte zich giste ren na de afsluitende individuele tijdrit voornamelijk op Vjatsjeslav Ekimov. De lieveling van Peter Post fietste iedereen naar huis op het parcours van ruim twaalf kilo meter. De „rode miljonair" uit de brigade van Panasonic legde de af stand af met een gemiddelde van bijna vijftig kilometer per uur. De nummer twee van de tijdrit, de Spanjaard Gorospe, moest 23 se conden toegeven. De overwinning van Fignon, die in de tijdrit ruim een halve minuut moest teoegeven, kwam echter niet meer in gevaar. De 29-jarige Parijze- naar won de korte Franse etappe wedstrijd al eens in 1982 en dankte zijn zege acht jaar later aan een ont snapping in de tweede etappe. Voor wereldkampioen Greg Le- Mond verloopt de beginfase van het seizoen uiterst stroef. De Ameri kaan hield het in het Criterium In ternational zaterdag tijdens de eer ste etappe, gewonnen door zijn 29- jarige landgenoot Ron Kiefel, na 98 kilometer voor gezien. „Hij heeft al weken last van zijn keel", verklaar de Michel Laurent, manager van het Franse Z-team. „Hij maakt een ver moeide indruk, maar is vast van plan dinsdag toch te starten in de Driedaagse van de Panne", aldus zijn ploegleider Roger Legeay. Met een solo van dertig kilometer heeft Frans Maassen een Belgische „overval" in de Brabantse Pijl voor komen. De Limburger uit de ploeg van Jan Raas koos op het juiste mo ment voor de aanval en bereikte met een voorsprong van bijna drie minuten alleen de finish in Sint-Ge- nesius-Rode. „In het begin heb ik veel last ge had van het weer. Later kwam ik be ter in mij ritme. Daarnaast stimu leert het natuurlijk, als je verneemt dat ploeggenoten in de achtervol gende groep hun werk goed doen", aldus Maassen, die zijn derde zege van het seizoen behaalde. Eerder won hij een rit in en het eindklasse ment van de Ster van Besseges. „Deze overwinning telt toch zwaarder. Het is een belangrijke aanzet voor de belangrijke klassie kers die de komende weken volgen. Vlak voor de Ronde van Vlaande ren is dit een mooie opsteker". Adri van der Poel begint steeds meer op zijn schoonvader Ray mond Poulidor te lijken. De kop man van de Weinmann-ploeg gros siert dit seizoen in tweede en derde plaatsen. Zaterdag greep Van der Poel weer naast de zege, dit keer in de E3-prijs. De Deen Sören Lilholt ontsnapte vijf kilometer voor de streep uit een kopgroepje, waartoe ook Van der Poel behoorde. „Ik heb gewoon de pech dat ik vaak met goede sprinters aan de fi nish kom. Ik kan zelf aardig spurten, maar ben geen specialist", legde Van der Poel zijn inmiddels groeiende lijst nietszeggende ere plaatsen uit. „Toch geeft deze klas sering me weer zelfvertrouwen. Vo rig seizoen kampte ik met veel pech. Toen ben ik veel ziek geweest. Nu gaat het aanzienlijk beter. Vlak voor de Ronde van Vlaanderen is dat een prettig gevoel", aldus Van der Poel, die dringend behoefte heeft aan een aantal mooie overwinningen. Rik van Slycke zette met een aan val op achttien kilometer van de fi nish de finale in. De Belg kreeg ge zelschap van twaalf anderen, onder wie Van der Poel, Nijdam, de Bel gen Wampers, Lieckens, Redant, Wilfried Peters en Lilholt. Nijdam en Van der Poel vertoonden zich voortdurend aan het front, maar hadden geen antwoord meer op de aanval van Lilholt. Kort na Lilholt kwam de Italiaan Rosciolo over de streep. Van der Poel won de sprint om de derde plaats van Nijdam. Wilco Zuyderwijk heeft zondag met de loodzware Omloop van de Baronie zijn eerste A-klassieker ge wonnen. De twintig-jarige Westlan der was de beste sprinter uit een kopgroep van zes man. Hij was daarmee de sterkste van de sterken, na hem gingen Rob Compas, Johan Melsen, Tonnie Akkermans, Jos Bol en Patrick Rasch over de streep. De amateurwielrenner Henk Boorsma uit Gorredijk is vrijdag aan de verwondingen ten gevolge van een verkeersongeval op don derdag overleden. Boorsma, lid van de Giant-ploeg van Arie Hassink, won vorig jaar onder meer de Ster van Zwolle. Hij werd 23 jaar. De ploeg van Boorsma trok zich terug voor de wedstrijden, die in het weekeinde werden gehouden. De regiowielrenners kwamen het afgelopen weekeinde niet bij de besten voor. In de Omloop van de Baronie kwam Marco Vermeij (Lis se) in de sloot terecht en moest Frank van Veenendaal het in de fi nale eveneens laten afweten. Ook de Swift/Casba-renners braken in de E6-prijs van Harelbeke geen pot ten. Alleen Peter Mol en Caspar van der Meer reden de koers uit. Zij klasseerde zich bescheiden in het peloton. In een criterium in Haar steeg behaalde Ferry de Ruiter bij de nieuwelingen een tiende plaats. De laatste wedstrijd van de Rijn en Bollenstreekcompetitie werd een prooi voor Peter Uitendaal. In de sprint versloeg hij Marcel Hoger- vorst, Ben Faas en Stan Pouw. Ger- rit Kleynveld eindigde als derde in de ronde van Doenkade.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19