Moraal verlost van complex Gemini en NOVO vallen terug Vivax promoveert naar tweede klasse Leython nadert koploper tot één punt eeh Kou geselt deelnemers aan Leidse wintertriathlon Sierag schittert op 400 meter vrije slag Oegstgeest en Scylla doen goede zaken PAGINA 18 'DO/STA MAANDAG 26 MAART 1990 LEIDEN - De strijd om de bo venste plaatsen is in alle hevig heid ontbrand. Leython had een goed weekeinde. Zeil' versloegen de Leiderdorpers het taaie VCW (3-1), terwijl koploper Sliedrecht twee punten verspeelde aan Vo- lendam. zodat Leython nu nog een punt achter staat. In de laatste competitieronde ontmoet ten de rivalen elkaar. Gemini red de het niet tegen koploper Thor- nax (1-3) en viel terug naar de der de plaats. Ook NOVO zag zijn kansen dalen. Tegen US 2 liet het twee punten liggen (2-3). Leython 2 versloeg Armixtos ruim (3-0). De vrouwen van Gemini rukten op naar de veilige vierde plaats van onderen door Brother/Martï- nus 3 in eigen huis met 3-1 te ver slaan. De positie van Leython werd schier hopeloos door de 3-0 nederlaag bij Rentokil/ZVH. Leython speelde de eerste twee sets vrij moeizaam. Aanvankelijk kon de ploeg van John Groen niet loskomen van VCW. Pas aan het eind van de eerste reeks liep Ley thon weg naar 15-8. Op dat ogen blik zat Fer van Hal nog niet in de wedstrijd en stond Rik Uiterwijk naast de ploeg. Paul-Jacques Ver hoeven speelde op de buitenposi tie. Toen in de volgende set Uiter- wijk werd ingezet ging het nog minder met Leython. Het kwam met 11-14 achter, haalde op tot 14- 14. maar verloor, hoewel van Hal weer ouderwets begon uit te ha len. met 14-16. Na een donder- speech van Groen kwam de fel heid bij de Leiderdorpers terug. VCW had niets meer in te bren gen en verloor met 15-4 en. toen Groen Hans Broere had ingezet. 15-0. Gemini kreeg in de strijd om de eerste plaats te maken met een erg sterk Thomax. Het begin was volledig voor de Voorschotena ren. die door vrijuit te spelen een indrukwekkende voorsprong op bouwden (13-2). Vervolgens liet Gemini de tegenstander terugko men tot 14-12. Gemini won de set nog wel (15-12), maar was het ini tiatief kwijt. Thorna'x bleek over een hecht blok te beschikken, dat Gemini niet kon omzeilen. De angst sloop in de ploeg van coach Kees de Ridder, waarin alleen Menno Kielman overeind bleef: 8-15. 11-15,12-15. Gemini is nu af hankelijk van wat de c tie doet. NOVO was met enige zorg naar US 2 in Amsterdam afgereisd. De Noordwijkers kregen er met 3-2 klop van éen van hun concurren ten. NOVO begon nerveus (8-15), herstelde zich goed (15-6, 15-7) en kwam in de vierde set na 5-10 nog op 10-10. Door persoonlijke fou ten verloor het de vierde en vijfde set met 15-11. Leython 2 had het liefst elf man meegenoemen voor de ontmoe ting met Armixtos. Speler-trainer Hans Broere had op voorhand ge zegd dat wie twee fouten maakte meteen zou worden gewisseld. Als het aanvallend niet zou lopen, zou er van 2-4 op 1-5 worden over geschakeld. Mark Schrijver en René Leeflang gaven met passes en aanvallen het goede voorbeeld en Rob van de Bosch blokte als vanouds: 15-9. 15-4. 15-9. Als Ley thon eerder zo had gespeeld, zou het nu niet tegen degradatie hoe ven vechten. In de promotieklasse leed Ge- mini 2 een 3-1 nederlaag tegen GSC. De Voorschotenaren vielen fanatiek aan, maar GSC haalde letterlijk alles van de grond. GSC speelde bovendien veel bedacht zamer dan de jonge honden van Gemini: 6-15. 15-13, 12-15. 12-15. Graficon-Donar ging voortva rend van start en nam een 2-0 voorsprong op VCS (15-5, 15-7), dat door slecht te passen ten on der ging. Donar kwam in de derde set echter bedrogen uit en verloor ook de vierde (6-15, 9-15). De Lei- denaars trokken, met name door toedoen van uitblinker Wout van het Veer. de spannende vijfde set met 17-15 naar zich toe. Leython 3 leek aanvankelijk geen kind te hebben aan NÖVO 2. want het liep weg naar 13-0. NOVO kwam iets terug, maar Leython won met 15-6. Daarna greep NOVO steeds de setwinst, al kwam Leython in de derde set (13-15) nog terug van 4-13 tot 13-13. Hierdoor kwamen de Noordwijkers op gelijke hoog te met Leython. Geen van beide vrij zijn van degradatiezorgen. LUSV verloor met 3-0 van VOY. Vrouwen Gemini kwam in de ruime Ban- kras-sporthal snel met 9-2 achter, omdat het weinig kijk had op de floaters van Brother/Martinus 3. Langzaam maar zeker stelde Ge- mini zich er beter op in en het trok zowaar de eerste set naar zich toe 16-14. Ook in de tweede set lagen er kansen,, maar Gemini kreeg geen vat op de middenaanval van Brother en verloor met 9-15. Toen Gemini vervolgens ook zelf de floater service ging toepassen, kwam Brother in de problemen: 15-9, 15-6 (3-1). Leython werd door koploper Rentokil zeker niet weggespeeld. Het verschil zat vooral in de gro tere serveerkracht van en de ster kere middenaanval van de tegen stander. waartegen Leython te weinig verweer had. Na 6-15 ging het in de tweede set gelijk op tot 9-8. Toen liep Rentokil uit naar 14-10. Leython vocht zich terug naar 13-14, maar Rentokil liet de ploeg uit Leiderdorp niet verder komen (13-15). Daarna kwam Leython er, ondanks het goede spel van invalster Saskia Koene, niet meer aan te pas (0-3). In de promotieklasse troffen de nummers één en twee, Gemini 2 en Ridderveld. elkaar. Gemini kwam in de eerste set ruim voor. maar dolf toch het onderspit. Die dreun werkte in de tweede set nóg door (0-2). Gemini, dat elf speelsters tot zijn beschikking had, ging veelvuldig wisselen, waarmee het de stand gelijk wist te trekken. In de beslissende set haalde het een huzarenstukje uit door eerst een grote achterstand (5-13) op te halen (14-14) en ver volgens door twee krachtige op slagen van Astrid de Graaf nog te winnen ook (3-2). NOVO bracht zich in veiligheid door een ge makkelijke zege op het trage Blokkeer 2: 15-11. 15-8. 15-8 (3-0). WW verloor volgens verwach ting van koploper PVC. Met name in de eerste set weerde het zich dapper (15-17). Toch werd WW drie punten rijker, omdat het de verliespunten tegen Zovoc van de bond terugkreeg. Bij Gemini 3 is de pijp leeg. Het kan promoveren noch degraderen. AV'40 2 zag zijn grotere inzet beloond met de overwinning: 15-10, 10-15, 15-11, 15-8. GER RENES Eerste titel van het seizoen LEIDEN Voor De Zijl/LGB en LZ 1886 zit de reguliere competi tie er op. De slotwedstrijden tegen respectievelijk HZC/de Rob ben en Het Ravijn leverden geen puntenwinst op. De Zijl/LGB verloor met 16-14 en LZ 1886 kreeg met 15-4 een oorvijg. Beter nieuws kwam er uit Oegstgeest. Vivax werd ongeslagen kampioen in de derde klasse door Hieronymus met 13-2 te verslaan. De Zijl/LGB heeft het HZC/De Robben lang moeilijk gemaakt. Tot in de laatste periode konden de mannen van Albert Spijker gelijke tred houden met de Hilversum mers. Een demarrage in de slotmi nuten kon De Zijl niet beantwoor den. Toch was Albert Spijker na af loop niet ontevreden. "Het was een leuke wedstrijd waarin wij vooral aanvallend goed presteerden. Jon ge spelers als Ronnie Lichtvoet en vooral Niels Joor toonden aan van hoofdklasse-niveau te zijn. Dat is een prettige wetenschap. Verdedi gend ging het wat minder. Zes mid- voorgoals tegen is natuurlijk wat veel". De snel opgelopen nadelige mar ge van twee treffers bleef tot in de derde periode op het scorebord (10- 8). Alex en Mark van Belkum zorg den nog in de derde periode voor 10- Nico Kuijf pakt Leidse titel met liet nodige geluk LEIDEN De laatste twee ronden in de strijd om de Leidse schaaktitel brachten de verhoudingen zaterdag terug tot wat de Elo-punten vooraf voorspelden. Nico Kuijf kwam als logische winnaar uit de bus rollen. Gemakkelijk had de titelverdediger en huizenhoge favoriet het in de Leidse school voor meao echter niet. Bij het ingaan van de vijfde en voorlaatste ronde moest Kuijf, die eerder een half punt aan Fred Slin gerland had moeten laten. Machiel de Heer met een maximale score nog voor zich dulden. In de vijfde ronde moest Kuijf daardoor het on derlinge duel wel in zijn voordeel beslissen. Dat lukte uiteindelijk slechts vanwege de onstuimigheid van De Heer. De jeugdspeler be reikte met wit een alleszins bevredi gende stelling, maar wilde vervol gens met een stukoffer in Timman- stijl ijzer met handen breken. Een dankbare Kuijf restte toen weinig anders te doen dan de weerlegging op het bord te toveren, waarna De Heer. een illusie armer, moest capi tuleren. De strijd was daarmee echter in de slotronde nog niet gestreden. Im mers. met nog altijd slechts een half punt achterstand bleef De Heer nog wel de enige concurrent van Kuijf. Terwijl De Heer de strijd aanbond met outsider Ik Oei. was het voor de wiskundige uit Boskoop zaak om met wit het volle pond te halen te gen Sander Hilarius. De 24-jarige en daarmee jongste telg uit de Kuijf-fa- milie ging met een pionwinst al snel de goede richting op. Oei maakte vervolgens verdere inspanning overbodig door De Heer op zijn tweede nederlaaag te tracteren. Een remise was voor Kuijf toen voldoen de om de titel veilig te stellen, een aanbod dat Hilarius moeilijk kon weigeren. Achter Kuijf leverde dat de Voorschotenaar met 4 1/2 uit 6 een gedeelde tweede plaats op in het gezelschap van Oei en Mark Thiele. De Heer en Frits Fritschy deelden met vier punten de vijfde stek. Regionale titels voor OEW en Leiderdorp LEIDEN - De jeugdteams van Op Eigen Wieken en Leiderdorp waren weer oppermachtig in de strijd om de regionale schaaktitels. OEW won in -de leeftijdsklassen tot en met 12 en tot en met 14 jaar. Leiderdorp was de sterkste in de catgeorie tot en met 16 jaar. 10. Tot 12-12 in de vierde periode bleef alles mogelijk, maar in de slot minuten vloeide de kracht uit de Kooi-equipe weg en kon De Rob ben toch nog gemakkelijk naar de uiteindelijke 16-14 weglopen. Top scorers: Mark van Belkum 5 en Alex van Belkum 4. LZ 1886 leed een veel te grote ne derlaag tegen Het Ravijn. Met 15-4 werd de ploeg van Hans Parrel naar Leiden teruggestuurd. Nota bene door de ploeg waarvan LZ dit sei zoen als enige punten kon afsnoe pen. In de thuiswedstrijd werden de Nijverdallers nog met 9-8 verslagen. De zone die de Leidenaars in het water legden deugde van geen kant. Vooral in de tweede periode kon den de Nijverdallers naar hartelust aanleggen. Halverwege was het dan ook al 6-1. De over vier weken star tende play offs zijn niet aan LZ be steed. De punten uit de gewone competitie gaan mee, dus degrada tie ontlopen is alleen theoretisch nog een mogelijkheid. Topscorers: Renee van der Zeeuw 2, Michel van der Zeeuw en Wilco van der Zeeuw. Vivax uit Oegstgeest startte de plav offs voortvarend. De ploeg van Frits Welling kon al direct de cham pagne-flessen ontkurken. Zaterdag wonnen de Oegstgeestenaren moei teloos van Hieronymus (13-2). Daar na was het wachten tot gistermid dag op het resultaat van 'concur rent' Stormvogels. Vivax stond on geslagen bovenaan met negen pun ten voorsprong en nog zes wedstrij den te spelen voor aanvang van de play offs. Alkemade was zo vriende lijk Stormvogels geen punt te gun nen. waardoor het kampioensfeest kon beginnen. Dat de Oegstgeestenaren na de degradatie van vorig jaar direct het verloren gegane terrein zouden te rugwinnen was al snel na aanvang van de competitie duidelijk. Met Frits Welling als nieuwe coach op de kant en Hans Trijsburg en Eddie Hoek als nieuwe krachten in het wa ter bleek er in de derde klasse geen tegenstand voor de Oegstgeestena ren. Al halverwege het seizoen ver klaarde Welling: "Kampioen wor den we wel, misschien kunnen we als eerste in de KNZB de titel beha len". Ook dit laatste is epn nu een feit. De wedstrijd tegen Hieronymus was niet meer dan een formalitiet. Welling: "Ondanks het ontbreken van twee spelers en blessures van Dick van der Bosch en Joep Duyn- hoven waardoor deze beperkt inzet baar waren, hadden we geen tegen stand. De ploeg rook het kampioen schap". De 13-2 is een goede afspie geling van de krachtsverhouding tussen Vivax en de rest van de der de klasse. WZK en Katwijk begonnen de play offs met een streekderby. Lang Iconden de Katwijkers de ploeg van Al ij d Vervoorn volgen, maar het be kende sterke laatste part van WZK was Katwijk te machtig. De laatste periode begon met een 6-6 stand. Hugo Bregman en George van Rijn brachten de marge voor het eerst op twee treffers (8-6). Katwijk kon nog één keer voor de aansluiting zorgen maar hiermee was het Katwijks kruit verschoten. WZK bepaalde de eindstand op 10-7. Topscorer WZK George van Rijn 4. topscorers Kat wijk Ronald Heemrood 2 en Martin Jonker 2. DKD deed van zich spreken door in een uitwedstrijd het sterker ge achte Raket met 6-8 te verslaan. De Leiderdorpers zullen op deze weg moeten doorgaan om zich in de der de klasse te handhaven. Bij de vrouwen leed De Zijl/LGB een onverwachte nederlaag tegen standgenoot LZ 1886. De 3-4 neder laag had voor De Zijl-coach Parrel een extra wrange bijsmaak, omdat zijn dochter Maaike vier seconden voor tijd de winnende LZ treffer liet aantekenen. DIRK KLOOS Jan Versteegen moet nog éen keer naar buiten om naar de ijshal te lopen. Daar staat het laatste (en minst koude) deel van de wintertriathlonhet schaatsen, hem nog te wachten. (foto Loek Zuyderduin» LEIDEN Mart Moraal is verlost van een complex. De 'eeuwige tweede' onder de regionale triatleten rekende gisteren tijdens de Leidse wintertriathlon af met de traditie dat hij altijd overal naast grijpt. In de ijshal aan de Vondellaan schaatste hij op overtuigende wijze weg van de winnaar van vorig jaar. Ronald de Graaf, en Tom Weiter. Onder vaak bar re omstandigheden had Mo raal voor 9,6 kilometer hard lopen, 43,3 kilometer wiel rennen en honderd ronden schaatsen 2 uur 19 minuten en 51 seconden nodig. De krachtsinspanning was de 34-ja- rige Oegstgeestenaar overigens niet in zijn koude kleren gaan zitten. Klappertandend liet hij na afloop de moeilijke ogenblikken onderweg nog eens de revue passeren. Moraal: "Het fietsen heeft me ongelofelijk veel kracht gekost. De Graaf en Wei ter reden samen voor me. Zij werk ten goed samen, waarmee ik'overi gens niet wil zeggen dat ze hebben gestayerd. Pas in de laatste ronde sloot ik bij hen aan. Op het ijs kon ik vervolgens de overwinning veilig stellen". Dat lukte Moraal gemakkelijker dan menigeen had verwacht. Door dat hij zijn handen warm had ge houden, verloor hij in tegenstelling Olympus wint zesde titel op rij SNEEK (ANP) - De volleybalsters van Olympus uit Sneek hebben za terdag de zesde landstitel op rij ver overd. na een afgetekende winst op ATC '65. Olympus won in veertig minuten met 3-0 (15-4 15-4 15-2). Olympus had 'dit seizoen slechts één concurrent, de vrouwen van Martinus. De al jaren in de competi tie ongeslagen Friese formatie (meer dan honderd duels zonder ne derlaag) leed in de bekerfinale een nederlaag tegen de Amstelveense ploeg, maar was in de competitie een stuk sterker. Bij Olympus maakten Wiesje Doevedans en Jan tien Berg alle kampioenschappen tot zijn concurrenten weinig tijd met het aantrekken van zijn schaat sen. Weiter kon de nummers één en twee van vorig jaar in de ijshal vanaf het begin al niet meer volgen. Hij eindigde op ruim vijf minuten als derde. De Graaf, die met enkele ron den achterstand aan het afsluitende onderdeel begon, bood aanvanke lijk taai verzet, maar moest Moraal ruim voor de helft van de honderd ronden laten gaan. "Toch ben ik niet ontevreden", zei de 19-jarige Koudekerker. die minstens zo ver kleumd over de finish kwam als de winnaar. "Dit was in elk geval een mooie wedstrijd. Bij mij begonnen de problemen bij de wissel. Ik had zulke koude handen dat ik moeite had om mijn schaatsen aan te krij gen". Eeuwigheid Een andere jonge triatleet, Casper van de Burgh, zakte, figuurlijk ge zien, ook op het slotonderdeel door het ijs. Nadat hij als vierde bij de ijs baan was aangekomen, duurde het een eeuwigheid voor de 17-jarige Leidenaar zijn schaatsen goed om zijn voeten had. Vervolgens ging hij tweemaal onderuit. De sterke schaatsers Fred van der Meer en Re né van der Sal-m profiteerden dank baar van de misslagen van Van de Burgh, die nog wel de snelste vete raan Theo van Klink voorbleef. In het achterveld weerden twee Rijnsburgers zich dapper. Aad en Petra Grimbergen veroorloofden zich na afloop van het schaatssei zoen een uitstapje naar de triathlon, die voor beiden goed afliep. Aad Grimbergen legde beslag op de twintigste plaats. Petra Grimbergen (37ste in het totaalklassement) ein digde zelfs als eerste bij de vrou: wen. "Dat lopen was volledig nieuw voor mij", zei de schaatsster/wiel- renster, wie de inspanningen nau welijks waren aan te zien. "Ik heb me hiervoor in een vlaag van ver standsverbijstering opgegeven, maar ik sluit niet uit dat ik mij nog LEIDEN - Natasja Sierag heeft op de 400 meter vrije slag een schitterende tijd gerealiseerd. Met 4.59,6 voerde zij een reeks Leidse jeugdzwemmers aan. die het afgelopen weekeinde onwaar schijnlijk snelle tijden op de klok ken barchten. In ae voorlaatste Speedo-voorronde haalden zij weer vele definitieve finaleplaat sen binnen. Wanneer een zwemwedstrijd Speedo-voorronde heet, lijkt het erop alsof de meeste deelnemers bereid zijn er een extra schepje er bovenop te doen. Immers, een snelle tijd op de klokken brengen betekend dat de kansen stijgen voor een landelijke finaleplaats. Veel zwemmers stellen hun per soonlijke records juist in deze wedstrijd bij. Zo ook zaterdag in het Leidse Vijf Mei-bad. Waar Natasja Sierag (LZ) tij dens de 400 meter vrije slag de energie vandaan haalde zal voor vele een raadsel blijven. Deze elf jarige zwemster ging met turbo snelheid door het water en finish te in de schitterende tijd van 4.59,6. Na haar tikte als tweede Joriene Kleywegt (Zijl) aan in 5.20,5. Beiden plaatsten zich daar mee voor de finale. De derde tijd van Rosan Bakker (LZ), 5.43,3, zal waarschijnlijk net niet toerei kend voor de finale zijn. Eerder vielen beide LZ-zwemsters in de prijzen bij de 100 meter school slag. Sierag werd eerste met 1.27.4. Clubgenote, Marielle Kraan werd tweede in 1.31,6, terwijl Bakker opnieuw derde werd in 1.35,4. Tom Onderwater en Step- han van Iterson, beiden van LZ, deelden ieder de eerste plaatsen. Onderwater won de 100 meter schoolslag in 1.34,4, met achter hem op de tweede plaats Bart Vermeulen (LZ) in 1.35,2. Van Iterson zegevierde in een prima tijd op de 400 meter vrije slag in 5.13,0. Onderwater tikte nu als tweede aan in 5.19,4, wat ook voor hen beiden finaleplaatsen ople verden. Arjan Pont scoorde een verrassende derde plaats op deze afstand met 5.34,0. De Voorhoutse Annelies Korte- kaas (Columbiaan) tikte als eerste aan op de 100 meter vlinderslag in 1.25,0. Achter haar legde Alexan dra Onderwater (Zijl) op de derde plaats aan in 1.29,3. Kortekaas wist ook nog als derde te finishen op de 200 meter wisselslag in 3.01,3. Bij de jongens zette Remco Singeling (LZ) op de 200 meter wisselslag een fraaie tijd neer van 2.41,6 waarmee hij eerste werd. Micha Prins (Zijl) eindigde on danks zijn schouderblessure als derde in 2.50,9. Singeling zwom ook een verrassend goede tijd van 1.13,9 op de 100 meter vlinderslag en bemachtigde de eerste plaats die tevens een hoge landelijke po sitie zal opleveren. Clubgenoot Ivo Bijker pakte de derde plaats op deze afstand met 1.23,5. Op de 100 meter vrije slag was de winst voor Ingeborg Hoeks. De LZ-zwemster heeft met haar tijd van 1.17,9 mogelijkheden op een finaleplaats. Na haar was Ivette van Laar (Zijl) de snelste met 1.20,2. De 100 meter vrije slag bij de jongens leverde een over winning op voor Joost Onderwa ter van LZ in 1.19,1. Katwijker Mathieu Spros eiste de derde prijs voor zich op met zijn tijd van 1.20,1. NORA BAKKER LEIDEN BT Lifters/Oegstgeest en de vrouwen van Comtest/Scylla hebben een goed weekeinde achter de rug. Oegstgeest deed het met een 7-11 winst op DHC heel redelijk. 1 Scylla verstevigde de koppositie 1 door met 4-6 te winnen van Veldho- Oegstgeest had slechts een half uur reistijd nodig om tegenstander DHC uit Delft te kunnen ontmoe- I ten. De Oegstgeestenaren hadden 1 er waarschijnlijk ook wel twee uur reizen voor over gehad, want de 7-11 winst kon de ploeg prima gebrui- ken. In een goede sfeer toonde slow- I starter Oegstgeest aan dat het in middels de goede weg heeft gevon den in de competitie. Een trieste i conclusie is dat ervaring en gemid deld tweemaal per week trainen al voldoende zijn om in de midden moot van de eerste divisie te kun nen meedraaien. Want nu het aantal keren trainen weer globaal op dit gemiddelde zit hebben de Oegst- geest-mannen de weg naar winst te ruggevonden. Dit gegeven maakte het Oegst- 1 geester kwartet niet minder geluk kig met de overwinning. Vooral Fri- so Reitsma en Paul de Jong hadden i reden om tevreden te zijn met hun prestaties. Reitsma moest slechts eenmaal de handdoek in de ring werpen. Hij maakte een foutje tegen "Michel de Boer. Paul de Jong be ging ook slechts één misstap: hij redde het niet tegen Rob van Dorp. Ron Schipaanboord was verant woordelijk voor één winstpuntje. Hij scoorde tegen Vermeurs. Her man van der Broek pakte twee pun ten: winst op Vermeurs en van der Valk: Het lijkt erop dat Oegstgeest zich iets ontspannener door de com petitie kan laten rollen. De druk is van de ketel, want de eerste doel stelling, namelijk handhaving, lijkt al bijna bereikt. Het Leidse Scylla heeft zijn idea len wat hoger gesteld. Hoewel het in beginsel streefde naar handhaving, is het nu gerechtvaardigd alle zin nen te zetten op promotie naar de eredivisie. Want na het afgelopen weekeinde heeft het Scylla-trio zijn voorsprong weer uitgebouwd. Gro te handicap voor het team is het feit dat derde vrouw Sophia Vaalburg in uitwedstrijden zelden kan mee spelen. Ook nu, tegen Veldhoven, moest een invalster worden ingezet. Voordeeltje voor stand-in Nienke Sneller was dat ook de opponent aantrad met een invalster. Sneller deed wat een ieder hoopte: ze zette haar collega-invalster op het ver keerde been en haalde zo een punt binnen voor 'haar' ploeg. Heidi de Haas ging alleen in het dubbel met Lepelaar ten onder. Haar enkelspe len zette zij alle in winst om. Judith Lepelaar leverde twee punten voor het totaal (verlies op Marjan Tim mermans), waarmee de 4-6 winst is verklaard. De concurrenten Shot en Hotak '68 kwamen tegen elkaar uit en zetten de voor Scylla gunstigste uitslag neer: 5-5. Hierdoor is het Leidse team uitgelopen naar een vijf punten voorsprong op beide teams. Ook de vrouwen van Docos lopen langzaam weg bij hun concurren ten. Vorige week nog stond de Leid se ploeg met zés punten voor op de nummer twee Besbo/Irene. Nu, na de 3-7 winst op Kluis 2 en het gelijke spel dat Irene neerzette tegen Stip hout,, is het zicht op de nummer twee wel erg vaag geworden en lijkt promotie niet meer te missen. Tessa Bröcker liet zich van haar beste kant zien en sloeg drie winstpunten bijeen. Petra Buitelaar en Marijn Ol den zorgden ieder voor twee pun ten. Het dubbel ging verloren. i dezelfde vereni ging grepen de laatste strohalm om te voorkomen dat ze wegzinken in het degradatiemoeras. Hoewel het eigen spel door de Docos-spelers zelf als 'niet sterk' werd omgeschre ven bleek de tegenstander nóg zwakker. Docos won met 7-3, waar door de veilige vierde positie wat werd verstevigd. Michel van der Kooij deed het erg goed: hij won al les. Sascha van Weeren en Edward Hulst hadden alleen teveel moeite met een ouderwetse verdediger. WOUTER LANGEVELD Jager (luikt op 50 meter onder 22 seconden NASHVILLE (ANP) - Als eerste zwemmer is Tom Jager op de kortste officiële afstand onder 22 se conden gedoken. De 25-jarige Ame rikaan deed dat zaterdag in Nashvil le twee keer. Tijdens de Amerikaan se sprintkampioenschappen bracht Jager het wereldrecord 50 meter vrije slag op 21,81 seconden. In de halve finale was hij met 21,98 seconden ook al onder zijn ou de toptijd van 22,12 gebleven. Te genstander in die race was Adam Schmitt. Jager zegevierde iets meer dan een uur later in de prestigefina- le over de vijfvoudige Olympische kampioen Matt Biondi, die21,85 no teerde. De perfecte race na een knock- out-competitie leverde Jager een bedrag van 30.000 gulden op. Bion di werd 10.000 gulden wijzer van de ten behoeve van een tv-uitzending georganiseerde ontmoeting. Tij dens de Olympische Spelen in Se oul (1988) had Jager op dit spectacu laire onderdeel nog voorrang moe ten verlenen aan Biondi.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18