nk-j. Xtuindorp/ Periodetitel Quick Boys Mat RB blijft in de race Seizoen nu voorbij voor ARC FC Lisse geeft het nog niet op Leiden speelt zich uit Katwijk kan ook verliezen de zorgen MAANDAG 26 MAART 1990 SPORT PAGINA 17 RIJNSBURG Als Rijnsburgse Boys komende zaterdag van Quick Boys wint, voert het samen met die club de ranglijst aan. Zo liggen de zaken. Een en ander doet vermoeden dat de ploeg van trainer Kurver iedere tegenstan der tot op het bot gemotiveerd te gemoet treedt. Een kampioen in spe wil immers koste wat het kost winnen, zo'n ploeg straalt iets uit. Wie echter Rijnsburgse Boys za terdag tegen Hoek aan het werk zag. kreeg de indruk dat het team het wel gelooft. De Rijnsburgers hobbelden meestal plichtmatig over het veld, toonden slechts zel den een vonkje inspiratie, maar wonnen wel met 1-0. "Zo gaat het al het hele sei zoen'^ verklaarde Kurver berus tend. "Het loopt voor geen meter, maar we pakken wel de punten. Na de winterpauze halen we er dertien uit acht wedstrijden. Uit de laatste drie pakken we er zes. Moet ik dan klagen? Toegegeven, het is puur resultaatvoetbal. Maar geen Rijnsburger die ie daar na afloop over hoort. De club heeft gewonnen, dat is het belangrijkst. Aan de andere kant is er natuur lijk wel een reden voor dat we niet goed voetballen. We misten tegen Hoek belangrijke spelers als Huug Aandewiel en Leon Vonk. Aandewiel zie ik tegen Quick Boys niet spelen, die tobt weer met zijn enkel. Maar Vonk is er gegarandeerd bij, die zat zijn. laatste wedstrijdschorsing uit". Rijnsburgse Boys. zaterdag precies zestig jaar oud, zag het aantal tegenstanders al in de 24ste minuut van elf tot tien slinken. Laatste man Hennie Koet belem merde zonder de bal te spelen de Joegoslavische Zeeuw Milan Ru zie in zijn bewegingen, hetgeen de Hoek-speler (aanvoerder nota bene) dusdanig irriteerde dat hij een trappende beweging naar Koet maakte. Dat was niet erg verstandig, want arbiter Korpels- hoek stond er met zijn neus bo venop en kon niet anders dan Ru zie naar de kleedkamer verwij zen. "Die uitsluiting deed de wed strijd natuurlijk ook geen goed", keek Kurver terug. "Hoek be perkte zich vanaf dat moment puur tot verdedigen", Rijnsburgse Boys kreeg in de eerste helft twee kansen, die Ron Carli en de dit keer als midden velder optredende Fred Bodaan niet konden verzilveren. Voor het overige maakte de thuisclub be paald niet de indruk het onderste uit de kan te willen. Slechts Mar tin de Louw, Carli en Wim Hooy- mans trachtten nog wel eens iets te ondernemen. Hun ploeggeno ten verstopten zich. De eerste mi nuut van de tweede helft was een verademing. Kennelijk opgejut door Kurver joegen de Rijnsbur gers na de aftrap van Hoek verbe ten op de bal, maar dat zou maar even duren. Ondanks een dyna miek (Johan de Kroon, Bodaan) en fantasie (Niek Oosterlee) ont berend middenveld kreeg de thuisclub in de tweede periode meer greep op de strijd. De Louw faalde in scoringspo- sitie, Koet stuitte op het lichaam van een tegenstander en Carli doelpuntte warempel in de 58ste minuut. Vanuit een vrije trap mikte hij de bal achter de verbou wereerde doelman Ruud Koop man. Bij die ene goal zou het blij ven, hoewel de supportersschare ("Aanvallen") regelmatig om meer vroeg. Zwaan en Carli ech ter hadden geen geluk, Oosterlee kopte op aangeven van De Louw op de paal en Hooymans werd juist op het moment dat hij voor 2-0 wilde uithalen vastgehouden. Dat kwam de dader (Ludwig Jur- riëns) op een waarschuwing te staan. Later werd ook De Louw opgeschreven. En wat deden de anti-voetballers van Hoek? Wei nig. Dat ze desondanks in de tweede helft twee kansjes kregen lag meer aan de Rijnsburgse in stelling dan aan eigen kunnen. CHRIS HARTMAN LEIDEN FC Lisse weigert vooralsnog de handdoek in de ring te gooien. Dat werd afgelo pen zaterdag duidelijk in de uit wedstrijd tegen Spakenburg. De formatie van Wim Eilander ver raste vriend en vijand door Spa kenburg gedecideerd met 0-3 te rug te wijzen. "Een terechte over winning", spraken Eilander en zijn Spakenburgse collega Henk Hofstee in koor. Alhoewel Lisse nog allerminst zeker is van een hernieuwd ver blijf in de eerste klasse geeft de zege de ploeg vooral moed. "We hebben laten zien dat we het kun nen. Dat geeft vertrouwen voor de komende maand waarin voor ons de competitie beslist wordt", aldus Eilander. Voor de Rotterdamse oefen- meester kwam de zege met als een verrassing. "Ik heb altijd al gezegd dat Lisse tot dit soort prestaties in staat is. Alleen kwam dat er vooral de laatste tijd niet uit omdat blessures en pech ons par ten speelden". Zaterdag had Eilander over bei de factoren overigens niets te kla gen. Met een compleet elftal waarin Gepi van Rooyen en Paul Veenboer weer van de partij wa ren zette Lisse de Spakenburgers al na twee minuten op achter stand. Een hoekschop van Erik Kattenberg werd door Ron Kuil- boer met het hoofd verlengd naar Mark Ens die de bal achter keeper Bart Nieuwboer kopte. Deze vroege voorsprong gaf de Lissenaren vleugels. Aan alle kanten werd Spakenburg, nog met het hoofd in de wolken na de sensationele zege op Quick Boys, voorbij gerend. Hofstee: "Er was bij ons duidelijk een gebrek aan motivatie te bespeuren. Na de goede prestaties tegen Noordwijk en Quick Boys was het moeilijk om de jongens scherp te houden. Maar dat deed niets af aan de goe de prestatie van Lisse. Vooral de fensief waren ze onbespeelbaar doordat de verdedigers steeds voor mijn aanvallers kropen". Geen pluim van Hofstee voor de Lisse-aanval. Het veel te kwis tig omspringen met de kansen lag daar waarschijnlijk ten grondslag aan. Al in de aanvangsfase werd door egoïstisch optreden van Ens en Kattenberg een man-meer-si- tuatie niet uitgebuit. Schoten uit de tweede lijn van Leon van der Zwet en Arnold Vermeulen mis ten precisie of werden door Bart Nieuwboer gekeerd. De thuis club werd eenmaal gevaarlijk toen Wim de Graaf alleen op Veenboer af ging. Veenboer toon de zich de sterkere. Het offensief dat Spakenburg de eerste 10 minuten na rust ont ketende leverde slechts een inzet van Melrik Beukers op de lat op. Daarna ging Lisse weer. met Jan Broekhuizen op de stek van Ar nold Vermeulen. Een kwartiertje voor het eindsignaal besliste Ens de wedstrijd op aangeven van Kattenberg. Ens blesseerde zich daarbij dusdanig dat hij de wed strijd niet kon volbrengen. Rob Vermeulen, na een slopende ziek te weer inzetbaar, nam zijn plaats in. De treffer van Kattenberg vlak voor tijd was alleen voor de statis tiek nog van belang. "Lisse hoort zeker niet te degra deren. Het is een ploeg met veel jonge jongens waardoor het wis selvallig presteert. Maar als ze erin slagen zich in deze klasse te handhaven en de spelers bij el kaar te houden dan hebben ze pri ma vooruitzichten om tot een vol waardige eersteklasser uit te groeien", aldus Hofstee. Fel duel tussen Jos Smits van Noordwijk en Wilco van Leeuwen van ARC. Andries Wendt (r) staat klaar om zijn ploegmaat bij te springen. ALPHEN AAN DEN RIJN Zoals bekend ontvangt ARC op 21 mei het Nederlands Elftal. De coach van Oranje - wie dat tegen die tijd ook zal zijn - doet er verstandig aan om voor dat duel een be roep te doen op spelers van de kustploegen uit de zaterdag-eerste klasse. Succes gegarandeerd. Dit weekeinde ging de Racing voor de zevende maal in het seizoen onderuit en voor de zevende keer was dat tegen een team uit de kuststreek. Ditmaal hielp Noord wijk een handje bij het opbouwen van een ARC-traditie: 1-2. De beide eerste elftallen volgden met die uitslag het voorbeeld dat ARC 2 en Noordwijk 2 eerder op de dag gaven. Er was trouwens bij de bezoekers nog een overeenkomst. Zowel bij de reserves als bij het standaardteam kunnen de roodwit- ten zich nu opmaken voor een eind sprint teneinde het leidende Quick Boys te achterhalen. Het tweede van de Noordwijkers heeft één puntje achterstand op de Katwijkse B-keus, terwijl het "vlaggeschip" van trainer John Eelman drie pun ten achter ligt op de Nieuw Zuid-be woners. Rijnsburgse Boys, dat één punt meer heeft dan Noordwijk, doet hier echter ook nog mee. Vol gende week ontmoeten Quick Boys en Rijnsburgse Boys elkaar in Kat wijk en over enige weken staat ook John Blankenstein fluit in Bukarest DEN HAAG (ANP) - John Blanken stein is aangewezen als scheids rechter bij de wedstrijd Dinamo Bu karest - Anderlecht. Deze return voor de halve finales van het toer nooi om de Europese beker voor be kerwinnaars is vastgesteld op woensdag 18 april. Het grootste assortiment TUINMEUBELEN met toebehoren tussen Den Helder en Breda in elke prijsklasse JaapcFgoy§J -LISSE- Heereweg 350 (N208) Lisse ^61610011 02521-19037 nog de confrontatie tussen de lijst aanvoerder en Noordwijk op het programma. Alles lijkt dus nog mo gelijk. Middenmoot Voor ARC liggen de zaken anders. De brigade van oefenmeester Bert Jansen kwam tot aan de winterstop uitstekend voor de dag. maar de vier nederlagen die de ploeg in de laatste anderhalve maand leed, heb ben de Racing in de middenmoot doen belanden. Degradatiegevaar is er niet en een kansje op de derde pe- riodetitel zit er ook niet meer in. Dat wordt dus voetbaltennis bij de trai ningen. Alhoewel, er komt in mei natuurlijk nog wel een redelijk aan trekkelijke opponent naar Alphen. Voor de eigen competitiebelangen hoeven de pupillen van Jansen zich evenwel tijdens de trainingen niet meer uit te sloven. Dat geldt zeker voor René Lammers, die in de slot fase .door arbiter Koopman uit het veld werd gezonden. De defensieve middenvelder had zich, net als een aantal van zijn teamgenoten, mate loos lopen ergeren aan het gedrag van de Noordwijkers Geert Jan Bakker en Jos Smits, die steeds bij Alphense vrije trappen een paar de cimeter voor de bal gingen staan om tijd te winnen. ARC-aanvoerder Cees Bonefaas én Lammers hadden hun ongenoegen daarover al een keertje geuit. Bonefaas nam een vrije schop, ondanks de aanwezig heid van het obstakel-Bakker, tóch en kegelde de blonde aanvaller bij na omver, en Lammers had verbaal ten opzichte van de niet tegen de Noordwijkse provocaties optreden de Koopman zijn onvrede kenbaar gemaakt. Dat leverde hem al een boeking - zijn derde - op. Twaalf mi nuten voor tijd, bij een 1-2 stand, liet Lammers opnieuw zien hoe kwaad hij was. Smits wilde weer eens een ARC-vrije trap vertragen en ging vlak voor de bal staan. Lammers pakte het leder op. liet het op zijn voet vallen en haalde uit. De bal trof de benen van Smits - missen van die afstand was onmogelijk - en de AR- C'er kon gaan. Geel plus rood, zou Koopman later op het wedstrijdfor mulier achter Lammers' naam schrijven. Ook Bonéfaas belandde nog in Koopmans boekje. Hij legde in de laatste minuten Bakker neer en incasseerde daarvoor een notitie. Ook al z'n derde. De overtredingen van Lammers en Bonefaas illu streerden de Alphense frustratie, die ook nog eens gevoed werd door het handelen van Koopman bij twee wel of niet strafschopgevallen. Na een kvyartier spelen tikte Noord- wijk-verdediger Cees Nulkes de Alphense topscorer Jacques Key binnen de beruchte lijnen aan en Key ging fraai onderuit. Geen pe nalty, oordeelde de arbiter uit Hal steren. Halverwege de tweede helft kende hij de Eelman-brigade wél een elfmetertrap toe, nadat Gerrit Lammers rechterspits Patrick Scheurwater had aangeraakt. "Ik wil niet zeggen dat de scheidsrech ter de wedstrijd heeft beslist, maar hij heeft hem wel beïnvloed", toon de ook Bert Jansen zich niet in z'n sas met de arbitrage. De door Rob Vermeer benutte strafschop bete kende 0-2 en de wedstrijd leek op dat moment beslist. Verzorgder In de eerste helft had het verzorgder spelende Noordwijk al een 0-1 voor sprong genomen, toen de steeds in de buurt van spits Bakker opdui kende Timo Gerlof, via de binnen kant van de paal. fraai raak kopte na een voorzet van Vermeer. ARC was daarna, vooral onder impulsen van Hans Wouter Valk en Johan Boer, op zoek naar de gelijkmaker, maar door goed werk van Noordwijk- doelman Dick Dortmundt en de on nauwkeurige eindpasses der Alphe- naren, kwam die er niet. Pas nadat Vermeer de Noordwijkers, bij wie Mark Vink in de warming-up af haakte doordat hiij een contactlens kwijtraakte (Gerard van Roon ver ving hem), zijn ploeg vanaf de stip naar 0-2 had geschoten, kon ARC iets terugdoen. Vanaf de aftrap werd het 1-2. Johan Boer stuurde Jacques Key weg, die van de gebo den ruimte (Eelman: "De veilige 0-2 voorsprong was er eindelijk en con centratieverslapping was het ge volg") dankbaar gebruik maakte. Door het wegzenden van Lammers bleef na Key's zestiende seizoen goal een echt slotoffensief achter wege. Het inzetten van Dick Ernst, terug na een blessure, voor de stati sche Wilco van Leeuwen leverde dan ook geen rendement op. Noord wijk, met Ruud Ort en Kees Smit nog als vervangers van Scheurwa ter (kramp) en Nulkes (gekwetst), bleef probleemloos overeind, 't Was eigenlijk te verwachten. NICK VERWOERD LEIDEN Leiden heeft'afgelo pen zaterdag het 'duel der angsthazen' gewonnen. Oppo nent en mededegradatiekandi daat Everstein moest na een er barmelijk duel zijn meerdere er kennen in de gastheer (2-1). Deze hoeft zich na deze zege weinig de- gradatiezorgen meer te maken terwijl de verliezers de derde klasse met rasse schreden nade- Het deerde stand-in coach Henk Landwaart (Hen Beeren- fenger liet wegens gezondheids- redenen verstek gaan) weinig dat zijn ploeg slecht spel had laten zien. "Ons eerste doel was de nul j achterin vast te houden en te gok ken op een paar kansjes. Ik besef dat zo'n instelling het voetbal niet j ten goede komt. maar het gaat nu eenmaal om dure punten". Omdat Everstein-collega Gerrit de Heus dezelfde mening was toe- gedaan en de wind vaak als dwarsligger fungeerde ontspon zich een duel dat vooral in de eer ste helft het aanzien niet waard was. Everstein kwam geen enkele keer voor het door Peter Seller verdedigde Leidse doel terwijl de in gele shirts spelende Leidena- ren slechts voor één opwindend moment garant stonden. Na een kwartier kwam een voorzet van Steef Pattiapon terecht bij de vrij staande Rob Bink wiens volley het vijandelijke doel voorbij schoot. De met een vormcrisis kampende Pedro Hilliger was voor een deel debet aan de be perkte Leidse aanvalstdrift. De boomlange aanvaller, in de punt van de aanval geposteerd, leek met lood in de schoenen te spe len. Zelfs kopduels tegen de met minder lengte bedeelde Ever- stein-verdedigers werden voort durend verloren. Hilleger bles seerde zich pal voor rust aan een enkel. Rik Bink nam zijn plaats KATWIJK - Quick Boys heeft alvast één keer met een stel forse ruikers mogen zwaaien. En deed dat met graagte. De winst van afgelopen zaterdag op IJsselmeervogels (1-0) bracht de ploeg van Raboen de eerste, felbegeerde prijs van dit seizoen: een periodetitel. Wat de oefenmeester echter nog het meest deugd deed was de manier waarop: goed gevoetbald werd er^ weliswaar niet maar er stonden ten-** minste dit keer weer elf vechtjassen in het veld. Dank zij zijn dreigemen ten. Hij verruilde de lekkere leun stoelen waarin de Katwijkers vorige week meenden te mogen plaatsne men tegen Spakenburg (2-0 verlies), snel voor een stel keiharde school banken. "Als er nu weer was verlo ren had ik met de botte bijl in mijn ploeg gehakt. Dat heb ik ze ook voorgehouden. Kijk, dat ze goed kunnen voetballen hebben ze deze competitie al lang bewezen. Maar ze moeten ook knokken". Alleen zo kan het elftal de hoofd prijs binnenhalen waarnaar het al zo lang smacht en die zo langzamer hand tot een frustratie begint te worden: het kampioenschap. De fa- vorietenrol viel de ploeg in vorige voetbaljaargangen meer dan eens zwaar en leidde telkens tot de on dergang. Geen wonder dat het schrikbeeld van de eeuwige tweede keer op keer opdoemt na elke ne derlaag. Dat is het waartegen Ra- boen moet vechten. Voorlopig doet hij dat met verve. Niemand is zeker van zijn plaats en de bankzitters wordt geregeld een peen voor de neus gehouden. Daarom ook zette hij ver in de twee de helft Martin Rog en Kees Haas noot in en haalde Leen van der Plas en Gert Aandewiel naar de kant. Ten teken dat de invallers er bij ho ren. "Voor Kees Haasnoot is het na tuurlijk ontzettend moeilijk. Hij is geblesseerd geweest en wil weer te rugkomen. Maar Leonard Pluim graaf!' speelt op dit moment prima. Wie ben ik dan om hem eruit te ha len?" LEIDEN - Quick Boys speelt mor gen in de vijfde ronde van de dis trictsbeker uit tegen het Haagse VCS. De aanvang van het duel is om 18.30 uur. Collega-eersteklasser Noordwijk ontvangt voor een vriendschappelijk duel Lokomoti- va Moskou. De aftrap is om 19.300 RCL legt zich neer bij een gelijkspel LEIDEN Ruim 250 voetballief hebbers hebben afgelopen zaterdag in Leiderdorp slechts een helft mo gen genieten van aantrekkelijk voetbal in het duel tussen runner- up in de derde klasse RCL en koplo per Scheveningen. Na een dubbel- blanke ruststand leken beide teams zich in het tweede bedrijf snel neer te leggen bij een puntendeling. De eindstand werd dan ook op 0-0 be paald. Marcel van der Blom mocht zich de ontwikkelingen in het veld enig zins aanrekenen. In de zesde mi nuut zette hij samen met broer Paul een aanval op. die de verdienstelijk spelende Andv Siere in staat stelde de score te openen. Een van de ver dedigers van Scheveningen keerde de inzet echter met de hand. De uit stekend leidende scheidsrechter Letterman aarzelde geen moment en wees naar de stip. Marcel van der Blom plaatste zich achter de bal doch schoof de bal via de paal naast. Hoewel beide ploegen de eerste helft op de aanval speelden ontston den er weinig uitgespeelde kansen. Aantrekkelijk voetbal compenseer de in deze fase het gemis aan doel punten. Na de pauze werd het peil allengs minder. Beide teams maak ten duidelijk tevreden te zijn met een gelijkspel. Toen de eerste drup pels uit de hemel vielen, besloot Letterman dan ook al snel er maar een punt achter te zetten. In wezen dus een luxeprobleem voor Raboen die beschikt over een brede selectie. Zo gunde hij dit keer Fred Kanbier een weekje rust. Dat alles staat in schrille tegenstelling tot de moeilijkheden van zijn voor ganger Hans van der Zee. De trainer die onlangs voor een jaar bijtekende bij IJsselmeervogels, kan niet op stellen wie hij wil vanwege de vele blessures en schorsingen. De ploeg leed zaterdag zijn vierde nederlaag op rij en is inmiddels ver afgezakt. "Maar ik vrees niet voor mijn eigen positie bij de club. Natuurlijk kan het bestuur niet tevreden zijn met de resultaten, maar een realist ziet hoe dat komt. Zo veel tegenslag heb ik nog bij geen enkele club meege maakt. Het is een seizoen van over leven, vechten tegen degradatie". Dit keer bleven onder anderen de vaste waarden Wim Muys, Henk de Jong, Jeroen Peters en clubtopsco rer Jan Joop Pruys van de 'Vogels' langs de kant. Tot overmaat van ramp liep aanvoerder en laatste man Ruth van der Groep tegen een boeking op (ook ploeggenoot Peter van der Berg en Katwijker Dennis- Jan Mieras kregen een waarschu wing), nadat hij net vorige week een straf had uitgezeten. Bovendien moest doelman Raymond Koop man diep in de tweede helft uitval len met een kuitspierscheuring. Wellicht moet het naderende optre den van Jaan de Graaf ook in het licht van de personele problemen worden bezien. De oud-voetballer van AZ en Go Ahead Eagles, die in de jaren zeventig deel uitmaakte van het succesteam van IJsselmeer vogels, trainde afgelopen week voor het eerst een half uurtje mee. Te kort nog voor een rentree. De verzwakte bezoekers deden daarom het enige verstandige: ver dedigen. Proberen de tegenstander zo ver mogelijk van het eigen doel te houden. Dat had lang succes. On danks het windvoordeel in de eerste helft slaagde Quick Boys er niet echt in de Spakenburgers onder druk te zetten. Het is nu eenmaal moeilijk lopen door een mijnen veld. Het krioelde werkelijk van glijdende en springende verdedi gers in het strafschopgebied van de opponent. De kansjes die er natuur lijk toch kwamen door het grote veldoverwicht, vond Quick Boys dan ook voornamelijk een stuk ver der. Zoals al na een minuut of wat, toen Pluimgraaff vanaf een meter of 25 verwoestend uithaalde. Koop man zag de bal pas nadat deze van de paal het veld insprong. Een soortgelijke knal van Johan Jonker, na een kwartier, sloeg de sluitpost naast zijn doel. Verder waren er nog een paar kopballetjes (Gert Aande wiel en Jonker), maar veel meer had de thuisploeg niet te bieden. Pas nadat Aandewiel met een doeltreffende kopbal kort na rust de ban had gebroken veerde het pu bliek even op. Na die 1-0 kende Quick Boys een opleving van een minuut of twintig, waarin vlot werd gecombineerd. Vreemd genoeg was dat afgelopen nadat de uitblinken de Koopman hinkend het veld had verlaten na een botsing met Leen van der Plas. Invaller-doelman Jan van Gulik hoefde in het resterende kwartier nauwelijks meer in actie te komen. Van der Zee was desondanks toch onder de indruk van zijn oude kluppie: "Quick Boys? Die ploeg wordt kampioen. Ze winnen ook wedstrijden als ze niet draaien. Vol gende week beslissen ze gewoon de competitie tegen Rijnsburgse Boys". Raboen meent zijn pappenhei mers echter beter te kennen, want eenmaal buiten het veilige Nieuw- Zuid heeft Quick Boys dit seizoen al eerder de nodige steken laten val len. "De laatste drie uitwedstrijden zijn beslissend". HERMAN JOUSTRA LEIDEN Katwijk weet weer wat verliezen is. Afgelopen zaterdag schoot Leon Meijs Vitesse Delft met een eigen inzet te hulp. De brigade van Cees Duprie, die met heel veel inzet een 2-0 achterstand had weg gewerkt (2-2). kwam die slag niet meer te boven. Voor het eerst sinds de thuisnederlaag tegen Spaken burg op 16 september (1-4) hield 'de kampioen van de gelijke spelen' geen punt aan een competitieduel over. Door de 4-2 nederlaag in Delft is het uitzicht voor Katwijk op de derde plaats, die toegang kan ver schaffen tot het 'grote' KNVB-be- kertoernooi, een stuk vager gewor den. Hoewel de Katwijliers met kan sen voor Piet van Duyn, Arie van Beele en Marco van der Plas sterk begonnen, keken zij al na achttien minuten tegen een forse achter stand aan. Weng Tung en meteen na de aftrap André Gronsveld brach ten Vitesse binnen één minuut op 2- 0. Katwijk stortte zich zo mogelijk met nog meer elan op de aanval. Piet van Duyn kreeg als eerste de kans op de 'aansluitingstreffer', maar hij miste vanaf de penaltystip. Tien minuten voor de pauze ver lengde Van Duyn een voorzet van Henri Pouw met het hoofd richting Kees Kraayenoord. die er wel in slaagde doelman Hans Schot te pas seren (2-1). In de tweede helft bleef Katwijk onverminderd aanvallen. Trainer Cees Duprie bracht zelfs een vierde spits (Jaap Guyt) in het veld voor de aan zijn lies geblesseerde Henk Langemaat. Tien minuten voor tijd bracht Kees Guyt zijn ploeg op ge lijke hoogte met Vitesse: 2-2. Na die gelijkmaker ging het toch nog mis met Katwijk. Een te zachte uittrap van Teun van Duvvenbode kwam in het bezit van de thuisclub. De ongelukkige Leon Meijs veran derde een inzet van Paul Riemer zo van richting, dat zijn ploeg opnieuw tegen een achterstand aankeek (3- 2). Dat dezelfde Riemer in de slotfa se met een kopbal nog voor 4-2 zorg de, was alleen maar belangrijk voor de statistieken. Het wordt moeilijk voor Voorschoten LEIDEN Voorschoten maakt zich op voor het competitieslot. Na de nederlaag in de uitwedstrijd te gen HBSS (3-0) hoopt'de debutant in de 3de klasse A in de resterende wedstrijden te kunnen beschikken over het team dat de competitie re delijk succesvol startte. Dat is nodig om niet meteen weer af te dalen naar de vierde klasse. Afgelopen zaterdag mocht spits Rick Abma weer een kwartiertje op draven, hoewel de wedstrijd toen al gelopen was. De spits van de tegen stander, Faust van der Meer, had toen reeds driemaal gescoord voor HBSS een voor en twee na de rust De score was conform het wed strijdverloop. HBSS was de betere ploeg. In alle gevallen was keeper Jos Loose kansloos. ste kans voor de tuisploeg resul- E 'teerde na ruim een kwartier in 1- |j 0. Vrije trap-specialist Ruud Boot schoot de bal langs de muur en jj achter de tevergeefs grabbelende 5 Khalid Benlahsen nadat laatste j' man Jan de Jong net buiten het Lj strafschopgebied Remon Klin- kenberg had neergelegd. Binnen een minuut kwam Everstein langszij. Een door de [J wind gedragen lange bal van Jan fj Adriaans werd verkeerd beoor- f! deeld door Selier waardoor inval- a lef Andi de Jong weinig moeite fj had om de bal in te koppen. Lei- ,j den trok uiteindelijk toch aan het r langste eind. Een kwartier voor tijd kwam de bal na wat gerom- 1; mei in het Everstein-strafschop- gebied via Rik Bink en Steef Pat- tiapon bij de vrijstaande Rob f; Bink. De spits maakte maar al te graag gebruik van de kans om k zijn ploeg uit degradatienood te schieten. JAN BROUWER DE KONING

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17