Ter Leede is de sterkste Valken en T VVV Derby voor Roomburg een punt armer Ter Leede ziet kansen op titel fors slinken Oegstgeest afgetroefd RIC wint roeivierkamp PAGINA 16 /DO./STA SPORT MAANDAG 26 MAART 1990L AFDELING LEIDEN (za) LEIDEN - Ter Leede heeft de tweede serieuze test binnen drie we ken glansrijk doorstaan. Na de zwaar bevochten zege op koploper Xerxes behaalde de ploeg van trainer Jan Kroese afgelopen zater dag in het treffen met de nummer drie, Oegstgeest, een klinkende 0-3 zege. Voor de Voscuylbewoners is daarmee het doek, voor wat betreft het kampioenschap, definitief gevallen. Misschien dat er voor de Oegstgees- ter ploeg nog een mogelijkheid be staat om een periodetitel in de wacht te slepen maar dan zal er hard aan moeten worden getrokken. Oegstgeest was in het duel met de streekgenoot namelijk onthutsend Kagia is kansloos tegen Zevenhoven LEIDEN - Voor Kagia blijft het de gradatiegevaar op de loer liggen. Zevenhoven, in de Vierde Klasse B kansloos voor de titel, maar nog in de race voor het derde penodekam- pioenschap, legde het feilen bij de ploeg uit Lisserbroek ondubbelzin nig bloot, 0-4. VIERDE KLASSE (za) Kagia - Zevenhoven 0-4 Kagia was volkomen kansloos te gen Zevenhoven dat alles zet op het veroveren van de laatste (de derde) te verdienen periodetitel. De thuis ploeg miste wel Lex de Ree en Jos Ditmar. Richard Trompert speelde verder wegens een blessure slechts een helft. Een fout van verdediger Marco van der Ham was het begin van einde. Gert Jan Pellegrom pro fiteerde hiervan. Paul Domburg, Wino Verleun en weer Pellegrom maakten de zaak af. SMS - NAS 0-2 (Vierde Klasse B West I) In dit toptreffen liet NAS duide lijk zien wie de sterkste is en derhal ve het meest recht op de titel heeft. De koploper was gewoon beter en SMS kon geen vuist maken. Zandvoort - SIZO 0-7 Een even éclatante als verrassen de zege van het zeer laag genoteerde SIZO op het op de vierde plaats bi vakkerende Zandvoort. De thuis club was dan ook allerminst in goe de doen en kon alleen maar lijd zaam toezien hoe Klaas Jan Vijn (3x). Peter Hev (2x), Peter Bol en Scot van der Belt van het trotse Zandvoort een trieste ruïne maak ten. kansloos en zeker naar het aantal kansen gemeten was de winst van Ter Leede dik verdiend. Op veel punten was de nummer twee in de rangschikking superieur aan Oegst geest, dat voornamelijk op fysiek gebied de boventoon voerde. Voor oefenmeester Wim Visser was het na afloop allemaal zo klaar als een klontje. "We hebben verloren om dat Ter Leede eenvoudig beter was. Ze lieten de bal goed rondgaan en hadden een grotere handelingssnel heid". Die gave bezaten de Oegstgeester spitsen Rein Grooters en Joris van Benten buiten het strafschopgebied in ruime mate maar konden daar binnen evenals de meest aanvallen de middenvelder Arie Koppenhol en aanvoerder Willem Jan Pott Hof stede geen potten breken. Het meest reéle gevaar van Oegstgees ter kant kwam verrassend genoeg, met name in de tweede helft, van de opgerukte libero Rob Onderwater. In de 70ste minuut trof de verdedi ger de lat, waarna Han Willem Kot- terman in de rebound grandioos miste en even later dwong hij doel man Bert Blankespoor tot een spec taculaire redding toen hij het leder in de linkerbovenhoek mikte. Opmerkelijk Was twee weken geleden bij Ter Leede Eric Grosman (evenals ploeggenoot Adrian Carter voor praten geboekt) de grote man, afge lopen zaterdag was dat de 17-jarige Rocky Pitti. Opmerkelijk was dat Pitti in het eerste half uur door Kot- terman stevig aan banden leek te liggen en dat met name het fysieke overwicht van zijn directe tegen stander voldoende leek om het jeugdige talent te imponeren. Na de 0-1 van Sam Eradus (die na een voorzet van ploeggenoot Emiel Wa- jer en de ongelukkige medewerking van Kotterman de opening forceer de) was het de beurt aan Pitti. Het kan zijn dat het onbedoelde aandeel in de treffer van Eradus zijn weer slag vond in het verdere prestatie van Kotterman, in elk geval zag hij VROUWEN Ter Leede - Stedeco 2-2 In het gelijkopgaande duel wist Ter Leede tot twee maal toe een achterstand weg te werken. Een goede combinatie tussen Natha lie Geeris en Natasja Boer maakte dat Ter Leede met een 1-1 stand kon gaan rusten. Magda Jansen bracht Stedeco even in de tweede helft opnieuw aan de leiding. Een furieus knokkend Ter Leede bracht Stedeco dusdanig in het nauw, dat het een eigen doelpunt scoorde. Verder kwamen de bei de ploegen niet meer tot scoren: 2-2. Valken'68 - HBSS 0-10 Er was echt sprake van klasse- verschil tussen HBSS en Valken. Na tien seconden al schoot Nancy Brouwer de uit de aftrap opgepik te bal in het Valken-doel. Het was het begin van een waar schut- tersfestijn, waarin Nancy Brou wer de helft van de tien treffers voor haar rekening nam. Toch lukte het Valken om halverwege de eerste helft het HBSS nog een periode lastig te maken. De derde treffer, vlak voor rust, brak het verzet van de thuisploeg volledig. In de hoofdklasse was Oegst geest een mat spelend Berkel met 0-2 de baas. De ploeg kwam pas in de tweede helft tot scoren. Anne- lies Oskam werkte een voorzet van Saskia van Pas binnen en de tweede treffer nam Van Pas zelf voor haar rekening. Het duel in de eerste klasse tussen Lyra en Lei den werd beheerst door een dwars over het veld staande wind, waardoor geen van beide clubs in het spel kon komen. Gescoord werd er niet: 0-0. In de hoofdklasse zondag had UDO een volgens de trainer Al- bert van den Berg een snipperdag tegen Stolwijk. Het kreeg met 8-1 om de oren. Monique van Graas en Wil van Wijngaarden vanaf de penalty-stip brachten Stolwijk al snel aan de leiding. Even leek UDO door een doelpunt van Jose Anker nog in de wedstrijd te ko men, maar Stolwijk was niet te stuiten. Cyrina Looren zette de score-reeks voort en met de pauze was het team al naar 5-1 uitgelo pen. Een verrassende overwinnig van SJC op De Sleutels. Na doel punten van Vera Peters, Jacque line Satters en Carla van de Niet kon pas diep in de tweede helft Marïelle Bavelaar de Leidse de eer redden. SJZ was NSV '46 met 2-1 de baas. Het was een span nend duel waarin SJZ door een doelpunt van Wanda Splinter aan de leiding kwam, maar Karin Ha- ge zorgde met een snelle uitbraak nog voor de pauze voor de gelijk maker. Carola Vink besliste diep in de tweede helft het pleit ten gunste van SJZ: 2-1. In de eerste klasse hield FC Lisse een sterker VVSB in be dwang, dank zij goed keepsters- werk van Joanda de Vries. Het trok uiteindelijk aan het langste eind door doelpunten van Ga- brielle Mosk en Nas van Dijk. Een tegendoelpunt moest De Vries nog wel toestaan, toen Kitty van Kerk een corner in eigen doel kopte. UVS was te sterk voor Fo- reholte, dat met 1-3 tenonder ging. Ondanks het feit dat Randstad Sport maar met tien vrouwen aantrad tegen Kickers en het na tien minuten spelen zelfs met ne gen speelsters verder moest, won de club toch met 0-2. Toen Marga Baan na tien minuten g.ebles- seerd de strijd moest verlaten, stond Randstad al met 0-1 voor, door een treffer van Karin Doks hoorn. Hoewel Kickers natuurlijk ten aanval trok, bleven de bezoek sters overeind dank zij goed keepsterswerk van Margo van Heijningen. Vlak voor tijd trok Karin Dokshoorn met de bal aan de voet over de hele lengte-as van het veld en schoot beheerst bin nen: 0-2. LEIDEN De hockeyers van Roomburg hebben gistermiddag de streekderby in de eerste klasse A met 1-0 van Alecto gewonnen. Daar door namen de Leidenaars de derde plaats van Asvion over. De mannen van LMHC waren goed op dreef en wonnen overtuigend met 5-1 het overgangsklasseduel met Deventer. De LMHC-vrouwen verloren met 3- 0 van het Amstelveense HIC. Fores- cate won de streekontmoeting in de tweede klasse B vrouwen met 2-1 van Roomburg. HOCKEY Dev enter scoorde in de tamme eer ste helft het openingsdoelpunt te gen thuisploeg LMHC uit één van de twee strafcorners. Na de pauze hadden de Deventenaren echter niet veel meer te vertellen. De don- derspeech van LMHC-coach Edwin Dekker miste zijn uitwerking niet. want Deventer werd in het tweede deel constant onder druk gehou den. Friso van Deursen bediende de goed opgestelde Eugène Dekker die voor de gelijkmaker zorgde. Luc Breebaart verdiende vervolgens de strafcorner, die door Jan Grijpma werd ingepusht: 2-1. Vervolgens schoot Edwin Vergouwen na een mooie actie van Van Deursen 3-1 achter de doellijn. Het overwicht van LMHC werd verder nog verder tot uiting gebracht door treffers van Marc van Pappelendam en nog een strafcornergoal van Grijpma: 5-1. The Bassets pakt de medekoploper LEIDEN - De rugbyers van The Bassets blijven het goed doen in de degradatiepoule van de ereklasse. Mede-koploper RCC uit Roosen daal werd gisteren in Sassenheim op een 16-12 nederlaag getracteerd. In een spannende wedstrijd na men de gasten al snel een 0-6 voor sprong door een mooie try van Joep van Brakel, maar Perry Noorder- meer bracht de thuisploeg door twee benutte penalties in even wicht: 6-6. Gedurende de rest van de eerste helft bleven de partijen aan elkaar gewaagd en kwam er in de stand geen verandering. In de tweede helft waren de Sas- senheimers duidelijk sterker het geen resulteerde in een fraaie drop goal van Marco van der Heyden en een try van Jan Schrama: 13-6. Per ry Noordermeer bracht met zijn voet de stand vervolgens op 16-6. Roosendaal kwam echter nog een keer goed terug (16-12), gebruik ma kend van het feit dat drie Bassets spelers inmiddels met een blessure het veld hadden verlaten. Verder lieten de Sassenheimers het echter niet komen door de verdediging de rest van de wedstrijd potdicht te houden. De trainers Wouter Eikenhout van Roomburg en Wout van der Meulen van Alecto wensten hun team niet alleen met woorden, maar ook met daden (als speler) te onder steunen in de streekontmoeting. Al na vijf minuten viel het enige doel punt. Eikenhout stuurde na een korte combinatie zijn snelle rech terspits Alfons Woudstra weg, die Boudwijn van Duiken ver zijn doel uit zag komen. De meegekomen middenvelder Oskar Snijders had vervolgens geen moeite het verla ten doel te vinden. Enkele minuten later hield doelman Enno Schets met een serie sterke acties tijdens een Leiderdorpse strafcorner de voorsprong voor Roomburg vast. De strafcorner was gistermiddag niet besteed aan Alecto, dat er nog vier zag mislukken. Ook Roomburg had op dat onderdeel met drie po gingen geen succes. Na 13 minuten in de tweede helft kwam Eric Brabander in het veld voor Eric Kruis, maar ook die zag zich geplaatst tegen een gedegen opererende Roomburg-defensie. Alleen in de laatste minuten was het even hachelijk voor de Leidse ploeg nadat Bas Koning mis sloeg en er een vrije doelkans ontstond. Aan voerder Koning herstelde zich ech ter meesterlijk en hield de inzet als nog uit het doel. Van der Meulen wordt na vier jaar trainer/coach bij Alecto opgevolgd door Leiderdor per Rein Grippeling, die thans over- gangsklasser Ring Pass onder zijn hoede heeft. Eikenhout gaat voorlo pig nog een jaar door met Room burg. De mannen van Forescate blij ven ook na de 0-1 winst op het Schiedamse Spirit nog in de race voor de titel in de tweede klasse A. De Voorschotenaren staan drie punten achter op koploper DSHC dat nog op bezoek moet bij Foresca te. Forescate was gistermiddag ster ker en constant in de aanval, maar had veel moeite in het afronden. Halverwege de eerste helft viel het enige doelpunt dat door Bernard Thieme werd gemaakt na een voor zet van Nol van der Steen. Het niet hoogstaande duel werd wat ont sierd door gele kaarten. In de tweede klasse B verloor Noordwijk zijn uitwedstrijd met 2- 1 van Randwijck. Een eerste uitval werd door de thuisploeg verzilverd. De voorsprong werd nog uitge bouwd naar 2-0 door een strafcor ner. Noordwijk schiep zich met aan vallend spel veel kansen, die echter niet aan hen waren besteed. David Koningsveld schoot voor de rust de tegentreffer in uit de achtste Noord- wijkse strafcorner. In het tweede deel verdedigde Randwijck met succes de kleine voorsprong. In de vierde klasse B won koplo per Leidse Studs van het bezoeken de Bodegraven met de doelcijfers 5- 1. Tomas Steenmetser opende uit een strafcorner, waarna Houdin Beekhuis (3) en Maarten Heybroek naar 5-0 uitliepen. Na wat Leidse spelerswissels bleef het overwicht al moést nog wel een tegentreffer worden geïncasseerd. Catwijck boog met succes de 1-0 achterstand in het uitduel met Hi- salis om in een 1-2 winst. Junior Ro bert de Waard scoorde halverwege het eerste deel na aangeven van Duncan Meeder de eerste goal. Cat wijck trok na de pauze echter aan het langste eind door een benutte strafbal (Martijn Houwaard) en een strafcornergoal van Cees Wendt. Vrouwen De hockeysters van LMHC kwa men tegen het ontvangende HIC, dat op de tweede plaats staat in de eerste klasse B, op abhterstand uit een strafcornerrebound. Wel een goede periode in de eerste helft voor de ploeg van Maurits Eikenhout, maar geen treffers. De ruststand werd uit een strafcorner 2-0. Daarna werd de score nog uitgebreid met een veldgoal naar 3-0. Eikenhout troostte zich met de gedachte dat de andere twee degradatiekandidaten ook hadden verloren. Alecto ging op bezoek tegen het in de hele wedstrijd wat sterkere Voordaan dat twee strafcorners be nutte om de verdiende 2-0 voor sprong te pakken. Alecto kwam in het tweede part echter verrassend sterk teru^ door in vijf minuten langszij te komen. Dat gebeurde door een veldtreffer van Tessa van Dijk en een strafcornerdoelpunt van Paulien Huygens. Voordaan pakte in de eindfase evenwel alsnog de overwinning uit alweer een straf- In de tweede klasse B trok thuis ploeg Forescate aan het langste eind door Roomburg met 2-1 te kloppen. Daardoor staan de Voor- schotense hockeysters vaster op de tweede plaats achter het overigens onbereikbare Cartouche. Forescate kwam op voorsprong door een strafcornerschot van Willemijn van Woensel in de eerste helft, waarin Roomburg goede kansen onder an dere korte hoekslagen onbenut liet. Forescate bouwde in het altijd wat geladen streekduel de score verder uit door een verzilverde strafbal van Danielle Engelen: 2-0. In het gelij kopgaande duel sloeg Joske Kijne de tegentreffer aan tijdens een straf corner die Cynthia Wessel stopte en die door Inge Oudkerk Pool werd ingeslagen. In de resterende acht minuten kwam Roomburg niet ver der dan 2-1, maar blijft wel op de derde plaats. Noordwijk blijft na de 5-1 neder laag in Rijswijk tegen Te Werve op de laatste plaats staan. Het spel van de fris spelende jonge Noordwijk- sen werd aanvankelijk beloond met een voorsprong van de stick van Nathalie de Lange. Te Werve kwam vooral na rust via strafcorners en met mooie veldtreffers op 5-1. AMSTERDAM - Op de Amstel rond de Berlagebrug werd dit weekeinde voor de achttiende maal de Heineken Roeivierkamp voor achten en dubbelvieren ge houden. Bij de mannen legde RIC voor de derde maal beslag op de bordeaux-rode overwinnings wimpel voor het organiserende Nereus uit Amsterdam. Dit jaar deden er in de twee hoogste divi sies geen voltallige Leidse ploe gen mee. Zij hadden zich dan kunnen meten aan een acht met Westduit- se roeiers van onder de 23 jaar, die net terugkwamen van een trai ningskamp in Tasmanie waar ko mend najaar de Wereldkam pioenschappen worden gehou den. Deze ploeg was oppermach tig op de twee korte afstanden, maar liep op de lange afstanden een zodanige achterstand op dat zij in het eindklassement derde werd achter RIC en Nereus. Bij deze vierkamp worden naar analogie met het all-round schaat sen in één weekeinde vier, ten op zichte van het schaatsen gehal veerde. afstanden gevaren: 2500, 250, 750 en 5000 meter. De geroei de tijden worden omgerekend naar de 250 meter, zodat een op de 250 meter opgelopen achterstand van één seconde betekent dat op de afsluitende 5000 meter twintig seconden moeten worden goed gemaakt. Daardoor speelt de kortste afstand vaak een sleutel rol, want vooral minder ervaren ploegen lopen op deze ongebrui kelijke afstand gemakkelijk te gen een achterstand van meerde re seconden aan. Waar bij het schaatsen de ron detijden een belangrijke rol spe len, en oplopen naarmate de af stand langer wordt, daar is bij het roeien het aantal halen per mi nuut een minstens zo belangrijke factor, die afneemt als de af te leg gen afstand oploopt. Om mee te tellen bij de sprint moet een tem po van minstens 40 halen per mi nuut gehaald kunnen worden. Op de lange afstand is 30 halen per minuut het minimum, en kan een verhoging met één of twee halen per minuut het verschil tussen winst en verlies betekenen. Dit weekeinde had de harde wind duidelijk zijn invloed. De 250 en 750 meter werden verroeid met de wind mee, wat resulteerde in zeer snelle tijden. Op de 750 meter sneuvelde het baanrecord dat sinds 1980 in handen van Die Leythe was. Van de lange afstan den, verroeid met wind tegen, gaf vooral de 5000 meter veel meer ploegen dan gewoonlijk de gele genheid achterstand goed te ma ken. Duidelijker dan anders gaf deze afstand een indruk wat van de ploegen volgende week bij de Head of the River (7500 meter) verwacht kan worden. Tegen verwachting konden een Nereus combinatieploeg met aan boord driekwart van de gouden dubbelvier en gouden skiffeur Frans Göbel, alsmede een ploeg van Okeanos met aan boord Nico Rienks, en Ronald Florijn en Jaap Krijtenburg van Die Leythe, zich nauwelijks in de strijd mengen. Opvallend was dat Florijn en Krijtenburg waren gezwicht voor druk van Okeanos en sponsor de Vrije Universiteit, en zich hadden gehuld in de kleuren van Okea nos, zodat het leek alsof die ploeg compleet op het water verscheen. In de eerste divisie bij de vrou wen dubbelvieren wist de ploeg van Willem III, met op slag Jos Compaan, op de slotafstand net hard genoeg te gaan om eerder verlies goed te maken, waardoor een combinatieploeg met op slag Annechien Schipper (Njord) naar de tweede plaats werd verwezen. Asopos de Vliet toonde zich in dit nummer in de tweede divisie op permachtig door drie afstanden en het eindklassement te winnen. Bij de lichte achten (roeiers tot 72.5 kg) moest een combinatie ploeg met daarin Elzard Schipper en Job Jansen (Njord) Skadi uit Rotterdam en een favoriete com binatieploeg voor laten gaan. De lichte eerstejaars van Njord blon ken uit op de korte afstanden, maar verloren te veel op de overi ge afstanden. Bij de jeugd werd de jongens 15-16 dubbelvier van Die Leythe, met aan boord Arne Wentholt, Imre Zevenhuizen, Sjoerd Kruyff en Victor Vissers, op alle onder delen tweede, op duidelijke af stand van winnaar Het Spaarne uit Haarlem. Bij de veteranen be haalde de ploeg van Die Leythe een goede derde plaats, de ploeg van Rijnland uit Voorschoten werd hier achtste. HARM GIJSMAN KRV de lachende derde LEIDEN De topper tussen TAW en Alphia is geëindigd zoals hij was begonnen: 0-0. Koploper KRV profiteerde hiervan door SVOW met minimale cijfers terug te wijzen (1-0). De Sleutels heeft zich na een slechte periode weer enigszins hersteld. De Vlietbewo- ners versloegen Woubrugge met 3-0. MVKV - LSVV 3-1 De Leidse Studenten zijn volle dig van slag af. Tegen MVKV verlo ren zij kansloos. Martin Oudshoorn, Hans Brussee en Maarten de Mol schoten de Leidenaars naar een te rechte nederlaag. Voor LSVV scoorde Rogier Oldenburg. Nederlanders geen partij voor Grethen en Daan Noteboom zijn de grootste boosdoeners", merkte elftalbegelei der Joep Jansen gekscherend op,( want na afloop had KRV toch weer twee punten in de knip. Dat was te danken aan de enige doeltreffende actie van Noteboom. die in de extra tijd van de eerste helft een solo-actie met een treffer bekroonde. SVOW bood wel goed tegenspel maar imi-l teerde verder de gastheer in het ge-1 brek aan schotvaardigheid. De Sleutels - Woubrugge 3-0 "Dat was de beste eerste helft van dit seizoen", juichte elftalbegelei der Ger Scheffer na afloop. Mis-1 schien wat overdreven, maar feit isj dat De Sleutels eindelijk weer een duidelijke zege boekte. Daar was de terugkeer van Matty Polman (als 'breekijzer' op het middenveld) ze ker debet aan. Al voor rust werd de Woubrugge-muur aan gort gescho-1 ten. Henny Siebert, Leo Compeer en Fer van Kampen kegelden de be zoekers omver. GWS - ZLC 1-2 De Leidse vrijbuiters schijnen de smaak goed te pakken te hebben. Nu geldt GWS nu niet bepaald als één van de topploegen in de Leidse afdeling maar ZLC moest uit het diepst denkbare dal van de Neder- landse standaardploegen komen. De ZLC-treffers werden gemaakt door Martin Oudshoorn en Piet Kamphues terwijl Hans Goudriaan de tegentreffer produceerde. Meerburg - Alphia 1-4 In dit duel speelde arbiter Siebert een merkwaardige rol. Nadat Alp- I henaar Ronald van Wieringen in de 25ste minuut geblesseerd was ge- raakt en de verzorger het veld in j was gekomen, wilde Siebert het spel snel doorgang laten vinden. Hij verzocht daarom de verzorger de hulp buiten het veld voort te zetten. Zij weigerden, waarop Siebert de wedstrijd tot ieders verbazing staakte. Na bemiddeling van het Meerburg-bestuur werd de wed strijd toch nog volgemaakt. Jean i Paul Versluis, Theo Disseldorp en Peter Verheul (2x) scoorden voor Alphia, Bram van Zwieten doel puntte voor Meerburg. Lugdunum - Abbenes 1-1 Good-old Jaap Schildthuizen scoorde al in de vijfde minuut de openingstreffer, maar trof in een volgende poging slechts de paal. Die voorsprong was niet terecht in de ogen van Abbenes-trainer Karei Kattenberg. "Wij zijn de hele wed strijd beter geweest. Die eerste was gewoon een sof-goal". Het ant woord van Abbenes was een prach tig afstandschot van Remco Zijs- ling. Alecto-doelman Boudewijn van Duiken in duel met Roomburg-aanvoerder Bas Koning tijdens de streekontmoe ting, die met 1-0 in het voordeel van Roomburg eindigde. Alecto-speler Mark Postma kijkt op de achtergrond be langstellend toe. (foto Henk Bouwman) In de vierde klasse B versloeg Leidse Studs in Haarlem Saxen burg met 6-0. Marieke van Zanten, Mane-Jeanne Vroncken Peters en Anneke Verheul (4) verzorgden de Leidse doelpunten. Volgende week kunnen de studentes al kampioen worden in hun thuiswedstrijd tegen Spire. De vrouwen van Hisalis hadden wat moeite met het tweede en win nende doelpunt van Magnus (2-1) dat met de bolle kant werd ge scoord. De scheidsrechter zag het echter niet waardoor de stand onge wijzigd bleef. Heieen van Laarho ven benutte een voorzet van Sietske Wijntje voor de Lissese tegentref fer. NIEK FAAS SINT ANNAPAROCHIE (ANP) - Op Europees niveau blijven de Ne derlandse kadristen ver achter. De rood-wit-blauwe vlag die gistermid dag werd-gehesen in dorpscentrum Ons Huis in Sint Annaparochie, was niet ter ere van een Nederlander, maar voor de Luxemburger Fonsy Grethen, die Europees kampioen ankerkadér 47/1 werd. Niemand van de acht nationale biljarters slaagde er in een ereplaats te bemachtigen. Het tweede van de vijf toernooien om de Classic Mas ters Trophy eindigde in een West duits/Luxemburgs onderonsje. Het werd ook dit keer in het voordeel van Grethen beslist, vóór de West duitsers Thomas Wildförster, Wolfgang Zenkner en Fabian Blon- deel. De best geklasseerde Neder lander was Piet Adrichem met een zesde plaats. Een van de weinige kansen van Oegstgeest in beeld. Han Willem Kotterman weet. met Johan Kroese van Ter Leede voor zich, echter geen doel te t reffen. Op de achtergrond kijkt Willem Jan Pott Hofstede van Oegstgeest^ toe. daarna voornamelijk de hielen van Pitti zag. De warrig fluitende arbiter Van Kreuningen (hij noteerde ook nog Oegstgeestenaar Ronald Maenhout voor een grove overtreding op Gros man) boorde Pitti bij een overtre ding van Eric van Grieken een straf schop door de neus maar de Sassen- heimer nam later sportief wraak. Eerst was hij op slag van rust On derwater en Van Grieken te slim af (0-2) en in de tweede helft schoot hij de de 0-3 simpel achter doelman Frits Bleichrodt. Ook voor Visser liet de uitslag aan duidelijkheid niets te wensen. "Nou, dit is het dan. We doen bovenin niet meer mee". Voor collega Kroese is de blik uiteraard geheel ergens anders op gericht maar de Sassenheimer bleef wijselijk op de vlakte. "Nee, we kij ken niet vooruit. Ik hou niet zo van kansberekeningen. We proberen gewoon elke wedstrijd te winnen. Een zege is alleen leuk voor van daag. Morgen is alles weer anders". RUUD PATTIAPON TAVV - Valken 'G8 0-0 De afdelingstoppers maakten er geen hoogstaande partij van. Met TAVV als meest aanvallende en Valken als counterende ploeg wer den er wel kansen geschapen maar niet benut. Zo stopte doelman Jan Varkevisser een gemene schuiver van TAVV'er Kees Hoogenes en zag Valkenburger Theo van Duyn een treffer afgekeurd. Varkevisser was overigens opvallend in beeld. Zo redde de Valkenburgse sluitpost op een vrije trap van Kees Reijngoud, maar had hij geluk toen Dick Hoog enes slechts de paal trof. Daaf Brandt vond dat Valken terecht een voorzichtige spelwijze hanteerde. "Ik vind het zonde om met lege han den naar huis te gaan. We hebben tactisch goed gespeeld". TAVV claimde^ in de slotfase na een duel van Hoogenes met Varkevisser nog een strafschop, maar kreeg die niet. KRV - SVOW 1-0 De Katwijkse voorwaartsen had den niet hun beste dag. "Frank Smit

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16