LFC wint overtuigend Lugdunum kan thuis niet winnen (OPVALLEND AANWEZIG 1 Quick Boys in Rijswijk blij met punt WSB en lisse doen goede zaken BZ palet puntje MAANDAG 26 MAART 199U SPORT PAGINA 15 LEIDEN - De tópper uit de zon- dagvierdeklasse tussen Doeos en LDWS werd in verband met de slechte gesteldheid van het ter rein afgelast. Ondertussen mag Kickers zich na de overwinning op Roac (3-1) weer koploper noe men. In de staart kon UDO. dat te gen SJZ in blessuretijd met 1-0 ten onder ging. de stijgende lijn van de laatste weken niet door trekken. VIERDE KLASSE ZO. SJZ - UDO 1-0 Een typisch degradatieduel. De gastheer vond in de eerste helft een aanvallend ingesteld UDO te genover zich. dat evenwel niet tot scoren kwam. Oegstgeestenaar Werner Knetsch, die evenals zijn ploeggenoten een tomeloze inzet aan de dag legde, was halverwege het eerste part met een schot voorlangs dichtbij de openings treffer. Na de pauze hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. Slechts een gevaarlijk schot van SJZ-speler Rob Retel (net over het doel) leverde wat gevaar op voor het doel van sluitpost Michel van Haren. In de 92ste minuut kreeg UDO alsnog de onverdien de genadeslag toegediend. Een cornerbal werd door Sjaak van de Broek in tweede instantie keurig op het hoofd gelegd van Rob Re- tel. die eenvoudig kon inkoppen 1-0. Hoewel de nederlaag UDO- trainer Hans Braat rauw op zijn dak viel. heeft hij de hoop nog niet opgegeven "Als we zo door gaan moeten we het kunnen red den in deze klasse, dit was toch een van onze beste wedstrijden van het seizoen". Foreholtc - Meerburg 1-0 De Voorhouters speelden de eerste helft met de wind mee. maar konden daar geen voordeel uit putten. Slechts de latere matchwinner Nico van Rijn wist na een kwartier de bal na een breedtepass van Ton Arroyo (la ter gewisseld voor Puck van der Voort) voor open doel naast te schieten. Bij Meerburg had Ar- noud Breemerkamp de beste kans tot scoren, nadat doelman Ralph Verhulst de bal uit zijn handen liet glippen schoot hij het leder naast. De kort uitgevallen eerste helft, die na 38 minuten we gens een forse hagelbui werd af gebroken, leidde tot een tweede helft met een zeven minuten lan gere staart. Meerburg goalie Mar co van Nierop plaatste daarin ver re uittrappen, maar meer dan twee goede schoten van Fred Ha- Natuurlijk is het een teken van zwakte van de Leidenaars. Met technisch sterke voetballers Edwin Verhoogt, Harm de Vos, An dre Hoekstra om er maar een paar te noemen - moet Lugdunum in staat zijn om een overwinning af te dwin gen. Waarom dit niet lukt. de laatste tijd althans, weet trainer Hennie de Klerk eigenlijk ook niet. "Wist ik het maar. dan zou het een stuk mak kelijker voor me zijn. Ik vond de in stelling in vergelijking tot de vorige wedstrijden in orde". De kleine oe- fenmeester, die 's ochtends nog en kele rotte appels uit het tweede de waarheid verteld had. ziet in het technisch surplus waarover hij de beschikking heeft wel een verkla ring voor het gegeven dat de ploeg te gemakkelijk tegendoelpunten in casseert. "We hebben teveel jongens die naar een voetballende oplossing zoeken waardoor we weer een klo- •Naam: Mark Vink Club: Noordwijk Leeftijd: 25 jaar Beroep: historicus Mark Vink is dit seizoen nog niet erg gelukkig geweest bij Noordwijk. De verdediger, die het nodige zitvlees heeft ge kweekt. kreeg, zoals hij zelf zegt. eindelijk het 'groene licht' van zijn trainer. Tijdens de warming- up voor het duel met ARC kreeg Vink een bal op zijn rechteroog en verloor hij een contactlens. Zonder lens heeft de Noordwij- ker te weinig zicht om de bal goed te beoordelen, dus kon hij niet spelen. Stond je niet op te letten? "We stonden met verschillende groepen een balletje te trappen. Vanuit een andere groep werd ik geraakt door een bal die ik niet aan zag komen. Toen werd het een beetje wazig. Het was wel een tragi-komische situatie, het hui len stond me nader dan het la chen". Ilïe was de schutter? "Ik geloof dat het Patrick Scheurwater was. Een concur rent? Nee. het was geen boze op zet. Wel perfect gericht. In de bidls-eye zal ik maar zeggen". lias je lens niet meer terug te vinden "We hebben nog in het gras ge zocht. maar dat leverde niets op. In de kleedkamer heb ik nog ge keken of die lens in een ooghoek was geschoven, maar dat was ook niet het geval. Wel een kostbaar ongelukje, want hel was een spe ciale sportlens. waarmee je bij voorbeeld ook mag zwemmen. Ik hoop via de KNVB-verzeke'ring de kosten vergoed te krijgen". Heb je wel eens eerder last van je lenzen gehad? "Nee. nog nooit. Maar ik zit blijkbaar in de bekende hoek waar de klappen vallen". Je hebt nog niet veel gespeeld dit seizoen. "Nee. vijf keer in de basis en een paar invalbeurten. Maar An dnes Wendt is de komende twee wedstrijden geschorst. Misschien krijg ik mijn kans". IVut doet een afgestudeerd historicus? "Ik ben al een tijd afgestudeerd maar heb nog geen baan. Ik ben nu druk bezig met het schrijven van een artikel over de politiek en handel in de Indische Oceaan. Daar moet ik in juli op een con gres een lezing over houden." tegoal tegenkrijgen. Ik vertel ze dat ze zich er niet voor hoeven te scha men om de bal een ouderwetse peer over de tribune te geven. De enige die dat doet is Tonnie de Rooy". Lugdunum hoopt het kampioen schap (De Klerk:"Ik word kam pioen") dus buitenshuis te bewerk stelligen. Het is een feit dat de 'Kik kers' uit. daar waar de druk minder groot is. slechts drie punten ver speelden en thuis het dubbele aan tal liet liggen. Het is te hopen voor de Leidenaars dat deze trend zich voortzet, want de toekijkende Olympia-trainer Jan Reurings, de tweede kaper op de kust, moet ge noegzaam hebben geconstateerd dat Lugdunum en Woerden er niet veel van bakten. Vooral na rust za ten beide elftallen geheel vast en viel er buiten de boekingen voor Woerden-speler Ruud van Leeuwen en De Rooy (zwaar gestraft) weinig verheffends te noteren. Het 'spektakel' vond in de eerste helft plaats. Lugdunum was toen nog wel in staat om Woerden, eerder dit seizoen nog door de groen-wit- ten met 3-6 afgedroogd, regelmatig onder druk te zetten. Via uitvallen, en vooral door het slordige uitver dedigen van de thuisclub, zorgden de gasten ook voor gevaar. Nadat Dick Louhenapessy na zeven minu ten bij de tweede paal een voorzet nog naast kopte was het in de veer tiende minuut wel raak toen Louhenapessy profiteerde van bal verlies en John Jansen in stelling bracht. Jansen had de bal bij de tweede paal vrij voor het inknikken. 0-1. Tussendoor had Woerden-doel man Andre Vrolijk nog het geluk aan zijn zijde toen een schot van ruim dertig meter van Cees van Tongeren via de onderkant van de lat en zijn voet naast ging. Lugdunum bleef ondanks dit te gendoelpunt de sterkere ploeg maar bleef het onheil over zich af roepen. De Rooy leverde zonder rugdekking de bal in bij John Jan sen die door Wim Eradus net op tijd gestuit werd. Maar Eradus zelf zaai de ook de nodige onrust met zijn zwakke uittrappen. Een van richting veranderde vrije trap van Van Tongeren leverde een kans op voor Verhoogt. De Vos en Albert Siera kwamen via de combi natie ook nog dicht bij een doel punt. De gelijkmaker viel uiteinde lijk in de 37ste minuut, toen Cees Schouten inmiddels geblesseerd het veld had geruimd voor Ton Bo ting. Een lange pass van Van Tonge ren werd door De Vos doorgekopt naar Verhoogt die even wachtte op Siera, maar dat duurde te lang. en vervolgens zelf maar scoorde (1-1). GIJS VAN OOSTEN genaars leverde dat niet op. In de 70ste minuut kreeg Foreholte na een vermeende hansbal van Jos Steenbergen een onverwachte strafschop mee. Cock van Leeu wen wist dit buitenkansje echter niet te verzilveren. Kort daarop bepaalde de op links geheel vrij staande Nico van Rijn de stand met een goedgeplaatste boogbal alsnog op 1-0. Hoewel Meerburg in de slotfase alles op alles zette, waren de beste kansen daarna nog voor de Foreholtespelers Stan Uljee en Puck van der Voort Alphen - SVLV 0-3 Alphen zal het de hectische slotfase van de competitie moe ten stellen zonder haar trainer Si mon Duin. die vlak voor de wed strijd zijn ontslag indiende. In de ze wedstrijd golfde het spel op en neer. Nadat Corne Klaassen zijn schot net over had zien gaan (19de minuut), waren het even later John van der Zijl en Bandy Ri chards die aan de basis stonden voor de openingstreffer van Stefan Roodakkers. Met een har de volley kogelde deze de bal bin nen: 0-1. De harde uittrappen van SVLV- doelman Rob Hannaart strandden na de hervatting tel kens op de Alphense buitenspel- val. De druk die anderzijds Al phen uitoefende op het Voor- schotense doel kon slechts ver taald worden in een schot van Piet Verlooij (bal naast). In de 85ste minuut stelde Roodakkers de zege veilig door een prima pass van Marcel van Tol af te ronden: 0-2. Luttele minuten voor tijd te kende Roodakkers met een doel treffende solo zelfs voor een hat trick: 0-3. Van Nispen - De Brug 1-0 Ook tegen het op de derde plaats staande De Brug wisten de Zilkers zich goed staande te hou den. In de eerste helft viel er van beide kanten niet veel goeds te noteren. In de 60ste minuut' mochten de bezoekers hun han den dicht knijpen toen een schot van René Ras tegen de lat uiteen spatte. Een aktie die zich even la ter zou herhalen, maar dan van de voet van Mart Meijland. Een ver keerde terugspeelbal van Zilker Andre van Eeden. die ook al te gen de lat caramboleerde, bete kende kort daarop bijna 0-1. Een door Erik Meijland verlengde cor nerbal werd in de 87ste minuut door John van Eeden al duikend ingekopt, waardoor de wedstrijd toch nog een juiste winnaar kreeg: 1-0. LFC-Stompwïjkse Boys 4-1. De thuisclub had de punten broodnodig. LFC kreeg de zege gistermiddag op de winderige Boshuizerkade evenwel niet ca deau. Vooral in de eerste helft verweerde de rode lantaarndra ger uit Storapwijk zich uitste kend. Na de 1-0 van Loek van der Post bracht Walter de Kievit de bezoekers snel langzij en daarna kregen de Boys volop kansen op de tweede treffer. Die viel echter aan LFC-zijde. Ger Nachtegeller buitte een onachtzaamheid in de vijandelijke defensie doeltref fend uit. Die slag kwam Stomp- wijkse Boys niet meer te boven. In de tweede helft probeerde de ploeg nog van alles, maar het was LFC dat met een aantal gevaarlij ke uitvallen de meeste aandacht voor zich opeiste. Sidney van der Pluijm toonde zich op de linker flank een behendige aanvaller. Hij was voor zijn directe oppo nent Chris Duivestein een ware plaag. Iwan Haft scoorde halver wege de tweede helft de bevrij dende 3-1. Peter Gijsman bepaal de de eindstand op 4-1. Die score betekende een bevrijding voor de Boshuizerkadebewoners. Stomp- wijkse Boys daarentegen gaat nog een moeilijke periode tege moet. LEIDEN - In de competitie van de Landelijke Jeugd heeft Quick Boys een belangrijk punt weten te behalen. De Katwij- kers hielden in Rijswijk het eveneens laaggenoteerde RVC van het lijf door in een rustige partij de stand dubbelblank te houden. LANDELIJKE JEUGD Een zeer belangrijk punt in deze fase van de competitie waarmee Quick Boys zich vrijwel veilig heeft gesteld. Opvallend is nog dat dit de derde achtereenvol gende wedstrijd was dat ach terin de nul werd gehandhaafd. Daar tegenover staat wel dat de voorhoede ook slechts eën keer in evenzovele wedstrijden het vijandelijke doel trol'. Ook dit maal was de frontlinie niet op zijn scherpst want met name Pascal Homan liet enkele aardi ge mogelijkheden liggen. LEIDEN Na de gelijke spelen op eigen terrein tegen Altior en Soccer Boys kwam Lugdunum tegen nummer drie Woerden weer niet tot een thuisoverwinning (1-1). De Leidenaars zijn blij dat ze nog maar één keer thuis moeten spelen, tegen FC Lisse, en vier keer uit. Begrijpelijk, want Lugdunum liet gisteren weer eens zien geen antwoord te hebben op verdedigende tegenstanders die het initiatief aan de thuisclub laten en stilletjes hopen op een goed re sultaat. Randstad Spuit heeft titel nu voor het grijpen LEIDEN - Randstad Sport kan zich volgende week op gaan maken voor een feestje. Als de Voorschote naren de wedstrijd tegen Leidsche Boys winnen, is promotie naar de KNVB een feit. Randstad Sport werd gisteren een handje geholpen door Oranje Groen dat buurman Leidsche Boys met 2-1 klopte. De wedstrijd Warmunda-Alkmania ging niet door omdat de aangewe zen scheidsrechter Malipaard ge blesseerd bleek te zijn (zie rubriek 'Er Tussenin'). VNL-ZLC werd af gelast. AFDELING LEIDEN ZO. Randstad Sport - Unitas Leiden 6- 0 In een eenzijdige wedstrijd kon de thuisclub zich nog permitteren om twee strafschoppen te missen. Peter Hoogduin en Marcel Groe nendijk faalden vanaf de stip. Peter Hogewoning (2), Marcel Groenen dijk (2), Marco van der Zon en Bob by van Aken lieten zien dat het in moeilijkere omstandigheden wel kon. Met de wedstrijd Leidsche Boys-Randstad Sport voor zondag op het programma kan het voor de ploeg van trainer Cor Pennenburg bijna niet meer fout gaan. Oranje Gi Leidsche Bo> Rijswijk-keeper Sander van de Water pakt de bal voordat Roodenburgspelers gevaarlijk kunnen worden. Op de rug gezien Duncan Alberga het midden (half zichtbaar) Ronald Jansen(foto Henk bouwi LEIDEN - Roodenburg staat weer met beide benen in het drijfzand. Na een kor te opleving van twee wed strijden waarin drie punten werden gepakt, voelde de Leidse tweedeklasser weer even grond onder de voeten. Maar gisteren werkten de tobberds uit Leiden-Noord zich weer op een verschrik kelijke manier in de nesten met een ontluisterende 0-3 nederlaag in eigen huis te gen Rijswijk, een ploeg die tot gisteren nog lager op de ranglijst was te vinden dan Roodenburg. Het worden dus nog vier zware slot wedstrijden (waarvan drie buitens huis) voor de ploeg met de gebrek kige voorhoede en de meest gepas seerde defensie van de tweede klas se (35 goals). Roodenburg verspeel de in anderhalf uur gisteren alle goodwill die het de afgelopen we ken had opgebouwd. Van de klasse en mentale weerbaarheid die het team toen liet zien was opeens niets Trainer Wim Rijsbergen is geen man van complimenten, maar had voor het cruciale duel tegen Rijs wijk opeens een andere pet opgezet. Hij had zijn pupillen over de bol ge streken en gezegd dat het allemaal nog niet zo beroerd gesteld was. Die mening heeft hij inmiddels weer herzien. En spijt had hij ook van zijn onnatuurlijke positieve houding tij dens de wedstrijdbespreking. "Geef ik ze eens een keer een compliment en dan bakken ze er vervolgens helemaal niks meer van", aldus de coach. "Ik heb geen verklaring voor deze vreselijke slechte wedstrijd. Dan denk je 'er zullen toch wel 2 of 3 spelers op staan die nog iets goed doen', maar ze hadden alle 11 een complete off day. Ze waren geen van allen rijp om met Roodenburg 4 mee te spe- LEIDEN - WSB en FC Lisse hebben gisteren in de strijd om lijfsbehoud goede zaken gedaan. VVSB won met ruime cijfers (1-4) bij DOSR en FC Lisse drukte het Goudse ONA vrijwel definitief uit de derde klasse (3-0). SJC gaat zware tijden tegemoet na de vijf de opeenvolgende nederlaag. DOSH - VVSB 1-4 VVSB-trainer Theo van der Burgh had voor deze wedstrijd een tactische wijziging doorge voerd. die goed uitpakte. Het pro bleem bij de Noordwijkerhouters zat het gehele seizoen in de verde diging. Door spits John Jansen' die een sterke wedstrijd speelde, teruggetrokken te laten spelen kwam de defensie niet voor grote problemen te staan. Na 25 minu ten stonden de bezoekers al op een comfortabele 0-2 voorsprong. Paul Warmerdam omspeelde twee verdedigers en vrij voor de keeper scoorde hij 0-1. Tien minu ten na de openingstreffer werd Warmerdam in het strafschopge bied gevloerd. Penalty-specialist Robert Marijnen tekende be heerst de 0-2 aan. Negen minuten na rust kwam DOSR terug op 1-2 via Walter Koek. WSB hield de verdediging gesloten en via de counter liep het uit naar 1-4. Op snelheid klopte Theo Aanhane de met veel risico spelende DOSR- verdediging (1-3). Uit een voorzet van Aanhane scoorde Theo Nul- kes uit een moeilijke hoek (1-4). WSB-sluitpost Rijkert van Soe- ren moest zich vlak na rust we gens een armblessure door Johan van de Berg laten vervangen. FC Lisse - ONA 3-0 Onverwachts nam Lisse in de 33ste minuut een 1-0 voorsprong via Paul Pijpers. Toen iedereen een voorzet verwachtte, schoof hij de bal in de korte hoek. Met een kopbal op de paal was Frans Bouckaert voor rust nog dicht bij een treffer. In de tweede helft knokte ONA voor wat het waard was. de enkele kansen die de Gouwenaars kregen werden ech ter simpel verprutst. Een kwar tier voor tijd besliste Frans Bouckaert de wedstrijd door uit een penalty, toegekend wegens een overtreding op Pijpers, 2-0 te scoren. Met een schitterende lob van Patrick Bon werd het in de 85ste minuut zelfs 3-0. SJC - Soccer Boys 0-3 De Noordwijkers komen de laatste weken zeer moeilijk tot scoren. In vijf duels werd slechts een keer doel getroffen. In de eer- sta 45 minuten kreeg de thuisclub echter de beste mogelijkheden via Marco de Ridder en Ruud Alkemade. Na rust ging het weer mis met het elftal van Harrie Loeris. De gasten liepen via Rene van de Bosch, Ruud Ruler (straf schop) en Bart van Dijk uit naar een 0-3 overwinning. Robert Pont schoot bij 0-2 nog op de lat. len. Het is alsof het ze niets doet, maar ik lig vanavond weer op de bank met een zuurstoffles en een pot maagtabletten". Dat laatste zal wel meevallen voor de trainer die sportpark Noord over enkele maanden verruilt voor DWS. Hij geeft de fakkel over aan Chiel Jansen, de man die gisteren dertig meter verderop in de dug-out zat. "Zo Chiel. hier moet je het mee doen volgend jaar", zei Rijsbergen na afloop tegen de coach van Rijs wijk, die zich tijdens het duel wel een paar achter de oren zal hebben gekrabd. Baas "Het was inderdaad weinig verhef fend wat de jongens van Rooden burg vandaag hebben laten zien", gaf de 49-jarige oefenmeester uit Voorburg toe. "Maar ik weet dat ze beter kunnen, dat schijnen ze ook in de afgelopen weken bewezen te hebben. Het kan altijd wel eens te gen zitten. Dat was in deze wed strijd het geval". De Roodenburg-spelers speelden zich op een sfeerloos en slecht be zocht sportpark Noord bepaald niet in de picture bij hun toekomstige baas. Toch heeft Jansen het volste vertrouwen in de twee seizoenen die hem aan Leiden hebben verbon den. "Roodenburg is geen ploeg die versterkingen van buiten haalt. Van Rijswijk zal ik ook niemand meene men. Het moet gebeuren met de ei gen mensen van deze vereniging en dat zal best lukken". Lukken deed er gisteren in elk ge val niets bij de thuisploeg. Rijsber gen moest improviseren vanwege de afwezigheid van vijf krachten. Richard Gottmer, Fred Ouwerkerk en Erwin Koree waren op vakantie. Cees Verver geblesseerd en Marcel van der Burg geschorst. Een ex cuus, al gebruikte de coach het niet. Het zou ook niet overtuigend heb ben geklonken, wetende dat de te genstander nog één vaste pion meer miste. In de eerste helft konden de blauw-zwarten nog behoorlijk mee komen met de opponent. Hoewel het spel van beide kanten weinig verheffend was (het belabberde veld en de dwars staande wind wa ren een geldig excuus) ging de strijd gelijk op. Niet in score weliswaar. want Rijswijk nam kort voor rust de leiding uit een strafschop van Ton van Bijnen. De oorzaak lag bij Ron de Bruin (landelijke A-jeugdspeler) die Rijswijk-spits Cees Toet had ge haakt. Armoedig Roodenburg stelde daar een kans van Nico van As tegenover. Na een vloeiende combinatie met Paul Pi- kaar stond de Leidse rechtsback oog-in-oog met Rijswijk-doelman Sander van de Water. Van As speel de de bal te ver voor zich uit en zag de beste Leidse kans van de wed strijd verloren gaan. De verdediger kreeg overigens een boeking net als de Rijswijkers Cees Toet en Mare van Lent. Het klinkt armoedig, maar met die mogelijkheid van Van As zijn meteen alle wapenfeiten genoemd van Roodenburg. Inclusief de twee de helft dus. De spitsen werden zel den bereikt, in tegenstelling tot Rijswijk waar steeds een aanspeel punt was en voldoende steun vanaf het middenveld. Als er al eens een vloeiende Leidse aanval dreigde, dan ontbrak weer de beslissende pass of werd de bal gewoon kinder achtig ingeleverd. Elk vertrouwen ontbrak in de Leidse linies. Voorin wordt op die manier dus de nul gehouden, maar niet ach terin. In de 62ste minuut kregen de gastheren zodoende de genadeklap. De lange spits Koos Boddman rondde een goede actie van Toet af: 0-2. Het gemak waarmee de Roodenburg-afweer werd uitge speeld, gaf te denken. Maar de ma nier waarop de derde tegentreffer tot stand kwam, nog meer. Aan voerder Ed de Maat en Boddman legden samen vijf Roodenburgers in de luren. John Verschoor mocht zich nog het meest schamen, want hij liet De Maat zomaar voorzetten op Boddman die ongehinderd mocht inknikken: 0-3. Met nog drie minuten te spelen werd door de man van het score bord ingegrepen. Terwijl Rijswijk nog bezig was kansen te verprutsen op 0-4 en 0-5 stond het op het bord opeens 0-0. Maar struisvogelpoli tiek levert natuurlijk ook niets op. Het heeft weinig zin om naast de be nen ook de kop in het drijfzand te steken. ROB VAN DER ZANDEN 2-1 Leidsche Boys heeft de goede kans om rechtstreeks te promove ren naar de KNVB lelijk laten lig gen. De bezoekers kwamen geen moment in hun spel en liepen zich voortdurend vast in de Oranje Groen-verdediging. Willem Uiter dijk bracht de boys in de eerste helft nog meer in de problemen door Oranje Groen op een 1-0 voorsprong te zetten. In de tweede helft kwam de thuisclub nooit echt in de moei lijkheden. Chris Tisseur scoorde zelfs een tweede Oranje Groendoel- punt. Pas bij een onterecht toege kende vrije trap wist Peter Siera de achterstand te verkleinen (2-1). VN A - ASC 0-3 ASC moest lang wachten op de bevrijdende treffer. Toen Bart Laurijssen doelman Beij uiteinde lijk doeltreffend passeerde was de ban gebroken. David Weise en Looman Leefmans voegden er ie der nog een treffer aan toe (0-3). Teylingen - VTL 1-1 In een slechte wedstrijd kwamen de partijen uiteindelijk een punten verdeling overeen. Vooral Teylin gen sprong erg onnauwkeurig met de kansen om. René Schouten schoot van de stip VTL naar een 0-1 voorsprong. Later mocht Robbert van Leeuwen het voor Teylingen eveneens van elfmeter proberen. Maar de Sassenheimer faalde jam merlijk. Prosuer Nieuwenhuizen zorgde later toch voor het verdiende gelijke spel MMO - Bernardus 2-2 Veel wind, veel afzwaaiers, maar toch redelijk voetbal. In de eerste helft kwam Bernardus op een 2-1 voorsprong. Pas ver in de tweede helft schoot Jos van Kampen de ge lijkmaker voor MMO in. Ook in de eerste helft had Van Kampen ge scoord. Voor Bernardus was Eddy Borst met twee doelpunten de pro ductieve man. LEIDEN Aan de kleurloze ont moeting (0-0) met Spartaan'20 heeft Blauw Zwart een punt overgehou den. In ieder geval een kostbaar punt in de strijd tegen degradatie die de Wassenaarders het gehele seizoen al voeren. Maar meer dan een gelijkspel zou met een beetje geluk mogelijk geweest zijn. Door de strakke wind die over het terrein aan de Mansveltkade blies, kwamen beide elftallen nauwelijks tot aanvaardbaar voetbal. Het bal verlies was erg hoog en het aantal kansen was op de vingers van één hand te tellen. De schaarse kansen vielen voor Blauw Zwart, Ruud Luyken en Danny Minnema had den de bal voor het intikken maar faalden. Spartaan'20 stelde hier niets tegenover. Cees Nieuwdorp, doelman van de thuisclub, moest zich warm houden met enkele te rugspeelballen. Trainer Peter Ciere was niet ontevreden met het puntje. "De situatie is voor ons niet gewij zigd. Roodenburg verliest welis waar, maar daar staat de winst van Rijswijk weer tegenover. Maar we blijven er in geloven".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15