Ajax worstelt met 'tweede garnituur' Willem II ziet na zege weer kansen amf4 Ritme Villa stokt Anderlecht en Club Brugge in evenwicht Cijfers en feiten Zwak Bayern verliest punt NAC haakt af Marseille en Monaco verliezen a-ffig—-1 MAANDAG 26 MAART 1 TILBURG (ANP) - Willem II heeft de kansen op behoud van een plaats in de eredivi sie weer in eigen hand. De Tilburgers versloegen voor eigen publiek FC Groningen (3-0), dat daardoor voorlopig het uitzicht op Europees voetbal verloor. De Tilburgse overwinning beteken- de voor Willem II de eerste competi- tiewinst voor eigen publiek sinds 21 oktober vorig jaar. toen concurrent BW Den Bosch met 1-0 werd ver slagen. Voor de revanche, komend weekend in De Vliert, bedraagt hel onderlinge verschil tussen beide Brabantse clubs een punt in het voordeel van Willem II. Willem II liet tegen Groningen naast het door vriend en vijand ge prezen combinatievoetbal ook ein delijk eens wat agressie zien. Het re sultaat was een pittige, faire wed strijd. die werd uitgevochten op een zwaar glibberig veld, waardoor merkwaardiger spelsituaties ont stonden. Die werden door scheids rechter Van Riel niet altijd even goed geïnterpreteerd. Grootste slachtoffer daarvan werd in de 37ste minuut Groninger Claus Boekweg, die voor twee op het oog onschuldi ge slidings evenzoveel gele kaarten kreeg en daardoor kon inrukken. Op dat moment leidde Willem II net met 1-0. Van der Borgt zette de thuisclub op voorsprong. Hij kopte een van links door Dijkstra geno men vrije trap hard in. Direct na het heenzenden van Boekweg besliste Willem II de wedstrijd, opnieuw uit een vrije trap. Duidelijk was te zien dat in Tilburg de gehele week op dergelijke situaties was geoefend: Van Geel legde breed, uitblinker Broeken stopte de bal en Van de Ven knalde vanaf achttien meter in de kruising. In de tweede helft profiteerde Willem II te weinig van het nume rieke overwicht en de mogelijkhe den die daardoor, vooral op links, ontstonden. Zo bediende Van Geel zijn medespelers een aantal keren op maat. maar zelfs de eenvoudigste kansen werden gemist. FC Gronin gen presteerde evenmin veel. Eij- kelkamp lag aan de ketting en Hen- nie Meijer leek met zijn gedachten niet bij het voetbal. Op 2 april be handelt de tuchtcommissie Meijers schorsing van vier wedstrijden we gens vechten tijdens de wedstrijd tegen Vitesse. Zaterdag was Meijer bijzonder mak. Pas acht minuten voor het einde leverde het rommeli ge spel weer een doelpunt op. Broe ken passte op de geheel vrijstaande Loggie, die slecht inschoot, maar doelman Lodewijks desondanks passeerde. Het blijft kwakkelen met Feye- noord. Na een goede wedstrijd vori ge week tegen Roda JC, lieten de Rotterdammers zondag in de Gof- fert tegen NEC weer weinig zien. Na een goed eerste half uur zakte de ploeg volkomen weg en kreeg geen enkele kans meer: U-U. „Het enige positieve van deze wedstrijd is dat ene punt", vond technisch-directeur Bengtsson. „De buitenspelers kwamen niet op en er werd gewoon niet aangevallen op momenten dat het moest." Het was dan ook NEC dat zich enigszins tekort gedaan voelde door de pun- tendeling. De Nijmegenaren had den in de beginfase achterin nogal wat organisatorische problemen. De jeugdige Van der Gaag moest in zijn vierde wedstrijd voor NEC de door griep gevelde Aalbers op de li- bero-postitie vervangen en het duurde even voordat de oranisatie sloot. Feyenoord kreeg in die fase veel ruimte op het middenveld en maak te daar goed gebruik. Een goede kans was er voor Scholten, die al leen op doelman Brookhuis afging na een snel genomen inworp. De blonde middenvelder faalde. Heus mocht vóór rust nog een keer aan leggen vanuit een vrije trap. De bal verdween net over de kruising. AMSTERDAM (GPD) Gevraagd naar wat voor hem het meest boeiende van het voetbal is, antwoordde Ajax-trainer Leo Beenhakker onlangs datje altijd weer naar een wedstrijd toe gaat met de verwachting dat het leuk zal worden. De bezoekers van de wedstrijden van Ajax weten de laatste tijd beter. EREDIVISIE Roda JC - Haarlem 5-0 (3-0). 8. Van Loen 1-0 (strafschop). 31. Hofman 2-0, 45. Van Loen 3-0. 72. Groenendijk 4-0, 76. Trost 5- 0. Scheidsrechter: Lammers. Toeschou wers: 4.000. Gele kaart- Hofman (Roda JC), Holverda en Numan (Haarlem). Willem II - FC Groningen 3-0 (2-0). 35. Van der Borgt 1-0, 40. Van de Ven 1-0. 82. Loggie 3-0. Scheidsrechter: Van Riel. Toe schouwers: 5.000. Gele kaart- Feskens, Van Geel (beiden Willem II), Wilson (FC Groningen). Rode kaart (2x geel): Boekweg (FC Groningen). BW Den Bosch - Vitesse 1-2 (0-1). 25. Van Arum 0-1, 55. Hilgers 0-2, 75. Van de Wiel 1-2. Scheidsrechter: Blankenslein. Toeschouwers. 3300. MW - PSV 0-1 (0-1). 43. Kieft 0-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 8.000. Gele kaart: Thai (MVV). FC Twente - RKC 0-1 (0-0) 87. Van Hoog dalen 0-1. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Ten Hag (Twente), Jalink en Hutten (beiden RKC). Bijzonderheid: Eerste thuisnederlaag FC Twente sinds 29-1-'89. NEC - Feyenoord 0-0. Scheidsrechter Houben. Toeschouwers- 9000. Gele kaart: Gemert (NEC) Ajax - Fortuna Sittard 1-0 (1-0). 3. Roy 1- 0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 9.000. FC Den Haag - FC Utrecht 1-1 (0-1). 44. Moore 0-1, 90. Lindenaar 1-1. Scheidsrech ter: Blom. Toeschouwers: 6.000. Gele kaart- Lindenaar (Den Haag), Heesen en Verrips Sparta - Volendam 2-0 (0-0). 56. Houtman 1-0, 81. Polley 2-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers- 2000. Gele kaart: Sa muel, Pastoor (beiden Volendam). Snoei (Sparta). Best bezochte wedstrijd: Ajax - Fortuna. NEC - Feyenoord 9.000. EERSTE DIVISIE Emmen - Helmond Sport 1-0 (0-0). 72. Metz 1-0. Scheidsrechter: Schaap. Toe schouwers: 1550. Gele kaart: Van der Meij- den (Helm. Sport). WV-Go Ahead Eagles 1-1 (0-1). Van den Brink 0-1, 74. Van Straalen 1-1. Scheids rechter: Van Haatten. Toeschouwers: 3400. Gele kaart: Graef, Dr.essen (beiden VVV), Hofstede (GA Eagles). Bijzonderheid: VVV- doelman Roox werd gehuldigd voor zijn 250ste wedstrijd Heerenveen - Heracles 1-1 (0-1). 13. Ver beek 1-0, 83. Bleuming 1-1. Scheidsrechter. Van Dijk. Toeschouwers: 2700. Gele kaart. MacDonald (Heerenveen), Van Goozen (Heracles). Telstar - Cambuur 1-1 (0-1). 31. Keizer 0- 1, 66. Van Duijvenbode 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers 600. Gele kaart: Van den Hoogenband. Van Dui|venbode (beiden Telstar), Abma, Koop man en Keizer (allen Cambuur). Rode kaart Crüden (Cambuur), na afloop gekregen we gens opmerkingen. DS '79 - Veendam 1-3(1-1). 38 McDonald 0-140. Van der Woude 1 -157 Brouwer 1 - 2, 68. McDonald 1-3. Scheidsrechter: Luy- ten. Toeschouwers: 220. Gele kaart: Hoek stra, Fühler (beiden Veendam). Wageningen - NAC 2-0 (2-0). 28 Vink 1 -0. 38. Van de Brink 2-0. Scheidsrechter- Bre- kelmans. Toeschouwers. 2500. Gele kaart. Van Halst (Wageningen), Dik (NAC) Biizon- derheid: wedstrijd in de 70ste minuut enige tijd stilgelegd wegens beenbreuk Verschoor (NAC). De Graafschap - AZ 2-1 (1-0). 8. Leeuwe rik 1-0, 72. Rontberg 1-1. 79. Leeuwerik 2-1 I (strafschop). Scheidsrechter: Kok. Toe- schouwers 1600. Gele kaart: Reuser, Groot en Cocu (AZ). RBC - SW 0-1 (0-0). 78. Roosa 0-1. Scheidsrechter: Modderman. Toeschou- wers: 2500. Gele kaart Breetveld (SVV). Excelsior - PEC Zwolle 0-2 (0-1). 5. Wes- terbeek 0-1, 64. Van Raalte 0-2. Scheids- rechter: Klootwijk. Toeschouwers: 500. Ge le kaart- E. van Buren (Excelsior). FEITEN Negen wedstrijden. Eindhoven vrij 15.550. Na 30 speel-j In topontmoetingen zoals die tegen PSV kan de Amsterdamse ploeg tot grote hoogten stijgen. Maar in wed strijden tegen de tweede garnituur van de eredivisie houdt het allemaal niet over wat Ajax laat zien. De twee meest recente competitieduels, te gen Volendam en FC Utrecht, ein digden beide malen malen in 0-0. Gisteren tegen Fortuna Sittard kwam Ajax in een stomvervelend schouwspel niet verder dan een ma gere en moeizame 1-0 overwinning. Een groot deel van het Amster damse publiek had na de vlakke re mise twee weken terug tegen Vo lendam kennelijk al zijn conclusies getrokken. Van de 17.000 toeschou wers die toen het stadion bevolkten, kwamen gisteren slechts 10.000 te rug. En dat terwijl aan de positie van Ajax op de ranglijst tussentijds niets veranderde; de ploeg heeft im mers nog steeds evenveel verlies- punten als koploper PSV. In de Twee blunders van Schumacher ISTANBUL (SID) - Twee blun ders van de voormalige West- duitse international Toni Schumacher hebben zijn club Fenerbahce de eerste plaats ge kost in de Turkse voetbalcom petitie. De lijstaanvoerder uit Is tanbul stond bij rust nog met 2-0 voor tegen Bursa. Onder meer door fouten van doelman Schumacher wonnen de bezoe kers met 3-2. Door die onver wachte nederlaag zakte de titel verdediger naar de derde plaats. hoofdstad zal men er inmiddels ook wel achter zijn dat de ogenschijnlijk spannende nek-aan-nek race om de titel meer te maken heeft met het gestuntel in Eindhoven dan met de werkelijke kwaliteiten van Ajax. Toch moeten de 10.000 gistermid dag eventjes gedacht hebben een lekkere voetbalmiddag tegemoet te gaan. Al na drie minuten zette Bryan Roy, na voorbereidend werk van Wim Jonk, Ajax op voorsprong. Het geroep om 'tien', 'tien' was ech ter al na een minuut of tien ver stomd. Fortuna zette na de 'organi satie-fout' die leidde tot de snelle treffer, snel orde op zaken. Met een beetje meer scherpte van puntspe- ler Richard Custers bij een voorzet van Geert Brusselers had de ploeg binnen het kwartier zelfs al weer op gelijke hoogte gestaan. Kansjes Met een voortvarende opening van BOCHUM (DPA) - Ook in de Bun- desliga neemt koploper Bayern München al genoegen met uiterst gedegen spel. De titelhouder, die woensdag PSV via een gortdroge wedstrijd uit de Europese beker stootte, wenste zich zaterdagmid dag in de uitwedstrijd tegen VfL Bochum ook niet in te spannen. De ploeg volstond met een punt (0-0), en zag de voorsprong op de concur renten ook nog groeien. FC Köln (1- 1 tegen Dortmund) en Leverkusen (vrijdag 3-0 tegen Frankfurt) moe ten in de komende acht wedstrijden een gat van drie punten dichten. Bayern Munchen wordt ongetwij feld opnieuw kampioen, maar veel smaak zit er niet aan de titelprolon- 15 minuten was de koek in De Meer ook gelijk op. Ajax kreeg via Pet- tersson, die in Liesdek een lastige tegenstander had, nog wat hele en halve kansjes waarbij doelman Ruud Hesp mocht laten zien dat hij serieuze kandidaat is voor de WK- selectie. Naarmate de wedstrijd vor derde verloor Ajax echter steeds meer greep op de wedstrijd. Fortu na hield Ajax redelijk eenvoudig verwijderd van het eigen straf schopgebied, waarop een enkele Amsterdammer (Jonk, Winter) het soms nog eens probeerde met een schot uit 'de tweede lijn'. De ver dwaalde kogels brachten echter al leen een tweede functie aan het licht van het 'supporters-vangnet' achter het doel van Hesp. Nogal voorspelbaar was Han Ber ger niet erg blij met het resultaat. De trainer in Limburgse dienst er kende voor minimaal een punt naar Amsterdam te zijn gekomen. „Het gatie. De Zuidduitsers zullen in de halve finales van het Europese be kertoernooi voor landskampioen te gen AC Milan meer stappen moeten zetten dan zaterdag tegen Bochum, dat zonder de geschorste Reekers aantrad. De ploeg uit München moest zelfs blij zijn met het gelijke spel. Bochum, nog steeds in degrada tiegevaar, was tevreden met het ene punt en de opbrengst van 500.000 «Br ÉÉ1SI v "Vf'w- jif M .Jr Fortunees Willy Boessen en Ajacied Stefan Pettersson hebben meer oog voor elkaar, dan voorde wegrollende bal. is niet in ons belang dat Ajax kam pioen wordt", aldus Berger, die zijn gehoor voorrekende dat Fortuna aan een zesde plaats voldoende heeft om zich te plaatsen voor de UEFA-cup. PSV moet dan kam pioen worden, waardoor bekerfina list Vitesse (momenteel vierde) Eu ropa Cup II speelt. Met de uitslui ting van Ajax voor Europees voet bal geven, zoals de zaken er nu voor gulden aan entreegelden. Wegmann kreeg voor de thuisploeg de beste mogelijkheid. Van dichtbij knalde hij op doelman Aumann. De koplo per speelde zonder centrale verde diger Jürgen Kohier, die met een spierblessure aan de kant bleef. De concurrenten profiteerden niet van de halve misstap van Mün chen. Alleen Leverkusen behaalde de volle winst, vrijdagavond werd het nog op de tweede plaats verke rende Eintracht Frankfurt met 3-0 afgedroogd. Leverkusen deelt nu de tweede plaats met FC Kóln, dat zaterdag tegen Borussia Dortmund op 1-1 bleef steken. Voor Dortmund was het zeven jaar geleden, dat de ploeg in Keulen een punt meenam. staan, de plaatsen drie (Roda), vijf (Twente) en zes (Fortuna) recht op deelname aan de UEFA-cup. De schorsing van Wouters krijgt overigens wat Ajax betreft nog een staartje. De club wil zich niet verzet ten tegen de strafmaat die de mid denvelder werd opgelegd, maar wel tegen de procedure. In samen spraak met de VVCS wil het be stuur van Ajax, aldus Beenhakker, 'iets' doen aan de rechtspraak die plaatsvindt op grond van tv-beel- den. Volgens Beenhakker is de ob jectiviteit in de (voetbal-)strafrecht- spraak momenteel zoek. Allereerst, zegt Beenhakker, doordat scheids rechters hun rapporten aanpassen aan de hand van tv-beelden en voorts doordat de tuchtcommissie oordeelt op grond van de beelden. DEN HAAG (ANP) - In de eerste d| visie lijkt de strijd om het karrj pioenschap beslist. Koploper SVV blijft punten pakken, terwijl nunj e NAC het winnende spool bijster is. Het verschil tussen beid clubs liep afgelopen weekeinde oj tot elf punten. De Schiedamse club won giste ren door een late treffer van Roosa zijn eerste doelpunt dit seizoen, md 1-0 bij RBC. De geschorste traine Advocaat werd op de bank vervan gen door technisch directeur Win Jansen. NAC trof zaterdagavond in Wage ningen een gemotiveerde tegen} stander. Het duel tussen de twee pe riodekampioenen was al bij de rus beslist. 2-0. Vink en Van de Brinlj schreven de doelpunten van Wage; ningen op hun naam. NAC-spelei Verschoor liep in deze wedstrijd een gecompliceerde beenbreuk op In de grote middenmoot is Veen dam onder leiding van aanwinst McDonald aan een opmars bezig. De Britse spits scoorde tegen hek kesluiter DS'79 twee keer. na vorigi week tegen Excelsior drie doelpun ten te hebben gemaakt. In Dordrecht keken bij het duel, dat in een zege van 3-1 voor Veendam ein) digde. op de kop af 220 mensen toe; Het vorige week uitgesproken faillissement had voor PEC Zwolle geen negatieve gevolgen op hel sportieve vlak. Voor amper 500 toe^ schouwers werd Excelsior op Woudestein met 2-0 verslagen. Bij het duel (1-1) tussen Telstar eij Cambuur had arbiter Mulder hej druk. Hij gaf vijf gele kaarten ei rode. Rangers op het verkeerde spoor GLASGOW (RTR) - Glasgow Rangers wacht al zes wedstrij den op een overwinning. De lijstaanvoerder in de Schotse eredivisie verloor zaterdag zelfs op eigen veld met 0-1 van Hiber- Aberdeen, dat nog altijd op eerbiedige afstand volgt (vijf punten), profiteerde optimaal met een zege van 2-0 tegen Mo therwell. Hans Gillhaus gaf al in de derde minuut de juiste weg PARIJS (Rtr/AFP) - Marseille en Monaco hebben zaterdag voor de Fransi competitie verrassende nederlagen geleden, waardoor het leider Bor deaux wel heel gemakkelijk werd gemaakt. Marseille liep bij Brest tegei een nederlaag van 1-2 aan, Monaco moest op eigen veld met lede ogen Toe zien, dat Auxerre met 4-2 zegevierde. Bordeaux profiteerde optimaal doo thuis voor 30.000 toeschouwers Paris Saint Germain met 3-0 te verslaan. Bordeaux vergrootte de voorsprong op Marseille tot drie punten, heeft wel een wedstrijd meer gespeeld. Titelverdediger Marseille nam wel al na zes minuten de leiding door Ger main, maar een kwartier later waren de rollen volledig omgedraaid dooi twee treffers van Cabanas. De 20.000 toeschouwers zagen in Brest geer doelpunten meer. Ook Monaco begon goed. maar stortte later in. Weah scoorde in de vende minuut voor de Monegasken. Nog voor rust gaf Kovacs met tw treffers Auxerre, dat woensdag voor de UEFA-cup werd uitgeschakeld door Fiorentina, de leiding. In het laatste kwartier vielen nog drie doelpunj ten. Pas nadat Cocard en weer Kovacs de bezoekers op 4-1 hadden gezet! kon Diaz vijf minuten voor tijd iets terug doen. LONDEN (Rtr) - Ook in Engeland gaat de race naar het kampioen schap met struikelingen gepaard. Koploper Aston Villa verloor zater dag met 0-1 bij het met degradatie bedreigde Crystal Palace, waardoor de voorsprong op het niet spelende Liverpool tot drie punten beperkt bleef met twee wedstrijden meer gespeeld. Liverpool trad vanwege een directe tv-uitzending eerder in de week aan tegen Tottenham en verloor. Zorgen om stadion NAPELS (RTR) - Er bestaan grote zorgen over het op tijd gereed ko men van de werkzaamheden aan het voetbalstadion van Napels. Dat heeft Luca di Montezemolo, voor zitter van het organisatiecomité van de strijd om de wereldtitel, gisteren verklaard. Met de kosten voor de modernisering van het stadion is een bedrag van circa 110 miljoen gulden gemoeid. Volgens de Napo- litaanse politie en lokale autoritei ten speelt de mafia een rol in het vertragen van de werkzaamheden. gewonnen, verloor door een doel punt in de vierde minuut van Garry Thomspn, een oud-Villa-speler, die twee dagen eerder voor zes ton door Crystal Palace was overgenomen van Watford. Het betrof een eenvou dige inzet, nadat Gary Ofteilly de bal uit een ingooi van Andy Gray voor het inschieten had neergelegd. Villa-aanvaller Tony Cascarino, die negen dagen eerder voor 4,8 miljoen gulden was overgenomen van Mill- wall om de kampioensaspiraties te ondersteunen, kreeg een gele kaart. Titelhouder Arsenal hield de klei ne hoop op behoud van het kam pioenschap levend door met 3-1 te winnen bij Derby. Aanvaller Martin Hayes scoorde bij zijn terugkeer voor Arsenal tweemaal. Doelman John Lukic was in topvorm. Hij weigerde dezer dagen over te stap pen naar Queens Park Rangers, waardoor de transfer van vier mil joen van Rangers-doelman David Seaman niet door ging. De achter stand van de Londense club op kop loper. Villa bedraagt negen punten met één wedstrijd minder gespeeld. Manchester United werkte zich enigszins uit de degradatie-zone met een overwinning van 2-0 bij Southampton, dat voor het eerst dit seizoen thuis vergat te scoren. Colin Gibson, die pas zijn tweede league- MILAAN (GPD) Diego Maradona heeft er persoonlijk voor gezorgd dat de spanning in! de Italiaanse competitie nog meer is opgelopen. De Argentijn lijkt eindelijk hersteld van een rugblessure en speelde gisteren tegen Juventus als in zijn beste dagen. te veel energie te hebben gebruikt wedstrijd bij de regie van de staats- Hij was dan ook verantwoordelijk voor de 3-1-zege op de Turijnse club. De Napolitaanse fans waan den hun club zelfs twintig minuten alleen aan kop. Maar na een doel puntrijke zondag (35 treffers) veran derde er weinig aan de top van het Italiaane voetbal, omdat AC Milan (met vier invallers) verdienstelijk won bij Lecce: 2-1. Marco van Basten zorgde voor de ze belangrijke overwinning, de 20e AC i deelde Van Basten na een combi natie met Colombo de knock-out uit. Het was Van Bastens eerste competitietreffen sinds een maand. De Utrechter staat nu op 19 stuks. De grote man van deze zondag was Maradona die zijn ploeg op bezie lende wijze op sleeptouw nam. De twee minuten beantwoord met Argentijnse sterspeler had aange- derde Napolitaanse treffer. Uit kondigd dat het duel met Juve vooi ËSÈ 3 hem „het begin van het WK-jaar' omroep RAI om de tv-beelden; vroeg, omdat hij de bal niet eens had opgemerkt. Na 'de pauze maakte Napoli de, topper professioneel uit. Een straf schop van De Agostini na een tackle Baroni op Barros werd binnen; dertig competitiewed- betekende. Tachtigduizend fans i strijden. Lange tijd zag het uit dat -de wereldkampioen in de hiel van Italië nog een keer averij op lopen. Onder leiding gen een glanzend optreden van hun scherpe hoekschop van Maradona' scoorde Francini, nadat alle verde digers van Juve de bal hadden ge mist. Maradona werd eindelijk weer idool. Maradona zorgde vlak achter bejubeld in het San Paolo-stadic oud-Milan-spits Virdis ging Lecce ginfase was Juventus, dat in de af- i tackle van Andy Thorn t start en het had daarmee gelopen dertien succes. Al in de zesde minuut strijden niet had verloren. npetitiewed- (foto epa) jag baj achter de geplaagde wedstrijd speelde in twee s en invaller Mark Robins maakten de treffers. Kort na zijn doeltreffen de actie werd Gibson gewisseld door de Engelse international Neil Webb. Deze maakte zijn rentree na dat een achillespeesblessure hem een half jaar buiten de lijnen hield. Millwall kwam op de laatste plaats terecht door met 1-2 te verlie zen van het eveneens laag geklas seerde Luton. kreeg zelfs een publiekswissel. Op slag lijkt iedereen onder de Ve suvius de kuren van de ster verge ten. Napoli staat nog één punt ach ter op Milan. Inter boekte een opmerkelijke 7- 2-zege op Atalanta, dat op de zeven de plaats staat. Aldo Serena was de Virdis. De grij- klok sloeg. In de dertiende minuut beste speler, hij scoorde zelf één Agostini dicht bij een treffer. Maar petitiedoelman Pazzagli nadat Be- daarna was het tot halverwege de nedetti fraai in positie was gebracht tweede helft alles Napoli wat de ze spits zette enkele minuten later trof Crippa van afstand de lat, zijn bewaker Salvatori voor schut, tweede poging van De Napoli werd maar toen greep Pazzagli fi Pas in de 25e minuut kwam op gelijke hoogte, nadat Franco Ba- nuten later demonstreerde San combinatie met Simone schoot. Baresi speelde weer een prominente wedstrijd en was weer veel op de vijandelijke helft te vin den. In de tweede helft bleek Lecce Diego het publiek de perfecte direc te vrije trap van dertig meter. Met een feilloze curve en op volle snel heid verdween de bal achter doel- Tacconi, die in de pauze van de BRUSSEL (ANP) - Anderlecht en Club Brugge maken van de ontknoping in de Belgische com petitie een spannende zaak. Op de 27e speeldag wonnen beide clubs vrij gemakkelijk, waardoor ze met 44 punten leider blijven. Anderlecht bij Kortrijk met 2-0. Brugge thuis met 3-^ van Ware- gem. KV Mechelen, dat op drie punten derde staat, verwerkte de tegenslag van de Europese uitschakeling door AC Milan goed. Achter de Kazerne werd Lokeren met 3-0 verslagen. Anderlecht kon pas na de rust van het duel bij Kortrijk het verschil in klasse tot uitdrukking brengen in de score. Degryse benutte een straf- Bruno Versavel succes. Toen Lokeren na de pauze beter in de wedstrijd leek te komen, kop te Wilmots een voorzet van Patrick Versavel in: 2-0. Weer Versavel zorgde in de slotfase voor 3-0. Antwerp, vierde op de ranglijst op acht pun ten van Anderlecht, won de derby bij Germinal Ekeren met 3-1. De Nederlanders speelden een belangrijke rol. Frans van Rooy maakte de eer ste en derde treffer voor Antwerp, de eerste uit een strafschop. Quaranta had 0-2 gemaakt. Bij die stand scoorde Ernie Brandts tegen. Een Ne derlander en een Westduitser, Ronny Prins (Ekeren) en Lehnhoff (Antwerp) werden uit het veld gestuurd. schop, nadat Ducoulombier de Deen Andersen had neergelegd. Lie Nilis zorgde voor 0-2. Degryse is nu topscorer met achttien treffers. Zijn belangrijkste concurrent op de lijst. Frank Farina, kwam niet aan doelpunten toe. Club Brugge maakte zijn doelpunten in het Olympia- park, tegen het laag geplaatste Waregem, als An derlecht pas in de tweede helft. Varga scoorde na 57 minuten in eigen doel. Vervolgens waren aanvoerder Ceulemans en Borkelmans goed voor 2-0 en 3-0. KV Mechelen ondervond nauwelijks serieuze tegenstand van Lokeren. Na een minuut had keer en was bij vijf andere treffers direct betrokken. De andere schut-; ters van de nog regerende kam pioen waren Bergomi, Matthaus,; Baresi. Berti en KlinsmanVi (2x). Punt voor Krol BASEL (GPD) Bij zijn debuut als trainer van Servette behaalde Ruud Krol gisteren een verdienstelijk ge lijkspel (1-1) tegen Basel. Twintig minuten voor het einde van de wed strijd kwam de ploeg van Krol via Lucien Favre verrassend op voor sprong. In de 89ste minuut echter bracht Patrick Rahnen Basel op ge lijke hoogte. Beide ploegen komen uit in de degradatiegroep van de Zwitserse nationale liga. Servette moet bij de bovenste twee eindigen om volgend seizoen weer in de hoogste klasse te mogen spelen. Na vijf duels neemt Servette de derde plaats in met zes punten.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14