'Ik voel me altijd verantwoordelijk' INGEN Rugoperatie voor Estefan KRO verliest kort geding tegen Studio Amsterdam Berend Boudewijn met 'Glad Ijs' weer terug op het KRO-scherm Rolling Stones openen tournee in R'damse Kuip pe PUITSERS iijpen nog $reep$ onper schulpgevoeiene we gene pe tweepe werelp oorlog /a. ompat pie OORLOG OOK hun schuip was- HILVERSUM - Vanaf vrijdag is hij er weer: de man die in een grijs verleden furore maakte als quiz-master en nog altijd met die rol geassocieerd wordt. Nu komt Be rend Boudewijn in beeld als presentator van het speelse KRO-programma Glad IJs. Een come-back dus? Niet echt. vindt Boudewijn zelf. door Robert Grijsen "Het is heel raar- dat uit al mijn presentatiewerk maar één ding overblijft. Voordat ik die quiz deed, was ik ook veel op televisie en daarna heb ik ook nog het no dige gedaan. Veel régievverk. Voor mij is het onderscheid tus sen regisseren en presenteren niet zo groot. Ik kan mij heel goed voorstellen dat kijkers den ken: hé, die is een tijd wegge weest. Maar ik heb dat gevoel he lemaal niet. Nou ja, niks aan te doen. Het gelijk ligt wat dat be treft bij de herinnering van de kijker." In het programma Glad IJs moeten zeven jonge spelers zich zelf en het publiek vermaken NEW YORK (Rtr/UPI) De Amerikaanse popzangeres Gloria Estefan heeft giste ren een succesvolle operatie ondergaan nadat zij twee dagen eerder haar rug brak bij een auto-ongeval. "Ik heb goede hoop dat zij bin nenkort al haar vroegere ac tiviteiten kan hervatten", zei de chirurg Michael Neu- wirth op een persconferen tie in New York. Tijdens de vier uur duren de operatie zijn twee per manente stalen pinnen van 20 centimeter in Estefans rug ingezet om enkele ge broken ruggewervels te sta biliseren en een knik in haar Wervelkolom weg te wer ken. Een dergelijke ingreep is volgens Neuwirth vrij ge bruikelijk. Indien zich geen compli caties voordoen kan Estefan over zes maanden weer op de bühne staan. Zij staat be kend om haar levendige li ve-shows, waarbij zij veel vuldig over het toneel springt en danst. De lead- zangeres van de groep Mia mi Sound Machine raakte dinsdag gewond toen de bus van de band na een optreden in Pennsylvania door een vrachtwagen werd geramd. met improvisaties. Berend Bou dewijn geeft de opdrachten. "Het is een beetje geënt op de spelle tjes die mensen wel eens deden op lange winteravonden, uit de tijd voordat er televisie was. Dat is de atmosfeer die we willen hebben. Kijken of je elkaar aan het lachen kunt krijgen of voor het blok kunt zetten. Wat mij erg aanspreekt is dat het met mini male middelen gebeurt. Je hebt niks om op terug te vallen. Het is een beetje de vorm van cabaret: een klein zaaltje, een klein podi um, niet te veel publiek." "Het hoeft niet altijd grappig te zijn. Het komt aan op de vin dingrijkheid van die zeven men sen. Hoe alert ben je in een be paalde situatie? Hoe los je iets op? En dat is hopelijk boeiend om naar te kijken. Omdat de kij kers thuis toch mee doen. De spelers krijgen een opdracht, die moeten iets doen en mogen dan een bepaald woord niet gebrui ken. Als kijker kan je zelf den ken: hoe zou ik me daaruit red den? Het is geen wedstrijd. De spelers krijgen geen punten of prijzen. Er is niets te winnen. Ja, iemand wint een keer een close- up. Maar dat is ook alles.' Lef Er komen acht wekelijkse uit zendingen op het scherm. Die zijn nog niet allemaal opgeno men. Berend Boudewijn: "Dat vinden ze bij de KRO niet zo leuk. Maar ik ben ertegen om een serie programma's helemaal van te voren te maken. Het aardige van zo'n programma als Glad IJs is dat het een beetje evolueert. Als jé twee afleveringen op neemt en uitzendt, dan heb je wat ruimte en kun je iets veran deren. Dat heeft dan invloed op de volgende twee. Het gebeurt vaak dat ze dertien programma's in een week maken. Lopende band werk. En ik als kijker heb altijd het gevoel dat ik dat eraan De zeven vaste deelnemers in Glad IJs zijn onbekende acteurs en actrices. Aanvankelijk werd echter gedacht aan bekende mensen. "We hebben het daar heel lang over gehad. We zijn zelfs in bespreking geweest met een aantal. Maar de bekende mensen die wij wilden hebben hadden niet zo'n zin. Of ze zei den: ik kan niet improviseren. Op een gegeven moment zijn we daarvan terug gekomen. En nu ben ik ontzettend blij dat je ze ven koppen ziet die je niet eerder hebt gezien. Allemaal AMSTERDAM (ANP) - De KRO heeft het kort geding tegen het blad Studio Amsterdam verloren. Rechtbankpresident mr. J.M. Vrakking bepaalde gisteren dat het niet te verwachten is dat het publiek Stu dio Amsterdam zal verwarren met het blad KRO-Studio van de KRO. Studio Amsterdam is een blad dat gratis in Amsterdam wordt verspreid en dat zich toelegt op nieuws over de media. De KRO had geëist dat de naam Studio uit de titel van het blad zou verdwijnen omdat zij meende dat de naam Studio aan haarzelf was voorbehou den. Ook wilde de KRO dat Studio Amsterdam zou ophouden met spotten over die eis van de KRO. Mr. Vrakking was het oneens met de stelling van Hilversumse om roep dat zij schade leed door als satirisch bedoelde advertenties in Studio Amsterdamwaarin een massale uittocht van KRO-leden naar Studio Amsterdam werd gemeld. Hij wees alle eisen van de KRO af. De omroep weet volgens een woordvoerder nog niet of zij in beroep gaat. De autoriteiten van de Indonesi sche provincie Lampung in het zuiden van Sumatra hebben een avondklok ingesteld voor hon den. Alle dieren die zich na elf uur op openbare plaatsen bevinden, zullen zonder pardon worden doodgeschoten. De maatregel is genomen om de mens te beschermen. In 1989 zouden in Lampung meer dan 800 personen zijn gebeten door hon den. De plaatselijke autoriteiten schatten dat in hun provincie ze ker 118.000 honden rondzwerven. Maar enkele duizenden soortge noten hebben het geluk huisdier te zijn. Reclame op Muur De Oostduitse ondernemer An dreas Dademasch heeft de rech ten gekocht voor één kilometer van de Berlijnse Muur en wil het stuk gaan gebruiken voor recla medoeleinden. Bovendien moet een stukje muur blijven staan als .cultureel monument' vindt de ondernemer. Het deel van de Muur dat Da demasch heeft gekocht hangt nu nog vol posters van de verkiezin gen in de DDR. Die zullen er wor den afgekrabd waarna er een lik Tweeling-ruil Aanvankelijk hadden de bewa kers van de gevangenis in Zuid- Wales niets in de gaten. Tijdens een visite, die normaal onder toe zicht staat, was de 19-jarige Terry erin geslaagd zijn spijkerbroek en jack te verwisselen voor het kleurloze gevangenisuniform en de plaats in te nemen van broer Tony, veroordeeld voor inbraak. De politiewoordvoerder in Car diff kon niet vertellen hoe de ruil, die dinsdag moet hebben plaats gehad, was ontdekt. De politie is een zoektocht begonnen naar de ontsnapte tweeling-helft. En Ter ry, hij is aangeklaagd wegens hulp bij de ontsnapping uit de ge- zocj het Schip kuwem ZUM, waarmee J/J. te-ru6k0mt bij MIJ WET VOt&EVPE WVMMER /s eem zeem am '"at hls/t.em De bijna 150 kilo zware zee hond Winston' uit het dolfinari um Marine World in Vallejo in de Amerikaanse staat Califor- nië 'kust' haar pas geboren jong, die ruim 10 kilo weegt. Een naam krijgt het jonge zeehond je nas wanneer het geslaeht is vastgesteld. Hondewacht witte verf overheen gaat. De scho ne muur is dan beschikbaar voor alle adverteerders behalve voor degenen die alcohol, seks of siga retten willen slijten, aldus Da demasch. VRIJDAG 23 MAART 1990 LONDEN (GPD) - De Rolling Stones zullen hun eerste Europe se toernee sinds acht jaar in Rot terdam openen. Dit maakte Mick Jagger. leider van de legendari sche Britse popgroep, gisteren op een chaotische persconferen tie in Londen bekend. De optre dens in de Kuip zullen op 18 en 19 mei plaatsvinden. Het is vol gens de Nederlandse organisator Mojo-concerts uit Delft nog te vroeg om de voorverkoop datum te bepalen. De kaarten moeten nog gedrukt worden en hoe lang dat duurt, is nog niet bekend. Het maximaal aantal kaarten dat per persoon gekocht kan worden is zes, aldus Mojo-concerts. De entreeprijzen zullen 60, 55 en 50 gulden bedragen. Afgezien van de bekende voorverkoopadres sen, zal er (net zoals bij de voor verkoop van de Michael Jack- son-concerten het geval was) weer een 'drive-in'-ticketshop bij de Ahoy ingericht worden, waar eveneens kèarten gekocht kun nen worden. De Rolling Stones begpnnen vorig jaar augustus hun wereld tournee in Philadelphia (VS), die tot nu toe 3,2 miljoen bezoekers heeft getrokken. Volgens Jagger staat de fans in de Kuip de grootste rock and roll-show uit de geschiedenis te wachten. "We zullen nummers spelen uit de beginjaren van de Stones tot en met de meest re cente". In totaal zullen de Rolling Sto nes acht landen aandoen. Na Rotterdam volgen optredens in Barcelona, Madrid, Londen, Glasgow, Dublin, Manchester, Wenen, Göteborg, Oslo en Ko penhagen. Jagger zei meer dan tweeëneenhalf miljoen fans te verwachten. De optredens in Londen vin den op 6 en 7 juli pléats in het Wembley-stadion, het op een na grootste stadion in Europa. "De schnabbel in Londen wordt het neusje van de zalm", aldus Jag ger. "Het wordt niet zo maar een optreden, want dit is de plek waar we begonnen zijn. Londen roept bij ons speciale gevoelens van nostalgie op". De persconferentie in de Ta bernacle Club, een voormalige kapel, werd enkele malen onder broken door het gerinkel van de draagbare telefoon in Jaggers binnenzak. Nadat hij bij binnen komst al over een microfoon draad was gestruikeld, begon de 'telefoon te rinkelen, juist toen hij uitlegde waarom de andere leden van de groep niet gekomen wa- "Ah, dat moet een van de le den van de groep zijn die wil checken of ik geen onzin vertel", grapte Jagger. Op een vraag of de Stones zich niet aan het bedrijfsleven had den verkocht door de toernee te laten financieren door een grote Amerikaanse brouwerij, ant woordde het popidool: "We zit ten allemaal in hetzelfde schuit je. Wij hebben sponsors, jullie hebben adverteerders. Ik kan me de dag niet meer heugen dat ik een amateur was". Een paar dingen waren er on der invloed van de commercie wel veranderd, beaamde Jagger. Toen ik 20 was, speelde we 20 minuten achtereen. Nu spelen we tweeëneenhalf uur, en daar voor moet je in een goede condi tie zijn. Maar het is nog altijd te doen". De 47-jarige Jagger onthulde voorts dat hij in onderhandeling is met enkele Oosteuropese lan den. Nu de politieke barrières daar zijn weggenomen, willen de Stones graag enkele concerten geven in het oosten. De Rolling Stones begonnen vorig jaar augustus hun wereld tournee in Philadelphia (VS), die tot nu toe 3.2 miljoen bezoekers heeft getrokken. hoe ZOU PAT toch romen 7 De Braak en Masmeyer goed voor driejarig NCRV-contract HILVERSUM (GPD) - Ted de Braak en Frank Masmeyer heb ben gisteren een driejarig con tract getekend bij de NCRV-tele- visie. Beiden gaan de komende seizoenen een aantal grote amu sementsprogramma's presente ren. De NCRV wil het terrein van spellen en shows verder ontwik kelen en uitbreiden. Om die re den zijnde contracten met de twee goed scorende presentato ren verlengd. Jan van Dalen, hoofd Amuse mentsprogramma's van de NCRV-televisie is er blij mee dat De Braak en Masmeyer bij 'de club' blijven. Hij noemt de con tracten 'exclusief en heeft grote verwachtingen van de heren, die vanaf oktober hun eigen shows zullen presenteren en daarnaast zullen optreden in andere NCRV- programma's. Ted de Braak keerde vorig jaar terug bij de NCRV en deed vervolgens de Familie-spelshow die gemiddeld een hoge waarde ring kreeg. "Ik ben gelukkig dat het vertrouwen dat ik toen kreeg niu wordt doorgezet", zegt De Braak. "Voor iemand die wat ou der is, is het heel belangrijk om ergens bij te horen. Jarenlang zat ik bij de NCRV, toen was ik even weg, maar ik vind het echt heer lijk om weer terug te zijn. Daar krijg ik een kick van. Want ik knok graag voor deze omroep." Frank Masmeyer is trots op zijn contract. De afgelopen we ken was hij te zien als presenta tor van de Holidayshow, waar mee hij aantoonde te passen bin nen de NCRV-formule van gezel lig amusement. Volgend seizoen gaat hij door met de show. Mas meyer: "Ik ben ervan overtuigd dat we ons flink kunnen wape nen tegen de andere zenders en Ten maken." Vanaf 1 oktober krijgt de NCRV een nieuwe uitzendavoud: de maandagavond. Dan wordt de ene week Ted's Familiespel show uitgezonden en de andere week de Holidayshow. Berend Boudewijn: niet het gevoel te zijn weggeweest. (foto gpd) die aan het begin van hun carriè re staan." "Je moet als speler natuurlijk een soort lef hebben. Het lef om erin te springen, zonder datje ze ker weet dat er water in het bad zit. Want soms begin je heel ge decideerd aan een scène en dan gaat het fout. Maar dat kan ook weer ontzettend vermakelijk zijn. Ik heb wel bewondering voor die jonge mensen. Want hun positie is veel kwetsbaarder dan die van mij. Ik geef de op dracht, maar zij moeten het doen. Ik voel me ook verant woordelijk. Dat ze niet misbruikt worden en zo. Maar goed, dat heb ik altijd. Als ik achter de camera sta, voel ik me altijd verantwoor delijk voor de acteurs. Dan krijg ik toch iets beschermends." Betrappen "Ik doe zo'n programma abso luut naar eer en geweten, omdat ik ook een soort verantwoorde lijkheid voel tegenover de kij kers. Dat klinkt een beetje kin derachtig, maar de kijkers doen hun televisie aan en dan kom ik bij ze naar binnen. Ik vind datje dan je voeten moet vegen. Zo ben ik opgevoed. Anderzijds denk ik heel vaak aan een anek dote van Hitchcock. Die regis seerde een film met Ingrid Berg man. En zij had met een scène enorme problemen, zij zat heel uitvoerig te praten over hoe ze het zou moeten doen. En die dik ke Hitchcock keek haar aan en zei: 'Ingrid,, it's only a movie'. Zo fantastisch." "Dus ja, het is maar televisie. Maar het moet wel goed zijn. Als je kookt, maak je eten watje zelf lekker vindt. En als je televisie maakt, moet je iets maken waar je zelf naar zou willen kijken. En naar Glad IJs zou ik wel willen kijken. Ik vind het leuk dat er iets onverwachts gebeurt. Het betrappen van het moment dat iets geboren wordt. Iemand staat met z'n rug tegen de muur en die moet zich ergens uit redden. Zo ontstaan de leukste ideeën. Dat vind ik heel boeiend." (Vanavond, Nederland, 21.00)

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 26