Demonische cynicus vertelt hetzelfde verhaal Vietnam als een boze droom Voortploeterende kleine mensjes Rotterdamse Bospolder decor film Soutendijk als wandelende bom in Hollywood-film BAUIINA Zl BIOSCOPEN 'Crimes and misdemeanors'; regie: Woody Al len; hoofdrollen: Woody Allen, Mia Farrow, Martin Landau; theater: Lido, Leiden Woody Allen maakt films met de re gelmaat van een klok. 'Crimes and misdemeanors' is de negentiende film die hij schreef en regisseerde. In veel van die films speelt hij bo vendien een hoofdrol, hoewel hij zich als acteur in deze laatste pro- duktie vrij bescheiden opstelt. Met uitzondering van zijn eerste films en een enkel uitstapje tussendoor, behandelt al zijn werk het zelfde on derwerp; het onvermogen van de gemiddelde intellectueel in Man hattan tot het onderhouden van een bevredigende relatie. In 'Crimes and misdemeanors' is dat opnieuw het hoofdthema. Woody Allen speelt Cliff Stern, een filmmaker die met zijn docu mentaires over interessante maar weinig populaire onderwerpen niet aan de bak kan komen. Zijn zwager daarentegen is een uiterst succesvol film- en tv-producent. De tobbende documentalist is ongelukkig ge trouwd en wil scheiden, maar hij noch zijn vrouw hebben er de ener gie voor. Tegen heug en meug neemt Stern de opdracht aan een filmportret te maken van zijn be roemde zwager. Een karwei dat hij grondig verprutst maar dat hem wel in contact brengt met een aantrek kelijke producente. Martin Landau speelt de zeer ge slaagde oogspecialist Judah Ro senthal. Hij heeft al twee jaar een verhouding en zijn maitresse eist dat hij nu eindelijk eens met haar trouwt en zijn echtgenote in de steek laat. Rosenthal heeft een han dige broer die voorstelt de lastige maitresse op te ruimen. De specia list, in eigen ogen een redelijk en fa- soenlijk mens, voelt zich zo onder druk gezet dat hij geen andere uit weg ziet. Aan de hand van fragmenten, een reeks incidenten eigenlijk, brengt Allen de ontwikkelingen in de af zonderlijke verhalen tot leven. Zoals gebruikelijk in zijn films lo pen er nog tal van andere karakters rond, die in min of meerdere mate bij de twee hoofdkarakters betrok ken zijn. Ze zetten processen in gang, leveren ongevraagd commen taar en brengen een zekere context 'Crimes and misdemeanors' is fragmentarischer van structuur dan we de laatste jaren van Allen ge wend zijn. De film is ook serieuzer of anders gezegd; minder leuk. Woody Allen is en blijft een demoni sche cynicus, maar de woord- en si- tuatiegrappen zijn minder scherp dan gebruikelijk. Veel van zijn films zijn literair op een aangenaam ter loopse manier, maar in deze nieuwe film is dat literaire element nadruk kelijker aanwezig. De licht-absur- distische toets uit zijn vorige films is vrijwel verdwenen, wat niet weg neemt dat er veel te grijnzen valt tij dens het kijken naar 'Crimes and misdemeanors'. Opvallend is het grote aantal cita ten uit eigen werk. Allen herhaalt si tuaties en omstandigheden uit ou dere films als 'Interiors' en 'Annie Hall'. Ook grijpt hij sterk terug naar zijn joodse achtergrond. In 'Crimes and misdemeanors' spelen een rab bijn en een oude jiddische pappa een rol van doorslaggevende bete kenis. 'Crimes and misdemeanors' biedt een mogelijkheid die langzamer hand geheel uit de bioscopen ver dwenen is; lekker langzaam genie ten. Als altijd haalt Allen weer van alles overhoop; trouw en ontrouw, goed en kwaad, wangedrag en be rouw, geloof, hoop en liefde. Hij slaagt er in toenemende mate in al die zaken steeds 'mooier' vast te leg gen. Voor de opname van 'Crimes and misdemeanors' nam hij tien we ken de tijd, wat betrekkelijk veel is voor deze in technisch opzicht een voudige film. Achter de camera stond Sven Nykvist, vroeger de vas te cameraman van Ingmar Berg man en een garantie voor mooie plaatjes. Dan zijn er nog de acteurs waar mee Allen zich omringt; Sam Water- ston, zijn echtgenote Mia Farrow en Joanna Gleason als min of meer vaste medewerkers, Alan Alda, An- jelica Huston en Claire Bloom als nieuwkomers in de Allen-familie. Stuk voor stuk acteurs van hoge kwaliteit. Daarmee gewapend lijkt Allen steeds beter in staat te zeggen wat hij wil, op de manier die hij wil. Daarom wekken de laatste vijf, zes films van Allen de nieuwsgierig heid naar zijn volgende produktie. PETER SLAVENBURG Woody Allen enMia Farrow in 'Crimes and misdemeanors'. 'Honey I shrunk the kids'; regie: Joe Johnston; hoofdrollen: Amy O'Neill. Rick Moranis; thea ter: Lido, Leiden Tot nu toe hield Joe Johnston zich bezig met het ontwerpen van bij zondere effecten voor films als 'Star wars' en 'Raiders of the lost ark. Zijn regiedebuut maakt hij met de Disney-familiekomedie 'Honey, I shrunk the kids'. Ook daarin speelt trucage een belangrijke rol. De kin deren van een gekke uitvinder wor den door een op hol geslagen krimpmachine verkleind tot het formaat van een vlieg. De buurkin deren treft hetzelfde lot. Ze worden opgeveegd en in de tuin gegooid. Tussen de grassprieten binden ze de strijd aan met een bij, een mier en een schorpioen. Als komedie heeft de film zijn momenten. Rick Moranis (het debiele hulpje uit 'Ghostbusters II') is misschien niet de meest originele keuze als wereld vreemde vader, maar als hij zich mag uitleven in echte slapstick is hij in zijn element. Zijn verwoede po gingen om niet op het gras te lopen leiden tot de meest merkwaardige situaties, zodat de buren ernstig aan zijn verstand beginnen te twijfelen. Vreemd genoeg verdwijnt de hu mor zodra het verhaal zich ver plaatst naar de moeizaam voort- ploeterende miniatuurmensjes. Dan is de film alleen nog de moeite waard voor kijkers die dolgraag wil len weten hoe een mier tegen de we reld aan kijkt. Veel hoogstandjes van decorbouw dus. Heel fraai is overigens het zwembad vol kunst melk en dito cornflakes waarin een van de kinderen kopje onder gaat. Hij moet zwemmen voor zijn leven om aan de lepel van zijn vader te 'Casualties of war'; regie: Brian de Palma; hoofdrollen: Sean Penn, Michael J. Fox, Don Harvey; theater- Greenway, Voorschoten En toen moest Brian de Palma nog een Vietnam-film maken. De voor raad waar gebeurde, schokkende incidenten is nog lang niet uitgeput. De Palma liet het oog vallen op een verhaal dat ooit werd opgetekend door de journalist Daniel Lang. Een groepje gefrustreerde soldaten ont voert een Vietnamees meisje. Ze ne men haar voor 'eigen gebruik' mee op patrouille, verkrachten haar en ruimen haar vervolgens uit de weg. Een van de soldaten, een groentje nog, wil niet meedoen en haalt zich de haat van zijn kameraden op de hals. Aan het front is dat levensge vaarlijk. Maar de jongen zet door en weet de moordenaars op het nipper tje voor het gerecht te krijgen. Dat wordt allemaal keurig naver teld, geheel volgens het instructie boekje 'Hoe maak ik een Vietnam- film'. Veel onverwachte beschietin gen, jungle-opnamen met mooi stu- diolicht en Vietnamese boeren voor de couleur locale. Hier en daar een lekker hard accent, een subjectief shot of een scheve earner^ als het echt spannend wordt. De Palma heeft een reputatie als origineel en indringend filmer waar te maken, maar heeft er hier zichbaar moeite De keuze van de hoofdrolspelers is om te beginnen al erg gemak zuchtig. De scheef grijnzende Sean Penn als geflinte sergeant, de jonge hond Michael J. Fox als het on- J. Fox, Don Harvey integere groentje. Tel- heid. Tijdens schuldige kens als hij 'sorry' zegt tegen door zijn collega's mishandelde Vietnamees daalt de geloofwaardig- ROTTERDAM (GPD) First Floor dichtgetimmerd café in de buurt Features, het vermaarde filmpro- duktiebedrijf van Dick Maas en Laurens van Geels, is in Rotterdam bezig met de opnamen voor 'My blue heaven', de debuutfilm van re gisseur Ronald Beer. Het verhaal speelt zich af in de jaren zestig. Een werd, om de sfeer van die tijd op te roepen, verbouwd tot snackbar. De filmmakers kozen voor de locatie Bospolder, omdat die wijk in z'n ge heel nog de sfeêr van de jaren zestig uitstraalt. van Ennio Morricone de dramatiek zwakt De Palma het nagestreefde naar een hoogtepunt. Zelfs de vij- realisme juist af. Hij zet een ver- .and is onder de indruk en staakt grootglas op een afschuwelijk inci- even het vuren. Kortom, een film dent, maar over de belevingswereld maal- van de soldaat, over oorlogvoeren in het algemeen, of over Vietnam in het bijzonder heeft hij niets te mei een nodeloos ongenuanceerd en de nigrerend beeld van de Amerikaan se soldaat schetste. Die kritiek is niet geheel onterecht, maar zichzelf niet meer in de hand had den. Het kwaad wordt gestraft, het leger rehabiliteert zichzelf. Vietnam mei gexieei ü.ueievxii, gereduceerd tot een boze droom andere kant valt het moeilijk deze 6 g FILMS OP VIDEO De laatste Bondfilm is uit op vi deo en dat is voor liefhebbers van spanning en avontuur goed nieuws. Ze zijn niet allemaal even goed, die 007-films, maar ze zijn wel allemaal goed genoeg voor een middag of avond familieple- zier. De laatste, 'License to kill', geregisseerd door John Glen en voor de tweede keer met Timothy Dalton in de hoofdrol, is aan de harde kant. De knipogen zijn zeldzaam geworden en de actie is grimmiger. Dit keer heeft James Bond, geheim agent in dienst van Engeland, het aan de stok met zijn baas. Hij heeft iets te regelen met een drugskoning en moet bo vendien een moord wreken. Dal ton is uitstekend als geheim agent en hij krijgt in spannende scènes mooi tegenspel van Anthony Zer- be, Carey Lowell, Robert Davi en Talisa Soto. Warner Home Video. Het gaat met de filmcarrière van Burt Reynolds niet al t'e. best. Een ziekte en een paar flops heb ben hem teruggeworpen op de ranglijst van populaire acteurs. Maar hij blijft zijn vak kennen en Nu het met de speelfilms niet zo goed meer lukt probeert hij het met televisiewerkjes. In 'The dancer's touch' van William A. Fraker, is hij de vermoeide ex-po litieman Stryker die tegen een misdadiger oploopt met wie hij vroeger veel te stellen heeft ge had. Het duurt lang voor hij zin krijgt in zijn werk en tot zolang zit je als kijker alleen maar te wach ten op de eerste interessante scè ne. Esselte CIC. Hoe het beter kan laat Jerry Ja- meson zien in 'Blind chess', weer met Reynolds als Stryker. De po litieman is privé-detective gewor den en hij probeert familie van zijn secretaresse uit en een cor rupte rechter in de gevangenis te krijgen. Jameson regisseert het aardige verhaal heel pittig en Reynolds is goed op dreef. Ook Esselte. Eveneens voor de tv gemaakt is 'Stark: the mirror image' van Noel Nossick met Nicolas Surovy als politieman uit Wichita die in Las Vegas de moordenaar zoekt van een vriend en collega. Veel s biedt de film niet, maar de bijrol van de getalenteerde Kirs- tie Alley is de moeite waard. CB S/Fox. MGM/UA geeft in de serie 'Classic Collection' oudere film uit. 'Bad day at black rock' is een juweeltje uit 1954, gemaakt door John Sturges met in de hoofdrol Spencer Tracy als eenarmige held die orde op zaken komt stellen in een westernstadje. 'The wreck of the Mary De- are', gemaakt door Michael An derson, is van 1959. Charlton Hes ton en Gary Cooper zijn er alle twee kapitein in. Het schip van Cooper zinkt en de hij krijgt er ge donder door. Hij verdedigt zich niet en Heston wil weten waarom. Erg spannend is de film niet, maar liefhebbers van oude'ster- ren als Cooper en Heston zullen zich er mee vermaken. Films met twee mannen in de hoofdrollen zijn er bij dozijnen, films met twee vrouwen zijn dun- gezaaid. 'Like mom, like me' van Michael Pressman draait om Lin da Lavin en Kristie McNichol als moeder en dochter. Ze leven sa men en delen hun gelukkige en verdrietige ogenblikken. De van tafel en bed gescheiden moeder wordt verliefd en krijgt een af knapper, de dochter wordt ver liefd en veroorzaakt een afknap per. En dan komt pa ook nog met hangende pootjes terug... Michael Pressman heeft her kenbare situaties goed uitgebuit en hij blijft net binnen het randje van tranentrekkerij, waardoor de film bezienswaardig is. CBS/Fox. 'Quaterback princess' van Noel Black is een film van een jaar of zeven jaar geleden met in de hoofdrol Barbara Babcock die een zusje van Jodie Foster lijkt. Ze wil in een Football-team, maar dat is een mannenwereld. Ze moet en ze zal, en u mag raden of het lukt. Wat betreft opbouw en verhaal is 'Quaterback...' een kin derfilm, waarin Don Murray op valt als begripvolle vader. CB S/Fox. Eind van de maand ligt 'Karate kid 3* in de winkels. Deel een was een groot succes, deel twee deed het goed, deel drie valt tegen. Ralph Macchio is te oud gewor den om nog een onschuldig joch te spelen dat toevallig goed is in karate en zijn tegenstander is te slecht om geloof aan te kunnen hechten. John G. Avildsen regis seerde en hij moet onder het wer ken zijn ogen dicht hebben ge had. PETER DE ZWAAN ontsnappen. Het gras-oerwoud in de tuin ziet er daarentegen erg stu- dio-achtig uit. Gelukkig worden dergelijke verkleinfilms (de laatste was twee jaar geleden 'Innerspace' van Joe Dante) niet al te veel ge maakt. 'Honey, I shrunk the kids' zou anders wegens beperkte fanta sie snel door de mand vallen. Wat de film vooral zo'n vijftiger jaren-smaak geeft is de sullige mo raal. De ergste clichés worden niet geschuwd. Echtelijke onenigheid verdwijnt als sneeuw voor de zon. Een pesterig jongetje, een zelfinge nomen vader en een dweperige dochter komen tot inkeer. Om echt groot te worden moet je eerst klein geweest zijn, of iets dergelijks. Het voorprogramma bij 'Honey, I shrunk the kids' zal vooral de lief hebbers van Roger Rabbit een ple zier doen. In 'Who framed Roger Rabbit' zat een scène waarin het ge tekende konijn Roger samen met Baby Herman een film aan het op nemen was. Nu zijn Roger en Her man terug in een echte korte teken film. Een Spielberg-Disney copro- duktie die zo bol staat van bizarre actie dat het bijna een parodie ge worden is. LEO BANKERSE DEN HAAG (GPD) - Actrice Renée Soutendijk zal binnenkort te zien zijn in haar eerste grote Hollywood- film. In 'Eve of destruction' speelt de Nederlandse actrice de titelrol. Haar tegenspeler is Gregory Hines, ster uit films als 'White nights', 'Running scared' en Coppolla's 'The Cotton Club'. Reggisseur van 'Eve of destruction' is Duncan Gib- bins, die de film omschrijft als een combinatie van 'psycho thriller and non-stop high-tech action adventu- Soutendijk speelt eigenlijk twee rollen: die van wetenschapper dr. Eve Simmons en die van haar half- menselijke creatie Eve VI11. Die ro bot van vlees en bloed vormt het laatste snufje moderne wapentech niek. Tijdens ultrageheime experi menten in overheidsdienst met de robot gaat er iets ernstig mis. Zoals het in het verleden gebeurde met de schepping van Dr. Frankenstein, breekt dit bewijs van menselijke hoogwaardigheid los en wordt een wandelende tijdbom. Alleen dr. Simmons zal de mensheid voor een ramp kunnen behoeden, en behoeft daarbij de noodzakelijke assistentie van wapenexpert Gregory Hines. De hele aankleding van de film is in handen gegeven van Peter Lamont, die eerder verantwoordelijk is ge weest voor de set-ontwerpen van ondermeer Alien en alle James Bond films. (OP)NIEUW 'Crimes and misdemeanors' - Lido, Leiden 'Honey, I shrunk kids' - Lido. Leiden 'Sex, lies and videotape" - Greenway. Voorschoten 'K9- - Greenway, Voorschoten en As tra, Wassenaar 'De laatste eenhoorn' - Astra, wasse- BLIJVERS 'The war of the Roses' - Michael Doug las en kathleen Turner voeren bittere strijd rondom huiselijke aard - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Born on the fourth of July - Tom Crui- Leiden en Euro, Alphen 'Turner Hooch' - Politieagent Tom Hanks gaat op stap met zijn trouwe hond Hooch - Lido, Leiden 'Black rain' - zinderend onheil met Mi chael Douglas in Japan - Euro, Alphen 'Harlem nights' - magere komedie van Eddie Murphy - Euro, Alphen 'Oliver co.' - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Dead poets society' - Robin Williams als gedreven leraar Engels op middel bare school - Lido, Leiden 'Nine and a half weeks' - Kim Basinger en Mickey Rourke in broeierig liefdes verhaal - Trianon, Leiden 'Schot in de roos' - Rex, Leiden 'Repelsteeltje' - Greenway, Voorscho- 'De stam van de holebeer' - Trianon, 'Junglebook' - Greenway, Voorscho- FILMHUIZEN 'The name of the rose' - Kijkhuis Lei den (vr. Urn do., 19.30 en 22.00 uur) 'The lonely passion of Judith Heame' - Kijkhuis, Leiden (vr. t/m ma. 20.00 en 'Dangerous liaisons' - Kijkhuis, Lei den (di. 20.00 en 22.15 uur) 'Pane, amore e fantasia' - Kijkhuis, Leiden (woe. 20.00 en 22.15 uur) 'Les 400 coups' - Kijkhuis, Leiden (do. 20.00 en 22.15 uur) 'Het rode korenveld' - LAK-cinema, Leiden (di. 20.00 uur) 'TJie king of children' - LAK-cinema,. Leiden (di. 22.00 uur) 'Amici miei' - Filmhuis LVC, Leiden (t/m morgen 21.15 uur) 'Another woman' - Parkfilmhuis, Al phen (vanavond, 20.30 uur) DEN HAAG 'Koko Flanel' - Asta (463500), 12 jr. 'Black rain' - Asta, 16 jr. 'Field of dreams' - Asta, 12 jr. 'Shirley Valentine' - Babylon (471656), 'Dead poets society' - Babylon. 12 jr. "Wings of fame' - Babylon, al. 'War of the Roses' - Cineac (630637), al 'Harlem nights' - Cineac. 16 jr 'Sea of love' - Cineac, 12 jr. 'Born on the fourth of July' - Metropo- le (456756), 12 jr. 'Honey I shrunk the kids' - Metropole, usdemeanors' - Metro- pole, 12 jr. 'Turner Hooch' - Odeon (462400), al. 'Koko Flanel' - Odeon. al. 'War of the Roses' - Odeon, al. 'No holds barred' - Odeon. al. 'Monsieur Hire' - Studio (656402), 16 jr. 'Steel magnolias' - Studio, al. 'Valmont' - Studio, al. AMSTERDAM 'Crimes and misdemeanors' - Alfa love 'Sex, lies and videotape' - Alfa, al. 'Shirley Valentine' - Alfa, 16 jr. 'Shirlev Valntine' - Alhambra (233192), 16 jr. 'Dead poets society' - Alhambra. 12 jr. 'War of the Roses' - Bellevue Cinera- 'Steel magnolias, Cinerama, al. 'Glory' - Calypso (234876), 12 jr. 'Back to the future II' - Calypso, al. 'Romuald Juliette' - Cinecenter (236615). al. 'Monsieur Hire' - Cinecenter. 16 jr 'Valmonf - Cinecenter, al. 'Trop belle pour toil' - Cinecenter, 16 jr. "Born on the fourth of July' - Cinema (151243). 12 jr. 'War of the Roses' - Cinema, al. 'Sea of love' - City (234579), 12 jr. 'Turner Hooch' - City. al. 'Koko Flanel' - City, al 'Harlem nights' - City. 12 jr. 'Honey I shrunk the kids' - City, al 'No holds barred' - City, 16 jr. 'Field of dreams' - City. al. 'hsarlem nights' - City, 12 jr. Kurosawa retrospectief - Kriterion Sweetie' - Kriterion, 16 jr. 'Wallers letzter Gang' - The Movies, al. 'Black rain' -Tuschinski (262633), 16 jr. 'Born on the fourth of July' - Tuschins ki. 12 jr. al. 'My left foot' - Tuschinski, al. 'Music box' - Tuschinski, 12 jr. 'Dead poets society' - Tuschinski Cine ac (243639), al. 'Torch song trilogy' - De Uitkijk (237460), 16 jr. TELEVISIE Renée Soutendijk. (archiern Zaterdag 24 maart 'Starman' (BBC, 20.05 uur uur). Ame rikaanse science-fiction film uit 1984 van John Carpenter, met Jeff Bridges en Karen Allen. Buitenaards wezen landt op aarde en ontvoert een jonge weduwe om hem te helpen zijn op dracht te vervullen. 'La zizanie' (Duitsland 2,20.15 uur). Franse komedie uit 1977 van Claude Zidi, met Louis de Funès en Anne Gi- rardot. Fabrikant van anti-pollutie- stoffen krijgt ruzie met zijn vrouw als hij zijn bedrijf wil uitbreiden. 'Nothing sacrcd' (Super Channel, 21.30 uur). Amerikaanse komedie uit 1937 van William Wellman, met Carole Lombard en Fredric March. Klassieke komedie over een riooljournalist die de naderende dood van een meisje uit Vermont uitbuit ten behoeve van pak kende krantekoppen. 'Blind date' (Veronique, 22.00 uur). Amerikaanse film uit 1987 van Blake Edwards, met Kim Basinger en Bruce Willis. Een zakenman voert zijn 'blind date' met champagne, hoewel hij ge waarschuwd is dat zij niet tegen alco- 'Thc Super Cops' (Duitsland 1, 22.05 uur). Amerikaanse komische film uit 1974 van Gordon Parks, met Ron Leibman en David Selby. Batman en Robin bestrijden op onorthodoxe manier de drugshandel in de zwarte wijken van New York. 'Peeping Tom' (BBC 2, 22.20 uur). Britse film uit 1960 van Michael Po well, met Karl-Heinz Böhm en Anna Massey. Een medewerker van een filmstudio is een bezeten lustmoorde- 'Fletch' (BBC 1, 23.40 uur). Ameri kaanse misdaadkomedie uit 1985 van Michael Ritchie, met Chevy Chase en Dana Wheeler. Slimme journalist met geheime passie voor vermommingen komt drugsbende op het spoor. 'Comedy of terrors' (Veronique, 23.55 uur). Amerikaanse horrorpersif- lage uit 1963 van Jacques Tourneur, met Vincent Price en Peter Lorre. Be grafenis-ondernemer probeert vaart te zetten achter het heengaan van zijn toekomstige klanten. 'The small back room' (BBC 2, 00.00 uur). Britse oorlogsfilm uit 1949 van Powell en Pressburger, met David Farrar en Kathleen Byron. Munitie-ex pert die aan de oorlog een kreupel been en een drankprobleem overge houden heeft, laat nog een keer zien wat hij kan. 'The lightship' (Nederland 2. 00.20 uur). Amerikaanse gangsterfilm uit 1985 van Jerzy Skolimowski, naar de gelijknamige roman van Siegfried Lenz. Met Klaus Maria Brandauer en Robert Duvall. Bemanning lichtschip wordt door een groepje gangsters geg- Zondag 25 maart 'Le gendarme se marie' (Veronique, 20.35 uur). Franse komedie uit 1968 van Jean Girault, met Louis de Funès en Geneviève Grad. De gendarme wordt verliefd op de weduwe van een kolonel. Eenmaal gehuwd zet zij hem aan tot promotie, waardoor hij in con flict komt met zijn superieuren. Maandag 26 maart 'Manhattan' (BBC 2, 22.00 uur). Ame rikaanse film uit 1972 van Woody Al len, met Woody zelf, Diane Keaton en Michael Murphy. Fragmenten uit het ingewikkelde (seks)leven van een Ne- wyorkse comedyschrijver. Schitteren de film. 'Hotel Terminus (1)' (Duitsland 2, 22.40 uur). Amerikaanse docu-film uit 1988 van Marcel Ophüls over Klaus Barbie, de slager van Lyon. Een vorig jaar met een Oscar bekroonde docu mentaire-film waarin het spoor van Gestapo-chef Barbie wordt gevolgd. Vanaf het moment dat Barbie zich in 1942 in Hotel Terminus vestigt tot zijn berechting 45 jaar later. Dinsdag 27 maart 'Mad Max' (Veronique, 20.55" uur). Australische speelfilm uit 1980 van George Miller, met Mel Gibson en Hugh Kheys. In een uitzichtloze maat schappij zonder vastgelegde spelre gels, patrouilleren speciale agenten in snelle auto's langs wegen waarover suïcidale snelheidsmaniakken en ge motoriseerde roofbendes scheuren. 'De schorpioen' (Duitsland 2, 23.10 uur). Nederlandse film uit 1984 van Ben Verbong. met Monique van de Ven en Peter Tuinman. 1956. Vracht rijder die last heeft van identiteitscri sis raakt betrokken bij wapenleveran ties tijdens Indonesische vrijheidsoor log. Woensdag 28 maart 'Hotel Terminus (2)' (Duitsland 2, 22.40 uur). Amerikaanse docu-film van Marcel Ophüls over Gestapo-chef Klaus Barbie. Ophüls volgt het spoor van Klaus Barbie, de slager van Lyon. (Vervolg van gisteren). Donderdag 29 maart 'The little minister' (Super Channel, 20.00 uur). Amerikaanse film uit 1934 van Richard Wallace, met Katharine Hepburn en Donald Crisp. Schotse do minee wordt verliefd op La Hep. 'Cross creek' (Nederland 2, 20.27 uur). Amerikaanse film uit 1983 van Martin Ritt, met Mary Steenburgen en Peter Coyote. Naar de memoires van Maijorie Kinnan Rawlings. Schrijfster heeft geen inspiratie meer en gaat daarom een tijdje naar het platteland. 'Abilene Town' (Super Channel, 22.20 uur). Amerikaanse film uit 1946 van Edwin Marin, met Randolph Scott. Ann Dvorak en Edgar Bucha nan. Scott als sheriff die de nare taak heeft een ruzie tussen ranchers op te Vrijdag 30 maart 'Malpertuis' (BRT 1. 23.00 uur). Bel- gisch/Frans/Westduitse film uit 1972 van Harry Kumel, met Matthieu Carri ère en Susan Hampshire. Jonge ma troos gaat op zoek naar zijn zuster Nancy en vindt haar in het geheimzin nige huis van zijn oom Cassavius. 'The mortal storm' (Nederland 1, 23.10 uur). Amerikaanse film uit 1940 van Frank Borzage, met James Ste wart en Margaret Sullavan. Jonge Duitser en vriendin wijzen nazi-idea- len af. Dat komt hun duur te staan. 'American roulette' (Veronique. 23.30 uur). Amerikaanse film uit 1988 van Maurice Hutton, met Andy Garcia en Kitty Aldridge. Een afgezette La- tijnsamerikaanse president in Londen is op de vlucht voor een doodseskader. 'Terms of endearment' (BBC 1, 23.50 uur). Amerikaans drama uit 1983 van James L. Brooks, met Shirley Ma cLaine en Debra Winger. Door de in tensieve relatie mgt haar dochte: houdt de moeder ee.. plots opbloeien de verhouding met haar buurman Tot de dochter ongeneeslijk ziek wordt.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21