Oosterkwartier is ook gezelligheidsvereniging Rol voor het CDA in nieuw college? Jubileum speeltuin alsnog gevierd BORD ONTNEEMT UITZICHT Nog geen spoor inbraak Akzo VRIJDAG 23 MAART 1990 J.HjfffiilttMtitotfchfclI LEIDEN - Als het niet goed kan, moet je het niet doen. Met die gedachte in het achterhoofd besloot het bestuur van speel tuin Oosterkwartier vorig jaar de viering van het 60-jarig jubi leum uit te stellen. Er was ge woon geen geld. door Roy Klopper Toch wilde de vereniging het lus trum niet onopgemerkt voorbij la ten gaan. Er werd besloten de op brengst van de wekelijkse kaart avond in een speciale pot te storten. Met de inhoud hiervan is een jaar la ter alsnog een feestprogramma in elkaar gezet. Op Koninginnedag zijn er de hele dag aktiviteiten in de speeltuin aan de Borneostraat, zo wel voor kinderen als volwassenen. Heel wat bewoners van De Kooi hebben vroeger zelf in de speeltuin geschommeld of op het klimrek ge zeten. Met name toen de auto en steeds belangrijker plaats kreeg was het voor veel ouders een veilig idee dat hun kinderen op het speel terrein waren. Oosterkwartier is geen openbare speeltuin, maar een vereniging. Momenteel bedraagt de contributie 15 gulden per jaar voor een gezin, ongeacht het aantal kin deren. In ruil daarvoor hebben de gezinsleden onbeperkt toegang tot de speeltuin die het hele jaar door is geopend. Kinderen die geen lid zijn betalen per bezoek drie kwartjes. Geen onoverkomelijke bedragen, vindt mevrouw J. Pesant. Zij is se cretaris en plaatsvervangend voor zitter van Oosterkwartier. Dat werk doet ze inmiddels zo'n acht jaar. Aan het begin van de jaren tachtig werd ze gevraagd zelf zitting te ne men in het bestuur. "Ik was al sinds mijn kinderjaren lid en ben altijd blijven betalen om het bestuur fi nancieel te ondersteunen". Er was heel wat werk aan de winkel voor de nieuwe leiding. "Ik weet niet hoe het precies zat, maar er was van al les gebeurd; in ieder geval zat de speeltuin behoorlijk in de proble- Het nieuwe bestuur heeft de vere niging weer op poten gezet. Dat was niet gemakkelijk, omdat De Kooi snel dreigde te verouderen. "Men sen met kinderen trokken weg naar de Stevenshof', herrinnert Plesant. Pas de afgelopen jaren zijn er weer jonge gezinnen in de wijk komen wonen. Dit leidde tot een steigend ledental van de speeltuin. Momen teel betalen ongeveer 70 gezinnen contributie. Dat zijn er ooit 100 ge weest. In de zomermaanden spelen die buiten, 's winters kunnen ze in de grote zaal tafeltennissen en tafel voetballen. Het publiek wisselt nogal eens. Als het mooi weer is gaan de groteren naar het zwembad, dan hebben de kleintjes het rijk al leen. Vooral tijdens de schooluren komen er veel moeders met klein tjes. "Dan zetten we wat terrasstoel tjes bij elkaar zodat de vrouwen kunnen kletsten. Zo is het hier ook een gezelligheidsvereniging". De speeltuin wordt goed onder houden, enkele dagen terug zijn alle speelattributen weer in de verf ge zet. Met de vernielingen valt het vol gens Pesant mee. Niet alleen omdat er een groot hek staat bij de ingang, maar ook omdat een portier de hele dag een oogje in het zeil houdt. Tijdens de feestdag op 30 april staan de hekken voor iedereen wa genwijd open. De hele dag worden er spelletjes gespeeld. In de mid daguren is er een zeskamp voor de volwassenen. Pesant hoopt op een grote opkomst. Ze is overigens nog op zoek naar oude foto's van de speeltuin. Het is de bedoeling die te copiéren en op de feestdag tegen de hekken te hangen. Pesant vraagt mensen die nog plaatjes van de speeltuin hebben contact met haar op te nemen, tel. 221523. Meao De Meao Leiden houdt zaterdag 7 april een reünie voor oud-leerlingen en mede werkers De bijeenkomst wordt gehou den van 17 00 tot 20.00 uur in het school gebouw aan het Lammenschanspark 4. Opgeven door storten van 15 gulden op giro 9697 ten name van 'lustrumviering Meao' Vrijwilligers Het nieuwe vakantieboekje 'Vrijwilligers gevraagd' is uit. In het boekje staat een overzicht van plaatsen waar in de vakan- tietijd vrijwilligerswerk kan worden ge daan. Kosten bedragen 1,25 gulden. Het boekje is op te halen bij de Leidse Vrijwil- ligerscentrale aan de Oude Rijn 44b. IVN Het IVN-Leiden verzorgt een cursus over lente in de polder, bestaand uit twee avonden en een excursie. De data zijn 2, 5, en 12 april. Kosten 17,50 gulden. Op gave en inlichtingen tel. 224405. Mevrouw Kuipers van de Zijlsingel is sinds twee we ken beroofd van haar uitzicht. Pal voor haar woning is een groot bord geplaatst met daarop de namen van de uitvoerders van de nieuwbouw van basisschool Het Galjoen aan de Munnikentraat. De bewoonster heeft zich naar eigen zeggen 'rot gebeld' naar de verant woordelijke bouwmaatschappij IBB Kondor en de ge meente. De laatste partij lijkt genegen om iets te doen aan het verpeste uitzicht. De directie groen laat bij monde van H. Kuhn weten 'uit oogpunt van plantsoenonderhoud wel een betere plaats voor het bord te weten'. Hij be doelt daarmee dat het beter dwars in het plantsoen kan worden geplaatst. "Mevrouw Kuipers kan er dan langs kijken, terwijl de plantsoenwerkers ook wat be ter uit de voeten kunnen in de groenstrook". W. Mielo van de directie ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling is tevens genegen de positie van het bord te veranderen. "Als die mevrouw daarmee is ge holpen, zie ik niet in waarom dat niet kan". Mielo zeg de toe vandaag nog met de bewoonster te gaan praten over een mogelijke oplossing van het probleem. IBB Kondor is geen voorstander van herplaatsing van het bord. A. Kemp, projectleider van de bouw, zegt dat toestemming is verleend voor het bord langs dje Zijlsingel. "Desondanks had ik met mevrouw Kuipers afgesproken om haar klachten te bespreken. Ik be schouw het als een steek onder de gordel dat ze al voor dat gesprek de publiciteit zoekt". Kemp haalt tevens aan dat het bord er slechts staat zo lang de bouw van de school duurt. Die wordt naar verwachting afgerond VOOr September. (foto Jan Holvast) Mevrouw Pesant op de schommel met kinderen uit De Kooi. Op Ko: nedag wordt alsnog het 60-jarig bestaan van de speeltuin gevierd. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot z 8 uur: H. Meyer en C.E. v.d. Meer, Stokroos 1, tel: 215510. zo 8 uur tot 24 uur: J.H. de Ruiter, Rosmolen 2, tel: 125096. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Wasstraat 2a, tel: 122522. zo 8 uur tot 24 uur: G.A. Nering Bogel, tel: 124403. Groep 3 - Pleiter, Smit. Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne. Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: E.K. Fogelberg, de Sitter- laan 18, tel: 132877. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne. de Laat de kanterstraat 32. tel: 134345. Groep 4 - Van Wingerden. Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis. Horn, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn, Kennedy- laan 24, tel: 765400. zo 8 uur tot 24 uur: D.R. van Wingerden, Bos- huizerkade 31, tel: 310047. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul. Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.H.R. Prince, Vondel laan 58, tel: 76154. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, Gerard Brandt- straat 29. tel: 760947. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juflermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt t welke arts dienst heeft. Leiderdorp za en zo J. v.d. Beek en J. v.d. Leden, tel: 894539, spreekuur (uitsluitend voor spoedge vallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Hoofdstraat 8. tel: 894539. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: G.A. v.d. Steen hoven, Regentesselaan 45, tel: 177461. Voorschoten za A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118, zo F. Koopmans, Churchillweg 19, tel: 6352. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 35, tel: 01711-10834. Wassenaar za E.J.J. Op 't Land. Middelweg 21tel: 13056, zo M.H. van Tolingen, Hofcampweg 7, tel: 15939. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge- 30 door: Apotheek DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling, Plantsoen 23. tel: 125057. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel: 144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door- W.A.F.C.M. v.d. Ven, Grotiuslaan 14, tel: 890790, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of410950. Voorschoten/Wassenaar E. v.d. Pias-Moes, Rijksstraatweg 632, tel: 01751-77905. 120144;r tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp: voor dringende hulp buiten kantooruren, tel: 06-8212141. Afsluiting van actie FNV Horecabond LEIDEN De Horecabond van d( - FNV sluit maandag 26 maart een ao tie in Leiden af met een bijeen - komst in café Eigenzorg aan de Sta tionsweg. Van 15.00 tot 17.00 en va: 19.00 en 21.00 uur geven medewet kers van de vakbond informatie aai werknemers bij restaurants, café< snackbars en cateringbedrijven. De horecabond heeft woensda| en donderdag 180 bedrijven in Lei den bezocht. "Er is een aantal knel punten in deze bedrijfstak en daa wilden wij de mensen op wijzen'J aldus een woordvoerster van dj bond. Die knelpunten zijn volgeni haar onder meer het niet-uitbetalei van overuren, het niet-betalen vat kledingvergoeding, onvoldoend) vakantiedagen en het feit dat werk gevers soms geen loonstrookje uit reiken". De reacties in de verschillend! bedrijven liepen nogal uiteen. "Ii een cateringbedrijf was ook dj werkgever zeer gëinteresseerd ij het juist toepassen van de cao-bepa lingen. Bij een snackbar scheurd( de baas onze informatie echte; doormidden met de mdedeling: e: moet gewoon gewerkt worden". SASSENHEIM De politie heefl nog altijd geen spoor van de inbrei kers die het afgelopen weekeind? een kluis bij Akzo Coatings in Sas senheim hebben opgebroken. Uij cje kluis werden een 'aanzienlijk geldbedrag en enkele relatiegej schenken ontvreemd. De politie wil in het kader van hel onderzoek over de hoogte van het bedrag geen verdere mededelingen doen. De woordvoerster van Akzo wil slechts kwijt dat behalve hel geld en de relatiegeschenken geen andere zaken worden vermist. Inmiddels heeft Akzo in een aan tal dagbladen, waaronder deze krant, advertenties geplaatst. In de advertenties wordt een beloning toegekend aan degene die informa tie kan verschaffen op grond waar van de inbraak kan worden opge lost. "Wij willen dat de daders zo snel mogelijk worden gepakt in ver band met onze bedrijfsbeveiliging", luidt het commentaar van Akzo. Volgens de woordvoerster zijn tot op heden wel enkele tips binnenge komen, maar die hebben niets op geleverd. Bruikbare tips worden di-; reet doorgespeeld aan de politie. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Schouwburg Voor geïnteresseerden buiten de regio Leiden doet Vrij Nederland deze week uit de doeken hoe het zit met de Leidse schouwburgaf faire. 'Het geheim van rij dertien' staat er boven het verhaal waarin de ontslagen adjunct-directeur van Leidse Schouwburg kond doet van de zwarte kas en de nieu we broek van de directeur. In het artikel komen geen nieu we feiten aan het licht, alleen dat laatste, die nieuwe broek van de directeur. Dat wisten wij nog niet. Adjunct-directeur Kagie ver klaart dat directeur Boelen de ge meente voor veel meer dan twee duizend gulden heeft opgelicht. Vrij Nederland vraagt hem om een toelichting. Kagie vertelt over de etentjes met familie die Boelen declareerde onder het mom van een gesprek met impresario zus of zo, over de verjaardagen die Boelen in de schouwburg vierde en de videobanden van televisie programma's die voor privé-doel- einden, maar op kosten van de schouwburg, werden overgezet van U-matic op het VHS-systeem. Als enig nieuw feit om zijn be schuldigingen te staven noemt Kagie de broek van Boelen. Toen de schouwburgdirecteur name lijk een keer op straat bij een valpartij zijn broek scheurde kocht hij een nieuwe. De broek werd niet betaald met snippen uit eigen beurs maar uit de kassa van de schouwburg, aldus adjunct-di recteur Kagie. Kwaadsprekerij? Frans Boelen zelf doet er, ook tegenover Vrij Nederland, liever het zwijgen toe. Hij zegt, als VN hem opbelt: "Ik ben volledig over de kwestie doorgezaagd. Ik wil er niet meer over praten". Prijzen (I) Leidenaar Frans Leliveld leek vo rig jaar de trotse bezitter te zijn geworden van een spiksplinter nieuwe Ford Escort. Niet dat hij zo'n rijke stinkerd is. Nee. Leli veld won de auto plus een slordi ge 4000 gulden aan andere prijzen bij het Rad van Fortuin, een spel letjesprogramma van het inmid dels ter ziele gegane TV10. De prijzen zouden door bedrij ven beschikbaar worden gesteld zodra het spelletjesgebeuren op de televisie was vertoond. Door het stranden van TV10 gebeurde er evenwel niets: het programma werd niet uitgezonden en dus kon Leliveld naar zijn prijzen fluiten. De Leidenaar, die als verpleger bij het Academisch Ziekenhuis werkt, haalde vorige maand alle kranten omdat hij dreigde actie te ondernemen tegen TV10 of tv- producent John de Mol als hij zijn prijzen niet zou krijgen. De sterren van Joop van der Ende zijn nu allemaal aan de slag bij Veronique en ook de 40 ge maakte afleveringen van het Rad van Fortuin zijn intussen overge nomen door de commerciële zen der. Het programma wordt 5 keer per week, van maandag tot en met vrijdag, uitgezonden. Wij wil den weieens weten of intussen ook de glanzende bolide bij Frans Leliveld voor de deur staat? "Nog niet", laat de gedupeerde Leidenaar weten. Een paar we ken geleden kreeg hij wel een te lefoontje van Veronique: of hij diezelfde middag nog in 'de 5 uur show' wilde verschijnen. Leliveld hals over kop naar Hilversum. In het middagprogramma verzeker de de presentator van het Rad van Fortuin, de onvolprezen Hans van der Togt, dat Leliveld zijn prijzen binnen enkele dagen in ontvangst zou kunnen nemen. Van der Togt reikte, voor het oog van de kijker, vast symbolisch de autosleuteltjes uit. Inmiddels zijn we niet een paar dagen maar al weer een paar we ken verder. En, mooi dat de Lei denaar zijn prijzen nog steeds niet heeft. Wel een brief van Van der Ende die daarin meedeelt dat het nog circa vier weken zal duren. "Maar, er staat wel zwart op wit De vrijlating van Nelson Mandela heeft een creatieve Leidenaar geïnspireerd zijn garagedeur aan de Kruis straat om te toveren in een reusachtige pasfoto van de ANC-voorman. (foto Reinout van Guiick) dat ik de prijzen krijg", aldus Le liveld hoopvol. Overigens duurt het nog wel even voordat we de Leidenaar op televisie in actie kunnen zien. De spelprogramma's die nu worden uitgezonden zijn nieuw. De 40 ou de aflevering worden pas deze zo mer uitgezonden. Dan kunnen we Frans Leliveld dus op de buis zien, in zijn auto en de felicitaties in ontvangst nemend. Hoogst waarschijnlijk is de Leidenaar zijn auto dan weer kwijt. Die heeft hij al verkocht aan iemand anders. Prijzen (2) die ook nog steeds wacht op zijn prijs is Zoeterwou- denaar Ben Schildwacht. Hij won vorige maand de jaarlijkse ont werpwedstrijd van het Leidse Ar chitectencafé. De winnaar kon een geldprijs van 2000 gulden (to taal prijzengeld 4000 gulden) te gemoet zien, beschikbaar gesteld door de Leidse projectontwikke laar Erica. De geldprijzen werden, nadat Schildwacht tot winnaar van de ontwerpwedstrijd was uitgeroe pen, evenwel niet uitgereikt om dat Erica die dag niet zoveel geld in kas bleek te hebben. "Maar, het wordt binnenkort echt overge maakt", verklaarde organisator Piet van Veen weten op de be wuste avond. Een maand later blijkt dat de projectontwikkelaar gewoon slecht is in betalen. Schildhuis heeft zijn geldprijs nog steeds niet. Het architectencafé laat bij monde van Van Veen weten dat het geld nog niet binnen is. "We zouden het graag voorschieten, maar het architectencafé heeft ook niet zoveel geld in kas. Een woordvoerder van het bedrijf heeft vorige week al laten weten dat het geld is overgemaakt. Dus, we wachten maar af'. Een paar jaar geleden verklaar de directeur Swaak van Erica Be heer dat het 'geheim' van zijn suc cesvolle onderneming is dat hij een aantal externe financiers heeft "en a la de minuut over geld kon beschikken". Het kan verkeren. LEIDEN - Valt het CDA voor de vijfde keer uit de boot bij de vor ming van een nieuw college in Leiden? Dat is de grote vraag na de verkiezingen van afgelopen woensdag en de voorkeuren van D66 en Groen Links om een pro gressief college te vormen. De college-onderhandelingen moe ten nog beginnen, maar het is wel duidelijk dat er slechts twee coali ties tot de serieuze mogelijkhe den behoren: het progressieve college, of een college van PvdA, CDA en Groen Links. door Henny van Egmond De college-onderhandelingen worden waarschijnlijk spannend. Dat komt vooral door de sleutel positie die de PvdA - ondanks het verlies van vijf van de zestien raadszetels - blijft-innemen. Er mag dan een rechts college kun nen worden gevormd door CDA, WD en D66, maar niemand vindt dat op dit moment wenselijk of reëel. Het is zaak voor de PvdA om niet te snel het CDA of D66 uit de boot te laten vallen. Daardoor zou een rechts college dichterbij ko men. WD-voorman Van der Nat wees er al fijntjes op dat een colle ge zonder de PvdA voor hem tot de serieuze mogelijkheden be hoort. Maar voor hand ligt zo'n college zeker niet. Twee van de collegepartijen zijn eigenlijk al bekend: de PvdA en Groen Links. Er zijn in Leiden minimaal drie partijen nodig voor de vorming van een meerder heidscollege. De PvdA zal niet met twee rechtse partijen willen samenwerken. De invloed voor de sociaaldemocraten, die in de Leidse politiek altijd een meer derheid nastreefden in het colle ge, zou dan fors afnemen. Met twee rechtse partijen en een rechtse meerderheid in de ge meenteraad kan de PvdA zonder problemen buitenspel worden gezet. Dat gevaar is veel minder groot als Groen Links deel uitmaakt van het college, omdat deze partij veel dichterbij de PvdA staat dan andere. Met een collegeprogram ma waarin op hoofdlijnen harde afspraken worden gemaakt, is het gevaar zelfs te verwaarlozen. Bovendien wordt de wethou dersverdeling voor de PvdA in een college met Groen Links en nog een derde partij veel gunsti ger. De sociaaldemocraten kun nen de drie wethouders krijgen die ze al hebben geclaimd, Groen Links één en de derde partij - of dat nu het CDA of D66 is - twee wethouderszetel. Er blijft dan een progressieve meerderheid in het college. De PvdA en Groen Links lijken dan ook met handen en voeten aan elkaar gebonden Blijft de vraag wie de plaats van de WD in het college mag over nemen. Wordt het al zestien jaar in de oppositie verblijvende CDA. of mag D66 op het wethou derspluche? Het antwoord is niet zo simpel. Jarenlang heeft de PvdA geroepen dat een progres sief college zou worden gevormd op het moment dat zo'n coalitie over een 'werkbare meerderheid' in de gemeenteraad zou beschik ken. De 23 zetels voor het pro gressieve college wordt algemeen als werkbaar beschouwd, maar er bestaat geen groot enthousiasme bij zowel de PvdA als Groen Links voor deze samenwerking. Beide partijen twijfelen open lijk over de kwaliteiten van de D66-fractie. Wat blijft er over als er twee D66-wethouders in het college komen? vroeg De la Mar (Groen Links) zich af. Vijf van de acht D66-raadsleden hebben geen enkele ervaring met het raadswerk. D66-fractieleider Langenberg probeerde gisteren direct deze vrees weg te nemen. Er zijn twee mensen die worden genoemd voor de'tweede wethouderspost: nieuwkomer De Graaf en oud raadslid Hoekema, die inmiddels besloten heeft zijn onverwachte verkiezing te accepteren. Lan genberg is zeker van een wethou derspost bij een progressief colle ge. Langenberg heeft in een brief aan PvdA en Groen Links ook ge schreven bereid te zijn 'een gede tailleerd collegeprogramma te maken'. En wil ook bindende af spraken maken over de uitvoe ring daarvan. Deze opmerkingen houden een koerswijziging in voor D66, dat jarenlang pleitte voor meer vrijheid voor de colle gefracties in de gemeenteraad. Die vrijheid beangstigde PvdA en Groen Links, omdat het daardoor moeilijker wordt voorstellen door de gemeenteraad te halen. De christendemocraten lijken een goed alternatief te vormen voor D66 in een college. Niet al leen heeft de partij zestien jaar oppositie achter de rug en vindt eigenlijk vrijwel iedereen dat ze nu maar eens wethouders mogen leveren, maar bovendien is het een partij met een veel grotere be stuurlijke ervaring. Toch dreigen de christendemocraten nu weer uit de boot te vallen door de op stelling van Groen Links en D66. Voor de vijde keer op rij. Daarmee zou een grote partij als het CDA twintig jaar buiten het dagelijks bestuur van de stad worden gehouden. Dat is niet goed voor die partij én niet voor het stadsbestuur. En maakt de keus voor de PvdA des te moeilij ker.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14