Medicij nonderzoek komt in de knel' Bomen aanplanten tegen C02 is en nathouden Wetenschappers vragen steun overheid Burgemeester klaagt ex- wethouder aan 'Instructeur mee bij afrijden' Ziekenfondsen willen bijdrage demente bejaarden later innen Politie treft geen blaam bij bomaanslagen Nederlands asielbeleid hypocriet 5 WOENSDAG 21 MAART 1990 AMSTERDAM (ANP) - Tweeduizend verontruste wetenschappelijke medewerkers in het geneesmiddelonderzoek hebben zich gisteren in een brief tot de Tweede Kamer gewend voor verbetering van hun werk en meer steun van de overheid. Als geen verbetering in de huidige situatie optreedt, verdwijnt veel van dit voor de economie belangrijk, hoogwaar dig onderzoek naar andere Europese landen, zo stellen zij. KAMPEN (ANP) - Burgemeester Kleemans van Kampen heeft de hoofdofficier van justitie in het ar rondissement Zwolle gevraagd over te gaan tot vervolging van oud-wet houder C. Kranenburg. De burge meester beschuldigt hem van las ter. smaad en belediging. In een brief aan de gemeenteraad schrijft burgemeester Kleemans dat Kranenburg zich schuldig heeft ge maakt aan het verspreiden van leu gens over zijn persoon. Zo zou de ex-PvdA-wethouder hebben ver klaard dat Kleemans van de Com missaris van de Koningin in Overijssel te horen heeft gekregen dat hij moet opstappen zodra Kra nenburg in de gemeenteraad terug keert. Verder heeft de ex-wethouder volgens Kleemans gezegd dat de burgemeester gaat scheiden en een relatie zou hebben met een mede werkster van de gemeente. Die vrouw zou twee jaar geleden tegen Kranenburg hebben getuigd we gens onzedelijke handelingen. "Ho ge bomen vangen veel wind. maar dit wordt te gek", zo heeft de burge meester laten weten. Kranenburg kreeg twee jaar gele den een voorwaardelijke gevange nisstraf omdat hij drie medewerk sters van de gemeente heeft lastig gevallen. De man verloor als gevolg van deze kwestie zijn functie als wethouder. Hij probeert nu in de ge meenteraad terug te komen via de door hem opgerichte partij Politiek Alert. "Ongeveer een kwart van de appa ratuur die voor het werk aan de uni versiteiten en in onderzoekscentra wordt gebruikt, is verouderd en vol doet niet aan de moderne eisen", stelt prof. dr. Meijer, voorzitter van het Platform Geneesmiddelen On derzoek Nederland (PGON) in op richting, waarin de wetenschappe lijk onderzoekers zich hebben vere nigd, "Voorts dunt het topkader in deze sector steeds meer uit". Het platform, waarin vier vereni gingen op het gebied van de farma cologie en de farmaceutische indus trie zijn vertegenwoordigd, signa leert dat Nederland in zowel het fundamenteel- als het klinisch ge neesmiddelonderzoek duidelijk ter rein dreigt te verliezen aan landen als de Bondsrepubliek Duitsland, Groot-Brittannie en Zweden. "Door het achterblijven van in vesteringen in geheel nieuwe me thodieken dreigen Nederlandse universiteiten minder interessant te worden als samenwerkingspartner voor de vernieuwende farmaceuti sche industrie", licht Meijer toe. "In tegenstelling tot Nederland inves teert de overheid in omringende landen in toenemende mate in dit soort onderzoek. Concentratie van de beschikbare kennis en een bete- DEN HAAG (GPD) - De rij-in- structeur moet worden verplicht tij dens het rij-examen op de achter bank mee te rijden. De instructeur moet de examenkandidaat instru eren en aanwijzingen geven voor de route die moet worden afgelegd. Op die manier voelt de kandidaat zich beter op zijn gemak en kan de exa minator zich volledig wijden aan het beoordelen van de rijvaardig heid van de kandidaat. Dit voorstel hebben de Bovag-rij- scholen gedaan aan minister Maij- Weggen (verkeer en waterstaat) en het Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen (CBR). Het ministe rie staat niet afwijzend tegenover het voorstel en bevestigt dat deze nieuwe aanpak de kans van slagen mogelijk vergroot. De woordvoer ster verwacht dat het voorstel van de rijschoolhouders binnenkort in de Tweede Kamer aan de orde komt. Het rij-examen stond al op de Kameragenda. Het CBR heeft nog geen standpunt ingenomen over het plan van de rijschoolhouders. UTRECHT (ANP) - Psychogeriatri sche patiënten (demente bejaarden) die in een verpleeghuis worden op genomen zullen pas na een half jaar Klacht advocaat bij Europees hof HAARLEM (ANP) De Haarlemse advocaat Gaasbeek heeft bij het Eu ropese Hof voor de rechten van de mens een klacht ingediend. Hij zegt door een rechter in Breda ten on rechte gekort te zijn op zijn honora rium bij de verdediging van een Haarlemse vredesactivist, die te recht moest staan voor vernieling op de vliegbasis Woensdrecht. Gaasbeek stak "veel uren" in die zaak en diende, zoals gebruikelijk is bij strafzaken, een declaratie :n bij de griffier van de Bredase recht bank. Die wees de financiële ver goeding echter op grond van het str afdossier van de hand. De zoge noemde tussenkomstrechter, die vervolgens over het gevraagde ho norarium moest oordelen, stelde zich achter de griffier. Na overleg met de meervoudige strafkamer, die de zaak tegen de vredesactivist behandelde, kwam hij tot de con clusie dat de zaak niet gecompli ceerd genoeg was. Een vergoeding van 35 uur werd voldoende geacht. Advocaat mr. Gaasbeek meent dat hij door dit oordeel min of meer monddood is gemaakt. In de klacht aan het Europese Hof noemt hij het ook onterecht dat tegen het besluit van de rechter geen enkel bero'ep meer mogelijk is. een eigen bijdrage moeten betalen. Dat heeft de Ziekenfondsraad voor gesteld aan staatssecretaris Simons (volksgezondheid). Op het ogenblik geldt die regeling alleen voor mensen met een licha melijke ziekte of handicap. Patiën ten met een psychogeriatrische in dicatie moeten de bijdrage (maxi maal 1.350 gulden per maand en voor 65-plussers 2.200 gulden) op grond van de Algemene Wet Bijzon dere Ziektekosten al vanaf de eerste dag betalen. Het verschil tussen de twee groe pen patiënten is indertijd aange bracht omdat werd aangenomen dat het bij psychogeriatrische pa tiënten altijd om een blijvende op name zou gaan, dus om mensen die geen kosten meer hoefden te maken om een eigen huishouding in stand te houden. Maar intussen is geble ken dat dit niet altijd klopt. Zo wij zen gegevens van de verpleeghui zen uit dat van de patiënten met een somatische (lichamelijke) indicatie jaarlijks 50 procent definitief wordt ontslagen en van de psychogeriatri sche patiënten ongeveer 20 procent. Van de laatste groep blijft ongeveer 60 procent korter dan een half jaar in het verpleeghuis. re infrastructuur van het Neder lands onderzoekpotentieel is nodig om op Europees niveau mee te kun nen blijven doen". Meijer acht een bedrag van 10 a 15 miljoen gulden per jaar voldoende voor vernieuwing en modernisering van onderzoekapparatuur. Ook zou de overheid een zelfde bedrag moe ten uittrekken voor verbetering en verbreding van het top-onderzoek. Biotechnologie Op een internationaal TNO-congres in Utrecht bleek gisteren dat de ont wikkeling van geneesmiddelen door biotechnologie nog niet is ge worden wat er van was verwacht. In de jaren zeventig kreeg de medi sche wereld de beschikking over nieuwe technieken als DNA-recom- binant waarmee men micro-orga nismen op goedkope wijze zuivere medicijnen in vrijwel onbeperkte hoeveelheden kan laten produce- "De toepassingen blijken echter van veel beperkter aard te zijn dan verwacht", zegt woordvoerder Schellekens van het TNO-prima- tencentrum in Rijswijk. "De proble men waarmee wij bij de toepassing van de **ia de biotechnologie ver kregen medicamenten te maken krijgen, zijn groter dan waarmee men aanvankelijk rekening had ge houden". Zo had men niet verwacht dat medicijnen, gemaakt volgens dezelfde samenstelling en met de zelfde bouwstenen als die in het menselijk lichaam, in de praktijk schadelijke bijwerkingen zouden hebben. Ook blijft bio-technologie relatief duur. Vrouw in rolstoel bruut verkracht HULSBERG (ANP) - Een invalide vrouw, die in haar rolstoel op weg was naar haar woning in Hulsberg (gemeente Nuth) is gisteravond rond half acht op brute wijze door twee mannen verkracht. Een woordvoerder van de rijkspolitie in Nuth beschreef het voorval als zo ernstig dat de Maastrichtse officier van justitie overweegt het regionale recherche bijstandsteam met het onderzoek te belasten. De dertigjarige vrouw, die bij haar moeder op bezoek was ge weest en zich met haar rolstoel naar haar eigen woning begaf, werd ge volgd door twee mannen in een bus- je. In eên onbebouwde omgeving reden zij de rolstoel klem. De invali de vrouw sloeg om en werd door de twee in het busje gesleurd. Op een veldweg in de omgeving vond de verkrachting plaats. Het slachtoffer zag kans kruipend haar rolstoel te bereiken. Toevallige voorbijgan gers brachten haar naar de politie. De daders zijn ontkomen. BLITTERSWIJK Minister d'Ancona (wvc) maakt een wandeling met asielzoekers die verblijven in een grootste opvangcentra van Nederland De Roekenbosch in Blitterswijk. Ze legde daar gisteren een kemiismakings- bezoek af. (foto and DEN HAAG (ANP) - De Haagse po litie treft geen blaam bij de aansla gen eind vorig jaar op de residentie van de Spaanse ambassadeur en an dere Spaanse vertegenwoordigin gen in Den Haag. De ministers Hirsch Ballin (justitie) en Dales (binnenlandse zaken) hebben dit geschreven aan de Tweede Kamer na een uitgebreid onderzoek. De bomexplosie bij de ambtswo ning van de Spaanse ambassadeur aan het Haagse Lange Voorhout op 6 december leidde tot vragen, om dat iedereen ervan uitging dat de ambtswoning zwaar werd bewaakt na eerdere aanslagen op Spaanse doelen. "De aanslag van 6 december is uitgevoerd met een raketafwerpin- stallatie, welke was verborgen op het dak van een auto in een tas die met plastic was afgedekt Er gold ter plaatse geen parkeerverbod. Tij dens kantooruren was er verscherpt rijdend toezicht bij de ambassade. Bovendien werd op het moment van de aanslag statisch toezicht uit geoefend door een politieman/- vrouw vanuit een gepantserde auto bus dicht tegen de gevel van het ge bouw geplaatst", schrijven de mi nisters. Hirsch Ballin en Dales wijzen er op dat het tijdstip van de aanslag en de omstandigheden waaronder de ze is gepleegd ook te maken hebben met het feit dat op het Lange Voor hout wordt geparkeerd. "Het gege ven dat de afwerpinstallatie onop vallend was geplaatst op een autodak en het feit dat het afvuren van raketten op afstand een in Ne derland niet vaak voorkomende werkwijze is", leidden de bewinds lieden tot de conclusie dat de maat regelen van de Haagse politie "vol doende en verantwoord" waren. Slachtoffers oorlog vechten tegen wet DEN HAAG (ANP) - Het Ver bond Belangenbehartiging Ver volgingsslachtoffers (VBV) zegt desnoods tot het Europese Hof te willen doorvechten tegen de wetswijziging voor uitkeringen aan oorlogsslachtoffers. Het VBV is boos omdat de vo rige minister Brinkman voorbij ging aan het advies van de Raad van State om de nadelige positie van de Wet Uitkering Vervol gingsslachtoffers (wuv) voor vrouwen te herstellen. Er is nu een groep getrouwde vrouwen die een minimum uitkering krijgt op basis van de wet omdat hun partners een inkomen heb ben. Volgens WVC zijn zij niet afhankelijk van een minimum inkomen omdat zij getrouwd zijn. Getrouwde mannen krij gen in een vergelijkbare situatie wel een hogere uitkering. Dat getuigt volgens B. Steinmetz van het VBV van een "ziekelijke geest". De dubbele aanslag van ver mogensbelasting en dubbele af trek van pensioengelden bij 'wuv-echtparen' noemt Stein metz "te gek voor woorden". Nu is het zo dat een echtpaar waar van beide partners een wuv-uit- kering krijgen op het moment dat ze 65 worden hun pensioen weer moeten aftrekken van de uitkering van de partner. Bij een eigen vermogen gaat bij beide zes procent van de waarde daar van van de uitkering af. Voorzitter Amnesty in proefschrift: AMSTERDAM (ANP) - Het Neder lands asielbeleid is hypocriet en in strijd met de internationale nor men. Samen met andere West- europese landen doet Nederland zijn uiterste best zo min mogelijk vluchtelingen toe te laten door een steeds beperkter uitleg van het be grip "vluchteling" te hanteren. Waar Nederland zijn naam van gast vrij opvangadres aan dankt, is de Nijmeegse jurist Fernhout, voorzit ter van Amnesty International Ne derland, een raadsel. Fernhout promoveert morgen aan de Universiteit van Amsterdam op zijn proefschrift "Erkenning en toelating als vluchteling in Neder land". Hij schetst daarin een som ber beeld van een overheid die in ternationale afspraken aan de laars lapt, figuurlijke muren om de lands grenzen metselt en tegelijk pro beert iedereen te doen geloven dat Nederland het walhalla voor de vluchteling is. Niets is minder waar, concludeert Fernhout. De liberale geest die ten grond slag ligt aan het Vluchtelingenver drag van de Verenigde Naties is er- dwenen en heeft plaats gemaakt voor wat Fernhout noemt, "de angst voor het getal". Die angst heeft ge leid tot "beperkende en afschrik kende middelen", zoals visa-vereis ten voor de belangrijkste landen van herkomst, boetebepalingen •voor luchtvaartmaatschappijen die asielzoekers meenemen, detentie en een sterke individualisering van de vluchtelingen. Met name de laatste tendens is ge vaarlijk. vindt Fernhout. "In het VN-verdrag staan vijf kenmerken op grond waarvan iemand kan wor den vervolgd en om asiel kan vra gen. Dat zijn ras, religie, nationali teit, behoren tot een bepaalde socia le groep en politieke overtuiging. De eerste vier zijn "groepsgronden" en die worden in Nederland door de individualisering genegeerd. Je moet kunnen aangeven dat de aan dacht van de overheid extra scherp op jou persoonlijk gericht is. Hoe moet een Tamil dat doen? Ik vind het een uiterst onbevredigend be leid". Fernhout: "Het VN-verdrag is er na de Tweede Wereldoorlog geko men omdat alle landen een einde wilden maken aan de situatie dat er voor iedere vervolgde groep een apart verdrag moest komen. Een re geling voor slachtoffers van de Spaanse burgeroorlog, weer een an dere voor joden. Dat heeft maar kort gewerkt. Ik zal je vertellen dat met de huidige interpretatiemethode, Nederland de joden wederom niet als vluchtelingen zou erkennen. Ook al hebben alle leden van een groep hetzelfde te vrezen, Neder land wil dat ze kunnen aantonen dat de vervolging van een overheid zich op ieder persoonlijk richt". Fernhout vindt dat het toelatings beleid zorgvuldiger moet. Met na me de energie die in de eerste selec tie wordt gestoken kan zinniger worden gebruikt. "Asielzoekers die afkomstig zijn uit landen bekend is dat er systematisch men senrechten worden geschonden moetje direct toelaten tot de proce dure, die ze in Nederland mogen af wachten. Daarmee ontlast je ook de kort gedingen-rechter die nu wordt overstroomd door asielzoekers die hun uitzetting aanvechten. Dat be tekent tevens dat je meer man kracht vrij kunt maken om de twij felgevallen te onderzoeken". Afschaffing van Meermanskaart DEN HAAG (ANP) - Groen Links en D66 willen dat minister Maij- Weggen (verkeer en waterstaat) druk uitoefent op NS om de Meer manskaart niet af te schaffen op 1 april aanstaande. Het zijn vooral groepen kinderen op schoolreis die van de Meermans kaart gebruik maken. NS stelt ech ter dat de vraag er naar sinds de in voering van de Railrunnerkaart is afgenomen. Kinderen tot en met elf jaar kunnnen met zo'n Railrunner kaartje voor één gulden met de trein mee. mits begeleid door een volwas sene. De combinatie met een Meer manskaart maakt die manier van reizen nog aantrekkelijker omdat volwassenen dan ook tegen geredu ceerd tarief reizen. "We hebben ons zelf als het ware uit de markt ge prijsd", aldus NS. Verkrachter De Alkmaarse rechtbank heeft gis teren een 23-jarige man uit Hyppo- lytushoef veroordeeld tot 18 maan den celstraf en tbs wegens twee bru te verkrachtingen. Ook moet hij zijn twee slachtoffers van 13 en 17 jaar een schadevergoeding betalen van 1.500 gulden. De rechtbank onder schreef de conclusies van het Pieter Baan Centrum dat de man leed aan primitief machtsdenken waarin sa disme, macht en dominantie cen traal staan. Penningmeester De Vereniging voor Volksverma ken in Sint Nicolaasga, die elk jaar een allegorische optocht organi seert in het Friese dorp, heeft aan gifte gedaan van verduistering door de veertigjarige penningmeester. Hij zou de afgelopen zestien jaar on geveer 150.000 gulden hebben ach terover gedrukt. Prostitutie De Eindhovense politie heeft een 31-jarige man uit Helmond en zijn vriendin aangehouden. Zij worde*1 ervan verdacht de afgelopen viei jaar tenminste zes vrouwen te heb ben gedwongen tot prostitutie. De Helmonder kwam in café's in con tact met vrouwen, die in de proble men zaten. Hij hielp ze eerst en dwong ze daarna, soms met geweld, voor een call girl organisatie te wer ken. Babylijkje De politie heeft maandag de 16-jari- ge moeder aangehouden van een baby die ruim een week geleden dood werd gevonden in de Rotter damse wijk Alexanderpolder. Zij heeft bekend de baby te hebben ge dood. Een motief is nog onbekend. AMSTERDAM Het plan van de Samenwerkende Elektriciteitspro ducenten (SEP) om bossen aan te planten in Latijns-Amerika ter com pensatie van de bouw van twee kolencentrales in Neder land, is omstreden. Volgens de vere niging Milieudefensie exporteert de SEP daarmee Nederlandse milieu problemen naar de Derde Wereld. Ook natuurkundige Ad van Wijk, een van de auteurs van een SEP- rapport over de beperking van de uitstoot van kooldioxide, betitelt de door de SEP gekozen oplossing als "pappen en nathouden". door Marc van Dinther/IPS Bij de presentatie van het jaarver slag 1988 in februari kondigde de SEP-directie plannen aan tegen de uitstoot van C02, de voornaamste oorzaak van het broeikaseffect. Om de vervuiling van de twee nieuwe centrales, die jaarlijks zes miljoen •ton C02 gaan uitstoten, te compen seren wil de SEP over een periode van 25 jaar 250.000 hectare bossen planten in Latijns-Amerika, een stuk ter grootte van de provincie Drenthe. Kosten: bijna een miljard gulden. Het idee voor de bosaanplant is volgens SEP-woordvoerster Orsouw afkomstig uit het rapport "Elektriciteitsproductie en Milieu: nieuwe perspectieven voor de SEP" van de Rijksuniversiteit Utrecht. "Uit het rapport bleek dat het voorkomen van C02-vorming of C02 uit de rookgassen halen nog niet haalbaar is. Wel werd de moge lijkheid van bosaanplant geopperd, omdat bomen C02 opnemen. Toen hebben we gezegd: als we het C02 er niet uit kunnen halen, laten we het dan compenseren". Omdat in Nederland nauwelijks plaats is voor grootschalige bos bouwprojecten en bosbouw in de Derde Wereld aanzienlijk goedko per is (3.500 gulden per hectare, te gen 45.000 gulden per hectare in Ne derland), kwam de SEP in Zuid- Amerika terecht. De uitvoer van het project-is in handen gegeven van de directie Bos- en Landschapsbouw (BLB) van het ministerie van land bouw en visserij. Wetenschappelijk medewerker Van Wijk, die betrokken was bij het schrijven van het SEP-rapport is echter wat minder stellig. Er waren wel degelijk alternatieven, zoals het verwijderen van C02 uit rookgas sen en stimulering van duurzame energie "maar dat vond de SEP te duur", aldus Van Wijk. "Wij hebben in het rapport de mogelijkheid van bosbouwprojecten ook genoemd, maar zeker niet aanbevolen". Markt "De SEP heeft heel erg naar de kos ten gekeken en denkt: dit is een mooie manier om iets aan de C02- uitstoot te doen, het kost weinig en ligt bovendien aardig in de markt. Maar als je iets aan de C02 vervui ling wil doen, moet je het hier aan pakken. Je moet naar schone ener gie zoeken, dit heeft toch weg van afvaldumping in de Derde Wereld", vindt Van Wijk. Tekenend is dat de auteurs van het rapport niet aanwe zig wilden zijn bij de presentatie van de plannen. Ook Manus van Brakel van de Vereniging Milieude fensie heeft bezwaren. "In het rap port Zorgen voor Morgen wordt ge steld dat rijke landen hun C02-uit- stoot op termijn met 80 procent moeten verminderen, de uitstoot in de Derde Wereld moet stabiel blij ven.-Het probleem zit hem dus niet in de compensatie van C02, maar in vermindering. De SEP draait de zaak nu om door in Zuid-Amerika bossen te bouwen voor compensa tie van de uitstoot hier". "Het is ook gênant hoe ervan wordt uitgegaan dat er toch plek zat is in de Derde Wereld, waar goede grond vaak schaars is en veel land loze boeren zijn", aldus Van Brakel. Milieudefensie heeft grote bezwa ren tegen grootschalige bosbouw projecten in de Derde Wereld, om dat die vaak van bovenaf worden aangepakt, zonder inspraak van de plaatselijke bevolking. De kosten van het bosbouwpro ject, 40 miljoen gulden per jaar, ko men geheel voor rekening van de elektriciteitsconsumenten. De helft van het bedrag wordt betaald uit een korting op de 70 miljoen gulden grote C02-heffing die de elektrici teitsproducenten jaarlijks aan het Rijk betalen. De heffing wordt vol ledig doorberekend in de prijs per kWh en zorgt op termijn voor een prijsstijging van 0.1 cent per kWh. aan de consument worden doorbe rekend en voor een prijsverhoging van 0,03 cent per kWh zorgen. Het ministerie van VROM heeft het pro ject en de berekening van de kosten goedgekeurd. Natuurkundige Van Wijk is het niet eens met deze berekening. "Als de SEP al zo'n project wil uitvoeren, ADVERTENTIE VARIATIE Blouses van polyester/katoen. Keuze uit 2 modellen met korte mouw Gestreepte blouse in 6 kleuren met borduursel op de kraag. Uni blouse in 10 kleuren. 36 t/m 46. Nu voor de ver bijsterende pnis 2 VOOR 50.- ELKE DAG EEN ANDERE BIJENKORF. f J ÜMMMil de Bijenkorf (J) zou ze het zelf moeten betalen", vindt hij. Bosbouw kan volgens hem niet gepresenteerd worden als een maatregel tegen C02-vervui- ling. Van Wijk: "Natuurlijk is bos bouw in de Derde Wereld belang rijk, maar om andere redenen, zoals de houtvoorziening. Het helpt ook wel tegen de C02-uitstoot, maar dat is toch meer een zijdelings effect". Kees van Dijk, specialist Latijns- Amerika van de directie Bos- en Landschapsbouw (BLB), belast met de uitvoering van het project, heeft ook zijn twijfels. "Waar blijf je als elke centrale of elk bedrijf zijn vervuiling wil compenseren door bomen aan te planten in de Derde Wereld? Zoveel plek is er gewoon weg niet". Voor Van Dijk is het geld van de SEP echter een welkome aanvulling om projecten uit te voe ren die anders niet aan bod komen. De projecten worden geput uit het zogenaamde Tropical Forest Action Plan (TFAP). Het gaat daarbij voor namelijk om produktiebossen, bos sen die dus om de tien of 25 jaar ge kapt worden voor de houtproduk- tie. Guatemala Omdat in Latijns-Amerika veel land voorhanden is dat nauwelijks wordt benut en de grond rijk genoeg is voor bosaanplant, is de keuze op dit continent gevallen, aldus Van Dijk. De BLB heeft concrete projecten op het ooi in Guatemala, Peru en Co lombia en verwacht volgend jaar van start te kunnen gaan. SEP-woordvoerster Carsouw is niet onder de indruk van de kritiek van de milieubeweging. "Dat de vraag naar elektriciteit stijgt, ligt niet aan ons, maar aan de samenle ving. Wij hebben de opdracht Ne derland van elektriciteit te voorzien tegen de laagst mogelijke kosten en rekening houdend met het milieu. Het bosbouwproject alleen bedoeld als een manier om ons imago op te vijzelen? Ach. ik weet niet wat ik daarop moet zeggen. Als je wan trouwig bent, kun je van elk plan wel iets negatiefs zeggen".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3