Wonder blijft uit voor FC Antwerp Snelders werkt aan come-back Handballers stuiten op Duitse keeper Becker gaat verrassend onderuit jeugdschaaktitei Voorlichter verzint omkoopschandaal 'Strafvervolging na vuil veldspel' ©VER =DE GRENZEN' WOENSDAG 21 MAART 1990 PAGINA 19 ANTWERPEN (ANP) - FC Antwerp heeft vergeefs in het uitpui lende stadion de Bosuil op een wondertje gewacht. Waar de club eerder in het UEFA-bekertoemooi wel tot stuntwerk in staat was, ging het gisteren in de kwartfinales mis. FC Köln verdedigde de twee weken geleden veroverde voorsprong van 2-0 met harde hand. Het stond de Belgische runner-up geen doelpunten toe, en bleef zelf ook op nul staan. Antwerp koesterde de hoop op een nieuwe verrassing in eigen huis, na eerdere sensationele duels met Vitosja Sofia en Dundee United. Frans van Rooy, twee weken gele den in het eerste duel volstrekt on zichtbaar, sprak een dag voor de wedstrijd nog zijn vertrouwen uit jn de goede afloop. FC Kóln incasseer de voor het belangrijke duel een Delgado staat vroeg op scherp ANDOORA LA VELLA (ANP) - Pe dro Delgado rijdt in de Catalaanse wielerweek zijn eerste wedstrijd in het nog korte wielerseizoen op ei gen grondgebied. De vroegere Tour-winnaar bewees gisteren in de tweede etappe vroeg de juiste vorm te hebben. In de zwaarste rit van de ronde bereikte Delgado voor het eerst dit jaar als eerste de streep. Zijn landgenoot Inaki Gaston, der de, nam de leiderstrui over de Fransman Francis Moreau. De rit van 183 kilometer kende enkele zware beklimmingen. Tot vijf kilometer voor de finish bleef de middenvelder snoeihard uit. De dikke nederlaag tegen Werder Bremen, waarbij het vooral verde digend een slechte indruk maakte. De middenvelder, van wie giste ren wel veel dreiging uitging, kreeg geen gelijk. De ploeg uit Keulen kwam om de nul te handhaven en slaagde daar moeiteloos in. De thuisclub was slechts sporadisch gevaarlijk. Antwerp ging slagvaar dig van start. Twee gevaarlijke vrije trappen van Van Rooy werden door doelman Illgner bedwongen. Angst voor een snelle counter voorkwam een beleg van het Westduitse doel. Toch kregen Van Rooy en libero Broeckaert nog mogelijkheden op de openingstreffer. De kansen wer den verprutst. Druk Pas in de tweede helft nam de druk van de Belgen toe. Köln, dat de ze kerheid heeft dat international Has- sler aan het einde van het seizoen in elk geval naar Italië vertrekt, kreeg zelfs de beste kans op de winst. Litt- barski onderschepte een slechte bal van de na de rust in veld verschenen doelman De Koninck. In plaats van een boogbal richting het lege doel te sturen, haalde de technisch begaaf- SCHWABISH-GMUND (ANP) - De Nederlandse handbalmannen zijn in hun eerste wedstrijd van een vier- landen-toernooi in de omgeving van Stuttgart gestuit door de reser ve-doelman van de Bondsrepu bliek, Krieter. Met fraaie reddingen hield hij Oranje van een positieve score af. Ondermeer door het mis sen van enkele strafworpen verloor Nederland met 15-21. De formatie van trainer Cantel- berg, evenals de Bondsrepubliek in voorbereiding op het kwalificatie toernooi voor het Europees kam pioenschap in Finland, had bij rust een voorsprong van 9-8. Die had groter kunnen zijn, indien Oranje niet twee strafworpen had gemist. Krieter stond herhaaldelijk op de goede plaats. De vaste doelverdedi- ger was geblesseerd. In de tweede helft gaven de Ne derlanders door een gebrek aan stootkracht de voorsprong uit han den. De ploeg scoorde niet meer dan zes keer. Bij Nederland werd Robert Fiege topschutter. Hij maakte zes doelpunten. Machiel de Heer Jean Fleurian heft de handen ten hemel. Hij heeft zojuist Boris Becker uitgeschakeld. (fotoafp) igjjt strijd om het peloton nagenoeg compleet. Op de Cornelia, een flinke puist van een zwaar kaliber, opende Roosen de fi nale met een felle demarrage. De Belg was in de Tirreno - Adriatico ook voorin te vinden, maar moest het zonder etappezege stellen. Delgado, zijn landgenoot Gaston, de Zwitser Toni Rominger en de Mexicaan Raul Alcala sprongen mee. Delgado wachtte tot een kilo meter onder de top voor hij zijn eer ste en beslissende aanval inzette. Alleen Rominger, vorige week win naar van de Tirreno, en Gaston kon den volgen maar waren in de lange sprint kansloos. Gaston hield aan zijn derde plaats de leiderstrui over. Jasjin overleden MOSKOU (DPA) - Lev Ivanovitsj Jasjin, jarenlang beschouwd als de beste doelman in de wereld, is giste ren in Moskou overleden. Hij is 60 jaar geworden. Dat heeft het Oost- duitse persagentschap ADN woens dag medegedeeld. Jasjin, die op 22 oktober 1929 in Toetsjino werd ge boren, kwam 78 keer voor het Sov- jetrussische nationale elftal uit. bal verdween meters naast het doel. Door het doelpuntloze gelijke spel haalden de Westduitsers voor de tweede keer in de historie de hal ve finales van een Europees beker toernooi. De spelers ontvingen voor die prestatie 7000 gulden en drie ge le kaarten, waardoor Steiner en Jen sen de komende wedstrijd vanaf de tribune zullen moeten volgen. Monaco heeft zich voor het eerst in zijn clubgeschiedenis geplaatst voor de halve finales van een Euro pees bekertoernooi. De Fransen na men de strafschoppen beter dan Valladolid en zitten als eersten bij de laatste vier in het toernooi van de bekerwinnaars. In de negentig minuten en de ver lenging van de thuiswedstrijd tegen de Spaanse degradatie-kandidaat werd niet gescoord. Ook het duel in Spanje was zonder doelpunten ge ëindigd. De club uit het vorstendom nam de strafschoppen beter: 3-1. Held van Monaco was doelman Jean-Luc Ettori. De oud-internatio nal stopte strafschoppen van Jankovic en Ayarza. Bovendien schoot de Spanjaard Moya op de paal. KEY BISCAYNE (SID/Rtr) - Boris Becker heeft het tennistoernooi van Key Biscayne met gebogen hoofd verlaten. De nummer twee van de wereld verloor gisteren kansloos de een dag eerder wegens de regen afgebroken partij tegen de Fransman Jean Fleurian, nummer 46 op de wereldranglijst. Fleurian trok zich niets aan van de achterstand waarmee hij een dag eerder van de baan stapte, toen de regen verder spelen onmogelijk maakte. De gedwongen rustpauze bleek de 24-jarige Fransman zelfs goed te doen. Becker stond maan dag in de eerste set met 3-1 voor, maar bakte er een dag later niets meer van. De Westduitser bewoog zich als een schildpad over de baan, sloeg de meeste ballen ver uit en moest daarnaast constateren dat Fleurian nauwelijks grote fouten maakte. De rechtshandige tennisser steeg boven zichzelf uit met enkele su blieme passeerslagen, waarop zijn tegenstander geen weerwoord had. De Fransman maakte zijn achter stand ongedaan, en won de set na de tiebreak, die in 7-3 eindigde. Daarna had hij geen kind meer aan Becker. Met 6-1 verzekerde Fleurian zich op zijn tweede wedstrijdbal verras send van een plaats in de achtste fi nales. Daarin ontmoet de onge plaatste speler de Amerikaan Pete Sampras. Eén van de grote favorieten, Ivan Lendl, kwam door de regen ook maar even in actie. De Tsjechoslo- waak had echter nog tijd genoeg te gen Marcello Filipini een 6-0, 4-2 voorsprong op te bouwen. Jennifer Capriati is weer terugge keerd tot de rijen der 'gewone' ten nisspeelsters. De pas 13-jarige Ame rikaanse baarde sinds haar debuut in het prof-circuit opzien door niet alleen de finale in Boca Raton te ha len, maar ook door daarna in Key Biscayne door te gaan met winnen. Ondermeer versloeg zij in die twee weken de Tsjechoslowaakse Helena Sukova twee keer. In de badplaats bleek Capriati echter ook gewoon haar fouten te hebben. De Francaise Nathalie Her- reman, een van de vele 'Truus-mo- daals' uit de tenniswereld, versloeg Capriati in de vierde ronde van het toernooi in Key Biscayne eenvou dig met 6-2 en 6-4. Het veelvuldige gebruik van haar slice-backhand le verde de Europese een plaats in de vijfde ronde op. Dekker zwemt officieus record bij zwemgala ARNHEM (ANP) - Ron Dekker heeft tijdens het zwemgala in Arn hem een officieus Nederlands re cord gezwommen op de honderd meter wisselslag. De vijfvoudig na tionaal kampioen was op de 25 me- terbaan met 56,04 ruim een halve se conde sneller dan een maand gele den in Bonn. Bij de wedstrijden was een ge deelte van de Oostduitse top aanwe zig. Die had weinig in te brengen te gen de beste Nederlanders. Marian ne Muis won met gemak de vijftig meter vlinderslag en de honderd vrij. Morgen wordt het evenement weer voortgezet. LEIDEN - De verrassende koploper na vier ronden strijd om de Leidse schaaktitel heet jeugdspeler Ma chiel de Heer. De Philidor speler be schikt als enige van de deelnemers nog over een score van vier uit vier. In de derde ronde rekende De Heer af met clubgenoot Anne Reedijk, terwijl in ronde nummer vier Fred Slingerland op overtuigende wijze tegen hem voor de bijl ging. Slingerland was toen reeds een half punt kwijtgeraakt, maar dat be trof dan wel in de derde ronde favo riet Nico Kuijf. Een resultaat waar de Boskoper zich achteraf nog ge lukkig mee mocht prijzen. Kuijf slaagde er in de vierde ronde wel in om van Mark Thielen te winnen en handhaafde zich daarmee met een score van 31/2 in elk geval nog als enige in de achtervolging op koplo per Machiel de Heer. Het onderlin ge treffen in de vijfde ronde tussen De Heer en Kuijf zou daarmee wei eens van beslissende betekenis kunnen zijn. Anne Reedijk (zege in ronde vier tegen Gert-Michiel de Niet) en Sander Hilarius (zege op Arvik Harms) rest met een totaal van 3 uit 4 voorlopig niet veel an ders dan het vinketouw. Komende zaterdag worden in de Leidse school voor MEAO de resterende twee ronden verspeeld. De persvoorlichter van de Griekse voetbalbond Costas Kiappe, die wordt beschuldigd van het een omkoopschandaal in het Griekse voetbal, is gisteren in Zürich door de Zwitserse politie in voorlopige hechtenis genomen. Hij verklaarde zijn land te hebben verlaten, omdat hij vreesde voor zijn leven. De FIFA gelastte de Griekse voetbalbond eind vorige week een onderzoek in te stellen naar eventuele om koping, na een brief te hebben ontvangen van de voormalige internationaal scheidsrechter Costas Dimitiadis. Later bekende Kiappe tie brief te hebben vervalst. Zijn moeder en verloofde zijn inmiddels gearresteerd in Griekenland. Ze worden ervan verdacht te hebben geholpen bij de vervalsing. In de brief stond dat een organisatie in Griekenland arbiters omkoopt en uitslagen manipuleert. De betref fende scheidsrechter, die het schijven zou hebben gesigneerd, ontkent ook maar iets van de zaak af te weten. Maandagavond verklaarde Kiappe in het programma Elefthérotypia, dat hij de vervalste brief aan de FIFA had geschreven. Vervolgens trok hij die uitspraak voor het ministerie van cultuur, dat belast is met sportza ken, weer in. Kiappe is inmiddels ontslagen. De Griekse politie heeft aan de Zwitserse autoriteiten om uitle vering gevraagd van de voetbalfunctionaris, door de bond inmiddels uit zijn functie ontheven. De officier van justitie in het Hei- zel-proces, Oscar Vandemeule- broecke, is van mening dat het karakter van het hedendaagse profvoetbal vandalisme en ge weldpleging bevordert en dringt in verband hiermee aan op straf rechtelijke vervolging van over tredingen op het veld. Belgische kranten hebben dit gisteren ge meld. Vandemeulebroecke eist zwaardere straffen tegen 10 van de 14 Britten, die voor hun aan deel in de rellen in het Heizel-sta- dion in 1985 gevangenisstraffen van drie jaar, waarvan de helft voorwaardelijk, kregen opgelegd. Bij de rellen kwamen indertijd 39 fans om het leven. Vandemeulebroeke toonde zich toeschietelijker voor de vier Britten die wel zijn komen opda gen voor de vorige week begon nen behandeling van het hoger beroep. Hij eiste voor hun dezelf de straf als zij vorig jaar kregen. De officier van justitie wees er op dat uit sociologisch en psycho logisch onderzoek een recht streeks verband is gebleken tus sen geweld op het veld en de tri bunes. „Degenen die zich schul dig maken aan vuil spel dienen te weten dat zij meer riskeren dan alleen maar sancties van de voet balbonden," aldus Vandemeule broecke. „Zij zijn niet gevrij waard van strafvervolging." Aberdeen heeft dit seizoen weinig plezier van Theo Snel ders. De ex-doelman van FC Twente, bezig aan z'n derde jaargang in het Schotse voetbal, werd twee keer geopereerd aan de knie en staat nu al bijna vier maanden buitenspel. Tussendoor speelde hij slechts een wedstrijd, in februari te gen Hearts. - Hoe staat het met de revalidatie? „Ik ben pas weer terug in Aber deen en sta nu voor de tweede week op het veld. Het technische gedeelte gaat gewoon goed, dat is geen pro bleem. Het is nu een kwestie van kracht en conditie". - Met behulp van krachtappara- tuur? „Ik wacht op twee krachtmachi nes die ik bij een sportschool in En schede heb besteld. Perfecte machi nes, die de eigenaar van die sport school zelf ontworpen heeft. Met Aberdeen heb ik geregeld dat de baas die betaalt. Hij heeft al zoveel geld naar Nederland gebracht, die paar duizend gulden kan er ook wel bij". - Wanneer denk je weer te kunnen spelen? „Over tien dagen hoop ik met het tweede te kunnen spelen. Als dat al lemaal goed gaat, wil ik er op 14 april in de halve bekerfinale tegen Dundee FC weer bij zijn. Als ik dan nog een paar wedstrijden kan spe- De tip van Marco Brazilië en Italië staan bovenaan het favorietenlijstje van Marco van Basten voor de wereldtitel. Daarna komen de Westduitsers en pas dan het Nederlands elftal en de Ieren. De Ieren? „Die ploeg bevalt me zeer goed", zegt hij tegen Kicker. „Het ongecompliceerde voetbal -en de vechtlust die de Ieren aan de dag leggen, spreekt mij aan". Wat scep tisch is Van Basten over de kansen van Oranje. Tenzij Ruud Gullit toch nog op tijd fit is. len, zou ik niet weten waarom ik niet in aanmerking zou komen voor het WK. Op basis van de prestaties die ik hier in anderhalfjaar geleverd heb, hoor ik er zeker bij. Maar ik overhaast niets. Eerst moet ik weer honderd procent fit zijn". - Aberdeen is kansloos voor de landstitel „Normaal gesproken zijn wij uit geschakeld. Je weet het hier in de competitie echter maar nooit. Een paar jaar geleden stond Hearts vijf ronden voor het einde vijf punten los, maar werd toch geen kampioen. Net als rond de jaarwisseling ging het de laatste weken wat minder. Zaterdag voor de beker tegen He- arts speelde de ploeg echter weer uitstekend. Bij de rust stond het nog 1-1, maar in de tweede helft werd Hearts volledig wegge speeld". - Met Hans Gillhaus en Willem van de Ark in de basis? „Hans doet het hier uitstekend en scoorde ook zaterdag. Sinds hij in november naar Aberdeen is geko men, ken je Charly Nicolas niet meer terug. Die twee voelen elkaar uitstekend aan. Tot Hans kwam, had-ie nog niet een keer gescoord, nu heeft-ie er al weer twaalf ge maakt". - Geen trek in een terugkeer naar Nederland, bijvoorbeeld naar PSV? „Ik heb het hier nog steeds uitste kend naar m'n zin en sta bovendien nog tot volgend jaar juli onder con tract. Maar ik heb ook berichten vanuit Nederland gehoord dat mijn naam in verband wordt gebracht met PSV. Dat kan nooit kwaad". 'Barnes moet naar buitenland' John Barnes, aanvaller van Liverpool en het Engelse nationale team, doet er goed aan zijn geluk in het buitenland te beproeven. Dat advies gaf dgis- teren Graham Taylor, de trainer van Aston Villa dat met twee punten voor sprong op Liverpool de Engelse ranglijst aanvoert. John heeft een nieuwe uitdaging nodig", meende Taylor, die als trainer van Watford Barnes drie jaar geleden voor 2,7 miljoen gulden aan Liver pool verkocht. „Wanneer hij elke week tegen de beste voetballers van de wereld speelt, moet hij zich opnieuw waarmaken." Volgens Taylor is Barnes een natuurtalent van het kaliber Maradona. „Maar hij heeft internationale ervaring nodig om zijn talent tot volle bloei te laten komen. John heeft de aanleg voor de absolute top, maar bij Liver pool kan hij zich niet verder meer ontwikkelen." Theo Snelders. Weer dode bij bouw stadion Er is nog geen bal getrapt en er heeft zich nog geen agressieve supporter uit Engeland of Nederland gemeld, maar het WK voetbal in Italië heeft nu al een ontoelaatbare hoge tol ge ëist. Afgelopen weekeinde viel het 16e dodelijke slachtoffer te betreu ren bij de bouwwerkzaamheden aan de diverse stadions. Het organi serende land heeft zo'n achterstand opgelopen bij het speelklaar maken van de 12 stadions, dat grote haast is geboden. In die haast neemt men het met de veiligheidsvoorschriften niet zo Reden voor Antonio Pizzi- nato, voorzitter van de vakbond voor bouwvakkers (CGIL), om de noodklok te luiden. „Het werk aan de WK-stadions wordt een bloed bad. Dit mag niet zo doorgaan. De betrokken partijen moeten zo snel mogelijk de hoofden bij elkaar ste ken en buitengewone voorzorgs maatregelen afkondigen". Richard Möller Nielsen wordt bondscoach van Denemarken, nadat de onlangs aangezochte Horst Wohlers noodgedwongen moest afzien van het hem aange boden contract. De Westduitser, volgens de Deense voetbalbond de aangewe- man Sepp Piontek op te vol gen, heeft nog een lopende ver bintenis met Uerdingen. De club uit de Bundeshga wenst niet aan vroegtijdig vertrek van de trainer mee te werken. De succesvolle Piontek maakte eerder bekend uit Denemarken weg te willen. Hij wordt bonds coach van Turkije. De 52-jarige Möller Nielsen was assistent van Piontek. Hij was on langs actief bij de nationale jeugdploeg en het Olympisch elf tal. Möller-Nielsen heeft in grote lijnen overeenstemming bereikt •r een contract voor vier jaar. Er moeten nog wel enkele finan ciële zaken worden afgerond. De Italiaanse bondscoach Azeglio Vicini maakte gisteren op Möller Nielsen toch bondscoach van Denemarken een persconferentie in Milaan voor de internationale pers be kend dat hij volgende week de topscorer van Juventus Toto Schillaci voor de eerste keer zal oproepen voor een oefeninter land, tegen Zwitserland. De coach verwacht dat er op het aan staande WK geen nieuwe speel stijl te bewonderen zal zijn. 'Hij vreest echter niet dat het een toer nooi met weinig doelpunten zal worden. „De meeste ploegen zijn aan elkaar gewaagd en daarom kan het een verrassend en boei end toernooi worden. In de eerste fase zullen er waarschijnlijk veel doelpunten worden gescoord". Voor zijn eigen team verwacht de coach dat het een plaats in de hal ve finale zal afdwingen. EUROPA CUP 2 Monaco (Fra) - Valladolid (Spa) 0-0 na verlei ging. Monaco wint na strafschappen met 3-1Ee ste wedstrijd 0-0 Monaco naar halve finale Scheidsrechter- Wiesel (BrD). Toeschouwer 15000 FC Antwerp (Bel) FC Köln (BrD) 0-0. Scheids rechter Aladren (Spa) Toeschouwers 22 000. Gele kaarten: Smidts, Lehnhoff (beiden FC Ant werp), Steiner, Jensen en Janssen (allen FC Köln) Eerste wedstrijd 0-2, FC Köln naar halve fi- leidse biuart bond 1 ste klasse: Spijkerbak 1 - TOP 2 4-4. Landzicht 1 - De Pelikaan 1 6-2, De Kroon 1 - Vriendschap 1 4- 4. Carambole 1 - De Waag 1 4-4, UVS 1 - Spijker- bak 2 4-4,2de klasse: De Heul 1 - Stompwi|k 1 5- 4, Den Deyl - TOG 1 0-9. Alpha Bar 1 - De Waag 2 4-4, Katwi|k 1 De Sociëteit 1 2-7, DGL 1 - Land zicht 2 2-7, 3de klasse: Morskwartier 2 - De So ciëteit 2 2-7, Carambole 2 - De Waag 4 6-2, Land zicht 3 - Carambole 3 0-9, De Heul 2 - Vriendschap 2 3-5, De Waag 3 - DOS 1 4-4; 4de klasse: De Waag 6 - Carambole 4 (R) 6-2, TOG 2 - 't Wachtje 1 2-6, Landzicht 4 - TOP 5 0-9, De Waag 5 - DOS 3 6-2. DOS 2 - Pinguïn 1 6-2. Eindstanden: 1ste klasse: Landzicht 1 121-45. Vriendschap 109-56, TOP 6 98-68, De Waag 1 97- 66, Carambole 1 88-76, TOP 2 82-83, Spijkerbak 2 74-92. De Pelikaan 1 69-97. De Kroon 1 64-100. UVS 1 56-110, Spijkerbak 1 50-115, 2de klasse: Alpha Bar 1 125-61, Stompwi|k 1 119-69. De So ciëteit 1 108-87, De Waag 2 99-86, Katwijk 1 98- '82. De Heul 1 96-83, Morskwartier 1 90-95. Land zicht 2 84-97, DGL 2 76-109. TOP 3 73-107. TOG 1 71-111, Den Deyl 1 67-119,3de klasse: Caram bole 2 135-51Morskwartier 2 129-57, Carambole 3 109-73, De Sociëteit 2 96-90, De Waag 4 95-94, De Waag 3 92-88, De Heul 2 91-91, Vriendschap 2 87-96, Landzicht 3 72-103, TOP 4 71 -112, De Peli kaan 2 68-109. DOS 1 56-127; 4de klasse: TOP 5 114-55, De Waag 6 107-57, Pinguïn 1 98-69, Ca rambole 4 96-67, DOS 3 93-73, DOS 2 90-72, 't Wachtje 1 74-88, TOG 2 73-90, De Waag 5 64- 102, Landzicht 4 50-115, Vriendschap 3 48-119; Kampioen 5de klasse: TOP 6, Kampioen 6de klasse: Wapen van Voorschoten 2 Kampioen 7de klasse: De Waag 7; Kampioen 8ste klasse: TOG 7 hilversum Eerste koers. 1609 m 1. Barry Victrix (H. Lange- weg) 2 07,4 - 1.19,2, 2. Dawdle Meadow. 3. Car men Casmdra. Toto: winnend 1,90, plaats 2,00 4,00, koppel 8,60, trio 33,20. Tweede koers, 2000 m: 1. Express Scimitar (H. Schoonhoven) 2.43,2 - 1.21.6, 2. Everest Montana, 3 Dart Mendel. Niet gestart. Esterille K. Toto winnend 2,50, plaats 1,40 1,40 1,90, koppel 5,30, trio 58,80. Derde koers, 2440 m. 1Creese K (Mej M Huel) 3.12,0 - 1.18.7, 2. Crack M, 3. Björn Pnde Toto winnend 6,20, plaats 3.00 1,30, koppel 6,60. trio 47.40. Vierde koers. 2000 m: 1. Camiel Kes (F. Hande laar) 2.39.6 -1.19.8.2. Zoon van Jensen. 3. Bavo- nora Niet gestart Zoraya S Toto winnend 1.40. plaats 1.00 1.90. koppel 6.90, trio 28.70. Vl|fde koers. 2000 m: 1Duke Boszorg (H. Grift) 2.40.8 - 1.20,4, 2. Dave Shoeing, 3. Donna Berkum, 4 Cl.ff Toto winnend 3.00. plaats 2,00 2,70 4,90. koppel 13.60. trio 631,00, kwartet 1 446.60. Zesde koers. 2000 nr 1. Charme Uithuizen (C. Toonen) 2.39,5 - 1.19,8, 2. Carlos S, 3. Count Worry. Toto winnend 2,10, plaats 1,30 1,60 1,40. koppel 6,20, trio 47,10 Zevende koers, 2000 m: 1. Binky Hanover (Mej. A. Abspoel) 2.39,6 - 1.19,8, 2. Za- relli, 3. Ciska Crown. Toto: winnend 3,20, plaats 1.50 2,10 1.80, koppel 14.80, trio 99.70. Achtste koers. 2000 m 1Comrade (Mej. M. Poort) 2.37,7 - 1 18.9.2. Don Victory, 3. Chicago. 4. Boyke D. To to winnend 2.10. plaats 1,30 1,20 2,60. koppel 2.90. trio 21,20, kwartet 138.40 Negende koers. 2900 m 1 Djashin (H Schoonhoven) 3 56.3 - 1 21.5. 2. Zipper Spencer. 3 Yoco Oostland Niet gestart Ylius O. Toto: winnend 3.10. plaats 1.40 2,20. koppel 22,20. trio 169.10 W-5 Spel 3 - 2 - 7 - 4 - 6. uitbetaling 224,00 Omzet totalisator 202.101.00 key biscane mannen, uitgespeelde wedstrijden van de derde ronde: Fleurian (Fra) - Becker (BrD/2) 7-6 6-1, Sampras (VSt) - Forget (Fra) 6-1 6-3. Lendl (Tsj/1- Filippini (Arg/15) 6-0 6-2. Steeb (BrD/13) - Curren (VSt) 3-6 6-3 6-2, Hlasek (Zwi) - Arese (Spa) 7-6 6-2. Shelton (Vst) - Tarango (VSt) 7-6 3- 6 6-2. Berger (VSt/7) - Ivanisevic (Joe) 4-6 6-3 6-4. Emilio Sanchez (Spa/15) - Skoff (Oos) 3-6 6-3 6-3 vrouwen, vierde ronde: Porwik (BrD) - Fulco (Arg) 6-2 6-3, Seles (Joe/3) - Fairbank (Vst/13) 6-3 6-4. Tauz.at (Fra/9) - Halard (Fra) 6-4 6-3, Wiesner (Oos) - Novotna (Tsj/7) 7-5 5-7 6-3. Sabatim (Arg/1) - Sloane (VSt) 6-2 6-3, Manuela Maleeva (Bul/4) - Reggi (lta/10) 6-1 3-6 6-2, Martinez (Spa/5) - Magers (VSt/14) 7-5 6-4. CATALAANSE WEEK Tweede etappe 1. Delgado (Spa) 183 km in 4.48.20, 2. Rominger (Zwi) z.t., 3. Gaston (Spa) z.t., 4. Alcala (Mex) 0.08, 5. Roosen (Bel) z t6 Kuum (Noo) 0.35, 7. Camargo (Col), 8 Volpi (Ita), 9 Van Lancker (Bel). 10 Roche (Ier), Nederlan ders 12 Breukink allen z t als Kuum. 38. Bouw- mans 1 20. 55 Van Aerl 2 07; 65. Suykerbuyk 2.5167 De Koning 3 23.107. De Rooy 5.57,108. Van Poppel z.t., 109. Hermans z.t.. 111 Verhoe ven z t Algemeen klassement: i Gaston 7 54.31. 2. Rominger 0.06, 3. Alcala 0.09, 4. Del gado 0.12, 5. Roosen 0.30, 6 Breukink 0.32, 7 Roche 0.34, 8. Ekimov 0.38, 9. Van lancker 0.41. 10. Kuum 0.47, Nederlanders: 33. Bouwmans 1.50, 53. Van Aert 2 15. 61Suykerbuyk 2 58, 68. De Koning 3 39, 106. Verhoeven 6 13, 108. Her mans 6.16, 113. De Rooy 6.23, 118. Van Poppel 6.29. Aj ax-voorzitter mishandeld door fans FC Utrecht UTRECHT (GPD) - Ajax-voorzit- ter Michael van Praag is zondag middag na afloop van de wedstrijd tegen FC Utrecht gemolesteerd. De Amsterdamse praeses liep rond half zes op het parkeerterrein naar zijn auto toen hij werd opgemerkt door Utrechtse supporters. Van Praag werd belaagd in de buurt van het supportershome, waarbij hij een trap opliep en bier over zich heen kreeg gegooid. Van Praag heeft het incident ge meld bij de Utrechtse politie en ook het FC-bestuur in kennis gesteld van het gebeuren. Faillissement dreigt voor PEC ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle staat aan de rand van een faillissement. Vandaag dient voor de rechtbank in Zwolle een faillissementsaanvraag van Credit Lyonnais Nederland. De bank zegt nog een vordering op PEC Zwolle te hebben van 675.000 gulden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19