Ruzie over gebruik gebouw Apollolaan Drie jaar celstraf geëist wegens overval op Leids pompstation Huur nieuw raadhuis Alkemade ton duurder WOENSDAG 21 MAART 1990 Gemeente zegt na Idacht hum' op aan arts LEIDEN De gemeente Lei den en de arts A. Loncq de Jong hebben een conflict over het ge bouw aan de Apollolaan. De arts voor additieve en biolo gische geneeswijzen zegt veel overlast te hebben van sport school Ramdas, die in hetzelfde gemeentelijke gebouw is onder gebracht. Hij heeft daarom een procedure tegen de gemeente bij de kantonrechter aange spannen. De gemeente moet volgens Loncq de Jong zorgen voor beëindiging van de over last. Inmiddels heeft de gemeente echter Loncq de Jong de huur opgezegd. De achtergrond hiervan is een juri dische. Indien de gemeente wordt verplicht een einde te maken aan de overlast en tegelijk de sportschool niet uit het pand kan worden gezet, moet de lokale overheid veel inves teren in geluidsvoorzieningen. Loncq de Jong heeft een heel an dere opvatting over de reden dat hem nu de huur is opgezegd. "Het is gestructureerde pesterij, hetzelfde als de tandarts in de Stevenshof een heimachine naast zijn deur kreeg en een college huisarts in een klein noodgebouwtje werd gezet. Als je lastig bent tegen de gemeente, word je op deze manier gepakt'. De arts voor aanvullende ge neeswijzen heeft het voormalige ge bouwtje van de sociale dienst in 1985 betrokken. "Toen ik het huur de, kreeg ik te horen dat er in de res terende ruimtes kunstenaars zou den worden ondergebracht. Ook werd het Boddaert-centrum in een deel van het pand gehuisvest. Op het moment dat ik aan de slag ging. vestigde zich echter een sport school in het gebouwtje". Loncq de Jong zegt sindsdien voortdurend hinder te ondervinden van de sporters. "Zeker nadat er ook nog eens een tussenwand in het deel van de sportschool werd weg gehaald. Sindsdien is het een enorm lawaai van mensen die staan te trek ken aan gewichten en die dingen vervolgens op de grond laten val len". De arts zegt verklaringen van tal van patiënten te hebben, waarin de geluidsoverlast wordt bevestigd. "Ook twee agenten van de surveil lancedienst hebben verklaard dat er hier geluidsoverlast is". Hij heeft in middels ook een enquête in de buurt gehouden om vast'te stellen of ook de buren hinder ondervin den van de sportschool. Dat onderzoek is bij sportschool Ramdas weer in het verkeerde keel gat geschoten. 'Ramdas' zegt dat er tem onrechte een verbamnd wordt gelegd in die enquête tussen par keeroverlast, vandalisme en de aan wezigheid van de sportschool. De advocaat van Ramdas heeft Loncq de Jong verzocht zijn brief aan de bewoners te rectificeren. Doet hij dat niet, dan volgt er een kort ge ding, stelt de advocaat. Inmiddels speelt deze zaak ook nog altijd bij de kantonrechter. Van. deze procedure verwacht de arts weinig heil. "De kantonrechter is ter plaatse komen kijken. Het was een lachertje, het is iets voor de film. Ik heb gevraagd of-ie bij mij wilde komen luisteren als er in de sportschool een aantal mensen te gelijk bezig waren. In plaats daar van werd er een gewicht opgetild en voorzichtig weer neergelegd". De procedure is nog niet afgerond, op 12 april gaan beide partijen op last van de rechter nog eens om tafel zit ten. Een buurtbewoonster heeft het inmiddels voor 'Ramdas' opgeno men. In een brief aan de gemeente raad schrijft zij dat de sportschool de enige mogelijkheid is voor 55- plussers om aan sport te doen. De school houdt wekelijks een spor- tuurtje voor mensen in die leeftijds categorie. LEIDEN - De flatwoningen langs de Wilem de Zwij gerlaan verschieten de laatste maanden snel achter el kaar van kleur. Door de buitengevelisolatie wordt te gen de muren een witte pleisterlaag aangebracht. De isolatie maakt deel uit van het groot onderhoud van 202 flatwoningen aan het Zwarte Pad, Marnixstraat Anna van Burenhof, Willem de Zwijgerlaan en Julia na van Stolberghof. Het werk verloopt tot nu toe geheel volgens plan. Wo ningbouwvereniging De Sleutels, eigenaar van de wo ningen, verwacht dat het nog voor september wordt af gerond. Behalve de gevelisolatie omvat het groot on derhoud de vernieuwing van onder meer gevelkozij nen, riolering, balkons, voordeuren, entréepuien en trappenhuizen. De kosten bedragen ongeveer 9 miljoen gulden, waarvan de helft wordt betaald door het rijk. Voor het resterende bedrag heeft De Sleutels een lening afgesloten. De bewoners gaan een huurverhoging van circa 35 gulden per maand betalen. Er zijn plannen ontwikkeld om de groenstroken tus sen de flats te verfraaien. Momenteel ligt nog een aan vraag bij de gemeente om hieraan mee te werken. De Sleutels heeft besloten tot het groot onderhoud om de verpaupering van de buurt tegen te gaan. Woning bouwvereniging De Eendracht heeft haar 116 wonin gen langs de Willem de Zwijgerlaan vorig jaar opge knapt. Overigens zijn de gevels van deze flats niet met een witte pleisterlaag bedekt. (foto Jan Holvast) Lezers schrijven Verkiezingen LEIDEN/DEN HAAG- Voor een ge wapende overval op het benzinesta tion bij Het Motorhuis in Leiden is gisteren tegen een 23-jarige Alphe- naar 3 jaar gevangenisstraf geëist. De man stond gisteren terecht voor de rechtbank in Den Haag. De Alphenaar stapte op 2 januari dit jaar met een sjaal voor zijn ge zicht en op zijn hoofd een baseball pet het tankstation binnen. Hij zette het geschrokken meisje een alarm pistool met uitgeboorde loop op het hoofd met de woorden: "Ik moet geld, of ik schiet je dood". Het meisje verklaarde tegenover de politie dat zij de overvaller eerst het geld uit de kassa had gegeven, maar dat hij meer wilde. Zij duwde hem daarop nog een nog een zak met wisselgeld in de handen. Uit eindelijk vertrok de Alphenaar met 1200 gulden. Baseballpet en sjaal bleken als vermomming echter niet voldoen de. In het pompstation hing een vi deocamera die de actie had geregi streerd. Ondanks de maskerade herkende een agent de verdachte op de videoband als iemand uit zijn woonplaats. Tijdens de rechtszitting gisteren bleek de reden voor het misdrijf verdachtes heroïneverslaving te zijn, aldus een rapport van de re classering. Het rapport adviseerde de rechtbank gisteren de Alphenaar een psychiatrisch onderzoek te la ten ondergaan. De reclassering voorziet grote kans op herhaling van misdrijven en er is geen insti tuut dat de verdachte nog wil opne men om af te kicken. Het karakter van de man zou zich daar niet voor lenen. Officier van justitie, mr. J. van Ek, zag in het rapport een noodkreet van de hulpverleners aan justitie. Volgens hem zou de gevangenis het beste afkickcentrum vnnr dp Alnhp. Uit uitspraken en voornemens van lijsttrekkers blijkt dat allen het erg goed met ons voor hebben. Zelfs Roemenië-achtige toestanden zou den ons niet bespaard blijven, lazen owij in uw rubriek Steeds. Vandaar de Alphe- die advertenties met 'Inspraak een Van Ek wees de rechtbank op het feit dat de man al eerder voor een diefstal met geweld was veroor deeld. Alleen een forse celstraf kan de maatschappij nog tegen hem be schermen, aldus de officier. Uitspraak volgt op 3 april. Tien mille voor slachtofferhulp van Julianafonds ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Koningin Julianafonds heeft een eenmalige subsidie toegezegd van tienduizend gulden voor het project slachtofferhulp in Alphen. Het fonds heeft daaraan wel de voor waarde verbonden dat de gemeente met ingang van volgend jaar zelf geld in het project steekt. A. de Roode, voorzitter van de project groep slachtofferhulp in Alphen, verwacht daarover nog deze week uitsluitsel te krijgen van het college van B en W. "Zodra we ons verzekerd weten van de steun van de gemeente kun nen we beginnen en dat is hopelijk op heel korte termijn. We kunnen dan op zoek gaan naar een coördina tor en naar de veertien a vijftien vrij willigers die we nodig hebben. Ik verwacht overigens een positief be sluit van de gemeente. Slachtoffer hulp slaat immers hoog genoteerd op het lijstje voor nieuw beleid", al dus De Roode. Ook het vrouwvriendelijke beleid blijft ons achtervolgen, wat vooral leuk is voor het mannelijke deel van de beroepsbevolking. Zij weten dan tenminste dat ze niet voor de een of andere ambtelijke baan in aanmer king komen of dat ze, zoals bij de reiniging, het veld moeten ruimen. Sollicitaties voor bepaalde functies zijn ook al taboe voor mannen. Dit en andere zaken in aanmer king nemende kan men zich afvra gen wat er wordt bedoeld met die spreuk op de zijgevel van het poli tiebureau: 'Alle mensen worden vrij en in gelijkheid geboren'. Staat het soms op de zijgevel omdat het dan de helft van de passanten ontgaat? Maar hoe dan ook, het blijft toch een paskwil wanneer men alleen maar vrouwvriendelijk en niet mensvriendelijk kan zijn. Misschien loop ik achter en is dat alles zoiets als sociale vernieuwing, hier vrij vertaald als de vrouw op de werk vloer en de man in de bijstand of al leen bij de brandweer. Toch meen ik dat een en ander is terug te voeren op het feit dat veel leden van de gemeenteraad groen van de universiteit op de zetels te rechtkomen en daar groen blijven. Totdat die zetel ineens een schietstoel blijkt te zijn naar nog be tere zetels, althans voor de betrok kene. Zei wethouder Jit Peters bij zijn afscheid niet dat zijn vader nu eindelijk zijn zin kreeg, omdat hij nu eens echt ging werken. Jit ging werken, maar zijn beroemde 'puk kels' bleven, evenals de beruchte Waalpalen van zijn voorganger Cees Waal, die al eerder van zijn schietstoel gebruik maakte en bur gemeester werd. Een nieuw element in de autopes terij is het verkeer uit de stad hou den wanneer een alarmfase zou in treden. De bussen mogen blijven rijden en als extra 'middel' tegen de smog worden er zelfs meer ingezet. Die dingen hebben alleen nog geen elektromoter maar gewoon diesel als brandstof. Dat is blijkbaar ande re diesel als door de autogebruikers wordt getankt. Een uitleg daarvoor is blijkaar niet nodig. Het milieu is een toverwoord geworden dat de politici een wapen geeft om goede baantjes te scheppen en de gewone man van zijn geld af te helpen. Nee, de krant lezen is tegenwoor dig niet leuk meer omdat er te wei nig opwekkende berichten zijn te vinden. Neem nu de Groenoordhal- len. Verkeerden wij lange tijd in de veronderstelling dat dit een goede zaak was voor de gemeentefinanci- ën, nu lezen we weer het tegenover gestelde. Grote tekorten en een mil joenenverbouwing om alles weer in orde te maken. Wie zal dat betalen? Waarom probeert men het niet met legale 13de rijen voor vee en restau rantbezoekers? Dat blijkt oók al een mooie en lucratieve oplossing te zijn bij geldgebrek. Om terug te komen op de verkie zingen, is het niet vreemd dat men nooit meer hoort van 'Debat vrij', maar dat men zich beperkt tot het (laten) stellen van schriftelijke vra gen. Of gewone vragen wanneer de eigen parochie het sterkst is verte genwoordigd. Zo lang dat niet verandert neem ik die advertenties waarin staat dat Marietje c.s. PvdA stemmen niet se rieus, behalve dan voor die Marietje die dan wel op de eerder beschre ven stoelen plaatsnemen. Nee, zo wordt Leiden niet Gezellig of Leef baar. H. van Eek, Hoge Rijndijk 3, 2313 KE Leiden. Verstandskies houdt Cash uit Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - De Amerikaanse country-zan- ger Johnny Cash treedt vrijdag niet op in de Rijnstreekhal in Al phen. Hij is zondag met een ont steking in zijn bovenkaak, ont staan na het laten trekken van een verstandskies, opgenomen in een ziekenhuis in Nashville. Cash komt waarschijnlijk in mei of juni naar Alphen om het concert in te halen. Over drie weken komt daar meer duide lijkheid over. De kaarten voor vrijdag blijven geldig, maar het is ook mogelijk dat mensen hun geld terug krijgen. De Nieuwkoper Cor Sanne had geregeld dat Cash naar Al phen zou komen. "Vijfmaanden werk is nu naar de bliksem, maar ik ben er van overtuigd dat hij in mei wèl komt. Aan zijn in tegriteit valt niet te twijfelen, hij staat uitstekend bekend". On danks zijn vertouwen in de zan ger had Sanne toch door een vriend in Nashville laten contro leren of Cash werkelijk in het ziekenhuis lag. Hij kreeg de be vestiging dat de artiest acht we ken niet kan optreden. Sanne is niet uit het veld ge slagen hoewel hij een strop heeft van 10.000 gulden. "Er komt heel wat bij kijken, ik had zelfs het favoriete drankje van Cash 'Oceanspray Canberry' ge ïmporteerd. Dat drink ik nu zelf wel op". Volgens de organisator is Cash zo populair dat hij wel twee optredens in Alphen kon verzorgen. Het concert voor ruim 1600 fans in de Rijnstreek hal was in december al uitver kocht. Bovendien zou de zanger morgen'al een concert geven in Heerenveen voor 3.500 mensen. F.en tweede concert op vrijdag was echter niet uitvoerbaar. Actie van Personeel De Wreede bij kantoor Boot LISSE/VOORHOUT - Het perso neel van het Lissese bollenexport- bedrijf De Wreede heeft vanmiddag bij de directie van Boot Export in Voorhout garanties gevraagd voor het behoud van de werkgelegen heid bij de overname van hun werk gever. De actie in Voorhout had plaats bij het hoofdkantoor van Boot Export aan de Loosterweg 18. Bij de overname van De Wreede door Boot dreigen 11 van de 24 vas te arbeidsplaatsen verloren te gaan. De vakbonden FNV en CNV eisen van de directie van beide onderne mingen dat de gedwongen ontsla gen worden ingetrokken. Alleen on der die voorwaarden kan worden gesproken over de personele conse- quentiës van de overname. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Bomen (I) Na 6 jaar speurwerk in het land staan ze eindelijk allemaal op een rij. De dikste, de grootste, de oud ste, de mooiste, kortom: de meest monumentale bomen van Neder land. Zo'n 7000 in totaal. Bomen zijn heel belangrijk en onmisbaar in stad en landschap. Daar is eigenlijk iedereen het over eens. Een historische stad als Leiden is bij voorbeeld niet compleet zonder een prachtige oude plataan op een pleintje in hartje stad, een monumentale rij kastanjes langs een singel, een eenzame populier of de hoek van een straat of een knots van een beuk in het Plantsoen. Een stad met monumentale gebouwen, bruggen en grachten, maar zon der bomen, leeft niet. Bomen horen dus in de stad. Helaas verdwijnen er steeds meer bomen naarmate de stad wordt volgebouwd en uitgebreid. En de bomen die overblijven hebben het zwaar te verduren. Ze kunnen vaak moeilijk aan de noodzakelij ke voeding, water en lucht ko men. Verkeer, vandalisme, ka bels en leidingen eisen een zware tol van het groen in de stad. Alle menselijke activiteiten zorgen er voor dat eeuwenoude bomen vaak vroegtijdig sterven. Groene steden dreigen zo langzamerhand uit te groeien tot stenen steden. Hoe slagen we er in om bomen te houden in de compacte stad? Dat is één van de vragen waarop de Bomenstichting een antwoord tracht te vinden. De Bomenstich ting is een landelijke organisatie die zich op ideële basis inzet voor de bescherming van bomen. Het feit dat een boom de oudste, de dikste of de hoogste is van zijn soort in de regio of dat een boom zo markant is in z'n omgeving kan een reden zijn om die boom mo numentaal te noemen. Het behouden en onderhouden van monumentale bomen is geen overbodige luxe. Voor de be scherming en het onderhoud van monumentale gebouwen in ons land bestaan al tal van regelingen en instellingen. De bescherming van waardevolle bomen laat daar entegen vaak te wensen over. Re gistratie is, volgens de stichting, eén van de zaken die bijdraagt aan een betere bescherming van bomen. Dat is de reden waarom de Bomenstichting een inventari satie heeft gemaakt van zo'n 7000 monumentale bomen, boomgroe pen, lanen en parken in Neder land. Deze inventarisatie is ver richt door ruim 200 vrijwilligers. De oudste boom van ons land, een linde van 800 jaar, staat in het Brabantse Sambeek. De dikste boom staat in Beek bij Nijmegen: een tamme kastanje met een stamomvang van 8.50 meter. Maar niet elke boom dankt de ti tel monumentaal aan zijn afme tingen of leeftijd. Anderen ontle nen hun monumentale karakter aan een speciale functie die ze in het verleden hebben vervuld (een bakenboom, geboorteboom), aan de natuurwaarde (de boom her bergt bijzondere planten of dier soorten) of een de zeldzaamheid (een bijzondere soort). Bomen (2) Wij zijn uiteraard heel benieuwd naar de monumentale bomen in de gemeente Leiden. Deze stad telt zo'n 33.000 bomen. Daaronder bevinden zich uiteraard de nodi ge zielige sprietjes die op een trot toir aan een paal staan vastgebon den, maar een historische stad als Leiden heeft natuurlijk ook een dikste, hoogste en oudste boom. De inventarisatie van de Bo menstichting bevat twee comple te parken in Leiden, een bomen rij, een boomgroep en acht aparte bomen die, volgens hen, tot elke prijs behouden moeten blijven. De hele Hortus Botanicus, het Plantsoen en de rij kastanjes langs de Jan van Houtkade wor den door de stichting als monu mentaal betiteld. De oudste boom staat in de Hortus en is een gou den regen van bijna 400 jaar oud.- Deze oudste heeft een 'beschei den' stamomvang van 1.25 meter en een hoogte van slechts 7 meter. De allerdikste boom staat ook in de Hortus en heeft een omtrek van maar liefst 5.45 meter. De hoogte van deze bijna 2 eeuwen oude boom bedraagt 17 meter. De rchiel ïto Lock Zuydei Als Leiden niet zuinig is op zijn monumentale bomen mogen we de overgebleven, bijzondere exemplaren straks misschien alleen nog vanachter een hek bekijken. allerhoogste boom van Leiden is een plataan in het Plantsoen. Dit exemplaar meet van de grond tot aan de kruin niet minder dan 25 meter. Andere bomen in Leiden die door de Bomenstichting monu mentaal worden genoemd zijn: een dadelpruim, een kastanje, een beuk, een groep ginkgo's en een vleugelboom. Deze exempla ren staan allemaal in de Hortus. Van de bomen in het Plantsoen worden naast de genoemde pla taan nog een bijzondere linde en een haagbeuk genoemd. C. Jochemsen, hoofd van de di rectie groen van de gemeente Lei den, is blij met het initiatief van de Bomenstichting om waarde volle bomen in Nederland te in ventariseren. "Maar, voor Leiden is er weinig uitgerold", vindt hij. "Ik ben verbaasd dat bij voor beeld de beuk achter de Bree- straat niet op de lijst staat. Daar is in het verleden nogal wat om te doen geweest toen C&A aan de Breestraat een nieuw filiaal wilde bouwen. Achter Het Gulden Vlies aan de Breestraat staat ook nog een heel bijzondere ginkgo en op de be graafplaats aan de Groenesteeg staat een knots van een beuk. Ik zou weieens willen weten van de Bomenstichting waarom die mar kante exemplaren niet door de se lectie zijn gekomen"? Jochemsen meent dat de ge meente Leiden al behoorlijk reke ning houdt met waardevolle bo men. "Met architecten is dat wei eens anders. Die doen soms net alsof er geen bomen staan. De kapverordening blijkt vaak on voldoende om bijzondere bomen te beschermen. Eigenlijk zou een boom tot monument verklaard moeten worden. Het gemeente bestuur zou in dat geval moeten besluiten tot het opstellen van een (monumenten)lijst van bo men waarvoor dezelfde procedu re moet worden gevolgd als met gebouwen. Bomen gaan dan con curreren met bouwkundige voor zieningen waarbij de politiek per geval moet uitmaken welk belang het zwaarst weegt. De vraag is of de politiek die keuzes wil maken en of ze ook geld over heeft voor het onderhoud van monumentale bomen. Wij zullen in elk geval over enige tijd zo'n lijst aan het gemeentebestuur voorleggen". "Momenteel worden geen mo numentale bomen in Leiden in hun voortbestaan bedreigd", weet Jochemsen. "Maar dat kan morgen anders zijn. Als in de Jan van Houtkade een nieuwe riole ring nodig is dan staat het voort bestaan van de kastanjes wel de gelijk op het spel. De bomen die in parken staan staan hebben het op de lange termijn altijd beter dan bomen in de straat. Die heb ben de meeste zorg en aandacht nodig". ALKEMADE - De huur van het in aanbouw zijnde Alkemadese ge meentehuis valt een ton hoger uit. De gemeente moet nu 8 in plaats van 6 procent van de investerings kosten betalen, die 8,3 miljoen be dragen. De gemeente Alkemade dacht het nieuwe pand 'aanvanke lijk voor 265.000 gulden te huren. Dat wordt nu een ton meer, name lijk 365.000 gulden. Alkemade huurt het gemeente huis voor een periode van tien jaar van de commanditaire vennoot schap Exploitatiemaatschappij Alkemade. Voor de huur was een le ning afgesloten bij de Nationale In vesteringsbank. De bank heeft in middels laten weten dat het percen tage van zes procent niet meer van toepassing kan zijn. Om van de in specteur van de omzetbelasting toe stemming te krijgen voor deze fi nanciële constructie moet de huur- som op acht procent van de investe ringen worden gebracht. Het college van B en W stelt de ge- meenteraad ondanks deze teleur- steling voor toch met de acht pro cent huur akkoord te gaan. "Finan cieel steekt deze constructie nog steeds gunstig af ten opzichte van andere financieringsmogelijkhe den. Wel staat nu vast dat de con structie met dit huurpercentage volledig door de fiscus is geaccep teerd. Van enige onzekerheid op dit punt is dus geen sprake meer. De rentestand blijft overigens wel een onzekere factor,'los van welke fi nancieringsconstructie dan ook". In janudri ging de gemeenteraad akkoord met een deelname van 4,4 miljoen gulden in de exploitatie maatschappij. Het CDA-raadslid W. Klerks waarschuwde toen al dat de financiële berekeningen niet al te rooskleurig moesten worden be keken. De raad stemde toen met het voorstel in onder voorwaarde dat nieuwe tegenvallers tijdig zouden worden gemeld. De verwachting is dat de raadsleden ook aanstaande maandag hun fiat geven. Horus Folkclub Horus houdt vrijdag 23 maart een open podium in het Waaggebouw aan de Aalmarkt. Solisten en groepen die volks- of folkmuziek maken krijgen de ge legenheid maximaal drie nummers te spelen. Graag tevoren opgeven tel. 01717-2726 Vogels In buurthuis 't Spoortje wordt op 22 maart en 26 april een lezing gehouden over een gezond vogelbestand. De lezing worden verzorgd door A. Dekkers, medewerker van de medische faculteit en woonachtig te Zwolle. De avond is georganiseerd door vogelvereniging De Zanger. Aan vang 19.30 uur. De Burcht Muziekvereniging De Burcht houdt zon dag 25 maart een kaart- en sjoelmiddag in het gebouw aan de J.C. de Rijpstraat 21. Kosten 2,50 gulden, aanvang 14.00 Vrijwilligers Het Sint Elisabeth Gasthuishof is op zoek naar vrijwiligers die willen helpen het woon- en leefklimaat van de bewoners te verbeteren. Dat kan door zich speciaal in de ochtenduren of het begin van een avond beschikbaar te stellen voor bij voorbeeld een wandelingetje of een kop je koffie drinken met bewoners. Belang stellenden zijn donderdag 15 maart om 14.00 uur welkom in het verpleeghuis aan de Caeciliastraat 16. Bingo Buurthuis Groenoord aan de Pasteur straat 23 houdt donderdag 22 maart een bingo. Aanvang 20.00 uur. Er staat ook een loterij op het programma. PvdA De Leidse afdeling van de PvdA houdt vrijdag 23 maart een algemene ledenver gadering in het buurthuis Aktief aan de Berlagestraat 2. Onderwerp is de sociale vernieuwing. Aanvang 20.00 uur. Spoor en tram De afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwezen (NVBS) houdt woensdag 21 maart een filmavond. Er worden amateurfilms vertoond uit de ja ren vijftig. Behalve beelden van de blau we tram ook opnamen van de gele HTM- tram tusen Leiden. Wassenaar en Den Haag en trams op de Zuid-Hollandse ei landen. De avond wordt gehouden in de zaal van de NZH aan de Rijsburgerweg 1. Aanvang 20.00 uur, toegangsprijs 2,50 gulden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 10