Shamir zal na val kabinet aftreden De razendsnelle opkomst en ondergang van Wolfgang Sehnur Kritiek op houding VS Labour-politici weigeren om poll tax te betalen Duizenden Roemenen vluchten naar Oostenrijk Stasi-verleden kost Sehnur kop TEL AVIV - Premier Shamir zal mogelijk in de loop van de dag zijn ontslag aanbieden als hij verwacht dat zijn regering het niet redt. Het Israëlische parlement beslist vandaag over het lot van de regering-Shamir. Als de premier negen moties van wantrouwen overleeft kan hij in principe doorregeren met de steun van de kleine rechtse en religieuze partijen. Maar het zag er vanmorgen niet naar uit dat de Likud-regering de avond zal halen. LONDEN Dertig Lagerhuisleden van de Britse Labour Partij, zullen de gewraakte poll tax, de nieuwe ge meentelijke belasting, niet betalen. Daarmee hebben de parlementari ërs zich aan het hoofd gesteld van de campagne voor burgerlijke on gehoorzaamheid die na Schotland nu ook Engeland en Wales greep lijkt te krijgen. door Cees van Zweeden In Schotland, waar de poll tax vo rig jaar al werd ingevoerd, hebben hele volksstammen de belasting ge weigerd. In Glasgow heeft 30 pro cent van alle (belastingplichtige) volwassenen ondanks herhaalde aanmaningen nog altijd niet be- gering werd vorige week veroor- taald, elders in Schotland is dat deeld door Neil Kinnock. De La- haar rond 20 procent. bour-leider vreesde dat zijn mede- Steeds meer prominente Britten parlementariërs .met hun onwettig komen er openlijk voor uit dat ze handelen alleen maar munitie aan bereid zijn de wet te bruskeren om zouden dragen voor de regering, de belasting van de baan te krijgen, juist nu deze door de verontwaardi- In het serieuze zondagsblad Inde- ging over de poll tax in de verdedi- pendent on Sunday zette de beken- ging was gedrongen. de collumnist Neil Ascherson afge- Gisteren kwam Thatcher inder- lopen week uiteen waarom hij zou daad uit die verdediging en drong weigeren de rekening te voldoen, bij Kinnock aan op maatregelen te- Onder de dertig Labour-parlemen- gen zijn burgerlijk ongehoorzame tariërs bevindt zich ex-minister To- collega's. Over de belastingweige- ny Benn. ring zei de premier: "Zij vormt een De campagne voor belastingwei- ontkenning van de democratie en een afschuwelijk voorbeeld voor al le jonge mensen die we juist aanma nen de wetten na te leven, omdat er zonder dat geen orde kan heersen". De poll tax is vooral bij de Engel se middenklasse zeer inpopulair. omdat zij een drastische verhoging van de gemeentelijke belasting be tekent. Waar die belasting tot dus verre gerelateerd was aan de waar de van de woning, gaat per 1 april eenieder evenveel betalen (binnen een gemeente). Vier volwassen in een brokkelige gemeentewoning moeten dan twee maal zo veel betalen als een bemid deld echtpaar in een naburig kas teel. Terwijl de allerarmsten nog op enige bijstand kunnen rekenen, worden de middengroepen gecon fronteerd met belastingverhogin gen van soms 100 tot 500 procent. De stand van zaken in het 120 leden tellende parlement was vanmorgen: 60 voor de moties van wantrouwen en 58 tegen. De orthodoxe partij De gel Hatora, met twee afgevaardig den, laat haar stemgedrag afhangen van de bereidheid van premier Sha mir alsnog een compromis met de Arbeiderspartij te sluiten. De socialistische leider Shimon Peres opende vanmorgen het debat met een vlammende aanval op pre mier Jitschak Shamir, die hij hem op ondemocratische wijze zou heb ben ontslagen uit het kabinet. Sha mir is volgens Peres1 geen enkele be lofte nagekomen, niet wat betreft het in stand houden van de regering van nationale eenheid en niet wat betreft het vredesproces. Hij zou nooit voorstander zijn geweest van verkiezingen in de bezette gebie den, maar uiteindelijk een plan van de Arbeiderspartij hebben aan vaard om niet met lege handen naar Washington te hoeven.reizen. Peres zei zich niet te kunnen voorstellen dat de religieuze partijen zo'n poli tiek willen steunen. Onmiddellijk na Peres' toelich ting bij de motie van wantrouwen van zijn partij nam premier Shamir het woord om officieel te bevesti gen dat de ministers van de Arbei derspartij naast het kabinet staan. Het ontslag van Peres door Shamir en het ontslag op eigen initiatief van de overige socialistische bewinds lieden is daarmee, 48 uur na de aan zegging, officieel van kracht gewor den. Het stemgedrag van de ortho doxe partij Degel Hatora het eind door Ad Bloemendaal Volgens hem hebben de Amerika nen 'geen enkele serieuze diploma tieke activiteit' ontplooid om het vredesproces vooruit te helpen. Shamir: "Het belangrijkste doel van het mei-initiatief (het vorig jaar Avraham Ravitz heeft laten weten gelanceerde Israëlische vredesplan, dat hij met een eigen motie van red.) was de verwijdering van de wantrouwen zal komen als Shamir PLO uit de politieke arena. In plaats niet akkoord gaat met eenn com- daarvan heeft het Amerikaanse mi- promisplan, dat hij aldus om- nisterie van buitenlandse zaken de schreef: "Binnen een paar dagen zal meeste energie besteed an de PLO, de premier de Arbeiderspartij moe- waardoor ons initiatief natuurlijk ten terugbrengen in de regering en onmogelijk werd gemaakt", een positief antwoord moeten zen- den aan de Amerikaanse minister Baker. Shamir kan dat antwoord vergezeld doen gaan van een brief waarin staat vermeld over welke punten de regeringspartijen het niet eens zijn, zoals de deelname van Arabieren in Oost-Jeruzalem aan Palestijnse verkiezingen". DNA-onderzoek op resten Mengele LONDEN (Rtr) - De resten van de nazi-arts Josef Mengele wor den volgende maand vanuit de Bondsrepubliek naar Groot- Brittannië overgebracht voor een DNA-onderzoek. De test moet duidelijk maken of het skelet werkelijk de resten van de beruchte kamparts omvat. Mengele wordt beschuldigd van moord op 400.000 joden en het uitoefenen van de gruwelijk ste medische experimenten op zijn slachtoffers tijdens de Tweede Wereldoorlog in het Duitse vernietigingskamp Auschwitz. Mengele's familie zegt dat hij in 1979 is verdronken in Brazilië en is begraven in Sao Paulo. Er bleef echter twijfel over de echt heid van het skelet omdat geen enkel gerechtelijk onderzoek sporen van een beenderziekte kon ontdekken waaraan Menge le zou lijden. Als Degel Hatora voet bij stuk houdt zal Shamir waarschijnlijk aan het eind van de ochtend of het begin van de middag zijn ontslag aanbieden, om niet de eerste pre mier in de Israëlische geschiedenis te worden die via een motie van wantrouwen naar huis wordt ge stuurd. Hij zal tot die tijd wachten omdat dan, 48 uur na dinsdagoch tend, het ontslag van kracht is ge worden van de ministers van de Ar beiderspartij. Dat wil zeggen dat Shamir zonder de socialisten zal kunnen doorregeren aan het hoofd van een demissionair kabinet tot er een nieuwe1 regering is. Aftreden heeft voor Shamir nog een voordeel. De orthoxe partij de ochtend nog altijd Agoedat Jisraël, die vandaag de mo- niet duidelijk. Fractieleider rabbijn ties van wantrouwen wil steunen, zal geen anti-regeringsdaad hoeven te verrichten. Dat zou het voor de premier gemakkelijker kunnen ma ken de steun van die partij te win nen voor een meerderheidsregering onder de Likud in de formatieperio de die op het vertrek van het kabi net zal volgen. In een televisie-interview haalde premier Shamir gisteravond krach tig uit naar de Verenigde Staten. .3 dCf'K "-V" 1 ti rïp 'Kernwapens niet nodig bij aanval door Sovjetunie' WASHINGTON (DPA/AFP) - De NAVO kan na een akkoord over conventionele ontwapening met het Warschau Pact in de toekomst een aanval van de Sovjetunie ook zonder gebruik van kernwapens af slaan. Dat heeft de invloedrijke Amerikaanse parlementariër Les Aspin, voorzitter van de commissie voor de strijdkrachten in het Huis van Afgevaardigden gezegd. In het dagblad The New York Times meldden bronnen binnen het Ame rikaanse ministerie van defensie gisteren dat Aspin zich bij zijn uitla ting baseert op een geheim docu ment dat is. samengesteld door de bevelhebbers van de Amerikaanse strijdkrachten. De bevelhebbers komen in het document tot de slotsom dat de strategische situatie in Europa zich zö sterk ten gunste van het Westen heeft gewijzigd dat een politiek van nucleaire afschrikking geen drin gende noodzaak meer is, aldus de bronnen. El Salvador De Salvadoraanse regering heeft gisteren aanbod van het linkse ver zet verwelkomd om vanaf vrijdag middernacht alle aanvallen op bur- gerdoelen te staken. Regerings woordvoerder Mauricio Sandoval zei tijdens een persconferentie te vens dat de regering bereid is zo snel mogelijk de vredesbesprekin gen te hervatten. Estland In de hoofdstad Tallin van de Sov jetrepubliek Estland hebben gister avond tienduizenden mensen van Russische origine een demonstratie gehouden waarin zij eisten dat deze Baltische republiek afziet van haar streven zich af te scheiden van de Sovjetunie. Verscheidene sprekers zeiden de toekomst met vrees tege moet te zien en vroegen de Estse re gering organisaties in bedwang te houden die zich opstellen tegen over de centrale Sovjet-regering, al dus persbureau Tass. Nazi-archief West-Duitsland wil dat de VS hon derdduizenden nazi-docümenten, clie in de Amerikaanse sector van West-Berlijn door een documenta tiecentrum beheerd worden, wor den overdragen aan de Bondsrepu bliek. De Amerikaanse regering heeft in principe ingestemd met de overdracht, maar wetenschappers en Amerikaanse officieren van jus- tie hebben verzet aangetekend te gen het plan. Kashmir Het Indiase Congres heeft gisteren unaniem stelling genomen tegen de afscheiding van de deelstaat Kashmir, waar onlangs ernstige rel len uitbraken. Beide huizen stelden zich achter het beleid, van premier Singh die buurland Pakistan waar schuwde zich niet te mengen in de conflicten in de noordelijke deel staat. Mongoolse leiders bereid tot aftreden ULAANBAATAR (AP) - De Mongoolse president Jambyn Bath- mon en premier Dumaagiyn Sod- non, die eerder hun partij functies opgaven, hebben ook aangeboden hun regeringsfuncties neer te leg- BUDAPEST Aan de Oostenrijk se grens hebben zich gisteren 35.000 Roemenen gemeld, die in een laatste wanhopige poging probeer den nog voor middernacht Oosten rijk binnen te komen. Na dat tijd stip gold voor hen namelijk een vi sumplicht, een poging van de Oos tenrijkse regering om de vluchtelin genstroom uit Roemenië in te dam- door Runa Hellinga Oostenrijk behoorde, met Zwe den en Finland, tot de weinige West- europese landen die Roemenen zonder visum toelieten. Maar het land is de laatste maanden over stroomd met duizenden vluchtelin gen, waarvan het grootste deel, ruim vierduizend, uit Roemenië kwam. Alleen al in de laatste twee weken meldden zich duizend Roe meense vluchtelingen in Oostenrijk De vluchtelingenstroom maakt duidelijk dat de Roemenen nog steeds weinig vertrouwen hebben in het nieuwe regime in Bukarest. Met name op het platteland is in de voedselsituatie nog weinig veran derd. Maar in Oostenrijk begint de groeiende stroom vluchtelingen voor problemen te zorgen. Directe aanleiding tot de zeer plotseling in gestelde visumplicht zijn de protes ten in Kaisersteinbruch, een dorp van 300 inwoners, waar vorige week in een oude kazerne 800 Roemeense mannen zouden worden gehuis vest. Volgens het Oostenrijkse mi nisterie van buitenlandse zaken zijn er inmiddels zoveel vluchtelingen, dat het niet i aantal grensovergangen, want ze komen zowel via Hongarije als via Joegoslavië", aldus de woordvoer der. Tot twaalf uur zou d;_ Roeme nen niets in de weg worden ge'egd. De enige voorwaarde die Oostenrijk altijd al aan de Roemenen heeft ge steld is dat ze 5000 schilling, zo'n 750 gulden, bij zich hebben Dan gelden ze als toeristen. Het voorlopige parlement van Roemenië heeft gisteren een nieu we kieswet aanvaard, waardoor de Roemenen voor de eerste maal in ruim een halve eeuw het recht heb ben gekregen op vrije verkiezingen en een democratisch gekozen rege ring. De wet regelt de verkiezingen van 20 mei en voorziet in een parle ment bestaande uit twee kamers, een kabinet onder leiding van een premier, en een door het volk te kie zen president. Iedereen die dit jaar 18 jaar of ouder wordt, is stemge rechtigd. North moest liegen van Poindexter WASHINGTON (RTR) - Voormalig Witte Huis-medewerker Oliver Nor th heeft in opdracht van zijn vroege re superieur John Poindexter en diefis voörganger Robert McFarla- ne gelogen tegen het Amerikaanse Congres over de hulpverlening aan de Nicaraguaanse Contra's. North verklaarde dit gisteren in de derde dag van de rechtszaak tegen ue voormalige veiligheidsadviseur Poindexter. Poindexter en McFar- lane zeiden North te zwijgen over zijn connecties met de Contra's als hij door het Congres ondervraagd worden, aldus North. "Bedankt, meneer Kohl, voor 15 biljoen noodhulp, bedankt voor Pepsi en Bild", staat op één van de spandoeken die in Leipzig werden meegedragen in een protestmars. Kohl sprak in de stad aanhangers van de Oostduitse christen-democraten toe. (foto ap> mogelijk is hen scheen voor de onderzoekscommis- 'ilde dager Dan Webb i gisteren zo'n 3000 Roemenen de North weten. "Is dat niet i grens gepasseerd. Het ministerie daad?" North antwoordde dat hij verwachtte niet dat het iedereen nooit onder ede gelogen had omdat lukken voor twaalf uur de grens zijn verschijnen voor de onder- te passeren: "Al zijn groot zoekscommissie informeeld Miele maakt de mooiste en de beste keukens BONN Het verleden heeft gen als het parlement volgende Wolfgang Sehnur (45) nog voor de week bijeenkomt. Dit heeft de par- dag van de verkiezingen in de DDR tijkrant "Oenen" (de waarheid) gis- ingehaald. De voorzitter van Demo- menselijk falen e ring. Voor met nar scher Aufbruch i. Twee plus Vier teren bekend gemaakt. De commu- cratischer Aufbruch trad gisteren af tere pil. De partij is de verkiezings- nistische partij van Mongolië heeft* nadat onomstotelijk was komen strijd ingegaan met onder woensdag de 61-jarige hervormer Gombogavyn Otsjirbat als nieuwe leider gekozen en het voltallige po- litburo verjongd. De partij wil voorts ruimte scheppen voor ande re politieke partijen en heeft af stand gedaan van haar machtsmo nopolie. Met de veranderingen komt de partij tegemoet aan een aantal nieuwe oppositiegroeperin gen, die de laatste dagen massaal de straat zijn opgegaan om meer poli tieke medezeggenschap te eisen. Sodnon heeft bekendgemaakt dat de Mongoolse schuld aan de Sovjetunie van 2,2 miljard roebel in 1975 is opgelopen tot 9,7 miljard roebel in 1990. Volgens de premier hebben anti-sovjetgevoelens onder de Mongoolse bevolking bijgedra gen tot de hervormingsdrang. De Sovjetunie heeft beloofd de 60.000 man Sovjet-troepen in Mongolië in 1992 terug te trekken. vast te staan, dat hij jarenlang de gehate Oostduitse Staatssicher- litiek. Ze heeft voortdurend de SPD heitsdienst/de Stasi, had gewerkt. De hand- en spandiensten beston den, zo heeft hij toegegeven, vooral uit het doorgeven van gegevens over de situatie van de dissidenten- beweging in de DDR. Sehnur heeft Zonder veel ceremonieel is gisteren in Bonn het zogeheten 'Twee-plus- vier-overleg" over de Duitse een wording begonnen. Over het ver loop van de eerste besprekingen is niets bekend gemaakt. Wel werd na afloop bevestigd dat Polen in een la- ter stadium aan het overleg zal deel nemen 'als de kwestie van zijn west- In zowel Oost- als West-Duitsland grens ter sprake komt. Een volgen- door Rindert Paalman hebben politici geschrokken geerd op de bevestiging dat Sehnur gemene zaak met de Stasi heeft ge maakt. Bondskanselier Helmut Ko hl, die gisteren in Leipzig voor een kwartmiljoen mensen een verkie zingstoespraak hield, sprak van de bijeenkomst is voor begin april vastgesteld, als dan tenminste in de DDR een regering is gevormd. Gisteren werden op ambtelijk ni veau louter technische procedures voor het verdere overleg bespro ken. Bij een volgende bijeenkomst komen meer concrete voorstellen aan de orde. Het is de bedoeling, dat eind april de zes ministers van bui tenlandse zaken bij elkaar komen. De Westduitse minister van bin nenlandse zaken Wolfgang Schaü- ble heeft gisteren gezegd dat Bonn na stabilisering van de toestand in de DDR, die „misschien wel meteen na cte verkiezingen op 18 maart" in treedt, de speciale opvangkampen voor DDR-burgers zal afschaffen. Hij zei dat Oostduitsers welkom blijven in de Bondsrepubliek maar dat het kabinet hem het groene licht heeft gegeven voor een wetsvoor stel om de opvangkampen zo snel mogelijk te sluiten. De sociaal-de mocratische oppositie begroette de ze "ommezwaai" van het kabinet in de richting van haar standpunt. Sinds begin dit jaar zijn meer dan 130.000 Oostduitsers naar de Bondsrepubliek gekomen, vergele ken met 344.000 in heel 1989. Zij ma ken deel uit van de stroom van ruim 720.000 emigranten van Duitse af komst die tot nu toe dit jaar voor een bestaan in de Bondsrepubliek heeft gekozen. hlJ.lïhU.I Miele-Keuken-Centrum Ruud Philipsen Denneweg/hoek Hooistraat 2, tel. 070-3646154. Miele-Keuken-Centrum "Leiden" Korevaarstraat 11tel. 071-149859 Miele er is geen bétere OOST-BERLIJN - "Een bittere er varing, maar we zullen ook in de toekomst samenwerken met de par tij Democratische Doorbraak. In het geval-Schnur is er sprake van menselijk falen". Dat zei Helmut Kohl, de als "kanselier van alle Duitsers" voorgestelde CDU-voor- zitter gisteren in Leipzig voor een kwart miljoen Oostduitsers. Maar het "Deutschland, einig Vaterland", en "Wij zijn één volk" klonk minder gedreven dan bij vorige optredens. De kanselier had het niet makkelijk bij zijn reactie op de val van Wolfgang Sehnur over diens Stasi verleden. door Hans Hoogendijk De klap was hard aangekomen. Niet alleen bij de CDU. Ook de con currentie in Oost- en West-Duits land sprak van een zware slag voor de prille democratie. Duidelijk werd verder dat de informatie over Sehnur niet doorgespeeld is door eventueel nog actieve Stasi-groe pen, maar door mensen die geen verkapte agent van de staatsveilig heidsdienst aan de top van een kansrijke partij in de DDR willen en kunnen accepteren. De 47-jarige advocaat was tot donderdag voorzitter van de Demo cratische Doorbraak, een door Kohl gesteunde conservatieve partij. Tot hun laatste snik hadden de West duitse christen-democraten en Sch- nurs eigen partijgenoten geloofd in zijn opschuld. Dinsdag nog dankte zijn inmid- dèls tot nieuwe lijsttrekker be noemde vriend, dominee Rainer Eppelmann, nog "onze lieve Heer", omdat Wolfgang Sehnur geveld was door hartklachten en daardoor niet in staat was een besluit over zijn po litieke toekomst te nemen. Op hetzelfde moment raasde de speciale contactman van kanselier en CDU—voorzitter Helmut Kohl door de DDR om zijn baas in Cott- bus te vertellen dat het doek over Sehnur moest vallen. Zijn bood schap: de advocaat had inderdaad jaren voor de Stasi gewerkt. Maar de contactman kwam te laat. Kohl had net de lof gezongen van zijn Oostduitse filiaalhouders De Mai- ziere (CDU), Ebeling(DSU) en Sch- Dreun De ontmaskering van de advocaat is een enorme dreun voor de door Ko hl persoonlijk in elkaar getimmerde conservatieve Alliantie voor Duits land. Kohl reageerde dinsdagnacht nog: twee afgezanten verschenen gistermorgen aan het ziekbed van Sehnur met de boodschap: aftre den. En de voorzitter van de Demo cratische Doorbraak, die tot het laatst vol had gehouden dat het alle maal leugens waren, gehoorzaam de. Maandag nog verklaarde hij: "Hierbij zweer ik, dat ik nooit voor de staatsveiligheidsdienst heb ge werkt". Maar de CDU-centrale in Bonn wilde deze besmette appel uit de conservatieve mand verwijderen om te redden wat er nog te redden valt. Wolfgang Sehnur, de man die als een komeet aan de Oostduitse poli tieke hemel verscheen, ligt nu na moorddreigingen onder politiebe waking in het ziekenhuis. Hij moet hebben geweten dat zijn verleden als een zwaard van Damocles boven zijn toekomst hing. De veelal anonieme beschuldi gingen doken al op nadat hij, eigen lijk verrassend, eind oktober tot voorzitter was gekozen. Tot dat mo ment zou hij nog contacten met zijn Stasi-bazen hebben onderhouden. Een paar weken eerder was hij voor zijn snuffelwerk onderscheiden met de "Verdienstmedaille der Na tionale Volksarmee", meldde een van zijn vroegere opdrachtgevers. Zo lang het bij vage beschuldigin gen bleef, leek Sehnur zijn politieke leven nog zeker. Bedreigend werd het echter toen in zijn woonplaats Rostock en in Oost-Berlijn dossiers boven water kwamen, waarin de naam Sehnur of zijn code-naam „Torsten" veelvuldig voorkwamen. In de christen-democratische partij centrale in Bonn hadden toen de alarmklokken moeten luiden, maar partijvoorzitter Kohl negeerde alle waarschuwingen en loofde Sehnur als 'een man die u kunt vertrou- De CDU-secretaris-generaal Vol- ker Ruhe prees de advocaat. En de christen-democratische staatssere- taris voor Duits-Duitse betrekkin gen, Hennig, verklaarde plechtig, dat Sehnur de Westduitsers jaren lang van informatie had voorzien en bij ontmaskering levenslang had geriskeerd. Langzaam maar zeker werd ech ter duidelijk dat de in een weeshuis opgegroeide artsenzoon alles behal ve smetteloos is. Gisteren gaf hij toe dat hij in 1964 "door middel van fol- terachtige methoden" werdge dwongen voor de geheime dienst te werken. "Ik hoef mijzelf niets te verwijten. Het ging mij ook later uit sluitend om het belang van mijn clienten". Verrader Der Spiegel bracht maandag het verhaal van drie ex-Stasichefs van Wolfgang "Torsten" Sehnur, die stuk voor stuk zijn verraderswerk over kerk en oppositie aan de hand van voorbeelden illustreerden. De advocaat hield er ook een behoor lijk extra inkomen en andere voor delen aan over. De Stasi zorgde er mede voor dat hij zich na zijn studie als onafhankelijk advocaat kon ves tigen in Rostock. Een voorrecht dat zonder kruiwagens niet te realise ren was in de DDR. De "gelovige christen" (Sehnur over zichzelf) maakte al snel naam als verdediger van in de problemen geraakte christenen. Dat hij voor het bereiken van de beste oplossing voor zijn clienten contact moet heb ben met de "staatsorganen" was normaal. Vaak mochten de vervolg den kiezen tussen een enkele reis West-Duitsland of een flink aantal jaren DDR-cel. Maar Sehnur deed veel meer, zo is nu wel duidelijk. Hij chanteerde zijn beschermelingen, zoals Freya Klier en Ralf Hirsch eind vorige week bekend maakten. En hij schreef uitvoerige rapporten over andersdenkenden, die de Stasi af hankelijk van de lengte en de kwali teit honoreerde met 200, 500 of 1.000 mark per keer. Maanden heeft Sehnur gelooft de dans te kunnen ontspringen, nu heeft de waarheid de man inge haald, die kort geleden nog hoopte de eerste democratisch gekozen mi nister-president van de DDR te worden. De vice-voorzitter van zijn partij: "Bij ons is alles mogelijk". En wie verscheen aan het ziek bed? De "goede mens" Hans Modrow, communist en nog minis ter-president. "Wolfgang Sehnur wilde onder meer zijn bezorgdheid uiten over de veiligheid van zijn kinderen en vroeg mij daarvoor te zorgen. We hebben niet over zijn werk voor de staatsveiligheids dienst gesproken".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7