Arbeidsbureau moet meer mensen help en U NI E K Bierbrouwers investeren miljoenen Dagblad in verval door commerciële tv BIJ FINANCIËN OP DE STOEP DONDERDAG 15 MAART 1990 ECONOMIE PAGINA 5 De Vries: baan voor 10 procent meer werklozen 'Belastingvoordeel helpt bedrijf niet bij milieu-project' chemie en metaal de komende jaren voor miljarden-investeringen ko men te staan willen ze voldoen aan nieuwe eisen op het gebied van milieu-belasting. De bank stelt voor om die bedrijven daarbij te helpen ving, zoals Vermeend en Melkert met de vroeger veel gehanteerde AMSTERDAM (GPD) - Het voor stel van de twee PvdA-kamerleden Vermeend en Melkert om bedrijven die milieu-investeringen doen een belastingvoordeel te geven is vol gens de Nationale Investerings Bank (NIB) niet voldoende. NIB- president M. Jonkhart zei gisteren bij de presentatie van de jaarcijfers: "Wat een ondernemer wil is steun bij de moeizame financiering als hij bezig is met het opzetten van een ri sicovol project". "Een versnelde fiscale afschrij- oorstellen, geeft de ondernemer al leen maar het vooruitzicht dat be paald project op de lange duur winstgevender wordt. Maar dat is bedrijf dat een grote DEN HAAG (GPD) De arbeidsbureaus kunnen volgend jaar 10 procent meer werklozen aan een baan helpen. Betere begeleiding van werkzoekenden en een actievere campagne milieu-investering moet"d*oen bij bedrijven moeten in 1991 aan 156.000 mensen werk bieden. deel van vrouwen in het total werk loosheidscijfer (35 procent). Voor minderheden streeft de bewinds man eenzelfde doelstelling na. Hier voor wordt 100 miljoen gereser veerd binnen de begroting. Eén van de hoofddoelen daarbij is het opheffen van de langdurige werkloosheid onder jongeren in maximaal zes jaar. Dat schrijft mi nister De Vries (sociale zaken) aan de Tweede Kamer. De minister rekent erop dat de nieuwe opzet van de arbeidsvoor ziening, waarbij overheid en sociale partners nauw samenwerken in re gionale bureaus, snel vruchten af werpt. Door 'maatwerk' zal de werkloosheid gestaag afnemen, Langdurig werklozen die na een waardoor ook meer aandacht kan herorienteringsgesprek niet wor- worden besteed aan probleemgroe- den omgeschoold of voor wie geen pen, zoals langdurig werklozen en werkervaringsplaats is gevonden, buitenlanders. Hij sluit daarbij niet komen terecht in een arbeidspool, uit dat er meer personeel nodig is en Vandaaruit worden zij ingezet voor is bereid daarvoor geld vrij te ma- meestal tijdelijk werk. Om deze ken. mensen aan een baan te helpen, wil De Vries wil vooral de jeugdwerk- De Vries 2500 gulden per persoon loosheid aanpakken. Volgend jaar besteden. In totaal wordt in 1991 moeten 15.000 jongeren worden ge- 37,5 miljoen in de arbeidspools ge holpen via een baan, bij- of herscho- ïnvesteerd, oplopend tot 75 miljoen ling of een werkervaringsplaats, in 1994. Dat aantal moet in 1998 zijn opgelo- Op een symposium in Helmond pen tot 40.000 tot 45.000. Voorwaar- zei De Vries dat de arbeidsbureaus de is wel dat wordt voorkomen dat er van uit moeten gaan dat elke jongeren opnieuw werkloos wor- werkloze aan werk kan worden ge- den, nadat zij zijn bijgeschoold of holpen. "Zij die proberen werklo- werkervaring hebben opgedaan. zen aan werk te helpen, moeten het Het aantal vrouwen zonder baan woord 'onbemiddelbaar' uit het vo- neemt snel toe, ondanks de gestaag cabulair schrappen", aldus De dalende werkloosheid. Ook het feit Vries, dat ruim de helft van de 100.000 beidsproces op te nemen. De Vries "Immers, hoe hoger de vervuiling wil daarom een actiever beleid van en dus hoe hoger je werkloos- de arbeidsbureaus, zodat het aantal heidscijfer des te meer geld stelt vrouwen dat aan een baan wordt ge- Den Haag beschikbaar", holpen in 1994 gelijk is aan het a eerste instantie niet doorslagge vend". De NIB voor iets meer dan 50 procent eigendom van de Neder landse overheid - voorspelt dat be- 'staats gegarandeerde lening' Voor bedrijven die er niet in sla gen een milieu-projekt volledig op de normale manier bij banken gefi nancierd te krijgen, zou de overheid ter aanvulling op het normale bank krediet een staatsgarantie voor het 'topje' moeten geven. De NIB had een decennium geleden jaarlijks voor vele miljarden guldens uit staan aan dergelijke 'bijzondere fi- de sectoren veehouderij, nancienngen' als het AA-krediet, maar deze overheids-ondersteu- ning wordt nauwelijks meer ge bruikt. Dank zij die ervaring en de recen te financiering van projekten op het gebied van onder meer slibverwer king, merstverwerking, afvalver wijdering, puinrecycling, waterzui vering ziet de NIB^zich als bij uit stek geschikt voor het uitvoeren van een dergelijke garantie-regeling voor milieu-investeringen. "Door in die eerste fase te hulp te bieden ho pen we natuurlijk later ock in de normale financiering een rol te kun nen spelen", zegt Jonkhart. De nettowinst van de NIB steeg ten opzichte van 1988 met bijna 19 procent tot 76,6 miljoen gulden. Voor het lopende jaar verwacht Jonkhart een voortgaande winst stijging, hoewel het kopen en ver kopen van deelnemingen in bedrij ven (zoals het afgelopen jaar de ver koop van 10 procent in Van Nelle) de omvang van de winststijging moeilijk voorspelbaar maken. Beperkte groei werkgelegenheid 100.000 banen volg i pagn nieuwe banen, die vorig jaar zijn ontstaan, door vrouwen wordt be zet, is onvoldoende om het aantal werkzoekende VS bereid tot afschaffing van invoerheffingen GENEVE (Rtr) De Verenigde Staten zijn bereid de invoerrechten voor de meeste industrieprodukten te verlagen met maximaal vijftig procent en de heffingen voor een reeks andere goederen helemaal af te schaffen. Dat zal echter alleen ge beuren als andere landen daar ver gelijkbare concessies tegenover stellen. Dit blijkt uit Amerikaanse voorstellen die gisteren in Genève zijn gepresenteerd in het kader van de internationale overleg over libe ralisering van de wereldhandel. De overlegronde over de invoer rechten is onderdeel van de in 1986 begonnen Uruguay-ronde van de wereldhandelsorganisatie GATT. De 105 deelnemende landen moes ten uiterlijk op 15 maart met voor stellen komen. De eerste van een reeks bijeenkomsten voor beoorde ling van de afzondelijke voorstellen vindt plaats op 18 april. Het is de be doeling dat er in december in Brus sel overeenkomsten worden geslo ten voor de vijftien sectoren waarin het handelsoverleg is opgesplitst. Tot de produkten waarvoor de VS de invoerrechten willen afschaffen behoren houtprodukten en papier, bepaalde chemicaliën, staal, alumi nium, bepaalde elektronicaproduk- ten, meubels en bouwmachines. De Europese Gemeenschap presen teerde vorige maand al voorstellen. Die zullen vandaag formeel worden ingediend bij de GATT. De werkgeverorganisaties willen arbeidsbureaus die goed presteren meer geld geven. Dit plan lanceerde directeur sociale zaken van de werkgeversorganisatie VNO, drs. J.A. Dortland vandaag in Helmond. - «r 1# ABN neemt proef met agentschap in sigarenzaak AMSTERDAM (GPD) - De ABN Bank krijgt in een tabakswinkel in Amsterdam een loket dat tot eind van de maand nog door de Post bank wordt gebruikt. Het is een van de 29 kasagentschappen die de Postbank er tot 1 april op nahoudt jaar met 6,5 respectievelijk 4 pro- DEN HAAG Door de teruglopen de economische ontwikkeling na 1990 zal ook de werkgelegenheid minder toenemen dan verwacht. De geringere produktiegroei van de be drijven (maar nog altijd 3,5 procent) zorgt ook voor een geringere groei van de werkgelegenheid, al be draagt die toch nog 1,5 procent. Voor bedrijven en overheid samen stijgt de werkgelegenheid, inclusief deeltijd, met 100.000 personen (vo rig jaar 120.000). Het aantal werkzoekenden zon der baan kan dalen met 35.000 per sonen tot 525,000 en de geregistreer de werkloosheid (het officiële werk loosheidscijfer) met 25.000 tot ge middeld 365.000. De groei van de industriële pro- duktie is hoger dan vorig jaar (5 te gen 4,5 procent), terwijl de werkge legenheid voor het zesde achtereen volgende jaar groeit. De uitbreiding in de tuinbouw zorgt voor een pro duktiegroei van 4,5 procent in de landbouw en maakt daarmee beper kingen in veehouderij en akker bouw meer dan goed, terwijl ook de werkgelegenheid nog blijft toene men. Alleen in de bouw daalt de werkgelegenheid (min 2 procent). Uitvoer en consumptie groeien dit sigarenzaken, drogisterijen andere kleine winkels. In het verle den waren dat agentschappen van de Amsterdamse Gemeentegiro, waarmee de Postcheque- en Giro dienst (nu Postbank) indertijd een fusie aan ging. De ABN Bank gaat met een proefa- gentschap in één van de winkels be kijken of het voor haar een geschikt cent boven de cijfers voor 1989. De prijzen van de Nederlandse produk ten stijgen ten opzichte van die van onze concurrenten, maar de uitvoer profiteert nog van de eerder opge bouwde concurrentiekracht. Door de aanhoudend hoge investeringen kan aan de vraag worden voldaan, mits er voldoende geschoolde ar beidskrachten zijn. De invoer distributiesysteem kan zijn. Daar- neemt toe, doordat de bank een contract aange gaan met de tabaksspeciaalzaak Stouriatis aan de De Clerqstraat. Net als in de Postbanktijd zal in het ABN-agentschap het werk beperkt blijven tot hoofdzakelijk geld opne men en storten. chines wordt geïnvesteerd. Alleen de veehouderijprodukten zullen geen buitenlandse markt- winst behalen. Vooral in (onderde len van) de industrie, de tuinbouw en het vervoer groeit de export. DEN HAAG Bij het ministerie van financiën stonden gisteren tiental len deurwaarders op de stoep. Dat was dus even schrikken. Ze kwamen Op dit moment worden de ar- echter niet om dwangbevelen uit rei- beidsvoorzieningsgelden vooral ken maar om een werkgelegenheids- verdeeld op basis van het aandeel garantie af te dwingen. Met name van een gebied in de totale werk- de 900 belastingdeurwaardersvan loosheid. Een dwaas model, dat bo- une er wegens overtolligheid 300 vendien geen prikkel inhoudt, om moeten afvloeien of worden her- de 'vervuiling' van de kaartenbak- plaatst, zien de toekomst sotnber in. ken aan te pakken, aldus Dortland. (f0to anp) ADVERTENTIE dus van Bang&Olufsen Elke Bang&Olufsen installatie is een eer superieure geluidsweerga) uw hele huis. Dat is het un van het Beolink systeem. Economie kort Acties omroep Freelancers in de omroep, verenigd in de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ), zijn bezig acties voor te bereiden voor een betere be loning. Vanaf eind volgende week kunnen de eerste acties verwacht worden Hoe en waar is nog niet be kend. Minderheden 'Een handige pr-truc van het KNOV om het eigen imago op te poetsen'. Dat is de reactie van de vakcentrale CNV op het maandag gesloten con venant tussen werkgevers van het midden- en kleinbedrijf (mkb) en de landelijke minderhedenorganisa ties. De overeenkomst moet er toe leiden dat er meer buitenlanders in het mkb komen werken. Visserijdagen Minister Braks heeft het maximale aantal visserijdagen ten onrechte tot 200 beperkt. Dat betoogde rede rij Slot uit Den Helder gisteren in een kort geding voor de president van de rechtbank in Den Haag. Door de beperking zal de rederij niet meer in staat zijn de haar toeko mende hoeveelheid tong en schol op te vissen. Slot mocht in 1989 nog 292 dagen per jaar vissen. Hoogovens IJsland IJsland heeft met een Amerikaan- se-Zweeds-Nederlands consortium een pnnicpe-akkoord gesloten voor de bouw van een aluminiumsmel ter. Voor Nederland doet Hoog ovens Aluminium mee in het pro ject. De,smelter krijgt een capaciteit van 200.000 ton per jaar en gaat 900 miljoen dollar (1,7 miljard gulden) kosten. In het nieuwe bedrijf dat de smelter gaat bouwen zal'de Ameri kaanse Alumax een belang krijgen van 30 tot 40 procent en de Zweedse Granges en Hoogovens ieder 25 tot 35 procent. Elk Bang&Olufsen TV/videosysteem is een centrale voor satellietontvangst en videobeelden in uw hele huis. 3 jaar garantie De Beolink 1000 afstandsbe diening is uw sleutel tot een bijzondere beleving. Muziek en beeld zijn overal in huis op te roepen met een enkele In een huis met een Bang&Olufsen Beolink systeem beschikt u over centrale hifi en video. Net zo vanzelfsprekend als centrale verwarming. toetsdruk. Dat kan geen ander merk u bieden. U bent bij ons welkom voor een demonstratie. Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i: Ton Kuylenburg Bang&Olufsen Centers Gen. Cronjéstraat 1Tel. 023-255429 HAARLEM Ypma Bang&Olufsen Center Grote Markt 8. Tel. 023-324880 HAARLEM Radio en Elektro Janssen Binnenweg 116. Tel. 023-281856 HEEMSTEDE Mons Elektro b.v. Marktplein 134-136. Tel. 02503-14290 HOOFDDORP Van Cleef Bang&Olufsen Center Botermarkt 25. Tel 071-122669 LEIDEN Nic. de Tombe Audio-Video-CD Pieterskërkchoorsteeg 11Tel. 071-122184 LEIDEN Swaak Bruingoed Haarlemmerstraat 279, Tel. 071-215151 LEIDEN Radio Jan de Lange Bang&Oiufsen Center Molenstraat 49, Tel. 01719-11500 NOORDWIJK Firma G. W. Roest Lange Voort 11Tei 071-174940 OEGSTGEEST Ton Kuylenburg Bang&Olufsen Centers Breedstraat 21 Tel 02990-23101 PURMEREND Hoogeveen Beeld Geluid Zuideinde 16a, Tel. 01713-2891 ROELOFARENDSVEEN TV/Radio de Ru Voorstraat 25. Tel 01717-2616 VOORSCHOTEN Nadort Bang&Olufsén Center Zaanweg 22. Tel. 075-281876 WORMERVEER De Vilder Velserduinweg 173, Tel. 02550-12346 IJMUIDEN Vicom Audio Video B.V. Zuiddijk 28, Tel. 075-703159 ZAANDAM BREDA/AMSTERDAM (ANP/GPD) De bierbrouwers Grolsch en Oranjeboom zijn met forse investeringen bezig. Minister Braks van landbouw, natuurbeheer en visserij heeft vandaag in Breda de nieuwe produktiegebouwen van de Verenigde Bierbrouwerijen Bre- da-Oranjeboom geopend. Ook bij Grolsch is het miljoeneninvesterin gen wat de klok slaat. De Verenigde Bierbrouwerijen Breda-Oranjeboom heeft nu zijn laatste bierbrouwerij uit Rotterdam naar Breda overgebracht. De nieuwbouw bevat onder m lagertankgebouw met een capaci teit van 8,5 miljoen liter bier, een af- vulhal van negentig bij zestig meter met een nieuwe fustenlijn eenmalige flessenlijn van 30.000 stuks per uur en een helderbierkel- der. De totale investering van dé nieuwbouw en de modernisering van produktie-afdelingen en kanto ren heeft 150 miljoen gulden gekost. De brouwerij in Breda voert als hoofdmerk Oranjeboom, Skol en het hooggistend Drie Hoefijzers Classic. In totaal brengt de tweede en oudste brouwerij van Nederland meer dan honderd Nederlandse en buitenlandse bieren op de markt. De horeca heeft met het weer inge- Landbouwinkomen in EG fors hoger BRUSSEL (GPD) - De inkomens van de Europese boeren zijn in 1989 gemiddeld met 9,5 procent geste gen. In Nederland bedroeg de groei gemiddeld zelfs 11,9 procent. In 1988 stegen de landbouwinkomens in de EG nog maar met 1,3 procent. Dat blijkt uit cijfers van het EG-bu- reau voor de statistiek. Het gaat volgens de EG dus steeds beter met de Europese boe ren. De hoogste groei van de land bouwinkomens werd genoteerd in Denemarken (24,8 procent), Belgie (19,3), Luxemburg (17,3 en West- Duitsland (16,3). Nederland voert de middenmoot aan voor Frankrijk (11,5, Portugal (9), Italië (8,4), Groot- Brittannie (7,6) en Griekenland (6,6). Alleen Ierland (1,9 pet) en Spanje (geen groei) bleven duidelijk achter bij de rest. voerde merk Oranjeboom het A- merk Skol voor een belangrijk deel verdreven. De verhouding is nu 70 tegenover dertig -procent. De Vere nigde Bierbrouwerijen heeft een ca paciteit van meer dan twee miljoen hectoliter. De Verenigde Bierbrouwerijen Breda-Oranjeboom is sinds 1968 een dochteronderneming van Al- lied Lyons PLC in Londen met een jaaromzet van f zestien miljard en 80.000 man personeel. In Breda wer ken nu nog 960 mensen. Uitgangs punt bij de samenvoeging van de brouwerijen in Rotterdam en Breda te komen tot een verlaging tot ongeveer 890 mensen. Op ontslagvergunning is mium Dry en, de door een taaicom puter bedachte biernaam, Stender. De brouwer heeft flink moeten in vesteren om zijn produktenpakket over afzet van zijn eigen biermer- uit te breiden. De verbetering van ken. In de sector met de A-merken het bedrijfsresultaat met 2,6 pro waar Grolsch opereert verwacht be- cent blijft daardoor een eind achter stuursvoorzitter P.P Snoep groei bij de stijging van de nettowinst de afzet. Ook voor de 'niet-pils- soorten', met onder meer het on langs door Grolsch geïntroduceer de alcoholarme bier Stender, ziet hij genoeg kansen voor groei. De in vergelijking met Heineken kleine brouwer heeft het afgelopen jaar flink geïnvesteerd in de ontwik met 17,6 procent vorig jaar. Volgens Snoep werd de relatief lagere groei van het bedrijfsresul taat veroorzaakt door in de tweede helft van het afgelopen jaar enkele investeringen versneld door te voe ren om de marketing- en verkoop activiteiten te intensiveren en om drie nieuwe produkten te lanceren. Voor het in december vorig jaar op de markt gebrachte alcoholarme bier heeft Grolsch 'een paar mil joen' uitgetrokken. Voor hoeveel miljoen de brouwer de commercië le investeringen heeft uitgebreid, wil de topmanager vanwege con- currentie-overwegingen niet pre cies bekend maken. In machines zoals een nieuwe bliklijn heeft het concern ongeveer 35 miljoen gulden gestoken. Voor dit jaar verwacht de directie een on geveer gelijk bedrag. Voor het op peppen van de cohrmercie-activitei- ten voorspelt de voorzitter echter een stijging. Speciale biertjes, zowel lichtere (alcoholarm) als zwaardere zijn voor de brouwers een interessante mogelijkheid om hun winsten te vergroten. Maar er moet eerst wel flink wat geld in worden gestoken. (f0to anp) Trump neemt werf Makkum over NEW YORK/MAKKUM (GPD) Donald Trump neemt naar alle waar schijnlijkheid binnen een week scheepswerf Amels in Makkum over van de Britse beleggersgroep CTS Limited. CTS-eigenaar Greg'Stokes uit Zuid-Afrika verkoopt Amels wegens gezondheidsproblemen. Trump koopt de werf in eerste instantie om er zeker van te zijn dat zijn nieuwe 400 miljoen gulden kostende jacht in Makkum wordt afgebouwd. "Maar het is best mogelijk dat we de werf ook daarna houden. We geloven in Amels. Het is een goed geleid bedijf met uitstekende mensen. Het is een goede investering", aldus Jeffrey Walker, vice-president van The Trump Organization in New York. Er zijn nog drie kapers op de kust voor de overname van de Makkumse werf: één uit de Verenigde Staten en twee Engelse. EP wil verbod op tabaksreclame STRAATSBURG (ANPI - Een meerderheid in het Europees parlement wil een totaal verbod op reclame voor tabaksproduk- ten, zo bleek gisteren in Straats burg bij de stemming over een voorstel van de Europese Com- EG-commissaris Vassou Pa- pandreou wil de regels voor re clame voor tabaksprodukten in de EG-landen gelijktrekken. Dat betekent onder meer een duidelijke waarschuwing voor de gezondheid bij elke reclame uiting en een verbod op indirec te reclame en reclame in jeugd tijdschriften. Een algemeen reclamever bod, zoals dat nu al van kracht is in Italië en Portugal acht Papan- dreou pas na 1992 haalbaar, we gens verzet uit Nederland en Engeland. AMSTERDAM (GPD) - Met een gemiddeld winst van 12 procent op de omzet vormen de Nederlandse dagbladen een 'heel behoorlijk flo rerende bedrijfstak'. De onzekerhe den over de commerciële omroep in ons land maken het echter volgens de voorzitter van de Vereniging De Nederlandse Dagbladpers, Van Tienen, niet eenvoudig om de toe komst vertrouwvol tegemoet te wereld uit is. Dat blijkt volgens hem ook uit de stijging van de hoeveel heid advertenties. Die bedroeg 2,3 procent. "De periode van forse groeicijfers van zo'n 10 jaar geleden, lijkt definitief voorbij te zijn. De jongste cijfers uit de advertentie markt, gemeten in de eerste vier we ken van dit jaar, bevestigen dat in middels". Van Tienen vreest dat menige krant een inzakken van de conjunc tuur amper zal kunnen hebben. De laatste jaren steeg de hoeveelheid personeelsadvertentiessterk: in 1985 bijna 57 procent erbij, in 1986 bijna 22 procent, dan in 1987 een in zinking met 6 procent, maar in 1988 alweer een stijging met 4 procent en vorig jaar een groei met 23 procent. Sterke stijgingén zaten er ook in de toeristische advertenties, maar, zo waarschuwt Van Tienen, het zijn wel sectoren die uiterst conjunc tuurgevoelig zijn. De komst van commerciële om roepen als, in het bijzonder RTL- /Veronique, zuigt advertenties bij de pers weg. Het gaat daarbij vooral om de landelijke advertenties. Daar leek in afwachting van de komst van TV10 een bres van zo'n 8 pro cent te worden geslagen. NDP-se- cretaris Van der Zande: "De adver teerder zat gewoon te sparen voor TV10. Toen TV10 niet doorging, kwam een deel van het geld alsnog in de kranten terecht en bleef het verlies aan inkomsten uit nationale advertentiecampagnes beperkt tot 2,6 procent. Nog niet duidelijk is hoe groot de invloed is van het re cente in elkaar schuiven van oor spronkelijk voor TV10 bestemde programma's in het uitzendschema van RTL/Veronique". "Zeer verontrustend" noemde Van Tienen het bij de presentatie van het jaarverslag dat ook lokale en regionale omroepreclame lijkt te worden doorgedreven. Hij herhaal de nog eens het onlangs gepresen teerde NDP-plan dat dagbladuitge vers en regionale omroep samen in de ether zou brengen. Daarmee zou dan toch nog een redelijke ordening op dit stuk van het mediaterrein tot stand kunnen komen, aldus de NDP-voorzitter. Onberekenbaar Bij elkaar opgeteld maakten de kranten vorig jaar aan inkomsten uit abonnementen, losse verkoop en advertenties een omzet van 2,8 miljard gulden, 4 procent meer dan in 1988. Doordat de kosten ook met zo'n 4 procent opliepen, bleef de ge middelde winst gelijk aan die van 1988. Dertien dagbladen bleven vorig jaar in de rode cijfers. In 1988 was het er nog één meer. Negen van de ze kranten noteerden verliezen van meer dan 10 procent, waarvan er vijf zelfs meer dan 15 procent verlies le den. De totale betaalde oplage van de Nederlandse kranten steeg vorig jaar met 0,3 procent (1988: 0.5 pro cent) tot 4,6 miljoen exemplaren. Dat is nog steeds, zij het slechts een fractie, minder dan er in 1980 wer den afgezet. Het aantal abonnemen ten steeg vorig jaar met een half pro cent, de losse verkoop zakte met 0,8 procent. In haar jaarverslag verwijt de NDP de overheid een onvast en on berekenbaar mediabeleid te voeren. "Van een evenwichtige benadering van de belangen van pers en om roep is in de voornemens van het kabinet-Lubbers III geen sprake meer. De dagbladen dreigen daar van het slachtoffer te worden". Eind deze maand hoopt Van Tienen er een indringend gesprek over te hebb'en met minister van cultuur mevrouw d'Ancona.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5