Alders moet terug naar overlegtafel Trein- en busreis blijven aftrekbaar Oude ruzie kan Vara geld gaan kosten Kamer kraakt plan voor Afvalraad 'Dissidente' specialisten eisen volledige tarieven Kamer eist uitdimniiig aan top van ministeries 'Betaal scholen volle pond voor gezakte leerlingen' EXPOSITIE DONDERDAG 15 MAART 1990 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (GPD) Minister Alders (milieu) moet van de Tweede Kamer terug naar de onderhandelingstafel om met provincies en gemeenten spijkerharde afspraken te maken over de verwerking van afval. De fracties van CDA, VVD, D66 en Groen Links weigerden gisteren hun fiat te geven aan de oprichting van een afvalraad. Dat is een landelijk nutsbe drijf voor de verwerking van afval. De kamerleden zetten pas hun handtekening als ze de garantie krijgen dat de afvalraad rekening zal houden met milieu-belangen. UTRECHT (GPD) - Medisch spe cialisten die voor 1 april hun hand tekening weigeren onder een zoge heten modelovereenkomst, mogen hun tarieven met met tien procent zien dalen. De ziekenfondsen moe ten de declaraties van specialisten voor medische zorg aan zieken fondsverzekerden volgens de wet- Hun raadsman mr. Grosheide be de dreigende tariefsverla- telijk geldige tarieven voldoen. Vier toogde dat dit vijfpartijenakkoord ging met tien procent 'dissidente' medisch specialisten eisten dit gistermiddag in kort ge ding voor de Utrechtse rechtbank. Het viertal uit Rosmalen, Vught en Vlijmen spande het geding aan tegen het algemeen ziekenfonds ANOZ. De 'modelovereenkomst' die na jaren onderhandelen vorig .laar december is afgesloten tussen de Landelijke Specialisten Vereni ging, de Vereniging van Nederland se Ziekenfondsen, de organisaties van ziektekostenverzekeraars KLOZ en KPZ en de Nationale Zie kenhuisraad, zet medisch specialis ten het mes op de keel en is boven dien in strijd met de Ziekenfonds wet en de Wet Tarieven Gezond heidszorg, aldus de eisers. ertoe kan leiden dat de niet-onder- tekenaars in de toekomst ernstig i hun bestaan worden bedreigd. Het aard- baar. Zij vinden het in strijd met hun eed als medicus als zij door budgetoverschrijdingen 'nul-tarief hangt hen dan boven het kenhuis hun medische plicht i ten nog wel gewoon het 90%-tarief lijsten in ziekenhuis rekening kunnen brengen. dat verschijnsel niet dat deze van hun ziekenfonds niets de Ziekenfondswet, die zegt dat el- meer vergoed krijgen. Die patien- ke verzekerde recht heeft op ver ten blijven dus weg en zoeken hun strekkingen en medische zorg of be- heil bij specialisten die de 'model- handeling. Raadsman mr. H. Uterman drong de ANOZ bij rechtbank- mr. H.F.M. Hofhuis op ooral niet te kiezen voor de kant van de specialisten. "Dan zou u de wanorde en onrust onder de me disch specialisten weer terugbren- cent van de bij de LSV aangesloten president specialisten. "Al onze dromen over een milieu bewuste verwerking van afval wor den op deze manier gesmoord in de wurgende kapitaalslast van peper dure installaties", jammerde het D66-kamerlid Tommei gisteren. Hij baseert zijn bange vermoedens op de aanbevelingen van de Landelij ke Commissie Coöordinatie Afval beleid (LCCA), waarmee de afval raad aan het werk zou moeten gaan. bak" en "volstrekt uit de tijd" Volgens de LCCA moet de capa citeit van de verbrandingsovens in het jaar 2000 verviervoudigd zijn. Wordt er nu jaarlijks twee miljoen afval verbrand, in het jaar 2000 Luchtverontreiniging evenmin", al dus een boze Tommei. "Het lijkt wel alsof de tijd tien jaar heeft stil ge- moet dat zijn opgelopen tot acht staan", concludeerde hij. miljoen ton. "Waar zijn de maatre gelen om de groei van de afvalberg te voorkómen?", vroegen veront waardigde kamerleden als Te Veld huis (VVD Links). Het D66-kamerlid Tommei moet worden, voordat het verbrand kan worden. "Energieverbruik is blijkbaar geen criterium geweest. DEN HAAG (ANP) - De Tweede Ka mer is hoogst ontevreden over de manier waarop de vorige regering de zogeheten afslanking van de rijksoverheid heeft uitgevoerd, vooral aan de top van de ministe ries. Dit bleek gisteren tijdens een debat met minister Dales (binnen landse zaken). Alle fracties in de Ka mer kwamen met het verwijt dat "de trap van bovenaf onvoldoende schoongeveegd is". Weliswaar is het gelukt om het aantal rijksambtenaren terug te brengen van 170.000 naar 150.000, maar van de belofte van Dales' voor ganger Van Dijk om met de bezem aan de top te beginnen is volgens de Kamer niet veel terecht gekomen. PvdA-woordvoerder Moor stelde vast dat vooral aan de onderkant van de trap geveegd is. "De top van Kangoeroe In de bossen en op de zandvlakte van de Loonse en Drunense Duinen huppen sinds zondagavond twee kangoeroes - moeder en zoon - rond. die op die avond in Loon op Zand uit een tuin van een particulier zijn ontsnapt. De kangoeroes zijn vol gens een woordvoerster van de rijkspolitie razendsnel en daardoor vrijwel niet te vangen. Als de kan goeroes, die overigens volkomen ongevaarlijk zijn. voor het komende weekeinde niet terecht zijn wordt in Loon op Zand een stormloop van dagtoeristen verwacht. Fraude CDA, VVD. maar ook de PvdA hebben grote moeite met de status van de nieuw op te richten afval raad. 'Hoogst ondemocratisch", Willems (Groen oordeelde Te Veldhuis. "Wanneer de afvalraad beleid gaat maken, staat het parlement dan niet buiten spel?", vroeg het PvdA-kamerlid Van Rijn-Vellekoop zich af. Daar naast is de rol van de bewindsman in de afvalraad onduidelijk. Hij neemt in de raad een minderheids positie in, terwijl de Tweede Kamer vindt dat juist de bewindsman het afvalbeleid moet uitstippelen. Alleen de PvdA en de GPV waren bereid de samenwerkingsovereen komst over de afvalraad gisteren al te fiatteren. "Samenwerking tussen Rijk, gemeenten en provincies is onontbeerlijk. Iedereen houdt zijn eigen tuintje schoon door zijn afval over de muur te kieperen. Dat moet afgelopen zijn, hoe dan ook. En samenwerken de enige aldus Van Rijn-Velle de departementen is er voortreffe lijk in geslaagd zichzelf te bescher men", aldus de sociaal-democraat. Om te kunnen bezuinigen op de daarv overheidsuitgaven wilde het vorige oplossing' kabinet het ambtenarenkorps in Den Haag met 8 procent verkleinen. Vooral in de hoge regionen van de ministeries moest een flinke wind gaan waaien. Uitvoering van de operatie werd aan elk departement zelf overgelaten. En dat is vragen om tegenwerking, zo redeneerde Moor. i dat r lister Da- Het CDA les een al bestaande advi sie van topambtenaren opdracht geeft te bestuderen hoe die hogere regionen van de verschillende mi nisteries alsnog kunnen worden uit gedund. Het geld dat het rijk daar mee bespaart moet dan worden ge bruikt voor de uitvoering van de "sociale vernieuwing" in de steden en kleinere plaatsen, vindt het CDA. Verder moeten meer overheids diensten naar het bedrijfsleven worden afgestoten en dient het overleg tussen de verscheidene mi nisteries te worden beperkt tot zin volle bijeenkomsten. "Hoeveel me ters nutteloze nota's staan er niet op de planken", riep CDA'er Paulis gisteren uit. De CDA-fractie wil dat Dales voor het zomerreces voorstellen doet voor de voortgang van de afslan king. Als zij die voorstellen te mager vindt, behoudt zij zich het recht voor om een commissie van externe deskundigen -om raad te vragen of om de Algemene Rekenkamer erbij te betrekken. Minister Alders meent dat de LC CA wel degelijk uitgaat van herge bruik van afval en vooral ook het voorkómen van afval. "De Tweede Kamer is echter bang dat er van ge scheiden inzameling, hergebruik en preventie van afval niet veel te rechtkomt als er straks vijf a zes nieuwe grootschalige vuilverbran ders "staan te smeken om afval", zoals Te Veldhuis (VVD) het uit drukte. ETTEK-LEUR Langs de rijksweg A58 tussen Roosendaal ei Leur tien meer dan manshoge reprodukties van schilderijen va de Katholieke Scholengemeenschap Etten-Leur (KSE) i sterfdag van de beroemde schilder, die in 1881 in Etten-Leur woonde. Breda staan sinds gisteren ter hoogte van Etten- i Vincent van Gogh. Ze zijn gemaakt door leerlin- het kader van de herdenking van de honderdste DEN HAAG/DEVENTER (ANP) Minister Kok Van Amelsvoort maandelijkse kosten van de OV- staatssecretaris kaart (vaak ruim driehonderd gul- financién wil- den). Kok komt in een rekenv< van de aftopping al heeft weggege ven aan het openbaar vervoer ten behoeve van de studenten-OV- len de bestaande belastingaftrek beeld met iemand die dagelijks tus- kaart. Zowel werkgeversorgan i Schellinkhout. De actie maakt deel uit van een groot onderzoek naar eventuele fraude met de ver koop van melk. De AID wil onder zoeken of veehouders in Noord- Holland en daarbuiten hun melk tal ambtenar verkopen naar het buitenland, zon- VVD-' der dat hierbij superheffing wordt betaald. Overboord De Rotterdamse rivierpolitie kijkt •rking met Amsterdam- en Interpol uit naar een Cypriotisch vrachtschip, waarvan de kapitein vorige week voor de kust van de Canarische eilanden vermoedelijk acht verstekelingen overboord heeft gezet. Twee men sen zouden daarbij het leven heb ben verloren. Smart-card Binnenkort kunnen artsen en apo thekers in Nederland in een oog wenk alle relevante medische gege vens van een patiënt op het compu terscherm toveren. Die gegevens staan op een 'smart-card'. een kaart je waar een patient zelf over be schikt en die alleen door zijn eigen arts mag worden gelezen. De pa tiënt weet als enige de pin-code van het kaartje. Gokken De rijksoverheid moet nu eindelijk eens toegeven dat er minstens enige tienduizenden gokverslaafden in Nederland zijn die dringend profes sionele hulp behoeven. Zij moet de mogelijkheden om te gokken 'niet v langer stimuleren. Sanering van de verscheidene gokfaciliteiten dient het devies voor de komende jaren te zijn. Dat is de strekking van een gis teren verschenen rapport van de Tweede-Kamerfractie van het Gere formeerd Politiek Verbond (GPV). Schietpartij Een nog onbekende man is gister avond tegen elf uur bij een schiet partij op de Koningskade in Den Haag om het leven gekomen. De vermoedelijke dader is aangehou den. Dat heeft de politie bekend ge maakt. Een toevallig passerende agent was getuige van de schietpar tij. Hij zag hoe iemand met een uurwapen vijf kogels afvu'urde op een andere man. Het wapen werd cl oor de dader in het water gegooid. De agent zag vervolgens kans de man aan te houden. worden gehouden met de professor Geelhoed van de Weten schappelijke Raad voor het Rege ringsbeleid. Die vindt dat het rijk met 75 procent van het huidige aan- olstaan. r Linschoten wond zich gisteren op over de ant- ■woorden die de minister had gege ven op schriftelijke vragen van de Kamer ter voorbereiding van het debat. Hij had er geen goed woord voor over. "De antwoorden zijn cryptogrammen of onjuist of u stuurt ons met een kluitje in het riet, we krijgen nul op het rekest of het zijn helemaal geen antwoorden." die het hele jaar het openbaar vervoer naar hun werk reizen volledig handhaven. Forensen die gebruik maken van het openbaar vervoer mogen uit sluitend de eerste dertig kilometer blijven aftrekken. Dat heeft minister Kok gisteren gezegd op een spreekbeurt in De venter. Op zijn ministerie had giste ren de hele dag koortsachtig over leg plaats tussen PvdA en CDA over aanpassing van het aftoppingsvoor- stel. Beide partijen hadden in de schriftelijke voorbereiding aange drongen op twee, snelle concessies van Kok. Alleen dan zou een spoedi ge afhandeling van het voorstel zijn gewaardborgd zodat het al op 1 mei dit jaar kan ingaan. De eerste concessie aftrek voor kosten van het openbaar vervoer ook boven de dertig kilometer hebben zij nu binnen gesleept. Het tweede verlangen van de partijen, mensen die samen van één auto ge bruik maken (carpoolers) bij de be lastingmaatregelen ontzien, is nog onderwerp van bespreking. De fiscale aftrekregeling wordt gebaseerd op openbaar-vervoerta- bellen die tot dusver ook al worden gehanteerd. Het meerendeel van de forensen krijgt te maken met aftrek baarheid van abonnementstarie ven, die veelal lager uitvallen dan de Amsterdam en Den Haag reist. Die kan bij gebruik van de auto 1.520 gulden aftrekken. Als hij of zij het openbaar vervoer neemt is dat 3.180 gulden; een voordeel "schoon in het handje" van 830 gulden per jaar. Het compromis levert de schat kist een fiscaal nadeel op van af hankelijk van het aantal mensen dat overstapt op het openbaar vervoer enkele tientallen miljoenen gul dens. De opbrengst was bij volledi ge aftopping (dus inclusief open baar-vervoer) geraamd op structu reel 240 miljoen gulden per jaar. Volgens Kok komen de plannen ties als vakbeweging en haar eigen coalitiegenoten in de Tweede Ka mer hebben die overeenkomst in vrij harde bewoordingen gelaakt. De Kamer is vooral boos omdat zij zich door de ministeriële afspraken overvallen voelt. Werkgevers en vakbeweging menen dat de minis ter de bedoeling van de aftopping het moest goed zijn voor het milieu schendt. De 17,5 miljoen voor de studenten zou minister Ritzen (on derwijs) moeten ophoesten, zo heb ben zij betoogd. minister Maij-Weggen (verkeer lage (onderwijs) scholen het volle en waterstaat) echter niet in gev; Zij had al gerekend op een brengst van de aftopping van miljoen gulden in het lopende j; bij een invoering op 1 mei. Dat geld pond betaalt voor leerlingen die op- jaar eerder zijn gezakt voor het eind- 198 examen. De huidige regeling, waar- aar, bij scholen voor die leerlingen maar tien procent van het normale be- had zij ook al een bestemming gege- drag krijgen, pakt nadelig uit schonere bussen (18 joen), reductie op abonnementen openbaar vervoer (75 miljoen), spitsbussen (ruim 60 miljoen), streekbusjes (15 miljoen) en zaken als bedrijfsvervoer (10 miljoen). leerlingen met slechte cijfers het schoolonderzoek. Scholen advi seren hen namelijk om niet aan het centraal schriftelijk eindexamen mee te doen. Voorzitter Marit Maij Daarin zal derhalve moeten worden middag bij overhandiging van de geschrapt, tenzij er elders dekking door het LAKS opgestelde Klach- wordt gevonden. tenrapportage Eindexamens aan in specteur-generaal A. de Jager op het ministerie van onderwijs. Het LAKS krijgt nu al meldingen van leerlingen die van hun school het De minister zal in ieder geval niet meer kunnen tornen aan 17,5 mil joen gulden die zij uit de opbrengst DEN HAAG Heel Nederland smulde ervan, twintig jaar geleden: de affaire Exota. Een hoog oplopen de ruzie tussen limonadefabrikant Van Tuyn en toenmalig Ombuds man Marcel van Dam. Rechtbank en pers kwam er aan te pas en ze zaak bleef slepen. Voorlopig is het gevecht nog niet voorbij. De Vara kreeg twee weken geleden alsnog door Monique Brandt een forse rekening gepresenteerd door de voormalige eigenaar van de limonadefabriek. Om zijn eis veilig te stellen, kondigde de raadsman van deze firma beslag aan op de Vara-bezittingen en het huis van Marcel van Dam (inmiddels voorzit ter van de Vara). Oorzaak van de r ind 1970 scherm bracht. Een Amsterdam: jongetje zou in 1965 een oog zijn kwijtgeraakt door een exploderen de frisdrankfles van Exota. De Om budsman besteedde uitgebreid aan dacht aan deze zaak, om hiermee de noodzaak van een risico-en schuldaansprakelijkheidsregeling voor dit soort produkten aan te to nen. Die kwam er ook. Marcel Frisdrankfabrikant van Tuyn, de producent van Exota, achtte echter niet bewezen dat de verwondingen de Ombudsman van het jongetje werkelijk door een televisie-progran Exota-fles waren veroorzaakt. Het Van Dam exploderende Exota-fles. Directeur Van Tuyn beschuldigde •volgens in een i van chantage. hem telefonische heb- bedrijf weigerde een schadeuitke- ben gedreigd'het bedrijf op de tele- Dam ring te betalen. Voor tegen de frisdrank-fabrikant. Een verzoek aan de kijkers of ze de ad vocaat van het slachtoffertje kon den helpen aan bewijs dat fris te smijten', als de fabrikant begin 197^1 op het- dat reden door te gaan met de actie niet ^nel 25.000 gulden smartegeld nvalide jongetje. De stroom van negatieve publici- drankflessen veelvuldig explodeer- teit rond Exota bleef uiteraard niet den, leidde tot een stroom van hon- zonder gevolgen. De omzet van de derden brieven. In volgende uitzen- gazeuse liep binnen drie maanden dingen las de toenmalige Ombuds- na de uitzendingen terug met bijna Op de ach- zestig procent. Korte tijd daarna i beeld vertoond de limonade onverkoopbaar val". geworden. Een ramp die het bedrijf niet te boven kwam. Jarenlange gerechtelijke proce dures volgden. Uiteindelijk besliste het Amsterdamse gerechtshof in 1986 dat slechts één gedeelte van een van de uitzendingen onrecht matig was, namelijk het beeld van de ontploffende Exota-fles. De Vara was voor dat gedeelte ook schade- plichtig, zo oordeelde het Hof. Daar op startte de tegenpartij meteen een schadevergoedingsprocedure. In clusief de rente meent de raadsman van de voormalige eigenaar (Fris dranken Industrie Nederland wil verder niets meer met de zaak te maken hebben) dat dat bedrag zal neerkomen op zo'n twintig miljoen gulden. Publiciteit De Vara denkt dat het niet zo'n vaart zal lopen en wacht af. De Exo- ta-verwikkelingen worden gezien als een 'publiciteitsstuntje', ook al is de omroep ervan overtuigd dat ze wel 'iets' zullen moeten betalen. Volgens een woordvoerder kan de procedure nog wel anderhalf jaar gaan duren. De woordvoerder laat nog weten dat voorzitter Van Dam niet erg ge schokt is door het beslag op zijn huis. "Hij belde vanmiddag nog wel even naar huis om te informeren of de deurwaarder nog niet was langs geweest. Maar dat was niet het ge- gen. met alle kosten en ongemak vandien. Terwijl we er na jaren juist in zijn geslaagd de zaak op orde te brengen". Hij vond dat niet de vraag aan de orde was of een patient te al len tijde recht heeft op specialisti sche hulp maar hoeveel een me disch specialist mag kosten. "Het ergste wat hen kan overkomen is dat zij vanaf 1 april voorlopig tien procent minder dan hun collega's krijgen. Maar een specialistensala ris is dusdanig, dat met tien procent minder toch best kan worden ge leefd", aldus mr. Utermark. De advocaat van de vier artsen noemde daarop het bestaan in som mige ziekenhuizen van zogeheten zwarte lijsten, waarop de namen cir culeren van specialisten die de mo delovereenkomst met de zieken fondsen niet hebben ondertekend. "Patiënten worden gewaarschuwd dat ze wel eens bot kunnen vangen bij hun ziekenfonds als ze bij die artsen onder behandeling zijn. Op die manier worden mijn clienten in de toekomst brodeloos". Uitspraak is op 27 maart. Aicls-epidemie blijft zich fors uitbreiden DEN HAAG (ANP) - De aids-epide mie breidt zich no.g steeds fors uit. De verminderde aandacht in de me dia voor aids moet niet worden ge ïnterpreteerd als een teruglopen van de omvang van de epidemie. Volgens voorzichtige schattingen zal het huidige aantal van 600.000 vastgestelde aids-gevallen over tien jaar tot boven de zes miljoen zijn ge stegen. Dat zei dr Jonathan Mann, direc teur van het Wereld-aidsprogram- ma van de Wereldgezondheidsorga nisatie (WHO/GPA), gisteren in Den Haag voorafgaand aan een gesprek met minister Pronk (ontwikkelings samenwerking). Mann bezocht Ne derland op uitnodiging van Pronk om te praten over de aanpak van groeiende aids-problematiek in ont wikkelingslanden. Het aids-virus blijft zich verder verspreiden, aldus Mann. De nieu we gebieden waar het virus snel om zich heen grijpt, zijn Oost-Europa, de Arabische landen. Zuidoost-Azië en West-Afrika. De schatting voor Oost-Europa ligt voor dit moment op 10.000 tot 30.000 gevallen. Het ministerie van volksgezond heid maakte gisteren bekend dat er in februari in Nederland 44 nieuwe meldingen van aidspatiënten zijn geregistreerd. Het totale aantal sinds het begin van de aids-epide- mie in 1982,komt daarmee op 1.174. Hoeveel Nederlandse patiënten inmiddels zijn overleden is niet be kend. Het ministerie houdt het aan tal sterfgevallen al enkele jaren niet meer bij. De gemiddelde overle- vingstijd na het stellen van de dia gnose is negentien maanden. ZOETERMEER (ANP) - Het Lande- advies hebben gekregen om zich te- lijke Aktie Komitee Scholieren rug te trekken voor de komende (LAKS) «vil dat staatssecretaris Wal- eindexamens. De meldingen ken duidelijk dat het niet gaat om een incidenteel probleem, aldus Maij. Volgens Maij leert de ervaring dat menig scholier die het advies in het verleden negeerde, toch voor het eindexamen wist te slagen. De rege ling, één van de bezuinigingsmaat regelen van oud-minister Deetman, moet daarom snel van tafel af. Het LAKS doet in de Klachten rapportage Eindexamens verslag van de klachten tijdens de eindexa mens 1989. Er werd bijna 1.500 ge beld. Havo-scholieren belden het meest (726 keer), gevolgd door leer lingen van mavo (286) en vwo (231). De meest geuite klacht betrof de "lay-out" van de eind-examenfor mulieren (512 telefoontjes). Over ge luidsoverlast werd 264 keer ge klaagd. Het LAKS krijgt overigens een plaatsje in het OVOO, een periodiek overleg van Wallage met de organi saties in het voortgezet onderwijs. Wallage beloofde het LAKS verder een subsidie voor 1990 van 80.000 gulden, bedoeld voor cursussen voor leerlingen die op school actief zijn in een medezeggenschapsraad. Milieu-etiket DEN HAAG (ANP) - Er komt een onderzoek naar een systeem van milieu-etikettering op voe dingsmiddelen. Op het etiket zou moeten komen te staan in hoeverre het milieu wordt be last bij de produktie, distributie en consumptie van het voe dingsmiddel. Minister Braks (landbouw) wil een dergelijk systeem ontwikkelen. Producenten zouden op basis van vrijwilligheid aan het sys teem kunnen meedoen. Braks wil het systeem verankeren in de Landbouwkwaliteitswet. Bij de verdere uitwerking van de plannen wordt een werkgroep betrokken, waarin onder andere de Consumentenbond, de Stich ting Natuur en Milieu en het Centrum voor Landbouw en Milieu zitting krijgen. De werk groep zal allereerst overeen stemming moeten bereiken over zaken waarop de milieu-in formatie betrekking moet heb ben. Daarna zullen hanteerbare criteria moeten worden ontwik keld. VREEMDELINGEN - Staatsse cretaris Kosto (justitie) heeft giste ren in Den Haag de Commissie Bin nenlands Vreemdelingentoezicht geïnstalleerd. De commissie, onder voorzitterschap van oud-minister- en staatssecretaris H. Zeevalking, moet Kosto adviseren over het te gengaan van het gebruik van collec tieve voorzieningen door illegale vreemdelingen in ons land. Ook moet de commissie adviseren over de grenzen van het beleid voor bin nenlandse vreemdelingentoezicht. ADVERTENTIE 15 t/m 18 maart van 12.00-17.00 uur EMILY ARBOUW: Vruchtenarrangementen Zijden boeketten CONNY DEN HEETEN: antique stone coloring o.a.: Lampen - Spiegels - Ornamenten u 0en„ttf. V/tN HaR.. ïELKOV

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3