Bonn Iaat Polen toch meepraten Bush stopt boycot Nicaragua Eerste maand beslissend voor nieuwe president Brazilië kamerleden geweerd uit parlement CFE-akkoord bijna rond Zenuwenoorlog Israël over crisis Mandela: verscherp sancties WOENSDAG 14 MAART 1990 PAGINA 7 Overleg over eenwording begonnen BONN/PARIJS (GPD/DPA/Rtr/AFP) - Polen mag van de Westduitse regering deelnemen aan de vandaag beginnen de gesprekken tussen de twee Duitse staten en de vier geal lieerden uit de Tweede Wereldoorlog, als daar de kwestie van de westgrens van Polen aan de orde is. Dit heeft de Westduitse minister van buitenlandse zaken Hans-Dietrich Genscher gisteren in Parijs gezegd na besprekingen met zijn Franse collega Roland Dumas. De Bondsrepubliek zal, onder druk van de deelstaten, na de verkiezingen in de DDR op 18 maart de bijstand aan vluchtelingen uit de DDR schrappen of fors beperken. Minister Genscher zei gisteren dat Beieren, waar de CDU respectieve- "Bonn en Parijs het erover eens zijn lijk de CSU de baas is, pleitten voor dat Polen mee moet praten als de strengere maatregelen. Beieren wil Oder-Neissegrens op de agenda ook, dat de steun aan "Aussiedler" staat". Ook menen beide landen dat uit de voormalige Duitse gebieden de "opbouw van de EG in het per- in Rusland, Polen en Roemenië spectief van de Europese politieke voorlopig wordt beperkt. WASHINGTON (Rtr/DPA/UPI) - De besprekingën in Wenen tussen NAVO en Warschaupact over ver mindering van de conventionele wapens (CFE) in Europa zijn vrijwel afgerond. De VS hebben onder druk van hun Westerse bondgeno ten twee belangrijke eisen over we derzijdse controle laten vallen, zo heeft een anonieme hoge Ameri kaanse functionaris gisteren Washington Alle betrokken partijen komen eind deze week weer bijeen om ver der te onderhandelen. Na aandrin gen van de Europese NAVO-bond- genoten hebben de Amerikanen hun voorwaarde laten vallen dat zij zelfbij Warschaupact-landen de wa- penproduktie in de fabrieken kun nen controleren. Daarnaast lieten de Verenigde Staten de voorwaarde los dat wapentransporten naar of vanuit Europa vooraf aangekon digd dienen te worden. Vooral Frankrijk en Groot-Brit- tannië voelden zich bij hun wapen handel ten opzichte van de Ameri kanen benadeeld als hun fabrieken en/of transacties door de Sovjetunie gecontroleerd kunnen worden. De Verenigde Staten vallen buiten een dergelijke inspectie omdat het CFE-verdrag alleen betrekking heeft op Europa. Volgens de Amerikaanse zegs man zijn de teksten van de voorstel len voor 95 procent rond. Het Wes ten zal als uitvloeisel van het onder linge compromis tijdens de komen de onderhandelingsronde pleiten voor een verificatie die vooral geba seerd is op inspectie vanuit de lucht ('Open Skies'). Washington en Mos kou zijn het al eens geworden hun troepenmacht in Centraal-Europa terug te brengen tot 195.000 man aan beide zijden. Daarnaast mogen de Amerikanen nog 30.000 soldaten stationeren in de overige NAVO-ge- bieden. moet worden versterkt. De gesprekken tussen de twee Duitse staten en de geallieerden over de Duitse eenwording, die van daag beginnen, worden voorlopig nog op ambtelijk niveau gevoerd. Ze dienen als voorbereiding op de bijeenkomst van de zes ministers van buitenlandse zaken. Wanneer dat overleg zal plaatshebben, is nog niet bekend. Eerst moet een Oost- duitse regering zijn gevormd en aangetreden. Polen wil dat nog voor de Duitse eenwording de Oder-Neissegrens wordt erkend, en wordt daarin ge steund door Frankrijk. De Britse minister van buitenlandse zaken Hurd, die maandag in Bonn was, wil zich echter niet vastleggen of dat voor of na de hereniging moet ge beuren. Steun De Westduitse regering is van plan na de verkiezingen van zondag in de DDR de financiële steun aan Oost- duitse vluchtelingen stop te zetten. De hulpverlening tast het budget van de sociale voorzieningen te zeer aan, heeft een betrouwbare bron binnen de christen-democratische CDU gisteren gezegd. De aanhoudende stroom DDR- burgers plaatst de deelstaten voor grote problemen. Maar de kritiek op het beleid van de Westduitse rege- Naar verluidt denkt de regering aan lagere werkloosheidsuitkerin gen en pensioenen, met als basis de bedragen die in de DDR worden uit gekeerd. Voorts wordt overwogen speciale gunstige regelingen als woon- en verhuisgeld in te trekken. "Übersiedler" zullen bovendien, zo ichting, moeten aanto- TAIPEI - Enige honderden manschappen van de oproerpolitie beletten gisteren de elf parlementsleden van de oppositionele Democratische Progressieve Partij van Taiwan de toegang tot het parlementsgebouw in Taipei. De elf hadden bij de beëdiging vorige week wel een eed van trouw afgelegd, maar dan aan Taiwan en niet aan de Republiek China, zoals de nationalisten Taiwan noemden toen ze in 1949 de wijk moesten nemen voor de commu nisten. De Nationalistische Partij heeft in Taiwan nog altijd de macht. De DPP kondigde aan dat er vanaf vandaag iedere dag demonstraties gehouden zullen worden om ervoor te zorgen dat de parlementsleden alsnog tot de vergaderzaal worden toegelaten. Het parlement moet op 21 maart een nieuwe president en vice-president kiezen. Verwacht wordt dat de huidige president Lee Teng-hui wordt her kozen, ondanks de weerstand die ook in zijn eigen Nationalistische Partij tegen hem bestaat. (foto ap) Ierland laat IRA-terroristen vrij LONDEN (GPD) De Ierse Republiek heeft gisteren twee IRA-leden vrij gelaten die uit een gevangenis in het Noordierse Belfast waren ontsnapt. De Hoge Raad in Dublin wees een uitleveringsverzoek van Groot-Brittan- nië af. Dermot Finucane en James Pius Clarke ontsnapten in 1983 uit de Maze- gevangenis bij Belfast, waar zij een straf van achttien jaar uitzaten wegens onder meer poging tot moord. In 1988 werden zij in de Ierse Republiek ge arresteerd en opgesloten. Tijdens hun proces voor de Hoge Raad betoogde het duo dat het personeel van de Maze-gevangenis bij hun terugkeer wraak op hen zou nemen. Voor deze overweging bleken de Ierse rechters gevoe lig. Dominee Paisley van de Democratische Unionistische Partij reageerde furieus: "De rechtbanken in het Zuid-Ierland zijn sterk bevooroordeeld ten gunste van de IRA en van moordenaars en terroristen". Een woord voerder van de Ulster Unionistische Partij noemde de overwegingen van de Raad "absolute onzin". Ook premier Thatcher zou woedend zijn. dat TEL AVIV - In Israël is een zenu wenoorlog uitgebroken tussen Li- kud en de Arbeiderspartij over de S stemming morgen over de motie van wantrouwen tegen de regering. Het Israëlische Hooggerechtshof werk en een woning hebben. Het geld dat wordt bespaard, zal wor den geïnvesteerd in de DDR. De Oostduitse premier Hans Modrow heeft de Israëlische rege ring laten weten dat hij bereid is te praten over het teruggeven van be zittingen die in de Tweede Wereld oorlog aan slachtoffers van de Duit se jodenvervolging zijn ontnomen. Hij liet echter niets los omstredener kwestie van de her stelbetalingen, een zaak die het herstel van de betrekkingen obstakel kan door Ad Bloemendaal heeft vanmorgen een eis van twee de veel linkse partijen om de stemming al vandaag te laten houden van de hand gewezen. Links wilde de stemming vervroegen om er voor te zorgen dat de ministers van de Ar ring dus aanblijft, beschikt Shamir nu over een groot aantal vacante mi nistersposten. Dat betekent dat hij wat te bieden heeft aan kleine par tijen als die bereid zijn samen met de Likud een meerderheidskabinet te vormen. Overigens heeft Shamir in de afgelopen weken herhaalde lijk gezegd dat hij de voorkeur geeft aan nieuwe verkiezingen. Ook Shimon Peres zoekt naar steun van zoveel mogelijk volksver tegenwoordigers. Hij gaat ervan uit WASHINGTON/MANAGUA - De Amerikaanse president Bush heeft gisteren een eind gemaakt aan de handelsboycot van Nicaragua, die vijf jaar heeft geduurd. Hij heeft ring kwam de laatste tijd niet alleen verder het Congres om 300 miljoen uit de deelstaten die worden gere- dollar voor hulp aan Nicaragua ge geerd door de SPD, zoals Noor- vraagd en wil snel 500 miljoen dol- drijn-Westfalen en Saarland. Ook lar voor Panama, bondslanden als Nedersaksen en ETA De Baskische afscheidingsbewe ging ETA in Spanje heeft gisteren de verantwoordelijkheid opgeëist geleden Violetta Chamorro de Het gisteren aangezegde ontslag van de socialisten gaat pas na 48 uur officieel in. Als het parlement bin nen die periode een motie van wan trouwen aanneemt, moet het zitten de kabinet de zaken waarnemen. In die tijd kunnen er geen ministers worden ontslagen of aangenomen. Met zijn ontslag van Peres, gevolgd door het collectieve opstappen van de minister van de Arbeiderspartij, oo wilde Shamir bereiken dat hij de- dat het parlement morgen hetkabi- missionair kan doorregeren zonder net naar huis stuurt. Daarna zal pre- zijn coalitiegenoot. sident Chaim Herzog een keuze ma- Voor het geval geen van de moties ken tussen Shamir en Peres als ka- een meerderheid haalt, en de rege- binetsformateur, waarbij de benoe ming gaat naar de man die de beste kans van slagen heeft bij de vor ming van een meerderheidsrege ring. Als Peres kan aantonen over voldoende steun te beschikken in het parlement zal hij dus de forma teur worden. noods zal de president zelf aange- eens enkele tienduizenden familie- Vandaag wordt meer duidelijk- ven hoe bezuinigd moet worden om leden. heid verwacht over de stemverhou- de hulp aan Nicaragua mogelijk te Zowel in Panama als in Nicara- dingen. Voor zover bekend zal een maken, zo zei hij. Bush vroeg het gua zijn de aankondigingen van de motie van wantrouwen van de Ar- Congres verder de 500 miljoen dol- Amerikaanse president Bush over beiderspartij de steun krijgen van lar hulp aan Panama die nog in de financiële steun met vreugde ont- alle linkse partijen en van de ultra pijplijn zit, zo snel mogelijk ter be- vangen. De Panamese president orthodoxe partij Agoedat Jisrael, schikking te stellen. Guillermo Endara heeft zelfs zijn precies 60 van de 120 afgevaardig- twee weken geleden begonnen hon- den. Twijfels is er over Charlv Bi- Het Witte Huis verweet het Con- gerstaking opgeschort, al was dat ton, die aanvankelijk tot de commu- gres maandag geen beslissing te vooral uit gezondheisoverwegin- nistische fractie behoorde maar nu kunnen nemen over de hulp aan Pa- gen. En in Nicaragua bestempelde onafhankelijk opereert. Hij heeft PBAoijo»,* cgedreigd een oude vete met de Ar- aantal bombrieven vraagd om nieuwe besprekingen met de Spaanse regering. Door de bombrieven, die twee weken gele den werden verstuurd, raakten twee personen ernstig gewond, on der wie de vooraanstaande rechter Fernando de Mateo Lage. Volgens de ETA heeft de rechter, die beide handen verloor, zijn verdiende loon gehad. De ETA betreurt dat een an dere bom een postbode heeft ver wond. Afghanistan De Afghaanse regering heeft giste ren een aanval gemeld van rebellen op de strategische garnizoensstad Khost in het oosten van het land. Regeringstroepen zouden de aanval hebben beantwoord met het af schieten van Scud-raketten van Sovjet-makelij. Onduidelijk is of de aanval verband hield met de mis lukte staatsgreep van oud-minister van defensie Shah Nawaz Tanai te gen de regering van president Naji- bullah. Rassenhaat In Frankrijk neemt de verontwaar diging en de ongerustheid toe nadat de afgelopen week op verschillende plaatsen in het land door racistisch geweld drie doden en twee zwaarge wonden zijn gevallen. Alle slachtof fers zijn van Marokkaanse afkomst. Twee van de drie werden doodge schoten terwijl de derde moedwillig door een Fransman werd overre den. President Mitterand noemde de moorden gisteren "toonbeelden van zinloosheid, brutaliteit en into lerantie". Verjaagd Servië is van plan alle Albanezen in de provincie Kosovo in het zuidoos ten van Joegoslavië die niét instem men met de Servische plannen voor deze regio, te verdrijven". Serven die de afgelopen jaren uit de in meerderheid door Albanezen be woonde provincie zijn weggetrok ken, een woning en werk in de pro vincieaangeboden om hen te bewe gen naar Kosvo terug te keren. Barry blijft Burgemeester Marion Barry van Washington, die wordt verdacht van cocaïnegebruik en meineed, heeft gisteren verklaard niet te wil len terugtreden. "Ik leg mijn lot in handen van god, mijn advocaat, de rechter en de jury", aldus Barry. Barry werd 18 januari in een hotel in de Amerikaanse hoofdstad gearres teerd bij een geheime arrestatie van de federale politie, de FBI, waarbij een vrouwelijke kennis als lokaas werd ingezet. kiezingen in Nicaragua hulp komt ook één dag nadat de vertrekkende president van Nicara gua Daniel Ortega de Amerikaanse vice-president Quayle in Chili ver zekerde dat hij de verkiezingsuit slag zal respecteren. Het bedrag dat Nicaragua op zeer korte termijn zal krijgen, moet ko men uit de begroting met name over de vraag het geld vandaan moet komen. Maar volgens Congresleden zit de fout bij het Witte Huis, dat onder Amerikaanse boycot tegen Nicara- meer niet heeft laten weten hoe de gua als "een rechtvaardigheid", die 500 miljoen moet worden besteed. al veel te lang op zich heeft laten wachten. Bush zei daarover gisteren niets. Hij vroeg slechts om snelle verwer- De Sandinisten hebben uitgere- king van zijn plannen. Nicaragua en kend dat het in 1985 begonnen eco- Panama hebben "onze hulp nodig nomische embargo Nicaragua zodat de diepe wonden kunnen aldus Bush, die zijn hulp plannen een "fonds cratie" noemde. waarnemend president Sergio Ra- - mir^-.Daniel Ortega bevindt zich beiderspartij te beslechten door Chili - het beëindigen van de zich van stemming te onthouden. Shamir kan op dit moment reke nen op de steun van 56 afgevaardig den. De rechts-extremistische partij Moledet en de orthodoxe Degel Ha- tora, elk met twee vertegenwoordi gers in het parlement, hebben nog geen uitspraak gedaan over hun stemgedrag. In ieder geval is het on waarschijnlijk dat Moledet Peres 1 defensie, Contra's Bush wijdde gisteren, toen hij zijn 15 miljard dollar heeft kost. En dan is er ook nog de de demo- logsschade, die de Amerikanen vol gens een uitspraak v< tionale Gerechtshof moeten vergoeden. De Sandinisti- sche cijfers komen daarbij op ee. bedrag van bijna 20 miljard dollar, het Interna- za^ steunen, Den Haag L>e PLO ren. Hij riep het Congres op geven op welke defensieprogram- tra' ma's kan worden bezuinigd "zon der dat de nationale veiligheid in ge vaar wordt gebracht". Maar des- i Bush giste- voorstellen rond Nicaragua bekend maakte, geen woord aan de Con- Maar in het hulppakket i Francisco Mayorga, de financiële adviseur van dona Violeta, gaf vori ge week in Washington te kennen bedrag van 45 miljoen dollar inbe- dat er voor de wederopbouw i grepen voor repatriëring van circa ste instantie 500 miljoen dollar per 10.000 Contra's, vergezeld door nog ,jaar nodig is. vooraanstaande Pa- lestijnen in de bezette gebieden vin den dat de Verenigde Staten een in ternationale vredesconferentie over het Midden-Oosten moeten voorbe reiden na de kabinetscrisis in Israël. Volgens Salah Khalaf, na Arafat de belangrijkste man in de PLO, heeft Shamir laten zien dat hij "niet be reid is zelfs maar de kleinste stap te zetten op de weg naar vrede". i kerkdienst in de kathedraal KOPENHAGEN Het Zuidafri- breking van de diplomatieke ver- kaanse apartheidsregime moet ver- bindingen met Pretoria, heeft der worden geïsoleerd via een ver- Nelson Mandela op de tweede dag scherpte handelsboycot en een ver- van zijn bezoek aan Zweden ge- zegd. RIO DE JANEIRO - In Brazilië wordt al maanden gesproken over D-day, de dag waarop de al jaren to renhoge inflatie de nekslag moet krijgen. Morgen wordt Fernando Collor ingezworen als nieuwe presi dent van Brazilië, maar de gesprek ken op straat gaan vooral over de dag daarna. Vrijdag, als de hoge gas ten hun koffers pakken, is het D- day. door Ineke Holtwijk Een paar maatregelen worden morgen al verwacht, maar de klap per komt vrijdag. Een ploeg jonge economen onder aanvoering van Zelia Cardoso de Mello, de nieuwe minister van economische zaken, werkt al maanden aan Collors ge heime reddingsplan. Zelia Cardoso heeft voorspeld dat de inflatie (73 procent in februari) binnen dertig dagen wordt gehalveerd. Hij heeft gisteren aangekondigd dat alle ban ken de rest van de week gesloten moeten blijven. De mediagenieke president heeft zijn volk de afgelopen maanden via persconferenties psychologisch voorbereid op de klap: na vrijdag is het leven niet meer hetzelfde. Brazi lië wordt "een moderne en ontwik kelde staat". Aan "chaos, schande, ellende en onrecht" komt een eind. En inflatie, agendapunt nummer een, "is een zaak voor de politie", zegt de president die zijn sporen verdiende als gouverneur in een deelstaat waar hij corruptie'hard handig aanpakte. D-day werpt zijn schaduw voor uit. Zo konden kleine spaarders de- - Fernando Collor: ze maand geen rekening met vaste rente meer openen. De banken wil len zich daar in deze onzekere tijd niet op vastleggen. Sommige luxe artikelen zijn sinds een week schaars. Warenhuizen kochten na melijk mondjesmaat in uit angst om straks na prijsregulerende maatre gelen met een te dure voorraad te zitten. Enkele luchtvaartmaat schappijen verkopen alleen nog tic kets die binnen twee weken ge bruikt worden. Brazilië, veruit het grootste land van Latijns-Amerika, blinkt nor maal niet uit door overmatige be langstelling voor de problemen van buurstaten. Maar, het is geen toeval dat Globo, het grote televisienet werk in Brazilië, een correspondent naar Argentinië stuurde, en het weekblad "Veja" een verslaggever naar Mexico. In beide landen trad niet lang ge leden immers een president aan die een hoge inflatie moest bedwingen. Carlos Menem van Argentinië lijkt na acht maanden de strijd en zijn geloofwaardigheid verloren te heb ben. Bijna iedere avond krijgen de Brazilianen in het journaal van acht uur de laatste economische verwik kelingen bij de zuiderburen te zien: winkels die alleen maar dollars ac cepteren, een eigen munt die ieder uur minder waard wordt, plunde ringen en in de volkswijken voed- seluitdeling. En dan Mexico. "Salinas, heraut van het modernisme", heette de acht pagina's tellende reportage waarin Veja de loftrompet steekt over de Mexicaanse president die Collor als voorbeeld zou dienen. Sa linas schafte in een klap de handels beperkingen af, sloot of verkocht honderden staatsbedrijven en zette speculanten achter slot en grendel. Optimisten Brazilianen, eeuwige optimisten, zijn positief gestemd over hun nieu we president. Hij heeft het voordeel van de twijfel. Volgens een recent onderzoek van Ibope vond 68 pro cent van de ondervraagden dat hun .nieuwe eerste burger het tot nu toe goed heeft gedaan. Ook het bedrijfs leven verwacht dat Collor mis schien niet alles, maar in ieder geval een paar maatregelen weet door te voeren. Het Internationaal Mone tair Fonds en de buitenlandse ban ken zijn bereid te helpen. Als het moet deze maand nog. Zij hebben Collor in januari een krediet van en kele miljarden dollars aangeboden. Voor de eerste weken is de steun van het parlement belangrijk. Col lor onderhandelen over de buiten landse schuld, maar hij kan geen nieuwe leningen accepteren zonder toestemming van de parlementari ërs. Bevriezing van de lonen, een veelgebruikt middel om de inflatie spiraal tot stilstand te brengen, valt ook onder zeggenschap van de volksvertegenwoordiging. Net als verhoging van de inkomstenbelas ting, die de staat straks aan meer geld moet helpen. Op eigen gezag kan de nieuwe president ongeveer 50.000 ambtena ren (minder dan tien procent) in Brasilia op straat zetten. Deze kans laat hij zicfr vermoedelijk niet ont glippen om de uitgaven te drukken. Maar de president krijgt het aan de stok met het parlement als hij wil privatiseren. Voor iedere transactie - naar verluidt wil Collor iedere maand een staatsbedrijf van de hand doen - moet het congres het groene licht geven. Collor mag dan wel 35 miljoen kiezers achter zich hebben, zijn door hem zelf opgerichte Partij van Nationale Wederopbouw (PRN) stelt met 22 zetels op een totaal van 570 niet zo veel voor. Toch hoeft hij niet echt wakker van te liggen van de mogelijke oppositie. Volgens de fractieleider van de PRN kan Collor rekenen op de steun van 238 congresleden. Als zijn beleid aanslaat, zal de steun verder toenemen. "Want niemand haalt het in zijn hoofd.tegen een populaire president te stemmen in een verkie zingsjaar", zei een der veteranen uit het congres vorige week. Boven dien is iedereen ervan overtuigd dat er wat moet gebeuren. Maar als het mis gaat, gaat het goed mis, zegt de econoom Paulo Nogueira Batista. Hij maakte zelf van dichtbij de ondergang van twee economische plannen in Brazilië mee. Hij zegt: "De eerste maand van Collors regering is doorslaggevend. Als de president er niet in slaagt de inflatie te bedwingen, verliest hij geloofwaardigheid en wordt het al leen maar moeilijker". D-day dus: wordt het Mexico of Argentinië? door Jonh Versieyen Castro met tien ton wapens naar beëdiging Collor BRASILIA (DPA) - Het Cu baanse staatshoofd Fidel Castro was van plan tien ton wapen tuig, waaronder raketten, ma chinegeweren, granaten en luchtafweergeschut, naar Brazi lië te laten overvliegen, waar hij morgen de ambtsaanvaarding van de nieuwe Braziliaanse pre sident Fernando Collor bij woont. Controleurs op het vliegveld van Brasilia ontdekten het wa pentuig in een Cubaans Iljoesj- in-vliegtuig, waar 83 Cubaanse functionarissen mee reisden die het bezoek van Castro kwamen voorbereiden. Gisteren werd be kend dat vertegenwoordigers van de Braziliaanse en Cu baanse regering negen uur over de wapenzending onderhandel den voor het besluit viel: de II- joesjin moet de wapens, die blijkbaar dienden om Castro te beschermen, naar Cuba terug brengen. In een toespraak tot het Zweedse parlement zei de ANC-leider dat "niets is veranderd in de politieke structuur van Zuid-Afrika dat een opheffing van de sancties recht vaardigt". Hij voegde daaraan toe dat een voortzetting van de interna tionale handelssancties "beslissend is voor de vraag hoe snel de bevrij ding voor ons volk komt". Opheffing van de sancties, zoals .de Britse premier Margaret That cher wil, is volgens Mandela een verkeerd politiek signaal. Hij on derstreepte dat de Zuidafrikaanse regering nauwelijks een goed poli tiek klimaat heeft gecreëerd voor verdere gesprekken. De ANC-eisen, vrijlating van de ruim 3000 politieke gevangenen en de opheffing van de vier jaar oude staat van beleg, zijn niet ingewilligd. Het hoogtepunt van het bezoek aan Zweden was het weerzien na dertig jaar tussen Mandela en ANC- president Oliver Tambo, die sinds vorig jaar in een Zweedse kliniek herstelt van een hersenbloeding. "Het weerzien met hem was een van de grootste ogenblikken in mijn le ven. Tambo is onze nationale presi dent. Dertig jaar lang heeft hij de or ganisatie bij elkaar gehouden en in een uitstekende situatie gemanoeu vreerd om de strijd voor democrati sche veranderingen in ons land te winnen", aldus Mandela. Mandela en Tambo bespreken de komende dagen onder meer het toe komstige leiderschap van de Zuid-' afrikaanse vrijheidsbeweging. Vol gens insiders is de 72-jarige Tambo te zwak om de partij in deze turbu lente dagen nog langer te leiden en wordt Mandela ook formeel de lei der wordt van het ANC.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7