Gi Steuntje bedrijven met minderheden' Kok: bedrijven worden slapend rijt Kleine belegger heeft altijd een achterstand' Ruzie om loon directeur Drexel voor 'inpakken' Bonden tegen handel in vrije dagen bij Akzo Wisselkoers Oost- en Westmark één op één CHAUFFEUR ZOEKT SNELLE LENING WOENSDAG 14 MAART 1990 Kamer wil korting voor aannemen mensen met achterstand DEN HAAG (ANP) De Tweede Kamer wil dat bedrijven mensen uit groepen met een maatschappelijke achterstand in dienst nemen een korting krijgen op de loonkosten. Naast de werklozen hoopt de Kamer met deze maatregel ook gehandicapten, etnische minderheden en herintredende vrouwen aan de slag te helpen. Met ingang van 1 april krijgen werk gevers 10 procent korting op de loonkosten voor iedere werkloze die zij aannemen tegen het mini mumloon. Minister De Vries (socia le zaken) hoopt met deze korting op de sociale premies bedrijven aan te moedigen om meer mensen in dienst te nemen. Bij de behandeling van het wetsvoorstel bleek gisteren echter dat het overgrote deel van de Kamer de wet wil uitbreiden. Vol gens een voorstel van de PvdA moet de korting behalve voor werklozen ook worden gegeven voor vrouwen die opnieuw willen gaan werken, voor gehandicapten en voor min derheden. Een voorwaarde voor de steun van het ministerie van sociale zaken is wel dat werkgevers en vak beweging het eerst eens worden over hoe groepen met een maat schappelijke achterstand aan een baan kunnen worden geholpen. Minister De Vries heeft vorige week gezegd dat hij het idee welis waar sympathiek vindt, maar dat het ingewikkeld wordt om het uit te voeren. Hij wil over twee jaar bekij ken hoe hij de wens van de Kamer het beste kan honoreren. Het CNV heeft scherpe kritiek op de afspraken tussen het Koninklijk Nederlands Ondernemersvervond (KNQV) en de Overleggroep Lande lijke Minderhedenorganisaties (OLM) om de instroom van al lochtone werknemers in het mid den- en kleinbedrijf te bevorderen. Volgens de christelijke vakcentrale heeft de werkgeversorganisatie in het midden- en kleinbedrijf 'een truc' uit de kast gehaald "om het ei gen imago op te poetsen en daar door wettelijke maatregelen te ont lopen". In een gezamenlijk plan van aan pak kwamen KNOV en OLM maan- dat e uit etnische minderheden aan het werk moeten en kunnen in het midden- en kleinbedrijf. Vooralsnog zijn echter geen harde afspraken ge maakt over aantallen. Het JCNOV zal daarnaast de vacatures inventa riseren en de OLM zal bezien wat aan de aanbodzijde van arbeids krachten de mogelijkheden zijn. Het CNV hekelt het "boterzach te" karakter van de afspraken, "want het convenant bevat geen en kele harde afspraak of sanctiemoge lijkheid". De minderhedenorgani saties hebben zich met een kluitje in Vrouwen oorzitter drs. J. C. Blankert van de FME (metaal- en electrowerkge- vers) vindt dat de werkgevers een actiever beleid moeten voeren om vrouwen binnen het bedrijf te ha len. "Een goede scholing, loopbaan begeleiding en uitzicht op een vol waardige plaats zijn daarbij sleutel begrippen", aldus Blankert. "Aan goede kinderopvang mag het niet ontbreken. We moeten nu hande len, anders is het te laat". Blankert zei zijn oproep niet te baseren op ideologische, maar op economische gronden: "De vraag naar arbeidskrachten wordt steeds groter. We kunnen ons niet permit teren de capaciteiten van de helft van de bevolking onbenut te laten". AMSTERDAM (ANP) - Een drei gend straatverbod voor de advocaat van de tegenpartij, een beslagleg ging op de tegoeden van een bv en een koehandel over de salarissen van bepaalde personeelsleden. Dat waren de ingrediënten van een door de werknemers van de Amsterdam se Drexel Burnham Lambert-vesti- ging aangespannen geding tegen de in surséance van betaling verkeren de Amerikaanse moedermaat schappij. Op het kantongerecht in Amster dam eiste advocaat J. Wildschut dinsdag voor de 19 Amsterdamse Drexelwerknemers een ontbinding van de arbeidsovereenkomst en schadevergoeding. Hij baseerde zijn eis op de "genante voorstelling van zaken bij Drexel in Amerika". Doordat het moederbedrijf in finan ciële moeilijkheden verkeert, wordt de Amsterdamse vestiging in de steek gelaten, zo concludeert Wild schut. "Het kantoor aan de Singel heeft tien tot twaalf keer met de Amerika nen contact gezocht over wat er nu ging gebeuren, maar alles verdween in een groot zwart gat", aldus Wild schut. Om toch nog een reactie uit New York te krijgen, laat de Neder landse directeur J. Mellegers beslag leggen op de rekeningen van een bv die direct onder Amerikaanse con trole stonden. De onduidelijkheid- over de toe komst wordt nog vergroot na de aankomst van twee managers van Drexel-Londen begin maart, zo ver telt de raadsman. In plaats dat de Amsterdammers enige ondersteu ning krijgen, rennen de twee Dr- exel-toplui, na een gesprek op het kantoor aan de Singel, naar een ABN-bank en proberen de rekenin gen van Amsterdam te blokkeren, zo beweert Wildschut. De sfeer wordt er niet beter op als er door de bezoekers wordt gezegd: "Jullie zitten goed, jullie hebben een baan". Ook de advocaat die de Amerikaanse tegenpartij vertegen woordigt, E. De Bouter, moet het ontgelden. Hij wordt door Melle gers met een straatverbod bedreigd als deze zich nog in de buurt van het Singel-kantoor durft te begeven. Volgens De Bouter in zijn ver weer hebben de Amsterdammers het recht in eigen hand genomen, nadat Drexel in New York in finan ciële moeilijkheden was gekomen. "De werknemers namen overhaaste stappen om zo een snelle beslissing te forceren", aldus De Bouter. Hij vindt het vragen van een schadever goeding niet nodig daar de Neder landse vestiging over zou worden genomen door de Amerikaanse ef fectenhandelaar Wertheim Schro der. De advocaat is ervan overtuigd dat de overneming binnen 1 a 2 we ken een feit kan zijn. Geen bezwaar heeft De Bouter te gen de ontbinding van de arbeids overeenkomsten. Wel mogen de huidige directeur Mellegers en twee medewerkers aanblijven "om de komende paar weken dozen in te pakken of zo", aldus De Bouter. Daarna volgt er een vijftien minu ten durende discussie tussen de rechter. De Bouter en Mellegers over de hoogte van de loon die Mel legers voor die paar weken 'inpak ken' nog zal ontvangen. ARNHEM (GPD/ANP) De han- gevallen bij de vakbonden. De del in vrije dagen die Akzo Neder- 'flexi-timeregeling' is voor de geza- land (23.000 werknemers) in de menlijke vakorganisaties FNV, nieuwe cao wil opnemen is slecht CNV, Unie BLHP en de Vereniging Hoger personeel Akzo onaanvaard baar, hebben de bonden laten we ten na de eerste onderhandelings ronde voor een nieuwe cao bij de Nederlandse divisies van het che- Diesel goedkoper Autogasolie (diesel) wordt morgen 2,6 cent per liter goedkoper. De - nieuwe advies-literprijs (zelftank) komt daarmee op 101,4 cent, zo heb ben oliehandelaren in Rotterdam bekendgemaakt. Overleg opgeschort De vier centrales van overheidsper soneel bij de Belastingdienst heb-, ben het overleg over de herstructu rering van de dienst voor onbepaal de tijd opgeschort. Daartoe werd gisteren besloten tijdens een extra vergadering van de bonden, nadat het Ambtenarencentrum en de CM- HF de eenheid hadden verbroken door kritiek te uiten op de reorgani satie. Modern telefoonnet Er zal in de periode tot het midden van de jaren negentig 5 miljard mark (5,6 miljard gulden) worden gestoken in een grondige moderni sering van het Oostduitse telefoon net. Dit heeft de Oostduitse minis ter van PTT-zaken Klaus Wolf ver klaard op de Leipziger Messe. In het Oostduitse telefoonnet wordt nu De bonden zijn bang dat het sys teem, waarin werknemers zelf door het kopen of verkopen van dagen het aantal vrije dagen kunnen vast stellen, voor de laagst betaalde werknemers een verkapte inkom stenbron wordt. Door dagen te ver kopen zouden werknemers er een aardige cent kunnen bijverdienen. De bonden vrezen dat de handel in vrije dagen via een achterdeur leidt tot een teruggang naar een 40-urige werkweek. "We willen pas het nieuwe pak ken als ons duidelijk is dat het aan trekkelijker is dan het oude. En die indruk hebben wij nog niet", aldus A. Voerman van de Industriebond FNV namens de bonden. Wel willen de bonden afspraken maken over een soepeler manier om vrije dagen op te nemen. Hoewel de gesprekken over loonsverbetering pas op het laatst van de onderhandelingen op de agenda staan, lieten de bonden nu al weten dat er wat hen betreft alle aanleiding bestaat tot een blijvende inkomensverbetering van 3 tot 4 procent. Voerman: "Het rendement van Akzo is verdrievoudigd. We reldwijd is het aantal werknemers met 3000 verminderd. De aandeel houders hebben een dividendsver betering van 6,5 procent gekregen". Ahold pompt 200 miljoen in supermarkt ZAANDAM (GPD) - Van de 700 miljoen gulden die Ahold de komende tijd gaat investeren, gaat 200 miljoen naar de Albert- Heijnsupermarkten. Met dit re cordbedrag dat aan deze keten wordt uitgegeven, gaat het con cern de winkels verder moder niseren en vergroten. Dit zei P.J. Everaert, presi dent van de raad van bestuur van Ahold, tijdens de presenta tie van de jaarcijfers. "Bij Albert Heijn, onze grootste werkmaat schappij, streven we naar het vasthouden en zo mogelijk uit breiden van het huidige markt aandeel van 25,5 procent". De Albert-Heijnketen leverde ver reweg de grootste bijdrage aan de stijging van 31 procent van het Nederlandse bedrijfsresul taat tot 167 miljoen gulden. De omzetstijging met 15,7 procent tot 17,7 miljard gulden is volgens Everaert vooral te danken aan de uitbreiding van het assortiment dat Ahold in Ne derland en de Verenigde Staten aanbiedt. Vooral in Nederland groeit het assortiment heel snel. "Doordat de grenzen vervagen en we steeds nauwer samenwer ken met buitenlandse super marktketens vinden buiten landse produkten hier sneller en gemakkelijker ingang", aldus Evereart. Ook de vergroting van vloeroppervlakten in winkels en aquisities spelen een belangrij ke rol in de omzetstijging. In de Verenigde Staten steeg het aantal vestigingen van 329 tot 342. Met zijn winkels in Ame rika (First National Supermar kets, BI-LO en Giant Foods) zit Ahold daar in de top tien van de grootste detailhandelsonderne mingen op het gebied van le vensmiddelen. OOST—BERLIJN De monetaire unie werpt haar schaduw voormalige staatsbedrijf werd gisteren opgeknapt om het geschikt te laten zijn als vé-ondememing. FRANKFURT (AP) De Oostduitsers hoeven zich geen zorgen te maken over waardeverlies van hun spaargelden nu de Westduitse regering heeft besloten dat de Oostduitse marken in een verhouding van één op één tegen de Westduitse D-mark kunnen worden gewisseld. De Westduitse minister van economische zaken Helmut Haussmann maakte de koersverhouding gis teren bekend op de jaarbeurs in Leipzig. Bondskanse lier Kohl liet precies hetzelfde weten op een verkie zingsbijeenkomst in het Oostduitse Cottbuss. De Oostduitse burgers "hoeven niet te vrezen" dat hun moeizaam vergaarde spaargeld zijn waarde verliest wanneer de monetaire unie tussen beide Duitslanden tot stand komt, aldus Haussmann. Haussmann zei dat er waarschijnlijk een regeling komt om het wisselen geleidelijk te laten verlopen, waarbij steeds in een bepaalde periode een bepaald maximum bedrag aan Oostduitse marken mag wor den ingewisseld. Verder zei hij er voorstander van te zijn een datum te prikken uit de periode van voor het wisselbesluit. Alleen het bedrag dat Oostduitsers op die datum in bezit hadden mogen zij inwisselen. Hier mee wil Haussmann voorkomen dat speculanten van de nieuwe wisselkoers gaan profiteren door nu nog snel goedkoop Ostmarken in te slaan in de hoop die vervolgens om te zetten in D-marken. Gisteren was de Duits-Duitse commissie die zich buigt over de details van een economische en monetai re unie voor de derde dag bijeen. Zonder in details te treden liet de commissie na afloop in een verklaring weten dat er "wezenlijke vooruitgang" was geboekt. Volgens de commissie kan een economische unie op korte termijn haar beslag krijgen. De EG en de Duitse Democratische Republiek heb ben gisteren in Brussel een handels- en samenwer kingsovereenkomst ondertekend. Het akkoord voor ziet in een vrijer maken van de handel en het stapsge wijs opruimen van de bestaande invoerquota. De overeenkomst werd in ongeveer zes weken tijd en gedurende twee onderhandelingsronden uitge werkt. In verband met de beoogde totstandbrenging de DDR vooruit. Dit van een Duits-Duitse monetaire unie en de Duitse her- ipri- eniging bevat de overeenkomst een clausule welke een aanpassing van het verdrag mogelijk maakt. WASSENAAR (GPD/ANP) - Mi nister Kok van financiën wil dat het bedrijfsleven meer investeert, mede om de grote bedragen aan bedrij- vensubsidie via inmiddels afge schafte de wet investeringsreke ning zijn uitgekeerd goed te maken. Nu door het economisch herstel en de gematigde looneisen van de vak bonden de winsten fors stijgen moeten de bedrijven dit geld in het land investeren en niet slapend rijk willen worden. Kok heeft dit gisteren gezegd op een verkiezingsbijeenkomst in Was senaar. De minister meldde afspra ken met het bedrijfsleven te willen maken over meer produktieve in vesteringen met het geld van de wir- verschrijdingen. Hij vindt dat de be drijven geld zat hebben om meer te kunnen investeren zonder over heidssteun. De minister verwacht dat de rente op termijn zal dalen. Als in Duits land de vrees voor inflatie wegebt die voortkomt uit de eenwording van Duitsland kan de 'premie te gen dit risico' op zowel de Duitse als Nederlandse rente weer verdwijnen en de rente omlaag. Kok wil dat Ne derland tegen die tijd ook wat ren testand betreft minder afhankelijk van Duitsland wordt. De beleidsaanbeveling van de Stuurgroep Industriebeleid onder leiding van prof.dr. A. van der Zwan om de loonkosten in Nederland te verlagen door inperking van belas tingen en premies, vindt Kok een overbelichting van één kant van de medaille. Het behoud van de kracht van de Nederlandse economie en van de industrie in het bijzonder wordt evenzeer beïnvloed door ver hoging van de arbeidsproduktivi- teit. Het bedrijfsleven dient pro- duktieprocessen aan te passen aan de hoge scholing van de werkne mers in Nederland, aldus Kok. De minister noemde het opval lend hoe snel in Nederland wordt gewezen naar de overheid om knel punten aan te pakken. De bedrijven zijn zelf ook verantwoordelijk voor zaken als het milieu en de werkgele genheid, aldus Kok. Met name wees Kok naar de meest kwetsbare groe pen, zoals langdurig werklozen en etnische minderheden. "Ook de be strijding van werkloosheid is niet een verantwoordelijkheid voor de overheid alleen". Namens Groen Links haalde ka merlid Ina Brouwer gisteravond fel uit naar Kok. Zij hekelde diens be lofte iets te zullen doen aan de koop kracht van alleenstaanden en be jaarden met een klein pensioentje. Dit nu zij hard getroffen worden door de belastingoperatie-Oort. "Goedkope verkiezingstaai", al dus Brouwer, die'er op een bijeen komst in Rotterdam aan herinnerde dat Kok ook al voor de kamerver kiezingen van 1989 beloofde de on rechtvaardige kanten van Oort on gedaan te zullen maken. "En heeft hij de wens vervolgens niet inge slikt toen het aankwam op het mee- regeren met het CDA?", zo vroeg Brouwer zich af. Ook toen al kreeg hij het CDA niet mee voor zijn plan nen. Dat zal ook nu niet gebeuren, aldus het GL-kamerlid, verwijzend naar uitlatingen van CDA-fractielei- der Brinkman dat de 'operatie-Oort' onaantastbaar is. Geen atv banken De Dienstenbond FNV wil de eis voor verdergaande arbeidstijdver korting (atv) in het bankbedrijf (100.000 werknemers) laten vallen en de looneis verhogen van 3 naar 4 procent. Als de leden instemmen met het voorstel betekent dat een breuk met het sinds 1986 gevoerde bondsbeleid om voor de gehele be drijfstak de werkweek te verkorten van 38 ndar 36 of 35 uur. Topman treedt af De vice-voorzitter van de raad van bestuur van de Westduitse DG Bank, Karl-Herbert Schneider-Ga- dicke (58), heeft de verantwoorde lijkheid op zich genomen in de zaak van de terugkoop van in Frankrijk geplaatste staatsobligaties die fors in waarde zijn gedaald, en is afgetre den. Hij heeft verklaard niet op de hoogte te zijn geweest van de door de Franse banken aangevoerde ver plichting. Milieu-investeringen De PvdA-kamerleden Vermeend en Melkert hebben met minister Kok (financiën) en zijn staatssecretaris Van Amelsvoort een principe-ak koord bereikt over de financiering van een fiscale maatregel om milieu-investeringen te bevorde ren. Door het akkoord tussen de ka merleden en de bewindslieden is 120 miljoen gulden beschikbaar. Deurwaarders De Nederlandse deurwaarders ei sen dat hun vakbonden en het mi nisterie van financiën een werkge- legenheidsgarantie afgeven voor de overtollige deurwaarders, in totaal 300 in 1994, die naar de douane zul len afvloeien. Bovendien willen zij zwart op wit gewaarborgd zien dat met die overplaatsingen geen lagere inschaling wordt doorgevoerd. 'Horzel' De Haze Winkelman wijst deelnemers beleggingsspel valkuilen LEIDEN "De kleine belegger heeft altijd een achterstand". Mr. R.A.E. de Haze Winkelman, direc teur van de kritische Vereniging van Effecten Bezitters, had gisteren een weinig opwekkende eerste me dedeling voor 200 beleggers in spe in de Leidse Pieterskerk. door Raymond Peil Overigens was het gezelschap niet bij elkaar om echt te beleggen, maar ter voorbereiding van de Stu denten Beurscompetitie, een acht weken durend beleggingsspel dat na 19 maart in Leiden en elf andere steden door meer dan 4000 deelne mers wordt gespeeld. Doel van het spel is om een (fictief) startkapitaal van drie ton door transacties op de beurs zo veel mogelijk uit te bou wen en zo vertrouwd te raken met beleggen. De achterstand van de kleine be legger verklaarde De Haze Winkel man allereerst met de kosten: voor 10.000 gulden aandelen kopen kost 300 gulden, voor 5000 gulden kopen kost 200 gulden. Hetzelfde tarief geldt bij de verkoop zodat de kleine belegger al 6 tot 8 procent minder winst kan maken dan de grote jon gens, die de kosten over enorme be dragen kunnen uitsmeren. De kleine belegger heeft ook min der voorwetenschap die hem van nut kan zijn bij handel op de beurs. De voorkennis, waarvan het ge bruik niet door de wet is verboden, kan uiterst bruikbaar zijn. Als bij voorbeeld grondstoffen duurder worden zal de bedrijfstak die deze stoffen veel verwerkt waarschijn lijk lagere winsten gaan behalen. Kennis van ontwikkelingen als een inzakkende vraag naar een bepaald produkt of stijgende of dalende af- zetprijzen is eveneens zeer bruik baar, maar voor de kleine belegger niet erg toegankelijk, zo schetste De Haze Winkelman. Tegenover de achterstanden staat echter nog een voordeeltje: de parti culiere belegger heeft het voordeel dat hij ook in een beperkt aantal veelbelovende fondsen kan beleg gen. Nederlands grootste institutio nele belegger, het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds, moet daar entegen op zeker spelen en zijn risi co's spreiden. Bovendien is het ver mogen van het ABP te groot (140 miljard gulden) om zich tot een paar fondsen te kunnen beperken. Zeggenschap De gewone aandeelhouder mag zijn geld in een bedrijf steken, maar heeft verder 'niets, maar dan ook niets' te vertellen in Nederland, hield De Haze Winkelman zij ge- Hij naar de Gemeentelijke Kredietbank Leiden. Die biedt de beste eplossing soepel. Bent u ook op zoek naar zo'n plezierige lening? voor persoonlijke leningen tot Kom gewoon even praten. Op werkdagen van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 17.30-19.30 uur. Bellen voor nadere inlormatie kan natuurlijk ook. II. 30.000,-. Vlot in orde gemaakt en geheel op de persoonlijke situatie afgestemd. Bovendien is de rente laag en zijn de allossingsvoorwaarden GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breeslraat 24, Postbus 11300,2301 EH Leiden lel. 071-254145 hoor tevens voor. "De macht is in handen van de directie of raad van bestuur en de commissarissen, die eigenlijk niets afweten van wat er in het bedrijf gebeurt. Op de algemene vergadering van de aandeelhouders van een bedrijf wordt ieder jaar een toneelspel opgevoerd". "Met een goed management is dat niet erg", meent De Haze Winkel man. Als voorbeeld haalde hij Else vier voor het voetlicht. "Vroeger was Elsevier een ordinaire uitgeve rij met een paar drukkerijen, niets bijzonders. Men had het heldere in zicht om te investeren in een paar interessante sectoren: post-doctora- le tijdschrijften, professionele tijd schriften en Engelstalige uitgaven". Deze sectoren waar Elsever nu een goede positie ln heeft hebben hoge winstmarges en zijn niet al te gevoelig voor schommelingen in de economie. Volgens De Haze Win kelman heeft Elsevier met een net towinst van 14 procent op zijn om zet een 'ontzettend hoge marge'. Kluwer geldt naar zijn oordeel als voorbeeld van het tegendeel. Deze aan de beurs genoteerde uitgever was lange tijd een slapend bedrijf, een slapend beursfonds met een la ge winstmarge. Tot Elsevier pro beerde Kluwer over te nemen. De raad van bestuur van Kluwer ver zette zich daar met hand en tand te gen, met als eén van de belangrijk ste argumenten dat de bedrijven niet bij elkaar zouden passen we gens de verschillen in bedrijfscul tuur. De Haze Winkelman: "Onzin. Dat argument wordt gebruikt om iets anders te verdoezelen. De mensen van Kluwer waren gewoon bang dat ze binnen Elsevier niet zo veel te vertellen zouden hebben, wat op zich een goede zaak zou zijn, want ze deden het met Kluwer niet zo goed. Ook daarom kan het erg zijn dat het management te veel te zeg gen heeft". Wolters Samsom werd als red dende engel door Kluwer aange zocht. De raad van commissarissen van Kluwer kreeg een plaats in die van Wolters en de raad van bestuur vond eveneens een gespreid bed. "En nu blijkt dat de cultuur bij Wol ters net is als bij Elsevier", aldus De Haze Winkelman. Kluwer wordt in middels gereorganiseerd en het hoofdkantoor is van Deventer naar Amsterdam overgeplaatst. Wolters is net zo'n agressief optredende uit gever als het door Kluwer verfoeide Elsevier. Verkwanselen Om nog even bij de uitgevers te blij ven: bij het overnamebod van VNU op Audet registreerde De Haze Win kelman evenmin voorbeeldige tafe relen. De hoofddirecteur van Audet zou een plaats in de raad van be stuur van VNU zijn beloofd, zo schetste hij, wat in die kringen een aardige promotie is. De Audet-top- man probeerde dan ook snel het bod van VNU op Audet erin te krij gen bij de aandeelhouders, hoewel het door beurskenners duidelijk te laag werd gevonden. Slechts door scherp onderhande len van Audet-grootaandeelhouder de familie Hazewinkel (ook eige naar van het Nieuwsblad van het Noorden) konden de aandeelhou ders een vuist maken en geld voor hun waar krijgen. "Een sprekend voorbeeld hoe het management van het bedrijf de belangen van de aan deelhouders kan verkwanselen", al dus De Haze Winkelman. Uitholling Een verdere uitholling van de rech ten van de aandeelhouder ontstaat De kleine belegger heeft spora disch een voordeeltje ten opzichte van de institutionele beleggers. (archieffoto) door het feit dat allerlei bedrijven zijn dichtgetimmerd met bescher- mingsconstructries, aldus bereed De Haze Winkelman nog één van zijn stokpaardjes. "Je kunt als aan deelhouder een slecht management niet naar huis sturen. Mede daar door liggen de koersen lager en heb ben de bedrijven minder mogelijk heden tot groei. Ondernemers die klagen over lage koersen hebben dat voor een groot deel aan zichzelf te wijten".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5