Kleine brouwers streven naar meer samenwerking Mario Been blij met Pisa ©VER =DE GRENZEN' Taart met hoeken snijdt beter aan Verkleintruc voor de oven Ook schandalen Sovjet-voetbal PAGINA 21 Koken mag een heel serieuze bezig heid zijn, een grapje uithalen moet kunnen op z'n tijd. Zo'n grapje is een koekepan voor eters die de kaar ten niet uit hun gedachten kunnen zetten. In de pan kunnen panne koekjes, eieren of drie-in-de-pans gebakken worden in de vorm van klaverenschoppen, harten en rui ten. De pannen zijn voorzien van een anti-aanbaklaag en kosten 24.95. Meer informatie: 073- 579130. Wie het verder wil brengen in de keuken heeft enkele speciale zeven nodig. Een paar erg mooie zijn er van Rösle, (importeur Interhal Se lect in Zwijndrecht tel. 078-107911). Zo is er een speciale ronde passeer- zeef, die ook gebruikt wordt voor het blancheren van groente, voor 64,50 (diameter 16 cm) en een puntzeef, ideaal voor het zeven van sauzen en soepen voor 40,35 (dia meter 14 cm). De zeven zijn er ook in grotere maten maar dan liggen de prijzen ook wat hoger. De zeven zijn gemaakt van roestvrij staal. De problemen bij Heineken hebben in de bierwereld tot uiteenlopende speculaties geleid. Voor de een is de reorganisatie bij onze grootste brouwer het teken dat het einde van de pilsbeweging in zicht is, anderen geloven nog altijd dat de speciaalbieren nooit het gewone pilsje zullen verdringen. Beide meningen kon je horen verkondigen tijdens het door de TU Delft georganiseerde symposium David en Goliath. Aanleiding voor dit symposium was het onderzoek van Willem Riedijk, Chris Wisse en Jos Brouwer naar de ontwikkeling van kleinindustriële en ambachtelijke brouwerijen in Nederland en Vlaanderen. door Rien van Reems Ondanks de bezorgdheid om de stagnerende bierafzet was het lang niet allemaal kommer en kwel daar in Delft. De Gentse professor Gil bert Baetslé sprak weliswaar over de 'grote bekommerdheid' onder de kleine brouwers die proberen op te boksen tegen de steeds groter wor dende brouwerijconcerns maar in zijn slotwoord toonde hij optimis tisch te zijn over de toekomst. Dat optimisme stoelt in belangrij ke mate op de in Delft gedemon streerde hang naar samenwerking onder de kleine brouwers. In Delft werd het belang uitgesproken en onderschreven van een organisatie van kleine brouwerijen, waarbij een produktie van 20.000 hectoliter als grens dient te worden gesteld. Een organisatie van kleine ambachtelij ke brouwers kan tegenwicht bieden aan de grote brouwers die de op komst van de hooggegiste bieren met lede ogen aanzien, vooral nu de pilsafzet stagneert. Geen echt gevaar Brouwer Toon van de Reek van de Arcense Bierbrouwerij, die overi gens niet gelooft dat de hooggisten- d.e bieren ooit een echt gevaar zul len zijn voor de pilsmakers -"In 1989 brouwde ik 17.000 hectoliter, dat is 1 dl per hoofd van de bevolking, zo dat ik met elk flesje bier drie Neder landers blij maakte"- tekende de sfeer in de brouwerswereld met het volgende verhaal: "Bij de start van de Arcense Bierbrouwerij in 1980 begonnen we ook met een proeflo kaal. Iemand van de grote brouwe rijen zei toen tegen me: Als jullie straks een bus met vijftig man in jullie proeflokaal ontvangen dan zal er één om jullie bier vragen en willen de andere negenenveertig een pilsje". Hoewel die voorspelling niet is uitgekomen, stelt Toon van de Reek nuchter vast dat zijn brouwerij met meer dan dertien speciale bieren toch niet meer dan 0,13 procent van de Nederlandse markt voor haar re kening neemt, een markt waarop Duitse en Britse speciaalbieren veel terrein hebben verloren en met na me de Belgische en Nederlandse hooggistende bieren het steeds be ter doen. Vooral amberkleurige en witbieren groeien ten koste van Tra- pisten- en Abdijbieren. Conclusie van Van de Reek: speciaalbieren vormen geen gevaar voor de pil- Einde in zicht Daar denkt ir. Willem Riedijk, 17 jaar wetenschappelijk hoofdmede werker aan de TU Delft en nu we gens de bezuinigingen ontslagen ("De ideologie van de industriestaat is gebaseerd op het geautomatiseer de produktieproces, maar men ver geet dat aan de basis altijd eerst een ambachtelijke activiteit heeft ge staan. De eerste schoen was hand gemaakt, aan een brouwsel gaat een kleinschalig proefbrouwsel vooraf en er zijn altijd prototypes".) anders over. "Het einde van het tijdperk van het vlakke biertje is in zicht. Niet alleen de emancipatie van de smaak zal grote ondernemingen als Heineken (om financieeleconomi- sche redenen) dwingen meer de kant van het ambachtelijke bier op te gaan, ook om sociale redenen gaan zij op den duur om. Bij de gro te bierfabrikanten heerst om pro- duktietechnische redenen arbeids deling. Werknemers in de kleinere brouwerijen beheersen en overzien het hele produktieproces. Op zulke arbeidsplaatsen werken is ook in houdelijk voor mensen leuker. Ik voorzie dat het voor grote industrië le bierfabrikanten in de toekomst moeilijker zal worden voldoende hooggekwalificeerd en gemoti veerd personeel aan te trekken en te behouden". Kleinschaligheid is dus één van de voordelen van de ambachtelijke Verse dadels zijn de laatste ja ren, in combinatie met kaas, een van de populairste hapjes bij de borrel of op een feestavondje. Daar zal vooral het Zuivelbu- reau debet aan zijn, dat in de da del een vrucht gevonden heeft om met allerlei kaassmeersel tjes te vullen. Gedroogd waren dadels nut tig voedsel voor de Noordafri- kaanse volkeren. Lang houd baar, voedzaam en makkelijk mee te nemen. Niet voor niets heeft de vrucht de naam 'brood van de woestijn'. Niet zo lang geleden nog kon men hier alleen gedroogde EXOTISCH FRUIT Dadel en kaas een goede combinatie (dikwijls in blokjes geperst) en halfdroge (op een rijtje in lange, smalle doosjes) kopen. Maar met de groei van Israël als fruit- exporterend land zijn vooral uit dat land de laatste tijd volop ver se dadels verkrijgbaar. Hoewel, vers is niet helemaal correct. Vriesvers is een betere aandui ding. Omdat een dadel weinig water, maar wel veel suikers be vat, kan de vrucht zonder con serveringsmiddel probleemloos gevriesdroogd worden, zonder echt ingrijpend van vorm te ver anderen. Een verademing, die verse da dels. Frisser van smaak, minder zoet en vooral een stuk minder kleverig. Want dat laatste weer houdt veel mensen van het eten van halfgedroogde dadels. Die plakkerigheid. Een verse dadel kan eventu eel ontveld worden door het puntje van de vrucht te snijden en het vruchtvlees dan tussen duim en vingers uit de schil te knijpen. waarmee de standaardruimte tot tweederde van het formaat wordt teruggebracht. Dit ruimteschild is uitgerust met een geïntegreerd (on- der)verwarmingselement en voor zien van een afdekplaat die gemak- keijk kan worden afgenomen om hem af te wassen. Zo'n verklein- schild spaart niet alleen energie maar ook tijd. Onder het ruimteschild kan de oven gebruikt worden voor het warm houden van borden en/of ge rechten. Het ruimteschild in een handomdraai verwijderd. Koken kent veel ijzersterke en schier onverwoestbare tradities. Taarten bijvoorbeeld, horen rond te zijn. Zie je een keer een taart in een andere vorm dan valt dat direct op. Nu heeft voor het gelijkmatig rijzen die ronde vorm inderdaad voordelen. Met het aansnijden daarentegen is de ronde taart in het nadeel. Het uiteinde van de punt wordt bijna altijd een kruime lig geheel, dat sterk de neiging heeft van het gebaksvorkje te vallen. Een rechthoekige of vierkante vorm is dan veel handiger. Daar snijd je mooie blokken van. Importeur Expim in Hapert (tel. 04977-3855) heeft in zijn merk Patisse een hele serie vierkante taartvormen. De kleinste meet 17 cm in het vierkant, de grootste 28 cm. WOENSDAG 14 MAART 1990 vorm Jubileum-menu's bij Oude Dykhuys Vijftien jaar geleden kon je in de bar nog een beetje ruiken dat 'Het Ou de Dykhuys' ooit een boerderij was geweest, maar de plezierige atmos feer en de goede keuken deden dat kleine ongemak snel vergeten. Nu staat het Lisserbroekse restaurant, dat wordt geleid door het echtpaar Plasmeijer, op een vijftigste plaats in de top-honderd van Nederlandse restaurants. Het is allemaal luxueuzer geworden dan in de begindagen, maar de prettige sfeer uit die tijd is gebleven. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan heeft chef-kok Henny Philipse vier speciale jubileummenu's samengesteld, die in prijs vari ëren van 95 tot 65. een bijpassend wijnarragement kost 15. De jubi leum-menu's worden van 17 tot 31 maart geserveerd. Behalve het jubi leum heeft het restaurant van 29 maart t/m 23 mei een speciale Keuken- hoflunch op het programma staan, waarbij een toegangsbewijs voor het bloemenpark is inbegrepen. Veder is er naast aandacht voor sei zoenspecialiteiten ook met Moederdag (13 mei) een speciaal menu. Meer informatie: 02521 -13905. brouwerijen maar er zijn ook be- ven- zwaren. Mark Strubbe van de Belgi- naar sche Brouwerij Strubbe somde er ^ers een heel rijtje van op: een kleine "teit brouwer moet een duizendpoot zijn, hij moet de tweedehandsmarkt afstropen want hij is vaak aangewe zen op gebruikte apparatuur omdat Toch moet hij niet te veel de mode- Fijn, een royale oven, waarin je ook grote braadstukken en drie biikken koekjes tegelijk kunt bereiden. Maar in negen van de tien gevallen wordt die hele oven niet benut. Op de Domotechnica in Keulen introduceerde AEG (020 5105212)de verkleintruc voor de oven. In de inbouwfornuizën en - ovens van de serie Competence kan een schild worden aangebracht Symposium heeft zowel de betekenis van wetenschappelijke bijeenkomst als van drinkgelag met tafelgesprekken. Deze drie heren vlnr: Willem Rie dijk, Chris Wisse en Jos Brouwer genoten van beide met volle teugen. En er is een trend van terug de natuur die de kleine brou- in de kaart speelt. Zijn flexibi- is zijn kracht. Wildgroei duur is. Grote brouwerijen kunnen schuwde voor wildgroei. "Er wor- grondstoffen als mout en dergelijke den gauw te veel kruiden en vruch- teit gewaarborgd is, maar de klein- kruiden zijn en is eigenlijk de enige tjes kunnen dat niet. Zij hebben toegift die bier nodig heeft. Want geen eigen café's en moeten hun i dat Straatsburgse Biere produkt slijten aan uitbaters die Amoureuse dat als Afrodisiacum vaak het bier verkeerd behandelen aan de man wordt gebracht. Daar r de brouwer op zijn beurt v zitten naast vruchtensappen als weinig tegen kan doen. Veel leed mango nog zes zogenaamde seksu- dus, vooral in België waar de kleine eel prikkelende kruiden in. Dat die brouwers graag een vakopleiding brouwer dat bier noemt, stuit mij te- caféhouders verplicht gesteld gen de borst". zouden Maar komst van de kleine ambachtelijke procent brouwerijen heeft de industrie er toe gebracht kleinschalige installa ties in roestvrij staal te ontwikkelen coholvrij bier is geen bier, dat is die geknipt zijn voor nieuwe bedrij- veel kwaden het ergste' Op de vraag hoe hij denkt over al- gloort ook licht. De op- coholvrij bier, dat in Nederland al 4 de omzet uitmaakt i aanzienlijk minder, zijn vernietigende oordeel: "Al- Uitsluiting dreigt De veranderingen die momenteel worden doorgevoerd in het Sovjet voetbal, bevallen de FIFA aller minst. Zo weinig zelfs, dat volgens Joseph Blatter, algemeen secretaris van de wereldvoetbalfederatie, de deelname van de Sovjetunie aan de eindronden van het wereldkam- pioenschap voetbal over drie maan den in Italië in gevaar komt. Op 7 februari stuurde Blatter al een memorandum aan de Sovjet- russische Voetbalfederatie, waarin hij zich verontrust toonde over de negatieve aspecten van het veran deringsproces binnen het Russi sche voetbal. Volgens de FIFA dient de onlangs opgerichte Sovjet- russische voetbal-league zijn „ille gale" activiteiten onmiddellijk te staken. Terwijl het nationale voetbalteam van de Sovjetunie zich ter voorbe reiding op het wereldkampioen schap uitsloofde tegen twee derangs tegenstanders als Costa Rica en de Verenigde Staten, put te de vaderlandse journalistiek in Moskou zich uit in het opdiepen van nieuwe schandalen. Dat resulteerde ondermeer in een paginagroot artikel in het in tellectuele blad „Literatoernaja Gasjeta", waarin Arkadi Galinski allerlei onverkwikkelijkheden onthult. Volgens hem is er jaren lang, net als in Roemenië, met het verloop van de Sovjet-competitie gemanipuleerd. De kwalijke praktijken varieerden van hand jeklap, belastingontduiking, zwart geld tot regelrechte omko ping van scheidsrechters en spe lers en politieke druk. Galinski haalt onder anderen oud-bondscoach Konstantin Beskov aan. „Iedereen weet toch, hoeveel er geregeld wordt", rea geerde de voormalige coach van Spartak, die herstelt van een hart aanval, laconiek. Een andere bron zei weet te hebben van zeker 40 vervalste competitiewedstrijden en verschillende manieren om dat te bewerkstelligen. Het scheidsrechterkorps kreeg er in de eerste plaats flink van langs en nog uit eigen kring ook. Arbiter Hoesseinov klapte ten minste onbewogen uit de school door te vertellen, dat hij voor het regelen van twee winstpunten in een belangrijke wedstrijd wel eens een Lada had geëist. Zo'n auto vertegenwoordigt een waar de van 10.000 roebel (ruim 30.000 gulden), maar brengt op de zwar te markt soms wel het drievoudi ge op. „Maar andere scheidsrech ters waren ook al voor 1000 roebel tot veel bereid", zei Hoesseinov. „Corruptie is onder scheidsrech ters doodnormaal." Een wat rechtstreeksere vorm van competitievervalsing ging van overheidswege uit. In de ze ventiger jaren kreeg Odessa van de Oekraïnse autoriteiten botweg de opdracht de punten aan Dnje- pr Dnjepropetrovsk te gunnen, omdat de laatste club door de par tijleiding was voorbestemd te promoveren. De tekst van de brief aan Odessa was kort maar krachtig: „Verlies van Dnjepr". Een ander doorgaans probaat middel was het omkopen van spe lers met geld uit de zwarte kas. Doellieden lieten zich grof beta len voor misgrepen, topschutters faalden ineens onbegrijpelijk voor het vijandelijke doel, verde digers raakten zo in paniek dat ze in eigen doel schoten. Een fraai staaltje van handjeklap was ook de afspraak van „puntenruil". Een met degradatie bedreigde club kreeg daarbij in de slotfase van de competitie de punten ca deau van een al veilig maar voor uitkijkend team, op voorwaarde dat die in het nieuwe seizoen zou den worden „teruggegeven". Als dat tenminste nog kon. Afgelopen zondag scoorde Mario been weer eens een fraai doelpunt. Zijn derde in dit seizoen. Vanaf 30 meter trof hij uit een directe vrije trap met een fraaie curve het doel. Net als AC Milan staat Pisa alleen aan kop en maakt het provincie stadje zich op voor het vierde pro motiefeest in acht jaar. Tot die tijd blijft de oud-Feyenoorder (die bin nenkort vader wordt) de attractie van de Serie B, zeg maar de Italiaan se eerste divisie. Je club staat op het punt van promoveren, maar voor de rest ho- den heeft dat meestal weinig-zin. We moeten veel naar clubs in Zuid-Ita- lië en Sicilië, en daar wórdt wat aan geschoffeld. Maar het leuke is wel dat als Pisa komt, de stadions stampvol zitten. We zijn de attractie van de Serie B. Een keer speelden we in Licata op Sicilië. Daar bleek dat ze een huis op het veld hadden gebouwd, als je begrijpt wat ik be- gescoord. De taken zijn bij ons goed verdeeld hoor, maar die treffer van zondag was wel een mooie. Trou wens, ik heb dit seizoen nog een he le fraaie gemaakt. Vanaf de middel lijn gaf ik een lobje over een uitgelo pen keeper. Als ik een keer scoor, wordt daar wel een tijdje over ge praat natuurlijk". - Blijf je na dit seizoen nog bij Pi- ren we weinig van je. Bevalt het Ita- doel. Niet te geloven, zo'n knollen- liaanse leven je nog?" veld. Ik heb niets te klagen, maar Been: „Ja prima, ik heb het hier het lijkt me wel leuk om volgend enorm naar mijn zin. In Nederland jaar weer in de Serie A bij de grote wordt misschien geringschattend clubs te spelen. Je wint dan niet al- gedaan over de Serie B, maar het is tijd, maar het. is wel elke keer een een zware competitie. Misschien is uitdaging om voor zo'n volle bak te een kampioenschap in deze divisie spelen", wel zwaarder dan in de Serie A". Hoe bedoel je? Je scoort niet veel? „Je hebt maar drie goede clubs en „Dat is waar, maar ik heb al veer- voor de rest wordt er alleen maar ge- tien assists op mijn naam staan. Ik vochten. Pisa en Torino proberen ben de spelmaker van de ploeg en nog te voetballen, en thuis lukt dat speel achter de twee spitsen. En die vaak nog wel, maar in uitwedstrij- hebben allebei al meer dan tien keer Cruijff ontkent komst Bosman Johan Cruijff heeft maandag ontkend, dat hij overweegt om Johnny Bosman voor volgend seizoen aan te trekken. De trainer van Barcelona reageerde daarmee op berichten in de Spaanse media, dat de komst van Bosman reeds een feit zou zijn en dat daarom Salinas naar een an dere werkgever mag uitkijken: „Ik heb nog geen enkele beslissing ge nomen over het vertrek van welke speler dan ook. Dus ik praat ook niet over spelers die voor het komende seizoen in aanmerking komen". In de Spaanse media werd druk gespeculeerd over de mogelijke komst van Bosman naar Barcelona. Met name het feit, dat Bosman zelf tegenover een Belgische krant zou hebben gezegd 'het een eer te vin den voor een club als Barcelona te mogen spelen' werd als een aanwij- ziging beschouwd, dat hij reeds had getekend. Bosman's contract met Mechelen loopt aan het einde van dit seizoen af en van verschillende kanten wordt er aan hem getrokken, onder meer door Anderlecht. „Ja, dat denk ik van wel. Er zijn geruchten dat bepaalde clubs be langstelling voor me hebben, maar dat moet ik allemaal nog zien. Ver der wil de voorzitter me niet kwijt. En eerlijk gezegd hoef ik niet weg. Ik ben hier populair, omdat ik na de degradatie bij de club ben gebleven. Ik ben wel benieuwd hoe we ons versterken. De naam van Kieft is al eens gevallen en vorige week kwam een Deense international, Henrik Larsen, op proef. Dat is een stevige jongen die we wel kunnen gebrui ken op het middenveld". Je wordt binnenkort vader. Word je nu ook verantwoordelijker in het veld? „Mijn wilde haren ben ik langza merhand wel kwijt. Ik moet nu al veel taken op me nemen, want ik ben de enige buitenlander in de ploeg en daar is toch alle aandacht op gefixeerd. Overal waar Pisa speelt, sta ik in het middelpunt van de belangstelling. Vorig jaar had ik nog wel eens problemen met de voorzitter, maar dat is nu wel an ders. Hij heeft wel eens zijn buien, maar nu we gaan promoveren is hij apetrots op ons. We hoeven geluk kig ook niet hele weken in het trai ningskamp door te brengen". En binnenkort lig je met vrouw en kind lekker op het strand? „Het is nu al 24 graden, dus we Been: "Ik heb de wedstrijd te gen Italië ge zien. het was matig hè. (foto GPD) moeten maar snel promoveren want ons trainingskamp ligt op een paar meter van de zee. Als de kleine er is, dan zullen we veel naar de zee gaan. Ik verheug me wel op het va derschap. Normaal doe je er een nacht over, maar Astrid en ik heb ben al vijf jaar op het kind moeten wachten". - Ten slotte, het Nederlands elf tal... „Ik heb de wedstrijd tegen Italië gezien. Het was matig, hè. Mis schien ook wel begrijpelijk, want de buitenlanders hebben nu wel wat anders aan hun kop. Ik ben be nieuwd hoe ze het er tijdens het WK vanaf brengen". LEIDSE BILJART BOND 1STE KLASSE: Landzicht 1 - TOP 2 9-0, Caram bole 1 - De Pelikaan 1 4-4, De Waag 1 - Vriend schap 1 2-6, De Kroon 1 - Spijkerbak 2 5-3, UVS 1 - TOP 1 2-6; 2DE KLASSE: De Heul 1 - Morskwar- tier 1 6-2, Alpha Bar 1 - Landzicht 2 6-2, Stompwijk 1 - Den Deyl 1 9-0, TOP 3 - Katwijk 1 0-9, DGL 1 - De Sociëteit 1 1-7, De Waag 2 - TOG 1 9-0; 3DE KLASSE: TOP 4 - Vriendschap 2 2-6, Morskwar- tier 2 - De Waag 3 6-2, De Pelikaan 2 - De Waag 4 2-7, De Heul 2 - DOS 1 9-0, Landzicht 3 - De Socië teit 2 6-2; 4DE KLASSE: Landzicht 4 - Carambole 4 4-4, 't Wachtje 1 - Pinguïn 1 5-3, De Waag 5 - Vriendschap 3 4-4, TOG 2 - TOP 5 4-4; 5DE KLASSE: DOS 4 - Wapen van Voorschoten 1 9-0, De Heul 3 - TOG 4 0-9, DOS 5 - TOP 6 4-4, De So ciëteit 3 - Spijkerbak 3 3-5; 6DE KLASSE: Wapen van Voorschoten 2 - TOG 6 5-3, Spijkerbak 4 - De Heul 4 2-6, TOP 7 - Stompwijk 2 4-4, De Kroon 2 - De Pelikaan 3 6-2; 7DE KLASSE: Carambole 5 - Katwijk 2 4-4, Alpha Bar 2 - De Waag 8 2-6, Spij- 1 105-52, TOP 1 98-68, De Waag 1 93-62, Caram bole 1 84-72, TOP 2 78-79, Spijkerbak 2 70-88, De Pelikaan 1 67-91, De Kroon 1 60-96, UVS 1 52- 106, Spijkerbak 1 46-111, 2DE KLASSE: Alpha Bar 1 121-57, Stompwijk 1 115-64, De Sociëteit 1 96-81De Waag 2 95-82, Katwijk 1 90-73, De Heul 1 87-74, Morskwarlier 1 84-93, Landzicht 2 77-95, DGL 1 74-102, TOP 3 71-101, Den Deyl 1 67-110, TOG 1 60-105; 3DE KLASSE: Carambole 2 129- 49, Morskwartier 2 127-50, Carambole 3 100-73, De Sociëteit 89-88, De Waag 3 88-84, De Heul 2 88-86, De Waag 4 83-88, Vriendschap 2 82-93, Landzicht 3 72-94, TOP 4 66-109, De Pelikaan 2 65-104, DOS 1 52-123, 4DE KLASSE: TOP 5 105-55, De Waag 6 101-55, Pinguïn 1 96-63, Ca rambole 4 94-61, DOS 3 91-67, DOS 2 84-70, TOG 2 71-84, 't Wachtje 1 68-86, De Waag 5 59- 100, Landzicht 4 50-106, Vriendschap 3 48-119; 5DE KLASSE: TOP 6 91 -43, TOG 4 78-53, DOS 4 76-55, Pinguïn 2 73-58, De Heul 3 71-63, Spijker bak 3 70-62, DOS 5 55-76, De Sociëteit 3 53-77, Wapen van Voorschoten 1 30-106,6DE KLASSE: Wapen van Voorschoten 2 87-47, TOP 7 76-59, Spijkerbak 4 72-59, Stompwijk 2 68-62, Morskwar tier 3 67-64, De Heul 4 62-69, De Pelikaan 3 61-68, De Kroon 2 50-81, TOG 6 46-85; 7DE KLASSE: De Waag 7 82-43, Katwijk 2 79-52, Alpha Bar 2 76- 59, Carambole 5 75-57, De Waag 8 72-63, Spijker bak 5 71-53, De Kroon 3 52-79, DOS 6 46-81De Sociëteit 5 32-98; 8STE KLASSE: TOG 7 83-32, TOP 8 72-42, Stompwijk 3 57-59, Landzicht 5 54- 44, De Pelikaan 4 52-61, De Sociëteit 6 48-57, Vriendschap 4 39-66, Alpha Bar 3 35-79. 2.41,4 - 1.29,7, 2. Chantal Mendel, 3. Demissio naire. Toto: winnend 3,20, plaats 1,40 3,00 1,30, koppel 55,10, trio 179,70. Derde koers, 2440 m: 1. Comrade (M, Poort) 3.13,2 1.19,2, 2. Calexi N, 3. All Cotton. Toto: winnend 10,60, plaats 3,80 2,60, koppel 5,70, trio 73,20. Vierde koers, 1609 m: 1Chess Darby (R. Hauber) 2.06,1 -1.18,4, 2. Dakadvies, 3. Dream Pearl. To to: winnend 8,70, plaats 2,80 1,90 1,90, koppel Zesde koers, 2000 m: 1Carma Flight (J. Oorthuij- sen) 2.36,4 - 1.18,2, 2. Bernard d'lvens, 3. Deter Ruimzicht, 4. Dalida Belvedere. Toto: winnend 6,60, plaats 1,90 2,90 6,70, koppel 14,60, trio 203,10, kwartet 1.638,50. Zevende koers, 1609 m: 1. Briesly (C. Verhoeve Jr.) 2.06,5 1.18,6, 2. Claudia Boshoeve, 3. Cha Cha Marcq. Toto: winnend 2,10, plaats 1,30 1,50 2,60, koppel 4,10, trio 36,90. Achtste koers, 2000 m: 1. Boni (P. Strooper) 2.36,3 1.18,2, 2. Condor Hendrika, 3. Alfred A. Toto- winnend 2,90, plaats 1,40 1,30 1,80, koppel 6,00, trio 51,90. Negende koers, 2440 m: 1Benza (Ao. de Wrede) 3.11,2 -1.18,4,2. Crack M, 3, Zep Star last, 4. Am- lex K. Toto: winnend 1,50, plaats 1,40 2,40 3,50, koppel 3,20, trio 18,10, kwartet 72,60. Tiende koers, 2000 m: 1. Ayres Boy (P. Zandt) 2.36,8 - 1.18,4, 2. Award Frisia, 3, Yorky. Toto: winnend 3,60, plaats 1,20 1,50 1,20, koppel 8,50, trio 75,30. Omzet totalisator: 256.560,00. W5 (7-9-8-5-10): 429,60. IJSSGALA Mannen, 3000 m: 1Koss (Noo) 3.57,52 (wereld record), 2. Van der Burg (Ned) 3.58,00, 3. Zand- stra (Ned) 4.02,10 (wereldrecord junioren), 4 Kemkers (Ned) 4.02,41, 45. Karlstad (Noo) 4.06,65, 6. Veldkamp (Ned) 4.10,03. 500 m: 1 Jansen (VSt) 37.03. 2. Mey (DDR) 37,26. 3. Tsjoepira (Sov) 37,28, 4. Terpstra (Ned) 37,69, 5. Zmke (DDR) 37,77, 6. Boelsma (Ned) 37,95, 7. Thometz (VSt) 38,04, 8. Loef (Ned) 38,09,9. Jonkman (Ned) 38,14,10. Sobeck (DDR) 38,50. Vrouwen, 500 m: 1. Blair (VSt) 40,22, 2. Hauck (DDR) 40,59, 3. Aaftink (Ned) 40,65, 4. Meijer 41 ADRIATICO- Zevende etappe 1. Planckaert (Bel) 178 km in 4.38.42, 2. Sórensen (Den), 3. Lilholt (Den), 4. Saronni (Ita), 5. Strazzer (Ita), 6. Pagnin (Ita), 7, Foftanelli (Ita), 8. Fondriest (Ita), 9. Galleschi (Ita), 10. Vichot (Fra), Nederlanders: 25. Maassen, 28. Rooks, 51Stevenhaagen, 55. Ducrot, 57. Theu- nisse, 63. Talen, 66. Rominger (Zwi) allen in de zelfde tijd als Planckaert, 87. Van Orsouw 2.07, 90. Lubberding z.t., 98. Harmeling 4.35,99. Hane- graaf z.t., 106. Manders z.t., 116. Poels z.t., 121 Breukink z.t., 145. Schurer 12.05, 165. Solleveld z.t. Algemeen klassement: 1 Rominger (Zwi) 27.06.23, 2. Leclercq (Fra) op 2.313. Delion (Fra) 2.32, 4. Roosen (Bel) 2.38, 5. Fondriest 2.40, 6. Jaskula (Pol) 2.52, 7. Earley (Ier) 2.55, 8. Kelly 2.56, 9. Steiger (Zwi) 3.03,10 Maassen 3.04.15. Ducrot 4.29,18 Theunisse (Ned) 4.41, Nederlan ders: 24. Rooks 6.10, 48. Breukink 17.08, 58. Ste venhaagen 21.34, 71. Lubberding 25.59, 98. Van Orsouw 36.50, 106. Verhoeven 42.10, 112. Talen 45 42, 129. Poels 53.50, 138. Harmeling 58.55, 144. Manders 1.01.11, 152. Solleveld 1.06.23, 1.06.39, 155. Schurer 1.06.41. Van der Meij heeft de laatste bal nodig voor zege op Walker LEIDEN - Er bestaat op dit mo ment weinig krachtsverschil tussen de regionale snookertoppers. Dat bleek weer eens tijdens de zeven tiende ronde van het toernooi om de Rijnlandbokaal in het Jumbo Snooker Centre in Warmond. De al lerlaatste bal in de finale besliste ten slotte de strijd in het voordeel van Albert van der Meij: 3-2. Johnny Walker moest daarom genoegen ne men met een tweede plaats. Deling Meerburg LEIDEN Het tweede garnituur van Quick Boys is er niet in ge slaagd Meerburg een nederlaag toe te brengen. De Zoeterwoudenaren sleepten in hun nederlagenserie een 3-3 gelijk spel uit het vuur tegen de Katwijkers, die zonder hun eerste elftal naar Zoeterwoude-Rijndijk waren afgereisd. Bas van Heek, Ro nald Vermond en Peter van der Maat scoorden voor de thuisclub.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21