See Timmans kansen lijken klein /m i^oi vli a SPOo?TV Michels ondermijnt gezag van Libregts Koss geeft gala glans met record Afgebroken stelling verschillend uitgelegd Bert Wisse valt uit rugbyteam Planckaert rap in eindsprint Analyse van de vierde partij PAGINA IP redactie Rob Onderwater. Rob van der Zanden. Basta (2) Klaas Dekker is uitgerangeerd bij de De Sleutels, maar de achter ban van de afdelingsclub zou graag zien dat de veelscorende spits weer terugkeert in de hoofd macht. Dat tenminste wordt dui delijk uit een brief, naar de redac tie gestuurd door anonieme sup porters èn eerste elftal spelers van de Leidse club. Uit de schrijfsels blijkt dat er meer aan de hand is geweest dan alleen een gebrouil leerde relatie tussen Dekker en trainer Hans Tisseur. "Iedereen weet immers dat het echte probleem een ruzie is tussen de twee spitsen Hennie Siebert en- Klaas Dekker. Het goed spelende duo jiat na twaalf wedstrijden goed was voor 26 goals en niet van eikaars zijde was te slaan, zowel op het veld, op de training en pri vé. Ze hebben samen na deze goed verlopen twaalf wedstrijden de vereniging Sleutels, het vaste pu bliek en' spelers gedupeerd door hun privéruzie in het elftal te ui ten en misgunde elkaar iedere bal en mogelijkheid om te scoren. Het bewijs hiervoor is dat in de vier navolgende wedstrijden niet goed meer werd gevoetbald, laat staan gescoord in het belang van het elf tal. Wij vinden dat Tisseur teveel een zondebok zoekt en Siebert de hand boven het hoofd houdt". Een beetje flauw om de kritisch getinte brief niet te ondertekenen met naam en adres; niettemin vormen de ontboezemingen een aanleiding om wat dieper op de kwestie-Dekker in te gaan. Rob Groenendijk, aanvoerder van de Vlietclub, weet niet van het be staan van een brief van eerste elf talspelers af. "Ik durf met zekerheid te stellen dat het niemand van het eerste een brief heeft geschreven", beweert de 34-jarige der. Maar wie zou dan wel verant woordelijk kunnen zijn en bevat de brief waarheden? Groenen dijk: 'Tk vermoed dat er supporters achter zitten. Toen de kwestie een tijdje geleden tijdens een bespre- king werd aangeroerd, was ieder een het erover eens dat Dekker uit de selectie werd gezet. En terecht, vind ik. Dekker heeft de boel ge woon belazerd. Als je niet komt trainen omdat je zogenaamd moet overwerken, kun je niet wor den gehandhaafd. Dekker verzon iedere keer een smoesje om niet te hoeven trainen. Daarbij was hij de laatste wedstrijden voor zich zelf bezig en dat kan nu eenmaal niet. Hij lijkt wel of die jongen pu bliciteitsgeil is, want waar hij speelt zijn er problemen". Maar vocht Dekker nu wel of geen privévete uit met Siebert binnen de lijnen? Groenendijk: "Die twee konden buiten het veld niet echt goed met elkaar op schieten, maar daar was binnen het veld niets van te merken. Dek ker is gewoon een eigenwijze jon gen. Hij heeft het puur alleen aan zichzelf .te wijten dat hij uit het eerste is gezet. Hij gunde niet al leen Siebert, maar de hele ploeg geen bal. Als aanvoerder heb ik de kwestie op de voet gevolgd en ik moet zeggen dat Tisseur gelijk heeft. Dekker kwam afspraken niet na en luisterde niet naar de trainer. Dan is het op een gegeven moment over. Ik kan best begrij pen dat supporters daar boos om zijn, want tenslotte was Dekker de topscorer. Maar ze zijn niet op de hoogte van de achtergronden, die tot de breuk hebben geleid. Jam mer, maar het is niet anders. Maar ik weet zeker dat Sleutels zonder Dekker ook uit de Afdeling komt". Ter ziele Zaalvoetbalvereniging Cleijn Duin is nagenoeg ter ziele. De overlijdensacte is nog niet gete kend, maar dat zal een kwestie van tijd zijn. Secretaris Huig van der Plas geeft zelf nog wel een te ken van leven, maar denkt niet dat hij de kar nog langer kan trek ken. De Katwijker heeft zo lang de club bestaat de organisatie van het clubje voor zijn rekening ge- Dat is 17 jaar. "Het is sneu dat er op deze ma nier een einde aan moet komen. Ik heb deze week nog een gesprek met de sponsor, maar ik zie het somber in. Voor dit seizoen is het in elk ge val over en sluiten", zegt Van der Plas. De secretaris heeft de laatste maanden aan het sterfbed ge staan en is er niet vrolijk van ge worden. Het eens zo geduchte clubje kon de laatste wedstrijden niet eens een team meer samen stellen. Oorzaak: de spelers heb ben het accent verlegd naar de veldverenigingen waar ze vaak worden gedwongen om drie keer per week te trainen. De 'hofleve ranciers' van Cleijn Duin zijn de zaterdageersteklassers Quick Boys en Katwijk. De trainers vap die gerenommeerde clubs heb ben met het opvoeren van de trai ningsavonden het doordeweekse zaalvoetbal tot een bijna-onmoge- lijkheid gemaakt voor de selectie spelers. Misschien wel bewust. Zijn er voor Cleijn Duin dan geen spelers te vinden die niet verplicht zijn vaak te trainen? Van der Plas; "Misschien wel, maar op dit mo ment ga ik niet zoeken naar ande re spelers. Dit seizoen is voorbij. We zijn bovendien altijd een am bitieuze vereniging geweest. Nu moeten we noodgedwongen de graderen van de hoofdklasse naar de eerste klasse. Dat bete kent dat de motivatie van top- zaalvoetballers al niet groot is om voor Cleijn Duin te spelen. Ik denk dat het een probleem is voor het zaalvoetbal in het algemeen. De goede veldspelers zijn steeds minder beschikbaar". Het is uiteindelijk het bestuur van de KNVB afdeling Leiden ge weest dat heeft ingegrepen bij de patiënt. Volgens de regels, zegt competitieleider Jozef van der Vooren. "We hebben maatregelen geno men nadat Cleijn Duin drie keer niet kwam opdagen. Dat mogen we trouwens al na twee keer. Eerst was er sprake van het niet vol doen van de financiële verplich tingen. Toen zijn ze even uit het programma genomen. Toen de be taling rond was, hebben we ze weer teruggezet op de agenda. Nu blijkt dat ze niet meer genoeg spe lers hebben. De reden is niet onze zaak. Wij hebben ingegrepen en dat betekent dat Cleijn Duin door ons is teruggetrokken. Voor dit althans". En misschien wel wat langer. KUALA LUMPUR (ANP) Schakers denken zwart-wit. Grijs bestaat niet. Ook niet in Kuala Lumpur. Aan het einde van de eerste zitting van de vierde partij in de tweekamp tussen Timman en Karpov werd door de schakende volgers in de Dewan Bandaraya verhit gedebatteerd. Inzet was wie er eigenlijk beter stond. Karpov met wit. Of Timman met zwart. Velen gaven op het eerste oog de voorkeur aan Tim man. Maar hoe langer de stelling bekeken werd, hoe meer er overliepen naar Karpov. Naar remise-mogelijkheden werd niet gezocht. voor de eerste tijdcontrole kunnen uitbouwen met h5. Tijd voor bere keningen was er niet, waarop Tim man besloot het veilige voor het on veilige te nemen en zijn koning wat heen en weer schoof. Adempauze Na de tijdnoodfase vervlakte de strijd. Beide grootmeesters hadden behoefte aan een adempauze. Die werd onderbroken door Karpov. Met nog een klein half uur voor zijn laatste tien zetten haalde hij voor de tweede keer de trekker over met 51. Dhl. Een bijzonder riskante en ha chelijke schotkeuze, die volledig in druiste tegen zijn eigen natuur en zijn kwetsbaarheid nadrukkelijk weerspiegelde. Timman antwoord de met het logische Db4 en wikkel de af naar een bijzonder plezierige, praktisch gewonnen stelling. Tot zijn voorlaatste zet: Lb5. Die werd door velen van een vraagteken In de eerste, vluchtige analyses vlo gen de zetten over tafel. Er ontstond een kabaal van jewelste, iedereen schreeuwde door elkaar heen en ie dereen zag een andere winstvoe ring. Voor wit. En zwart. Het speur werk in de doolhof wordt opge knapt door de secondanten. Voor Ulf Andersson, Timmans belang rijkste klusjesman in dit soort eind spelen, is de complexe stelling een feestdis. Zweedse Ulfje, ooit door Hans Ree een hasj hondje genoemd die in de verste uithoeken van het bord nog wel wat vindt, zal zijn baas aan zijn eerste overwinning in acht jaar op Karpov moeten helpen. En aan de gelijkmaker in de tweekamp. Maar eerst volgt woensdag de vijfde partij. Vrouwen BV lisse bekeren verder HEERENVEEN (ANP/GPD) - De recordjacht van de internationale schaatselite heeft op de valreep twee nieuwe toptijden opgeleverd. De wereldkampioenen Johann Olav Koss en Falko Zandstra luis terden gisteren het IJsgala op ge paste wijze op met wereldrecords. Koss loste Leo Visser als record houder op de drie kilometer. De 21- jarige Noor scherpte de driejaar ou de toptijd van Visser met bijna twee seconden aan tot 3.57,52. Zandstra is op deze afstand de nieuwe we reldrecordhouder bij de junioren: 4.02,10. Drie ritten op de 3000 meter en wat sprintjes vormden het enige se rieuze schaatswerk tijdens het IJs gala, dat opnieuw een vol Thialf trok. De drie kilometer geldt als een incourante afstand. Het record staat wat minder scherp dan de mondiale topprestatie op de 5000 meter, waar op tijdens de wereldbekerfinale vergeefs werd gejaagd. In de eerste rit had Ben van der Burg het feest geopend met 3.58,00. Koss legde de eerste 200 meter af in 18,89 seconden, liet daarop een rondje van 30,7 en drie van 31,0 vol gen. Na 1800 meter had de Noor al een verschil van twee seconden ten opzichte van het schema van Visser opgebouwd. Zandstra ging nog voortvarender van start met een ZEIST (GPD) Je hoeft geen hel derziende te zijn om de val van Thijs Libregts als bondscoach te zien aan komen. Het lijkt eerder een kwestie van dagen dan van weken. Of dat nu moreel aanvaardbaar is of niet. Er zullen heel wat spelers zijn die een zucht van verlichting slaken als de bijl eenmaal gevallen is. Met Gullit en Van Basten voorop. Slechts een enkeling laakt de ronduit onsympa thieke manier waarop momenteel achter de schermen de troonsaf stand van Libregts wordt voorbe reid. De vergelijking dringt zich op met wat zich eerder in België heeft afgespeeld rond Walter Meeuws. Ronduit kwalijk in dat schim menspel is de rol van Rinus Mi- chels. Het tegenwoordige sectiebe stuurslid technische zaken kwam vorig jaar zomer via een achterdeur 'Zeist' weer binnen. Notabene in een functie, die hij twee jaar gele den nog vervloekte. Tijdens het zo glorieus verlopen EK 1988 liet Mi- chels geen spaan heel van de bo bo's, van wie hij naar eigen zeggen meer last dan gemak had gehad. Van enige steun van de kant van het sectiebestuur was in Duitsland geen sprake geweest. Nee, wat dat betreft zou Michels het als voetbalbestuurder allemaal heel anders en veel beter gaan doen en stak hij Libregts na de WK-kwa- lificatie in november openlijk een hart onder de riem. Tegenover de complete vaderlandse voetbalpers 'wierp Michels zich op als steun en toeverlaat van de geplaagde bonds coach. Nou, dat heeft de Rotterdam mer geweten. Een paar weken gele den, twee dagen voor de oefeninter land tegen Italië, had bij Libregts al een lampje moeten gaan branden toen Michels plompverloren(?) op de stoel van de bondscoach ging zit ten. Voor wie nog enige twijfels kende, werd op die maandagmid dag zonneklaar wie achter de scher men de touwtjes in handen heeft ge- Maar dat is vbor Michels kenne lijk niet genoeg. De Amsterdammer wil ook naar buiten toe de alleen heerschappij en duldt daarbij Lib regts niet langer in zijn nabijheid. Dat moet althans worden opge maakt uit zijn bijna dodelijke pen- nevruchten maandag in het AD. Daarin preekt de vos de passie. Zon-- der de naam van Libregts ook maar één keer te noemen, stelt de sfinx onomwonden vast dat het voor 'een trainer aan de top fataal is als er rondom zijn figuur een stroming ontstaat, die zijn geloofwaardigheid aantast'. En dat is al maanden het geval. 'Hoe minder het krediet, de geloofwaardigheid', stelt Michels een paar regels verderop vast, 'hoe moeilijker de papieren komen te liggen'. Michels ondervond het in Keulen en Leverkusèn en kon bij beide clubs voortijdig z'n biezen Wit: A. Karpov, zwart: J. H. Tim- Koningsindisch I. d4 Pf6 2. c4 g6 3. Pf3 Lg7 4. g3 Karpov durft nog niet op de Gruenfeldpartij in te gaan en ver kiest een rustig positiespel na de ongelukkige derde partij. 4...c6 6. cxd5 cxd5 7. Pc3 0-0 8. Pe5 e6 9. 0-0 In de tweede matchpartij be reikte Karpov met 9. Lg5 niets bij zonders. 9...Pfd7 10. f4 Pc6 Geldt als het veiligst. Kasparov speelde in 1986 10...f6. II. Le3 f6 Enigszins verrassend, omdat Kasparov in 1937 tegen Karpov met ll...Pb6 12. Lf2 Pe7! goed spel kreeg. Timman had de posi tie tegen Karpov in Amsterdam 1987 en probeerde het toen met ll...Pxe5 12. fxe5 f6. 12.Pd3 Pb6 13. b3 De7 Voor 13...e5 was het nog te vroeg, zoals commentator Nij- boer liet zien: 13....e5' 14. fxe5 fxe5 15. Txf8+ Dxf8 16. Pxe5 Pxe5 17. dxe5 Lxe5 18. Lxb6 Lxc3 19. opening van 18,80 emeen ronde van 29,99. De achttienjarige Heerenve- ner moest die inspanningen met een slotovaal van 33,5 bekopen. Bart Veldkamp, uitgeroepen tot schaatser van het jaar, en Geir Karl stad bleken te uitgeput om met eni ge aspiraties aan de recordjacht deel te nemen. De tijd van Koss is de tweede, die ooit werd verwezenlijkt. Alleen Ser- gej Martsjoek noteerde ooit een be tere tijd. Op 11 maart 1977 reed de Sovjet-schaatser de afstand op de hooglandbaan van Medeo in 3.56,65. De tijd van de Europese kampioen van 1978, tegenwoordig technisch advieseur van de Russische schaatsbond, is nooit als wereldre cord erkend. Op de 500 meter leed de Oostduit ser Uwe-Jens Mey één van zijn spo radische nederlagen. Beste sprinter pakken. Hij weet dus hoe dat voelt. De macht en de uitstraling van Michels is sinds het EK onbe grensd. Zijn invloed is zo groot dat een" meerderheid van het sectiebe stuur nu kennelijk aan het twijfelen is gebracht. Anders is de omme zwaai nauwelijks te verklaren. Want was het niet sectievoorzitter Martin van Rooijen, die eind vorig jaar bij herhaling liet weten dat er aan de positie van Libregts niet te tornen viel en dat hij z'n contract normaal zou uitdienen? Waarom dan een opiniepeiling onder de spelers om er achter te komen hoe de interna tionals denken over Libregts? De Oranje-raad wilde zich niet voor dat die afwijzing genoeg hoe er feitelijk wordt gedacht. Anders zouden de spelers wel vierkant achter de bondscoach zijn gaan staan. Na zes uur stond op het bord een ge compliceerde afgebroken stelling. Een doolhof voor vergevorderden. Materieel werd het evenwicht keu rig gehandhaafd: lopers van gelijke kleur, paard en vier pionnen. Met voor beiden twee vrijpionnen. Het initiatief lag bij Timman. Maar dat leek al even bedrieglijk. De ham vraag was of de Amsterdammer -in zijn haast om de gelijkmaker te sco ren in de tweekamp (1-2)- met zijn voorlaatste zet (Lb5) niet al te recht streeks op zijn doel was afgegaan, terwijl omzichtige manoeuvres mis schien geboden waren. De vierde partij was een vuurgevecht in twee bedrijven. Beide keren gaf Karpov het eerste schot. De eerste maal een treffer, de tweede leek verdacht veel op harakiri. Op het bord kwam de grünfeld- indiër uit de tweede partij. Omdat Lxd5+ Kg7 20. Ld4+ en wint. Er volgt nu een fase van laveren en omgroeperen. 14. a4 Ld7 15. Lel Tfd8 16. e3 Le8 17. La3 Df7 18. Tel Lf8 19. Lxf8 Dxf8 20. g4 De7 21. Dd2 Tac8 22. Pe2 Tc7 23. Tc5 Pc8 24.f5ü? Met zijn laatste zet steekt Kar pov de lont in het kruit. De zwarte positie komt plotseling onder grote druk te staan. 24...g5 25. Pg3(?) Dit ziet er sterk uit, omdat wit het veld f5 in bezit dreigt te ne men. Timman heeft evenwel een verrassende afweer en het is mo gelijk dat Karpov deze heeft on derschat. Misschien verdiende 25. fxe6 Dxe6 26. Pg3 de voor keur. Wit behoudt dan een ge vaarlijk initiatief. 25...e5! De pointe van de zwarte verde diging. Wit kan nu op meerdere manier in het centrum losslaan, maar steeds krijgt zwart gevaarlij- was nu de Amerikaan Dan Jansen: 37,03 tegen 37,26. De Nederlandse kampioen Tjerk Terpstra kwam op de valreep tot een nationale seizoen topper: 37,69. Bij de vrouwen zege vierde de Amerikaanse Bonnie Blair voor de wereldkampioene An gela Hauck uit de DDR: 40,22 tegen 40,59. Christine Aaftink werd op zes-honderdste seconde van Hauck derde. Blair vertolkte ook de hoofdrol in het circusnummer van het IJsgala. De Amerikaanse sprintster op de schaats zegevierde op de 60 meter over de wereldrecordhoudster te voet, Nelli Cooman. Na bestudering van de finishfoto kon de winnares pas worden aangewezen. Het ver schil bedroeg drie-duizendste se conde: 7,421 tegen 7,424. Blair, vorige maand in Tromsö onttroond als wereldkampioene, was ook haar collega-schaatsers te snel af. De Amerikaanse won naast de 500 meter ook de andere feest nummers: de 100 meter ging in 10,73, de 300 meter in 25,77. Haar landgenoot Dan Jansen noteerde als winnaar 9,86 en 23,39. Rainer Mund komt niet naar Ne derland. De schaatstrainer uit de DDR was in beeld voor een functie bij het gewest Noordholan- d/Utrecht, maar beide partijen kwa men niet tot overeenstemming. De financiën vormden uiteindelijk een onoverkomelijk struikelblok. Het bestuur van het gewest en Mund hebben vanaf half januari met elkaar onderhandeld. Het lag in de bedoeling om Mund voor drie jaar naar Nederland te halen. Het Sportmarketingbureau Referee uit Den Haag slaagde er echter niet in Ran overleden LEIDEN - Na een langdurig ziek bed is vorige week Harro Ran, oud waterpolospele'r van onder meer LZ'86 en Zian, overleden. De Hage naar is 52 jaar geworden. Ran maak te tijdens de Olympische Spelen van 1960 deel uit van de nationale ploeg. Ran is vanmiddag op Ocken- burgh gecremeerd. Karpov met wit daarin met Lg5 niet veel had bereikt, viel hij met 10. f4 terug op de dertiende partij (Le ningrad) uit de derde tweekamp te gen Kasparov. Wit stelde zich risico loos op en oefende constant lichte druk op de zwarte stelling. Met zijn 24ste zet (f5) en nog dertig minuten op de klok vuurde de Moskoviet zijn eerste schot af..Een rake, die Timman dwong tot g5, waarna Kar- povs Pg3 de Amsterdammer ver plichtte tot e5 om niet direct in de vuurlijn te belanden. Daarna werd Karpov zijn eigen vijand. Onder druk van de klok werd hij hyperner veus. Schoof onrustig heen en weer op zijn stoel, verhoogde het bewe gingsspel tussen handen op tafel en handen onder de kin en greep voor zijn kaliber absurd mis (Del), waar van zwart dankbaar gebruik maak te. Toen Karpov ook zwarts 28ste ke tegenkansen, bij voorbeeld 26. dxe5 Pxe5 27. Lxd5+ Kh8 of 26. Lxd5+ Lf7 (Ook 26...Kh8 is goed.) 27. Lxf7 Kxf7 28. dxe5? Dxc5! of 26. Txd5 Lf7 27. Txd8 Dxd8. 26. Del Na lang nadenken gespeeld. Zwart kan nu zijn positie gemak kelijk beveiligen. 26...b6! 27. Tc2 Opnieuw heeft wit niet beter. Na 27. Txd5 Pxd4! of 27. Lxd5+ Txd5 28. Pb4 komt zwart in het voordeel. 27...e4 De grote spanningen zijn voor bij en de c-lijn wordt weer de hoofdader van het spel. De loop gravenoorlog begint opnieuw. 28. Pf2 Pd6 29. Dd2 Tdc8 30. Tfcl a5 31. Lfl Pb4 32. Tc3 Dd7 33. Pdl Tc6 34. Txc6 Txc6 35. Txc6 Dxc6 Nu even wat schuiven tot de tijdcontrole geweest is. 36. Pc3 Kf8 37. Kf2 Ke7,38. Kei Kf8 39. Kdl Dc8 40. Kei Kg7 een geldschieter te vinden, die de benodigde 50.000 gulden op tafel zou leggen. Konstantin Korotkov is in Kiev de eerste marathonkampioen van de Sovjetunie geworden. Dimitri Botsjkarjov eindigde als tweede. Derde werd Oleg Bozjev. Met Alexander Mozin kwam het drietal het afgelopen seizoen uit in de wed strijdenreeks om de KNSB-beker. Naar Nederlands voorbeeld orga niseert de Sovjetunie volgend sei zoen een cyclus van zes tot acht wedstrijden. Korotkov, Botsjkar jov, Bozjev en Mozin zullen ontbre ken. De Nederlandse geldschieter heeft het kwartet al een contract voor het komende seizoen geboden. Hans Brandt, de voorzitter van de landelijke technische commissie marathon, was als waarnemer in Kiev aanwezig. Officials uit de Sov jetunie liepen dit seizoen stage in Nederland. DEN HAAG (ANP) - Het Neder lands rugbyteam, dat zondag in Brno aantreedt tegen Tsjechoslo- wakije in het kader van de FIRA B- poule, is in vergelijking met het tref fen tegen Bulgarije op één plaats ge wijzigd. DIOK-speler Bert Wisse, die enigszins uit vorm is, is als win ger vervangen door de gelouterde André Marcker van Castricum. Ne derland heeft in de B-poule twee keer gespeeld: winst op Bulgarije, verlies tegen Spanje. De Tsjechen hebben nog geen wedstrijd ge speeld. De Nederlandse ploeg bestaat uit: Van der Klei, Eman en Hadinogoro (allen Den Haag), Berendsen, Van Loon, Kummer, Broers en Michel- sen (allen DIOK), Verhofstad, Mats en André Marcker (allen Castri cum), Van Altena en Visser (beiden Hilversum), De Vries (AAC) en Hen- geveld (Amstelveen). Als reserves staan Bos, Vermeulen en Wisse (al len DIOK) en Wierenga (Castri cum). zet (Pd6) overzag, kon Romanisjin het leed niet langer aanzien. In drie zetten had zijn baas een prachtige stand om zeep geholpen. Timman kwam een tikkeltje beter te staan en had Zijn voordeel in de laatste zetten Einde van de tijdnood. Er is niet veel meer aan de hand. 41. Pa2 Pxa2 42. Dxa2 Dc7 43. Kf2 Kf8 44. Db2 Ke7 45. Le2 Kd8 46. Kei Kc8 47. Kd2 Kb7 48. Del De7 49. Kei Ld7 50. Kf2 Pe8 Eigenlijk is dammen een leuker spel. De schijven mogen niet te rug en daarom komt er tijdig een eind aan. 51. Dhl Db4 52. h4?! Verrassend. Plotseling laait de strijd geheel opnieuw op. 52...Dxb3 Timman neemt de uitdaging aan. Na 52...h6 53. hxg5 hxg5 54. Dh7 neemt wit het heft in handen. 53. hxg5fxg5 54. Dxh7 Dxa4 55. De7 Dc6 56. Dxg5 a4 57. De7 Dd6 58. Dxd6 Pxd6 59. Ldl Lb5 60. Pe2 (aJ 61. Pel Hier gaf Timman zijn 61ste zet onder couvert af. Aan de afgebro ken stelling zullen de secondan ten hun hart mogen ophalen. Vandaag volgt de vijfde partij. De vierde partij wordt morgen ver der gespeeld. HANS BOUWMEESTER "Hij wil te veel te snel", gaf de in Amsterdam wonende Australische grootmeester Rogers aan. "Hij had beter zijn b-pion kunnen opspelen." Zijn Filippijnse collega Torre juich te daarentegen de loperzet toe. "Machtig en beslissend", zei hij resoluut. In het Russische kamp heerste ook een juichstemming. Voor wit. Timman was te opportu nistisch te werk gegaan, was het oordeel van Romanisjin en Henley. LEIDEN BV Lisse is zoals ver wacht een ronde verder gekomen in het toernooi om de basketbalbeker. Tegen DAS verdedigden de vrou wen uit Lisse in Delft een voor sprong van 26 punten uit de eerste wedstrijd zonder moeite. Lisse won mede dankzij Joke van der Heuvel (13 punten) en Mary van Nobelen (12) met 56-54. Aanvoerder Lyda van der Voort viel uit met een knie blessure. ACQUASANTA TERME (ANP) - De thermische modderbaden in Ac- quasanta Terme hebben, volgens de Italiaanse vakantiefolders, een heil zame werking. Voor Eddy Planckaert waren de gezondheids bronnen symbolisch voor zijn zege in de zevende etappe van de Tirreno - Adriatico. De Belg koos jarenlang voor Pa rijs - Nice als voorbereidingskoers op de klassieker Milaan - Sanremo. Dit seizoen week hij voor de tweede keer sinds zijn start als professional in 1980 af van die voorkeur. In de met de stank van rotte eieren omge ven straten van het Italiaanse kuur oord sprintte de routinier van Post als vanouds. Door zijn ploeggeno ten voorbeeldig gelanceerd, haalde de 31-jarige Belg de tweede dagzege voor Panasonic binnen. De Zwitser Toni Rominger begint vandaag onbezorgd als leider aan de traditionele tijdrit in Sant Benedet to del Tronte, waarmee de 25ste uit gave van de Tirreno wordt afgeslo ten. Boete Wouters DEN HAAG (GPD)- Ajax heeft Jan Wouters beboet voor de elle boogstoot die hij zondag de Volen- dam-speler Pastoor toediende, toen beiden in een fel duel om de bal wa ren verwikkeld. De Ajax-aanvoer- der kreeg de geldboete op advies van trainer Leo Beenhakker. Vol gens de coach van Ajax is hij tot de ze stap overgegaan, omdat hij van mening is dat Wouters als aanvoer der en oudste van de selectie een positief voorbeeld moet zijn voor de jongeren. WOENSDAG 15.00-15.15 Sportnet: Sapin Spain Sport. 15.15-16.45 Sportnet: Rugby Union: Frankrijk-lerland. 16.45-17.15 Sportnet: Sport en France. 16.55-17.20 BBC 2: Paarderennen: Chel tenham National Hunt Festival. 17.15-19.00 Sportnet: Top Team Spanish Soccer. 19.00-20.30 Sportnet: US Professional 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond. 20.30-22.30 Sportnet: Update en US PGA Golf: Honda Classic, Coral Springs. 22,30-00,00 Sportnet: College Basketball: ACC Champs, kwartfinale. 22.50-23.20 Ned 3: Studio Sport: met een verslag van de halve finales om de KNVB- i Beker. 23.05-01.05 BBC 1: Sportsnight: met cricket, FA Cup voetbal, paarderennen en boksen (Mason-Williams). 00.00-01.00 Sportnet: Indoor Football. 01.00-02.00 Sportnet: Powersports Inter national.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19