Maassen komt net iets te kort Wouters moet boeten voor elleboogstoot 'Ik kan een bal kwaliteit geven' SPOoTTV Arbiter Egbertzen erkent fout' Marathonschaatsen verwacht internationale erkenning Dagprijs voor Leclercq in Tirreno- Adiiatico Spelers willen geen opiniepeiling over Thijs libregts DINSDAG 13 MAART 1990 PAGINA 17 LICHTENVOORDE (GPD) Scheidsrechter Wim Egbertzen heeft alsnog rapport opgemaakt van de elleboogstoot die Jan Wouters afgelopen zondag uitdeelde aan Alex Pastoor. De leidsman uit Lichtenvoorde zegt in zijn beoordeling van het incident tijdens de wedstrijd tussen Ajax en Volen- dam een fout te hebben gemaakt en wil met zijn schriftelijke rapportage aan de tuchtcommissie van de KNVB die fout "gewoon eventjes rechtzetten". Rob Scholtes, een echte kunststoter VOORSCHOTEN - Het is geen ongewoon verschijnsel, de tranen van ontroering bij een sportman na een topprestatie. Wel in de bil- jartsport, waar de kampioenen doorgaans hun huldiging flauw glimlachend ondergaan. Maar zie, afgelopen zondag liet Rob Scholtes voor het oog van miljoenen kijkers zijn tranen de vrije loop. De reden: een derde plaats bij de Nederlandse kampioen schappen kunststoten, en daarmee automatisch deelname aan het EK, eind april in Grubbevorst. "Plet was gewoon de spanning die van me afviel. Van de laatste twee stoten moest ik er minstens één maken om nog derde te worden. Dat lukte", zegt de Voorschote naar, weer een stuk rustiger daags na zijn prestatie. Rob Scholtes: "Ik irain niet eens zo gek veel. Na een halfuur, drie kwartier heb ik geen fut meer, valt de concentratie weg. (foto Jan Holvast) Normaal gesproken is een biljarter inderdaad een koele kikker, zegt hij. "Maar je bent toch drie dagen lang met dat kampioenschap bezig. Dat gaat je niet in de koude kleren zitten. Kijk, verleden jaar was ik nog een debutant. Dan heb je niks te verliezen. Dat was nu wel het ge val, omdat ik vorige keer al derde was geworden. De mensen ver wachtten dan toch meer van je. Ik had het gevoel me te moeten bewij- Bovendien legde de aanwezig heid van de televisiecamera op de slotdag van het kampioenschap in Oss nog eens een extra druk op zijn schouders. "Het idee hè, dat er zo veel mensen zitten te kijken. Dan denk je toch even: als ik het maar goed doe". En dat deed de 26-jarige kunststo- Tomba is weer eens Ta Bomba' SAELEN (RTR/AFP) - "Dit was een van mijn belangrijkste overwin ningen sinds de Olympische Spe len. Vooral in de tweede manche ging het net zo super als vroeger". Alberto Tomba was dolblij na zijn zege in de tiende en laatste slalom van dit seizoen voor de wereldbe ker. Hij bleef in de Zweedse plaats Saelen de Oostenrijker Nierlich en de Westduitser Bittner, de winnaar van de wereldbeker op dit onder deel, voor. Tomba 'la Bomba' had in de eer ste manche nog wat problemen met de zachte kunstsneeuw. "Je kon je eigen lijn niet aanhouden, maar je moest in het spoor van de voorgan ger blijven. Dat was niet gemakke lijk", aldus Tomba, die als veertien de was gestart. Hij bleef vooralsnog steken op de vijfde plaats. In de tweede manche overbrugde hij de marge met Bittner. 0,62 seconden, ruimschoots. Ook Nierlich ging de Westduitser nog voorbij. Tomba zwaaide zijn huidige coach Gustavo Thoeni alle lof toe. "Hoewel ik een tijdje geblesseerd ben geweest, was dit seizoen voor mij beter dan het vorige. Het werk met Thoeni is lonend gebleken". Pirmin Zurbriggen, die al zeker is van de algemene wereldbeker, viel in de tweede manche halverwege het parkoers met zestig poortjës. Hij bleef ongedeerd. Bokser verdacht van afpersing en mensenhandel WEST-BERLIJN (SID) - De Ber- lijnse profbokser Graciano Rocchi- giani, een voormalig wereldkam pioen in het halfzwaargewicht, is gisteren in gezelschap van zijn Turkse maat Adnan Karakul, een amateurbokser, voorgeleid aan de rechter op verdenking van afper sing en mensenhandel. Een belas tende verklaring werd daartoe afge legd door een jonge vrouw, die be weerde vorig jaar door-Rocchigiani voor ruim 20.000 gulden verkocht te zijn aan een pooier in Rimini. Ze werd te werk gesteld in een Italiaans bordeel, maar slaagde er na een maand in te vluchten. Een maal terug in Berlijn werd de tot prostitutie gedwongen vrouw door beide boksers bedreigd. Rocchigia- ni eiste bijna 7000 gulden van haar, zijnde de door hem gemaakte on kosten voor de gewraakte werkver schaffing. De verloofde van de vrouw bevestigde de uitlatingen. ter, vooral in het laatste deel van het kampioenschap. Met nog tien sto ten te gaan stond hij nog 35 punten achter op de nummer twee, Jan Brunnenkreef. Uiteindelijk was het gat nog maar twaalf punten. De laatste carambole van Scholtes, een schitterende trekstoot langs de lan ge band, bracht hem uiteindelijk wederom op het podium. "Ik heb nu aangetoond dat ik de druk aan kan. Brunnenkreef zei ook dat ik had aangetoond nu tot de top-3 van Nederland te behoren". Daar heeft hij niet eens zo gek lang over gedaan. Pas een jaar of vijf terug legde de beste biljarter uit de Leidse regio zich wat meer toe op het kunststoten. Een paar bezoek jes aan wat toernooien in het gezel schap van ex-kampioen Hans de Ja ger, deden hem besluiten het roer om te gooien. "En dan train ik nog niet eens zo gek veel. De laatste twee maanden voor het toernooi ge middeld acht uur per week. Met weinig training kan ik toch goed spelen. Nog langer oefenen kan ik niet opbrengen. Tenminste niet in m'n eentje. Na een half uur, drie kwartier heb ik geen fut meer, valt de concentratie weg". Juist om de concentratie draait het bij het kunststoten. En om de af stoot. "Die is, hoe moet ik het zeg gen, wat grover dan bij normaal bil jarten. Daarom kan Hans Vultink nooit een goede kunststoter wor den. Die heeft alleen dat hele fijne spel in zijn vingers. Ik schijn wel de goede afstoot te hebben. Ik kan een bal kwaliteit geven. Die doet dan precies wat ik wil". Dat hoopt hij opnieuw te laten zien op het EK waar hij binnenkort debuteert. Omdat Jean Bessems door zijn zege vorig jaar al automa tisch was geplaatst, mag nu ook de Nederlandse nummer drie mee doen. "Ik weet niet wat ik moet ver wachten. Het is nu anders, een knock-out-systeem. Dus je kunt er zo uit liggen. Er wordt in setjes ge speeld van tien figuren. Drie of vijf per wedstrijd, dat weet ik niet eens. Het houdt in elk geval in dat je je De heren renners berusten blijk baar in de suprematie van Romin- ger, die alleen een serieuze aanval van de Belg Luc Roosen diende te pareren. Zijn overige 'rivalen' hiel den zich koest en richtten zich op de aantrekkelijke dagprijs. Die ging weer naar Jean-Claude L'eclercq uit de Koechli-équipe (Helvetia). Met twee ritzeges in deze Tirreno (hij tri omfeerde vorige week vrijdag ook in de klimtijdrit) is Leclercq voorlo pig spekkoper in deze morgen aflo-. pende etappekoers mag noemen. De triomf in Monte Urano kaapte de in Zwitserland huizende Frans man voor de neus van Frans Maas- sen weg. De Nederlandse kam pioen, die de hele week al een gede gen vorm etaleert, schoot in de geen inzinking kunt veroorloven. Ik hoop tegen een Duitser of Oosten rijker te loten, dan heb ik kans de eerste ronde te overleven. Als ik laatste klim naar de finish net te kort. Attent had hij Leclercq ge counterd, toen die in de laatste 500 mèter alle illusies van de solerende Roosen aan flarden reed. Maassen leek op zijn beurt weer 'over' de Koechli-pupil (Helvetia) heen te gaan. De schijn bedroog evenwel. Toen Leclercq vanuit zijn ooghoe ken zag dat Maassen hem bedreig de, gaf hij er nog paar stevige 'snok ken' aan. Daar had de Limburger in Buckler-dienst niet meer van terug. Jammerlijk Uiteraard ervoer Maassen de ont knoping als een jammerlijke zaak. Treuren deed hij desondanks niet. Hij was op zich al blij dat hij een goede partij had meegeblazen in de toch een prijs pak. Ja, dan laat ik mijn tranen weer lopen. Zeker we ten". HERMAN JOUSTRA finale. Maassen: "Ik ben hier niet gekomen voor het klassement, maar om aan de vorm voor de ko mende weken, als de klassiekers op het programma staan, te werken. Deze rit leende zich goed voor een test met Milaan-Sanremo (zaterdag red.) voor de boeg. En die is goed uitgevallen, dus kan ik niet ontevre den zijn". Maassen is er gisteren vooral ach ter gekomen dat hij beter omhoog gaat. "Voor de start was ik toch een beetje angstig, want vorig jaar kwam ik hier toch te kort. Daarom heb ik wat afwachtend gereden en me helemaal op de finale gericht. Alles verliep volgens plan, alleen in die laatste klim niet. Daarop had ik gegokt, maar die Leclercq reed ge woon iets harder. Ik kon net niet meer zin zijn wiel komen". Ook Steven Rooks had zijn zin nen gezet op 'Monte Urano', als een puist omhoogstekend in het Adria- tische achterland. De Noordhollan der toonde zijn gretigheid door zich na 110 kilometer te melden in een kopgroep van tien. Een vlucht die overigens weinig om het lijf had. Uiteindelijk kwam Rooks ook in de top 10 terecht, zij het dat-ie de nodi ge inhoud miste om op het scherpst van de snede mee te kunnen 'doen. Rooks had daar de volgende verkla ring voor: "Ik had toch niet de goe de tred. Ik denk dat een kwestie is van naweeèn van de valpartij waar bij ik zaterdag was betrokken. Ik had bijvoorbeeld licht opgezette lie zen en dat zijn toch dingen die een paar dagen volledig herstel vergen. Daardoor kon ik alleen maar aan klampen". Klassieker Evenals Maassen richt Rooks zich volledig op Milaan-Sanremo, de eerste grote klassieker van het sei zoen. De vlag staat er ook bij hem - volgens eigen zeggen tenminste goed voor. Het winnen van de 'Pri- •mavera' is echter zoiets als het win nen van een hoofdprijs in de staat sloterij. Je moet, hoe goed de vorm ook is, gewoon geluk hebben. Al leen daarom wekt het verbazing dat Rooks met zijn unieke (allround) kwaliteiten zich per seizoen zo wei nig doelen nastreeft. Met de Tour, de Waalse klassiekers en Milaan- Sanremo houdt het zo ongeveer op. De Tirreno is op maat gesneden Egbertzen erkent dat de gerichte uithaal van de aanvoerder van Ajax op het gezicht van de Volendam- speler hem volledig is ontgaan tij dens de wedstrijd. Na het aanschou wen van de tv-beelden op zondag avond zegt Egbertzen iets gezien te hebben dat "zonder meer bestraft had moeten worden". "Ik ben fout geweest. Het woord je fout dan tussen aanhalingste kens, want ik heb het hele voorval gewoon niet gezien. Ik stond op een meter of twintig afstand van de plek waar het gebeurde, met mijn blik precies in de rug van Pastoor en Wouters. In sommige gevallen is dat pech voor de scheidsrechter en een gelukje voor de spelers". Omdat de televisie-beelden het 'bewijsmateriaal' ondubbelzinnig aanleverden, wil Egbertzen met zijn rapportage achteraf mogelijke vra gen van de tuchtcommissie voor zijn. "Er is iemand die iets heeft ge daan waar hij zonder meer spijt van zal hebben en er is iemand die iets niet gezien heeft. En die heeft daar ook spijt van. Ik doe zoiets natuur lijk niet om Jan Wouters een hak te zetten; daar vind ik het een veel te fijne speler voor. Maar er zijn nu eenmaal dingen die er om vragen om rechtgezet te worden". voor de Noordhollander, maar hij wil er niet aan. Bevreesd als-ie is om er te veel krachten aan te spende ren. En voor zijn maatje Theunisse geldt precies hetzelfde. Erik Breukink is eveneens een potentiële Tirreno-winnaar. Echter, ook aan de nieuwe PDM-kopman is deze ronde niet besteed. Tenminste, waar het gaat om het neerzeten van een klinkende prestatie. Breukink bleef gisteren opgeborgen in de schoot van het peloton, al had hij daarvoor een geldig excuus. Een ge kneusde pols, zondag opgelopen in Het toeval wil dat Egbertzen bij de onmoeting tussen beide ploegen eerder dit seizoen (2-2) eveneens als fluitist optrad. De wedstrijd werd toen gekenmerkt door een uiterst geïrriteerde stemming over en weer, waarbij vijf spelers geel kre gen en één rode kaart (Ajacied Vink) werd uitgedeeld. Volgens Eg bertzen was zondag van enige grim migheid absoluut geen sprake. "Hoewel ik twee gele kaarten heb uitgedeeld, was er zonder meer sprake van een fair duel. Van irrita tie heb ik niets gemerkt. Ja, en die ellenboogstoot van Wouters is wel het laatste wat ik had verwacht. Het paste totaal niet in de wedstrijd. Daarna is alles volstrekt rustig ge bleven. Ook na de wedstrijd bij voorbeeld heeft niemand van Vo- lendam zich bij mij beklaagd over het gedrag Wouters". Wat Egbertzen in zijn 'toegevoeg de' rapport over de affaire heeft op geschreven, wil hij voorlopig niet zeggen. "Laat ik het hierop houden: er had in ieder geval voor gefloten moeten worden. En er had daarna ook wel wat moeten gebeuren Maar op een eventuele straf wil ik niet vooruitlopen. Als ik de kranten lees, begrijp ik dat Wouters al voor heel wat weken is geschorst. De een valpartij in een onverlichte tun nel, verhinderde hem om eens een keer voluit te kunnen gaan. Eigenlijk was het nog een meeval ler dat hij Monte Urano bereikte, want dokter Wim Sanders had daar voor de start in Porto Recanati een hard hoofd in. De verwachte pijn scheuten bleven evenwel uit. zodat Breukink toch nog zijn noodzakelij ke portie (trainings)kilometers kon maken. De ploeg van Gisbers ver loor gisteren wel iemand anders, de Belg Dirk Dewolf. Een Bronchitis aanval deed hem afhaken. strafmaat lijkt door de gezamenlij ke pers al te zijn bepaald. Nou, dat vind ik dus ook niet correct". Het duel in de eerste divisie tus sen SW en AZ is verplaatst naar dinsdag 3 april (aanvang 18.30 uur). Het is de tweede keer dat deze wed strijd, tellend voor de vijfde perio de, naar een andere datum wordt verschoven. De Schiedamse burgemeester Scheeres verbood de wedstrijd die aanvankelijk voor morgen stond ge pland, omdat hij problemen met supporters verwachtte. Het duel werd in onderling overleg tussen beide clubs vastgesteld op dinsdag 27 maart (18.30 uur), na de invoering van de zomertijd. Volgens Scheeres is het bij daglicht voor de politie ge makkelijker de orde te handhaven. De KNVB nam met die nieuwe datum echter geen genoegen. Op die dag speelt Jong Oranje in Kiev een oefenwedstrijd tegen de Sov jetunie. SW heeft in Gorrë, Refos en Tebbenhoff drie spelers, die deel uitmaken van de selectie van bondscoach Jan Rab. Leidse jeugd boekt zege op Den Haag LEIDEN - Het Leidse elftal onder de 16 jaar heeft gisteren een knappe overwinning behaald in en tegen Den Haag: 1-2. De ploeg bezet na dit resultaat met Rotterdam een ge deelde tweede plaats in zijn poule in de voorronden van het Nederlands kampioenschap, met 5 punten uit evenveel wedstrijden. Den Haag blijft leider met 6 uit 5. Alleen de nummer één plaatst zich voor de eindronde. In totaal worden acht wedstrijden gespeeld. De doelpunten van de Leidse se lectie kwamen op naam van Bart Ottenkamp (UVS) voor rust en Mi chel Plomp (RCL) een kwartier er na. De thuisploeg was al na tien mi nuten op een 1-0 voorsprong geko men. De Leidenaars vochten daar na goed terug. Na de tweede goal zette Den Haag nog aan voor een slotoffensief. Doelpunten leverde dat echter niet meer op, dank zij goed, georganiseerd verdedigen van de bezoekers. Afdeling Leiden krijgt haar STK-medewerker LEIDEN - De KNVB heeft A. Ko- renhoff aangesteld als STK-functio- naris in de Afdeling Leiden. Vorige week kwamen 'Zeist' en de Noord hollander tot een akkoord. Koren- hoff gaat zich bezig houden met de coaching en training van de Leidse afdelingselftallen. Feitelijk is de STK-functionaris (Sport Technisch Kader) een verlengstuk van de bondscoach. OLYMPISCHE SPELEN - Vicé- voorzitter Richard Pound van het Internationale Olympische Comité zal 11 juni op een nader te bepalen plaats in Nederland een lezing hou den voor de top van het Nederland se bedrijfsleven.'De bijeenkomst vindt plaats in het kader van de Na tionale Olympische Academie, die op initiatief van IOC-lid Anton Geesink vorig jaar is opgericht. Geesink brengt momenteel een be zoek aan Japan. DINSDAG 17.40-18.04 Ned 1Sport op 1. 19.00-20.30 Sportnet: Tennis: ATP Volvo Int. Memphis. 20.00-00.15 Super Ultra Sport' golfkam- pioenschappen, kanon in Hawaii en Arena Ball. 20.25-21.03 Ned 3. Sport Studio. 20.30-22.30 Sportnet: Top Team Spanish Soccer. Real Madrid-Real Sociedad. 21.00-22.00 TV 5: Sport 21.30-22.00 BBC 1A Question Of Sport: quiz. 22.30-00.00 Sportnet: Rugby League 1990 Cup, kwartfinale. 23.00-23.30 Did 1. Sport extra: Duits Be kervoetbal, kwartfinale beker tussen MSV Duisburg en Kickers Offenbach en ijshoc key Bundesliga. 00.00-02.00 Sportnet: Motorracen. 00.55-01.15 BBC 1: Paarderennen: Chel tenham National Hunt Festival. WOENSDAG 08.00-09.30 Sportnet: Iron Man Triathlon. 09.30-11.00 Sportnet: Rugby League' Leeds-Wigan. 11.00-12.30 Sportnet: Tennis ATP Volvo Int. Memphis. 12.30-14.30 Sportnet NHL IJshockey. 14.30-15.00 Sportnet: US Pro Ski Tour. 14.50-16.50 BBC 1Paarderennen: Chel tenham National Hunt Festival. 15.00-15.15 Sportnet: Spain Spain Sport. 15.15-16.45 Sportnet: Rugby Union: Frankrijk-lerland. 16.45-17.15 Sportnet. Sport en France. 16.55-17.20 BBC 2: Paarderennen. 17.15-19.00 Sportnet: Top Team Spanish Soccer. DEN HAAG (ANP) - De mara thonschaatsers hebben hun sport het afgelopen seizoen een slechte dienst bewezen. De langdurige cyclus om de KNSB Cup sleepte zich maandenlang saai voort. Dat lijkt niet de beste manier om deze tak van het schaatsen te verbrei den. Naast hun wekelijkse bezighe den. kregen de lange-afstands- specialisten, op verzoek van hun sponsors en de begeleidingscom missie marathon (BCM), een zestal buitenlandse wedstrijden voor de kiezen. Dat gebeurde in het kader van de internationalise ring. Het officieuze wereldkam pioenschap, woensdag in Kuo- pio, is stellig een Nederlands on deronsje. Of marathonschaatsen internationale erkenning krijgt, moet in mei tijdens het congres van de Internationale Schaats- unie (ISU) blijken. Hans Brandt, voorzitter van de BCM, is optimistisch. "De officie- Ie status zit eraan te komen. Voor al landen als de Sovjetunie, Oos tenrijk, Finland, Noorwegen en Duitsland, zullen zich sterk ma ken voor de marathon. Het mara thonschaatsen wordt net zo inter nationaal als het langebaan schaatsen. Weliswaar stelt dat met vijf toonaangevende landen ook niets voor, maar toch hebben wij die erkenning nodig. We kun nen dan eindelijk eens een keer echte EK's en WK's organiseren. Bovendien kunnen we dan profi teren van de ISU-subsidiepot". De buitenlandse wedstrijden, nodig om enkele vooraanstaande landen tot enig enthousiasme te brengen, werden gefinancierd en voor een groot gedeelte georgani seerd door de Vereniging van de gezamenlijke Marathon Spon sors. "Zonder hulp van de VMS hadden we het nooit gered", zegt Brandt. Critici beweren dat de VMS het beleid van het mara thonschaatsen uitstippelt. "Dat is niet waar", reageert Brandt. "We kunnen niet zonder hen, maar zij hebben ons nog meer nodig. Of ze moeten buiten de schaatsbond om een marathoncyclus willen organiseren. En zoiets is bijna niet mogelijk. Alle kunstijsbanen in Nederland zijn bij de KNSB aangesloten. Dus waar zouden ze dan hun wedstrijden moeten hou den?" In het verleden heeft de KNSB tijdens internationale congressen herhaaldelijk promotiefilms van het marathonschaatsen vertoond. Een beleefd applausje was de oogst. Wat mag meer worden ver wacht? Schaatsen over lange af standen is zelfs een puur Neder landse traditie. Brandt: "Als het eenmaal internationaal erkend is moet de marathon gekoppeld worden aan de wereldbeker lan- ge-baanwedstrijden. Ik hoop dat de ISU de moed daarvoor heeft". De twee wilde wedstrijden die door de Stichting Wintermara- thon in Oostenrijk werden geor ganiseerd, hebben met name voor de zaterdag te rijden alternatieve Elfstedentocht nogal wat verve- Jende consequenties gehad. "Het traditionele trainingswedstrijdje van donderdag had de organisatie niet bij de KNSB aangevraagd. Dat moest even rechtgezet wor den". Het sectiebestuur meent uit uitlatingen in de media voldoende te hebben kunnen opmaken hoe Gullit en Van Basten over de bonds coach denken. Omdat men zich niet alleen door de mening van deze twee sterspelers wil laten leiden, had men via de Oranje-raad ook een opiniepeiling onder de andere spelers willen houden. Karei Jansen ontkent overigens glashard dat hij van KNVB-zijde een dergelijk ver zoek heeft gekregen. "Het is althans niet gebeurd in de zin zoals jullie het nu voorstellen. Het zou wel heel ongebruikelijk zijn om ons op deze manier in dit soort zaken te mengen". Hoewel het allerminst vast staat dat Thijs Libregts ook volgend sei zoen nog bondscoach zal zijn, reist hij vrijdag wel met Rinus Michels en secretaris Jan Huijbregts naar Lissabon. Daar worden de data vastge steld voor de wedstrijden die Oranje in de voorronde van het EK 1992 tegen Portugal, Finland, Griekenland en Malta moet spelen. Sectievoorzitter drs. Martin van Rooijen is gisteren in gezelschap van Rinus Michels en Jan Masman en een regeringsdelegatie vertrok ken voor een bezoek aan Rome, Sicilië en Sardinië. MONTE URANO Het profiel leek geknipt voor de renners, die Tony Rominger in de Tir- reno-Adriatico nog tot last willen zijn. Een golvend en bochtig parcours, met om de haver klap venijnige heilinkjes. Zoiets als de Amstel Gold Race in het kwadraat. Ideaal voor aan- valslustigen. De leiderstrui van de Zwitserse 'muis' kwam echter ook in de zesde etappe van de tocht tussen de twee mediterrane zeeën geen moment in gevaar. Niet Frans Maassen, m finish in de zesde etappe ROTTERDAM (GPD) Een poging van het bestuur betaald voetbal van de KNVB om via de Oranje-raad te weten te komen hoe de meer derheid van de Nederlands elftalspelers over bondscoach Thijs Lib regts denkt, is mislukt. "We laten ons niet voor een karretje spannen", zei een vertegenwoor diger van de Oranje-raad, die niet met name genoemd wenst te worden. "Het sectiebestuur beslist en niemand anders. De spelers voelen er niets voor om straks de Zwarte Piet toegespeeld te krijgen. Een situatie zoals zich eens bij Ajax heeft voorgedaan, waar Aad de Mos met elf te gen vijf stemmen werd weggestemd willen wij voorkomen". Het verzoek om zich over de bondscoach uit te spreken, bereikte de Oranje-raad via Karei en Rob Jansen, die als contactpersonen tussen de KNVB en de Oranje-spelers optreden. De Oranje-raad werd vorige week door Karei Jansen uitgenodigd om in dit weekeinde bij elkaar te komen. Behalve over Libregts zou er dan ook over de WK-premies worden gesproken. Die bijeenkomst is niet doorgegaan. "Over de premies kunnen we later spreken", zei de woord voerder van de Oranje-raad, "over Libregts willen we helemaal niet spreken". Het sectiebestuur meent uit uitlatingen in de media voldoende te hebben kunnen opmaken hoe Gullit en Van Basten over de bonds coach denken. Omdat men zich niet alleen door de mening van deze twee sterspelers wil laten leiden, had men via de Oranje-raad ook een opiniepeiling onder de andere spelers willen houden. Karei Jansen ontkent overigens glashard dat hij van KNVB-zijde een dergelijk ver zoek heeft gekregen. "Het is althans niet gebeurd in de zin zoals jullie het nu voorstellen. Het zou wel heel ongebruikelijk zijn om ons op deze manier in dit soort zaken te mengen". Hoewel het allerminst vast staat dat Thijs Libregts ook volgend sei zoen nog bondscoach zal zijn, reist hij vrijdag wel met Rinus Michels en secretaris Jan Huijbregts naar Lissabon. Daar worden de data vastge steld voor de wedstrijden die Oranje in de voorronde van het EK 1992 tegen Portugal, Finland, Griekenland en Malta moet spelen. Sectievoorzitter drs. Martin van Rooijen is gisteren in gezelschap van Rinus Michels en Jan Masman en een regeringsdelegatie vertrok ken voor een bezoek aan Rome Ririlie en SarHinie

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17