Teleurstelling voor de Noordzee-staten Tweede Kamer steunt akkerbouwbeleid Boze ambtenaren vangen bot Ritzen tegen invoeren meisjesscholen Britten blijven rioolslib lozen Uitstoot stroomcentrales verder aan banden gelegd Bedrijfsvereniging moet eten van comapatiënt vergoeden ANWB-leden willen naar negentig kilometer per uur VRIJDAG 9 MAART 1990 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (GPD) - De Noordzee-conferentie is uitgelopen op een teleurstelling voor de meest deelnemende ministers. Weliswaar kon er een slotverklaring worden getekend, maar tegelijkertijd moest worden vastgesteld dat een doorbraak, waarop ondanks de slechte voortekenen toch was gehoopt, was uitgebleven. De dwarsligger heette Groot- Brittannië. DEN HAAG (GPD) - De luchtver- vuiling door elektriciteitscentrales zal verder aan banden worden ge legd. De vervuiling met zwaveldi- oxyde mag in het jaar 2000 niet meer dan 18 miljoen kilo bedragen. Voor stikstofoxyden is een maxi mum van 30 miljoen ton bepaald. Minister Alders (VROM) heeft dit centrales de Kamer in een brief meegedeeld. De bewindsman is van plan 40 miljoen kilo stikstofoxyden binnen enkele weken vast de lucht in mochten brengen. te leggen in een met de stroombe drijven, verenigd in de SEP. te slui ten convenant. Daarover is in prin cipe al overeenstemming bereikt. In 1994 mogen de elektriciteits- stikstofoxyden maximaal centrales maximaal 30 miljoen kilo joen kilo hoger uitvallen, zwaveldioxyde en 55 miljoen kilo stikstofoxyden in de lucht brengen. In een brief aan de Kamer ver- nister wijst erop dat convenant wel enige marge v stroomproducenten zal worden af gesproken. Zo mag de uitstoot var ijf mil 'ijst Alders i Omdat storingen met stroomcen trales mogelijk zijn bieden de af spraken ook de ruimte voor een gro- eerder uitge- tere hoeveelheid z ■artgalJige veronderstellingen zonder nadere maatregelen. Voor alle afspraken geldt dat het de gaat om maximaal toegestane hoe veelheden. Voor de stroombedrij ven geldt al de plicht alles te doen om de luchtvervuiling met de beide stoffen zo laag mogelijk te doen zijn. Optimale rookgasontzwaveling en het gebruik van zwavelarme kolen zijn hier de aangewezen middelen. Bovendien zullen binnenkort nieu we eisen gaan gelden voor de emis sies van stookinstallaties. Alders geeft te kennen dat alle af spraken gecontroleerd zullen wor den door een commissie van stroomproducenten. provincies en rijksoverheid. Aanpassingen van de afspraken of aanvullingen erop zijn mogelijk. Ook kunnen alle drie de partijen het akkoord opzeggen als blijkt dat afspraken niet worden na gekomen of de doelstellingen voor 2000 niet worden gehaald. Om de twee jaar vindt een evaluatie plaats van het geheel. Bij de uitvoering van alle voornemens zal een goede regionale spreiding worden nage streefd. In relatie tot een eerder door de Kamer aangenomen motie Van Rijn-Oomen (PvdA-CDA) dat de ei sen voor Nederlandse centrales ge lijk zouden moeten zijn aan die in Duitsland stelt Alders nu dat door zijn afspraken met de SEP, ons land beter scoort dan onze oosterburen. De ministers van de Noordzee-con ferentie kregen enkele forse teleur stellingen te verwerken van hun Britse collega Patten. Ronduit woe dend werd hier en daar gereageerd op de weigering van Patten om in te stemmen met het verbod op het op bergen van radio-actief afval in de zeebodem. Er werd op het allerlaatst van de conferentie liefst nog een uur uitge trokken om de Britten op dit punt op andere gedachten te brengen. Vergeefs. De voorzitter van de con ferentie. de Nederlandse minister van verkeer en waterstaat Maij- Weggen. zei tijdens een persconfe rentie na afloop, dat Groot-Britan- nie geen plannen heeft om op deze manier van het radio-actieve afval af te raken. Maar haar Zweedse collega me vrouw Dahl reageerde gepikeerd op de Britse opstelling. "Ik ben erg koppig, we geven de pogingen om Groot-Brittannie erbij te betrekken, niet op". De Belgische staatssecre taris mevrouw Smet: "Ik hou niet van voetnoten in de overeenkomst. Dat is niet goed voor de Noordzee". Groot-Britannië bleef bij zijn standpunt, dat niet eerder dan in 1998 kan worden gestopt met de stort van rioolslib in de Noordzee. Alle andere landen zijn al met die stort gestopt of doen dat (zoals Ne derland in mei) binnenkort. De Brit ten is het toegestaan om tot eind 1992 industrieel slib in de zee te storten. Er is de Britten toegestaan de stort eventueel nog enkele maan den daarna te laten voortgaan, maar nieuwe vergunningen mogen niet worden verleend. De Britten heb ben beloofd eind dit jaar met de ver branding van vuil op zee te stoppen. Nauwelijks concrete afspraken zijn er gemaakt over de toevoer van fosfaten en nitraten (nutriënten) via de rivieren. Afgesproken is die toe vloed zoveel mogelijk te reduceren. In 1993 wordt er tijdens een tussen tijdse conferentie in Denemarken (Waar in 1995 de vierde 'echte' con ferentie wordt gehouden) bekeken of er hardere maatregelen nodig zijn. Op die tussenconferentie wil men ook bekijken hoe het intussen staat met het terugdringen van illegale lozingen van olie en chemicaliën door schepen. Eerst moet worden Ook uit andere punten blijkt, dat getracht of de Internationale Mari- tieme Organisatie het stoppen de besprekingen de afgelopen tw dagen in Den Haag uiterst moei zaam zijn verlopen en dat de eens gezindheid soms ver te zoeken was. Pcb's worden uiterlijk in 1995 uitge bannen. Dat geldt althans voor lan den die daaraan kunnen voldoen. Landen die er technische proble- deze lozingen kan bewerkstelligen. Zo niet. dan wordt in 1993 de Noordzee uitgeroepen tot 'special Ook op het punt van de instelling van de Exclusieve Economische Zones die de landen de mogelijk- ROOSENDAAL (GPD) - De be drijfsvereniging moet het vloeibare voedsel dat thuis per sonde wordt toegediend aan de 15-jafige coma patiënt Edwin van der Hoff uit Roosendaal vergoeden. Tot die uit spraak komt de Raad van Beroep in Breda in een procedure die de vader van Edwin had aangespannen. De beslissing is telefonisch aan hem meegedeeld. De overwegingen zijn nog niet be kend, zegt Ton van der Hoff. Edwin ligt na een noodlottig ongeluk se dert 1985 in coma. Hij wordt thuis door zijn ouders verzorgd. Aanvan kelijk vergoedde de bedrijfsvereni ging een deel van de speciale voe ding die via een slangetje door de neus in de maag terecht komt. Dat gebeurde op basis van de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet. Daar in staat dat bepaalde dieetvoeding voor vergoeding in aanmerking komt. Eind vorig jaar liet de bedrijfsver eniging weten daarmee te willen stoppen omdat het toedienen van voedsel via een sonde een medische handeling zou zijn. Daarom moeten de kosten worden vergoed uit fond sen die beschikbaar zijn voor de ge zondheidszorg, aldus de bedrijfs vereniging. De Raad van Beroep is het daar blijkens de uitspraak niet mee eens. Hepatitis Onderzoekers van de Rode Kruis Bloedbank Amsterdam, het Cen traal Laboratorium van de Bloed transfusiedienst en de GG&GD in Amsterdam hebben vastgesteld dat in Amsterdam 0.7 procent van de bloeddonoren positief was in de he patitis C antistoftest. Uit eerder on derzoek bleek al dat 2,3 procent van de patiënten die veel bloedtransfu sies krijgen hepatitis C ontwikke len. De onderzoekers pleiten nu voor zo'n test voor alle bloeddono- Voldoende Prof. A. Heertje moet de student R.J. Lambach alsnog een zes geven voor zijn tentamen economie. Dit op straffe van een dwangsom van 500 gulden voor elke dag dat hij dit nalaat met een maximum van 50.000 gulden. Dit heeft de funge rend president van de rechtbank in Amsterdam, U. Bentinch. gisteren beslist in een kort geding dat de stu dent had aangespannen tegen zijn hoogleraar. Overleden Oud-staatssecretaris en luitenant- generaal buiten dienst M.R.H. Cal- meyer is woensdag in Den Haag op 94-jarige leeftijd overleden. Hij was van 1959 tot 1963 staatssecretaris van defensie. Hij was van 1949 tot 1951 plaatsvervangend chef van de generale staf. Daarna was hij van 1951 tot 1953 directeur van het De fensie Studiecentrum in Den Haag en van 1953 tot 1955 militair advi seur van de Nederlandse perma nente vertegenwoordiging bij de Noordatlantische Raad. Oplichting Een 31 -jarige Arnhemmer heeft in de afgelopen drie maanden 21 socia le diensten in Nederland voor in to taal 12.000 gulden opgelicht. Dat heeft de gemeentelijke sociale dienst in Arnhem laten weten. De man werd deze week door de socia le recherche in Den Bosch 'aange houden.. De Arnhemmer vertelde na zijn aanhouding bij 25 sociale diensten geprobeerd te hebben een voorschot of leenbijstand los te peu- hebben hennen respijt tot heid geeft de jurisdictie uit te brei- 1999. Bestrijdingsmiddelen moeten den tot buiten de territoriale wate ren. geen harde afspraken. Neder land mag een voorstel doen. De landen hebben, zoals woens dag reeds in de lucht hing. een ak koord bereikt over de reductie met 70% (ook wat de atmosferische ver zuiling betreft) van vier zeer gevaar lijke stoffen: dioxine, lood, kwik en cadmium. Woensdag was reeds overeengekomen het lozen van 34 Al tijdens de zitting liet voorzitter andere stoffen met minstens 50% te mr. A. Govers duidelijk blijken dat beperken. Maij-Weggen wilde geen Boze ambtenaren kroondehet door hen gestorte vuilnis bij het Amsterdamse stadhuis gisteren met het verkie zingsbord van de PvdA. ,fo,° ANF zijn mening om dieetvoe ding gaat en dat de bedrijfsvereni ging dus gedeeltelijk voor de kosten moet opdraaien. De ouders Edwin zijn door de uitspraak va: Raad van Beroep nu verzekerd een tegemoetkoming van 352 gul den per maand voor sondevoering. antwoord geven op de vraag hoe de dioxine-last zover kan worden te ruggebracht zonder een verbod op de aanmaak van pvc. Zoals bekend de ontstaat dioxine voornamelijk door de verbranding van pvc dat nog in grote schaal in het huisvuil voor komt. AMSTERDAM (ANP) - De honder den boze ambtenaren van de stads deelraad Noord in Amsterdam zijn er gisteren in een gesprek met wet houder W. Etty van financien niet in geslaagd om toezeggingen los te krijgen over meer financiële arm slag. Een woordvoerder van de me dezeggenschapscommissie heeft Twee mannen doodgeschoten in Amsterdam AMSTERDAM (GPD) - Bij een schietpartij aan de Herengracht in Amsterdam zijn gisteravond twee Italiaanse mannen van 22 en 38 jaar om het leven gekomen. De schiet partij vond vlak bij de woning plaats van de Spaanse consul. Om dat beide slachtoffers attributen bij zich hadden voor het gebruik van verdovende middelen, wordt aan genomen dat het ging om een afre kening in het criminele milieu. Enig verband met eerdere aansla gen vorig jaar op Spaanse doelen in Den Haag en Rotterdam, wilde de Amsetrdamse politie nog niet trek ken. Navraag leerde dat de Amster damse politie nog geen kontakt heeft gezocht met haar Haagse col lega's die zich met de bomaansla gen op Spaanse bezittingen in Den Haag bezig houden. De schietpartij ontstond om kwart over zeven 's avonds in een ANP) groepje van ongeveer acht mannen. Waarschijnlijk na een ruzie, werden er meerdere schoten gelost. Daarbij kwam een van hen om het leven. Nadat enige paniek ontstond, vie len opnieuw meerdere schoten, waarbij een tweede slachtoffer viel. Volgens politiewoordvoerder Klaas i 17 mil- derd ambtenaren voerden actie uit procent van het totale budget. De protest tegen de rniljoenenbezuini- bezuinigingen kunnen tot gevolg ging die de deelraad boven het hebben dat er bij de deelraad tussen hoofd hangt. Volgens de woord- de 140 en 250 arbeidsplaatsen voerder krijgt de deelraad met i gang van 1 januari 1991 negen m joen gulden minder en dreigt twintig Wilting sloegen de overige perso- vervolgens onmiddellijk op de lucht. Op het deel van de Herengracht zaar zich de woning bevindt van de .„„„«..LIhetgeen'éigens'de Spaanse consul zijn sinds de aan- woordvoerder zonder twijfel ten koste zal gaan van de dienstverle- "or> ning in de wijk. ten verdwijn AMSTERDAM (ANP) - "Pure nostalgie en een duidelijke stap achteruit". Mocht er al iemand twij fels hebben gehad over het stand- neffecten die apart onderwijs meisjes met zich mee kunnen bren gen. Het risico bij voorbeeld dat er elitaire scholen ontstaan die uitslui- punt van onderwijsminister J. Rit- tend meisjes trekken die het ook op r aparte scholen i hand. Het onderwijs, aldus Van den Brink, barst van de stereotypen. Vrouwen geven les aan de klassen in de onderbouw, mannen in de bo- /enbouw. Vrouwen worden inge- gemengde scholen goed zouden schakeld als "leesmoeders". dacht voor de leraar en de leraar voor de meisjes". In een moeite door pleitte zij voor meer aandacht voor sociale vaardigheden bij jon gens, omdat die daar een achter stand in hebben. jes. na de themadag die gistermid- hebben gedaan. Of een afstemming dag in Paradiso in Amsterdam werd gehouden, kan dat onmogelijk nog het geval zijn. "Terug naar de nonnenschool?" luidde de vraag waarop het feminis tisch maandblad Opzij op de inter- sering van groepen nationale vrouwendag een ant- de minst mondigen woord probeerde te vinden, ofwel: kan het in ere herstellen van aparte scholen voor meisjes voorkomen dat zij tijdens de puberteit een ach terstand oplopen die zij hun hele le- i niet meer inhalen. zitten in de medezeggen- het onderwijs op verwachtings- schapsraad en bepalen het beleid. patronen in de maatschappij, door er juist reproduktie plaats vindt van sexe-ongelijkheid, in plaats van emancipatie. Of stigmati- uwen die tot de samenle- ing behoren en een bevestiging anjolpatronen in plaats van het uit e weg ruimen daarvan. Volgens de minister lost het ge in van apart onderwijs het pro bleem van de achterstelling niet op. Het antwoord daarop bleek niet De primaire bron van ongelijkheid eenduidig. Minister Ritzen en dr. M. van Essen, hoofddocente histori sche pedagogiek aan de Rijksun versiteit bevindt zich in de samenleving als geheel. Pas als vrouwen daadwer kelijk op alle niveaus in de samenle- Groningen. bleken ving meedraaien, wordt het vertuigde tegenstanders. Europai lementarier en ex-voorzitter Vc raad voor het jeugdbeleid. M. den Brink, daarentegen ziet i wegend voordelen. Elitair Ritzen vreest voor ongewilde r meisjes op school zinnig om andere de keuzen te maken dan die er nu wor- an den gemaakt, oordeelde Ritzen. er- In de ogen van Van den Brink heeft Ritzen het echter helemaal bij het verkeerde eind. Zowel de soor ten onderwijs als de organisatie er- ze- van werken ongelijkheid in de /elijke uitzonderingen be titelde Van den Brink schamper als "kerstengeltjes in de boom van de positieve actie". Voorbeelden Die situatie heeft wel tot gevolg dat het rolbevestigend beeld al vroeg op kinderen wordt overgebracht en meisjes nauwelijks geëmancipeer de voorbeelden hebben waarmee ze zich kunnen identificeren. Van den Brink is voorstander van een tijdelijke en gedeeltelijke in voering van apart onderwijs. "In de eerste jaren van de puberteit, tot on geveer hun 15e jaar, hebben meisjes een voorsprong op jongens en beha len ze betere resultaten. In die pe riode kun je gescheiden onderwijs gebruiken", zo betoogde zij, "om meisjes zwaarder te belasten en te voorkomen dat zij een achterstand oplopen. Als de jongens de klas uit zijn hebben de meisjes meer aan- Den Haag en Rotterdam vorig jaar, speciale veiligheids maatregelen genomen. Aanwezige politiemensen konden daardoor De ambtenaren blokkeerden gis- vrij snel reageren. Een politieman termorgen tijdens het spitsuur ge- loste enkele schoten op de groep ruime tijd de IJ-tunnel, bezetten de vluchtende mannen. Niet duidelijk verbrandingsinstallatie AVI-noord werd of daarbij iemand werd ge en halen bovendien twee dagen raakt. geen vuil op. Over welke veiligheidsmaatrege len rond de woning van de Spaanse Volgens de woordvoerder willen consul zijn genomen, wil de politie de ambtenaren op korte termijn zich niet uitlaten. Voorlopig is de duidelijkheid over het toekomstig moordpartij volgens Wilting geen beleid, anders volgen er meer ac- reden tot extra verscherpte maatre des. Hij sluit stakingen niet uit. gelen. EDE (ANP) - De bondsraadverga- De bijzondere ledenraadsverga dering van de ANWB, het hoogste dering was georganiseerd door 130 vergaderorgaan van die vereniging, moet zich op 9 juni uitspreken ovei het milieubeleid van de ANWB en over de invoering van een snel heidslimiet van 90 kilometer voor ANWB-leden uit de regio Nijme gen. die verontrust zijn over het "te voorzichtige" milieubeleid van de ANWB. Hoewel sommigen tijdens de discussie de vergadering afde- automobilisten. Dat is het gevolg den als "goedkoop stuntwerk" ble- het feit dat een bijzondere le- ken toch veel ANWB-leden het denraadsvergadering ANWB afdeling Gelderland gister avond in Ede twee moties van die strekking heeft aangenomen. Slechts een kleine minderheid van de ongeveer 250 aanwezigen was te gen de moties. de milieu en de daaruit voortvloeiende mogelijk onprettige maatregelen voor automobilisten een warm hart toe te dragen. Zelfs vroeg een Gel ders lid de Wegenwacht en de inter nationale reis- en kredietbrief los te koppelen van de ANWB, omdat hij zich vanwege het milieubeleid niet thuis voelde in de vereniging, maar wel gebruik wilde maken van de DEN HAAG (GPD/ANP) - Het kabi net heeft van een kamermeerder heid steun gekregen vooi^ het tot nu toe gevoerde akkerbouwbeleid. Een poging van de WD om alsnog een hectare-toeslag voor de akker bouwers te krijgen mislukte. De Ka mer stemde in met een bemidde lingspoging om te proberen het conflict tussen kabinet en akker bouwers uit de bestaande impasse te halen. Premier Lubbers had daar aan wel de voorwaarde verbonden dat de acties worden beëindigd. Volgens hem hadden de acties de grens van het toelaatbare bereikt. "Dit dient geen doel meer", aldus de bewindsman. De coalitiepartners CDA en PvdA schaarden zich tijdens het spoedde bat achter het kabinetsbeleid met een door klein rechts ondersteunde uitspraak waarin de regering wordt uitgenodigd in Brussel inperking van de uitbetalingstermijn voor graan te bepleiten. Minister Braks (landbouw) schat de kansen daar voor redelijk in. Bij een verkorting met drie maanden scheelt dat bij de huidige rentestand ongeveer 2,25 procent in de graanprijs. Verder vragen PvdA en CDA in de uitspraak de regering om in Brussel te pleiten voor dwingender vormen van produktiebeheersing om voor economisch doelmatige, modern ingerichte bedrijven een kostendekkende prijs mogelijk te -| maken. In de motie wordt ook op voortgang van het overleg tussen Landbouwschap en minister Braks aangedrongen. De poging van de WD, gesteund door D66 en de Centrumdemocra ten, alsnog een algemene hectare toeslag voor de akkerbouwers bin nen te halen, noemde Lubbers "in flagrante strijd met het Europees landbouwbeleid", waarvan de Ne derlandse land- en tuinbouw jaren lang 'voordeel heeft gehad. Het zou volgens hem betekenen dat dit be leid op de schroothoop wordt ge gooid. Braks had daarvoor al gezegd dat de huidige EG-regeling voor inko menssteun een dergelijke toeslag niet toestaat. Het zou slechts kun nen als er in Brussel overeenstem ming zou komen over aanvullend inkomensbeleid. Braks voelt er bo vendien weinig voor om in Brussel te pleiten voor extra inkomens steun als mocht blijken dat de pro duktiebeheersing niet lukt. Daarom vroeg de socialist Van Zijl. In de bijstand Lubbers bestreed de opvatting dat de akkerbouw recht zou hebben op steun, omdat de glastuinbouw en de melkveehouderij die eerder ook zouden hebben gekregen. De situa ties zijn naar zijn mening niet verge lijkbaar. Hij benadrukte dat niet mag worden gedacht dat de akker bouwers „mensen zijn die reeds al lemaal in de bijstand zitten". Met de grootst mogelijke meer derheid steunde de Kamer de sug gestie van Lubbers over het aanstel len van vertrouwensmannen.of ver trouwenscommissies in de akker- bouwregio's. Zowel Braks als Lub bers hadden eerder uitgelegd dat een vertrouwensman of -commissie een schakel moet zijn tussen de ak kerbouwers in de regio en Den Haag, waaronder niet alleen de poli tiek maar ook de organisaties moe ten worden begrepen. ln Veendam trad de ME gisteravond op tegen landbouwers, die de Rijks- Volgens Braks gaat het om een dienst voor het Wegverkeer bezet houden. Politie en gemeenten konden geen adviseur voor de boeren, die be- informatie meer ontvangen over kentekens, apk-keuringen en rijbewijzen, kend is met de regionale problema- De boeren kozen eieren voor hun geld door de blokkade op te heffen. tiek en die een vertaling moet geven (foto AMP) van het beleid. Tevens vindt hij dat Mansholt Dat vond hoofddirecteur P. Nou- wen echter "gemakkelijk: wel de leuke dingen van de vereniging, maar geen lid zijn. Dat gaat niet, dan moet u het lidmaatschap maar op zeggen". Nouwen hield aan het eind van de discussie een pleidooi voor extra druk op de regering vanuit de ANWB voor meer investeringen in het openbaar vervoer. "We moeten er met een hamer op mokeren dat morgen begonnen wordt met aan passing en verbetering van het openbaar-vervoersnet in Neder land. Dat is de enige manier om au- lol in de file", aldus Nouwen. Volgens de hoofddirecteur dringt de ANWB bij het ministerie van VROM ook aan op premies voor het terugdringen van het autogebruik. "We hebben voor onze eigen werk nemers bij de minister een kilome- deze adviseur moet worden betrok ken bij het inhoud geven van het be leid naar de regio toe. Braks ontkende dat de vertrou wensman of -commissie de vertrou wensrelatie tussen politiek en ak kerbouwers moet herstellen. Hij was het niet eens met Beckers (Groen Links) die stelde dat met de instelling van vertrouwensmannen- of commissies "een brevet van on vermogen wordt gegeven aan de po litiek en de landbouworganisaties". Ook zei zij geen behoefte te hebben i het gareel te Voormalig EG-landbouwcommis- saris dr. S. Mansholt zei gisteren op een PvdA-bijeenkomst in het Drentse Diever dat de boeren reid zijn minder vaak met de auto naar de zaak te komen. Alleen op die manier - en niet door autorijden steeds duurder te maken - zal het autogebruik structureel minder worden", zo vond Nouwen. CAMPAGNE - Veilig Verkeer Ne derland (WN) wil via een campag ne automobilisten ertoe brengen zich op 80-km-wegen aan de maxi mumsnelheid te houden. Op deze aldus wegen valt bijna de helft van het aantal verkeersdoden. Vorig jaar waren dat er 714. Minister Maij-Weggen (verkeer) ben gedaan. Hij hekelde de uit- geeft het startschot voor deze c heeft volgens hem steld dat prijsverlaging geen middel •is tegen overproduktie, dat de prij zen gebaseerd moeten worden op een efficiente bedrijfsvoering en dat overproduktie tegengegaan moet worden door verplichte braaklegging van gronden. Mansholt meent dat de boeren in de afgelopen tijd door hun eigen standsorganisaties in de steek zijn gelaten. Kritiek op de actievoerders had hij ook. Het tragische Mansholt. dat de boeren die de trekkers zitten, destijds zelf nooit een constructief voorstel heb- spraak van de Groninger hoogle raar Flip de Kam die produktiebe- perking door prijsverlaging voor staat en daarbij scheepsbouw en landbouw over één kam scheert. "Door die uitspraak verdient die stad. Automobilisten blijken de man een ereplaats in het Simplis- ligheid van 80-km-wegen te tisch Verbond" pagne. Ze doet dat bij de installatie van het regionaal orgaan voor de verkeersveiligheid in Flevoland. Die installatie heeft op 13 maart plaats in het provinciehuis in Lely- schatten, aldus WN.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3