Voorschoten verwijt Wassenaar vals spel Zoeterwoude trekt koopprijsgrens op Pluimveeslachterij Zoeterwoude weigert dwangsom te betalen Leiderdorper vrijgesproken van heling Kalf, kind en afwezigen houden raadscommissie op PAGINA 16 REGIO LEIDEN VRIJDAG 9 HAART 1990 Gemeente vindt dat bedrijf stinkt DEN HAAG/ZOETERWOU- gunning geen stank mag ver- DE- De pluimveeslachterij van oorzaken. den Hertog aan de Zoeter- woudse Produktieweg 48 ver oorzaakt stankoverlast terwijl het bedrijf volgens de voor schriften van de hinderwetver- Veel hardrijders op Rijksstraatweg WASSENAAR - De eerste twee maanden van 1990 hebben 4281 au tomobilisten te hard gereden op de Rijksstraatweg in Wassenaar. Dat zijn gemiddeld 70 hardrijders per dag. Vijf langs de weg geplaatste ca mera's hebben dit geregistreerd. De micro-radars zijn in oktober vorig jaar geplaatst. De hoogst gemeten snelheid was 166 kilometer per uur op een gedeel te van de weg waar een maximum snelheid geldt van 50 kilometer per plaats uur. De roodlicht-camera op de gjng v Rijksstraatweg, ter hoogte van de latie aangebracht Rozenweg. registreerde in dezelfde afzuiging periode 1433 verkeersovertreders. Vrouw rijdt dwars over rotonde heen WASSENAAR - Een 43-jarige Haag- se automobiliste uit Den Haag reed gistermorgen dwars over een roton- zijn|| de in Wassenaar. Ze reed op de Van Oldenbarneveldweg en wilde eigen lijk rechtsaf slaan. Door onbekende het bedrijf oorzaak gebeurde dit niet. De ning vrouw ging rechtdoor de verhoogde het bedrijventerrein, rotonde op, ramde een verkeerspaal i< in het plantsoentje en kwam onder steboven aan de andere kant van de doen,] weg terecht, Met dit argument verdedigde het gemeentébestuur van Zoeterwoude zijn besluit om de pluimveeslachte rij een dwangsom van 1000 gulden op te leggen voor iedere dag dat stank wordt veroorzaakt. Gisteren ging Den Hertog tegen dit beluit in beroep bij de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State. Volgens milieu-ambtenaar Boel- ders van Zoeterwoude klagen be drijven en particulieren regelmatig over stankoverlast bij het bedrijf. Als hij die klachten gaat controle ren, komt hij tot de conclusie dat het inderdaad stinkt. Volgens hem heeft het bedrijf een aantal ver plichte voorzieningen aangebracht, maar is niet voldaan aan het verzoek om afvoerpijpen te verlengen. Aan het voorschrift dat het bedrijf alle voorzieningen moet treffen om te zorgen dat er geen stank is, zou dan ook niet zijn voldaan. H Volgens Den Hertog heeft hij in n de voorgestelde verlen de pijpen, een filterinstal- •acht, een mechanische ventilatie. Ook zegt hij zich steeds bereid te hebben ge toond overleg te plegen met de ge meente over voorzieningen. De dwangsombeschikking kwam dan ook als een 'donderslag bij heldere hemel', aldus Den Hertog. Staatsraad H.C.G.L. Polak liet doorschemeren dat hij zich afvraagt of klachten en de waarneming van een milieu-ambtenaar voldoende objectief vast te stellen of er sprake is van stank. Bovendien vroeg hij zich af waarom in 1983 aan irijf een hinderwetvergun- verleend voor vestiging op nu het de raag is of het bedrijf ooit aan de eis 'geen stank te veroorzaken' kan vol- De geschillenafdeling zal over en- De auto was totaal vernield. De kele weken bepalen of Zoeterwou- WASSENAAR - Vijfig leerlin gen van de Wassenaarse basis scholen Bloemcamp en Paulus hebben gisteren 24 eiken geplant op het voormalige schoolterreii van de Pauluskleuterschool ei de kleuterschool De Geluksvogels aan de Bremliorstlaan. Op het 1800 vierkante meter grote terrein in bospark De Wit- tenburg werden de leerlingen begeleid door wethouder Ch.B. Aptroot (IJ en het mensen van het gemeentelijk bureau natuur- en milieu-educatie. De bomen wer den acht meter uit elkaar ge plaatst zodat er een groot aantal struiken tussen kan komen. (foto Jan Holvast) werken en volkshuisvesting besloot gisteravond dat deze zogeheten koopprijsgrens 25.000 gulden mag stijgen ten opzichte van de nu gel dende grens van 155.000 gulden. De maatregel wordt genomen om het Zoeterwoudenaren makkelijker te maken een huis in hun dorp te ko pen. Bij een lagere koopprijsgrens zouden veel buitenstaanders zich op de krappe plaatselijke woning markt begeven. Alleen de VVD was mordicus te gen. "Woningbezitters kunnen hun VOORSCHOTEN - Een 60-jarige huis niet vrij op de markt aanbieden ZOETERWOUDE - Woningen tot een prijs van 180.000 gulden mogen in Zoeterwoude de eerste twee maanden dat ze op de markt komen alleen aan inwoners van die plaats te koop worden aangeboden. Pas daarna mag de woning aan niet- Zoeterwoudenaren worden ver kocht. Een meerderheid van de raadscommissie voor openbare Dronken tegen auto beschonken Voorschotenaar reed en dat kost geld" raadslid gistermiddag tegen een auto die ge- H.O. van der Kooi. Een lichte stij- parkeerd stond langs de Leidse- ging van de koopprijsgrens om de weg-noord in zijn woonplaats. Een geldontwaarding te compenseren getuige noteerde het kenteken var de auto die na het ongeval doorreed, De politie kon de Voorschotenaar de daarop even later in zijn woning aaanhou- grens te koppelen den. Een test wees uit dat de auto mobilist 'een alocoholpromillagel van 1,4 in zijn bloed had. noemde hij hèt maximum waar zijn partij toe bereid is. Ooijendijk stel de koopprijs- in de prijsont- uit dat de auto- wikkeling op de woningmarkt, dat noemde Van der Kooi 'on- ZOETERWOUDE - Een collec tie oude telefoontoestellen staat tot eind deze maand opgesteld in de Zoeterwoudse bibliotheek aan de Schenkelweg. De appa raten komen uit een verzame ling van de Noordwijker Eduard Ouwehand, die meer dan 300 toestellen in zijn bezit heeft. Ouwehand verzamelt al meer dan 20 jaar telefoontoestellen. Hij begon met een Duitse veldte lefoon uit de Tweede Wereldoor log, die hij van een kennis ca deau kreeg. Bij telefoons is het niet gebleven, Ouwehand bezit inmiddels ook allerlei randap paratuur zoals antwoordappa raten en bellen. Een deel van de ze attributen is ook te zien in de Zoeterwoudse bibliotheek. Het is voor het eerst dat de Zoeterwoudse bibliotheek een tentoonstelling organiseert. Een speciale ruimte is ingericht, die in de toekomst vaker voor ex- posties zal worden gebruikt. De tentoonstelling is maan dag en woensdag geopend van 14.00 tot 17.30 uur, dinsdag en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur eh op zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur. Gemeente voert strijd tegen 11-west op VOORSCHOTEN/WAS SE NAAK - Omdat voorstander Wassenaar vals zou spelen, wil buurgemeente Voorschoten agressiever actie gaan voeren tegen de aanleg van rijksweg 11-west. Wethouder J. Visser en de raadsfracties waren gis teravond tijdens de commisie openbare werken uiterst ver ontwaardigd over het feit dat Wassenaar gegevens open baar heeft gemaakt uit een 'vertrouwelijk' rapport over de aanleg van rijksweg 11-west. "Na wat Wassenaar heeft uit gehaald, moeten we de netheid in de kast zetten", aldus de wethouder. Raadslid mevrouw W.A.M. Zoete melk (CDA) stelde voor dat Voor schoten op hoger niveau actie moet voeren. Ook de andere fracties drongen er op aan dat de gemeente nu snel naar buiten treedt met haar commentaar op het rapport van de projectgroep, die de noodzaak van de aanleg van de weg heeft onder zocht. Volgens wethouder Visser zal het college in ieder geval een contra-no- 2en reactie de weg die Ouderzorg in Leider- Voorschoten zou doorsnijden. Het ___r.i, die 50 gulden heeft platform 'Rijksweg 11-west Nee' gestolen, is door omstanders aange- heeft de 15.000 Voorschotense en houden en aan de politie overgedra- Leidse handtekeningen tegen de Overvaller (19) in Leiderdorp gearresteerd LEIDERDORP - Een 19-jarige Ha genaar heeft gistermiddag om streeks half zes een overval ge- ta schrijven, pleegd op de Spar-supermarkt aan geeft op het rapport de Laan dorp. De Twee jonge weg nog steeds niet i overheid aangeboden, i i de rijks til stonden bij binnenkort aanbieden aan minister de kassa en wilden wat afrekenen, Terwijl de open had oi ven duwde ee opzij en deed een greep Hij pakte enkele bankbiljetten. De handtekeningen caissière trachtte de man die weg- Kamer", V rende tegen te houden. Daardoor C+r»rm verloor de dader het ontvreemde geld. Bij de uitgang werd de Hage- Burgemeester P.H naar alsnog tegengehouden. Wassenaar vergelijk De politie is op zoek naar getui- tense woede met een storm gen. Mensen die inlichtingen kun- glas water: "Het rapport is niet t verschaffen over de identiteit formele H. Maij-Weggen van verkeer de kassa-lade terstaat. Een datum ligt nog niet wisselgeld terug te ge- vast, maar een afspraak 'zou geen haar bezwaren opleveren': "Ik heb nu de ter'.. tarchi neiging om te zeggen: 'Stuur die handtekeningen naar de Tweede Wassenaarse openheid ook die weg- Kamer", aldus Visser gisteravond. voordelen hebben: "Ook wij mogen de zaak nu opengooien". DEN HAAG/LEIDEN - Een 38-jari- ge middenstander uit Leiderdorp, die tot voor kort in Leiden een groothandel heeft gehad in kleding, is door het Haagse gerechtshof vrij gesproken van heling. Twee jaar ge leden werd de man voor dat feit door de politierechter veroordeeld tot drie maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk. Tijdens het hoger beroep maakte de man, nu winkeleigenaar in Den Haag, duidelijk niet te hebben ge weten dat een aantal door hem ge kochte spullen van diefstal afkom stig was. Voor zover hij die spullen doorverkocht, gebeurde dat voor een prijs die slechts enkele guldens hoger lag dan de prijs die hij ervoor had betaald. Leiderdorper voor brandstichting op schoolterrein beboet DEN HAAG/LEIDERDORP - Een 20-jarige Leiderdorper is gisteren door de Haagse politierechter, mr. De Vries, veroordeeld tot een boete van 750 gulden en drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Hij heeft in augustus vorig jaar een klimrek en een houten auto in brand gestoken op het schoolplein van de basisschool de Elckerlyc. De "Leiderdorper bekende samen met een groep vrienden en vrien dinnen de atributen op het school plein in brand te hebben gestoken. "Dat zijn vervelende zaken", zo oor deelde de officier van justitie. "Die atributen zijn eigendom van de school. Zoiets in brand steken kun je echt geen geintje meer noemen". De Leiderdorper zou in de zomer van 1989 ook herhaaldelijk éen meisje uit zijn woonplaats met een mes bedreigd hebben. De officier vond dat de man daarvoor vrijge sproken kan worden, omdat het slachtoffer de aanklacht heeft inge trokken. Die bedreiging zou slechts een geintje geweest zijn. Het vonnis van de politierechter was' conform de eis van de officier van de justitie. Voor diefstallen uit een kantine en een school in Leider dorp, waarvan de Leiderdorper ook wordt verdacht, werd geen vonnis meer uitgesproken. De diefstal zou te lang geleden zijn gepleegd. Feestmiddag In het partycentrum aan de Leiderdorpse Hoofdstraat vindt zondagmiddag vanaf 14.00 uur een feestmiddag voor ouderen vanaf 60 jaar plaats. De organisatie is in handen van carnavalsorganisatie de Rijnschuimers. Dressuurwedstrijden De Leiderdorpse ruitervereniging Liet- horp organiseert zondag dressuurwed strijden voor paarden en pony's. Belang stellenden zijn vanaf 13.30 uur welkom in De Bloemerd. Cabaret Damescabaret 'Mijne Heren' brengt zon dagavond een programma over het kroegleven in het Zoeterwoudse café Landzicht. Aanvang 22:00 uur aan de Verlaatweg. Koffieconcert Het Leonardo trio speeit zondag werken van Beethoven, Schumann en Mendels sohn. Dit koffieconcert in raadhuis De Paauw aan de Wassenaarse Raadhuis laan begint om 12.00 uur Schoute van Wassenaar vergelijkt de Voorscho- buiten gebracht. i dëgëvfuchtepërsoön" worden Tijdens de raadscommissie algeme- verzocht contact op te met ne bestuurlijke aangelegenheden i de rijkspolitie Leiderdorp, tel. 071- maandagavond gediscussieerd de conclusies, maar die waren ai eerder naar buiten gekomen. Wij hebben op basis van bestaande tel lingen de conclusie getrokken dat de gegevens van Rijkswaterstaat niet juist waren". "Als men zich in Voorschoten zo opwindt moet dat komen, omdat het waar is dat de cijfers van Rijks waterstaat over het doorgaand Forumdiscussies met lijstrekkers VOORSCHOTEN/LEIDERDORP- AVASSENAAR - De lijsttrekkers ,dhoudidnmoreen fen fommdt keer "iet kloppen", vindt deburge tijen houden morgen een forumdis cussie in het Party Centrum Hoofdstraat. J. den Boeft (CDA), V, Molkenboer (PvdA), mevrouw C.A meester. Hij zegt dat ook in Leiden uitgebreid over de conclusies uit het rapport is gesproken. Leiden is, Hulge™ (^rË^rö=W(S66i - Voorschoten, tegen de aan- c Dpn fppR/pcpi 7i ïiipn Haar leg van de weg die de rijksweg Am- hun verkfezingspn^amma^ierde- tterdam^met digen onder leiding van R. Veeren. De bijeenkomst begint om 17.00 en duurt tot 18.30 _jeg Den Haag-Burgerveen moeten verbinden. En de burge meester veronderstelt daarom dat In het Voorschotense buurthuis Voo^hotenidunntat Boschgeest/Bloemenwijk wordt morgenavond om kwart voor acht Leidse ontboezemingen. Voorschotense wethouder i politieke discussie ge- Visser vindt dat de gemeente Lei- houden. De lijsttrekkers F. ten Ha- den veel minder op het rapport i e (CDA). S. van de Poel (WD), vrouw M. Breunesse (PvdA), J. Ai- daan kens (D66) en S. Harlaar (Groen breid Links) kruisen de degens onder lei- als Wassenaar, hadden ding van oud-minister De Koning, contact opgenomen". Toch gegaan dan Wassenaar dat heeft ge- 'Wanneer Leiden zo uitge- het rapport had gepraat zeker In Zoeterwouds raadhuis ZOETERWOUDE - Een kind, ccn kalf en veel afwe zigen zorgden gisteravond voor een wat rommelige ver gadering van de Zoeter woudse raadscommissie voor openbare werken en volkshuisvesting. De twee CDA-leden waren verhin derd en A.B. Ringersma van Progressief Zoeterwoude (PZ) had het te druk met een pasgeboren baby. Bleven over mevrouw A. Kolff- Haantjes van PZ en VVD'cr H.O. van der Kooi. Burgemeester A.J.M. Houdijk wilde de negen be langstellenden op de publie ke tribune niet teleurstellen en stelde voor om dan maar 'vrijblijvend' te vergaderen: de commissie zou over een aantal zaken spreken, zon der advies uit te brengen. Besloten werd om even te wachten omdat het CDA een vervanger zou sturen in de persoon van J.W.M. van der Salm. Een telefoontje leerde dat de veehouder verlaat was omdat een van zijn koei en bezig was een kalf te ba- De vergadering kon begin nen na het arriveren van PZ- raadslid W.T.M. Ooijendijk, maar al snel werd het de burgemeester te onrustig. "Sorry voorzitter, dat is mijn schuld", reageerde Ooijen dijk. "Eigenlijk weet ik niet zo veel van wat hier ter spra ke komt, dus collega Kolff praat mij even bij". Na de hervatting ver scheen CDA'er Van der Salm alsnog. Na een probleemloos verlopen bevalling had hij er een prachtig kalf bij gekre gen. Hij had geen tijd gehad om over een naam na te den ken en beschuit en muisjes schoten er, tot verdriet van de burgemeester, helemaal bij in. VRIJDAG 9 MAART Alphen uitvoering: 'Blanco Strafregis ter', door Toneelvereniging KNA, aanvang 20.00 uur in de Jozef zaal, Paradijslaan met bal na. film: 'Bird', over leven en wer ken van jazzmusicus Charlie Par ker, aanvang 20.30 uur in het Parkfilmhuis. optreden Alphense band 'Moengo Tapoe'. aanvang 21.00 uur in Het Kasteel. optreden 'Nueva Manteca', bij Jazz Club Alphen. aanvang 21.30 uur in het Parklheater. lezing over De Zin ven, thema: 'Gods doorgrondelijk' door dr. Ou- weneel, aanvang 20.00 uur in de Streekschool, Lammenschans- park. klaverjas- en sjoelavond, kanti ne LFC, Boshuizerkade, 20.00 u. stijldansavond in buurthuis Winnie Mandela. Trix Terwindt- straat (Stevenshof), aanvang 21.00 uur. soloprogramma 'List Nu', met Liesbeth List, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. concert in de 'Pianistenserie', met Wyneke Jordans Leo van 20.15 uur in de Kapel- Leiderdorp - voorstelling: '2x3 kwartier', met Harrie Jekkers, aanvang 20.15 uur in de Muzpnhof. ZATERDAG 10 MAART Alkemade optreden Alphense band 'Inno cent Eyes', aanvang 22.00 uur in jongerencentrum Splotsz, Roelof- arendsveen. Alphen werkdag IVN, verzamelen bij boerderij J. van Gaaien, J.C. Hoogendoornlaan 42, om 9.30 opening expositie Marijke Nie- len, mmv Trio Gras, Rob Verhoek en de kunstenares zelf, om 14.30 uur in Expressie 70. musical voor de jeugd (7 t/m 12 jaar): 'Kijk naar je eigen', van Het ty Heyting en Joop Stokkermans, aanvang 14.30 uur in het Parkthe- orgelconcert Ronald de Jong in de Oudshoornse kerk. 20.15 uur. TOV-theek bij jongerenorgani satie TOV, gebouw Ouverture, aanvang 20.30 uur. optreden Utrechtse band 'La Farce', aanvang 21.00 uur in Het Hazer6woude optreden 'The Bob Color', aan vang 21.00 uur in jongerencen- Ruilvereniging Koningskerk. van 10.00 tot 16.00 uur in buurthuis 't Spoortje, Bernhardkade. boeken- en platenmarkt, van 14.00 tot 16.00 uur bij Volkstuin vereniging Veldheim, Haagse Schouwweg. bingo-avond bij Showband Con Fuoco, aanvang 19.30 uur in het clubgebouw J.C. de Rijpstraat 23. voorstelling (engelstahg): The Beggars Opera', door Lamda uit Leiderdorp klaverjas- en sjoelavond Con Bravura, Beukenschans, aanvang 20.00 uur.: Warmond optreden 'Flame', aanvang 22.00 uur in Boerderij Meerrust, Dorpsstraat. ZONDAG 11 MAART Leiden poppenbeurs, van 10.30 tot 17.00 uur in Holiday Inn, Haagse Schouwweg. vijfde Leidse Stripdag met o.a. Eric Schreurs, Striptuur, veiling e hardkade. boeken- en platenmarkt bij Volkstuinvereniging Veldheim, Leiderdorp dressuurwedstrijden Ruiterver eniging Liethorp. aanvang 13.30 uur in de Manege, De Bloemerd.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16