Karpov heeft andere interesses gekregen' Hoofdprijs Talen in Maradona-show Insiders zeggen dat Rus over hoogtepunt heen is DONDERDAG 8 MAART 1990 PAGINA 19 (GPD) Het verhaal gaat dat de bij zijn leven al legendarische oud-wereldkampioen schaken Michael Botwinnik aanvankelijk weinig brood zag in het knaapje, dat op een dag aan zijn deur kwam en luisterde naar de naam Anatoli Karpov. Toen de jonge Tolja' aan hem werd voorgesteld en de 'maestro' een partij met hem had gespeeld, moet de grijze eminentie de historische woor den hebben gesproken: "Die jongen heeft totaal geen talent. Hij begrijpt er niets van". Een mens kan zich vergissen, zullen we maar denken. Leeuwerik, de vrouw achter de 'ver rader', deed ook regelmatig een duit in het zakje. Tijdens de WK-match tussen de twee 'vorige' K's in Mera- no, oktober 1981, bracht ze de steun van het Kremlin voor Karpov als volgt onder woorden: "De partij helpt hem altijd en bij alles, zelfs bij het verwekken van zijn zoon..." De jongeman in kwestie heet... Anatoli Karpov, die 'Tolja's' eerste vrouw Irina hem schonk. Dezelfde naam, dat moet een bedoeling heb ben. Die veronderstelling klopt. "Toen ik mijn zoon een naam moest geven, heb ik er rekening mee ge houden dat ik ooit tegen hem een match om de wereldtitel zou spelen. Ongeacht het resultaat van zo'n tweekamp zou de nieuwe wereld kampioen dan Anatoli Karpov he- Wit voor Timman Jan Timman begint vandaag met wit in de tweekamp tegen Anatoli Karpov in de finale van het kandidatentoernooi. De lo ting, geleid door FIDE-voorzit- ter Campomanes, heeft dat gis teren uitgewezen. De match gaat over twaalf partijen. De winnaar wordt in oktober de uit dager van wereldkampioen Kasparov. Niet ontkend kan worden dat Ana toli Jevgenewitsj Karpov zich ont wikkeld heeft tot een schaker van bijzonder formaat. Gedurende tien jaar heeft hij als een tsaar geregeerd in de internationale schaakarena en hij zou ongetwijfeld nog altijd de ongekroonde koning zijn geweest als in Bakoe niet een nieuw feno meen, luisterend naar de naam Gary Kasparov, zou zijn opgestaan. Er is een tijd geweest dat zelfs de ge vluchte Viktor Kortsjnoj zich niet laatdunkend dan wel vijandig over de door hem gehate Moskoviet heeft uitgelaten en dat wil wat zeg gen. "Als de stijl van Petrosjan te ver beteren zou zijn", heeft 'Viktor de Verschrikkelijke' eens gezegd, "dan zou ik Karpov de verbeterde Pe trosjan willen noemen. Een verge lijking, met Fischer is eveneens op zijn plaats: hetzelfde pragmatisme, dezelfde voorzichtigheid, snelheid en gemakkelijkheid in het spelen. Ik zou het zo willen zeggen: in Kar pov gaat het rationalisme van Fi scher hand in hand met de voorzich tigheid van Petrosjan. Karpov is een uiterst wilskrachtige, doelbe wuste schaker. Hij beschikt over een scherpe tactische blik, neemt snel en zuiver beslissingen, hij speelt vol zelfvertrouwen, verde digt zich zeer taai in moeilijke stel lingen". Dat Kortsjnoj dergelijke loftuitin gen vandaag de dag niet meer over zijn lippen krijgt, spreekt voor zich. Alleen al bij de naam Karpov lopen de rillingen hem over het lijf. Petra ten.. Irina is overigens inmiddels van het toneel verdwenen. Karpov (sr.) gaat tegenwoordig door het leven met de aantrekkelijke blondine Na- talja. Lieveling Anatoli Karpov is op 23 mei 1951 ge boren in Zlatoest, een industriestad in de Oeral, als zoon van een mijn- bouwingenieur. Hij ontpopte zich in de lóóp der jaren als een 'zuivere' Rus en proletatièr, zonder joods en Armeens bloed dus, een burger waar 'Moskou' altijd weg mee is ge lopen. 'Tolja' was de lieveling van het oude regime en rekende zich tot de generatie intellectuelen voor wie Stalin slechts een naam was uit een ver verleden. Hij noemde zich graag een goede vriend van Breznjev. De "'liefde' was wederzijds, want toen Kortsjnoj verslagen oftewel volgens de Sovjet-terminologie vernietigd was, speldde de toenmalige partij leider de oude en nieuwe wereld kampioen hoogstpersoonlijk de Or de van Lenin op. Karpov wordt altijd en overal af geschilderd als een kleurloos fi guur, een saai mens. Iemand heeft eens gezegd dat men de wereldkam pioen van 1975 tot 1985 zonder zijn lijfwacht op straat achteloos voorbij zou lopen. Een Duitse journalist bracht het zo onder woorden: "Als Karpov wordt altijd afgeschilderd als ee ?n de politiek zijyi zijn leven. Voor andere v kleurloos figuur. "Het schaken en vrouwen lijkt hij volstrekt geen belangstelling te hebbenmerkte colle- ereldse zaken als gokken, drank ga-grootmeester Jaan Ehlvest ooit eens op. (foto archief and je Karpov in een hotel ontmoet, zou je hem gemakkelijk kunnen aan zien voor de liftboy. Waar dr. Max Euwe zich een groot wiskundige toonde, Taimanov een concertpia nist van allure en Hübner een egyp toloog van naam, maakt de vriende lijke, onpersoonlijk ogende Karpov met zijn passie voor postzegels ver zamelen een tamelijk burgerlijke indruk". Een gedisciplineerd mens, dat ze ker. Vriendelijk, zelfbewust, maar vooral ernstig gaat hij door het le ven. De geneugten van het bestaan lijken aan hem voorbij te gaan. "Het schaken en de politiek zijn zijn le ven. Voor andere, wereldse zaken als gokken, drank en vrouwen lijkt hij volstrekt geen belangstelling te hebben", merkte collega-groot meester Jaan Ehlvest vorig jaar tij dens het World Cup-toernooi in het Rotterdamse WTC op. Nationaal meester Hans Böhm noemde Karpov eens 'flegmatieker dan een Engelsman, commerciëler dan een Amerikaan, burgerlijker dan een Hollander en professione ler dan wie ook van zijn collega's'. 'Tolja' is een welgesteld man, laat daar geen misverstand over be staan. Hij behoort tot de best betaal de Sovjet-burgers en hij leidt een le ven waar weinig landgenoten aan kunnen tippen. Voor de eerste keer dat groot meester Genna Sosonko zijn vroe gere landgenoot ontmoette ver plaatsen we ons naar Leningrad, 1966. Sosonko herinnert zich die dag nog heel goed. Hij was 23 toen, en al meester. Hij trof een klein, ma ger jongetje uit de Oeral van net 15 jaar, die naar de 'grote stad' was ge komen om zijn meestertitel te beha len. Sosonko: "We speelden twee partijen, ik verloor er één en won er één. Ik herinner me dat ik het vrese lijk vond van zo'n miezerig manne tje te verliezen". Sosonko is geen fan van Karpov geworden, als mens noch als scha ker. "Het klinkt misschien merk waardig, maar qua pure theoreti sche kennis is Karpov nooit een hoogvlieger geweest. Als je met wit voor de gesloten variant van het Si- ciliaans kiest, pretendeer je niet uit te zijn op voordeel. Het is zo'n on schuldige keuze. Maar begrijp me niet verkeerd: ik heb grote bewon dering voor zijn talent. Het is een fantastische prestatie zo lang aan de top te hebben gestaan. Hij heeft een bijzondere aanleg, hij begrijpt wat er op het bord gebeurt. Daar komt zijn geweldige, aangeboren koel bloedigheid bij, zijn zelfbeheersing Karpov blijft altijd zichzelf, onde alle omstandigheden. Je ziet het zijn heldere blik, aan zijn hand schrift: ook in het vierde en vijfde speeluur noteeert hij zijn zetten berispelijk. Dat duidt öp zelfcontro le. Ik aarzel niet Karpov een vó meest indrukwekkende wereld kampioenen aller tijden te noemen Let wel: aller tijden". En de mens Karpov? Sosonko haalt een voorval aan. "Ik heb een keer besloten een partij niet met hem te analyseren. Karpov is ie mand die in de analyse niet op zoek is naar de beste^zet, naar de waar heid, hij is er alleen op uit zijn gelijk te krijgen en zijn tegenstander te vernietigen. Ik vind dat zinloos. Ik kan op dat punt niets van hem le ren. Op een gegeven moment heb ik dan ook gezegd: ik doe niet mee aan de analyse". Interessant is de vraag hoe het staat met de ambities van Anatoli Karpov. Zelf heeft de Moskoviet daar een uitgesproken mening over. "Ik ben nog ambitieus genoeg om weer de beste te worden. Ik heb al les bereikt, ik heb van alle schakers uit de geschiedenis de meeste toer- nooioverwinningen behaald, maar ik ben nog niet verzadigd. Ik ben er op gebrand om weer een match om de wereldtitel te spelen. Kasparov is weliswaar moe van mij en ik ben moe van hem. maar daar moeten we maar mee zien te leven. Ik heb er geen moeite mee weer tegen hem uit te komen". Collega-grootmeesters en andere insiders oordelen dat Karpov over zijn hoogtepunt heen is en dat gene ratiegenoot Jan Timman nog altijd groeiende is, aspecten die de match in Kuala Lumpur juist zo interes sant maken. Sosonko: "Karpov heeft andere interesses gekregen. Zijn werk als voorzitter van het Vre- desfonds en als parlementariër gaat hem steeds meer bezighouden. Kar pov praat met een zekere hartstocht over zijn politieke werk en dat zegt genoeg. Hij is beslist minder ambi tieus dan een aantal jaren geleden. En als je in andere dingen inves teert, dan is schaken een heel wreed beroep. Karpov begrijpt heus wel dat Kasparov onbereikbaar voor hem is geworden en dat hij nooit meer wereldkampioen zal worden. Het is dan een logische reactie je toevlucht te nemen tot andere za ken, in dit geval de politiek dus. Het is niet alleen een kwestie van inte resse: het is ook een soort bescher men van je positie". "De leeftijd speelt niet zo zeer een rol; van belang is wat iemand in het schaken heeft geïnvesteerd. Karpov heeft gedurende 20 jaar al zijn geest kracht in het schaken gestoken en op een gegeven moment is het dan op. Dan komt het fatale moment dat een schaker gaat denken dat er ook andere dingen in het leven zijn, die wel eens belangrijk zouden kunnen zijn. Ik denk dat Karpov ernstig door dit gevaar bedreigd wordt". BACOLI "Wat is dit toch een poppenkast", verzuchtte Jan Gis- bers, de baas van de PDM-wielerploeg, gisteren in Bacoli. Ver veeld keek hij naar renners die op hun gemak ieder twee rondjes van ruim vijf kilometer moesten fietsen door de zonovergoten badplaats aan de Golf van Napels, waar de eerste badgasten zich - een beetje overmoedig, dat wel - aan watersportgeneugten laaf den. Ook Gisbers' collega Jan Raas (Buckler) kon niet warmlopen voor het kermisnummer dat door koersdirecteur Franco Mealli andermaal tot proloog van de Tirreno - Adriatico was verheven. Er waren er echter ook die wel brood zagen in de warming up van deze achtdaagse etappekoers, zoals John Talen. De 25-jarige Panasonic- pedaleur deed brutaalweg een (ge slaagde) greep naar-de eerste lei derstrui. Toch was de hoofdrol in Bacoli voor iemand anders wegge legd. Voor een niet-wielrenner, Diego Maradona. Hij was door 'sig- nor' Mealli uitgenodigd om de ope ning van zijn evenement op promi nente wijze luister bij te zetten. Dé doorgaans zo nukkige stervoetbal- Twijfels Roche zijn verdwenen SAINT ETIENNE (ANP) laatste twijfels zijn verdwenen. Sinds gisteren heeft Stephen Roche de Argentijnse Voetbalgod, die Ier van Napoli was zo vriendelijk daarop in te gaan en dat had een fan tastisch pandemonium tot gevolg. Terwijl de apathie en verveling gaandeweg toenamen, ontstond er plotseling, tijdens het verrijden van de zevende serie in deze estafette- koers, een golf van opwinding langs het parcours toen de speaker ape trots de eregast Maradona aankon digde. De politieagenten, zich tot dat moment koesterend in het heerlijke voorjaarsweer, moesten opeens de armen stevig uit te mouwen steken. In een ommezien was het erepodi um, waarop Maradona met behulp van een bodygaurd was geklauterd, een zwaar belegerde veste. Van alle kanten kwamen ze aangerend; kin deren, volwassenen en bejaarden om een glimp van het Napolitaanse idool op te vangen. Er waren erbij die bijkans in katzwijm vielen alle vertrouwen r zijn Status van veelvoudig mil- ploeg, die in Saint-Etienne superi- jonair opvallend slonzig eur was in de ploegentijdrit van Pa- kleed. Een diepgroene alledaagse rijs-Nice. Doordat Histor-Sigma de trui, een op het oog nagenoeg afge- koers tegen het uurwerk won, werd dragen joggingbroek van dezelfde Indurain als leider in het algemeen kleur en lichte sportschoenen. Al- klassement onttroond door de Ier, wiens' teamgenoten De Wilde en Moreau de tweede en' de derde plaats in bezit namen. De Nederlanders waren in de ploegentijdrit nergens. Panasonic eindigde op de elfde plaats, waar door allen naar het tweede part van de algemene rangschikking zakten. De voorsprong van Roche op een sterk gemotiveerde Fignon bedroeg gisteravond 31 seconden. Voor het begin van het nieuwe wielerseizoen vroeg Roche zich af of hij een juiste keuze had gemaakt met zijn trans fer van Fagor naar Histor. Een veel lucratiever aanbod van 'Z' sloeg hij af. Hij wilde ontspannen het 'sei zoen van de waarheid' ingaan. Zon der prestatiedruk en spanning. "Vanaf nu ben ik overtuigd de goede beslissing te hebben geno men. Ik heb een uitgebalanceerde ploeg rond me", vertelde de 30-jari- ge coureur uit Dublin na de huldi ging in Saint-Etienne. "Ik verbaas me er wel over dat ik iedere dag zo gemakkelijk rijd. Het was de bedoe ling pas midden in het seizoen te pieken. Parijs - Nice is echter nog niet voorbij, hoewel ik op de Mont Faron per traditie goed rijd". leen een glinsterend briljantje zijn linkeroor zag er prijzig uit. Voor deze gelegenheid wilde Maradona wel even kwijt dat hij - hoe kan het ook anders - een grote bewondering heeft voor wielren ners. "Wat mij altijd weer frappeert is dat die jongens een hele dag hard fietsen en er dan op het eind ook nog een sprint uitgooien. En dat niet een dag, maar dagen achterel kaar", aldus de superstar. De chaotische start van deze jubi- leum-Tirreno kende ook minder feestelijke dingen. Al bij de eerste de beste serie botsten twee agenten van de begeleidende motorpolitie frontaal op elkaar. Zwaar gewond werden zij afgevoerd en het duurde ruim een half uur alvorens het par cours weer kon worden vrijgegeven voor de coureurs. Het circuit bleek andermaal weer geknipt voor John Talen, die hier in voorgaande jaren ook al twee keer had gescoord. Vandaar ook dat de Panasonic-renner op deze 'kermis- proloog' zijn zinnen had gezet. Ta len: "Toen ik hier naar toe ging en het routeschema had' bekeken, had ik voor mezelf uitgemaakt, dat als ik wat wilde, ik dat in de eerste twee dagen moest doen. Daarna wordt het voor mij te bergachtig". Talen's snode plannen slaagden volledig. Nadat hij in zijn serie met een demarrage op drie kilometer van de meet zijn 20 medestrijders had verrast, sloeg hij later in de mid dag in de finale (met 27 man, zijn de eerste drie van de negen series) in de sprint ijskoud toe. Het blauwe leiderstricot komt de Zuidhollan der, sinds kort woonachtig in Bel gië, goed van pas. Nog niet zo lang was hij door zijn ploegleider Peter Post publiekelijk aan de schand paal genageld vanwege sléchte prestaties in het afgelopen jaar. Ta len, wiens laatste overwinning van 31 juli vorig jaar (in het Spaanse Gexto) dateert: "Ik vond dat over bodig. Ik dacht dat we dat onderling al hadden uitgesproken. Ik weet na tuurlijk ook wel dat ik slecht heb gepresteerd. Maar dat had een oor zaak. Vlak voor belangrijke wed strijden werd ik ziek en tijd voor herstel was er niet. Ik heb tegen Post gezegd dat ik nu weer opnieuw ga beginnen". DICK HEUVELMAN Van Spanje zegt af LEIDEN (GPD) - De naam van Henk van Spanje zal ontbreken in de Nederlandse tafeltennisploeg, die maandag naar Italië afreist om zich voor te bereiden op de Europe se kampioenschappen. Bonds coach Jan Vlieg overwoog Van Spanje aan Oranje te voegen om zich in Zweden te wapenen tegen degradatie uit de A-groep. De drie maanden geleden internationaal ge stopte tafeltenisser is echter niet van plan om de draad weer op te pakken. Overigens is Van Spanje in de competitie bij de Blaeuwe Werelt nog gewoon actief. "Ook al zou ik een klein beetje zin hebben, dan doe ik het nog niet", klinkt Van Spanje vastbesloten. „Bovendien is het een beetje raar om weer te gaan spelen als je drie maanden daarvoor je laatste inter nationale wedstrijd hebt gespeeld. Vlieg heeft me trouwens nog niet gebeld. Hij hoeft echt niet op me te rekenen. Ik heb nog veel te veel an dere dingen te doen". De Zwarte Pion wint regioduel LEIDEN - In de derde klasse D van de landelijke schaakcompetitie vochten de teams van De Zwarte Pion en Voorschoten een boeiende regio-derby uit. Met een 4 1/2-3 1/2 score waren het daarbij de Lissena- ren die de winst naar zich toe trok ken. De schakers van De Zwarte Pion werkten zich daarmee in het voetspoor van de Voorschotenaren terug naar de middenmoot. Maar zij weten zich desondanks, net zo min als overigens Voorschoten, reeds veilig in de competitie. In 3C rukte LSG 3 met een 4 1/2-3 1/2 winst op De Amstel verder op in de ranglijst. Het duel tussen De Zwarte Pion en Voorschoten opende met een vlotte remise tussen Rob van de Aardweg en Charles van der Ven. Veel scherper was de strijd tussen Aad van de Poel en Frank den Her der, maar met toch ook een remise als resultaat. Lisse opende daarna de score dankzij een overtuigende winstpartij van Richard Godijn op Wiebe Wiebes. Bert Houweling leek namens de gasten ten koste van Jos Lemmers tegen te scoren, maar moest er vervolgens nog als de kip pen bijzijn om middels eeuwig schaak remise te houden. Nadat John van Dijk korte metten had ge maakt met Sander Hilarius (3 1/2- 1/2) moest Voorschoten alle zeilen bijzetten om overeind te blijven. André de Boer gaf daarbij het goede voorbeeld, door Aad Lommerse precies op de 40ste zet door de vlag te drijven. Hij slaagde daar overi gens slechts in via een door zijn op ponent niet geconstateerde onregle mentaire zet. Frits Fritschy trok de score daarna met een geduldige winst op Joost van Hal in even wicht: 3 1/2-3 1/2. Beslissend was toen het duel op het kopbord tussen Jan Bakker en Erik Bongers. In een grillige tweede zitting trok tenslotte Bakker de Lisser-winst naar zich toe, nadat Bongers in het eindspel nog een duidelijke remise had ge mist: 4 1/2-3 1/2 voor De Zwarte Pion. LSG 3 had zijn zaakjes tegen De Amstel redelijk onder controle. Weliswaar ging Marcel Wubben vlotjes ten onder en vegaloppeerde even later ook Joop Bakker zich, maar onnodige remises van Andre as Lind en Gerard Vink ten spijt sloeg de thuisclub alsnog hard te rug. Chris Manniën rolde zijn oppo nent regelmatig op, terwijl Leo Barendse zich in de eigen tijdnood richting een spektaculaire winst 'schwindelde'. Kopman Peter van de Boogaard won in de tijdnood van de tegenstander een stuk en stelde de score daarmee op 4-3. Dat Arvik Harms zijn tegenstander nog met remise liet ontsnappen, kon bij deze score de Leidse pret niet langer drukken: 4 1/2-3 1/2. EUROPA CUP I Kwartfinales, eerste wedstrijd: KV Mechelen - AC Milan 0-0. Scheidsrechter: Courtney (GBr). Toeschouwers: 33.000. Gele kaart: Costacurta (AC Milan). Bayem München - PSV 2-1 (0-0). 75. Wohllarth 1-0, 77. Povlsen 1-1, 80. Grahammer 2-1. Scheidsrechter- Van Langenhove (Bel). Toe- 0-1 (0-0). 86. Thys 0-1. Scheidsrechter: Schmid- huber (BrD). Toeschouwers; 57.000. Gele kaart: Mladenov (Sredets), Di Meco, Vercruysse en Pa pin (Olympique). Benfica (Por) - Dnjepropetrovsk (Sov) 1-0 (1-0). 8. Magnusson 1-0 (strafschop). Scheids rechter: Quiniou (Fra). Toeschouwers' 70,000. (Joe) 2-1 (1-0). 18. Raducioiu 1-0, 58 Raducioiu 2-0,70. Spasic 2-1Scheidsrechter: Krchnak (Tsj). Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Klein en Mihaescu (Din), Sampdoria (Ita) - Grasshoppers (Zwi) 2-0(1-0). 12. Vierchowod 1-0, 84. Meier 2-0 (eigen doel). Scheidsrechter: Mikkelsen (Den). Toeschouwers- 33.000. Valladohd (Spa) - AS Monaco (Fra) 0-0. Scheids rechter: D'Elia (Ita). Toeschouwers 23.700. Gele kaart: Gonzalo en Moreno (Valladolid), Puel (Monaco). UEFA-BEKER Hamburger SV (BrD) - Juventus (Ita) 0-2 (0-0). Schilacci 0-1, 56. Casiraghi 0-2. Scheidsrech- Fiorentina (Ita) - FC Auxerre (Fra) 1-0 (1-0). 7 Volpecina 1-0. Scheidsrechter Fredriksson (Zwe), Toeschouwers: 28.000. Gele kaart: Pioli (Fiorenti- na), Guereiro en Catalano (Auxerre). FC Luik (Bel) Werder Bremen (BrD) 1-4 (1-3). 32. Bockenfeldt 0-135. Riedle 0-2, 39 Rufer 0-3, 40. Varga 1-3, 68. Riedle 1-4. Scheidsrechter: Gif ford (Wales). Toeschouwers: 20,000. Gele kaart: Eilts en Neubarth (Werder Bremen). ATHENE INDOOR Vrouwen, 60 m: 1. Ottey (Jam) 7,14, 400 m: 1. Nazarova (Sov) 51,69, 800 m: 1. Melinte (Roe) 2.02,27, 60 m horden: 1 Pogacean (Roe) 7,95, hoog: 1. Topsjina (Sov) 1,91 m, kogelstoten: 1. Lissovskaja (Sov) 20,03 m, Mannen, 60 m: 1. Christie (GBr) 6,51 (ev. ER),200 m: 1. Heard (VSt) 20,96, 400 m: 1. Val- mon (VSt) 46,18, 800: 1. Herold (DDR).1.46,88, 1500 m: 1 Cheruiyot (Ken) 3.39,61, 3000 m: 1 Boutayeb (Mar) 7.47,93, 60 m horden: 1. Pierce (VSt) 7,60, ver: 1 Emmi|an (Sov) 8,00 m, hoog: 1 Matei (Roe) 2,32 m, polshoog: 1Gataoellin (Sov) 5,90 m, hinkstap: 1Musijenko (Sov) 16,71 m, ko gelstoten: 1Bodenmüller (Oos) 20,64 m. NOOTDORP Eerste koers, 2000 m: 1Emiel W (A. v.d. Blonk) 2.49,9 - 1.25,0, 2. Dominant Vitesse, 3. Damsel Flight. Toto: winnend 1,90 plaats 1,70 2,30 koppel I 3,40 plaats 1,60 2,00 2,00 koppel 18,10 trio 167,30. Zesde koers, 2750 m: 1 Duke Baker (T. Kooyman) 3.53.6 - 1.24,9, 2. Chamonie T., 3. Ciske Buitenzorg, 4. Caly Westfrisia. Niet ge start: Calypso Boshoeve. Toto: winnend 3,70 plaats 1,20 2,50 2,80 koppel 53,20 trio 628,40, kwartet niet geraden. Zevende koers, 2000 m: 1Bob Bush (H. Langeweg) 2.43.2 -1.21 6, 2. Za- relli, 3. Zany Robel. Niet gestart: Young Boy We- Egekaer (J. Bakker) 3.18.3 -1.23.3, 2. Amerie Uit huizen, 3. Wez Warber. Toto- winnend 55,80 plaats 7,201.40 2,50 koppel 32,10 trio 364,90 Ne gende koers, 2000 m: 1. Zadkine D. (R. van Stam) 2.40 5 -1.20.3,2. Yester P 3. Bellinda Whi te, 4. Ziegfried B. Niet gestart: Aditit Guapa. Toto: winnend 2,90 plaats 1,70 2,00 2,00 koppel 9,70 trio 135,60, trio 522,80. Tiende koers, 1640m: 1 Atomic Power (C. de Leeuw) 2.15.5 -1.22.6,2 Zo Boy Rose, 3. Atinkatranss R. Toto: winnend 2,20 plaats 1,20 1,40 1,40 koppel 5,60 trio 46,80. W5- WESTDUITSE MIDLOTTO Trekking A: 10-12-16-19-42-44. Reservegetal 13.; Trekking B: 3-8-10-12-18-42. Reservegetal 27. Spiel 77: 8207469. (Onder voorbehoud) INDIAN WELLS Mannen, enkelspel, tweede ronde: Becker (BrD/2) - Javier Sanchez (Spa) 7-6 (7-4) 6-3, Gil bert (VSt/3) - Kroon (Zwe) 6-4 6-2, Berger (VSt/8) - Forget (Fra) 6-2 7-5, Ivanisevic (Joe) - Clavet (Spa) 6-2 6-4, Bruguera (Spa) - Pierce (VSt) 7-6 (7-3) 7-5. Courier (VSt) - Jones (VSt) 6-2 6-3 HAIFA Vrouwen, tweede ronde: Oremans (Ned) - Duell (BrD) 6-0 6-2, Rooimans (Ned) - Berger (Isr) 6-2 6- Crack Westland, 3. Correct. Toto: winnend 2,70 plaats 2,10 3,90 3,00 koppel 31,90 trio 635,90 Derde koers, 2000 m: 1. Boy B (M. Brouwer) 2.48,3 - 1.24,2, 2. Berdien du Nord, 3. Cassius Clay. Toto: winnend 3,70 plaats 1,40 3,90 4,90 koppel 32,10 trio 2538,30. Vierde koers, 1640 m: 1. Crack Uithuizen (J de Leeuw Jr2.17,3 - 1.23,7, 2. Dyoca Buitenzorg, 3. Cesar Uithuizen Niet gestarl: Ashley. Toto winnend 6.40 plaats 2,50 1,80 3,30 koppel 23,80 trio 1326,50. Vijfde koers, 2000 m: 1Beatrix Six (L. Dooper) 2.46,8 - 1.23,4,2. Boy Sneep Taxis, 3. Bitonto Mendel. To- TIRRENO ADRIATICO Eerste etappe: 1. Talen (Ned) 15,9 km in 20,40 (gem. 46,161 km/u), 2. Zaïlsov (Sov), 3. Jarmann (Zwi), 4. Gioia (Ita), 5. Martinello (Ita), 6. Maassen (Ned), 7. Skibby (Den), 8, Stevenhaagen (Ned), 9 Cassanl (Ita), 10 lelli (Ita) PARIJS-NICE Vierde etappe, ploegentijdrit: 1 Histor (Roche) 44,5 km in 56 min. 11 sec. (gem. 47,522 km/u), 2. Castorama (Fignon) op 0,35, 3. Z (LeMond) 0,43, 4. Banesto (Delgado, Indurain) 0,58, 5 Once (Le- jarreta) 1,01, 6. Toshiba (Bernard) 1,17, 7 Anos- tea (Argentin) 1,21, 8. RMO (Mottet) z.t.,-9 Cha teau d'Ax (Bugno) 1,38, 10. Carrera (Chiapucci) 1,48,11Panasonic (Ekimov) 2,05,12. Weinmann (Van der Poel) 2,08,15. Stuttgart (Wijnands) 2,25, Algemeen klassement: 1 Roche (Ier) 12.51,56, 2. DeJA/ilde (Bel) 0,20, 3. Moreau (Fra) 0,30, 4 Fignon (Fra) 0,31, 5. Haghedooren (Bel) 0,34, 6 Holm (Den) 0,417. Indurain (Spa) 0,47,8 Pascal Simon (Fra) 0,51, 9. Rue (Fra) z.t., 10, Leblanc (Fra) 1,03, 51. Adn van der Poel 2 37, 73. Bouw- 3,16, 93. Wijnands 4,05, 125. De Rooy 10,59, 134. Lammerts 15,16, 138. Van Poppel 28,21. RONDE VAN MURCIA Tweede etappe: 1. Nijdam (Ned) 118 km in 3.04,15, 2. Gonzalez-Salvador (Spa), 3. Hermans (Ned), 4. Clarke (GBr), 5. Veenstra (Ned), Alge meen klassement: 1. Nijdam 7.55,14, 2. Dauwe z.t., 3. Gonzalez-Salvador, 4. Van Brabant, 5. Ray- ner (GBr), 11 Cordes, 12. Van Aert, 19. Van den Akker, 20. Den Bakker, 23. De Vries, 27. Van dei Poel, 31Rakers, 40. Jakobs, 73. Suykerbuyk, 82. Winnen allen zelfde tijd als Ni|dam, 93. Veenstra op 7.03, 127. Vos 14,51, 129. Hermans z.t., 143 Van der Hulst z.t. ZAALHANDBAL LANDENTOERNOOI VROUWEN Groep A: DDR - BrD 27-20, Tsjechoslowakiie - Nederland 17-17. Stand: DDR 2-4, BrD 2-2, Ne derland 2-1, Tsjechoslowakije 2-1 Groep B: Sovjetunie - Hongarije 19-17, Noorwe-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19