De Austin Rover deafer \s tijdelijk. prettig gesiébnL ^ZEEMAN EEN ZEE VAN GROTE VOORJAARS SHOW 8T/M19 MAART Route Chauffeur voorlichtingsavond 'Drugsoorlog internationale zaak -£N Met Cf& vooijaar is voor de deur gaan sommige mensen eigenaardige dingen, doen. De één haalt zijn huis over hoop en gaat de boel uitgebreid schoonmaken. De Austin Rover dealer reageert weer heel anders. Die haalt bijvoorbeeld een aantal zeer speciale uitvoeringen van de Mini in huis; de'happy léw' noemt hij ze. Omdat ze exclusief zijn en voorzien van een uit gebreid pakket extra's: licht metalen velgen, toerenteller, speciale bekleding en een wit dak. Toch betaalt u voor de Flame (rood), de Racing (groen) of de Check mate (zwart) maar ■iN f 15.990,- 4b %S De- Metro GT (hiernaast afgebeeld) is de flitsende variant op het basismodel. De GT heeft dan ook als extra's: een zonnedak. MG achterspoiler) GT mat- ten en GT striping. Hier voor betaalt u de prettig gestoorde prijs van f 16.995,-. Een ander symptoom van Off) z'n tijdelijke verstands- TjS' verbijstering is de vrijgevig heid van de Austin Rover dealer. Zo geeft hij nu maar liefst f 1000,- korting op een Montego Saloon of Estate. U ziet de Estate (normaal vanaf f 32.890,-) rechtsonder afgebeeld. Deze heeft ruimte voor 5 volwas senen en 2 kinderen en is voor zien van een 1.6 of 2.0 liter benzinemotor of een unieke 2.0 liter direct ingespo ten turbo die selmotor. De f 1000- korting geldt even eens voor een Metro (behalve de GT) of een Rover 200 (behalve de 216S Executive; daarover meer rechtsboven) Let wel: deze ver- Rover 2I6S Executive f27.995, luxe met nog iets meer, lederen bekleding.glazen schuif-/kanteldak,wortelnotehouten inlegstukken in de portieren, met leder bekleed stuurwiel en een motor geschikt voor Euro loodvrij. standsverbijstering is van voorbijgaande aard. De 'Voorjaarsshow' zoals de Austin Rover dealer zijn tijdelijke gekte noemt, duurt slechts van 8 t/m 19 maart. U moet hem dus wel snel bezoeken! -LEIDEN-WEST: BV Automobielbedrijf L.A.G., Van Oldenbarneveldtstraat 37, tel.: 071-154909 172679 LEIDERDORP: Auto-Home BV, Touwbaan 2, tel.: 071-899275 899349 Horeca groothandel voor Leiden en omstreken roept wegens in terne promoties gegadigden op voor de funktie van Funktie eisen: - in bezit van groot rijbewijs en of chauffeursdiploma - middelbare opleiding - goede uitdrukkingsvaardigheid in woord en geschrift -100% service gerichte instelling - representatief voorkomen een goed humeur alsmede een flinke dosis werklust Leeftijd: 19-25 jaar. In diensttreding: zo spoedig mogelijk Alléén als U meent aan bovengenoemde eisen te kunnen voldoen verzoeken wij U telefonisch kontakt op te nemen tussen 16.00 - 17.00 uur. HORECAVO BV Weversbaan 25, 2351 BZ Leiderdorp. Tel. 071-412011 Dhr. H.J. Vegt. over het kopen en financieren van een eigen huis Welkom donderdag 8 maart in Park Rijnstroom, Cornelis Geellaan 41 -43 (zijstraat Raadhuisstraat) te Alphen a/d Rijn. Ontvangst vanaf 19.30 uur aanvang 20.00 uur HUIS HYPOTHEEK Adviesburo Huis Hypotheek Onafhankelijk hypotheekadvies Aarplein 2, 2406 BZ Alphen a/d Rijn, telefoon: 01720-24003, werkt samen met vele geldverstrekkers en met Drieman makelaardij te Alphen a/d Rijn en Nieuwkoop (lid NVM). l-PERSOONS DEKBEDSET. 100% katoen. 135x200 cm. Met sloop 60x70 cm. Schitterende dessins. Door fabricagefout zonder instopstrook. Dat is uw voordeel. KT KEUKENDOEK. Volle badstof. Met aardbei- of keukendessin. B AP In diverse kleuren. B V3 50x50cm. PEBE2EM £CCKD£ PR'JZEN. jÊAH Ruim 390 textielSupers U ZOU WEL GEK ZIJN ALS U MEER BETAALDE. BINNENLAND BUITENLAND Ambassadeur Zambrano van Colombia: LEIDEN - De Colombiaanse rege ring kan nog zo haar best doen om de drugsmaffia te verslaan, het is vechten tegen de bierkaai als de lan den die als doorvoerhaven fungeren en de landen waar de cocaine uitein delijk wordt geconsumeerd, niet zij- aan-zij meestrijden in de 'totale oor log' tegen de narco's. Tussen coca blaadje en cocaine-koper in New York of Amsterdam liggen vele sta tions. en een boel geld. "If the busi ness is good, they'll do everything", verzuchtte ambassadeur Zambrano van Colombia gisteren dan ook tij dens een lezing over de drugsmaffia op de Leidse universiteit. door Simone van Driel Wie precies waarvan het slachtof fer is, is niet helemaal duidelijk, maar van de 885 moorden die dit jaar alweer in Colombia zijn ge pleegd. wordt een aanzienlijk aantal toegeschreven aan de drugsmaffia Zambrano hamerde er in zijn le zing voortdurend op: Colombia zit achter de drugsbaronnen aan, maar internationale samenwerking is on ontbeerlijk om de drugshandel en het daarmee gepaard gaande ge weld. de corruptie en economische ontwrichting werkelijk een halt toe te roepen. "Alle drugs die worden verscheept, is al verkocht. Drugs handelaren leveren niet op kre diet", gaf de ambassadeur aan dat het probleem echt niet ophoudt bij de grenzen van Colombia en andere coca producerende landen als Peru, Ecuador en Bolivia. Hij wees er in dat verband op dat de Verenigde Staten en West-Europa goeddeels verantwoordelijk zijn voor de im port van chemicaliën in Colombia, nodig om van de coca-bladeren uit eindelijk cocaine te maken. "Als die chemicaliën niet worden geleverd, valt er niks te produceren". De anti-drugsoorlog houdt Co lombia, ondanks het relatief afgeno men geweld van de afgelopen maanden, volledig in de greep. Meer nog, zo antwoordde Zambra no op een vraag van die strekking, dan de guerrilla-oorlog waarin zijn land ook al dertig jaar is verwik keld. Volgens de ambassadeur krij gen drugshandelaren soms de steun van de guerrilla's. De enige legale oppositiepartij Union Patriotica be weert overigens op haar beurt dat het Colombiaanse leger de maffia inhuurt om UP-leden om zeep te' helpen, in ruil waarvoor de troepen de maffia bewegingsvrijheid ver schaffen. Het Nationaal Bevrij dingsleger heeft volgens Zambrano menig geestelijke en soldaat ver moord. De narco's echter zijn met hun buitensporig geweld, bomaan slagen, bedreigingen, omkoping en fraude de echte ontwrichtende fac tor in de Colombiaanse maatschap pij. Om een antwoord op de vraag uit de zaal of hij derhalve "een le de garantie geve vende Amerikaanse verslaafde er ger vindt dan een dode Colom biaan", fietste Zambrano uiteraard diplomatiek heen. eind maken de handel naar niemand kan i dat het aantal ver slaafden niet zal toenemen. Op dat vlak geldt ook een internationale verantwoordelijkheid. De regerin gen van de drugs consumerende landen moeten permanent aan dacht hebben voor het welzijn van vooral jongeren, zodat zij niet tot een vlucht uit de werkelijkheid, of wel drugsgebruik, overgaan". De Colombiaanse Extraditables, de drugsbaronnen die als ze worden opgepakt een enkeltje naar de (ge vangenis van de) Verenigde Staten wacht, hebben vorige week op nieuw de bereidheid uitgesproken om hun kartels te«ontmantelen, op vooi'waarde dat zij niet zullen wor den uitgeleverd. De regering-Barco heeft ook dit jongste voorstel naar de prullenbak verwezen. "We weten dat ze liever in Colombia doodgaan dan in een Amerikaanse cel te moe ten zitten", zei Zambrano. "Maar hun voorstellen zijn onacceptabel. De maffiosi hebben zo\ vermoord. Hun enig belang zit in de fabuleuze geldbedragen die ze ver dienen. Ze hebben al zoveel be loofd. En nooit iets waargemaakt". CHANTILLY Veel belangstelling was er gisteren in het Amerikaanse Chantilly voor de landing van het supergeheime Stealth-vliegtuig. Het toe stel brak onofficieel het record voor de snelste trans-continentale vlucht: het bereikte snelheden van zo'n 3500 kilometer per uur, ofwel drie keer de snel heid van het geluid. (lotoAFP) Oost-Europa bekritiseert Cuba GENEVE (AP) - In de mensenrech tencommissie van de Verenigde Naties heeft een aantal Oosteurope- se landen een resolutie gesteund waarin kritiek wordt geleverd op de mensenrechtenpraktijken van de Cubaanse regering. Het was voor het eerst dat Oosteuropese leden van de commissie anders stemden dan de Sovjetunie, die zich tegen de resolutie uitsprak. De resolutie werd met negentien tegen twaalf stemmen aangeno men. Twaalf Derde-Wereldlanden onthielden zich-van stemming. Bul garije en Hongarije stemden voor de resolutie. De resolutie was inge diend door de VS. die hierbij wer den gesteund door tien westerse le den van de mensenrechtencommis sie en door Polen en Tsjechoslowa- kije, die de positie van waarnemer bekleden. In de resolutie wordt "be zorgdheid" uitgesproken over be richten dat Cubanen die in 1988 hebben getuigd voor een onder zoekscommissie van de VN, bloot staan aan arrestatie, pesterijen en ander vergeldingsacties. Zieke geesten In het artikel van 20 februari stelt prof. dr. Dick Swaab dat de Tweede Wereldoorlog te danken is aan zieke geesten in zeer gezonde lichamen. De gedachte van de 'gezonde geest in een gezond lichaam' zou de basis zijn van de Nazi-filosofie. Dergelijke uitlatingen kunnen geen enkele wetenschappelijke toetsing doorstaan en zijn boven dien misleidend en beledigend voor al die mensen die met een regelma tige portie lichaamsbeweging hun gezondheid trachten te bevorderen. Het ging de Nazi's namelijk niet om een gezond lichaam, maar om militaire weerbaarheid. En dat is een heel ander uitgangspunt! Wat mij betreft had de professor zijn uit spraak ingekort tot: "De Tweede Wereldoorlog is ontstaan door zieke geesten". En dan nog zullen waar schijnlijk talloze historici, sociolo gen en economen op wetenschap pelijk gronden over deze uitspraak vallen. Een andere absolute wetenschap pelijk misser is de insinuerende on dertoon van de bewering dat juist in een periode, waarin mensen minder bewogen, de gemiddelde levens duur enorm is gestegen. Ongelofe lijk! Iedereen met een gezond ver stand (hopelijk in een gezond li chaam) kan minstens tien betere verklaringen geven voor dit ver schijnsel. Over de invloed van li chaamsbeweging op de gezondheid is dan nog niets gezegd. Voor wat betreft de zelfselectie wie kerngezond is doet eerder aan sport dan wie wat mankeert waardoor veel onderzoeken twijfel achtig zijn, heeft professor Swaab gelijk. Maar hij ontkracht dit wefer volledig met waardeloze gegevens r de levensduur van topsporters en tussen glasplaten opgeslotén vliegjes. Nou ja! Alsof topsporters representatief zijn voor al die mensen, die do{>r middel van lichaamsbeweging trachten hun gezondheid te bevor deren. En alsof vliegjes ook geteis terd worden door een te hoge werk druk, stress, overgewicht, spier- slapte en lage rugpijn. Met geen enkel woord wordt ër gesproken over het verband tussen enerzijds de aard en de dosis van de lichaamsbeweging en anderzijds de diverse gezondheidsvariabelen. Na tuurlijk kan een verkeerd gekozen dosis lichaamsbeweging slecht urt- pakken voor de gezondheid. Dat z^l niemand ontkennen. Maar het js toch inmiddels afdoende empirisch vastgesteld en bij professionele bë- geleiders genoegzaam bekend dat een goed samengestelde dosis li chaamsbeweging heel heilzaam kan zijn bij: het vergroten van het ge voel van fitheid en welbehagen; het verminderen van gevoelens vaji stress; het bestrijden van overge wicht; het vergroten van het zuur- stofopnamevermogen (betere wer king van longen, hart en vaten). Stuk voor stuk zijn dit toch zaken, die van groot belang zijn voor onze gezondheid. Als docent lichamelijk oefening en begeleider van bedrijfs fitnessprogramma's is het mijn le venswerk om mensen van het nut van lichaamsbeweging te overtui gen. Dit artikel ging me aan het (overigens goed getrainde) hart en eigenlijk was ik in eerste instantie gegriefd. Maar na mijn vaste duur- loopje was ik weer redelijk opgè- wekt en heb ik mijn kritiek gauw aan het papier toevertrouwd. Hans Mackaaij Bakhuis Roozenboomstraat 15 Leiden

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 9