Senaat weifelt over snelle echtscheiding Leidse vuilverbranding is nog lang niet dicht Verzekeraars iets soepeler over aids Aantasting rechtszekerheid gevreesd Hoge Raad maakt eind aan ademtest-discussie Meer minderheden in bedrijven 7c Ccht CVCH (>CZ1$, Mc tlfnC pi&hCyf Je eigenwijze inkomen WOENSDAG 7 MAART 1990 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG/VOORSCHOTEN (GPD) - De ademanalyse is een rechtsgeldig bewijsmiddel om vast te stellen of de bestuurder van een voertuig teveel gedronken heeft. Met die uitspraak heeft de Hoge Raad gisteren een einde gemaakt aan de maandenlang durende onze kerheid over de rechtsgeldigheid van de ademanalyse. Het arrest van het gerechtshof Den Haag dat DEN HAAG (GPD/ANP) - Een meerderheid van de Eerste Kamer bestaande uit CDA, kwam het hof PvdA, een deel van de VVD en klein rechts heeft grote twijfels over voorstellen van staats- onzf™ secretaris Kosto (justitie) om de procedures bij echtscheidingsrecht te vereenvoudigen, mig CDA en PvdA willen zich eerst nader intern beraden voordat de Eerste Kamer volgende 6™ week beslist. 1989 de Voorschotenaar vrijsprak van het rijden onder invloed. In ho- automobilist~uit Ser beroep werd de vrijspraak a recht op een tegenonderzoek wil lens en wetens heeft uitgesloten. In toelichting bij het Voorschoten had vrijgesproken de rechtbank door het gerechtshof wetsvoorstel is de uitsluiting bevestigd. Het hof erkende het w"door "de recht van de verdachte op een te- Hoge Raa'd vernietigd"' De zaak zal genonderzoek. Dat had echter niet opnieuw worden behandeld door plaatsgevonden, omdat de wet zo n tegenonderzoek uitsluit. Volgens het hof is die uitsluiting strijd met het beginsel van 'equa- Arnhem bty of arms' (gelijke wapenen). Een tegengestelde conclusie. Die verdachte moet over dezelfde hét gerechtshof in Amsterdam Terwijl het gerechtshof in Den Haag de ademanalyse als onwettig onzekerheid leidde ertoe dat mige politiekorpsen tijdelijk afza- gelijkheden beschikken als de offi- i justitie en dus op De grootste moeite heeft de senaat af of de scheidende partners wel i met het voorstel het voorstel huwden die beiden willen gaan scheiden en geen minderjarige kin- staat zijn wikkelde details van een scheiding gang met goed gefundeerd oordeel te ding. deren hebben, de kans te geven dit - kunnen hebben. Bovendien r dan niet aan te pas. Uitein- onder druk. alcoholcontroles, terwijl Hjk proces kunnen rekenen. Maar andere korpsen juist intensiever volgens de Hoge Raad geldt dat be gingen controleren. %msel voor de berechting en niet van alimentatie na De discussie over de rechtsgel- voor de voorfase, het opsporingson- een wetsvoorstel om-" digheid van de ademanalyse werd derzoek. nnderjangen na schei- voor het eerst aangezwendeld door Bovendien meent de Hoge Raad de Haagse rechtbank, die begin dat de wetgever, het parlement, het tegenonderzoek uitdrukkelijk aan de orde geweest en door de re gering beargumenteerd. De Eerste en Tweede Kamer hebben daarmee ingestemd. Die uitsluiting is gebaseerd op de betrouwbaarheid van de appara tuur. In de apparaten zijn beveili gingen ingebouwd, waardoor even tuele storingen nooit kunnen leiden tot een onjuiste uitslag. Tot nu toe zijn meer dan 500 apparaten her keurd (dat gebeutt elk halfjaar) en daarbij is vastgesteld dat ze alle maal ruimschoots aan de gestelde eisen voldoen. Bovendien is de ade- manalyse-apparatuur zodanig afge steld, zo blijkt uit onderzoek, dat de uitslag altijd wat lager is dan bij een bloedproef. Ook verwerpt de Hoge Raad het argument van het hof dat sommige lichamelijke kwalen en ziekten de uitslag van de ademanalyse beïn vloeden in het nadeel van de ver dachte. Dat zou met name het geval zijn bij hyperventilatie en andere aandoeningen van de longen en luchtwegen. De verdachte is dan niet in staat in de apparatuur te bla zen. In die gevallen wordt een bloed- of urineonderzoek gedaan. Meestal gebeurt dat pas enkele uren later, wat in het voordeel van de ver dachte werkt. Met de uitspraak heeft de Hoge Raad het advies van de procureur- generaal, mr. Meijers, bijna volledig gevolgd. Meijers adviseerde de Ho ge Raad om toch een tegenonder zoek toe te staan aan verdachten die daar uitdrukkelijk om vragen. De kosten van die contra-expertise, een bloedproef of een urine-onder- zoek, komen dan wel voor rekening van de verdachte. De Hoge Raad is op die vraag niet ingegaan, omdat die in deze zaak niet aan de orde delijk toetst de rechter of voldaan i aan de voorwaarden om het huwe lijk te kunnen ontbinden.' De Eerste Kamer vreest Een ander punt uit het wetsont werp dat in de Eerste Kamer de no dige vragen opwierp is het voorstel t de mogelijkheid van hoger be- derheid dat van deze procedure de roep tegen voorlopige (financiële) regelingen te schrappen, omdat dit sterk vertragend werkt. Een groot het debat vroegen zich deel van de Senaat ziet dat als een aantasting van de rechtsbescher ming. Kosto probeerde de Eerste Ka mer er van te overtuigen dat er tal van waarborgen zijn ingebouwd oip te voorkomen dat een van de part- nersdn de vereenvoudigde procedu re sterk wordt benadeeld. Echtpa ren kunnen altijd deskundigen in schakelen bij het invullen van het part ner die zich na ondertekening van het formulier alsnog bedenkt, de gel'digheid ongedaan maken. Ook 'Mensen gaan te snel naar EHBO in ziekenhuis' of spoedeisend zijn naar de EHBO- post van het ziekenhuis in plaats r de huisarts. Dat legt een te ^"STechteV^de'tomÏÏl: grote druk op de ziekenhuisvöorzie- de indruk heeft dat-er sprake 1 mende betrokkenheid van huisart sen bij spoedeisende hulp tot ge- g volg hebben dat ze op den duur tTeidfr vaardigheden op dit gebied kwijt raken. De Nationale Raad Volksgezondheid (NVR) zegt dit een ontwerp-nota die morgen aan de orde komt. Medische urgentie en bereikbaar- heid van de huisarts lijken bij de ^n\^1^ deialfs' keuze voor het ziekenhuis lijks van belang. De eigen taxatie SeMen treffen Hh dat specialistische hulp nodig is scheiden treilen. Hij speelt wel een rol, evenals - vooral in de steden - de afstand en het niet lastig willen vallen van de huisarts, de partners. Als de scheiding eenmaal is uitgesproken, V* blijft het volgens Kosto bovendien mogelijk over onderdelen van de scheiding, bij voorbeeld de toege kende alimentatie, te procederen. Kosto meent dat de Senaat zich niet' moet blindstaren op enkele slechts beperkt aantal ïiden treffen. Hij wees er op dal al 20 jaar gewerkt wordt aan een verbetering van het scheidings-pro- cesrecht. Het scheiden via een for- k DEN HELDER - Een jaar geleden nog ondenkbaarnu de gewoonste zaak van de wereld: een vertegenwoordiger 'jan de Warschaupact die een NAVO-fregat inspecteert. Het gebeurde gisteren in Den Helder, waar de Hongaarse gezondheid), minister van defensie Ferenc Karpati (links midden) de Hr.Ms De Ruyter bezocht. DEN HAAG (ANP) - Er komt een bedrag vernemen de verzekeraars studie van de verzekeraars en de wel graag wat de uitkomst was en overheid naar de mogelijkheden moet iedereen een aidstest onder- om mensen die besmet zijn met het gaan. Ze zijn overigens ook nig niet aidsvirus hiv (seropositieven) toch bereid de aidstest te schrappen als voor een uitkering bij overlijden in het gaat om lagere bedragen, aanmerking te laten komen. Er zou Per jaar vragen 450.000 Nederlan- een apart fonds moeten komen, ders een levensverzekering aan. waarbij de overheid zich garant Tien procent daarvan gaat om be stelt voor eventuele verliezen, dragen van meer dan 200.000 gul- Verder hoeven mensen die uit er- den waarbij dus een aidstest volgt, felijkheidsonderzoek informatie Vanaf april 1988 zijn 50.000" mensen hebben over hun toekomstig ziekte- op hiv getest van wie er 15 seroposi- beeld daarover geen mededelingen tief bleken. Bij de rest van de aan meer te doen bij een aanvraag van vragen (onder de twee ton) volgde een verzekering. Dat in tegenstel- bij maximaal tachtig mensen ook ling tot eerdere standpunten van de een aidstest. Daaruit kwam één ser- verzekeraars, die vasthouden aan opositief persoon. Het gaat dus om de aidstest bij levensverzekeringen, een zeer beperkt aantal, zo vinden zeker als het gaat om bedragen van ook de verzekeraars. Maar een aids- meer dan twee ton. test zomaar afschaffen betekent een Dat heeft het Verbond van Verze- financieel risico voor de verzeke- keraars gisteren in een gesprek raars van een miljard gulden over voorgesteld aan de ministers Kok een periode van twaalf jaar, zo werd (financiën), Hirsch Ballin (justitie) op de bijeenkomst becijferd, staatssecretaris Simons (volks- Overheid overweegt wettelijke plicht De verzekeraars hebben bena- bewindslieden anp) hadden om zo'n gesprek gevraagd omdat zij bezig zijn met een Kabi netsstandpunt over de problemen rond aids en verzekeringen. L pHnn waardoor besluiten tot scheiding iliXlIJVy- liiffVitifOoSytiiilf ,irnr/)on fTQnn_ post gaan heel goed door de huis arts te behandelen is. Patiënten kunnen hun eigen situatie wel als ernstig ervaren, maar uit beoorde ling, achteraf door de ziekenhuizen blijkt dat tussen de 40 en 90 procent minder lichtvaardig worden geno men. Bovendien kan een langduri ge procesgang voorkomen worden die nu nog vaak nodig is om tot scheiding te komen. Nu wordt voor- zijdige dagvaardiging ge- i alle klachten als „niet ernstig" kan worden aangemerkt. In Zoetermeer bleek uit een on derzoek bij ambulancediensten dat het eigenlijk Kosto beloofde de nieuwe opzet anderhalf jaar te zullen ongeveer de helft van de verzoeken lueren waarbij bijstelling mogelijk eerste hulp als niet ernstig vordt beoordeeld en 15 tot 20 pro cent als „zeer ernstig". Na het antwoord van Kosto liet mevrouw Van der Meer (PvdA) we ten dat haar fractie zich nogmaals wil beraden en pas volgende week wil beslissen. "Wij hebben de nodi ge twijfels", zo zei ze. Wagemakers (CDA) nam een zelfde standpunt 10*, waarbij het CDA de eigen houding mede van die van de PvdA zal laten afhangen. Het omstreden wetsvoorstel is het eerst van een serie van drie die moeilijk liggen in de Senaat. De an- de uiterst rechtse dere twee z«n een wetsvoortel ter Janmaat De Centrumdemocraten van het ka merlid H. Janmaat hebben 6.000 tot 7.000 gulden ontvangen, die afkom stig Deutsche Volks Union in de Bonds republiek. Het bedrag is de partij enige tijd geleden geschonken door CD-fractiesecretaris mevrouw W. Schuurman. Janmaat deelde dit gisteren mee. Schuurman verloor in been bij de aangestoken hotelbrand in Kedichem. Zij ont- LEIDEN - Het leek DEN HAAG (GPD) - Het kabinet wil de stijging van de werkloosheid onder minderheden de komende vier jaar een halt toe roepen.- Op termijn moet de werkloos heid onder etnische minderheden op hetzelfde peil komen als onder andere bevolkingsgroepen. Verbeterde scholing en een wettelijke plicht voor werkgevers te rapporteren over hun inspanningen al lochtonen in dienst te nemen, moeten dat doel binnen handbereik te brengen. Dat staat in een nota over het minderhedenbeleid die het kabinet, samen met de uit werking van de plannen voor 'sociale vernieuwing', naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Voor het minderhedenbeleid is volgend jaar 63 mil joen gulden extra beschikbaar. Het is één van de speerpunten van de CDA/PvdA-coalitie. De werkloos heid onder met name Turken en Marokkanen is uiterst hoog: op sommige plaatsen rond de veertig procent. Er zijn momenteel rond de 100.000 mensen uit minder heden zonder baan. Andere onderdelen vah de plannen, die vrijdag al in hoofdlijnen door het kabinet werden goedgekeurd, zijn: drukt dat zij seropositiviteit zekerbaar achten. Toch zijn ze be reid - deels na kritiek en deels door rapporten van de Gezondheidsraad en de Nationale Commissie Aids- gen»,rgr= SSS; meenten dat geld naar eigen goeddunken te besteden g^het om il^t'ota^oïIrlO- het bestrijden van 'maatschappelijke achtersten- feLffsfco van mfnSer dan 200 000 gulden en bij arbeidsongeschikt- - een strengere toepassing van de huidige sanctie-rp- heidsverzekeringen gaat om een gels in de sociale uitkeringen; arbeidsbureau's moeten verzekerde rente in het eerste jaar sneller aan de sociale dienst doorgeven wanneer een van minder dan 60.000 gulden en uitkeringsgerechtigde werk weigert: 'Wederzijds: een rente voor het tweede en de vol- voor wat hoort wat', noemt het kabinet dat, omdat het gende jaren van minder dan 40.000 meent een 'sluitende' benadering' van de bestrijding gulden. van de langdurige werkloosheid te hebben gevonden;» jaarlijks ondergaan enkele dui den'; zenden Vrijspraak voor schietgrage automobilist UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft gisteren een 54-jarige man uit Bilthoven vrijgesproken van moord, twee pogingen tot moord en bedreiging wegens ge brek aan bewijs. Tegen hem was een levenslange gevangenisstraf ge- ëist. Op 17 oktober 1988 schoot een au tomobilist op de autoweg ter hoogte van Soesterberg met tussenpozen kogels op drie tegenliggers. Daarbij raakte de 24-jarige P. Troost uit Soest dodelijk gewond. De verden king viel op de Bilthovenaar, maar de rechtbank is van oordeel dat de officier van justitie onvoldoende snelle start: uit minder- net al met een reeks gemeenten afspraken hebben ge maakt over de manier waarop de sociale vernieuwing wordt ingevoerd; er komt in Den Haag een ambtelijke 'kerngroep', die het beleid moet bewaken en besluiten mag nemen. paar weken wil het kabi- onderzoek, vooral omdat er in de fa- t de L111-1- milin non violrto unnrlrnml *7.11 l-ino_ tuiiGiei van jusuue oiivoiuoeiiut: erfelijkheids- bewijsmiddelen heeft aangevoerd milie een ziekte voorkomt. Zij hoe ven van de verzekeraars die infor matie dus niet meer op te geven als ze een levensverzekering van min der dan twee ton willen. Boven dat ving om die reden de Andreas Hofer sluit Preis "voor mensen, die veel -blah,-vaderland hebben gedaan".- Leger Wanneer in ons land een referen- heer). De vuilverbranding Alkmaar stootte te veel chloorhoudend zout zuur uit en zou dus binnen twee maanden worden gesloten. Maar op de fermheid van Alders' besluit dum zou worden gehouden over de nogal wat af te dingen. Inmiddels krijgsmacht, dan zegt 64 procent wordt alweer bekeken of de instal- van de bevolking dat de krijgs- latie in Alkmaar toch niet beter kan macht moeten blijven, terwijl 23 openblijven. Als dat zo is, heeft dat procent meent dat hij moet worden gevolgen de Leidse vuilver branding. Want met een groot afval- __0overschot voor de boeg, is het mid- de Stichting Maat- del misschien erger dan de kwaal. Krijgsmacht (SMK) afgeschaft. Dat blijkt gisteren i opiniepeiling die het NIPO opdracht schappij eind december vorig jaar heeft ge- houdèrï. Dwangarbeiders Een delegatie van de Vereniging Dwangarbeiders Nederland Twee- door Jeroen Dirks Het hoofdstuk maatregelen tegen de Wereldoorlog heeft vanmiddag vuilverbrandingen werd vorig jaar petitie aan de vaste Kamer- sociale zaken her- hun Duitse uitkeringsrech ten bepleit. Het zou, volgens een ra- i de vereniging, gaan om 300.000 ex-tewerkgestelden in Duitsland en, indien weduwen a geopend. In melk en vlees van koeien in het Lickebaert-ge- bied, onder de rook van Afvalver werking Rijnmond, werd de giftige en mogelijk kankerverwekkende stof dioxine aangetroffen. Zo veilS dat het Rijksinstituut voor Volksge- aantal veehouders uit de handel te halen. Uit voorzorg mochten ook Minister Pronk (óntwikkelingssa- melk en vlees van koeien uit de werking) wil de ontwikkelings- - buurt van de vuilverbranding in hulp aan Vietnam hervatten. De Amsterdam-Noord niet meer wor- hulp zal vooral worden gericht op den verkocht, het verbeteren van de leefomstan- AFVALOVENS EN HUN CAPACITEIT totaal 2.780.000 LEEUWARDEN BH OLAF 65.000 ALKMAAR 110.000 n ZAANSTAD 110.000 LEIDEN 90.000 GEVULEI RIJNMOND A.V.R. 1.000.000 [X] [11 AMSTERDAM UBU A.V. A'dam DEN HAAG 395 000 [51 ROTTERDAM IJl SnU"ROTEB 290 000 NIJMEGEN A.R.N. 75.000 1 ROOSENDAAL DORDRECHT 20000 GEVUDO 120.000 dicht. De vijftien miljoen nodig om te voldoen aan de voorwaarden, is er niet, dus de minister kan tot slui ting overgaan. De provincie Noord-Holland lijkt het enig bruikbare alternatief aan te voeren door te onderzoeken of met aanpassingen de installaties in Zaandam en Alkmaar toch kunnen Maar Alders zal er niet aan begin- worden opengehouden. Het is een nen. De kans is zelfs groot dat hij dure, voor veel mensen vervelende zich met hand en tand tegen sluiting oplossing, maar waarschijnlijk wel van Leiden zal verzetten. Want als de minst slechte. En misschien dat iets is duidelijk geworden de afgelo- Alders tegelijk een echt ferm be- pen week, is het dat alle alternatie- sluit kan nemen door een totaal ver ven voor sluiting nog ingrijpender bod op het gebruik van het verpak- gevolgen"zullen hebben. Sluiting kingsmateriaal PVC (dat bij ver- van Leiden betekent dat voor nog branding dioxine veroorzaakt), eens 90.000 ton afval per jaar een op lossing móet worden gevonden. Tel Bij huiszoeking is weliswaar een wapen gevonden, maar een deskun dige van het Gerechtelijk Laborato rium in Rijswijk kon niet aanneme lijk maken dat dit hetzelfde wapen was als waarmee is geschoten. Ook heeft niemand de schutter gezien. Eveneens op 17 oktober werd de ga rage van een woonhuis in Zeist be schoten. Ook hiervan werd de man verdacht, maar ook in dit geval achtte de rechtbank het bewijs te gen hem niet bewezen. De Bilthovenaar is eind vorig jaar wel veroordeeld tot een gevangenis straf van acht jaar. In juni schoot hij in De Bilt na een ruzie op een brom fietser zonder deze te raken. In no vember verwondde hij na een woor denwisseling een man ernstig met een mes, nadat hij banden van au to's op een parkeerplaats van een golfterrein lek had gestoken uit woede over een voorgenomen uit breiding van de golfbaan. Vietnam niets aan de hand. In betreft had de Alkmaarse vuilver- as geen sprake van een werking pech: een actieve bewo- onveilige situatie. En zelfs, de ge- nersgroep had zich daar tot de Raad I digheden. Pronk hoopt zaak van de stroom bootvlu'chtelin- gen uit Vietnam aan te pakken. Tippelprostitutie De directeur van de Amsterdam se Stadsreiniging, Jaap Boersma, reageerde furieus. In de Amster damse vuilverbranding werd nau welijks chemisch afval verwerkt, meente Zaanstad wilde het eerst niet eens geloven, de verouderde waarden vuilverbranding in Zaandam vol deed Inmiddels i State gewend om op de de vergunning te wij- daarbij de 220.000 ton die na sluiting van Alkmaar en Zaandam over schiet (en het aanzienlijke over schot dat elders op stortplaatsen ligt te rotten) en een nog groter milieuprobleem is een feit. De provinciebesturen hebben zich de afgelopen week uitgeput in het verzinnen van oplossingen. Flevoland wilde wel 75.000 ton tij delijk storten. Drenthe en Zeeland stribbelden tegen, maar hadden misschien toch plaats. De Zuidhol landse gedeputeerde Van der Vlist speelde onverwacht de hoogste viool: tijdelijk storten op nog te ope nen stortplaatsen in Lickebaert (nee, niet op dezelfde plaats als de gedupeerde boeren) en bij Zwijnd- recht behoorde volgens hem tot de mogelijkheden. Na verloop van tijd, groep als de nog te bouwen nieuwe vuil- de verbrandingen in Noord- en Zuid- Heerlen hebben het waardoor de kans op uitstoot voorstel terugggenomen om de Al- dioxine gering zou zijn. De boeren gemene Politieverordening (APV) hoefden zich, wat hem betrof, geen zo te wijzigen dat het meenemen zorgen te maken. En inderdaad: van tippelprostitueés verboden nieuwe metingen van het RIVM ga- wordt. Het voorstel zou gisteren in ven Boersma gelijk. De hoeveelheid de gemeenteraad aan de orde ko- dioxine bleef ruim onder de norm men. Het college wilde de raad en de boeren ten noorden van Am- voorstellen enkele aanvullingen sterdam mochten hun produkten In Zaandam bestond die uit nieuwe metingen niet. Dat nu ook daar sluiting plotseling een heel ander beeld ont- installatie wordt nagestreefd (door Holland klaar zijn, kan het afval dan staan. In Alkmaar blijft de uitstoot de gemeentebesturen die hun afval alsnog worden verbrand. van dioxine nog immer onder de daar laten verbranden) lijkt gezien 'Af,7Qii.nnn norm, maar komt nu te veel chloor- de onderzoeksresultaten van het •^IVainOOp houdend zoutzuur uit de schoor- RIVM niet meer dan verstandig. En De ideeën hebben gemeen dat ze de te brengen op de Algemene Po- litie Verordening. Zo zou het verbo den moeten worden om "op of aan de weg iemand door handelingen, I houding, gebaar of op enigerlei an- I dtere wijze tot prostitutie uit te nodi gen of aan te lokken". r te koop aanbieden. steen. En in Zaandam wordt de dioxine-norm nu ruimschoots over schreden. De maatregelen waren snel genomen: er mag in de Zaans treek door een aantal veehouders geen melk en vlees meer worden verkocht. Minister Alders besloot vorige week de installatie in Alkmaar te uitstoot sluiten. In feite deed hij daarmee boven de niets meer dan bekrachtigen betekent een meevaller voor Al- afvalhoop alleen ders, die ondanks zijn fermheid dit waar het beleid besluit kennelijk niet durfde te ne- Maar daarmee is hij er nog niet. vergroten, Milieubeheer erop is gericht die te verkleinen. Daarnaast mag worden verwacht dat de bouw van nieuwe installaties door bewoners of gemeenten Het RIVM had niet alleen Am- een uitspraak van de Raad van Sta- probleem. Ook voor Leiden ligt sterdam-Noord onderzocht. Ook de te. Die oordeelde al op 16 februari uitspraak van de Raad van State: uitstoot van andere installaties was onderzoek onderworpen. Want wat moet de minister doen als lang mogelijk wordt opgehouden ":i onderzoek blijkt dat de in Alkmaar is al een procedure aan- m dioxine ook in Leiden gekondigd tegen een nieuwe vuil- uitkomt? Op het eer- verbranding; in Leidschendam is al sprake van vertraging door onenig heid over de locatie voor een nieu- installatie. Het openstellen i ste gezicht is geen sprake dat de afvaloven dicht moest omdat wanneer de vuilverbranding niet tijdelijke stortplaatsen zou dus wel niet werd voldaan de vergun- aan de voorwaarden in de vergun- Met gerustgevende uitkomsten. In ning gestelde voorwaarden. Wat dat ning voldoet, moet hij op 14 april 'N KRANTENWIJK BEN JE NIEUWSGIERIG? WILFRED EN ANTOINETTE VAN LEIDSCH DAGBLAD VERTELLEN JE ER ALLES VAN: 071-161323

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3